Skocz do zawartości

Zdjęcie

Washington Capitals 2015/2016

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#41 Alex the Great

Alex the Great

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1773 postów
  • Interests:Hokej
  • UZ:Ovechkin
  • UD:Washington, Team Russia
  • GG:2326691
  • Liga Typerow: retired

Napisano 11 listopad 2015 - 09:53

Juz po meczu z Toronto pisalem, ze Burakovsky w top6 nic nam nie daje. A tym bardziej kosztem Williamsa, ktory bardzo dobrze rozumie sie z Backstromem. Jezeli juz musi tam grac, to tylko i wylacznie kosztem Johanssona. Skoro juz o wymianach...a gdyby tak opchnac Laicha i Johanssona na przyklad za Marleau? :smile: Sharks dostaja mlodszego zawodnika, a my weterana, ktoremu zostalo pewnie ze 2-3 lata grania. Do tego zrzucamy balast w postaci Laicha i jego fantastyczny kontrakt. 

Co do samego meczu, to jak zauwazyl FromVerizon, Ovca mogl oddac jeszcze pewnie 153 strzaly i nic by nie wpadlo, bo przed Mrazkiem nie bylo ani jednego zawodnika Caps. No a Holtby z kolei znowu popisal sie strata bramki, ktora wylapal by pewnie jakis 6-letni dzieciak, ktory dopiero co zaczyna swoja przygode z hokejem. #70 zaczyna mnie w tym sezonie troche wkurzac swoim brakiem koncentracji. W poprzednim sezonie byl po prostu maszyna i bledy mozna bylo traktowac jako wypadek przy pracy, ale w tym sezonie staja sie regularnoscia. Czyzby podpisany kontrakt przeszkadzal?

#42 FromVerizon

FromVerizon

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • Interests:NHL, short track
  • UZ:Kuznetsov, Giordano
  • UD:Caps, Team Russia

Napisano 20 listopad 2015 - 03:49

Pozbądźcie się Johanssona, błagam.. Ten gość to czarna dziura w top 6, ma strzał jak pięcioletnie dziecko, średnio więcej turnovers niż minut na lodzie, za każdym razem kiedy tylko jest przy krążku to zabija momentum, daje się przepchnąć łatwiej niż Bura, mógłbym tak wymieniać w nieskończoność. W swojej karierze miewał dobre momenty, które zresztą podkreślałem, ale nigdy nie dałem się do gościa przekonać i byłem chyba naczelnym narzekającym na Marcusa. Pozbądźcie się go jak najszybciej, bo w playoffs włącza jeszcze bardziej zaawansowany ghost mode. W zamian weźcie kogokolwiek kto zrobi cokolwiek. Mojo nie nadaje się teraz do niczego. A decyzja o wystawieniu go na ostatnią minutę meczu.. Barry, wszystko z tobą ok?

#43 Alex the Great

Alex the Great

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1773 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 11:17

Moze Trotz widzi cos, czego my nie zauwazamy? Johansson w tym roku nie blyszczy, a wczoraj zagral chyba najgorszy mecz od baaaardzo dawna. Burakovsky zreszta nie jest duzo lepszy. Tak naprawde ostatnio gramy bez drugiej formacji i nie wazne kto bedzie centrem - Backstrom czy Kuznetsov. Nie rozumiem czemu Williams wciag gra z Beaglem i Chimera, skoro moze pomoc tej drugiej formacji.

Jedyny pozytywny moment z tego meczu to bramka Ovechkina i rekord w ilosci strzelonych bramek przez Rosjanina. Mysle, ze spadl z niego duzy ciezar i teraz zacznie grac juz duzo swobodniej. Niestety ostatnio robil duzo rzeczy na sile wiec i seria kilku spotkan bez punktu nie dziwi.

Ostatnia sprawa, czy Holtby az tak byl przemeczony jednym spotkaniem w ciagu 5 dni, ze dzis nie mogl zagrac? Rozumiem gdybysmy grali z Carolina czy Toronto, ale gralismy z jednym z najlepszych zespolow w tym roku i wystawiamy przeciwko nim Grubauera. Bez sensu.

#44 Alex the Great

Alex the Great

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1773 postów

Napisano 21 listopad 2015 - 08:17

Bary nas posluchal :) Burakovsky dzis bedzie ogladal mecz z trybun, a Williams wskakuje do drugiej formacji. Powinnismy byli to zrobic jak minimum kilka spotkan wczesniej, ale lepiej pozno niz wcale. Bardzo jestem ciekawe gry Williamsa z Kuznetsovym. Jak ta dwojka odpali, to i Johansson dzis cos zapunktuje. Taki juz typ zawodnika, jak parnerzy graja dobrze to i on sie dostosowuje, ale nigdy sam nie pociagniej ataku do lepszej gry. 

#45 Alex the Great

Alex the Great

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1773 postów

Napisano 12 grudzień 2015 - 08:00

Dawno tu nie narzekalem wiec po porazce z Panterami 1:4 to dobra okazcja :)

Czy w innych zespolach rowniez jest tak, ze jak tylko bramkarz zaczyna stawac na glowie i niemal w pojedynke wygrywa mecze, to reszta zespolu wrzuca na luz i wyglada mizernie?! Na poczatku sezonu, kiedy Holtby gral srednio to nasza gra w ataku wygladala naprawde imponujaco. Jak tylko Holts wlaczyl swoj beast-mode to przestalismy zapierniczac na lodzie, a zaczelismy ogladac jak graja przeciwnicy. W meczu z Panthers zamiast Holtsa zagral Grubauer no i mamy rezultat jaki mamy. Mam nadzieje, ze dzis Barry obudzi chlopakow, bo ostatnio ciezko sie oglada nasze wypociny w ataku. 

#46 Roggi

Roggi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • UZ:Pawel Dacjuk
  • UD:Detroit Red Wings, Sborna

Napisano 19 grudzień 2015 - 04:23

Po tym powrocie z 0-3 z Tampą nie mam pytań. Ten puchar należy się Owcy i trzymam kciuki, by w tym sezonie wreszcie się udało. Na papierze jest wszystko.

#47 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • UZ:Vincent Lecavalier
  • UD:Tampa Bay Lightning

Napisano 20 grudzień 2015 - 12:08

Po tym powrocie z 0-3 z Tampą nie mam pytań.

Nie chcę absolutnie nic ujmować #wsh, bo nie wzięli się znikąd na pierwszej pozycji w lidze, niemniej jednak klasowe drużyny nie wypuszczają takiego prowadzenia z rąk. Ja wszystko rozumiem: że można nie upilnować Owieczkina, że kontry się zdarzają, że PP Stołecznych to od paru lat absolutna czołówka ligi, no ale kurde, tak się nie gra! #tbl spieprzyła to po całości.

#48 zagardlenie

zagardlenie

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 01:41

Ktoś tu zniszczył Lundqvistowi przerwę świąteczną.

Jedyne co smuci, to brak Galieva.

#49 Alex the Great

Alex the Great

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1773 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 09:34

Caps sa obecnie najlepsza ekipa w NHL obok Dallas i na ich gre patrzy sie z wielka przyjemnoscia. Powiem wiecej, w erze #8 nie mielismy jeszcze lepszego zespolu i jak na ten moment wygladamy jak jeden z contenderow. Holtby idzie po Vezine, w obronie jest dobrze nawet pod nieobecnosc Orpika i Carlsona, a kiedy wroca powinno byc jeszcze lepiej. O ataku juz nie wspominam bo mamy swietne top6, drugi PP w lidze i bodajze 5 PK. Jest jednak jedna rzecz, ktora mi sie strasznie nie podoba.....to nasza czwarta formacja. A co w playoff znaczy bottom six pokazala nam w zeszlym sezonie trojka Martin - Cizikas - Clutterback. Nie pamietam z tej serii ani Nielsena, ani Tavaresa, ani Strome....ale trojka MCC sprawiala nam mnostwo problemow. 

U nas z kolei ani Laich, ani Latta, ani Burakovsky zbyt wiele nie wnosza, dlatego od kilku miesiecy spodziewalem sie jakiegos ruchu ze strony Maca zeby wzmocnic nasz srodek i tym samym troche rozruszac ta formacje. Kiedy zaczelo sie przewijac nazwisko Richardsa, pomyslalem, ze to jest to. Pamietam go duzo lepiej z gry w Philly niz LA i byl to koles, ktory naprawde zapierniczal na lodzie. Zawsze gral przeciwko linii Ovcy i byly to swietne pojedynki. MR potrafil uprzykrzac zycie naszym najlepszym zawodnikom, do tego swietny w PK, no i tez sam potrafil strzelic i podac. Na wznowieniach bardzo solidny. Oczywiscie jego koncowka przygody z LA to malo ciekawa historia, ale wierze, ze pokaze sie z najlepszej strony bo bedzie chcial wrocic do NHL: 

My zbyt wiele nie ryzykujemy, bo pieniadze a zadne, a w zamian dostajemy swietnego grajka z doswiadczeniem, charakterem i dwoma pucharami! 

Kolejny swietny ruch Maca!

Użytkownik Alex the Great edytował ten post 07 styczeń 2016 - 09:34

#50 Stebniol

Stebniol

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 78 postów
  • UZ:Giroux, Voracek, Carter
  • UD:Philadelphia Flyers, LA Kings

Napisano 09 styczeń 2016 - 09:50

Po meczu Flyers przełączyłem na chwilę na Capitals no i wydawało się, że już sobie nic nie pooglądam, a tu taki zwrot akcji na parę sekund przed końcem:D No i ta bramka owcy w dogrywce! przez te 3-4 min było ciekawiej niż przez cały mecz z Islanders :) Caps są chyba obecnie najfaniejszą drużyną do oglądania oprócz Panters i Stars.

#51 Alex the Great

Alex the Great

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1773 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 07:44

Widzialem prawie wszystkie 801 spotkanie Ovechkina w barwach Caps, ale to z Ottawa napewno zapamietam na zawsze. Osiagniecie po prostu fenomenalne, szczegolnie biorac pod uwage ile bramek pada w obecnych czasach. Jak powiedzial Craig Laughlin z CSN...jestesmy uprzywilejowani mogac ogladac jednego z najlepszych hokeistow w historii tego sportu. 

Radosc jego kolegow, kiedy calym zespolem wyjechali na lod i zaczeli mu gratulowac byla po prostu fenomenalna. Kibice w Verizon doslownie oszaleli ze szczescia. Do tego lzy matki Alexa i uscisnajacy ja Leonsis, ktory opuscil swoja VIP loze i usiadl na schodach obok. Piekne obrazki, ktore kibice Caps zapamietaja na dlugo. Dla takich chwil warto zarywac noce! 

Pewnie nikt nawet nie zwrocil uwagi, ze mecz zakonczyl sie wynikiem 7:1, a Alex dolozyl jeszcze jedna przepiekna bramke objezdzajac Karlssona. Dawno nie widzielismy #8 w takiej formie jak w ostatnich kilku spotkaniach. Przypominaja sie czasy z pierwszych sezonow, kiedy imponowal nie tylko sila i strzalem, ale tez szybkoscia i dryblingiem. 

500....501....i tak do 895 :)

Użytkownik Alex the Great edytował ten post 11 styczeń 2016 - 07:44

#52 Charlie

Charlie

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • UZ:Evgeni Malkin
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 11 styczeń 2016 - 09:11

Fajnie, że udało mu się to zrobić w Verizon, piękne sceny. Gretzky zagrożony, ale do tego jeszcze daleko. Może dobije do 1000, jeśli będzie mu się chciało tyle grać? ;)

#53 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 934 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 09:22

Wielkie gratulacje dla Owcy ! Genialny zawodnik i oglądanie go w akcji to czysta przyjemność. :smile:  

#54 Kobi

Kobi

Indian Head Native

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Interests:U don't care anyway, do U?
  • UZ:Peter Forsberg, Jonathan Toews
  • UD:Chicago Blackhawks

Napisano 13 styczeń 2016 - 08:20

Wrzucam, żeby pokazać, że kibice innych drużyn też potrafią docenić wyczyn Ovcy: http://thecommittedi...om/ovi-and-500/

syg2.PNG
Syg's been made originally by Fraser Davidson, modified by Kobi  ;)

#55 zdolny

zdolny

NHL fever!

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • UZ:M.Lucic, C.Ward, R.Luongo
  • UD:Boston Bruins
  • GG:1149072

Napisano 18 styczeń 2016 - 05:09

Nie boicie się, że Holtby będzie przemęczony w PO?

Moim zdaniem sztab Capitals nadmiernie go eksploatuje...

DeepForest Deers:
Liga YFHL 2008/2009: RS - 4, PO - 5<>JRHL 2009/2010: RS - 2, PO - 7
JRHL 2010/2011: RS - 4, PO - 6<>JRHL 2011/2012: RS - 1, PO - 2
JRHL 2012/2013: RS - 11, PO - 11<>JRHL 2013/2014: RS - 4, PO - 4

JRHL 2014/2015: RS - 6, PO - 6<>JRHL 2015/2016: RS - 3, PO - 1

JRHL 2016/2016: RS - ?

Windsor Sentinels:
NHL.com.pl 2009/2010: RS - 7, PO - 8
<>NHL.com.pl 2010/2011: RS - 8, PO - 7
NHL.com.pl 2011/2012: RS - 9, PO - ;)<>NHL.com.pl 2012/2013: RS - 5, PO - 2
NHL.com.pl 2013/2014: RS - 6, PO - 7<>2014/2015: RS - 3, PO - 2

2015/2016: RS - 3, PO - 2

#56 Alex the Great

Alex the Great

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1773 postów

Napisano 18 styczeń 2016 - 09:22

Jak mowi Trotz, trzeba znac Holtbyego i jego zaangazowanie na treningach i zadac pytanie gdzie sie bardziej meczy - podczas meczu kiedy musi bornic kilkadziesiat strzalow czy podczas treningu broniac kilkaset strzalow?!

Dziennikarze czesto zadaja to pytanie, ale Barry i sam Braden mowia jednym glosem - im gra wiecej tym lepiej. Jakis czas temu byly statystyki, ktore pokazywaly na ile lepsze sa wyniki #70 majac przerwe 1-2 dni od tych, ktore zanotowal w meczach po 3-dniowym i dluzszym odpoczynku. 

Trotz w tej sprawie konsultowal sie nawet z Brodeurem, ktory regularnie gral ponad 70 spotkan w sezonie i nigdy mu to nie przeszkadzalo blyszczec w playoff. Mysle, ze sztab szkoleniowy boi sie utraty formy czy pewnosci siebie Holtbyego dlatego bardziej orientuje sie na to czego chce sam Braden. Jezeli chce grac wiecej to gra, a Grubauer wskakuje tylko w meczach back-to-back.

Wlasnie znalazlem ten artykul odnosnie statystyk w zaleznosci od przerwy miedzy spotkaniami.

TOO MUCH TIME OFF – Last season, Caps goaltender Braden Holtby clearly played his best hockey when he had one day between starts. He was 22-6-3 with five shutouts, a 1.97 GAA and a .931 save pct. in such situations.

With two days rest, he was still effective. Holtby posted an 11-7-3 record with two shutouts, a 2.36 GAA and a .921 save pct.

When playing both ends of back-to-back games, Holtby was 4-3-1 with a shutout, a 2.58 GAA and a .914 save pct. Studies have shown that most goaltenders don’t fare well on the second of back-to-backs when they start both games, so that’s no surprise.

Holtby’s most difficult situation is extreme rest. When he had three or more days between starts last season, he was 4-4-2 with a shutout, a 2.56 GAA and a .907 save pct.

In the early going of 2015-16, the pattern has emerged anew. Holtby has been brilliant with one day between starts this season, going 4-0 with a 1.25 GAA and a .950 save pct. He is 1-1 with a 2.59 GAA and an .898 save pct. with two days rest.

After last night’s loss to New York – his second start with three or more days in between this season – Holtby is now 0-2 with a 3.53 GAA and an .844 save pct. in that small sample size.

Holtby himself is aware of his tendency to perform better on one day’s rest than in other situations.

“I’ve always felt better [being] consistently on the ice and whatnot, but that’s not an excuse here,” said Holtby after Tuesday’s game. “You adapt to what you’re dealt with, and I didn’t do that well enough tonight. It’s something I’ll learn from and be better at it next time.”

Użytkownik Alex the Great edytował ten post 18 styczeń 2016 - 09:28

#57 Alex the Great

Alex the Great

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1773 postów

Napisano 29 luty 2016 - 03:56

Woow, Mac jednak to zrobil!

Oddajemy Laicha, mimo, ze ma wazny kontrakt jeszcze przez nastepny rok. Cena nie mala, bo oddalismy 2 runde i Carricka, ale w zamian mamy Winnika, 5 runde i ponad 2 mln wolnego pod czapka. Kolejny swietny trade. Brawo Mac!

#58 FromVerizon

FromVerizon

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • Interests:NHL, short track
  • UZ:Kuznetsov, Giordano
  • UD:Caps, Team Russia

Napisano 21 marzec 2016 - 03:25

Jeżeli Alex gra z jakąś kontuzją, co przyznał jakiś czas temu, to nie widzę sensu w trzymaniu go na lodzie do końca RS. Nie dbam o kolejny sezon z 50 bramkami. Dla mnie mógłby co roku strzelać 30, byleby był efekt w postaci wiadomo czego parę tygodni później. Jeżeli nie jest kontuzjowany i po prostu tyle paliwa zostało mu w baku, to będzie bardzo krótka seria PO.

Jeżeli Backstrom nie jest kontuzjowany (nikt nic o tym nie mówi, a ja nie mogę uwierzyć, że nie jest), to przechodzi prawdopodobnie jeden z najgorszych okresów w karierze. Sam fakt, że jest na granicy point per game jest zjawiskiem niewytłumaczalnym, bo od dobrych dwóch miesięcy gra katastrofalnie.

Top line nie funkcjonuje właściwie od nowego roku. OV z NB zgubili chemię, a Trotz z uporem maniaka ustawia ich razem, wraz z TJ. Ostatnio przesunął do top line Beagle'a, chyba celem wstrząśnięcia drużyną, ale nie przyniosło to wymiernego efektu. Kuznetsov do top line, Backstrom piętro niżej, to jedyne rozsądne wyjście z sytuacji, nie wiem, na co tu czekać.

Szyki obronne bez Carlsona się sypią. Chorney od podpisania kontraktu zapomniał jak się gra, Orlov to broń obosieczna, high-risk player, zwłaszcza w PO, gdzie jedno z jego turnovers może kosztować całą serię. Para Orpik-Dima zupełnie nie współgra, więc czemu Barry tak uparcie zestawia ich razem? Jesteśmy jak dzieci we mgle pod własną bramką, jakby jeszcze Alzner przechodził jakiś kryzys, to nawet nie chcę myśleć. Na szczęście Karl potwierdza, że jest bezdyskusyjnie najlepszym obrońcą Caps tej kampanii. Jako jedyny daje spokój w naszej strefie.

Holtby w dołku. Ponad 2 miesiące temu był pewniakiem do Veziny, teraz jego szanse topnieją. Nie sprawdzam nawet, na jakim SV% obecnie broni. Jest jakiś niespokojny, wierci się w tej bramce, inaczej przesuwa się pomiędzy słupkami. Mam nadzieję, że Korn nie kombinował nad jego stylem. Bez Holtsa w szczytowej formie też nic nie ugramy.

Wielu okrzyknęło nas zwycięzcami Stana właściwie w połowie sezonu. Ja, przezornie, nic w zakładce nie pisałem, bo wiem, kiedy nadejdzie prawdziwa próba. I nawet sezon zakończony w stylu 79-2-1 nie zrobiłby na mnie wrażenia, jeżeli w drugiej rundzie kolejny raz dostalibyśmy po dupie. Sypiemy się od jakiegoś czasu, ale kibice, zachwyceni wspaniałym regular season, sprawiają wrażenie ludzi, którzy myślą, że w I rundzie PO w G1, Barry naciśnie przycisk "no, teraz gramy na poważnie", i drużyna zacznie się prezentować z tej jak najlepszej strony. Moim zdaniem, to tak nie działa. Z taką dyspozycją 2 runda to szczyt naszych marzeń.

Chciałbym wlać w siebie trochę optymizmu, ale - nie wiedzieć czemu - nie potrafię. Nie chcę wyjść na malkontenta. Po prostu mam nadzieję, że za miesiąc chłopaki wyjadą na lód i udowodnią mi, że moje obawy są nieuzasadnione.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych