Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pittsburgh Penguins 2016/2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#181 BART_osz

BART_osz

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 92 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 09:43

Skoro dali radę 5na5 to mieli wykorzystać 4na5 i 3na5, rady nie dali - w kluczowym momencie. Mogło być pozamiatane, a pokazali że byli na to za słabi. I przegrali... Ale oczywiście można dorabiac teorie w myśl zasady "kiepskiej baletnicy...." może znasz... Jest wygrana, jest puchar i czy ktoś będzie pamiętał za parę lat przebieg rywalizacji? Mało kto. W finałach grali najlepsi, wygrali lepsi. Koniec kropka. Życzę tych emocji po rs w przyszłym sezonie ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

#182 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 920 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 08:05

Gratulacje dla Pens.  Obronić Stana zdobytego przed rokiem, to naprawdę Wielki wyczyn.  

• BART_osz lubi to

#183 Ósmy

Ósmy

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Interests:Sport, muzyka, książki, dziewoje ;)
  • UZ:D. Hasek R. Miller P. Kaleta
  • UD:Buffalo Sabres!
  • GG:3267693

Napisano 17 czerwiec 2017 - 03:03

Także gratuluje Pens obrony Stana, choć obstawiałem w tym meczu remis, więc troszeczkę się na wyklinałem z samego rana ;)

#184 Tostu

Tostu

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 438 postów
  • UZ:Teemu Selanne,Saku Koivu,Bo Horvat
  • UD:Suomi, Vancouver Canucks

Napisano 18 czerwiec 2017 - 12:50

Gratulacje. Niezależnie od pewnych kontrowersji w 6 meczu, byliście najlepsi.

#185 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Moderator
  • PipPipPip
  • 4228 postów
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 19 czerwiec 2017 - 02:32

Kurz już mocno opadł, ale ja dopiero wczoraj wróciłem do kraju i na wakacje celowo nie zabierałem nic poza telefonem.

Dublet cieszy, W erze salary cap to naprawdę duży wyczyn obronić to trofeum. Nie ukrywam, że po zeszłorocznym tryumfie raczej byłem sceptycznie nastawiony do naszej mobilizacji. Myślałem, że w decydującej fazie sezonu zabraknie nam motywacji i determinacji. O dziwo ta rosła z każdą rundą, bo zespół załapał, że obrona staje się realna. trzeba oczywiście przy tym pamiętać, że towarzyszyło nam szczęście, bo mogliśmy konfrontację z Caps zakończyć polerką kijów golfowych, no ale w sporcie szczęście jest aspektem nieocenionym (poza umiejętnościami i charakterem).

Przed nami dosyć ciekawe lato. W międzyczasie wyszło na jaw, że MAF mimo, iż zdjął NMC z kontraktu wykazał się ogromnym sportowym duchem i zagrał jedne z lepszych PO w karierze. Ma swoje sportowe ambicje. Chce być jedynką i grać dużo i pokazał, że nadal potrafi udźwignąć ciążącą na nim presję. Rozumie sytuację i wie, że to Murray jest przyszłością naszej bramki. Rynek dla G wygląda blado, ale może Rutherford jeszcze znajdzie mu jakieś ciekawe lokum w zamian za backupa (opcja idealna*), albo sięgnie po niego LV. Zobaczymy. Lista graczy chronionych bez rewelacji:

Sidney Crosby (F)

Patric Hornqvist (F)

Phil Kessel (F)

Evgeni Malkin (F)

Brian Dumoulin (D)

Kris Letang (D)

Olli Maatta (D)

Justin Schultz (D)

Matt Murray (G)

Wśród udostępionych do draftu poza Fleury m.in.Bonino, Hagelin, Rust, Wilson czy Cole. Kończą się umowy Kunitza i Cullena, którzy na pewno zżyli się z miastem. W defensywie spadają kontrakty dziadków Hainsey, Daley i Streita. Status RFA ma chroniony Schultz i Dumoulin, niechroniony Sheary, także jest sporo rozmó do odbycia i przypuszczalnie skład ponownie ulegnie przemeblowaniu

*w przypadku bardzo prawdopodobnej straty MAFa trzeba znaleźć nominalnego backupa dla MM. Tandem z Jarry nie wchodzi w rachubę z racji ich bardzo młodego wieku. Rynek jednak wygląda słabiutko, więc może potrzebna będzie ewentualna wymiana by takowego sobie sprawić.

hqdefault.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych