Skocz do zawartości

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  Paolo : (04 grudzień 2018 - 09:09 )

Szkoda, że tak późno, liczyłem na 20-21. Ciekawe jaka będzie nazwa, wśród faworytów jest Seattle Kraken :D

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

ciekawe czy drużynę NBA też przywrócą w Seattle ;)

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

i będzie drużyna w Seattle od sezonu 2021-22 :D

@  wqjtek : (01 grudzień 2018 - 06:30 )

Myślałem że w moim życiu nie będzie już klubu NHL dla którego będę czuł większą niechęć niż do Pingwinów, a tu proszę TML i długo długo nic :D

@  Pershing : (01 grudzień 2018 - 10:09 )

Wilson z zawiasów wrócił xDDD

@  Pershing : (01 grudzień 2018 - 10:09 )

@  Pershing : (17 listopad 2018 - 01:01 )

no :(

@  spursik : (16 listopad 2018 - 07:08 )

Pingwiny ostatnie na wschodzie :smile: Szok

@  Forsberg : (10 listopad 2018 - 01:53 )

Tavares z kolejna bramką. Leivo co zmaścił sam na sam.

@  iks : (03 listopad 2018 - 10:40 )

no i piękny pokaz hokeja w spotkaniu Buffalo z Ottawą :D

@  Hellraiser : (01 listopad 2018 - 08:56 )

Patrząc na grę Panter aż dziw bierze, że mają tak mało punktów. Fajnie grają tylko ze skutecznością na bakier...

@  Forsberg : (31 październik 2018 - 01:40 )

No i Eberle z kolejną bramą. Raczej po meczu już. Var sie przydał :D

@  Forsberg : (31 październik 2018 - 01:32 )

Za łatwo dali sobie strzelić czwarta bramkę Pingwiny. Praktycznie Ebele wjechał do bramki. :D

@  iks : (30 październik 2018 - 06:29 )

zaczynamy teraz rywalizację w listopadzie :D

@  iks : (30 październik 2018 - 06:29 )

w dziale Ligi Typerów znajdziecie wyniki za pierwszy miesiąc rywalizacji oraz klasyfikację generalną :)

@  Pershing : (28 październik 2018 - 12:30 )

przypominam moi mili, ze do przyszlego weekendu mecze godzine wczesniej niz normalnie :D

@  Hellraiser : (27 październik 2018 - 10:55 )

ale mimo wszystko...GO FLAMES GO !!!!

@  Hellraiser : (27 październik 2018 - 10:47 )

Ale Flames są złamani tym Pittsburghiem...widać w grze...

@  PaGo : (27 październik 2018 - 02:40 )

sprzedam 65 kart auto jersey. https://allegro.pl/S...item=7640115134

@  Pershing : (27 październik 2018 - 08:30 )

pączek robi kariere :D

Zdjęcie

Calgary Flames 2014/2015

• Zamknięty Temat jest zamknięty
169 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów
  • UZ:Miikka Kiprusoff
  • UD:Calgary Flames
  • GG:10875047

Napisano 02 maj 2014 - 12:08

Ostatnio zakończona kampania musi pójść jak najszybciej w niepamięć. Niespodzianki nie było bo i na takową się raczej nie zapowiadało. Skończyliśmy na 27 miejscu w lidze, dzięki czemu mamy tę przyjemność wybierać z 4 numerem podczas najbliższego draftu. Kilku młodych dostało szansę, kilku zagrało bardzo przyzwoite zawody, ale i tak największym wydarzeniem było obsadzenie na stanowisku GM-a Brada Trelivinga, który do tej pory piastował funkcję asystenta GM-a w Phoenix Coyotes.

Burke'owi troszkę to zajęło, ale słowa dotrzymał i tak oto mamy nowego managera, który - miejmy nadzieję - szybko poskłada drużynę, która będzie w stanie solidnie zawalczyć o miejsce w playoff. Treliving w świecie trenersko/managerskim wielce znanym nazwiskiem nie jest (nie to co w świecie biznesowym, bowiem ojciec Brada - Jim - jest właścicielem Boston Pizza oraz znaną personą w programie Dragons Den), ale jak wiemy nazwiska nie grają (a w tym przypadku chyba "nie zarządzają"), także wypada tylko wierzyć Burke'owi w to, iż podjął słuszną decyzję.

Pierwszym zadaniem jakie sobie postawił Brad Treliving jest poszukiwanie swojego asystenta, także myślę, że na dniach poznamy kolejne nazwisko, które dołączy do sztabu szkoleniowego Calgary Flames. Sam GM jest oczywiście podekscytowany draftem. Liczę, że razem z Burkem nie będą kombinować jak miało to miejsce u ich poprzednika, Pana Feastera, a wybiorą najlepszą możliwą opcję jaka będzie dostępna.

Co się zaś tyczy kontraktów bo to sprawa dość istotna, to tak :

UFA - Cammalleri, Westgarth, Butler, MacDonald, Smith, Jones, Street

Cammalleri oczywiście mus, jako, że faceta nie pozbyliśmy się podczas TD to mniemam, że Burke wstępnie dogadał się z nim odnośnie chęci przedłużenia kontraktu i zostania w Calgary. Westgarth jest mi obojętny, wszak typowy goon, jeśli nie on to znajdziemy kogoś innego. Butlera puścić wolno, błagam, puśćmy go wolno, nawet nie siadajmy z nim do rozmów bo szkoda na niego czasu, dajmy szansę komuś młodemu. Reszta, prócz Streeta (który jest mi obojętny) do podpisu. MacDonald za doświadczenie, Jones za szybkość i wolę walki, Smith za to, żeby dostał kolejną szansę (za Butlera na ten przykład :D), bo facet potrafi grać.

RFA - Galiardi, Byron, Colborne, Bouma, Billins, Cundari, Hanowski, Olivier, Ortio, Martin, Eddy

Nie bardzo wiem jak spisuje się młodzież, także nie wypowiadam się na ich temat. Resztę chętnie zobaczyłbym jeszcze na co najmniej jeden sezon, ale za rozsądne (czyt. niskie) pieniądze. Jedynym, który się tutaj naprawdę wyróżnił, był Colborne.

Obsada bramki raczej zapowiada się bez zmian, czyli Ramo przymierzany do roli jedynki. Ostatnio ktoś ze sztabu (niestety nie pamiętam teraz, ale był to najprawdopodobniej albo Burke, albo Hartley) wypowiadał się o nim bardzo pochlebnie, także czekamy na kolejny sezon fina w barwach Flames.

Wciąż jesteśmy w przebudowie. Liczę na to, że z jak najlepszej strony pokaże się młodzież, zwłaszcza Baertschi, który zasmakował już NHL, a niestety kampania 2013/14 do udanych nie należała. Monahan wprowadził się bardzo dobrze i myślę, że chłopak raczej lotów nie obniży. W kolejce czekają jeszcze inny, młodzi, zdolni i żądni gry na najwyższym poziomie.

Go Flames Go !! Sprowadźcie do Calgary playoffy w których będę mógł Was ujrzeć po raz pierwszy w mojej kibicowskiej historii :po:

P.S - Gdyby jakiś mod podpiął temat byłbym wdzięczny. Ja bowiem, albo nie mam takich możliwości, albo ich nie widzę ;)

#2 gobel

gobel

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 400 postów
  • UZ:Jarome Iginla
  • Liga Typerow: II

Napisano 02 maj 2014 - 07:15

Fajnie że założyłeś temat Jarna :) Sezon faktycznie był słaby ale powiedzmy że taki był plan i jak dla mnie przyszły może być podobny pod warunkiem że polityka klubu będzie zmierzała w dobrą stronę i przebudowa będzie przemyślana. Młodzież powinna być ogrywana w jak największym stopniu bo tylko na niej obecnie możemy polegać, wątpię aby ktoś z przyzwoitych wolnych agentów będzie chciał przyjść do Calgary zobaczymy. Tymczasem czekamy na draft i przemyślane wybory.

Go Flames!!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#3 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisano 08 maj 2014 - 10:10

Krótka notka odnośnie powołań na MŚ w Mińsku:

Kanada - Sean Monahan

USA - Johnny Gaudreau

Szwecja - Mikael Backlund

Szwajcaria - Sven Baertschi

Czechy - Jiri Hudler

#4 FromVerizon

FromVerizon

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 513 postów
  • Interests:NHL, short track
  • UZ:Kuznetsov, Giordano
  • UD:Caps, Team Russia

Napisano 20 maj 2014 - 09:02

Choćby Wam dawali nie wiadomo kogo, trzymajcie Gaudreau, bo gość jest po prostu zjawiskowy. Co mecz dzisiaj zagrał, to szok :eek: Tak kompromitować doświadczonych obrońców, wszystko było - no look passy, toe dragi i ekstra czucie gry. Jeśli dobrze pamiętam, to strzelił pierwszego gola w NHL oddając pierwszy strzał na bramkę. To musi być znak :tongue: Backlund, Gaudreau, Monahan, jedna z  moich ulubionych par obrońców Brodie-Gio.. coś czuję że w nadchodzącym sezonie Flames będą u mnie drugim po Caps zespołem, który znajdzie się u mnie na rozkładzie GC :wink:

#5 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 12:51

Dawno człowiek nie pisał, toteż można by w końcu co nieco skrobnąć ;)

Brad Pascall, Craig Conroy oraz Troy Crowder zostali włączeni do organizacji. Pierwsza dwójka piastować będzie stanowisko asystenta naszego zacnego GM-a Pana Briana Burke'a. Crowder z kolei zajmie pozycje człowieka od rozwoju zawodników czy jakkolwiek owa posada się nazywa :)

Flames raczej nie skorzystają  z okazji do wypróbowania compliance buyout z tego prostego względu, iż musimy wydać $13mln, żeby dobić do dolnej granicy płac, czyli tzw. podłogi. Co za tym idzie pozbywanie się złych, niepotrzebnych i obciążających nas kontraktów jest nam wyjątkowo nie na rękę.

Trzeba będzie natomiast kogoś pozyskać i tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa. Ponoć Cammalleri jest na wylocie jako wolny zawodnik, tudzież jako część większej wymiany co i tak uważam za bardzo nieudany pomysł, ponieważ podczas TD moglibyśmy dostać za niego zdecydowanie więcej, a śmiem twierdzić, iż jakiś ówczesny contender byłby w stanie dać nam za niego całkiem przyjemny pakiet zwrotny.

Pierwsze nazwisko jakie się pojawia wśród potencjalnych wzmocnień to Jason Spezza. Pojawia i szybko znika bo Flames są jednym z 10 klubów do jakich Spezza nie chce zostać oddany. Może to i lepiej bo jak spojrzałem na pakiet zwrotny to zacząłem się zastanawiać czy nie przepłacilibyśmy lekko za gracza Senators.

Owy pakiet prezentował się tak: Hudler, Backlund, Wideman  + 2 lub 3 runda w tegorocznym drafcie.

Oczywiście Brian Burke nie poddał się i już namierzył nowych zawodników, którzy potencjalnie mogą przywdziać płomienny trykot. Są to: Ryan Kesler, Joe Thornton, Patrick Marleau  oraz Vincent Lecavalier. Są to rzecz jasna plotki, a być może i marzenia ściętej głowy, aczkolwiek widać jedno: celujemy w grubą rybę na którą Burke nie będzie szczędzić banknotów.

Zapowiada się całkiem frapujące lato :)

#6 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 08:17

AGM wokol Trelivinga, nie Burke'a (Prezes ds sportowych) ;).

#7 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 09:56

AGM wokol Trelivinga, nie Burke'a (Prezes ds sportowych) ;).

Tak, tak, tak, dzięki bardzo za czujność. Dobrze, że zawsze jesteś na posterunku ;)

Ubzdurałem sobie, że Treliving jest trenerem :D

Ostatnio mam zdecydowanie za mało czasu na śledzenie tego co się dzieje dookoła NHL i Flames, mam nadzieję, że na dobre powrócę w wakacje ;)

#8 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 04:35

Moje przemyślenia odnośnie draftu w wykonaniu Flames wylądowały na serwisie, także nie będę się podwójnie produkował na ten temat.

Nadal czekam na podpisanie takich zawodników jak Colborne, Smith, Jones, Galiardi oraz Cammalleri, którzy dla mnie absolutnie muszą zostać w Calgary.

Kilka nowinek odnośnie 1 lipca:

- celujemy w defensora, do głowy przyszedł mi Ehrhoff w związku z ostatnim wykupieniem, ale jest jeszcze przecież Niskanen, który również wpadł mi w oko

- jeżeli Cammalleri nie podpisze z nami kontraktu (co dla mnie osobiście będzie wielką wtopą zarządu) przyda się także ktoś do ataku. Pole do popisu już większe, miał być Speeza, ale nie chce do nas przyjść, jest Vanek, którego nazwisko również się przewija, ale z tego co mi wiadomo facet jest całkiem blisko podpisu z Wild

- wisienka na torcie o której niedawno przeczytałem, ponoć celujemy także w bramkarza numer jeden czyli Ramo jak back up ;) Były rozmowy z Hurricanes odnośnie Warda, ale wszystko wskazuje na to, że facet zostaje tam gdzie jest. Do głowy przyszedł mi Hiller, bardzo gościa lubię, ale myślę, że dostanie oferty od lepszych zespołów niż Flames, a po ostatnim sezonie w Ducks raczej nie będzie chciał grać ogonów w trykocie Płomieni ;)

Zapowiadają się bardzo ekscytujące dni w wykonaniu Trelivinga i spółki. Mam nadzieję, że nie są to tylko puste słowa i faktycznie zawalczymy o najlepszych :)

#9 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 11:25

QO otrzymali: Billins, Bouma, Colborne, Cundari, Hanowski, Ortio

UFA: Byron, Galiardi, Eddy, Martin, Roy

Najbardziej w tym zestawieniu szkoda Byrona i Galiardiego, ale sądzę, że ich absencje będę w stanie przełknąć. Cieszy fakt, że zostaje z nami Colborne o ile rzecz jasna zaakceptuje warunki kontraktu :)

#10 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 08:19

Trzy godzinki Free Agent Frenzy za nami po których to jestem bardzo zadowolony z poczynań Trelivinga, ale od początku:

Żeby nie było tak słodko, kolorowo i cukierkowo wpierw mała łyżka dziegciu. Jakim cudem puszczamy Cammalleriego wolno ? Jeśli nie było pewności, że z nami przedłuży trzeba go było oddać podczas TD gdzie moglibyśmy dostać za niego całkiem fajny, ba, JAKIKOLWIEK pakiet zwrotny. Myślę, że niejeden contender chciałby go na czas PO, a doskonale wiemy, że GM-owie są wtedy skłonni do przepłacania.

Nie oddaliśmy go, ok, jestem w stanie to zrozumieć, ale dla mnie było to jasne, ze Mike zostaje z nami na kolejny rok/lata. My tymczasem oddajemy gościa za darmo. Nie pochwalam tego ruchu, można to było lepiej rozwiązać.

Zyskujemy Ramonda, który podpisuje z nami kontrakt na 3 lata za lekko ponad $3mln/AAV. Mason był już do nas przymierzany rok temu, także w sumie można się było spodziewać, że teraz po niego sięgniemy. Szybki i dynamiczny skrzydłowy (RW jak mniemam, na LW bądź co bądź wyglądamy lepiej), który z dobrymi, młodymi zawodnikami jest w stanie uzbierać te 30 punktów, a przy dobrych wiatrach może i nawet przejdzie granicę 40 oczek. Byłoby miło :) Przystępna cena i długość kontraktu, także brawo Treliving.

Miał być bramkarz, jest i bramkarz proszę państwa - Jonas Hiller. Szerokiej publiczności znany, zwłaszcza koledzy z zakładki Ducks mogą o nim co nieco powiedzieć, mam nadzieję, że tylko dobrego ;)

Bardzo fajny kontrakt, nie ładujemy się w jakieś bagno z bramkarzem, który bądź co bądź ostatnio musiał solidnie walczyć o miano jedynki, także u nas dostaje szansę na odbudowę swojej formy. Gdy się sprawdzi i gdy będzie chciał zostać w Calgary kto wie, może jakieś przedłużenie.

Byłem ciekaw jak to będzie wyglądać gdy mamy teraz Hillera i Ramo gdy przeczytałem pewien wpis na HF "There is no universe where Hiller backs up Ramo."

Wydaje mi się, że z początku obaj dostaną swoje szanse, zależy jak się ich forma ułoży, ale mimo wszystko ciężko mi sobie wyobrazić, że to Ramo przejmuje stery, a Hiller siada na ławce.

Znacie moją miłość do bramkarzy w tym sporcie, także możecie sobie wyobrazić moją ekscytację w związku z podpisaniem Szwajcara :D

Musimy jeszcze wydać $4mln, żeby dobić do flooru co nie powinno być problemem, zważywszy, że rozesłaliśmy QO, które czekają tylko i wyłącznie na akceptację.

Fajnie byłoby zobaczyć jeszcze jakiegoś napadziora + obrońcę o którym sam Treliving wspominał :)

#11 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 03:30

Treliving słowa dotrzymał i sprowadził obrońcę do którego personalnie nic nie mam, ale pieniądze jakie będzie od nas pobierał są katastrofalne ;)

Deryk Engelland jeszcze sezon temu obciążał czapę o lekko ponad pół tysiąca zielonych, teraz będzie nas kosztował blisko $3mln....

Fajnie, że mamy kogoś kto nie boi się twardej i agresywnej gry, a i od czasu do czasu zrzuci rękawice, ale poza tym z tego co zdążyłem się dowiedzieć i poczytać ten facet ma naprawdę mało - żeby nie powiedzieć wcale - atutów.

Treliving zapowiedział, że to jeszcze nie koniec ruchów na rynku UFA ;)

Na ten moment mamy podpisanych 18 grajków z czego pozycja RW wygląda nad wyraz ubogo (Jones + McGrattan). Mówię tutaj o takich nominalnych prawoskrzydłowych bo mniemam, że na tę stronę puścimy także Raymonda.

Przydałby się także defensor, na ten moment mamy w rosterze raptem sześciu. Niekoniecznie uważam, że będzie tutaj potrzebny trade, albo ktoś z UFA. W obwodzie jest chociażby Wotherspoon, czy Cundari, który już w zeszłym sezonie otrzymał szansę.

#12 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 07:17

Paul Byron na kolejny rok płomieniem (tak, tak, ten sam, który był RFA i nie dostał od nas propozycji nowego kontraktu dzięki czemu został sobie UFAludkiem) za $600 tys.

Nie ma co narzekać, a tylko przyklasnąć Trelivingowi. Cena i długość kontraktu wręcz promocyjna jak na gracza, który zeszły sezon może jak najbardziej zaliczyć do udanych.

Z gorszych wiadomości o arbitraż wystąpił Joe Colborne. Bardzo chętnie bym go zobaczył na przynajmniej jeden rok w trykocie Flames, także mam nadzieję, że obie strony dojdą do porozumienia i wszystko obejdzie się bez pomocy osoby trzeciej.

Jak większość ekip NHL tak i Flames rozpoczynają development camp. Tutaj można się zapoznać z rozkładem oraz personaliami - http://flames.nhl.co...s.htm?id=725331

W składzie nie ma Rafikova ponieważ są jakieś problemy z jego przelotem do Kanady. Nie ma także Baertschiego, który jest kontuzjowany, tak samo jak Poirier, który co prawda na liście jest, ale tylko po to, żeby sobie pooglądać co i jak bo to jego pierwszy raz :D Najbardziej boli brak Wotherspoona, który z tego co mi wiadomo nie ma żadnej kontuzji, a przyznam szczerze, że chętnie bym go pooglądał.

Mimo tego jest kilku ciekawych graczy na których warto zwrócić uwagę jak np. Keegan Kanzig, David Wolf (podpisany przez nas w maju, na co dzień występujący w Niemczech), Pat Sieloff, Mark Jankowski (of course ;)), nie wspominając już o chłopakach z tegorocznego draftu.

Jutro ma się odbyć pierwszy wewnętrzny sparing (kolejny w środę), także mam nadzieję, że - tak jak rok temu - będzie można go sobie na żywo obejrzeć :)

#13 gobel

gobel

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisano 07 październik 2014 - 08:10

Sporo czasu minęło od ostatniego posta w tym temacie, nie wiem co z Jarną więc ja coś napiszę. Jutro inauguracja sezonu z Canucks, w bramce ma zadebiutować Hiller, podpisaliśmy także obrońcę Raphaela Diaza za dużo nie ryzykujemy a może chłopak odpali. Do rosteru nie załapał się Sven Baertschi co mnie trochę smuci bo wierzyłem w chłopaka. Backlund prawie cały preseason miał kontuzję i jeszcze nie wiadomo czy jutro wystąpi. No nic zaczyna się prawdopodobnie kolejny przejściowy sezon dla Flames i być może będziemy walczyć o McDavida :)

Go Flames!!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#14 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisano 07 październik 2014 - 10:20

Dobrze gobel, że napisałeś :) Ja niestety sparingów nie śledziłem, także nie mogę za wiele na ten temat powiedzieć. W ramach takiego wstępu to może lista graczy, którym udało się wywalczyć miejsce w "rosterze" na otwarcie sezonu:

GOALTENDERS

#1 - Jonas Hiller

#31 - Karri Ramo

FORWARDS

#8 - Joe Colborne

#11 - Mikael Backlund

#13 - Johnny Gaudreau

#16 - Brian McGrattan

#17 - Lance Bouma

#18 - Matt Stajan

#19 - David Jones

#20 - Curtis Glencross

#21 - Mason Raymond

#22 - Devin Setoguchi

#23 - Sean Monahan

#24 - Jiri Hudler

#25 - Brandon Bollig

#32 - Paul Byron

DEFENCE

#4 - Kris Russell

#5 - Mark Giordano

#6 - Dennis Wideman

#7 - TJ Brodie

#15 - Ladislav Smid

#29 - Deryk Engelland

#33 - Raphael Diaz

Podpisanie Diaza za 700k uważam za świetny ruch - low risk, high reward. Facet zawsze kojarzył mi się z blokami, także zapewne w destrukcji możemy się po nim spodziewać solidnej gry, nie to co w ofensywie gdzie raczej błyszczeć nie będzie, ale do tego mamy innych defensorów. Baerstchi zesłany do AHL i przyznam szczerze, że trochę mnie ta wiadomość zdziwiła biorąc pod uwagę ostatnie wypowiedzi jego ojca oraz agenta. Rozumiem, że Baertschi na poziomie AHL będzie grał więcej dzięki czemu nabierze wielce potrzebnego doświadczenia, ale szczerze powiedziawszy powinniśmy dać mu szansę od początku sezonu na najwyższym poziomie. Najbardziej wymowny cytat z wszelakich wywiadów z jego ojcem albo agentem, już nie pamiętam niestety brzmi tak :

"I don't know what else they want Sven to do [to make the team]. A trade would be the best for everyone involved and that's what I'm hoping for. I think we're done with Calgary."

Być może było to powiedziane w złości, a być może nie. Mimo wszystko kolorowo nie jest, a Szwajcar z dnia na dzień jest co raz bardziej poirytowany zwłaszcza jak się czyta, że ten okres przepracował na najwyższych obrotach byle tylko znaleźć się w rosterze. Sądzę, że Hartley może trochę rotować tym zestawieniem, dawać szansę młodym, a w przypadku ewentualnej kontuzji Sven będzie pierwszym do wezwania. Niemniej jednak liczy się to co teraz, a póki co widać więcej zgrzytów na linii Hartley-Baertschi niż mocnej nici porozumienia.

Szansę z kolei dostaje Gaudreau co było raczej do przewidzenia, także trzymam kciuki za jak najlepsze występy. Ostatnim do odstrzalu do AHL był z kolei Markus Granlund, ale nie wyobrażam sobie, żeby w tym sezonie w NHL nie wystąpił.

Corey Potter i co ważniejsze Sam Bennet rozpoczną sezon na liście kontuzjowanych. Sprawa z naszym ostatnim wyborem ma się na tyle kiepsko, że Bennet być może będzie potrzebował operacji bodaj barku z tego co pamiętam co automatycznie wykluczyłoby go na kilka miesięcy. Może jakby się podciągał to miałby te ręcę silniejsze :D

Przyznam szczerze, że czekam z OGROMNĄ niecierpliwością na otwarcie z Canucks ponieważ mamy w swoim składzie kilka nowych twarzy: Hiller, Gaudreau, Raymond, Setoguchi, Bollig, Engelland, Diaz.

Nie podejmuje się rozpisania potencjalnych linii na to spotkanie ponieważ nie wiem jak one mogą wyglądać. Colborne podobnież ma być ustawiany na centrze, a nie jak do tej pory na skrzydle.

Czego oczekuje ? Walki, walki i jeszcze raz walki na lodzie. Wiem, że szykuje się ciężki sezon, ale liczę na to, że na wyżyny swoich możliwości wespnie się Brodie, że w końcu pozytywnie zadziwi mnie Backlund i chyba co najważniejsze, że młodzież będzie prowadziła ten zespół, bo w niej siła, może nie teraz ale za kilka lat z pewnością.

No to jak ? Gotowi ;) ?

Na zaostrzenie apetytu: http://video.flames....nsole?id=636336

GO FLAMES GO !! ZACZYNAMY !! :po:

#15 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisano 09 październik 2014 - 04:01

Curtis Glencross - Sean Monahan - Jiri Hudler
Mason Raymond - Mikael Backlund - Lance Bouma
Johnny Gaudreau - Joe Colborne - Paul Byron
Brandon Bollig - Matt Stajan - Brian McGrattan

Mark Giordano - TJ Brodie
Kris Russell - Deryk Engelland
Ladislav Smid - Dennis Wideman

Jonas Hiller

Scratched: David Jones, Devin Setoguchi, Raphael Diaz

Injured: Corey Potter (shoulder), Sam Bennett (shoulder)

Troszkę boli mnie zestawienie Stajana, bo facet jest playmakerem, a dostał do tercetu gości, którzy delikatnie mówiąc z przodu za wiele nie pokażą. Jesteśmy po pierwszej tercji z Canucks po której to przegrywamy 0:1. Na początek dostajemy wyśmienitą okazję na zbudowanie wyniku bo przez blisko minutę mamy możliwość gry 5 na 3. Niestety plan spalił na panewce i dwa strzały lądują na rzucającym się graczu Canucks co przy grze z dodatkowymi dwoma graczami moim zdaniem miejsca mieć nie powinno. Poza tym, całkiem niezły forecheck z naszej strony, wymusiliśmy tym kilka błędów na gościach. Niestety po stracie bramki (dwóch graczy screenowało Hillera, szkoda, że chociaż jednego z nich nikt nie próbował przesunąć) totalnie zniknęliśmy z lodu. Orki przycisnęły nas niesamowicie, a na koniec tercji, dosłownie na sekundę przed syreną kuper ratuje nam Hiller monster glove savem, którego polecam sobie zerknąć bo jest na co popatrzeć.

Na plus jeżeli chodzi o indywidualności to zdecydowanie Glencross, Backlund i Colborne, którzy moim zdaniem najbardziej rzucają się w oczy. Reszta bez szału, ale i bez znaczących błędów. Na minus Gaudreau, którego kompletnie nie widać. Komentator chyba raz wymówił jego nazwisko, ale można to zrzucić na karb zaledwie drugiego meczu w NHL - Gaudreau, nie komentatora :D

Nie jest źle, jedna bramka jak najbardziej to odrobienia, ale trzeba zacząć gościć w tercji obronnej Canucks nieco dłużej i odnaleźć polot z początku pierwszej tercji.

Udaje się strzelić upragioną bramkę. Wszystko kreuje Colborne swoim pressingiem i agresywnością, a miejsce między parkanami Millera znajduje Byron. Szybko dostajemy jednak cios....a potem kolejny gdzie po dość długich rozważaniach bramka dla Canucks zostaje zaliczona i chyba słusznie. Sądziłem, że to może być dla nas cios po którym się nie podniesiemy bo niestety Nucks zaczęli nas trochę tłamsić. Nic bardziej mylnego, Hudler strzela i łapiemy kontakt. Mam nadzieję, że to zwiastun wielu punktów na koncie Hudlera, co najmniej tylu ile w poprzednim sezonie. Bardzo fajnie w bramce prezentuje się Hiller, który przy golach za wiele do powiedzenia nie miał, ale już przy innych sytuacjach zachował się bardzo profesjonalnie. Świetnie Giordano, zarówno w destrukcji jak i w ataku, aczkolwiek u naszego kapitana to raczej norma. Mecz zdecydowanie do wygrania i mam nadzieję, że 2 punkty zostaną w Calgary :)

Szkoda, oj szkoda tego meczu. Canucks nie pokazali spektakularnego hokeja, ale na nas wystarczyło. Niestety, ale w trzeciej tercji nie zrobiliśmy nic, żeby ten mecz wygrać.

Cóż, pierwsza potyczka za nami. Co prawda bez punktu, ale już dziś w nocy będzie szansa odegrania się na Oilers w Bitwie o Alberte :)

Tymczasem pora wrócić do rzeczywistości i wybrać się na uczelnię...

#16 gobel

gobel

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisano 10 październik 2014 - 07:54

Mamy pierwsze zwycięstwo w RS! i to id razu w Battle of Alberta. Troszkę zepsuliśmy święto pojednania Oilers na 30 lat po zdobyciu Stana ale nie powiem że mi przykro z tego powodu. Raymond ustrzelił hattricka, znakomicie bronił Ramo, dobry mecz Giordano i nawet Brodie zdobył bramkę za którego mocno trzymam kciuki. W sobotę kolejne spotkanie z serii wyjazdowej w St.Louis.

Tymczasem Sam Bennett przejdzie operację ramienia i nasz młody zawodnik wróci na lód za około 4-6 miesięcy. Kontuzja ciągnęła się za nim jeszcze w zeszłym sezonie ale grał bo zbliżał się draft. Mam nadzieję, że wróci jak najszybciej i zrealizuje się jako nasz najwyższy wybór w drafcie ostatnich lat,

Go Flames!!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#17 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisano 10 październik 2014 - 01:51

Cholernie szkoda mi właśnie Bennetta, ale jest jeden pozytyw. Wróci na PO, także bójcie się wszyscy :D Trzymam kciuki za jak najszybszy powrót do zdrowia bo chętnie bym go zobaczył w trykocie Flames.

Początek meczu z Oilers wyśmienity, szybkie 0:2 i myślałem, że będziemy kontrolować sytuacje przez te 60 minut, ale niestety Oilers tłamsili nas strzałami niemiłosiernie. Z tego miejsca ogromne podziękowania dla Ramo, który odwalił kawał kapitalnej roboty zatrzymujac 38 strzałów gospodarzy, niewątpliwy ojciec dzisiejszego sukcesu. Po tych dwóch meczach naszła mnie taka konkluzja, że co jak co, ale pociechy z bramkarzy to mieć będziemy, a coś czuję, że obaj panowie będą mieć co bronić we wszystkich meczach. Ciekawe co postanowi nasz coach w związku z obsadą bramkia na wyjazd do St. Louis.

Giordano do świetnego wystepuj dorzucił dzisiaj asystę (a człowiek przez całą pierwszą tercję myślał, że i bramkę :D) i jak to trafnie ujął komentator "Giordano nie ma słabych zmian" także o jego formę możemy być spokojni. Bardzo przypadł mi do gustu Brodie za którego ja także trzymam mocno kciuki bo uważam, że T.J ma spory potencjał, ale niestety nie za bardzo potrafi go wykorzystać. Na ogormny plus gra w obronie, nie dawał się objeżdżać rywalom, kilka fajnych przechwytów czy przeciętych podań, ale niestety ciągle brakuje mi tej iskry w ofensywie. Bramkę co prawda zdobył, ale przy takim wyniku i leżącym na lodzie Scrivensem to akurat nie był wielki problem.

Troszeczkę Hartley rotował liniami, ale sądzę, że taka jedna nam się wykrystalizowała, mianowicie Raymond-Colborne-Hudler i mam nadzieję, że cała trójka znajdzie się właśnie w jednym zestawieniu na najbliższy mecz. Hudler w Calgary bardzo odżył i trzymam kciuki za jego dalsze zdobycze punktowe, nie mówiąc już o Colbornie, który po przejściu do Flames w każdym meczu daje z siebie absolutne maksimum, a to akurat najbardziej sobie u zawodników cenie.

Do składu wskoczył Diaz i nie mam z tym żadnego problemu, ale czemu akurat za Widemana ? O kontuzji nic mi nie wiadomo, więc o ile Dennis nie był wyczerpany po meczu z Canucks to nie rozumiem czemu nie zdjąć Smida. Akurat Wideman to po Gio nasz najlepszy defensor. Sądziłem też, że szansę dostanie Setoguchi, ale najwyraźniej będzie trzeba jeszcze na to poczekać.

Wygrywamy, notujemy pierwsze 2 punkty w sezonie i to się chwali, ale sam poziom jaki prezentowaliśmy pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza po takim otwarciu w pierwszych 5 minutach. Przed nami jeszcze pięć wyjazdów, także czeka nas ciężka przeprawa i powiedzmy, te 6 punktów brałbym w ciemno mając na uwadze z kim będziemy grać. Pora udać się do St. Louis

Go Flames Go !! :po:

#18 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisano 11 październik 2014 - 05:53

Glencross - Backlund - Bouma

Byron - Monahan - Setoguchi

Raymond - Colborne - Gaudreau

Bollig - Stajan - McGratttan

Giordano - Brodie

Russell - Engelland

Smid - Wideman

Hiller

Wraca Wideman (zdziwiłbym się gdyby było inaczej), a co za tym idzie Diaz po raz kolejny poza składem. Wypada także Hudler (grypa czy coś równie pomniejszego) oraz Jones (kontuzja dolnych części ciała). W ich miejsca wskakują Setoguchi, który zaliczy debiut w trykocie Flames oraz McGrattan. Stajan jak widzę po raz kolejny rzucony do "top line" :D

W bramce Hiller co akurat uważam za decyzję dobrą i myślałbym tak samo, gdyby dzisiaj wystartował Ramo. Obaj zaprezentowali się bardzo solidnie i na ten moment nie uważam, żeby któryś przewyższał drugiego. Fajnie, że do linii z Raymondem i Colbornem (którzy nota bene złapali chemie) dorzucony został Gaudreau, może pomoże mu to w jego ofensywnych poczynaniach. Mecz dopiero za 6 godzin, także wpierw pora się poemocjonować spotkaniem naszych kopaczy :D

#19 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisano 12 październik 2014 - 01:03

Nie wygląda to za dobrze po pierwszych 20 minutach. Cios numer jeden dostajemy już w pierwszej minucie po koszmarnym błędzie w komunikacji między Setoguchim, a Engellandem, acz trzeba przyznać, że akcja 3 na 1 rozegrana przez gospodarzy w sposób mistrzowski. Od tego momentu do drugiej bramki właściwie nic z naszej strony konkretnego się nie działo, a i po golu Backesa nie za bardzo potrafiliśmy ruszyć w ofensywie. Końcówka pierwszej odsłony faktycznie pokazała, że jesteśmy w stanie wywrzeć presję na Nutkach i zagrać coś konkretniejszego w ich tercji obronnej. Rzuca mi się w oczy Brodie i to znów w grze obronnej, rzecz jasna pozytywnie. Kompletnie niewidoczni tacy graczy jak Raymond, Colborne czy Gaudreau. Na buliku niestety większość wznowień przegrywamy i jak po złości zdarza się to najczęściej w strefie obronnej Blues. Nie ma z naszej strony jakiejś tragedii. My to nie Panthers jak widzę po wyniku :D Niemniej jednak trzeba się spiąć, zacząć grać i najlepiej wszcząć walkę (McGrattan, Bollig - do dzieła panowie) bo niektórzy gracze Nutek ostro sobie z nami poczynają, a my nic z tym nie robimy...

EDIT:

Połowa drugiej tercji za nami, a ja stwierdzam, że lepiej udać się spać :) 4:0, nasza gra nie ulega poprawie, Blues rozsmarowują nas na bandach, my odwdzięczamy się śmiesznymi przepychankami po gwizdku, za które nota bene łapiemy kary (Engelland) i tak to właśnie wygląda. Przed momentem Glencross został tak rzucony na bandę, iż jestem mocno zszokowany, że nikt z naszych nie zrzucił rękawic, żeby sobie "porozmawiać" z tymże rzucającym. Liczę, że gdy rano się przebudzę ujrzę cudowne "4:5" czy coś takiego, ale śmiem w to wątpić. Dobrej nocy!

#20 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisano 16 październik 2014 - 12:35

Meczu z Predators nie miałem możliwości obejrzeć, ale widzę, że wygraliśmy, także fajnie :D

Brodie z dwoma punktami (ma już ich na koncie cztery w czterech meczach), Gio z kolejną bramką w sezonie, a Ramo z kolejnym zwycięstwem.

Dziś gramy b2b z Blackhawks na ich terenie, a to zawsze ciężki rywal, także będzie trzeba solidnie powalczyć o dwa punkty. Linie tradycyjne, czyli :

Glencross-Backlund-Byron

Hudler-Monahan-Setoguchi

Raymond-Colborne-Gaudreau

Bollig-Stajan-Bouma

Brodie-Giordano

Russell-Wideman

Smid-Diaz

Hiller

Cały czas czekam na przebłysk Monahana i Gaudreau. Backlund też mógłby się nieco ogarnąć. Ciekawe jak zaprezentuje się Hiller bo już niektórzy podnoszą głosy (dla mnie jeszcze zdecydowanie za wcześnie na to) jakoby to Ramo miał być jedynką. Faktycznie, liczby za nim przemawiają, ale dopiero zaczynamy sezon, także bez pośpiechu. Niemniej jednak dziś ważny mecz dla Hillera.

Dzień po dniu, drużyna będzie zmęczona, a tutaj naprzeciwko ciężki rywal, także Jonas może się popisać.

Ogólnie miałem iść spać bo na 8:00 na uczelnie, ale w sumie stwierdziłem, że i tak się nie wyśpię, także oglądam ile się da ! :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych