Skocz do zawartości

Zdjęcie

Colorado Avalanche 2016/2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#1 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4284 postów
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 20 czerwiec 2016 - 07:39

Temat do dyskusji o Colorado Avalanche w sezonie 2016/2017. Offseason, preseason, regular season.

#2 Camoranesi

Camoranesi

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • UZ:Peter Forsberg, Patrick Kane
  • UD:Atlanta, Colorado
  • GG:8384568

Napisano 26 czerwiec 2016 - 02:06

Wybór Jost'a przez Colorado w drafcie, w rundzie 1, jest interesujący, biorąc pod uwagę przypisywane mu przewodzenie w zespole (w ostatnim sezonie był kapitanem). Bywa porównywany zresztą do J. Toewsa. Czyżby w Avs szukali (przynajmniej) nowego potencjalnego kandydata na kapitana?

Trochę wieści z Denver:

http://www.denverite...nhl-draft-5247/

http://www.denverpos...2016-nhl-draft/

Nawiasem, ciekawy jest fakt, że źródła nie są spójne co do jego daty urodzenia: 14.03.1998 lub 17.03.1998 ;)

Użytkownik Camoranesi edytował ten post 26 czerwiec 2016 - 02:07

"He's probably the best player in the game right now." - Matt Duchene (Colorado Avalanche) on Chicago Blackhawk's Patrick Kane.

#3 vonBaron

vonBaron

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 61 postów
  • UD:Colorado Avalanche

Napisano 27 czerwiec 2016 - 11:35

Colorado Avalanche trade D Nick Holden to New York Rangers for 2017 4th-round pick. Berra też poleciał

#4 Camoranesi

Camoranesi

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 968 postów

Napisano 03 lipiec 2016 - 12:37

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia co zarząd Avalanche tam robi. W zasadzie czy oni mają jakikolwiek sensowny plan? Ktokolwiek wyciągał wnioski po ostatnich sezonach? Na razie w wywiadach wygląda to tylko na poklepywanie się po plecach i picie szampana za rzekome (ale prawdę powiedziawszy, niepradopodobne) przyszłe sukcesy :p Widząc, co się dzieje u konkurencji w konferencji zachodniej (a tym najbardziej w zasięgu Minnesocie), mam wrażenie, że Avs zostanie poza pierwszą ósemką na kolejne 5, a może i więcej lat :p

Użytkownik Camoranesi edytował ten post 03 lipiec 2016 - 12:38

"He's probably the best player in the game right now." - Matt Duchene (Colorado Avalanche) on Chicago Blackhawk's Patrick Kane.

#5 vonBaron

vonBaron

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 03 lipiec 2016 - 01:07

Aż tak źle to chyba nie jest. Przyszedł Colborne który będzie fajnym grajkiem na 2/3 linie. Szkoda że w obronie dalej bieda.

#6 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • UZ:Jagr, Iginla
  • UD:Calgary Flames

Napisano 03 lipiec 2016 - 02:02

Joe za te pieniądze będzie bardzo fajnym grajkiem jeśli utrzyma formę z zakończonego właśnie sezonu.

b8292f419548.png

"If you think you are too old to rock'n'roll then you are"

"Born to lose. Live to win"

Lemmy Kilmister  - The Legend

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#7 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 04 lipiec 2016 - 07:52

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia co zarząd Avalanche tam robi. W zasadzie czy oni mają jakikolwiek sensowny plan? Ktokolwiek wyciągał wnioski po ostatnich sezonach? Na razie w wywiadach wygląda to tylko na poklepywanie się po plecach i picie szampana za rzekome (ale prawdę powiedziawszy, niepradopodobne) przyszłe sukcesy :p Widząc, co się dzieje u konkurencji w konferencji zachodniej (a tym najbardziej w zasięgu Minnesocie), mam wrażenie, że Avs zostanie poza pierwszą ósemką na kolejne 5, a może i więcej lat :p

Dawno tu nie pisałem (totalny brak czasu). Nasze ruchy w off-seasonie uważam za ok w stosunku do tego czym dysponujemy w tym momencie. Patrząc na http://www.generalfa...orado-avalanchewidać, że mamy niecałe 14,5 milionów luzu pod capem a do podpisania MacKinnona, Barrie, Pickarda, Grigorenko, Siemensa. Nawet licząc, że tacy gracze jak Grimaldi, Elson, Smith i może Wiercioch spadną do AHL (ale z kolei do składu może wskoczyć Compher), da to nam max kolejne 2,9 miliona, czyli luzu będzie 17,4. Licząc że MacK i Barrie pewnie zakręcą się wokół 6 baniek każdy zostanie 5. To niestety efekt kiepskich ruchów w poprzednich sezonach i kuszenia weteranów dodatkowym rokiem kontraktu. Wykupienie kontraktu Stuarta jedyne co daje AVS to, to, że właściciel musi mu mniej zapłacić. Nadal "wali" w klub cap-hitem 3,6 miliona. Kontrakt Iginli, który obecnie gra jak czwartoliniowiec z wyłączeniem PP gdzie nadal jest dobry to 5,33 miliona - na ten moment totalne przepłacenie. Nie ma się zatem co dziwić, że ruchy mamy jakie mamy, czyli kiepskie. Dodatkowym aspektem jest przyszłoroczny expansion draft, którego włodarze AVS się boją i w którym niemal na pewno stracimy gracza pokroju Soderberga albo jednego z bramkarzy. Myślę, że za rok jak odpadną nam kontrakty Iginli, Stuarta będziemy bardziej aktywni 1 lipca. 

Bardziej niż to co zrobiliśmy 1 lipca martwi mnie fakt, że szukamy wymiany jednego z Landeskog/Duchene/Barrie. Mam obawy, ze jeśli taka wymiana nastąpi to będziemy słabsi a nie silniejsi. 

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#8 vonBaron

vonBaron

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 12:48

Mam nadzieje że z tą wymianą to jakiś żart... Niestety Iginla jest największym obciążeniem w salary, trzeba poczekać jeszcze ten sezon. Raczej sobie nic nie obiecuje po nadchodzącym sezonie, o PO będzie ciężko no chyba że Landeskog i MacKinnon wskoczą na wyższy poziom.

#9 Camoranesi

Camoranesi

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 968 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 05:43

Bardziej niż to co zrobiliśmy 1 lipca martwi mnie fakt, że szukamy wymiany jednego z Landeskog/Duchene/Barrie. Mam obawy, ze jeśli taka wymiana nastąpi to będziemy słabsi a nie silniejsi. 

Z tej trójki, Duchene musi zostać w Avs. To zawodnik, u którego jest ciągle spory progres, nawet, jeśli punktowo był zbliżony do MacKinnona w ostatnim sezonie. Absolutna jedynka w drużynie, i zarazem "twarz" Avalanche. Myślę, że nie pokazał jeszcze wszystkiego, a w następnych sezonach będzie jeszcze lepszy.

Plus jest taki, że inne zespoły są w gorszej sytuacji w przypadku rozszerzania NHL. Np. takie San Jose, które jest naszpikowane świetnymi zawodnikami zarówno w ataku jak i obronie.

Użytkownik Camoranesi edytował ten post 04 lipiec 2016 - 05:45

#10 Camoranesi

Camoranesi

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 968 postów

Napisano 09 lipiec 2016 - 12:40

W mojej ocenie dobry ruch z podpisaniem MacKinnona, picka nr 1 overall w drafcie, za nieco ponad 6 mln rocznie na 7 lat. Nathan jest bardzo młody, i ewidentnie jego najlepsze sezony dopiero przed nim, a widać, że się rozkręca z sezonu na sezon. Myślę, że mógłby za 2-3 lata spokojnie żądać nawet kwoty, jaką dostał Stamkos (który oczywiście podpisał raczej niski kontrakt, jak na lidera ligi, porównując do innych graczy). Tym lepiej dla Avs.

#11 vonBaron

vonBaron

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 30 lipiec 2016 - 05:12

http://eurosport.one...zumienia/ss1f7e

#12 pawwko

pawwko

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • UZ:Thomas Vanek
  • UD:Buffalo Sabres

Napisano 11 sierpień 2016 - 09:15

No to Wasze modły zostały wysłuchane - Roy nie jest już trenerem Lawiny!

USSports.center - Polskie Centrum Sportów Amerykańskich

kartynhl.ussports.center - Forum kart NHL

thomas10.jpg

JRHL BUFFALO DESTROYERS 2017/18
F: McDavid, Pastrnak, Simmonds, Ehlers
D: Burns
G: Gibson, Bobrovsky

#13 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów

Napisano 12 sierpień 2016 - 08:21

No to Wasze modły zostały wysłuchane - Roy nie jest już trenerem Lawiny!

Modły były w kwietniu. Sierpień to słaby moment na rezygnację, wszyscy ciekawi trenerzy z doswiadczeniem w NHL już praktycznie zgarnięci. Jestem ciekaw kogo Sakic znajdzie. Nie chcę Hartley'a to nie zespół dla niego. 

Mackforme.jpg

Razor!

#14 Camoranesi

Camoranesi

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 968 postów

Napisano 14 sierpień 2016 - 06:28

Hmm, ciekawe, ja bym z kolei był za Hartley'em, zresztą nikogo innego ciekawego zdaje się nie ma na rynku.

Ale fakt, niby winiłem trenera, ale teraz myślę, że coś za dużo tych ewakuacji z Denver w ostatnich latach. Świetni zawodnicy odchodzą albo domagają się arbitrażu, co zwykle jest kwitowane przez Sakica dyplomatycznymi kwestiami w rodzaju "nie ma między nami animozji, zawsze świetnie się dogadujemy, jesteśmy przyjaciółmi" itd. itd. Dyplomacji nie można byłemu kapitanowi Avs odmówić, ale ewidentnie coś się źle dzieje za zamkniętymi drzwiami. Może Roy nie jest - delikatnie mówiąc ;) - usposobieniem cierpliwości i chłodnej refleksji (tzn. decyzje podejmuje pod wpływem chwili), ale fakt, że tak nagle odszedł, zwłaszcza po tym, jak się rozwodził na temat przyszłości drużyny, oraz to, co powiedział na zakończenie (pewnie większość czytała), każą się zastanowić, czy klimat w organizacji w ogóle uzasadnia jakikolwiek optymizm... bo jednak atmosfera determinuje praktycznie wszystko, bez tego o większych sukcesach można zapomnieć. Nawet ściągnięcie Crosby'ego i Ovechkina razem wówczas nie pomoże.

Chyba zacznę kibicować odwiecznemu rywalowi z Minnesoty, bo zazdrość mnie zżera, patrząc na ten zespół ;)

Użytkownik Camoranesi edytował ten post 14 sierpień 2016 - 06:38

#15 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 09:55

Hmm, ciekawe, ja bym z kolei był za Hartley'em, zresztą nikogo innego ciekawego zdaje się nie ma na rynku.

Ale fakt, niby winiłem trenera, ale teraz myślę, że coś za dużo tych ewakuacji z Denver w ostatnich latach. Świetni zawodnicy odchodzą albo domagają się arbitrażu, co zwykle jest kwitowane przez Sakica dyplomatycznymi kwestiami w rodzaju "nie ma między nami animozji, zawsze świetnie się dogadujemy, jesteśmy przyjaciółmi" itd. itd. Dyplomacji nie można byłemu kapitanowi Avs odmówić, ale ewidentnie coś się źle dzieje za zamkniętymi drzwiami. Może Roy nie jest - delikatnie mówiąc ;) - usposobieniem cierpliwości i chłodnej refleksji (tzn. decyzje podejmuje pod wpływem chwili), ale fakt, że tak nagle odszedł, zwłaszcza po tym, jak się rozwodził na temat przyszłości drużyny, oraz to, co powiedział na zakończenie (pewnie większość czytała), każą się zastanowić, czy klimat w organizacji w ogóle uzasadnia jakikolwiek optymizm... bo jednak atmosfera determinuje praktycznie wszystko, bez tego o większych sukcesach można zapomnieć. Nawet ściągnięcie Crosby'ego i Ovechkina razem wówczas nie pomoże.

Chyba zacznę kibicować odwiecznemu rywalowi z Minnesoty, bo zazdrość mnie zżera, patrząc na ten zespół ;)

Hartley niestety we Flames miał podobny bałagan w obronie niż my za Roy i to patrząc obiektywnie przy lepszych jakościowo obrońcach. To wcale nie dziwi, bo Roy wielokrotnie podkreślał, że Hartley jest jego mentorem. Coś co było super w 2001 roku niekoniecznie musi się sprawdzać w 2016. :( Na ten moment potrzebny nam trener, który ma pomysł na poukładanie naszej obrony, minimalizowanie strat, konieczności bronienia przez bramkarzy ponad 30 strzałów co mecz. W ofensywie uważam, że nasi zawodnicy sobie poradzą, jak dostaną wsparcie dobrą obroną, to ten zespół stać na playoff. Opcje mamy ograniczone, mi najbardziej podoba się Jacques Martin, który odpowiadał za defensywę Penguins i z przysłowiowego "g***" jednak bat ukręcił. Myślę, że nasza obrona nie odstaje od tej w Pittsburghu tak znacznie, żeby nie dało rady jej poukładać. Inni "moi" kandydaci to Bob Boughner, który jest asystentem w San Jose i Travis Green prowadzący Utica Comets. Wszyscy oczywiście wymagaliby zgody swoich klubów na rozmowy (wymagałby ich nawet Hartley bo przez rok Flames będą mu płacić), ale mam nadzieję, że takie zgody byśmy dostali. 

Mackforme.jpg

Razor!

#16 Camoranesi

Camoranesi

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 968 postów

Napisano 17 sierpień 2016 - 09:29

Ewentualnie, z uwagi na odejście Roy'a niemal przed rozpoczęciem nowego sezonu, znaleźć jakiegoś obiecującego, mniej doświadczonego "żółtodzioba", na zasadzie dajmy szansę nowemu, a jak nie wypali, poszukać kogoś na rynku albo w trakcie sezonu, albo już przed kolejnym. Ciekawe nawiasem, jakie myśli chodzą Sakicowi po głowie, może podejdzie do sprawy mniej pobłażliwie (i dobrze by było), i zwiększy rotację pracowników na trenerskich stanowiskach.

#17 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 23 sierpień 2016 - 11:21

Raistlin, a widziałbyś Dineena w Denver?

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

#18 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów

Napisano 24 sierpień 2016 - 07:23

Raistlin, a widziałbyś Dineena w Denver?

Jak najbardziej, myślę, że współpraca z Quenneville poprawiło jego warsztat. Może się pochwalić olimpijskim złotem, fakt, że z kobietami, ale zawsze. Jego wyniki z Panthers uważam za mało miarodajne, zespół w tamtych czasach był raczej grupą najemników niż ekipą, która chociażby tworzy się teraz. W zasadzie, z kandydatów, których się wymienia to zdecydowanie nie chciałbym Hartleya i raczej na "nie" jestem z Arnielem. 

Mackforme.jpg

Razor!

#19 grimson

grimson

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • UZ:#33 Patrick Roy

Napisano 26 sierpień 2016 - 04:59

No i mamy nowego trenera Lawin: Jared Bednar.

http://www.thetelegr...-John’s/1

#20 vonBaron

vonBaron

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 01:57

Koleś z AHL do NHL? Jakoś tego nie widzę.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych