Skocz do zawartości

Zdjęcie

Soczi 2014 - Turniej mężczyzn

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
799 odpowiedzi w tym temacie

#781 Pershing

Pershing

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • UZ:Evgeni Malkin, Marc-Andre Fleury
  • UD:Pittsburgh Penguins
  • GG:10607861

Napisano 23 luty 2014 - 06:51

(...)

Z moich obliczeń wynika, że na tych IO padło 139 bramek, gdzie 100 goli strzelili zawodnicy z NHL, a najwięcej bramek strzelili gracze z Kings - 11.

No, a pani super-ekspert w TVP powiedziała, ze gdyby Rosjanie mieli skład złożony z zawodników z samego KHL, to byliby silniejsi. I takie osoby siedzą tam i paplają głupoty za mój VAT i akcyzę...

IrIJhg8.gif

#782 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • UZ:Vincent Lecavalier
  • UD:Tampa Bay Lightning

Napisano 23 luty 2014 - 06:58

Faktem jest, że Rosjanie z NHL (wyjąwszy może obu bramkarzy i Dacjuka) zaprezentowali się marnie i niekoniecznie lepiej od swoich kolegów z KHL. Pozostaje gdybanie, czy np: Możjakin /Zaripow zagraliby lepiej od np: Sjomina?

#783 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • Interests:Hokej, pilka nozna, polityka, historia, motoryzacja, jezyki obce.
  • UZ:Gabo, Hossa, Tatar, Jurco, Callahan
  • UD:New York Rangers, Slowacja
  • GG:7354429
  • Liga Typerow: Dywizja Warszawska

Napisano 23 luty 2014 - 07:05

Nowy ranking IIHF po IO 2014, co ciekawe Kanada podskoczyła ale tylko na 3 miejsce. Nie sądzicie, że jednak lekką niesprawiedliwością jest przyznawanie tej samej liczby punktów za złoto olimpijskie i za złoto zdobyte na mistrzostwach świata ?

TOP 10:

1.Szwecja

2.Finlandia

3.Kanada

4.Rosja

5.Czechy

6.USA

7.Szwajcaria

8.Słowacja

9.Norwegia

10.Łotwa

#784 qlukovski

qlukovski

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Interests:NHL, NBA, NFL i teologia
  • UZ:Mario Lemieux
  • UD:Pittsburgh Pengiuns
  • GG:3450328

Napisano 23 luty 2014 - 07:08

No, a pani super-ekspert w TVP powiedziała, ze gdyby Rosjanie mieli skład złożony z zawodników z samego KHL, to byliby silniejsi. I takie osoby siedzą tam i paplają głupoty za mój VAT i akcyzę...

Jej chodziło o to, że byliby bardziej zgrani i tworzyliby bardziej zespół, czego im brakowało, kto wie co by było.

Tak swoją drogą, to gdyby nie podpisano porozumienia i zawodnicy NHL nie przyjechali jednak na te Igrzyska, to chyba byłoby to bardziej opłacalne dla reprezentacji Rosji w kontekście zdobycia medalu.

Co do meczu, to ciesze się, że na kolejnych igrzyskach o wygranym finale decydują Pingwiny :-)

#785 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów
  • UZ:Teemu Selanne, Sami Vatanen, Perry
  • UD:Anaheim Ducks, Suomi

Napisano 23 luty 2014 - 07:22

A jednak, kanadyjscy hokeiści wzięli udział w ceremonii zamknięcia, jeszcze raz wyjść na stadion to na pewno dla sportowców duża frajda, zwłaszcza, że hokeistów nie było na otwarcie, ale kurde, długa ta uroczystość ;)

Dziwna sprawa z tym Backstromem, zrobili mu test w środę, a wyniki podali dopiero dwie godziny przed finałem...nie powinien zagrać z Finlandią, trzeba zamienić kolejność wśród medalistów ;) , a babcia mówiła, że wnuk się w Soczi skompromituje, choć chyba nie o to jej chodziło ;) ...

Bez graczy NHL duże szanse na złoto mieliby Finowie, bardzo silny kontyngent z KHL + gracze ze swojej ligi i jednak umiejętność gry z Rosją...ale wiadomo, że lepiej było z gwiazdami NHL, zresztą tytuł w takim układzie nie miałby zbyt dużego prestiżu...ciekawe co będzie dalej, np Gord Miller zaproponował kierunek rodem z soccera, czyli turnieje olimpijskie do lat 23, ze zwalnianymi graczami z NHL, bez przerwy w rozgrywkach...wątpię by coś takiego brano pod uwagę...

#786 wqjtek

wqjtek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 907 postów
  • Interests:NHL i GnR
  • UZ:LECAVALIER || P.ROY || SELANNE
  • UD:Ducks
  • GG:4436966
  • Liga Typerow: retired

Napisano 23 luty 2014 - 08:09

MVP ! MVP ! MVP !!!

www.kartyussports.pl

Ice Hockey Rybnik 17/18:

LW: Burakovsky, Konecny, Lowry

C: F.Forsberg, Rakell, H.Sedin, D.Strome, V.Rask, D.Backse
RW: P.Kane, J.Carter, Niederreiter, Okposo

D: Krug, PK Subban, McDonagh, de Haan, Girardi, L.Schenn
G: Quick, Vasilevskiy, Bernier

Undertakers of Anaheim 17/18:

LW: Huberdeau,Rakell, Ritchie, Brown
C: Getzlaf, N.Backstrom, Wennberg, Lowry
RW: Zuccarello, Eaves, MacKinnon, Drouin
D: Klingberg, Girardi, Suter, Josi, Cole, de Hann, Manson, Holden
G: Rinne, Holtby, Andersen,
Y: Brown, Kunin, Rantanen, Steel, Deangelo, Sorokin

#787 Adrian5

Adrian5

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 2755 postów
  • UZ:Jonathan Toews
  • UD:Chicago Blackhawks
  • Liga Typerow: Polfinal Konferencji w sezonie 2011/12

Napisano 23 luty 2014 - 09:16

Hehe. Co do samego rozkładu bramek w Rosji to rozłożył się on po równo - 6 bramek graczy z NHL i 6 bramek graczy z KHL. No, ale przecież Radulov czy Kovalchuk, którzy strzelili 5 bramek z tych 6 mieli poważną przygodę z NHL. Tak, więc raczej zabrakło czegoś innego niż większej ilość graczy z KHL w składzie Sbornej :D 

2u7uomo.jpg

#788 Alan

Alan

True Islander

• Administrator
  • PipPipPip
  • 1447 postów
  • Interests:NHL, viking/folk metal, gry komputerowe
  • UZ:Tavares, Ho-Sang
  • UD:Islanders
  • GG:177729

Napisano 23 luty 2014 - 09:23

Radułow owszem, dołączam go z powodzeniem do plusów reprezentacji Rosji. Opcja ze zwalnianiem z NHL młodszych zawodników, by grali w turniejach olimpijskich mija się z celem. Ja bym raczej skłaniał się ku zmianie przepisów w stronę bliższego powinowactwa z NHL. Mniejsze lodowisko - to byłoby to.

#789 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 23 luty 2014 - 09:43

Dla mnie Puchar Świata pod egidą NHL jak najbardziej na małym lodzie...IO już niekoniecznie, ale o tym w wieczornym panelu, który już niedługo na serwisie ;)

#790 Maurice

Maurice

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 758 postów
  • Interests:NHL, MLB, NBA
  • UZ:Maurice "Rocket" Richard
  • UD:Club de hockey Canadien
  • GG:10896345

Napisano 23 luty 2014 - 10:45

Dla mnie Puchar Świata pod egidą NHL jak najbardziej na małym lodzie...IO już niekoniecznie, ale o tym w wieczornym panelu, który już niedługo na serwisie ;)

Obejrzałem dziś w całości ćwierćfinał z Vancouver CAN-RUS i powiem Wam, że niebo a ziemia jeśli chodzi o zaangażowanie w grę czy tempo. Zdecydowanie Canada Cup (czyt. World Cup) powinien powrócić i to szybko. Jeśli nam się ta idea podoba to oni na tym zarobią, jest szansa zatem.

BTW a może idźmy krok dalej i zróbmy w lecie Summit Series i dołączmy USA i powiedzmy Szwedów. Brakuje takiej energii na lodzie jak w 1972 czy 1974 oprawionych polityką. Poniosło mnie ? Albo olejmy iihf mkol i niech się Kanadyjczycy z Rosjanami dogadają co do zasad i stawiam, że taką serię kupią za miliony wszyscy. Okazję już mam 40 lecie Summit Series 1974 ;)

Użytkownik Maurice edytował ten post 23 luty 2014 - 10:53

Nos bras meurtris vous tendent le flambeau, à vous toujours de le porter bien haut.Dołączona grafika

#791 grimson

grimson

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • UZ:#33 Patrick Roy
  • UD:Colorado Avalanche

Napisano 24 luty 2014 - 04:58

Moje kilka groszy.

Trafnie wytypowałem shout out bramkarza Klonowych Liści oraz zwycięstwo w finale. Tylko zdobywca srebrnego medalu był inny.

Szwedzi w finale grali całkowicie bez pomysłu, byli atakowani przez Kanadyjczyków już w tercji neutralnej, a zbliżając się do bramki Klonowych Liści mieli mimo szerokiego lodowiska problemy z dokładnym podaniem krążka [pressing ze strony obrońców]. Jak już napastnik otrzymał podanie, to prawie się nie zdarzało, żeby był na czystej pozycji. Jak już się udało oddać strzał na bramkę, to na przeszkodzie stał świetnie dysponowany Carey Price lub....słupek.

Kanada wygrała te igrzyska żelazną obroną. Popatrzcie ile stracili bramek w całym turnieju.Do tego doszła niezła skuteczność w ataku i mamy złoty medal.

Ciekawa jest reakcja hokeistów Klonowych Liści po ostatnim gwizdku. Były uśmiechy, ale nie było spontanicznej radości i szaleństwa na lodzie. Ja to czytam jako "przyjechaliśmy i zrobiliśmy swoje".

Użytkownik grimson edytował ten post 24 luty 2014 - 04:59

#792 qlukovski

qlukovski

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Interests:NHL, NBA, NFL i teologia
  • UZ:Mario Lemieux
  • UD:Pittsburgh Pengiuns
  • GG:3450328

Napisano 24 luty 2014 - 07:41

Zdecydowanie Canada Cup (czyt. World Cup) powinien powrócić i to szybko. Jeśli nam się ta idea podoba to oni na tym zarobią, jest szansa zatem.

BTW a może idźmy krok dalej i zróbmy w lecie Summit Series i dołączmy USA i powiedzmy Szwedów. Brakuje takiej energii na lodzie jak w 1972 czy 1974 oprawionych polityką.

Jak dołączyć? Nie rozumiem, przecież World Cup składał się właśnie z czołowej ósemki, m.in. Szwedzi grali, Finowie (którzy przegrali ostatnio w finale z Kanadą), USA, itd. Chyba, że masz na myśli tylko Canada Cup, ale po co się cofać do tego, skoro World Cup był jeszcze lepszym wynalazkiem, gdzie emocje były większe niż na olimpiadzie, właśnie dlatego, że na starcie już czołówka grała ze sobą, no i oczywiście ze względu na zasady NHL. Kiedyś ten turniej odbywał się regularnie co 6-7 lat, szkoda, że jak dotąd go nie wznowiono. Z dużym sentymentem wspominam ostatni turniej, gdyż były to ostatnie występy Lemieux w reprezentacji. Marzy mi się, aby ponownie powrócono do tego wydarzenia, zawsze się jednak zastanawiałem dlaczego nigdy nie było problemem pozwolenie klubów na udział ich zawodników w takim turnieju, w przeciwieństwie do igrzysk, może dlatego, że odbywał się on bodaj w sierpniu i ewentualne kontuzje nie wykluczały zawodników aż na play-off?

Użytkownik qlukovski edytował ten post 24 luty 2014 - 07:43

#793 River

River

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • UZ:Pavel Datsyuk
  • UD:Detroit Red Wings

Napisano 24 luty 2014 - 10:42

Ciekawa jest reakcja hokeistów Klonowych Liści po ostatnim gwizdku. Były uśmiechy, ale nie było spontanicznej radości i szaleństwa na lodzie. Ja to czytam jako "przyjechaliśmy i zrobiliśmy swoje".

Ja bym widzial to inaczej. Po prostu praktycznie juz po dwoch tercjach final byl rozstrzygniety, trzecia bramka strzelona w polowie trzeciej tercji byla konczaca. Do konca meczu jeszcze troche czasu zostalo wiec i Kanadyjczycy mieli czas oswoic sie ze zlotem i nie bylo wielkiego wybuchu radosci. 4 lata temu zloto wygrali w dogryce gdzie porazke od zwyciestwa dzieli bardzo cienka linia zatem euforia byla zrozumiala. Poza tym w Vancouver grali u siebie i to z USA, tu na wyjezdzie i jednak ze Szwecja z ktora im latwo poszlo. Rozne okolicznosci wiec i rozny rodzaj emocji. ;)

#794 sharif

sharif

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 41 postów
  • UZ:Doan
  • UD:Leafs,Coyotes.

Napisano 24 luty 2014 - 04:05

Ja mam takie pytanie odnośnie sprawy z Backstroomem:

- kiedy dokładnie było badanie jego próbki, od razu po meczu półfinałowym?

- to wynika w sumie z pytania wyżej ale nie do końca: w Calgary z tego co pamiętam po meczu z Francją (tego jestem pewny bo oglądałem ten mecz za gówniarza w tv) złapano na "dopingu" polskiego gracza i wynik meczu z Francją zweryfikowano. Czy teraz mimo, że Olimpiada się skończyło mogą także zabrać medal Szwecji??
Uważam , że nie ale czy logicznie tak właśnie nie powinno być?

#795 Orchi

Orchi

Stars fan

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1207 postów
  • Interests:Sport, Muzyka, Motoryzacja, Książki
  • UZ:Dats, Fiddler
  • UD:Stars
  • GG:2358121

Napisano 24 luty 2014 - 05:46

Czy teraz mimo, że Olimpiada się skończyło mogą także zabrać medal Szwecji??

Uważam , że nie ale czy logicznie tak właśnie nie powinno być?

Jeżeli faktycznie chodzi o leki na alergię to sądzę, że nie ma podstaw :)

Dołączona grafika

#796 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 24 luty 2014 - 07:35

Nie, medalu na pewno nie zabiorą, ani żadnych wyników nie zmienią...najprawdopodobniej skończy się tylko na ostrzeżeniu...IIHF ma wszcząć jakieś swoje śledztwo dlaczego ten wynik dotarł do Szwedów tak późno, test był w środę...

#797 Smythe

Smythe

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 10 postów
  • UZ:Doug Gilmour
  • UD:Toronto Maple Leafs

Napisano 27 luty 2014 - 03:43

Trudno będzie -z wielu(!!) powodów- doczekać się Olympic Gold Medal Hockey Song 2014. Dla przypomnienia więc 2010: 

Użytkownik Smythe edytował ten post 28 luty 2014 - 03:45

• Kobi lubi to

#798 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7199 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 28 luty 2014 - 09:57

Obecne przepisy IIHF mówią o tym, że drużynę się dyskwalifikuje jeśli będzie więcej niż jeden przypadek dopingu. Za chwilę to chyba spotka Łotwę, bo podobno maja już drugi.

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#799 Freddie

Freddie

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • UZ:Mike Modano
  • UD:Philadelphia Flyers

Napisano 19 marzec 2014 - 01:38

moze mi ktos napisac czemu Giroux nie dostal powolania? ;)

S_Gagne.jpg

#800 sailor_jim

sailor_jim

Advanced Member

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 1060 postów
  • Interests:Angielska liga piłkarska, NHL
  • UZ:Joe Sakic, Peter Budaj
  • UD:Colorado Avalanche
  • GG:7217001
  • TLEN:sailorjim
  • Liga Typerow: retired

Napisano 19 marzec 2014 - 01:46

moze mi ktos napisac czemu Giroux nie dostal powolania? ;)

Bo w kadrze Kanady są lepsi od niego, co zresztą zostało udowodnione na lodzie podczas samych Igrzysk.

Follow me on twitter - @sailor_jimmy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych