Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pittsburgh Penguins 2015/2016

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eiro

Eiro

Defenestrator

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 25 kwiecień 2015 - 11:28

Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek, szkoda, że tak szybko. Dziś CEO David Morehouse skomentował sytuacje w klubie i oświadczył, iż Rutherford i Johnston zostaną w organizacji. Jest to zatem sprzeczne z ostatnimi plotkami.
Ciekawe jak potoczy się ta historia, bo jednak słowa słowami, a działania moga być zupełnie inne. http://mweb.cbssport...ll-not-be-fired

Edition: prosze moda o przypięcie tematu.

Użytkownik Eiro edytował ten post 25 kwiecień 2015 - 11:33

opaf61.jpg

#2 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4284 postów

Napisano 26 kwiecień 2015 - 12:19

Byłoby to zgodne z zapowiedziami Kovacevica, o których pisałem wczoraj. Narazie odpoczywam i zbieram myśli przed nowym sezonem. Co nagle to po diable

#3 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 27 kwiecień 2015 - 09:01

Dziwią mnie te szybkie zapewnienia, że zmian nie będzie, bo przebieg sezonu pokazuje, że są potrzebne. Jeśli zostaniemy z w miarę podobnym skłądem (z odpalonymi starzejącymi się obrońcami lub tymi za drogimi) to ciężko oczekiwać sukcesów. Nie widzę też Johnstona jako gościa, który poprowadzi zespół do sukcesów. Jego mina z gatunku "ale o co chodzi" po straconych bramkach nie napawa optymizmem na przyszłość. Szczerze mówiąc na tym etapie naprawdę rozważyłbym oddanie Małkina, póki cena za niego będzie dość wysoka. Mam obawy, że w kolejnych latach będzie spadać. Gienek od sezonu 2008-09 (a więc tego z Pucharem) nie rozegrał całego sezonu zasadniczego, tracąc w kolejnych latach następujący procent gier RS (18%, 47%, 8%, 35%, 27%, 16%) średnio więc traci 1/4 sezonu (czyli ca. 20 gier) z powodu urazów. Oczywiście wciąż jest graczem na PPG, ale w tych 20 grach kiedy nie gra trudno go zastąpić a jego cap-hit 9,5 miliona dość mocno ciąży pod czapką płac. Po raz pierwszy jestem za tym aby rozważyć oddanie Małkina, zwykle byłem przeciw tej opcji, ale za jego kasę można podpisać przynajmniej dwóch porządnych graczy (jeden z cap-hit 6 milionów, drugi 3,5 miliona) albo dostać kilku ciekawych młodych graczy, którzy mają szansę być gwiazdami w lidze.

Nie mogę też zrozumieć dlaczego Johnston w PO nawet nie spróbował Kasperka, który w WBS prezentuje się rewelacyjnie. Biorąc pod uwagę jak ciężko zdobywało nam się bramki mógł choć zaryzykować. Pewnie nie byłby gorszy niż Perron z połamanymi żebrami. Mam nadzieję, że jednak jakieś zmiany nastąpią.

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#4 frankcastle

frankcastle

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • UZ:Claude Giroux
  • UD:Philadelphia Flyers
  • GG:7488022

Napisano 27 kwiecień 2015 - 11:41

To nie moja brozka, ale osobiscie popytalbym tu i owdzie co mozna w zamian za Malkina otrzymac :)

Solidny, relatywnie mlody center (np. Logan Couture) + mlody prospect z ogromnym potencjalem ( np. Draisalt, Nurse) + pick w Top 10 tegorocznego draftu byloby wg Was odpowiednia cena?
Pytam bo chcialbym poznac przyblizona wartosc Malkina na rynku i przy okazji troche naswietlic, jak moglaby druzyna z Pittsburgha wygladac po jego oddaniu :)
  • frankcastle lubi to

1379321_533724236719530_1684822098_n.jpg

#5 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4284 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 12:54

Nie dacie dychnąć i nabrać dystansu...

Myślę, że tematu oddania Malkina nie ma i (jeszcze przez przynajmniej chwilę) nie będzie. Cena za jego usługi? Tylko gigantyczny zwrot byłby w stanie mnie zainteresować. Zostawiłbym jednak temat jego oddania i przyglądą się opcjom do uzupełnienia składu. Jak to u mnie - kolejny dzień, kolejna wizja :D Z graczy bez ważnego kontraktu w kręgu naszych zainteresowań powinien być Max Lapierre i Daniel Winnik. Szanuję dokonania Comeau i Downie, ale po takim sezonie - odpowiednio 61gp/16g/15a; 72gp, 14g, 14a, ciężko będzie ich zatrzymać. Alternatywną opcją dla tego drugiego mógłby być Jordin Tootoo, który pokazał, że także powinien być dobrą duszą drużyny (przypominam sytuację z Bortuzzo po hicie na Jagrze, z którym to w szranki przysżło mu stanąć) i efektywnym graczem - 68gp/10g/5a. Myślę, że można byłoby tu zaoszczędzić kilkaset tysięcy, at least...Nie życzę źle Dupuis, ale jego długotrwała absencja i problemy zdrowotne sprawiają, że dla dobra drużyny chyba lepiej byłoby gdyby Pascal został juz z urwisami w domu (na LTIR). Chciałbym zobaczyć Kapanena od nowego sezonu w big club, ale martwią mnie jego warunki fizyczne i raczej ofensywne usposobienie. Hornqvist jest odpowiedzialnym graczem, grającym we 2 strony i z nim jeszcze i Sidem mogłoby to mieć prawo bytu, z tym, że wtedy bylibyśmy mówiąc kolokwialnie kurdupel-line-5'11". Z FA opcji wraca mi do myśli niczym bumerang Stafford, który z Gienkiem i Perronem mogliby zacząć wreszcie punktować na miarę 2 formacji. Kunitza wtedy przesuwamy do 3rd z Sutterem i Spalingiem lub Winnikiem i mamy 3 w miarę rozsądne formacje. W defensywie jeśli nie rozważamy buyoutu Lovejoya czy Scuderi to i tak żegnamy się z Pinokio. Wróci Maatta i Letang, przedłużamy Cole'a i z Pouliotem mamy miejsce dla 1 gracza do top-4. Mimo iż byłem zachwycony tym jak odnalazł się u nas Ehrhoff to wobec jego szklanego zdrowia mam pewne obawy czy to jemu powinniśmy powierzyć tą rolę. Tym bardziej, że martwi mnie delikatnie temat ogrniczonej oddaniem Despres fizyczności, a tego wielu z naszych defensorów nie gwarantuje. Nie wierzę w dostępność Beauchemina. Być może wobec kolejnej klapy w St.Louis zrobią reset mode i ofiarą będzie Barret Jackman, co byłoby ciekawą alternatywą. Raczej do tej samej rzeki nie będzie chciał wejść Michalek. Listę zamyka rozpalone nazwisko Fransona oraz Meszaros i powiem szczerze, że chyba najbliżej byłoby mi do osoby Jackmana do gry z Letangiem, ale wszystko zależy jakie decyzje zapadną w stolicy bluesa.
Mielibyśmy wówczas coś na wzór:
Kapanen(0.925)-Crosby(8.7)-Hornqvist(4)
Perron(4.25)-Malkin(9.5)-Stafford(4)
Kunitz(4)-Sutter(3.3)-Spaling(2.2)
młody/Winnik(1.3)-Lapierre(1)-młody/Tootoo(0.7)
Jackman(3.25)-Letang(7.25)
Maatta(0.925)-Cole(1.2)
Lovejoy(1.1)-Scuderi(3.375)
Pouliot(0.925)
Fleury(5.75)
Murray(0.642)
= 68.292
Mocno nie po drodze mi Lovejoy. Ale co zrobić.........................................................................

#6 Gagarin

Gagarin

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • UD:Stoczniowiec Gdańsk

Napisano 27 kwiecień 2015 - 07:38

Jackman moim zdaniem będzie ewidentnie do wzięcia. I to nie z powodu kolejej wtopy, a ze względu na czapke płac. Kilku graczy trzeba podpisać, w tym Tarasenkę.

#7 goleador

goleador

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • UZ:Jaromir Jagr

Napisano 27 kwiecień 2015 - 07:47

YWNWA...nie sądzę żeby Jackman grał w następnym sezonie znowu za 3,25mln...będzie chciał coś koło 4 moim zdaniem...

Odnośnie Malkina to pewnie te głosy o sensie jego oddania mają tyle pokrycia w rzeczywistości co plotki że Flyers za bardzo dobrą ofertę byliby skłonni oddać Giroux ;)

Użytkownik goleador edytował ten post 27 kwiecień 2015 - 07:47

#8 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 08:20

YWNWA...nie sądzę żeby Jackman grał w następnym sezonie znowu za 3,25mln...będzie chciał coś koło 4 moim zdaniem...

Odnośnie Malkina to pewnie te głosy o sensie jego oddania mają tyle pokrycia w rzeczywistości co plotki że Flyers za bardzo dobrą ofertę byliby skłonni oddać Giroux ;)

Jakby dziś Chia zadzwonił do Hextalla z ofertą McDavid za Giroux to pewnie Hextall by się nie wahał ;)

Mackforme.jpg

Razor!

#9 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4284 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 12:39

Za dużej polemiki co do nazwisk nie widzę ;)

Nawet jeśli Barret krzyknie sobie 4 to na miejscu Rutherforda mocno bym się nad tą opcją zastanowił. Pytanie raczej brzmi jak długiej umowy będzie szukał. 34 wiosny na karku. To przy mizerii na tegorocznym rynku FA może być skok na ostatni kontrakt niczym Brooks Orpik, aczkolwiek mam nadzieję (złudną?), że aż o takich pieniądzach jak w przypadku Candymana mówić nie będziemy. Johnston preferuje ofensywnie usposobionych obrońców, ale taka ostoja z tyłu to równie ważne ogniwo. Z defensywnie usposobionymi Jackmanem, Cole i Scuderi spokojnie można zestawiać mających ofensywny dryg Letanga, Maattę i Pouliot. Choć ten ostatni przypuszczalnie będzie musiał pogodzić się z rolą 7 defensora wobec ważnego kontraktu Lovelaska. Jakby trzeba było szukać dutków to oszczędności trzeba byłoby szukać w opcji do top-6. Zamiast przypuszczalnie drogiego Stafforda możemy myśleć o wskrzeszeniu 'umarlaka' Dupuis (podobno bardzo prawdopodobny scenariusz) lub marzyć o boomie Bennetta (yeahhhh, right). Inną opcją jest spytanie o cenę Beleskeya, Frolika, Williamsa i powiem szczerze, że w przypadku wszystkich mam mieszane odczucia co do ewentualnej promocyjnej ceny zatem dalej mówimy o opcji minimum 4-milionowej. Jedyną zatem realną oszczędnością w kalkulacji jest obniżenie wartości kontraktu Winnika i Lapierre lub poszukanie alternatywnej tańszej opcji do 4th line. Przyniosłoby to do kasy brakujące kilkaset tysięcy.

Co ciekawe nikt nie jest jakoś bardzo obrażony po sezonie. Można by rzec, że nawet czuć pewną dozę niespełnienia i chęci udowodnienia czegoś sobie i innym w podobnym zestawie, ale ze zdrową obroną za rok:

Cole: "Our goal was to win a Stanley Cup ... That doesn't change that still being the goal for next season"
"My time here was great. I don't think you can ask for a better room." Wants to be back

Winnik says he also wants to be back. Has not had any talks yet

Comeau on if he'll be back: "I hope so."

Ehrhoff says he has no concerns regarding his long-term future.
Ehrhoff says he has interest in returning to Pittsburgh, but has had no talks

Lapierre says he finds another gear for playoffs because "my game's based on emotion." Loves Pgh; "We'll find a way to get [a deal] done"

Zobaczymy komu przyjdzie przywdziać koszulkę #pit w październiku.

Jakieś inne ciekawe rozwiązania?

#10 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 01:53

Za dużej polemiki co do nazwisk nie widzę ;)

Jakieś inne ciekawe rozwiązania?

Rynek UFA w tym sezonie jest niestety beznadziejny, więc najlepsi na nim pewnie będą wołać "góry złota" Może Chris Stewart? W MIN się trochę odnalazł, choć wciąż mam obawy co do jego chęci do pracy. Jeszcze Erik Cole (zaCOLEujmy się ;) i Jiri Tlusty przychodzą mi do głowy. W kwestii obrońców daleko bym się trzymał od Meszarosa, to już nie ten gracz co w Ottawie, błędy, słabe zdrowie, to jego wizytówka. W Montrealu dobre recenzje zbiera Jeff Petry i ma tylko 27 lat, więc może on, choć to gość na prawą obronę więc nie do gry z Letangiem.

Mackforme.jpg

Razor!

#11 goleador

goleador

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • UZ:Jaromir Jagr

Napisano 28 kwiecień 2015 - 05:49

Jakby dziś Chia zadzwonił do Hextalla z ofertą McDavid za Giroux to pewnie Hextall by się nie wahał ;)

Pewnie nie...problem w tym...że raczej nie zadzwoni  ;)

#12 Eiro

Eiro

Defenestrator

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 06:09

Z napastników, to chętnie widziałbym Williamsa, ale znając jego renomę gracza na PO, to może rozbić bank, a nas na to nie stać. Podobnie jest w obronie, gdzie najlepsi zawodnicy mogą zostać obsypani złotem niczym nasz Candyman. Bida, panie bida. Może udałoby się opchnąć Lovejoya za kogoś do bottom lines, wtedy Pou mógłby na stałe zagościć w naszych liniach.

opaf61.jpg

#13 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4284 postów

Napisano 24 maj 2015 - 04:05

Dość ciekawa i odważna deklaracja JR jakoby chciał pozyskać wybór w 1 rundzie tegorocznego draftu

“I’ll certainly pursue it. I don’t know if we’ll be able to pick up one or not. There are some teams that have acquired an abundance of first-round picks, and they may not need them all. I’ve actually talked to a couple of those teams already.”

Zadanie ma niełatwe, ale np. Buffalo dośc głośno opowiedziało się za tym, że są skłonni oddać swój 21 wybór za młodego gracza. Poza ekipą Szabel komfort posiadania 2 wyborów w 1 rundzie mają Oilers (1 i nasz 16 za Perrona) Toronto (4 i 24), Arizona (3 i 28), Philadelphia (7 i 27) oraz Winnipeg (17 i 25).

Co możemy zaoferować potencjalnemu partnerowi wymiany? Nie będzie oryginalnym kierunkiem osoba Brandona Suttera, który w sumie ze swoimi 26 latami i niemal 500 meczmai na koncie (495) mógłby byc ciekawym kąskiem. Jego obowiązki mógłby przejąc Spaling czy inna, tańsza niż 3,3mln opcja z rynku FA. Marną wartość rynkową prezentuje Bennett i tylko 'szogun' dałby za niego więcej niż 3 rundę. Poza Sutterem jedynym ciekawym kąskiem mógłby być Kasperi Kapanen, ale nie wiem jakie ma on akcje w sztabie po roku w organziacji. Wątpię byśmy chcieli oddawać któregoś z młodych bramkarzy (Murray/Jarry), bo choć Flower ma przed sobą jeszcze dobrych kilka lat gry, to my przez jego 12 lat w organizacji nie byliśmy w stanie postraszyć go żądnym wychowaniekiem. Tyle....  Nie spodziewałbym się raczej oddawania przez nas Pouliota czy Maatty. Mamy spore problemy z defensywie i niepowalające zaplecze. Byłbym skłonny oddać Dumoulina, ale on oczywiście nie ma wystarczającej wartości by upatrywać w nim bazę do sprowadzania 1 rundy, tak samo jak dziadek Kunitz.czy Scuderi. Czasu do draftu niewiele. Ciekaw jestem kim kusić będzie JR by wyrwać wybór 1 rundzie, aczkolwiek samemu pomysłowi mogę jedynie przyklasnąć.

#14 koperix1

koperix1

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 878 postów
  • Interests:Oczywiscie Hokej, w kazdym wydaniu.
  • UZ:Shane Doan, Mike Modano
  • UD:Arizona (Phoenix) Coyotes

Napisano 24 maj 2015 - 07:15

Ja bym chętnie trejdował naszego drugiego picka za jakiegoś fajnego prospekta, który już się ogrywa na szczeblu seniorskim, albo przynajmniej już ma rok więcej gry. Za Kapanena pewnie by było cos więcej trzeba dać niż tylko tą "27-30", czy jednak przeceniam młodego Fina? Bo Jego chętnie bym zobaczył u nas, zwłaszcza, że mamy tez "32" overall, więc pewnie ktoś kto nas interesuje może się znaleźć na przestrzeni tych 5-7 pickow.

Z innej beczki gdziejś czytałem ( ale to takie bardziej blogi na wesoło), że Malkin za naszą "3" + Domi + Dvorak.. Powiem szczerze, że Malkin oczywiście pewnie by wywołał poruszenie w Arizonie + jego wielkie umiejętności na kilka lat, 1C jakiego od zawsze szukamy, ale... czy za taką cenę? Dodatkowo nie można mieć żadnej pewności, że z nami zostanie do końca. ja bym na to nie poszedł.

#15 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4284 postów

Napisano 25 maj 2015 - 06:19

Myślę, że oddanie Kapanena za wybór 27-30 nie miałoby większego sensu... chyba, że mieliby upatrzonego gracza podczas trwania draftu, który mocno zjechałby w drabince i byłby na naszym radarze ("wow! X jest dostępny... OK, oddajemy KK"). Co do dealu z udziałem Gienka. Obecny sport każe powstrzymywać się od zdecydowanych deklaracji i odrzucania nawet najbardziej nieprawdopodobnych ruchów zatem nie będę mówił, że Rosjanin jest nietykalny. Na teraz jednak chyba organziacji bliżej do podjęcia kilku prób zdobycia SC z nim w składzie niż szukania lukratywnej wymiany.

Rutherford dorzucił jednak jeszcze kilka kamyczków do ogródka:

- odniósł się do koncepcji trybu win-now-mode w kontekście długofalowej polityki klubu i tak... “The only way we could [improve organizational depth] while not hurting ourselves in the short term is [by] moving draft picks from future years.”

- w kontekście naszych FA (Adams, Comeau, Downie, Lapierre, Winnik, Martin, Ehrhoff, Chorney, Greiss) właściwie tylko ten pierwszy ma zamknięte drzwi... “It may mean them going into July and testing the free-agent market to see how much they can get out there. Because of our [salary-cap situation], they may work their way back to us with a more reasonable number. I don’t think I’ll be saying that we don’t want anybody back until we at least get into July, to see how the dust settles.”

- no i temat mnie szczególnie interesujący, bo wypomniany dość głośno całkiem nidawno - czyli uzupełnianie głębi w oparciu o inne formy niż draft - JR dorzucił, że "Penguins still are trying to sign “a couple” of free agents from Europe or college, but he don’t know where that stands.” Co prawda niedawno pojawiła się informacja o chęci skuszenia kontraktem Martinsena, ale wciąż uważam, że ta organizacja zbyt słabo spisuje się w tej płaszczyźnie

#16 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów

Napisano 25 maj 2015 - 07:55

Rutherford dorzucił jednak jeszcze kilka kamyczków do ogródka:

- odniósł się do koncepcji trybu win-now-mode w kontekście długofalowej polityki klubu i tak... “The only way we could [improve organizational depth] while not hurting ourselves in the short term is [by] moving draft picks from future years.”

- no i temat mnie szczególnie interesujący, bo wypomniany dość głośno całkiem nidawno - czyli uzupełnianie głębi w oparciu o inne formy niż draft - JR dorzucił, że "Penguins still are trying to sign “a couple” of free agents from Europe or college, but he don’t know where that stands.” Co prawda niedawno pojawiła się informacja o chęci skuszenia kontraktem Martinsena, ale wciąż uważam, że ta organizacja zbyt słabo spisuje się w tej płaszczyźnie

Martinsena Pens mogą kusić za rok, bo przez rok jest graczem Colorado Avalanche ;) Kontrakt był już dogadany przed MŚ, oficjalnie podpisany po.

Co do kwestii poprawienia głębi w organizacji, to kompletnie nie rozumiem, co GMJR chciał przekazać, bo jeśli sposobem pozyskiwania picków w tym drafcie jest oddawanie wyborów w kolejnych draftach, to nie wiem w jaki sposób ma to nie zaszkodzić "short term"? Chyba, ze dla Rutherforda short term to tylko najbliższy sezon, bo na tyle ma kontrakt "a po mnie to choćby potop"? Oddawanie picków w 2016 roku też zaszkodzi organizacji. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie.

Mackforme.jpg

Razor!

#17 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4284 postów

Napisano 25 maj 2015 - 09:59

Czytam i Waszą zakładkę ;) chciałem zaznaczyć, że są sygnały o aktywności w temacie poszukiwań graczy w Europie.

Z niecierpliwością czekam na draft. Myślę, że nawet jeśli nie damy rady wyrwać komuś wyboru w 1 rundzie to poszukamy opcji w 2, 3.

#18 Eiro

Eiro

Defenestrator

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisano 28 maj 2015 - 08:04

Disco wylądował ostatecznie w Sabres, a my otrzymujemy 3. rundę draftu 2016. Dobre i to, przynajmniej Pens nie zabawili się kolejny raz w instytucję charytatywną.

Edit:

Bylsma na 5 lat w Sabres. Ciekawe, co legendarny Disco Dan wyczaruje w Buffalo. Niemniej, życzę mu powodzenia, bo ciągle żywię doń sympatię. ;)

Użytkownik Eiro edytował ten post 28 maj 2015 - 08:10

• YWNWA lubi to

opaf61.jpg

#19 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4284 postów

Napisano 28 maj 2015 - 10:11

Ta 3 runda to będzie jedna z rund uzyskanych w wymianach z NY Islanders lub Canucks. Mamy prawo do wyższej z nich

Co do 'ekwiwalentu' za odstąpienie praw pracowniczych to niedawno zabrał w tym temacie głos GMJR. Powiedział, że albo klub przyjmuje na klatę uposażenie pracownika i bierze zadośćuczynienie w formie wyboru w drafcie, albo nie musi 'becylować' z klubowej kasy ale nic mu się nie należy... I choć ta kasa nie liczy się do czapki płac to jednak są to żywe pieniądze i zawsze boli by płacić za nic. Osobiscie uważam jednak (a nawet jestem wkurzony), że przy obecnej sytuacji na klubowym zapleczu ten tak łatwą ręką i otwarcie rezygnuje z ekwiwalentu Devils za prawa do Shero. Myślę, że Morehouse powinien ugryźć się w język i nie paplać zbyt dużo tylko przemyśleć temat na spokojnie. Oczywiście wybór w 3 rundzie to żadna gwarancja sukcesu, ale równie dobrze można z nią wybrać Krisa Letanga (2005). Trudno, ktoś podjął pochopną decyzję o przedłużaniu umów ze sztabem i powinien przegryźć gorycz tej umowy. Dla nas 3 runda to zawsze okazja do odbudowy niezbyt imponującej pozycji skrzydłowych w organizacji. Nie wime na ile słowa naszego CEO są wiążące i nie może się z nich wycofać, ale chętnie zobaczyłbym, że mamy jaja i bierzemy co daje los i wykorzystujemy także furtkę z Shero. Bo jak słusznie zauważył kolega wyszło trochę charytatywnie...

#20 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4284 postów

Napisano 29 maj 2015 - 07:29

Ja widzę, że ze zdrowiem u Jima jest nie najlepiej. Nie wiem z jaką chorobą mam łączyć takie zachowanie, ale w tym wieku jest ono dosyć często spotykane. Oto bowiem palnął na łamach TribLive, że klub nie dochodził prawa rekompensaty za usługi Shero, bo..... myślał, że mu takowe nie przysługuje, gdyż Ray jest nieaktywnym pracownikiem, a oni myśleli, że chodzi o pracowników, którzy są z drużyną. Co za wierutne kłamstwo! Widzę, że manipulacja faktami na najwyższym poziomie, bo tak on jak i CEO w zupełnie innym tonie wypowiadali się o braku chęci ściągnięcia picka od Devils. Jeden mówił o kasie, drugi o wizerunku. A dziś takie brednie...

There was a reason the Penguins sought draft-pick compensation when the Sabres hired former coach Dan Bylsma on Thursday — and not when the Devils hired former Penguins general manager Ray Shero. It comes down to the interpretation of a rule passed last June that awards compensation to select members of a team's hockey operations department when they find employment elsewhere.

“The rule is not as clear as it should be,” Penguins GM Jim Rutherford told Trib Total Media. “We felt that the intent of the rule was for employees that were still with the team, that were working with the team, not terminated employees. Once Edmonton got a pick for (former Bruins GM) Peter Chiarelli — when he was a terminated employee — we decided to ask for picks for future employees.”

In Shero's case, the Penguins didn't want to scuttle the deal with Shero and believed they were operating how other teams should operate. The other clubs in the same situation didn't follow suit and instead sought compensation for terminated employees.

“With Ray and New Jersey, we knew about it a few weeks ahead of time,” Rutherford said. “In order to accommodate that, as we thought the new rule for compensation read for employees under contract, we told New Jersey that there wouldn't be compensation. Around the very same time that Ray was announced, Peter Chiarelli went to Edmonton, same status as Ray, they ended up getting a draft pick. So at that point in time, as an organization, we decided that we would ask for a pick.”

Nie mogę czytać takiego pływania....... !!!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych