Skocz do zawartości

Zdjęcie

Columbus Blue Jackets 2014/2015 oraz 2015/2016

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Y.O.C.

Y.O.C.

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 3586 postów
  • UZ:Sedinowie, C. Giroux, E. Lack
  • UD:Canucks, Comets, Blue Jackets, MODO

Napisano 23 czerwiec 2014 - 08:45

Rok temu Andrzej napisał:

Nie sądzę, żeby na tym forum był aktualnie jakikolwiek fan Columbus (może ktoś mnie zaskoczy), więc z racji tego, że pisałem podsumowanie ich ostatniego sezonu na potrzeby serwisu postanowiłem być tym, który taki temat założy.

...i choć wiem, że akurat jego nie zaskakuję niniejszym, to może kogoś innego z weteranów tak. Od pewnego czasu intensywnie przypatruję się Columbus, a to dlatego, że już niedługo będę mieszkał w pobliżu (jak na warunki amerykańskie 2,5h jazdy to rzut beretem ;) ). Przypatrywałem się też Nashville, do którego na mecze miałbym nieco dalej, a i w mieście już byłem - ale serce nie sługa. Go Jackets!

Na okoliczność tego małego coming outu nowy sig awatar, za który dziękuję Patrikowi ;)

Columbus intryguje, zwłaszcza, że od lat cenię przeogromnie Jarmo Kekalainena, jeszcze z czasów Blues. Uważam, że buduje w Ohio bardzo obiecujący zespół na lata - w dodatku atrakcyjnie grający. A dzisiejszy transfer, w którym Kurtki pozyskały Hartnella za Umbergera i 4th jest nie tylko dowodem, że w następnym sezonie powinno być jeszcze lepiej, ale i że Jarmo ma spory talent menedżerski (chociaż z drugiej strony pyknąć Flyers na wymianie to w ostatnich latach jak zabrać dziecku lizaka).

Otwieram wątek na nowy sezon. Raczej wiele pisać tu nie będę - planuję bywać na żywo na meczach raz na jakiś czas i tam się wyżywać :)

• Eiro lubi to

Yosemite Howlers (2003-2013)            Vancouver Maroons / Swift Foxes (2013- )

sc.gif  sc.gif   sc.gif  sc.gif                                                 sc.gif  sc.gif

03/04  06/07 08/09  10/11                                 14/15  15/16

#2 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 24 czerwiec 2014 - 08:40

Fakt, że zaskoczenie żadne :) Fajnie, że będzie można poczytać, podyskutować o Jackets z kimś, kto będzie miał szansę bywać na meczach. Kurtki od lat są na mojej osobistej liście top 10 zespołów, które lubię. Przeprowadzka na Wschód i gra z Pens w dywizji trochę to zaburzyła (szczególnie PO ;) ) ale nie sposób nie doceniać działań Davidsona i Jarmo. Teraz jeszcze wkurzyli mnie Lokówką, ale może w Jackets będzie przeszkadzał mniej (ok, taki żart, niemożliwe) Osobiście najbardziej czekam na to co będzie pokazywał Ryan Murray, jestem wielkim zwolennikiem jego talentu. Drugim graczem na którego mocno czekam w Kurtkach jest Kerby Rychel, myślę, że to będzie znakomity skrzydłowy. Oby się zatem Kurtkom wiodło i zajęli drugie miejsce w dywizji w najbliższym sezonie ;)

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#3 Y.O.C.

Y.O.C.

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 3586 postów

Napisano 27 czerwiec 2014 - 10:00

Od lat bardzo lubię Aarona Portzline'a, pisałem o tym? Świetny beat writer. Od niego taki wyimek przed draftem, smaczek :D

Aaron Portzline @Aportzline  
GM Jarmo Kekalainen said he's called all 15 teams ahead of #cbj in first-round draft order to inquire about moving up on the board.

Aaron Portzline @Aportzline  
Kekalainen: "I asked the top three teams what it would take. They say Ryan Johansen. I just said, 'Okay. That's not gonna happen. Click.'"

:lol: Jarmo FTW. Ale tak poważnie - albo Johansena tamci nie cenią jak trzeba, albo mają Kekalainena za frajera... Intryguje natomiast pierwszy tweet, bo sugeruje jednoznacznie chęć podciągnięcia się wyżej. No, no...

Yosemite Howlers (2003-2013)            Vancouver Maroons / Swift Foxes (2013- )

sc.gif  sc.gif   sc.gif  sc.gif                                                 sc.gif  sc.gif

#4 Y.O.C.

Y.O.C.

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 3586 postów

Napisano 28 czerwiec 2014 - 09:26

Sonny Milano super, super, super z numerem 16.  Ryan Collins adekwatnie, choć może trzeba było brać McKeowna. Zniknie na długo, bo idzie na uniwerek - uniwerki są często naprawdę dobre dla rozwoju bramkarzy i obrońców. Bardzo elegancki wybór łotewskiego bramkarza ze Szwajcarii, Elvisa (tak...) Merzlikinsa. Trzecia runda, intrygująco dobre statsy w dorosłej i renomowanej jednak lidze. Siebenaler i Pelletier też ciekawi.

Dobrze wybierają Kurtki. Mam wrażenie, że Milano to będzie hit, a i Merzlikins szybko przyjedzie do AHL.

#5 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów
  • UZ:Tomas Hertl #48
  • UD:San Jose Sharks

Napisano 11 lipiec 2014 - 02:08

Blue Jackets przedłużyli Dubinsky'ego. 6 lat. Póki co nie natknąłem się jeszcze na info za ile ale myślę, że to może być 6x6. 

Dynasty NHLcompl Fantasy League
Cyclone Taylor Conference

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
C: David Krejci, Mikael Granlund, David Backes, Martin Hanzal
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
RW: Joe Pavelski [A], Wayne Simmonds, Mats Zuccarello, Patrick Sharp
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
G: Cory Schneider, Carey Price, Jonathan Bernier
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

12/13: RS: 11th PO:-               13/14: RS: 2nd PO: Championship
14/15: RS: 2nd PO: Final         15/16: RS: 7th PO: 1st round

16/17:

#6 Eiro

Eiro

Defenestrator

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 11 lipiec 2014 - 02:39

Blue Jackets przedłużyli Dubinsky'ego. 6 lat. Póki co nie natknąłem się jeszcze na info za ile ale myślę, że to może być 6x6. 

Prawie, 6x5.85 mln, NMC, NTC.

opaf61.jpg

#7 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów
  • UZ:Cheifly i spółka
  • UD:Winnipeg Jets

Napisano 11 lipiec 2014 - 02:54

Na 3 ma NMC, a potem ograniczone NTC na następne 3.

Łeeee tylko 5 baniek wziął. Powinien 10 chcieć :p

DViY_L.gif

(Thrash4ever) -37- -11-   @ThrashThem

Patrick Laine: "I didn't want to waste my goals in the preseason. I can score now." 1f602.png😂

Maurice:

On Mark Scheifele:

“Is he going to be the captain of the team? I don’t know. But if you’ve got a daughter that you want to marry... Scheif’s your man.”

#8 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów

Napisano 17 wrzesień 2014 - 08:42

John Davidson ujawnił oferty Jackets dla Johansena.

1. 6 milionów za 2 lata gry (3 mln za sezon)

2. 32 miliony za 6 lat gry (5,33 za sezon)

3. 46 milionów za 8 lat gry (5,75 za sezon)

wszystkie trzy zostały odrzucone, uczciwie powiem, że nie rozumiem agenta gracza, chłopak zagrał jeden dobry sezon... myślę, że 7 czy nawet 8 milionów za 2 lata Jackets by zapłacili, ale ktoś tu chce obrabować bank...

Mackforme.jpg

Razor!

#9 FromVerizon

FromVerizon

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • Interests:NHL, short track
  • UZ:Kuznetsov, Giordano
  • UD:Caps, Team Russia

Napisano 18 wrzesień 2014 - 10:33

RyJo i jego agent chyba sami nie za bardzo zdają sobie sprawę z tego, jak niedorzeczne są ich żądania. Jeszcze niecały rok temu większość sympatyków CBJ i ogólnie NHL zgodnie twierdziła, że z młodego już nic nie będzie. Wystarczyło poczytać posty z GDT na hfb. Od wyzwisk uszy więdły, aż tu nagle po jednym, może i przełomowym, ale wciąż jednym bardzo dobrym sezonie ma dostać gażę porównywalną z zarobkami duetu Seguin&Benn, a nawet lepszą od Plekanca, który w przeciwieństwie do Ryana od dawna jest uznaną marką w NHL? Moją sympatię już stracił. Powinien brać w ciemno jedną z trzech dostępnych ofert (ta 6y/5,33AAV wygląda dobrze, ta dwuletnia też - idealny okres na udowodnienie swojej wartości) i codziennie na klęczkach wchodzić na lód po ówczesnym odprawieniu modłów dziękczynnych, że za 33 bramki i 30 asyst chcą mu płacić ponad 5 baniek rocznie.

Użytkownik FromVerizon edytował ten post 18 wrzesień 2014 - 10:59

#10 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów

Napisano 18 wrzesień 2014 - 10:48

, że za 33 bramki i 30 asyst chcą mu płacić ponad 5 baniek rocznie.

Gdzieś na Twitterze widziałem ciekawy wpis, ktoś wyliczył, że 20 z 33 bramek Johansen strzelił, kiedy w bramce rywali stał backup. Niby to nie jest jakieś "przełomowe" w ocenie tych 33 goli, ale przy tym jak ktoś się tak żre o kasę może być ciekawym spostrzeżeniem.

Mackforme.jpg

Razor!

#11 Valverde

Valverde

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1297 postów
  • UZ:Henrik Lundqvist, Ryan Callahan
  • UD:New York Rangers

Napisano 08 październik 2014 - 08:59

Tyle się dzieje w CLB, a tu taka cisza? Najpierw koniec negocjacji z Johansenem, który dziś odbył pierwszy trening z zespołem i podobno jest w słabiutkiej formie fizycznej, do tego poważne kontuzje Boone Jennera i Brandona Dubinsky'ego, Murray na IR, a tyleż głośnym co tajemniczym tematem jest stan zdrowia Hortona... John Davidson kilka dni temu gościł w HockeyCentral@Noon i podcaście MvsW i nie potrafił określić terminu powrotu Nate'a. Wg kanadyjskich insiderów wciąż odczuwa poważny ból pleców, gdzieś na TT pojawił się nawet cytat, że Horton w ogóle nie zagra w tym roku...Uhh.

Bardzo szkoda mi Jackets. Fajny, młody zespół, mimo że są bezpośrednim rywalem Rangers w dywizji to życzę im jak najlepiej, jednak wobec tak ogromnych problemów zdrowotnych ciężko będzie o dobry start.

#12 DefensiveDefenceman

DefensiveDefenceman

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 72 postów
  • UZ:Bergeron, Doughty, McDonagh, Suter
  • UD:Bruins, Kings, Rangers

Napisano 09 listopad 2014 - 05:07

Witam ! Do kiedy kontuzjowany ma być Bobrovsky ?

#13 Valverde

Valverde

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1297 postów
  • UZ:Henrik Lundqvist, Ryan Callahan
  • UD:New York Rangers

Napisano 09 listopad 2014 - 05:45

Witam ! Do kiedy kontuzjowany ma być Bobrovsky ?

Na IR trafił 28.10, była mowa o ok. 2 tygodniach przerwy, zatem w przyszłym tygodniu powinien już być do dyspozycji.

Na szczęście, bo zdekompletowani Jackets wyglądają oględnie mówiąc marnie. Mają szczęście, że reszta Metro za daleko nie odskoczyła. Wrócił Jenner i Wiz, zaraz będzie Bob, Dubinsky, Murray i będzie lepiej.

#14 DefensiveDefenceman

DefensiveDefenceman

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 09 listopad 2014 - 08:49

Bądź co bądź dobrze wygląda Johansen ! Myślę, że jak wrócą wszyscy to CBJ rozpoczną marsz w górę tabeli :D

#15 Szelzong

Szelzong

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 691 postów
  • UZ:Mike Modano, Jamie Benn
  • UD:Dallas Stars

Napisano 20 listopad 2014 - 10:50

http://bluejacketsxt...rce=twitterfeed

Widać jakiś pech panuje nad Blue Jackets. W przypadku Johnsona tym pechem są akurat rodzice.

Użytkownik Szelzong edytował ten post 20 listopad 2014 - 10:51

Montauk Spotless Minds 2dt6549.png2v1t352.png30ivw5v.png

C: B. Little, T. Johnson, T. Plekanec, B. Sutter, B. Dubinsky, E. Staal
LW: J. Abdelkader, J. Larsson C. Kreider, J. Benn

RW: M. Stone, N. Yakupov, B. Wheeler, N. Niederreiter, M. Zuccarello, R. Callahan
D: B. Jackman, R. Regher, M. Del Zotto, E. Johnson, M. Stuart, D. Engelland, J. Boychuk, A. Markov, R. Suter
G: J. Halak, P. Rinne

IR:

Wisconsin Reefers

C: J. Tavares, J. Spezza, K. Turris, D. Krejci
LW: Ja. Benn, A. Steen, C. Soderberg, O. Palat
RW: R. Nash, M. Hossa, J. Iginla, N. MacKinnon, C. Atkinson, J. Voracek
D: M. Greene, J. Faulk, M. Del Zotto, Jo. Benn, M. Stuart, F. Beauchemin
G: C. Crawford, D. Dubnyk, N. Backstrom, C. Johnson

Farma: J. Drouin, L. Draisaitl, N. Ehlers, O. Bjorkstrand, J. Oleksiak, J. Campbell

IR: R. Murray, N. Horton

#16 zuzel2003

zuzel2003

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • UZ:R.Miller, D.Hasek, T.Ennis
  • UD:Buffalo Sabres
  • GG:3691562

Napisano 25 luty 2015 - 01:41

..oj...ale mi szkoda Forsberga....:/...

.....co dzien budze sie przystojniejszy, ale dzisiaj to juz przesadzilem... :) ...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#17 DefensiveDefenceman

DefensiveDefenceman

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 27 luty 2015 - 11:12

Co zrobili Jackets z tym Clarksonem... tego chyba nie wiedzą nawet najstarsi Indianie....

Użytkownik DefensiveDefenceman edytował ten post 27 luty 2015 - 11:13

#18 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 05 marzec 2015 - 01:44

Się Blue Jackets wzmocnili - Clarkson out 4-6 tygodni.

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

#19 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4284 postów
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 05 marzec 2015 - 01:52

W świetle absencji Hortona to i tak wydaje się być krótką niedyspozycją ;)

#20 Szymon_87

Szymon_87

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Interests:hokej koleje
  • UZ:Henrik Sedin
  • UD:Vancouver Canucks
  • GG:692644

Napisano 12 kwiecień 2015 - 01:24

Wielkie ukłony dla Jackets za końcówkę sezonu i sportową walkę do końca, gdzie zamiast tankowania (czyt. olewania sezonu i kibiców) walczyli w każdym meczu o zwycięstwo, o czym boleśnie przekonali się #nyi wczorajszego wieczoru ( #wsh chyba postawią #cbj jakiś browarek :smile: , bo w końcu Kurtki przy stanie 3:1 mogły z czystym sumieniem odpuścić, a tym bardziej przy 4:3 w końcówce, a mimo to wyszarpali zwycięstwo). Swoją drogą przepiękna bramka w karnych Wennberga, kto by pomyślał, że 20 latek w takim momencie wykaże się takimi stalowymi nerwami. Choć to mało prawdopodobne, życzę #cbj wygrania loterii draftowej (z McDavidem byłaby to nie lada ekipa) i przede wszystkim rychłego powrotu do playoff. Zarówno zawodnicy, jak i zarząd klubu udowodnił po katastrofalnej kampanii 2011/12, że są tego warci.

Użytkownik Szymon_87 edytował ten post 12 kwiecień 2015 - 01:26

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych