Skocz do zawartości

Zdjęcie

Calgary Flames 2016/2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • UZ:Jagr, Iginla
  • UD:Calgary Flames

Napisano 17 czerwiec 2016 - 04:03

Zakończył się sezon znamy nowego mistrza można zacząć dywagacje i rozważania na temat draftu, offseason i kampanii nadchodzącej. Lato 2016 zapowiada się dla Flames bardzo ciekawie...nie mamy trenera, bramkarza i musimy podpisać dwóch najważniejszych zawodników którzy mają być twarzami tej organizacji na następne lata. Wiadomo już że panowie Gaudreau i Monahan nie są zainteresowani żadnymi bridge dealami tylko długimi umowami i obaj chcą pozostać w Calgary. Mówi się o umowach rzędu 7,5 - 8 mln $ za sezon dla każdego z panów. Myślę że byłyby to pieniądze adekwatne do umiejętności i znaczenia obu dla Flames. Conroy powiedział że jedynym powodem dla którego nie zostali oni jeszcze podpisani jest natłok obowiązków jaki mają w naszym front office przed nowym sezonem. Trzeba przyznać że ma chłopina rację. Nowy HC i starter to równie ważne sprawy jak przedłużenie naszych young guns więc pewnie wraz z upływem czasu będziemy coraz mądrzejsi odnośnie kształtu drużyny w nowym sezonie. Nie ma sensu rzucać nazwisk jakie pojawiają się w mediach bo za dużo tego. Na pewno nowy trener ma być ogłoszony do draftu i szukamy pana który przeobrazi naszą grę na bardziej possession hockey. W drafcie z kolei wybieramy z nr 6 i myślę że nie ma innej opcji niż ofensywny obrońca albo strzelec do top-6. W przypadku obrońcy to stylem najbardziej pasuje Sergachyov oraz Chychrun myślę że obaj będą jeszcze dostępni. Co do napastnika to ja osobiście najchętniej bym widział Tkachuka :D ale wiem że szanse są nikłe drugą opcją jest Nylander. Raczej nie sądzę żebyśmy coś kombinowali z tym 6 numerem tj. jakieś trade'y itp.. Z grajków których mamy a kończą się umowy na pewno podpisałbym Joorisa i Nakladala. Pierwszy jest świetnym zawodnikiem do bottom-6 a drugi pokazał w zeszłym sezonie że jest bardzo przydatną i przede wszystkim tanią opcją w obronie. Tu pożegnałbym się z Widemanem i jego kontraktem. Chociaż wiem że może być ciężko znaleźć na niego kupca i jeszcze coś sensownego wyszarpać w zamian. Na razie wykonaliśmy też dwa ciche ruchy mianowicie podpisaliśmy dwóch grajków z czeskiej ligi bramkarza Davida Ritticha z Mladej Boleslav (dodanie głębi w Stockton) i Daniela Pribyla ze Sparty który ma za sobą świetny sezon i ma szansę zaistnieć w big club. Oby tylko nie skończył jak chociażby Cervenka...zobaczymy. Potencjał chłopak ma.

Pytań jest więc wiele jakie będą na nie odpowiedzi wkrótce się przekonamy. Trzeba zrobić wszystko żeby ten młody zespół dalej się rozwijał bo Hartley zbudował podwaliny pod fajną kapelę i szkoda by było to spaprać i nie wykorzystać tego co już mamy.

Let's Go FLAMES !!!

EDIT:

No to mamy nowego trenera. Glen Gulutzan poprowadzi Flames w sezonie 2016-2017. Nie wiem jak patrzeć na ten ruch naszego front office. Z jednej strony w ECHL odnosił sukcesy ale podczas krótkiej przygody ze Stars w NHL już tak dobrze nie było...pocieszający jest fakt że preferuje ofensywny hokej oparty na grze krążkiem czyli to co chcieliśmy. Na pewno wolę kogoś takiego, na dorobku niż Carlyle'a, Yeo czy innych Bylsmów. Podwaliny pod fajny zespół ma, zobaczymy czy będzie umiał to poukładać i pchnąć do przodu. Teraz czas na Monahana i Gaudreau.

b8292f419548.png

"If you think you are too old to rock'n'roll then you are"

"Born to lose. Live to win"

Lemmy Kilmister  - The Legend

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#2 Maciek.C

Maciek.C

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 88 postów
  • UD:Canucks

Napisano 21 czerwiec 2016 - 09:25

No to mamy nowego trenera. Glen Gulutzan poprowadzi Flames w sezonie 2016-2017. Nie wiem jak patrzeć na ten ruch naszego front office. Z jednej strony w ECHL odnosił sukcesy ale podczas krótkiej przygody ze Stars w NHL już tak dobrze nie było...pocieszający jest fakt że preferuje ofensywny hokej oparty na grze krążkiem czyli to co chcieliśmy. Na pewno wolę kogoś takiego, na dorobku niż Carlyle'a, Yeo czy innych Bylsmów. Podwaliny pod fajny zespół ma, zobaczymy czy będzie umiał to poukładać i pchnąć do przodu. Teraz czas na Monahana i Gaudreau.

Trochę zaskoczenie z punktu widzenia fanów Canucks, że Gulutzan odchodzi. Trzy ostatnie lata asystował trenerowi Orek, odpowiadając za special teams. W sumie można powiedzieć dobre rzeczy o jego pracy, raczej był lubiany przez zawodników. Jednak trzeba wskazać, że w materii, za którą odpowiadał zespół odnotował znaczny spadek - wyniki PP i PK, z małymi wyjątkami, zjechały w dół w czasie jego pobytu w Vancouver. Pytanie na ile on jest częścią tego zjazdu, a na ile dostał słaby materiał do pracy.

Z pewnością to co może wnieść do Flames dobrego, to jego zdolność do pracy z młodymi graczami. Na tym polu można się spodziewać jego dobrego planu dla tej części rostera. Z drugiej strony podobno ciężko mu przychodzi pozyskanie respektu u weteranów, chociaż nie zaobserwowałem tego w Vancouver.

Mimo wszystko uważam, że to jest dobry wybór Flames, na pewno z nadzieją na nowy start.

PLAY FOR THIS.

#3 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisano 25 czerwiec 2016 - 02:40

Jednak trzeba wskazać, że w materii, za którą odpowiadał zespół odnotował znaczny spadek - wyniki PP i PK, z małymi wyjątkami, zjechały w dół w czasie jego pobytu w Vancouver. Pytanie na ile on jest częścią tego zjazdu, a na ile dostał słaby materiał do pracy.

U nas w ST sporo do poprawy więc oby to nie Gulutzan był przyczyną problemów Canucks w tych aspektach ;)

Pierwszy dzień draftu za nami. Mamy nowego bramkarza i mamy Matthew Tkachuka. Elliott - jak dla mnie bardzo dobry ruch. Tanio i bez ryzyka. Może mając większe poparcie i zaufanie będzie jeszcze lepszy niż w St.Louis. Ciekawe czy od razu go podpiszemy czy jednak Treliving poczeka...Co do Tkachuka to nawet nie śniłem że zjedzie aż do nas a tu taka niespodzianka ;) dzięki Columbus, tak namieszali że Matt trafił do nas i mamy grajka którego chcieliśmy najbardziej a ja już na pewno i myślę że przyszłego ulubieńca publiki w Saddledome. Skuteczny, waleczny nie bojący się zrzucić rękawic czyli kogoś takiego właśnie potrzebowaliśmy.

b8292f419548.png

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#4 Roggi

Roggi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • UZ:Pawel Dacjuk
  • UD:Detroit Red Wings, Sborna

Napisano 25 czerwiec 2016 - 06:06

Elliott - jak dla mnie bardzo dobry ruch. Tanio i bez ryzyka

...i tak też będzie grał :wink: .

#5 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisano 25 czerwiec 2016 - 06:57

...i tak też będzie grał :wink: .

Dlatego dobrze że tanio i bez ryzyka...a może zagra sezon życia ;)

b8292f419548.png

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#6 gobel

gobel

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • UZ:Jarome Iginla
  • Liga Typerow: II

Napisano 28 czerwiec 2016 - 10:24

Monahan i Gudreau dostali oferty kontraktów, oprócz nich jeszcze Hamilton i Wotherspoon natomiast nowych ofert kontraktów nie dostali między innymi Colborne i Jooris, tego drugiego trochę szkoda, co do Monahana i Gudreau ciekawe o jakie kwoty chodzi. Pozyskaliśmy także Chiassona za Sieloffa co wydaje się mało istotnym ale rozsądnym ruchem.

Go Flames!!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#7 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisano 29 czerwiec 2016 - 07:36

Monahan i Gudreau dostali oferty kontraktów, oprócz nich jeszcze Hamilton i Wotherspoon natomiast nowych ofert kontraktów nie dostali między innymi Colborne i Jooris, tego drugiego trochę szkoda, co do Monahana i Gudreau ciekawe o jakie kwoty chodzi. Pozyskaliśmy także Chiassona za Sieloffa co wydaje się mało istotnym ale rozsądnym ruchem.

Jeszcze nie dostali. Ostatnio czytałem wypowiedź Monahana gdzie stwierdził, że jeszcze nawet negocjacje nie ruszyły. Myślę że kwota między 7.5 a 8 milionów zielonych jest najbardziej rozsądna. Zgodzę się że Josha szkoda świetny grajek do bottom-6. Nie jest jednak jeszcze powiedziane że nie zostaną. Treliving ponoć negocjuje z Joorisem, Ortio i Colbornem, chciał po prostu uniknąć arbitrażu i przepłacenia chociaż w przypadku Colborna raczej jest po ptokach bo nie damy mu 3.5-4 mln $ które chce...

Chiasson wypłynął u Gulutzana w Dallas i pewnie nowy HC liczy że znowu odzyska ofensywną iskrę pod jego wodzą...oby się nie przeliczył chociaż za te pieniądze dla mnie deal jak najbardziej ok.

b8292f419548.png

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#8 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisano 30 czerwiec 2016 - 09:05

No i Raymond żegna się z Calgary. Trzeba sobie powiedzieć że zawiódł i ruch jak najbardziej zrozumiały. Chociaż ciekawe jak wyglądałby u Gulutzana i jego wizji gry ale tego już się nie dowiemy bo nasza sytuacja z capem nie pozwala na takie eksperymenty. Teraz jeszcze oddać Widemana za cokolwiek.

Użytkownik Hellraiser edytował ten post 30 czerwiec 2016 - 09:09

b8292f419548.png

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#9 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisano 06 lipiec 2016 - 09:05

No to mamy chyba po Joorisie. Podpisaliśmy Vey'a i chyba Josh na dobre może szukać nowego klubu...nie rozumiem tego...no chyba że Jooris chciał bóg wie jakie pieniądze...jeżeli nie to nie czaje po co szukać na siłę zastępcy dla kogoś sprawdzonego i niedrogiego...

Vey jest też ciekawym zawodnikiem i uważam że rozwinąłby się lepiej gdyby nie problemy w życiu prywatnym na pewno za te pieniądze (700k/1yr) ruch z rodzaju mało ryzykownych. Mi jednak będzie brakowało Joorisa...jego produkcja trochę spadła w zeszłym sezonie ale zawsze harował za dwóch.. życzę mu powodzenia w dalszej karierze.

EDIT

Pat Steinberg: Flames GM Brad Treliving said that the Linden Vey signing is not related to Josh Jooris‘ future with the team. They spoke with his agent yesterday.

W końcu jakiś comment Trevsa odnośnie JJ po pozyskaniu Vey'a no i jest nadzieja że jedno nie wyklucza jednak drugiego.

Użytkownik Hellraiser edytował ten post 06 lipiec 2016 - 03:21

b8292f419548.png

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#10 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • UZ:Vincent Lecavalier
  • UD:Tampa Bay Lightning

Napisano 19 sierpień 2016 - 05:35

Monahan podpisany na 7 lat za 6,3 mln $ rocznie. Jeżeli utrzyma zdobycze punktowe z dwóch poprzednich sezonów (albo je poprawi), to w przyszłości będzie to jeden z najlepszych kontraktów na tym poziomie.

#11 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisano 20 sierpień 2016 - 10:32

Monahan podpisany na 7 lat za 6,3 mln $ rocznie. Jeżeli utrzyma zdobycze punktowe z dwóch poprzednich sezonów (albo je poprawi), to w przyszłości będzie to jeden z najlepszych kontraktów na tym poziomie.

Ja jestem bardzo zadowolony z tego kontraktu. Monahan poza wspomnianymi zdobyczami punktowymi jest też ważnym zawodnikiem w szatni IMO future captain tak więc tylko się cieszyć że zostaje w Calgary na kolejne 7 lat. Sean cały czas powtarzał że chce grać dla Flames i odnosić tu sukcesy bo to miasto i Ci kibice zasługują na to. Teraz czas na Gaudreau tu myślę że cap będzie wyższy ale też Johnny to materiał na supergwiazdę tej ligi a takim zawodnikom się płaci. Zostało nam nieco ponad 8,5 mln pod czapką. Myślę że Johnny weźmie z 7 i oby ta saga jak najszybciej się już skończyła.

Go Flames !!!

b8292f419548.png

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#12 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisano 30 wrzesień 2016 - 04:19

12 dni do startu sezonu a nasz najlepszy zawodnik dalej jest niepodpisany. Zegar tyka a my wciąż nie wiemy na czym stoimy. Ponoć kością niezgody jest "jedyne" 1,5 mln $...Flames dają 6,5 a obóz Johnnego chce 8. 

Przyznam szczerze że nie rozumiem trochę myślenia Trelivinga i spółki...nie przeszkadza im że 4 liniowiec bierze ponad 3 bańki (Stajan) a Wideman z którego jedyny pożytek jest w PP a poza tym każda jego obecność na lodzie wiąże się z zagrożeniem dla naszej bramki ponad 5 a twarzy tej organizacji i "future superstar of this league" żałują 1,5mln. Ja wiem że czapka itp itd ale kurde Gaudreau za kilka lat powinien być zawodnikiem wartym 10 mln a my będziemy go mieć za 8. Zamiast szarpać się tyle czasu z jego agentem lepiej było zrobić wszystko żeby pozbyć się Widemana bądź Engellanda (a nie dało się odczuć ze strony naszego GMa jakiejś szczególnej chęci do wykonania takiego ruchu) bo utalentowanej młodzieży u nas na D akurat nie brakuje a teraz okaże się w najlepszym wypadku że nasz najlepszy zawodnik dołączy do drużyny w dniu pierwszego meczu sezonu...chyba nie tak miało być...

b8292f419548.png

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#13 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisano 05 październik 2016 - 07:31

W końcu jakieś optymistyczne informacje odnośnie nowej umowy dla Gaudreau.

Dreger dla TSN 1050 :

“Inching closer to a deal,” Dreger said. “I’m not going to say that it’s imminent. The timing of this is predictable, of course. It’s less about the preseason, and more about being in the lineup for the regular season.

“This is a delicate one. It has been throughout this negotiation. I’m sure Calgary would have preferred to get him under $7 million per year on an extension – a lengthy extension. I think it’s going to be 7-plus.

“But it sounds like it’s going to happen within days.”

b8292f419548.png

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#14 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisano 07 październik 2016 - 06:04

Zakończyliśmy preseason z przytupem...zostaliśmy rozjechani przez Orki...miał to być mecz ostatniej szansy dla wielu graczy żeby zostać w Calgary na dłużej niż tylko camp ale wyszło kiepsko i nawet nie było widać jakiejś podwójnej motywacji czy coś. Osobiście uważam że z PTO którzy dotrwali do końca do odpalenia są wszyscy. Higgins zagubiony, Grossmann wolny jak żółw, Korpikoski nawet solidnie się prezentował ale nie na tyle żeby go zostawiać przy problemach z czapą jakie mamy...no i ten Wideman  :ninja:  ależ zaliczył asystę przy jednym z goli Canucks...a to wszystko za jedyne 5,25 bańki za rok...masakra.

Z pozytywów Tkachuk zostaje w big club, przynajmniej na 9 meczów. Zdecydowanie wyróżniająca się postać w naszych meczach kontrolnych. Złapał świetną chemię z Bennettem i Brouwerem. W ogóle ta formacja wygląda mega na starcie sezonu a Bennett który w końcu będzie grał na swojej nominalnej pozycji może miażdżyć w tym sezonie. Ciekaw jestem też kto będzie jeździł w top line z Monahanem i Gaudreau ??? nie widać wyraźnego faworyta oby to tylko nie był Chiasson jako stary znajomy Gulutzana...osobiście dałbym szansę Shinkarukowi który fajnie się pokazał w kilku meczach zeszłej kampanii i na pewno przy takich partnerach miałby duże szanse na rozwój.

b8292f419548.png

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#15 Tostu

Tostu

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 440 postów
  • UZ:Teemu Selanne,Saku Koivu,Bo Horvat
  • UD:Suomi, Vancouver Canucks

Napisano 09 październik 2016 - 06:16

Zakończyliśmy preseason z przytupem...zostaliśmy rozjechani przez Orki...miał to być mecz ostatniej szansy dla wielu graczy żeby zostać w Calgary na dłużej niż tylko camp ale wyszło kiepsko i nawet nie było widać jakiejś podwójnej motywacji czy coś. Osobiście uważam że z PTO którzy dotrwali do końca do odpalenia są wszyscy. Higgins zagubiony, Grossmann wolny jak żółw, Korpikoski nawet solidnie się prezentował ale nie na tyle żeby go zostawiać przy problemach z czapą jakie mamy...no i ten Wideman  :ninja:  ależ zaliczył asystę przy jednym z goli Canucks...a to wszystko za jedyne 5,25 bańki za rok...masakra.

Z pozytywów Tkachuk zostaje w big club, przynajmniej na 9 meczów. Zdecydowanie wyróżniająca się postać w naszych meczach kontrolnych. Złapał świetną chemię z Bennettem i Brouwerem. W ogóle ta formacja wygląda mega na starcie sezonu a Bennett który w końcu będzie grał na swojej nominalnej pozycji może miażdżyć w tym sezonie. Ciekaw jestem też kto będzie jeździł w top line z Monahanem i Gaudreau ??? nie widać wyraźnego faworyta oby to tylko nie był Chiasson jako stary znajomy Gulutzana...osobiście dałbym szansę Shinkarukowi który fajnie się pokazał w kilku meczach zeszłej kampanii i na pewno przy takich partnerach miałby duże szanse na rozwój.

Chyba za dużą wagę przywiązujesz do meczów przedsezonowych. Owszem to mała przyjemność dostać 4-0, ale tak naprawdę liczy się to będzie w rs i ewentualnie w po...

#16 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisano 09 październik 2016 - 08:28

Nie przywiązuje zbyt dużej wagi do meczów sparingowych ale po coś chyba są zresztą w niektórych wyglądaliśmy fajnie jako zespół... bardziej chodzi mi o to co pewni zawodnicy pokazują od dłuższego czasu na lodzie. Porażka 0-4 ok bywa, nie o wynik chodziło ale porażka 0-4 bez walki już nie jest ok. Takie rzeczy nie dodają pewności siebie do tego zamieszanie z kontraktem Gaudreau, Ja nie panikuję mam po prostu pewne obawy co do formy zespołu na początku sezonu. Poprzednia kampania pokazała jak ciężko jest nadgonić fatalny start nie chciałbym powtórki z rozrywki i tyle. 

Użytkownik Hellraiser edytował ten post 10 październik 2016 - 03:49

b8292f419548.png

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#17 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 934 postów

Napisano 10 październik 2016 - 11:25

Johnny Gaudreau podpisał z Flames kontrakt na 6 lat. Z tego co podaje Bob McKenzie wynika, że rocznie zarobi 6,75 mln $.

Użytkownik bukaj22 edytował ten post 10 październik 2016 - 11:25

• Hellraiser lubi to

#18 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisano 11 październik 2016 - 06:58

Piękny początek dnia :) nareszcie koniec telenoweli. Myślę, że w interesie wszystkich było aby to już dobiegło końca. Jednak Trevs postawił na swoim i zeszli poniżej 7. Myślę, że ten kontrakt to jest steal ze strony Flames.

b8292f419548.png

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#19 Zortex

Zortex

Newbie

• Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 październik 2016 - 05:04

Mega dobra wiadomosc. Za stosunkowo niewielka kase zatrzymalismy Johnego !

Go Flames !

#20 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisano 11 październik 2016 - 10:54

Pracowity dzień w Cowtown dzisiaj. Po podpisaniu Johnny'ego kolejne roszady w rosterze. Bollig poszedł na waivers co mnie bardzo cieszy w zamian podpisaliśmy Versteega i Grossmanna. Fajny ruch z Krisem. Za niewielkie pieniądze mamy doświadczonego skrzydłowego który może bardzo pomóc w PK oraz spokojnie dorzucić ok 30pkt. Widziałbym go w 3 linii z Backlundem i Frolikiem. Typowy Low risk high reward...no ale żeby nie było tak pięknie w Calgary zostaje Grossmann...nie mogę pojąć na jakiej podstawie darowali sobie Nakladala a wzięli jego...chyba nikt nie jest w stanie tego zrozumieć więc i ja sobie daruje. Gość na campie zrobił co mógł żeby go odpalić. Mamy chyba popcornowego króla pressboxu w tym sezonie w Calgary bo dostał one-way'a.

b8292f419548.png

DUMP BROUWER PLEASE !!!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych