Skocz do zawartości

Zdjęcie

New York Rangers - 2014/15

• Zamknięty Temat jest zamknięty
203 odpowiedzi w tym temacie

#1 Przemowawa

Przemowawa

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 94 postów
  • Interests:NHL, NBA oraz piłka nożna.
  • UZ:Henrik Lundqvist
  • UD:New York Rangers

Napisano 14 czerwiec 2014 - 12:19

Czas najwyższy zająć się tematem New York Rangers na nowy sezon. Za nami wielki pełny emocji finał NHL. Niestety dla fanów Rangers przegrany. Mimo wszystko myślę, że do sezonu 2014/15 podchodzimy z uśmiechami na twarzy. Jesteśmy mistrzami Wschodu! Rozegraliśmy świetny sezon, i mamy ochotę na więcej od października! Jakie ruchy będą na rynku transferowym? Kogo chcielibyście aby NYR pozyskali?

Użytkownik Przemowawa edytował ten post 14 czerwiec 2014 - 12:24

New York Rangers, New Orleans Pelicans oraz Manchester United. Twitter -> @Przemowawa94

#2 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • UZ:Vincent Lecavalier
  • UD:Tampa Bay Lightning

Napisano 14 czerwiec 2014 - 01:42

Myślę, że dla Richardsa w tej organizacji czas się skończył. Za duże pobory-za małe efekty :wink:

#3 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • Interests:Hokej, pilka nozna, polityka, historia, motoryzacja, jezyki obce.
  • UZ:Gabo, Hossa, Tatar, Jurco, Callahan
  • UD:New York Rangers, Slowacja
  • GG:7354429
  • Liga Typerow: Dywizja Warszawska

Napisano 15 czerwiec 2014 - 11:51

Kończy się naprawdę udany sezon, bo tak właśnie trzeba go ocenić. Oczywiście, gorycz porażki jest duża, chyba największa z możliwych... Być tak blisko, a zarazem tak daleko, frustrujące z pewnością. Jest jednak cała masa pozytywów jakie przyniósł ten sezon. Dla mnie osobiście najważniejszą rzeczą jest fakt, że wraz z przyjściem AV odmienił się o 180 stopni styl gry Rangers. Były coach Canucks pokazał, że można w krótkim dosyć czasie sprawić by ta grupa zawodników grała ofensywny, ładny dla oka hokej, a przy tym dosyć skuteczny jeśli chodzi o osiągane wyniki. Jedyny zarzut jaki mam do AV jest taki, że w finale grał trochę zachowawczo. Praktycznie za każdym razem kiedy obejmowaliśmy prowadzenie w meczach z LA lekko się cofaliśmy, nie szliśmy aż tak za ciosem. Nasz trener chyba wyciągnie z tego wnioski (mam nadzieję), bo zapłaciliśmy za taką a nie inną postawę wysoką cenę.

Sytuacja kadrowa prezentuje się dosyć ciekawie. Na temat wykupienia kontraktu Richardsa nie będę się dłużej rozwodził, bo temat był wałkowany nie raz i nie dwa - wyrok został odłożony i Brad dostał kolejną szansę w tym sezonie, jednak zawiódł. Tak więc wyrok powinien być w czasie tegorocznego offseason wykonany. Kolejne 6 lat za 6,6 mln$ ? Nie możemy sobie na to pozwolić. Z dwojga złego lepiej już trzymać kontrakt Nasha - po pierwsze dlatego, że jest krótszy o dwa sezony (jeszcze 4 lata), poza tym dalej łudzę się, że Rick może jeszcze odpalić. Paliwko w baku powinno jeszcze zostać, jest 4 lata młodszy od Richiego...

Co do Brada jeszcze to generalnie oceniam jego karierę w Rangers w miarę pozytywnie. Oczywiście, nie zachwycam się jakoś szczególnie jego postawą, bo nie ma ku temu podstaw, ale jeśli spojrzymy na jego produkcję to jest przyzwoicie - 151 pktów w 210 spotkaniach ( RS), czyli 0,71 pkta na mecz. Jednak za takie pieniądze oczekiwałbym czegoś 'extra', a Brad już nam tego nie da i nie będzie dla nas 1C z prawdziwego zdarzenia. Poza tym te playoffy pokazały, że nie potrafi sprawić by jego partnerzy z ataku grali lepiej, raczej Brad ich ciągnął w dół swoją postawą. Nadszedł czas na rozstanie z organizacją, Brad ;)

Głębia składu to ten czynnik, który przyniósł nam sukces w tym sezonie i nie można tego zepsuć. Całą trójka RFA w ataku (Zucc, Brass i Kreider) powinna być podpisana, Sather zawsze dobrze radził sobie z przedłużaniem umów z naszymi RFA, więc i tu spodziewam się dobrej roboty z tego strony. Natomiast jeśli chodzi o UFA w ataku to odpuściłbym sobie jedynie Carcillo. Boyle, D.Moore i Pouliot powinni też kontynuować karierę w NYR, oczywiście nie należy ich przepłacać jakoś szczególnie, ale przynajmniej trzeba spróbować ich zatrzymać w klubie. Tak więc buyout Brada jesli chodzi o atak, próba utrzymania statusu quo jeśli chodzi o resztę ataku, ewentualnie sprowadzenie kogoś na krótki deal z rynku UFA (Vrbata np? co sądzicie?).

Jeśli chodzi o obronę to widzę dwóch kandydatów do potencjalnej wymiany: mianowicie Staal i Klein, z tym, że za tego pierwszego można otrzymać większy zwrot. Chciałbym, żeby wymiana ze Staalem w roli głównej była skierowana na pozyskanie jakiegoś konkretnego centra, który uzupełni na środku duet Stepan-Brassard.

Niepokojąca, lekko mówiąc, była postawa Girardiego w finale, ale chyba nie ma co jeszcze się na zapas zamartwiać, też jest tylko człowiekiem, może już organizm odmawiał posłuszeństwa pod koniec tego długiego dla nas sezonu. W obronie myślę, że można powoli dawać szanse młodym z organizacji (Allen, McIlrath, większa rola dla Johna Moore'a), a pożegnać się ze Stralmanem i Diazem.

Użytkownik MG10 edytował ten post 15 czerwiec 2014 - 03:11

#4 Valverde

Valverde

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1297 postów
  • UZ:Henrik Lundqvist, Ryan Callahan

Napisano 17 czerwiec 2014 - 10:39

1. Richards nie tyle dostał szansę na rehabilitację po pamiętnych playoffach rok temu, co po prostu w tym sezonie jeszcze była szansa zmieścić go pod czapką. Już wtedy mówiło się, że niezależnie od jego postawy i wyników drużyny nadchodzące lato będzie końcem Brada w Rangers i tak najpewniej się stanie. Potencjalna kara finansowa jest ryzykiem nie do przyjęcia, ale tak jak piszesz - temat był wałkowany już tyle razy, że nie ma co więcej znęcać się nad Richem. Zwłaszcza, że biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, jest paradoksalnie udanym ruchem na rynku wolnych agentów...

2. Nash na 99% nie był nawet na moment kandydatem do wykupienia, bo to "normalny" kontrakt i bez wątpienia trade value jakaś w nim jest. Nie, żebym spodziewał się rychłego rozstania z Rickiem.

3. Z trzecią formacją Pou-Brass-Zucc trafiliśmy jak na loterii, za 6 mln W SUMIE mieliśmy kapitalną formację. Bang for the buck jak się patrzy. Niestety wszyscy czekają na podwyżki, wczoraj Brooksie napisał na ten temat artykuł... Brassard liczy na nieco wyższy kontrakt (4M?), wg norweskich mediów agent Zucca startuje z punktu 5y X 22 mln, Pouliot liczy wreszcie na coś więcej niż 1y... Dobrze, że Zucc i Brass to RFA, będzie większa szansa na twarde negocjowanie, a to zdecydowanie ważniejsze elementy zespołu niż Pou.

4. Kreider i J. Moore też są RFA, tam nie będzie znacznych podwyżek, mówimy o 300-400k w sumie. Jako UFA powinniśmy zatrzymać jednego z dwójki Boyle/D. Moore. Obu nie ma sensu, zwłaszcza, że Boyle liczy na większą rolę w zespole i co równoznaczne na dużo większe pieniądze (ok. 3 mln podobno). Jeśli będzie brakowało gdzieś miliona czy dwóch, można za picka oddać Dorsetta (1,6 mln kasuje).

5. Na koniec zostaje bodaj najważniejsza sprawa - Stralman. Negocjacje w marcu zostały szybko zerwane, bo Sather zaoferował mu jakieś śmieszne pieniądze. Jestem w obozie zatrzymania Stralmana na lata i oddania Girardiego szczerze mówiąc. Obu nie zmieścimy, a Girardi ma już sporo kilometrów na liczniku, jest starszy i słabszy w ofensywie, wyprowadzaniu krążka, a Stralman też potrafi rzeczy, którymi bryluje Girardi. To jest poważna decyzja, tak samo jak Staal. Uważam, że nie powinniśmy zostawiać obrony w takim samym składzie, bo poza McD i w mniejszym stopniu Moore'm wkład reszty w atak i punktowanie jest żaden. Nie chcę się bawić w jakieś wymiany z kosmosu, ale za Girardiego/Staala można poszukać dobrego, młodego centra uzupełniającego duet Stepan-Brassard w środku. Stralman - jeśli faktycznie go odpuścimy - odejdzie za darmo.

6. Nie wiem, czy potrzebujemy pomocy na skrzydłach. Nash, MSL i Zucc z prawej, Kreider i Hagelin (ew. Pou jako trzeci) z lewej. Poza tym proponowany przez ciebie Vrbata to taki soft euro, jak już to potrzebujemy rozmiarów i łyżwiarzy. Większa wyrwa powstaje na środku o czym piszę wyżej. Stepan to nie jest typowy center #1. W układzie z Richardsem i Brassardem system 2A/2B/2C funkcjonował poprawnie. Nie ma szans na ściągnięcie tego #1, więc należy kontynuować układ z trzema #2. Stepan/Brassard i kto? FA strasznie przebrana, stąd opcja oddania któregoś z D. Marzy mi się wymiana Staala na RORa, nie wiem jednak, na ile to możliwe. Hanzal? Kadri? Coś w ten deseń...

#5 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 03:14

Nie wiem czy poświęciłbym Girardiego kosztem Stralmana....chyba jeszcze nie teraz. Nie twierdzę, że Girardi rozegra cały swój kontrakt w NYR, ale to nie jest jeszcze moment na oddawanie go. Wolałbym na pewno pożegnać się ze Staal'em, Girardiego zostawiłbym jeszcze przynajmniej na przyszły sezon. Fakt, Stralman to obok McD i Moore'a jedyny obrońca u nas, który ma pojęcie w ofensywie, bardzo poprawnie radząc sobie przy tym z obroną. Dodając do tego słabo obsadzone RD to faktycznie Stralman wyrasta na ten moment na kluczową postać... skoro tak jednak jest to czemu do tej pory Sather go nie podpisał? Śmierdzi mi ta sprawa.O rozstaniu się ze Stralmanem pisałem bardziej dlatego, że dwóch innych RD, Girardiego i Kleina, mamy na kontraktach, a ze Szwedem trzeba właśnie się dogadywać...poza tym, jeśli Sather nie zrobił tego do tej pory tak jak pisałem kilka linijek wyżej, to wydaje mi się, że klamka zapadła i  Anton uderzy na rynek UFA, aczkolwiek mogę nie mieć racji.  Na rynku UFA ktoś zaoferuje mu więcej niż my jesteśmy w stanie w obecnej sytuacji. Mamy McIlratha, który powinien powoli wchodzić do składu, ciekawe tylko czy Klein poradziłby sobie z większą rolą w obronie. No i tracąc Stralmana zostajemy bez obrońcy strzelającego z prawej z jakimś tam pojęciem w ofensywie....na pewno spory minus. Jestem bardzo ciekaw jak to się rozstrzygnie, nie jestem przeciwnikiem Stralmana, po prostu obecna sytuacja kontraktowa u Strażników sprawia, że obecność Antona u nas w przyszłym sezonie jest pod duuużym znakiem zapytania. Oby Sather coś pokombinował z wymianami, to mu na ogół wychodzi.

Staal musi iść na wymianę za jakiegoś sensownego centra, nie widzę innej opcji. Z wymienionej przez Ciebie trójki najbardziej chciałbym ROR'a i Hanzala, Kadri, pomimo sporego talentu, jakoś nie pasuje mi do NYR na tyle na ile go widziałem w akcji. ROR to też trochę wariat jeśli chodzi o sprawy kontraktowe, więc nie wiem czy się z nim dogadamy w przyszłości. A może z UFA wziąć Staza jeśli się nie dogada z Avalanche, hm? 

Co do Vrbaty: ok, może i soft euro, ale bramki potrafi strzelać, mocno niedoceniany napastnik jak dla mnie, poza tym ja mam na myśli umowę roczną, max 2letnią - a więc wiele nie ryzykujemy, a możemy zyskać tak poszukiwanego przecież strzelca (ok.30 bramek może zakręcić).

Aha....co do soft euro - Gaborik to też podobno był/jest soft euro..... :p

Użytkownik MG10 edytował ten post 17 czerwiec 2014 - 03:17

#6 kyoudai

kyoudai

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 468 postów
  • UD:NYR

Napisano 17 czerwiec 2014 - 05:17

Co do Stralmana to coś mi się wydaje, że podpisując dwa late temu kontrakt wypowiadał się iż to ostatni z NYR potem miał chyba wracać do rodziny. Teraz natomiast czytałem że może zostać, ale oczekuje dłuższego kontraktu. Bo nie chce mu się przenosić w inne miejsce i szuka stabilizacji..

Uważam Stralmana za niezbędnego  w naszej drużynie. Świetnie się wkomponował nie boi się strzelać i umie grać ofensywnie obok McD to drugi obrońca który musi być w Strażnikach. Lundqvist, Hagelin wypowiadali się że Stralman rozegrał świetny sezon i jest naprawdę mocnym punktem w zespole.

Pozbył bym się Staala bo i tak chce odejść do Huraganów a najchętniej Girardiego w wymianie i odświeżył obronę.

Boyle to fantazjuje chyba trochę. Też czytałem o wzroście jego apetytu kasowego. Dwa sezony nic nie grał za Torta ława  i teraz za Av mu nie szło. Obudził się w końcówce sezonu i w tegorocznych PO. Myślę że te 1,7 m to był max co mu się należało  ( i tak to za dużo jak na niego)  Za co chce te 3 m za SH gola w 5 meczu? i największą ilość bloków w PO? Gra w PK b.dobrze i wygrywa wznowienia. Niech się tego lepiej trzyma.

Użytkownik kyoudai edytował ten post 17 czerwiec 2014 - 08:07

#7 kyoudai

kyoudai

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 468 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 07:09

Możemy stracić Ulfa Samuelsson, Carolina, Florida, Vancouver, Pittsburgh są zainteresowane by został głównym trenerem, Szkoda wykonywali dobrą robotę z AV.

#8 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 08:16

VAN jeszcze gadaja z Arnielem.

#9 RNFR

RNFR

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 74 postów
  • UZ:A. Barkov, N. Bjugstad, R. Luongo
  • UD:Florida Panthers

Napisano 18 czerwiec 2014 - 04:44

Możemy stracić Ulfa Samuelsson, Carolina, Florida, Vancouver, Pittsburgh są zainteresowane by został głównym trenerem, Szkoda wykonywali dobrą robotę z AV.

Mógłbyś podać jakieś info??? bo jak śledzę na bierząco sytuację w Panthers to nazwisko Samuelssona nie pojawiło się ani razu. Finałowa trójka Tallona to : Bylsma, Gallant i Crawford. Ulfa nie było ani w szóstce ani nigdy wcześniej...

#10 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 09:00

Najbardziej by sie tam nadal Gallant. Dobrze, ze w trojce nie ma Wilsona!

#11 Valverde

Valverde

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1297 postów

Napisano 19 czerwiec 2014 - 11:50

Zazdroszczę LAK, że udało im się zatrzymać cały sztab szkoleniowy na kolejny rok. W Rangers odejście Ulfa i/lub Scotta wydają się kwestią czasu. Oczywiście nie winię ich, wykonali dobrą robotę (zwłaszcza Sammy) i naturalnym krokiem jest samodzielne przejęcie drużyny, natomiast Ulfiego będzie bardzo brakowało. Każdy obrońca dzięki pracy z nim wykonał progres lub chociaż utrzymał poziom, do tego wspaniale zorganizowany PK. Świetny kandydat na trenera, słowo "struktura" nie jest mu obca, a przede wszystkim ma świeże spojrzenie i sam jest świeżym nazwiskiem w hokejowym światku.

#12 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 20 czerwiec 2014 - 06:31

No to Brad wykupiony.

#13 Przemowawa

Przemowawa

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 20 czerwiec 2014 - 06:45

No to Brad wykupiony.

Zgodnie z przewidywaniami! Teraz może powalczymy o kapitana Senators Spezzę?

New York Rangers, New Orleans Pelicans oraz Manchester United. Twitter -> @Przemowawa94

#14 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 20 czerwiec 2014 - 06:50

Proponowalem wlasnie to w dzisiejszym panelu ;).

#15 RNFR

RNFR

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 74 postów
  • UZ:A. Barkov, N. Bjugstad, R. Luongo
  • UD:Florida Panthers

Napisano 20 czerwiec 2014 - 07:14

Moim zdaniem dużo lepszym rozwiązaniem dla #nyr byłby Thornton. Spezza jest zbyt kontuzjogenny. Do tego ponoć Rangers są jedynym klubem do jakiego Jumbo Joe zgodzi się odejść z #sjs.

#16 kyoudai

kyoudai

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 468 postów

Napisano 21 czerwiec 2014 - 08:00

Zgodnie z przewidywaniami! Teraz może powalczymy o kapitana Senators Spezzę?

Spezza ma bliżej do Kaczorów i Nutek. Nie wiem też co można by dać w wymianie za Thorntona? Ciężka sprawa cena wymiany jest nie dla nas.

Powinniśmy się skupić na popisaniu nowego UF.

#17 Valverde

Valverde

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1297 postów

Napisano 21 czerwiec 2014 - 10:57

I stało się. Dawno nie pamiętam, żeby jakieś wydarzenie było aż tak przesądzone jak wykupienie Richardsa. W zasadzie to mi go szkoda - decyzja jest przede wszystkim decyzją finansową i matematyczną, a nie hokejową. Oczywiście jego zjazd ułatwił sprawę, niemniej nawet bardzo dobra postawa na lodzie nie uratowałaby go przed wykupieniem. Z drugiej strony, jeśli zajrzymy mu w portfel to dojdziemy do wniosku, że specjalna krzywda mu się nie stała. Przez te kilka lat zarobił kosmiczne pieniądze, a na ligowym tle wypadał po prostu przeciętnie.

Wchodząc na capgeeka mamy niecodzienny widok, Rangers w trzeciej dziesiątce! w payrollu. Niestety złudne to wrażenie, mnóstwo roboty przed Slatsem i Gortonem, o czym pisałem kilka postów wyżej. Spezza/Thornton brzmią atrakcyjnie, jednak liczby nie kłamią - cap crunch będzie niewiarygodny.

#18 Przemowawa

Przemowawa

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 21 czerwiec 2014 - 08:55

Sezon zaczniemy 9 Października na wyjeździe przeciwko St.Louis Blues. Pierwszy mecz w MSG 12 Października przeciwko Toronto Maple Leafs.

#19 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 09:54

Wróble ćwierkają, że Staz nie dogada się najprawdopodobniej z Avalanche i uderzy na rynek UFA. Jak się zapatrujecie na jego pozyskanie?  Wydaje mi się, że to może być bardzo dobry ruch transferowy Strażników, oczywiście wszystko zależy od tego na jakich warunkach to miałoby się odbyć. Obawiam się jednak, że Paul może wołać co najmniej 7mln$ ( w AVS zarabiał 6,6 mln$), a w tej sytuacji pakowanie się w dłuższy kontrakt jest bardzo ryzykowne (Brad Richards says 'hi').

Aczkolwiek trio Stastny - Stepan - Brassard na środku ataku brzmi niezwykle frapująco :)

#20 Valverde

Valverde

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1297 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 05:26

Wg A. Datera już wykonaliśmy telefon po Staza. Lubię go i cenię, ale to oczywiste, że przykładowe 7y x 7m będzie kolejną katastrofą, taką jaką był Gomez/Drury/Richards - take your pick.

Bardziej interesuje mnie - jeśli już - Spezza z dużo krótszym kontraktem. McKenzie informuje o czterech klubach zainteresowanych Jasonem. 3 z WC (STL, ANA, CHI? DAL?) i jednym z EC (NYR? TB?).

Żadnej opcji nie można wykluczyć, jednak układ z następcą Richardsa będzie krótkoterminowym rozwiązaniem. Na dłuższą metę (tj. sezon 2015/16) nie widzę opcji, by finansowo utrzymać trio Stastny/Spezza - Stepan - Brassard. Za dużo dolarów. No, ale Rangers w tej chwili planują co najwyżej kolejny rok, a nie następne pięć.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych