Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pittsburgh Penguins 2014/15

• Zamknięty Temat jest zamknięty
654 odpowiedzi w tym temacie

#1 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 14 maj 2014 - 08:43

Czas zacząć nowy temat od podsumowania zakończonego właśnie sezonu, co ze swojej strony uczynię za chwilę.

OK, miało być super, wyszło jak przez ostatnie 5 sezonów, czyli blado. Oczywiście za sezon zasadniczy, gdzie zespół był trapiony kontuzjami nalezą mu się brawa, wygranie dywizji, drugie miejsce w konferencji to zacne osiągnięcia, tyle, że nie o to się gra. W playoff zespół po raz kolejny potwierdził, że czegoś mu brakuje.

Oczywiście najłatwiej "strzelić" w Marca-Andre Fleury i powiedzieć - zawalił serię z Rangers, zawalił playoff, wywalić go. Tyle, ze MAF w tych PO (nie ma jeszcze podsumowania dzisiejszego meczu, ale przeliczyłem na szybko, rozbieżności mogą być minimalne) osiągnął średnią 91,5% obronionych strzałów i 2,37GAA. Identycznie tyle ile w RS. W sezonie zasadniczym na MAF-a nie narzekano. Ta średnia to najlepsze PO Fleury w czasach Bylsmy. Nawet w mistrzowskim sezonie miał 90,8% obron i średnią straconych bramek na mecz 2,61. Lepsze statsy 93,3% i 1,97GAA miał tylko w 2008 roku w czasach Therriena. Za Therriena miał też najlepszą średnią obron w karierze w RS 92,1% Może na "osiągnięcia" Fleury trzeba jednak patrzeć przez pryzmat trenera i taktyki. Taktyki, która w PO sprawdziła się raz w 2009 roku, w kolejnych latach różni trenerzy (Jacques Martin, Guy Boucher, Peter Laviolette, Claude Julien, Alain Vigneault) obnażali jej słabość. Bylsma jest dla mnie trenerem, który nie potrafi narzucić rywalowi swojego stylu gry, odpowiednio wykorzystywać match-upów na własnym lodzie, zmotywować zespołu pod presją. Nie wyobrażam sobie kolejnego sezonu z nim za sterami Pens.

Ray Shero, nie ma co ukrywać zrobił wiele dla organizacji, ale ten sezon jeśli chodzi o pozyskanych graczy - katastrofa. Pyatt, fakt z waivers, ale po co, Stempniak - nie było lepszych opcji? Czy nie warto było zaryzykować i nawet utopić 1 rundę draftu, Despresa i pozyskać Mike'a Cammalleriego? Camms zawsze dobrze grał w playoff, pewnie w tych też by tak było. Stempniaka równie dobrze można było nie pozyskiwać, choć z drugiej strony, goli miał więcej niż Crosby... Niemniej jednak Shero dałbym jeszcze jedną szansę, pod warunkiem zmiany trenera.

Crosby aka Epic Fail - myślę, że niedługo Sida będzie się wymieniać jednym tchem z Joe Thorntonem Patrickiem Marleau jako typowych playoff chokers. Jaka piękna katastrofa, kiedy najlepszy strzelec RS i najlepszy gracz ligi w RS (Harta wygra w cuglach) w PO notuje całą jedną bramkę i 9 punktów w 13 meczach. Myślałem, że gra z kontuzją, ale nie, był zdrowy. W zasadzie można powiedzieć, ze od kilku sezonów Sid w PO gra dobrze jak rywalem jest Ottawa Senators, z innymi - padaka. Nie wiem, może to efekt tego wstrząśnienia mózgu (wielu graczy po takich kontuzjach już nie wraca do formy - vide Daniel Sedin), albo może też kwestia złej taktyki. Być może z innym trenerem Crosby zacznie grać w PO tak jak w RS - oby, bo jest twarzą tej organizacji. W tych PO ta twarz znowu wyglądała słabo. 

Fleury - co z nim zrobić? Padło wykupić - jest to opcja, ale co dalej. Pozyskać bramkarza z UFA (Hiller, Miller)? Czy Ci dwaj kradli mecze w tych PO? Nie, Hiller najpierw przegrał rywalizację z Andersenem, potem z Gibsonem. Miller miał doprowadzić Blues do Pucharu, poprowadził do 6 meczów w PO. MAF ma ostatni rok kontraktu i przy nowym trenerze dałbym mu ten sezon zagrać. Co bym zrobił na miejscu Shero/nowego GM-a, to za wszelką cenę pozyskał perspektywicznego bramkarza z innego klubu. Młodego, ale takiego, który może deptać MAF-owi po piętach i ew. go zastąpić. Jeff Zatkoff takim bramkarzem nie jest. Być może Ducks dostając ciekawą ofertę odpuszczą Andersena. Myślę, że GM musi szukać opcji. 

Na koniec, słyszałem, że Sid narzekał na skrzydłowych, to też raczej będzie jedna z koniecznych zmian, chyba, ze Bennett będzie graczem, który może grać dobrze z Crosby'm. Te PO miał słabe, ma jednak chłopak talent, musi go po prostu wykorzystać.

Wracając jeszcze do kwestii trenera, nie lubię gościa, ale może jednak Barry Trotz, żeby wycisnąć z tej obrony więcej niż ona teraz daje. Oprócz tego - nie wiem, czy to możliwe, ale może oddałbym Panthers Letanga, Despresa i 1 rundę za wybór nr 1 w tym drafcie i Ekblada. Trotz mógłby z niego zrobić nowego Webera.

EDIT: Statsy MAF-a zostały na 91,5% i 2,4 GAA, GAA 0 0,03 gorsze niż w RS ale to nie spowodowało odpadnięcia z PO

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#2 Ostry

Ostry

THE CHAMPS

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1645 postów
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 14 maj 2014 - 11:06

Jeżeli chodzi o Shero, to największe pretensje (oprócz oczywiście nie zwolnienia The Special One rok temu) mam do niego o naprawdę MARNE wyniki jeżeli chodzi o draft. Można się tutaj oczywiście rozwodzić godzinami o trade deadline, ale dla organizacji z wypełnionym pod korek salary capem draft & develop to jest droga, a nie "całe życie na kredycie" i szeroko zakrojone zakupy właściwie co lipiec (ten kotrakt Scudsa... yikes, jeden z najsłabszych punktów drużyny). Na ten moment mamy parę gwiazd, kilku bardzo dobrych graczy a potem dłuuugo długo nic, bottom lines kuleją już od dawna że o jakieś sensownej głębi składu nie wspomnę. O ile same drafty można zgonić na Shero, o tyle część pt. "develop" na wiele osób (również Danka, który młodzieżą gra tylko jak musi). Nie może być tak, że w miarę przyzwoitych graczy bierzemy tylko w pierwszej rundzie i nawet im nie dajemy za bardzo pograć (wyjątkiem Maata).

Mario wyglądał na mocno... zdenerwowanego i miejmy nadzieję, że zostaną powzięte zdecydowane kroki, bo odpaść któryś tam rok z rzędu z playoffów w podobnym stylu to jedno, ale naprawdę marne widoki na przyszłość to drugie.

Biadolenie na MAF-a uznaję za przejaw tego, że ciężko jest się pozbyć raz przylepionej łatki. No jak cię mogę, jak się po jednej bramce na mecz strzela to naprawdę ciężko wygrać z kimkolwiek, ktokolwiek by nie stał w bramce. Zresztą w ubiegłym roku mieliśmy w bramce grającego ultrasezon życia Vokouna i skończyliśmy serię B's z powalającą średnią... PÓŁ bramki na mecz. Ten nasz "ofensywny" hokej, LOL

Użytkownik Ostry edytował ten post 14 maj 2014 - 11:10

lemieux-jagr.jpg?d6d592

#3 Eiro

Eiro

Defenestrator

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisano 14 maj 2014 - 03:21

Jaka piękna katastrofa, brakuje tylko orkiestry z Titanica.

W zeszłym roku Shero dał szanse Danowi, ale ten kolejny raz ją zmarnował, więc teraz prosta sprawa- należy się pożegnać z Disco. Wierzę, że Ray nie da kolejnej "szansy" Bylsmie. Jeśli chodzi o następcę, to ja, podobnie jak YWNWA, trenowanie drużyny powierzyłbym Hynesowi. Jeśli Shero się utrzyma, a zapewne tak będzie, to wątpię by zatrudnił Trotza.

Osobna kwestia to rewolucja w składzie, a szczególnie bottom lines.

- Jeśli chodzi o pierwszą linię, to przydałoby się dwóch skrzydłowych dla Sida. Latka Kunitzowi lecą i nie można oczekiwać, że będzie nadal błyszczał w top line. Chris oczywiście powinien zostać w klubie, ale niekoniecznie we 1st line. Natomiast Stemps/Gibbons to po prostu nie są gracze do pierwszej linii.

Mam nadzieję, że Juicy nie zawoła astronomicznej kwoty. Myślę, że Fina warto jednak podpisać.

- Z bottom lines do odstrzału powinni iść Pyatt i Vitale. Jeśli chodzi o Stempsa i Goca to zobaczymy, ile będą chcieli pieniędzy, niemniej uważam, iż ta dwójka na pewno będzie chciała badać rynek.

- Obrona.... Niskanena można spokojnie puścić w świat, pewnie ktoś da mu jego wymarzaną kasę, a zapewne nie będzie to mała kwota. Orpikowi można pozwolić odejść i spróbowałbym pohandlować Letangiem. Jego atuty są znane, więc może jakaś drużyna by się skusiła na jego usługi.

- Flowera bym nie ruszał, natomiast zmiennik powinien być ściągnięty na cito, bo z Jayem-Z jako backupem to my za daleko nie zajedziemy jednak.

No i Dupuis, ktoś wie jak z jego zdrowiem? Pamiętam, ze relatywnie niedawno miał operację. Niemniej uważam, że w zeszłym roku przepłaciliśmy gościa i też można spróbować pozbyć się go z organizacji.

Ogólnie wiatr zmian nadciąga nad Pittsburgh i mam nadzieję, że pare osób wywieje z Elektrowni.

PS

stunned.gif

Zdenerwowany jak nigdy, Mario, do dzieła!

opaf61.jpg

#4 Roggi

Roggi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • UZ:Pawel Dacjuk
  • UD:Detroit Red Wings, Sborna

Napisano 14 maj 2014 - 03:48

Rozumiem, że mając w składzie dwóch najlepszych napastników globu wszystko inne aniżeli puchar są traktowane przez kibiców jako wielki zawód, ale chyba jednak trochę przesadzacie. Czy naprawdę ktoś w Pens uważa, że znajdziecie latem lepszego GM-a i HC-a aniżeli macie?

#5 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4284 postów

Napisano 14 maj 2014 - 04:09

Sporo do omówienia, wiec mój moloch na ten temat wskoczy dopiero wieczorem

#6 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów

Napisano 14 maj 2014 - 04:18

Rozumiem, że mając w składzie dwóch najlepszych napastników globu wszystko inne aniżeli puchar są traktowane przez kibiców jako wielki zawód, ale chyba jednak trochę przesadzacie. Czy naprawdę ktoś w Pens uważa, że znajdziecie latem lepszego GM-a i HC-a aniżeli macie?

Kolega zapewne meczów Pittsburgha nie oglądał. Nie chodzi o to, że przegrali. Chodzi o styl, brak zaangażowania graczy, pomysłu na grę trenera, żenującej gry w PP i tak można by jeszcze wymieniać. Gdyby Pens od meczu 1 do 7 harowali na lodzie jak woły i akurat trafili na przeciwnika nie do przejścia zapewne nikt pretensji by nie miał. Tyle, ze oni mieli Rangers w parterze, prowadzili 3:1 w serii mieli dwa mecze u siebie, wystarczyło postawić kropkę na "i". Tyle, ze tego zabrakło a w meczu 5 większość graczy poza Małkinem i Martinem snuła się po lodzie podczas gdy Rangers urabiali się po pachy dla St. Louisa po jego tragedii rodzinnej.

Mackforme.jpg

Razor!

#7 Eiro

Eiro

Defenestrator

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisano 14 maj 2014 - 04:23

Ledwie pare godzin po porażce pojawiły się ciekawe plotki/informacje. Jedna z nich mówi, iż możemy starać się o powrót Jordana Staala do Pittsburgha- nie wiem tylko, gdzie byśmy mieli jego kontrakt zmieścić. Podobnież John Stevens jest kandydatem do objęcia schedy po Bylsmie. Natomiast wg Kovacevicia i Disco i Shero zostaną zwolnieni.

Użytkownik Eiro edytował ten post 14 maj 2014 - 04:24

opaf61.jpg

#8 Pershing

Pershing

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • UZ:Evgeni Malkin, Marc-Andre Fleury
  • GG:10607861

Napisano 14 maj 2014 - 05:00

Disco raz, obrona dwa, bottom lines trzy.

Te kwestie muszą się zmienić.

Jeśli chcemy pozbyć się Letanga, to musimy być pewni, że Pouliot będzie grał w przyszłym sezonie. Sporo by to nam pomogło w capie, jednak czy ktoś będzie miał "jaja", żeby to zrobić. Kris hajs zbiera niemały, a pakiet zwrotny w postaci Staala, Chudobina i jakiegoś draftu chętnie byśmy przygarnęli. Rozważył bym również spuszczenia Martina/Orpika. Ktoś z weteranów zostać musi, Scuderi pewnie zostanie, ale odmłodzenie obrony nie jest głupim pomysłem, a na tej pozycji mamy w kim wybierać. Inną opcją jest sprowadzenie jakieś top defensora, tylko pytanie skąd i za co. Niskiego można podpisać, ale nie za więcej niż teraz. Chłop może w ataku potrafi dać dużo, ale w obronie raczej jest przeciętny ze wskazaniem na słaby. Fajnie by go było opchnąć jeszcze przed draftem, może by jakiś pick wpadł ;]

Z kolei co do bottom-lines, to ci wszyscy Adamsy, Glassy, Pyatty, itp. według mnie do pozbycia się. Część z nich rozgrywała solidny sezon, ale nie jest to ten grit, który nakręci top lines jakimś hitem do gry. Ich zadanie raczej sprowadzało się do nietracenia bramek, niż do odmieniania czegokolwiek. Stempniak z Gocem, solidna para do 3rd line, jakby tu rzeczywiście miał dołączyć Jordan, to mogłoby to fajnie wyglądać.

Co do skrzydłowych dla Sida, to mamy Bennetta. Nie jestem jakoś mocno do chłopa przekonany, ale spróbować można. Jednak też nie oczekujmy, że wszystkie klocki pozałatwiamy w ciągu jednego lata. Brak na to kasy przede wszystkim, poza tym nie mamy gwarancji, ze wszystkie nasze ruchy wypalą.

Oby było ciekawie, a nie jak ostatnio, czyli nijak ;]

IrIJhg8.gif

#9 Eiro

Eiro

Defenestrator

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisano 14 maj 2014 - 07:16

Ciekawie to już jest, Rossi przekazuje nam, że Lemieux chce zwolnić Bylsme, a Shero upiera się, by został na swoim stanowisku. Istny cyrk na kółkach. Coś mi się wydaje, że Lemieux spasuje i z rewolucji nic nie będzie.

opaf61.jpg

#10 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów

Napisano 14 maj 2014 - 09:52

Ciekawie to już jest, Rossi przekazuje nam, że Lemieux chce zwolnić Bylsme, a Shero upiera się, by został na swoim stanowisku. Istny cyrk na kółkach. Coś mi się wydaje, że Lemieux spasuje i z rewolucji nic nie będzie.

Zapodasz linka? Ja tylko znalazłem to: http://triblive.com/...o#axzz31j0EplCM a tu jest tylko wspomniane o tym, że Shero w tamtym roku podpisał kontrakt z Bylsmą na taki sam czas jak jego własny kontrakt i de facto związał się z Bylsma na ten czas. Nie ma jednak słowa, że GM teraz coś mowił na temat pozostawienia Bylsmy.

Mackforme.jpg

Razor!

#11 Eiro

Eiro

Defenestrator

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisano 14 maj 2014 - 10:28

O, słodki Jezusie, chyba z tego niewyspania źle przetłumaczyłem sobie słówko w tekście opartym o artykuł Rossiego. Faktycznie teraz czytam oryginał i nie ma tam o tym mowy, mea culpa. :)

Edit: Kolejnym kandydatem do objęcia posady trenera Pens jest Mike Keenan

Użytkownik Eiro edytował ten post 14 maj 2014 - 10:36

opaf61.jpg

#12 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów

Napisano 14 maj 2014 - 10:36

O, słodki Jezusie, chyba z tego niewyspania źle przetłumaczyłem sobie słówko w tekście opartym o artykuł Rossiego. Faktycznie teraz czytam oryginał i nie ma tam o tym mowy, mea culpa. :)

Spoko, myślałem, że coś jeszcze znalazłeś i Shero już całkiem strzelił sobie w stopę, nie będąc pewnym swojego losu już mówi, że Bylsma zostaje. Myślę, że Burkle, za którym stoi kasa przekona Mario, że GM-a też trzeba zmienić. Tyle, że... na kogo? Uczciwie mówiąc nie mam nawet kandydata na to stanowisko. Co do kandydatury Stevensa na coacha.... BIG NO. Nie chcę gościa, który grał we Flyers, był trenerem Flyers a na dodatek takiego, którego Bylsma ograł jak dziecko w 2009 roku. Nawet jak się podszkolił przy Sutterze, to ja dziękuje.

EDIT: Keenan - to ja już wolę Stevensa ;)

Mackforme.jpg

Razor!

#13 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4284 postów

Napisano 14 maj 2014 - 10:44

No to co. Słówko ode mnie?

BYLSMA - czytam, że gracze rzekomo nie są zadowoleni z panującej w szatni atmosfery i braku "funu", z długości treningów i częstotliwości spotkań, a niby najbardziej nie po drodze krytyce na owych spotkaniach mają Crosby i Malkin. No i jestem rozbity, bo nie wiem czy królewny obraziły się na to, że Disco zaczął im wytykać brak zaangażowania i oczekiwał od liderów więcej? Czy byli obrażeni na to, że trener forsuje mocniejsze treningi i skończyło się jajcenie, a zaczęła się praca? Nie wiem, naprawdę nie wiem co o tym myśleć. A może po prostu mieli dość tego, że coach od nich oczekuje nie dając nic od siebie, żadnych nowych rozwiązań i pomysłów? Jedno jest pewne. Nie ma argumentów do tego, żeby Dan został. Nie odbieram mu tego co osiągnął z tą drużyną, ale jego styl prowadzenia drużyny wyraźnie stracił posłuch w szatni. Dziękuję mu za sprowadzenie Stana, ale dziś, po tych wszystkich katastrofach (sweep od B's, posiana seria z NYR) i przy rozbiciu wewnętrznym dalej iść jedną drogą nie możemy. Jak Shero tak za nim stanie murem to będzie dla mnie sygnał, że chyba sam chce położyć na cokole swoją "jem-ją", za to że coach chciał, ale nie miał narzędzi. Tylko co dalej? Hynes? OK, jestem pod ogromnym wrażeniem pracy jaką wykonuje w WBS (144-76-4-8) i tego jak świetnie potrafi dotrzeć do zawodników (zwłaszcza młodych). Problemem dla mnie jest fakt, że on gra zupełnie innym systemem, niejako wymuszonym tym co daje mu klub (ochłapy ofensywne). Czy będzie w stanie zaszczepić w rozwydrzonych królewnach swoją filozofię? Najważniejsza jest szczelna gra z tyłu. Czy mamy graczy którzy się do tego zaadoptują? Nie Czy panienki chciałyby go słuchać i poświeciłyby ribano, żeby spocić siedzenie na lodzie. Co ważne nieprzecenioną robotę wykonuje z nim Naz, ale jak gość, który przed momentem grał ogony w big club może za chwilę wytykać błędy "kolegom" i budować na nowo grę defensywną? Jeśli nie szukamy gościa z nazwiskiem, którego mentoring może wpłynąć na sodę w szatni to dla mnie Hynes jest idealnym kandydatem. Jeśli nie - powinien zostać nagrodzony za swoją pracę stanowiskiem asystenta. Trotz może miałby większy posłuch w szatni, tyle że on też najpierw oczekuje mądrej obrony – co oczywiście powinno nam być po drodze – i znowu jest rozjazd z zasobami ludzkimi jakimi dysponujemy po „systemie” Bylsmy

SHERO - jeśli stanie murem za Bylsmą i wierzy w jego system to też powoli nie mamy o czym mówić. Nie znaczyłoby to bowiem nic innego jak to, że sam preferuje taki model drużyny. Problem w tym, że model ten jest nieefektywny w najważniejszej fazie sezonu. Brakuje prawdziwego leadershipu w szatni (ach gdzie te czasy kiedy mieliśmy takie ikony, które samą osobą wpływały na drużynę - mowa w pierwszym rzędzie o Robertsie i Guerinie), nie ma gritu (linia 3 i 4 zupełnie nie spełnia swoich ustawowych zadań).. Shero zrobił kawał świetnej roboty w kilku sprawach - ściągniecie za Whitney Kunitza i Tangradi czy za Goligoskiego Neala i Niskanena to największe perełki jego pracy. Problem w tym, że całościowo ostatnimi czasy sukcesy przyćmione są porażkami

- przedłużenie umów sztabowi trenerskiemu po jakże bolesnej lekcji od Juliena

- ugięcie się wymaganiom Letanga, którego kontrakt w mojej opinii od początku był sowicie przepłacony

- sentymentalizm i niczym nieusprawiedliwione rozdawnictwo extra lat w kontrakcie Scuderi, Dupuis, Kunitza, Adamsa

- rozłożenie bottom lines na części pierwsze. Dziś z rozrzewnieniem wspominamy linię Cooke-Staal-Kennedy. Obecna 3 linia Sutterem stoi, reszta z łapanki

- marne owoce draftu. Katastrofalna sytuacja z narybkiem ofensywnym (Gibbons najlepszym materiałem na dziś?!)

- jeśli uważasz, że Zatkoff to materiał na backupa ekipy aspirującej do Stana na najbliższe 2 lata, to wiec że coś się dzieje

Kontrakty Sida i Geno oczywiście nie pomagają, ale nie sposób przejść obok bez wrażenia, że ostatnie wybory personalne nie są specjalnie trafione. Jedyne co to stanę w obronie Stempniaka, któremu jako jednemu z niewielu się chciało grać. Nie widać tego w statystykach, ale General naprawdę się starał. Pyatt - dno, Goc – rozczarowanie. Poprzednio niezbyt imponujące wrażenie finalne po Morrow i Murrayu. Jest nad czym rozmyślać. Jeśli miałbym sugerować jakieś wewnętrzne rozwiązanie  na wypadek zmian to zasugerowałbym kogoś z dwójki Fitzgerald/Guerin, ale wątpię by te kandydatury były w ogóle rozpatrywane. Musimy poczekać czy Ray przekona nadal właścicieli do swojego pomysłu na budowę zespołu czy nie.

SKŁAD

G - Fleury nie zmalował PO i nie będzie (nie powinien być) kozłem ofiarnym. Mało tego - uważam, że jego gra i liczby w dużej mierze są odzwierciedleniem kaszany jaką gramy z tyłu. Ma ostatni rok kontraktu i do tego czasu chyba zostałbym z tym rozwiązaniem. Chciałbym sprawdzić co zagra ze szczelniejszą defensywą. Fakt poszukiwań zmiennika jest dla mnie tak samo oczywisty jak to, że jutro znowu będę czuł niesmak po naszej grze. Może zagrałby jeszcze rok Giguere?

D - jesteśmy w lesie. Niskiego musimy odpuścić. Nie stać nas na sprostanie jego oczekiwaniom, a potrzeba nam nowej jakości z tyłu. Kontrakt Toro Rosso będzie się czkał jak złoto, tak jak i Letanga, na którego usługi ciężko będzie kogokolwiek skusić z tym capem. Poza tym oddanie hurtem Tango i Niskiego i wiara w Pou jest mocno ryzykowna. Derrick będzie potrzebował czasu żeby złapać odpowiedni rytm w hokeju pro. Kuleje u niego gra defensywna, a sam strzał i umiejętności playmakingu to jednak za mało. Może pod nową ręką odżyłby Despres? Jeśli mamy kogoś przedłużać to na pewno prędzej jego niż Engellanda. Marzyłbym by Orpik grał nadal w trybie bestia, ale już i u niego coraz częściej widać piętno jakie zostawia mordercza praca fizyczna. Już coraz rzadziej jest nie do przejścia, już mnie w nim tego zęba i świetnego czytania gry. Pamiętajmy jednak, że to na przestrzeni lat i tak jeden z D przeciwko którym napastnikom rywali gra się piekielnie trudno. Ciężko znaleźć na rynku UFA odpowiedni zamiennik. Rewolucji w plecach zatem nie będzie, bo Ray nie zwykł też bić się w pierś, o buyoutach nie żartując

F - dziurawa łajba. Ciążyć będą umowy Kunitza i Dupuis. Sporo krytyki spłynęło na Chrisa. Powiem tylko tyle, że skoro Sid nic nie grał to trudno było oczekiwać po Kunie, że to szarpnie sam. O tym jak bardzo gra skrzydłowego uzależniona jest od centra najlepiej świadczy dyspozycja Neala. Jokinen? Wiem, był jasna postacią, tylko czy jego podpisanie załatwia nasze potrzeby i gwarantuje odpowiednie funkcjonowanie 2nd line w kolejnych PO? Czy podpisując Suttera, spuszczając niżej Dupuis i wciskając tam Fina mamy to co być powinno w kwestii uprzykrzania gry rywalowi? Nie jestem przekonany. Tak samo coraz mniej przekonany jestem do gry Bennetem w 1st. Na tu i teraz. Czy aby w ostatnim czasie więcej nie pokazał Megnatron, którego Bylsma tak skutecznie zgasił? Gdzie miejsce dla Gibbonsa? Ja nie widzę. Powiem wprost - nam potrzeba TU i TERAZ harpaganów! A może warto uderzyć po Callahana? Widziałbym u nas takie nazwiska jak Ott czy Kulemin.. Może pokusić naleśnika Pennera by robił miejsce Kunitzowi i Sidowi? 4th line - może by w poszukiwnaiu gritu odkurzyć Biz Nasty jeśli sie nie dogada z Yotes. Z dużych chopów chyba najciekawszym straszakiem na dziś jest Westgarth, ale to nie jest akurat pozycja spędzająca sen z powiek.

Byłoby do zmieszczenia pod capem coś w stylu

Kunitz-Crosby-Penner

Kulemin – Malkin – Neal

Megna/Bennett – Sutter/Ott – Dupuis

Bissonnette-Vitale-Adams/Westgarth (Adams ciąży, ale w waivers nie wierzę)

?

#14 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów

Napisano 14 maj 2014 - 11:05

Ja bym Vitale jednak nie zostawił http://thepensblog.c...ins-season.html

Ott - zdziwię się, jesli zaśpiewa mniej niż 4 :( Personalnie nie lubię, ale potrafi robić chłop robotę

Penner - ehh, żeby był z niego jeszcze gość na te powiedzmy 50 pkt, tyle, że on już chyba głównie o naleśnikach myśli. W Caps zupełnie nic nie pokazał, nie wiem, czy by chciał pocić siedzenie

Kulemin - świetna opcja do Małkina, znakomicie razem grali w KHL

Giguere - Jiggy jest już raczej skończony, nie sądze, żeby był ew. w stanie pociągnąć zespół na dłużej jakby Flower się sypnął. Potrzebny ktoś bardziej stabilny. Jeśli obracamy się już w kierunku weterana to Thomas. Podobnie jak w wypadku Otta nie lubię gościa ale może jest jakąś opcją.  Mimo wszystko wolałbym młodszego gościa z perspektywami na nr. 1.

EDIT: Na 3 linię proponowałbym Winnika, kończy mu się kontrakt z Ducks 30 punktów chłopina potrafi skrobnąć

Mackforme.jpg

Razor!

#15 Roggi

Roggi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisano 15 maj 2014 - 01:52

Kolega zapewne meczów Pittsburgha nie oglądał.

Widziałem wystarczająco dużo, by zauważyć problem z przeniesieniem gry z RS w PO. Dla mnie przyczyna leży jednak gdzie indziej. Obserwując poprzednich triumfatorów można zauważyć, że kluczem do sukcesu jest doskonała gra w każdej strefie lodowiska najlepszych zawodników zespołu. Przykładając tą miarkę do Pens śmiało mogę napisać,że Crosby, Małkin, Neal itd. bliżej mają w tym temacie do Owieczkina aniżeli Bergerona. Jak ktoś tego nie czuje to trudno oczekiwać, że nagle będzie sobie urabiał ręce po łokcie w PO. Zostaje zatem lepiej zbalansować skład pomiędzy skill, a role players tak żeby miał kto tym gwiazdom kryć dupsko.

Co do narzekań na słaby draft muszę przypomnieć, że dziś wszyscy na niego stawiają i czasy gdy w odległych rundach można było wyłowić jakąś perełkę są już historią. Co więcej parę miejsc różnicy robi kolosalną różnicę co dobrze widzę po swoim podwórku. Także mniej szaleństw w regularce Panowie :wave: .

#16 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4284 postów

Napisano 15 maj 2014 - 05:46

W kwestii wczorajszych nazwisk i tego co na dole. Kiedy Baby Pens dostali na otwarcie 3 odsłony 2 szybkie bramki i przegrywali z Providence 1-4 wydawało się, że z kolan nie powstaną, ale doprowadzili do remisu by ostatecznie wygrać w 2OT. 2 bramki Despres, w tym GWG.

#17 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • UZ:Vincent Lecavalier
  • UD:Tampa Bay Lightning

Napisano 15 maj 2014 - 09:34

A ja się zgadzam z Roggim-ból rzyci tutaj widzę, na każdym kroku. Od co najmniej 6 lat w czołówce ligi, finał w 2008, puchar w 2009, dwie wielkie gwiazdy ligi w szeregach, bardzo dobry trener itd.itd.itd...ale nie, wszystko jest do rzyci, cała gra leży, nikomu (z małymi wyjątkami) się nie chce, Bylsmę wywieźmy na taczkach, bo z tym składem powinien co roku wygrywać Stana...I nikt z Was nawet nie pomyśli, że niektóre drużyny od paru lat też są w czołówce, tyle że...draftu, a efektów w dalszym ciągu nie widać.

Więcej dystansu proponuję :smile:

#pit ma moim zdaniem jeden zasadniczy problem, który już tu jeden z moich przedmówców przytoczył: mianowicie bottom 6. Ale w tym temacie wszystko zostało już powiedziane :wink:

#18 Eiro

Eiro

Defenestrator

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 609 postów

Napisano 16 maj 2014 - 02:26

"Penguins have called a press conference for 11:30 this morning. Decisions on coach and GM presumably coming." No to byle do 17.30, na pewno na stronie penguins.nhl.com będzie relacja live.

opaf61.jpg

#19 Roggi

Roggi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisano 16 maj 2014 - 03:01

Ponoć Shero i Bylsma mają zostać zwolnieni. Jeżeli tak to #van i #wsh już powinni zacząć palić gumę.

#20 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4284 postów

Napisano 16 maj 2014 - 03:02

Z racji panujących warunków pogodowych na południu Polski dziś nie wrócę nawet do domu (specyfika pracy), ale chyba klamka zapadła, bo Bob McKenzie donosi, że konferencja ma dotyczyć zwolnienia Shero i Bylsmy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych