Skocz do zawartości

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  Paolo : (04 grudzień 2018 - 09:09 )

Szkoda, że tak późno, liczyłem na 20-21. Ciekawe jaka będzie nazwa, wśród faworytów jest Seattle Kraken :D

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

ciekawe czy drużynę NBA też przywrócą w Seattle ;)

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

i będzie drużyna w Seattle od sezonu 2021-22 :D

@  wqjtek : (01 grudzień 2018 - 06:30 )

Myślałem że w moim życiu nie będzie już klubu NHL dla którego będę czuł większą niechęć niż do Pingwinów, a tu proszę TML i długo długo nic :D

@  Pershing : (01 grudzień 2018 - 10:09 )

Wilson z zawiasów wrócił xDDD

@  Pershing : (01 grudzień 2018 - 10:09 )

@  Pershing : (17 listopad 2018 - 01:01 )

no :(

@  spursik : (16 listopad 2018 - 07:08 )

Pingwiny ostatnie na wschodzie :smile: Szok

@  Forsberg : (10 listopad 2018 - 01:53 )

Tavares z kolejna bramką. Leivo co zmaścił sam na sam.

@  iks : (03 listopad 2018 - 10:40 )

no i piękny pokaz hokeja w spotkaniu Buffalo z Ottawą :D

@  Hellraiser : (01 listopad 2018 - 08:56 )

Patrząc na grę Panter aż dziw bierze, że mają tak mało punktów. Fajnie grają tylko ze skutecznością na bakier...

@  Forsberg : (31 październik 2018 - 01:40 )

No i Eberle z kolejną bramą. Raczej po meczu już. Var sie przydał :D

@  Forsberg : (31 październik 2018 - 01:32 )

Za łatwo dali sobie strzelić czwarta bramkę Pingwiny. Praktycznie Ebele wjechał do bramki. :D

@  iks : (30 październik 2018 - 06:29 )

zaczynamy teraz rywalizację w listopadzie :D

@  iks : (30 październik 2018 - 06:29 )

w dziale Ligi Typerów znajdziecie wyniki za pierwszy miesiąc rywalizacji oraz klasyfikację generalną :)

@  Pershing : (28 październik 2018 - 12:30 )

przypominam moi mili, ze do przyszlego weekendu mecze godzine wczesniej niz normalnie :D

@  Hellraiser : (27 październik 2018 - 10:55 )

ale mimo wszystko...GO FLAMES GO !!!!

@  Hellraiser : (27 październik 2018 - 10:47 )

Ale Flames są złamani tym Pittsburghiem...widać w grze...

@  PaGo : (27 październik 2018 - 02:40 )

sprzedam 65 kart auto jersey. https://allegro.pl/S...item=7640115134

@  Pershing : (27 październik 2018 - 08:30 )

pączek robi kariere :D

Zdjęcie

Anaheim Ducks 2016/2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#21 wqjtek

wqjtek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 908 postów
  • Interests:NHL i GnR
  • UZ:LECAVALIER || P.ROY || SELANNE
  • UD:Ducks
  • GG:4436966
  • Liga Typerow: retired

Napisano 30 wrzesień 2016 - 07:32

A może Lindholm <> Trouba ? ;)

• krriss lubi to

www.kartyussports.pl

Ice Hockey Rybnik 18/19:

LW: DeBrusk, Rakell, van Riemsdyk, Hoffman, Skinner

C: Couturier, Larkin, Lee, Brassard
RW: P.Kane, W.Nylander, Toffoli, Yamamoto

D: E.Karlsson, J.Faulk, Montour, Leddy, L.Schenn
G: Vasilevskiy, Hutton, Neuvrith

Undertakers of Anaheim 18/19:

LW: Huberdeau,Rakell, Haula, Dadonov
C: Getzlaf, N.Backstrom, MacKinnon, Couturier, Kesler, Drouin,  Lowry
RW: Zuccarello, Rantanen, Brown, Reinhart
D: Klingberg, Rielly, Suter, Josi, Larsson, McNabb, Manson, Phaneuf
G: Rinne, Holtby, Andersen,
Y: Brown, Steel, DeBrusk, Rasmussen, Lundestrom, Bouchard, Oettinger

#22 Szklarzu

Szklarzu

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • UZ:Getzlaf, Giguere, Pronger, Montour

Napisano 30 wrzesień 2016 - 09:42

I co nam to da :p?

Pojawiła się plotka, że prowadzimy rozmowy z drużyną ze Wschodu w celu opchnięcia jakiegoś kontraktu. Więc być może jednak Lindholm dostanie te 8x6.

The-Stanley-Cup.jpg The-Stanley-Cup.jpg The-Stanley-Cup.jpg

2010       2014       2017

Anaheim Glaziers (JRHL)

17/18: RS: 5th, PO: 2nd16/17: RS: 1st, PO: 1st15/16: RS: 8th, PO: 4th;

14/15: RS: 2nd, PO: 7th; 13/14: RS: 1st, PO: 1st; 12/13: RS: 9th, PO: ----

11/12: RS: 3rd, PO: 4th; 10/11: RS: 5th, PO: 2nd09/10: RS: 1st, PO: 1st

08/09: RS: 3rd, PO: 6th; 07/08: RS: 5th, PO: 5th; 06/07: RS: 4th, PO: 5th;

05/06: RS: 1st, PO: 3rd.

The-Stanley-Cup.jpg

2018       

Iron Owls of Anaheim (Dynasty)

17/18: RS: 2nd; PO: 1st16/17: RS: 4th; PO: 3rd15/16: RS: 6th; PO: 6th; 

14/15: RS: 8th; PO: 8th; 13/14: RS: 9th; PO: ----; 12/13: RS: 2nd, PO: 4th.

#23 wqjtek

wqjtek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 908 postów

Napisano 01 październik 2016 - 08:58

Wierzysz w to że znajdzie się jakiś naiwny na kontrakt Stonera ? 😛 Raczej bym się obawiał oddania Fowlera, zwłaszcza że jakiś czaś temu pojawiła się plotka o tym że jeśli oddamy Cama to podpiszemy Russella.

www.kartyussports.pl

Ice Hockey Rybnik 18/19:

#24 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów
  • UZ:Cheifly i spółka
  • UD:Winnipeg Jets

Napisano 01 październik 2016 - 09:01

A może Lindholm <> Trouba ? ;)

Jeszcze dorzucę jakiegoś zdolnego młodzieniaszka ;)

DViY_L.gif

(Thrash4ever) -37- -11-   @ThrashThem

Patrick Laine: "I didn't want to waste my goals in the preseason. I can score now." 1f602.png😂

Maurice:

On Mark Scheifele:

“Is he going to be the captain of the team? I don’t know. But if you’ve got a daughter that you want to marry... Scheif’s your man.”

#25 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów
  • UZ:Teemu Selanne, Sami Vatanen, Perry
  • UD:Anaheim Ducks, Suomi

Napisano 01 październik 2016 - 12:19

Czy tylko ja uważam, że Hampus to jest ten obrońca, na którym akurat nie powinniśmy oszczędzać, a wokół którego jednoznacznie powinniśmy się budować, wierząc, że to właśnie on jest tym numerem jeden z prawdziwego zdarzenia, którego sobie wychowamy? Lubię Troubę, ale kogoś takiego jak on możemy się doczekać z całej palety młodych D, których mamy w organizacji, a Hampus z całym asortymentem małych rzeczy, siłą spokoju, bez wyraźnych słabych stron jet jeden jedyny. Ja bym dał mu te 6 x 8, choć oczywiście wymagałoby to innych ruchów z strony Murray'a, ale na to właśnie liczę. Hampus nie osiądzie na laurach, bo to szalenie ambitny chłopak, który chce być najlepszy. Wierzę w niego i wierzę w zrzucenie kontraktu Stonera, nie takie się wypychało. Oczywiście najpewniej trzeba będzie dosłodzić jakimś pickiem typu 2 runda albo i nawet jakimś młodym, ale ktoś powinien się znaleźć. Jasne, że jest przepłacony, ale nie jest tak, że do niczego się nie nadaje, a przecież będzie też expansion draft i każda ekipa musi mieć też jakichś obrońców do wystawienia, tak? To też jest szansa. Jestem też w pełni pogodzony z możliwością oddania Fowlera, myślę, że to jednak o nim mówił Pierre w tej audycji radiowej. Np. tacy Bruins mogliby nam dać Spoonera, który najbliższy sezon gra za niecałą bańkę i mógłby ładnie uzupełnić duet Kesler-Silfverberg i dorzucić jakiegoś ofensywnego prospekta i mamy niezły deal. Jak go draftowaliśmy Cam wydawał nam się bezcenny, ale teraz gdy NHL ready jest Theodore, który docelowo może być od niego lepszy, gdy prawie ready jest ten niesamowity Montour, o którym słychać tylko dobre rzeczy, a za rok góra dwa będzie też Larsson, stać nas na oddanie Cama i tak szczerze to nawet powinniśmy to zrobić, tak myślę. Jedyne co może świadczyć przeciw to powrót Carlyle'a, za którego Cam tak fajnie śmigał w swoim debiutanckim sezonie, ale realia kadrowe na tej pozycji są teraz zupełnie inne...

Mniej jasny obraz mam w głowie odnośnie Rakella, to dziwne, że McKenzie mówił jakoby nie interesował nas bridge deal, puszczanie go na rynek UFA już za cztery lata tez mi się nie uśmiecha, no ale z kolei 6 lat po jednym obiecującym sezonie, to też bym raczej nie dawał tak od razu. Nie wiem co będzie, ale jasne jest, że Ricky na zbliżający się sezon jest nam bardzo potrzebny, bo to jego póki co widzę w roli "nowego" LW w top line...

Wierzmy w naszego GM-a, może to lato w jego wykonaniu nie było spektakularne, ale wciąż może zaliczyć mocną końcówkę ;)

• krriss lubi to

#26 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 11 październik 2016 - 06:01

Kto by pomyślał, że podpisani będą już Kuczerow, Gaudreau, a z Rakellem, który miał jeden dobry sezon do ładu dojść się nie da...Masakra, podobno obydwie strony widzą sytuację zupełnie inaczej, nie do końca wiemy jak, ale szybkiego porozumienia nie ma co się spodziewać. Nie podoba mi się to jak nasz GM sam postawił się pod ścianą, no bo miejsca pod czapką mało, żeby podpisać dwójkę Szwedów, a w dogodnej sytuacji jako partner do poważnej wymiany (Fowler) też nie jest, bo nie ma podpisanego Lindholma i krąg się zamyka. Mimo wszystko w kwestii Rakella Bob musi być nieugięty, dla mnie tylko 2-3 letni bridge z 3 z przodu, a jak nie to niech sobie siedzi w domu i do grudnia, choć na lodzie będzie nam go bardzo brakować. Dziwię się, że nie chcieliśmy wziąć nikogo z waivers w ostatnich dniach, bo było kilka nazwisk, które póki nie ma Rakella można było wypróbować, nazwisk ciekawszych niż Cramarossa czy Boll, którzy trzymają dwa ostatnie miejsca wśród napastników. Rozumiem, że oglądamy każdego dolara, próbowaliśmy ze Stonerem na waivers, ale nie ma głupich, nikt nas od niego nie uwolni, jeśli w drugą stronę nie pójdzie równie zły kontrakt. Myślę, że taka wymiana prędzej czy później jest możliwa, bo nie jesteśmy organizacją, który trzymałby taki kontrakt przez cały sezon w AHL.

Że liczba Szwedów musi się zgadzać, największymi wygranymi campu byli wciąż nastoletni Larsson i Sorensen. Spodziewałem się, że ten ostatni, waleczny, zadziorny, wszechstronny, przykuje uwagę Randy Carlyle'a, zobaczymy jak mu pójdzie w sezonie, jeśli rzeczywiście przyjdzie mu grać w linii z Keslerem i Cogliano, czyli z dwójką, o której sam powiedział, że rok temu mógł sobie nimi co najwyżej pograć w grze wideo ;). Co do Larssona, to niech liźnie tej NHL, ale jednak wolałbym go wrócić do Frolundy, po duże minuty, grę na WJC i różne takie, nie ma żadnych powodów, żeby go poganiać, w sytuacji gdy w AHL są Theodore i Montour. Nawet jeśli ten pierwszy nie miał olśniewającego campu, już w krótkich fragmentach zeszłego sezonu, gdy był w NHL, pokazał na co go stać.

Zdaje się, że Randy planuje rozdzielenie Getzlafa i Perry'ego, póki nie ma Rakella, może i rzeczywiście ma to sens. Liczę na Silfverberga, który u boku naszego kapitana strzelił dwa ładne gole Sharks w ostatnim meczu przedsezonowym. Głębia składu z przodu nie jest nigdzie blisko zeszłorocznej, ale i trener jest inny. Ciekawe jak ostatecznie będzie zestawione to top 9, bo wydaje się, że wszystko jest póki co możliwe.

Zaczynamy sezon, ja jestem pełen obaw, ale trzeba będzie mocno powalczyć, by wejść do tej ósemki. Wśród faworytów jak przed rokiem nikt nas już nie wymienia...

#27 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 11 październik 2016 - 06:52

Mały update, bo poczytałem trochę bieżących info od niezawodnego Boba McKenzie...

Podobno Lindholm spodziewa się już czegoś w okolicach 5.5 mln, maks 6 mln, my upieramy się przy 5 mln, czyli tym co ma Rielly. Powiem tak, ja nie mam problemów z 5.5 mln x 6 lat, uznając, że Hampus jest jednak ciut bardziej kompletny niż obrońca Leafs. Trzeba się dogadać, skoro wyrzuca się 1.8 mln na dwa lata dla Bolla, to te 3 mln w 6 lat dla naszego najlepszego młodego obrońcy muszą się znaleźć...

Wcześniej się mówiło, że nie chcemy umowy przejściowej z Rakellem, Bob chyba jednak boi się tego nadmiaru RFA i w kolejnych latach i ponoć jest w stanie zgodzić się na 6 lat za coś pod 4 mln. Nie kasa i długość są kwestią rozbieżną, więc niektórzy domyślają się, że chodzi o zdrowie Szweda, który ostatnio przecież w dość dziwnych okolicznościach trafił do szpitala. Może Bob chce jakichś dodatkowych badań, gwarancji i stąd impas...

Może więc uda się to wszystko dograć na sam start sezonu, może być i tak, że teraz cisza, a potem wszystko posypie się lawinowo, bo przecież nie mamy prawie 10 mln pod czapką. McKenzie napisał, że najpewniej od razu po podpisaniu Hampusa pójdzie jakaś wymiana, kto wie może nawet jest już ona wstępnie zaklepana. Fowler? Coś innego?

#28 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 14 październik 2016 - 07:49

No to Rakell podpisany. 6 lal za średnio 3.8 mln, czyli potwierdziło się, że chcemy dłuższej umowy od razu, żeby za chwilę znowu się nie szarpać w tych negocjacjach. Na teraz suma jak najbardziej do przyjęcia, a co do przyszłości, to jak zwykle trzeba poczekać. Na pewno można liczyć, że za te 2-3 lata, jeśli Ricky nie będzie się zatrzymywał, będziemy mieli jakiś tam przechwyt, z drugiej strony, żeby nam chłopak nie spoczął na laurach, no i żeby był zdrowy, bo przecież ostatnio miał tam te swoje problemy. Nigdy do końca nie wiadomo, Despres też fajnie się wprowadził, dostał długi kontrakt i rozsypał się zdrowotnie, pierwszy mecz sezonu, a on już go nie dokończył i pewnie znów będzie pauzował, a też niefajnie brzmiały te historie, że wrócił na playoff, ale nie pozbył się do końca objawów po wstrząśnieniu z sezonu zasadniczego...Fajnie, że Ricky już na pokładzie, ale ostatnio McKenzie donosił, że i tak jest on jeszcze ze dwa tygodnie od gotowości do gry, także od razu nam nie pomoże, ale może już przynajmniej załatwiać kwestie papierkowe przed ponownym wypadem za wielką wodę. Czekamy na Hampusa, który pozostał ostatni na placu boju o nowy kontrakt, poza Troubą oczywiście...

A co do meczu otwarcia, to był trochę dziwny, nie zagraliśmy źle na trudnym terenie. Rywal nie miał wielu strzałów na bramkę, największe działa nie straszyły, ale gracze drugiego planu nam strzelali i to tak dosyć łatwo. Nędza w PP trwa, na zero w całym preseason i wczoraj też, choć okazji nie brakowało. Mimo wszystko ubogo z przodu, jeśli w drugiej formacji PP są Bieksa, Despres i Sorensen, to widać jaka jest różnica w porównaniu z poprzednim sezonem. Miło widzieć aktywnego Getzlafa (chyba 10 strzałów oddał sam jeden), drużyny RC nie słyną z mocnych stratów, ale nas nie stać na taki październik jak przed rokiem. Zobaczymy co będzie, bo jak rzeczywiście dwa nowe kontrakty przyniosą kolejne roszady w składzie (wymiany), to trzeba będzie w locie układać to wszystko na nowo...

A, nie napisałem jeszcze, że Etem wrócił via waivers. Naszych problemów na skrzydle to raczej nie rozwiąże, ale może teraz bez presji przynajmniej porządny grinder, który wniesie trochę energii z niego będzie. Gorszy od Bolla nie będzie, tak? ;)

#29 Maciek.C

Maciek.C

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 89 postów
  • UD:Canucks

Napisano 18 październik 2016 - 12:21

A, nie napisałem jeszcze, że Etem wrócił via waivers. Naszych problemów na skrzydle to raczej nie rozwiąże, ale może teraz bez presji przynajmniej porządny grinder, który wniesie trochę energii z niego będzie. Gorszy od Bolla nie będzie, tak? ;)

Nie porównam Etema do Bolla :unsure: jednak trzeba powiedzieć, że Etem był największą niespodzianką in-minus w całym okresie przedsezonowym w  #van

Tam też oczekiwano od niego przynajmniej utrzymania tej energii, o której mówisz, tymczasem po prostu był wolny i nieefektywny. Nie wiadomo w jakim stopniu wpłynęły na ten stan narodziny jego syna.

Użytkownik Maciek.C edytował ten post 18 październik 2016 - 12:21

PLAY FOR THIS.

#30 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 18 październik 2016 - 01:36

Wydaje się być podekscytowany tą kolejną szansą, zobaczymy, póki co zdaje się, że wskakuje do trzeciej formacji za znanego wam skądinąd Raymonda...a Boll ciągle gra...

#31 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 18 październik 2016 - 09:26

Friedman poświęcił nam sporo miejsca w swoich 30 punktach, ale nie wiem czy to dobrze ;)...

Szczerze, nie rozumiem za bardzo o co chodzi Murray'owi, skoro podobno upiera się, by dać Lindholmowi mniej niż dostał Ristolainen od Buffalo. No a pamiętajmy, że przy 6 latach Hampus oddaje swoje dwa lata jako UFA. W tym wypadku racje gracza moim zdaniem przeważają. Nie znam się zresztą na tych gierkach i negocjacjach, ale wydaje mi się to strasznie głupie, że nasz najlepszy młody obrońca jest poza składem, kiedy tak bardzo go potrzebujemy, a nasz GM przepycha się o jakieś 500 tys, gdy wyrzucił w błoto ponad 3 mln na Stonera i latem 2 x 900 tys. na zupełnie bezużytecznego Bolla. Bez sensu. Powtórzę, dla mnie np 6 x 5.6 mln brzmi fair i brałbym to i tyle...

Trafia do mnie natomiast, że nie chcemy oddawać Folwera nawet za bardzo dobrego prospekta, bo to na pewno nie uczyni nas silniejszym zespołem na już, a przecież chcemy grać o wynik w tym sezonie, a nie w przyszłości. Nie wiem jak to wszystko wyjdzie w perspektywie expansion draft, bo wychodzi na to, że albo Fowler albo Silfverberg, a nie chciałbym też tracić taniego Mansona. Trzeba było chyba co do tego Fowlera zdecydować się latem, no ale do tego musiałby być podpisany Lindholm, bo wiadomo, że bez obydwu nie mogliśmy zacząć tego sezonu. Teraz być może trochę czasu na ostateczną decyzję kupi naszemu GM-owi kontuzja Despresa, jeśli znów sobie posiedzi dłużej, to da się go na listę kontuzjowanych i zrobi się trochę więcej miejsca. W każdym razie Cam dobrze wszedł w ten sezon i pomnożył znaki zapytania...

Przydałoby się wygrać w nocy z Devils i zacząć coś punktować. Przy braku wyników w tych pierwszych meczach warto podkreślić bardzo dobrą dyspozycję Getzlafa, który dużo i chętnie strzela. Tak dobrego kapitana na początku sezonu dawno nie widzieliśmy, oby to był dobry znak. Ponowny debiut Etem najprawdopodobniej dzisiaj...

#32 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 19 październik 2016 - 05:24

No to idziemy po Nolana Patricka jak na razie ;), chociaż takim Owenem Tippettem, który póki co jest moim ulubieńcem w tegorocznej klasie, też bym nie pogardził

http://hokejforum.pl...-do-nhl-2017-1/

Jakby ktoś był ciekawy, to tutaj moje pierwsze wrażenia odnośnie prospektów na następny draft, jeszcze z sierpnia i Memoriału Hlinki, który miałem okazję oglądać z trybun...

Meczu z Devils nawet nie chciało mi się oglądać do końca, jak siadła zupełnie dyscyplina w naszej grze, to był właściwie koniec, festiwal parad na ławkę kar...za mało skillu z przodu, tak to widzę, dlatego trade jest potrzebny. Już tęsknie za zeszłorocznym składem, gdy z przodu było pole manewru z wielu naprawdę porządnych NHL-owych graczy, teraz nie ma żadnego....Etem w debiucie nie zrobił w zasadzie nic pożytecznego, ale czego wielkiego można było się tu spodziewać...

#33 wqjtek

wqjtek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 908 postów

Napisano 19 październik 2016 - 04:17

Migu... jednego bądźmy pewnie. W przyszłym sezonie draftujemy z wysokim pickiem, i oby tak było, mamy w końcu nowego GM i trenera ;)

www.kartyussports.pl

Ice Hockey Rybnik 18/19:

#34 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 23 październik 2016 - 12:39

Łudziłem się, że weekend przed home opener przyniesie jakieś dobre wieści w sprawie Lindholma, ale nadal cisza...agent Hampusa Claude Lemieux to nie jest łatwy partner w rozmowach, możliwe, że było gorąco i teraz i on i Bob grają twardzieli, żeby nie wyjść potem na tego przegranego, no bo jest to wszystko dosyć dokładnie relacjonowane i wiadomo mniej więcej jakie są warunki każdej ze stron, a Hampus traci czas i kasę, a my naszego najlepszego obrońcę...

Z pozytywów Ricky ma się pojawić w Kalifornii w tym tygodniu, ciekawe jak będzie z jego gotowością, może pójdzie zagrać jakiś mecz w San Diego, żeby się porządnie rozruszać, ale z radością powitamy jego powrót do składu. Ciekawe gdzie Randy go wpasuje. Ja spróbowałbym z Keslerem i z Silfverbergiem, bo trzeba tę drugą linię trochę rozruszać, żeby zaczęła dawać nam gole. Nie mam nic przeciwko, żeby Ritchie pouczył się jeszcze trochę z Getzlafem i Perry'm, nawet jeśli w którymś momencie ustąpi miejsca np Rakellowi. Zobaczymy, póki co wietrzenie bottom six, "Włosi" Sgarbossa i Cramarossa przywołani do Anaheim w miejsce Raymonda i Sorensena. Jest też oczekiwany Theodore, który ma odciążyć nieco w PP Samiego i Cama, który póki co jest naszym najpewniejszym punktem w defensywie, obydwaj grają bardzo dużo. Nastoletni Larsson poszedł do AHL, w nocy zaliczył już asystę dla Gulls, ale nie wiadomo czy tam zostanie. Przed sezonem była mowa, że jeśli nie NHL, to raczej jeszcze jeden sezon we Frolundzie w Szwecji. Ciekawe jaka będzie decyzja, bo chyba nie tylko ja jestem zaskoczony jak blisko tego wymaganego poziomu Jacob już jest, Hampus jako nastolatek też grał w AHL i dobrze mu się to przysłużyło, na WJC mógłby ew być zwolniony. Na razie nie widać wiele jego dobrej gry z krążkiem, ale cieszy, że wszyscy go chwalą za aspekty defensywne. Powiem, że przy tym co mamy, jeśli chodzi o młodych ofensywnych obrońców, gdyby Jacob stał się kimś takim jak np. jego rodak Hjalmarsson, to byłoby bardzo zacnie...

W Filadelfii doczekaliśmy się wreszcie premierowej wygranej, choć nerwów było co nie miara, znowu parada na ławkę kar w drugiej tercji i już pachniało deja vu z New Jersey, cudowna asysta Holzera (nie wiem co w niego wstąpiło, to było, nie przymierzając, w stylu Omarka ;) ) i zwycięskie trafienie Garbutta, który mógł tylko krzyczeć: what a f*** unbelievable pass ;). Zabawne jak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Przekonałem się w 100% do Garbutta, którego naprawdę nie chciałem w naszej drużynie. Nie chuligani, za to walczy na całego, pracuje, strzela ważne gole i wygląda, że jest naprawdę dobrym kolegom z zespołu. Ryan naprawdę zasługuje na dobre minuty w tej trzeciej linii na stałe. To samo Korbinian, Niemiec wydaje się równym gościem i naprawdę porządnym hokeistą, powinien grać regularnie, zwłaszcza teraz. To podanie pokazuje, że pewności siebie mu nie brakuje...

Jeszcze słówko o imponującym starcie w juniorach naszych wyborów z pierwszej rundy ostatniego draftu. Max Jones i Sam Steel dają radę, może wreszcie będziemy mieli też więcej szczęścia do młodych napastników. Cieszy, że Jones pokazuje, że umie też kreować grę innym, z jego hokejowym IQ nie musi być więc źle (widziałem już kilka jego naprawdę przednich asyst). Kibice Ducks już trochę panikują, że jest podobny w juniorskiej grze do Etema ;)

#35 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 24 październik 2016 - 06:21

Bardzo udany home opener, Canucks zostali w zasadzie zupełnie zdominowani, choć wynik w przeciwieństwie do obrazu gry długo tego nie potwierdzał.

Fajny mecz Nicka Ritchie, tak jak mówiłem, niech gra dalej z Getzlafem i Perry'm i będzie coraz lepiej. W perspektywie kolejnych sezonów dla tej organizacji to byłoby bardzo ważne, gdyby na stałe wpasował się na trzeciego ktoś młody, na tanim kontrakcie. A i na teraz lepszej opcji nie widzę...

W ataku można pochwalić w zasadzie każdego, nawet Boll z "Włochami" dali to, czego wymaga się od czwartej linii. Fizycznie na pewno udało się zdominować mniejszego rywala...

Naprawdę byłem za tym, żeby oddać gdzieś Cama Fowlera. Nie dlatego, że go nie lubię, albo myślę, że jest słaby, ale po prostu tak mi to wychodziło, patrząc na sytuację kadrową i kontraktową. Teraz mam nadzieję, że Bob zrobi wszystko, żeby jakoś tego Cama u nas zostawić, bo zaczął on nowy sezon tak, jakby wreszcie był gotowy zrobić ten kolejny krok, którego zdawało się, że już nie zrobi. Podobno latem bardzo mocno pracował nad takimi rzeczami jak panowanie nad krążkiem, strzał i to widać. Jazdy na łyżwach nikt mu nie zabierze i zaczyna wyglądać jak naprawdę topowy obrońca. Nieźle wygląda z nim w duecie Manson. Można na tym opierać naszą grę defensywną, która w ostatnich meczach była już taka jak oczekuje tego Carlyle. Zabawne, że osoba coacha też ma tak duże znaczenie. Pamiętamy jak grał w debiutanckim sezonie Cam pod wodzą Randy'ego, teraz RC wrócił a Cam znów pokazuje rosnącą dyspozycję. Nie wiem jak będzie po sezonie, ale w tym momencie oddawanie Fowlera nie jest zupełnie w naszym interesie i na pewno nie uczyni nas lepszą drużyną. Myślę, że BM tego nie zrobi, bo to nie w jego stylu oddawać kogoś kto gra dobrze ;). Trochę z nieba spadają nam długoterminowe problemy zdrowotne Despresa (bardzo szkoda Simona), bo odblokuj ą nam się prawie 4 mln i mamy już możliwość manewru w perspektywie kontraktu Lindholma, który musi wreszcie się wydarzyć. Theodore też zadebiutował w tym sezonie bez żadnej debiutanckiej tremy. O obronę zaczynam być spokojny, choć oczywiście niecierpliwie wypatruję powrotu Hampusa...

#36 pawwko

pawwko

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • UZ:Thomas Vanek
  • UD:Buffalo Sabres

Napisano 24 październik 2016 - 08:55

Fajny mecz Nicka Ritchie, tak jak mówiłem, niech gra dalej z Getzlafem i Perry'm i będzie coraz lepiej. W perspektywie kolejnych sezonów dla tej organizacji to byłoby bardzo ważne, gdyby na stałe wpasował się na trzeciego ktoś młody, na tanim kontrakcie. A i na teraz lepszej opcji nie widzę...

Jest szansa, że Ritchie utrzyma miejsce w linii z Getzem i Perrym po powrocie Rakella? Czy będzie to raczej 3 linia?

USSports.center - Polskie Centrum Sportów Amerykańskich
kartynhl.ussports.center - Forum kart NHL

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

JRHL BUFFALO DESTROYERS 2018/19
F: McDavid, Malkin, Pastrnak
D: Burns
G: Bobrovsky

#37 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 24 październik 2016 - 09:19

Jest szansa, że Ritchie utrzyma miejsce w linii z Getzem i Perrym po powrocie Rakella? Czy będzie to raczej 3 linia?

Trudno powiedzieć, wydaje mi się, że na razie utrzyma, ale pewnie na dystansie będziemy go widzieć i tu i tu, bo jednak Randy chyba nie będzie na razie rozbijał linii Keslera, Cogliano i Silfverberga...

#38 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 27 październik 2016 - 04:23

To był dobry dzień dla Anaheim Ducks, najpierw rozbiliśmy Nashville i to bez Getzlafa, a właśnie podpisaliśmy Hampusa Lindholma na następne 6 lat za 5.25 mln rocznie, a więc Bob postawił jednak na swoim, pytanie co dalej? Czy jesteśmy drużyną budżetową? Wtedy muszą być kolejne ruchy kadrowe, czy zadowolimy się zesłaniem Etema, Despresem na LTIR i wtedy jakoś się to pod czapką zmieści...

W meczu z Predators przełamał się nam Silfverberg, jak zresztą cała linia Keslera, ale był to wielki triumf special teams. 3 gole w przewagach, 2 gole w osłabieniu, czyli trochę przypominamy sobie, w czym byliśmy mistrzami przed rokiem. Bardzo fajnie widzieć tak dysponowanego, zdrowego Gibsona, oby ten stan trwał jak najdłużej. John zasłużył na czyste konto, normalnie Holzer wisi mu obiad za tą banalną karę z wybiciem krążka już z trzeciej tercji...

Generalnie jak gra się układa to ten system Randy'ego wcale nie wygląda na zły. Zwłaszcza w meczach domowych, taka ciężka czwarta linia, która ma po prostu trzymać krążek jak najgłębiej i porozbijać rywala, może być użyteczna. Nawet Boll nie wyglądał źle w tych ostatnich meczach. A taki SIlfverberg czy Cogliano (rewelacyjny start) mogą naprawdę bardzo skorzystać z tej zwiększonej dawki minut. Czekam niecierpliwie na Rakella, bo wtedy już trzy linie powinny być w pełni wartościowe do dobrego grania...

Theodore naprawdę ma smykałkę do gry w PP i w ogóle do grania w tej lidze. Wszedł sobie z marszu i niewiele mu można zarzucić, Montour dalej wymiata w AHL, naprawdę ciasno robi się na tej linii niebieskiej, straszliwie przeszkadza nam ten kontrakt Stonera i te NMC Bieksy...z drugiej strony coś z tego bogactwa na pewno posłuży jako karty przetargowe, żeby pozyskać kogoś naprawdę dobrego, młodego do przodu, wcześniej czy później...

#39 wqjtek

wqjtek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 908 postów

Napisano 27 październik 2016 - 05:24

Migu a mi jeszcze jeden ruch chodzi po głowie. Być może wydaje się najbardziej najmniej prawdopodobny ale mający sens. Gibson gra świetny sezon i oddajemy Berniera. Koleś miał zawsze papiery na nr 1 w bramce. Tylko pech chciał że pierw trafił na swojej drodze Quicka a później Toronto ;). Było by nie było, zwolnienie jego kontraktu, wartego 4.150 mln rozwiązało by naszą sprawę szybciej niż w przyszłym sezonie. Tylko pytanie kto i gdzie ? Arizona, Jets ? Może ktoś ze Wschodu ??

Jedno jest pewne, szybciej chyba znajdzie się chętny na Berniera niż Stonera ;) Bo Fowlera nie chciałbym oddawać.

www.kartyussports.pl

Ice Hockey Rybnik 18/19:

#40 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • UZ:Jagr, Iginla
  • UD:Calgary Flames
  • Liga Typerow: Czynny

Napisano 27 październik 2016 - 05:30

Podobnie się to zakończyło z Lindholmem jak u nas z Gaudreau.

Długie przeciąganie liny, przerwy w rozmowach a na koniec GM górą ;)

f94af587a82f7f1e.jpg

"If you think you are too old to rock'n'roll then you are"

"Born to lose. Live to win"

Lemmy Kilmister  - The Legend

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych