Skocz do zawartości

Zdjęcie

Expansion Draft, Entry Draft, Free Agency 2017

prolog do sezonu 17/18

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#1 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4278 postów
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 21 czerwiec 2017 - 10:23

Jako, że życie na forum przygasło to raczej jeden wątek do dyskusji na kilka najbliższych tygodni wystarczy.

Tutaj możemy wymienić się swoimi odczuciami odnośnie tego jak GMGM skompletował skład Las Vegas, tego jakich dokonano przy tej okazji wymian. Tuż za rogiem czyha Entry Draft, więc i tam pewnie pojawi się kilka ciekawych rozwiązań. Zarówno co do samych wyborów jak i ewentualnych wymian z udziałem graczy. A później już 1 lipca i rozgrzebywanie rynku UFAsków.

Gorąco zachęcam do dyskusji.

Ktoś spodziewa się jakieś bomby po McPhee? Dziś w nocy podany zostanie skład Golden Knights

e7e77ed6d4bc86a33acbb3b721da0317.jpg

#2 River

River

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 799 postów
  • UZ:Pavel Datsyuk
  • UD:Detroit Red Wings

Napisano 21 czerwiec 2017 - 11:22

W ostatnich dniach sporo plotek zza Oceanu. Oczywiscie wszystko za sprawa Vegas i Expansion Draft. Wiele klubow nie moglo chronic wszystkich tych graczy ktorych chcialo. Efekt tego jest taki, ze juz teraz podobno Vegas ma "zaklepane" kilkanascie wymian z roznymi druzynami, oczywiscie zadna nie jest na te chwile potwierdzona.

I tak:

-Reilly i Marchessault z Panthers moga trafic do Vegas

- z Anaheim Vegas maja wziac Stonera i dostana tez Theodore w zamian za to, ze nie wezma podczas dratu nikogo z dwojki Vatanen/Manson

-Fleury do Vegas, zadna niespodzianka, Pingwiny maja dorzucic pick wlasnie po to by byl to Fleury a nie np. Bonino.

-Minny maja dac Haule plus prospekta by Vegas odpuscilo Staala/Dumbe/Scandelle

-Tampa tez podobno ma co nie co zaplacic za to by Knights nie wzieli zadnego z mlodych D czyli Koekoeka/Dotchina

Evgeni Dadonov, ktory mial podpisac z Vegas, jednak ma trafic na Wschod ale jeszcze nie wiadomo o jaka ekipe chodzi.

I jeszcze jeden news. Podobno Marian Hossa nie zagra juz w NHL, podaje sie powody zdrowotne, szczegolow nie znalazlem.

#3 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4278 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 11:40

Na głównej czytałem, że Marian ma reakcje alergiczne na sprzęt hokejowy

#4 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • UZ:Jagr, Iginla
  • UD:Calgary Flames

Napisano 21 czerwiec 2017 - 07:37

Ja tylko mam nadzieję że McPhee weźmie po starej znajomości Brouwera i uwolni nas od niego jednocześnie zostawiając nam do negocjacji Chiassona i Steegera ;)

untitl17.png

"If you think you are too old to rock'n'roll then you are"

"Born to lose. Live to win"

Lemmy Kilmister  - The Legend

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#5 Tostu

Tostu

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 440 postów
  • UZ:Teemu Selanne,Saku Koivu,Bo Horvat
  • UD:Suomi, Vancouver Canucks

Napisano 21 czerwiec 2017 - 08:02

Jak dobrze że w Vancouver nie ma takich problemów. Kogokolwiek Rycerze wezmą będzie to gracz słaby, więc żadna starta dla Canucks. Nie zaprzeczam jednak że chciałbym żeby Vegas uwolnili nas od Sbisy i jego 3,5 milionowego kontraktu. Btw ktoś wie o której godzinie czasu polskiego zaczyna się expansion draft?

#6 River

River

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 09:26

Poza tematem...

Sezon rusza 4 pazdzierika meczami:

Edmonton - Calgary

Pittsburgh - St.Louis

San Jose - Phlladelphia

Winnipeg - Toronto

Vegas pierwszy historyczny mecz 6 pazdziernika na wyjezdzie z Dallas, pierwszy u siebie 10-ego z Arizona.

Jutro o 21 pelny kalendarz.

#7 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4278 postów

Napisano 23 czerwiec 2017 - 11:32

Zatrzymam się wybiórczo przy kilku wątkach

Zacznę od swojego podwórka. Jakich myśmy czasów dożyli, że mając 2 starterów, aby oddać 1 z nich musimy dopłacać (2 rundę '20) żeby go oddać mimo, iż są zespoły, które mają swoje problemy między słupkami? Smutne to, bo tak naprawdę powinniśmy oczekiwać zwrotu za MAF. Vegas dostało doskonałego bramkarza, kapitalną duszę zespołu i twarz organizacji na start i jeszcze trzeba było słodzić. Kabaret. Szkoda, że Flames się nie zdecydowali zamiast Smitha, bo zwrot z naszego punktu widzenia byłby bardzo OK. Mielibyśmy zmiennika (vide 1B) w osobie znanego w organizacji Chada Johnsona (choć nie wiem czy jemu do nas po drodze po niezbyt ciekawym rozstaniu) i warunkową 3 rundę, w której lubujemy się wybierać (Murray, Rust, Guentzel, Letang).

Kilka słów o wyborach LVGK. Również zgodzę się, że GMGM przekombinował ciut i dał się ograć w przypadku kilku wyborów. Zacznę od Anaheim, którzy mało, że uchronili się przed stratą Vatanena to do (nie powiem) ciekawego Theodore'a dorzucili niewygodny kontrakt Stonera. Serio?! Nie łapię tego! Niezbyt znajduję także logikę w odpuszczaniu Dumby czy Staala na rzecz Hauli. Była szansa wziąć Brocka Nelsona z Isles, jednak McPhee uznał, że lepiej będzie wziąć sowitą dopłatę za kontrakt Grabovskiego. Niezbyt przemawia do mnie wybór Noska. Niby jest Pickard i Berube, ale Mrazek z Fleury mogliby stworzyć ciekawy tandem startowy. Są też perełki w drugą stronę jak zgarnięcie z Panthers dubletu w osobie Marchessault i Smitha. Tallon oszalał. To takie pierwsze z brzegu przemyślenia. Uważam, że szło stworzyć ciekawszy zespół z dostępnych nazwisk. Brakuje tu jakości. Jest jeszcze co prawda sporo czasu i można szukać wymian lub kuszenia UFAsków, jednak nikt nie gwarantuje sukcesu tych rozmów. Dla LV ważne było wg mnie by na tym etapie wybrać najlepsze możliwe opcje. Ta szatnia i tak będzie bardzo trudna do prowadzenia.  Oby nie skończyło się wielką klapą w wymagającej lidze, bo o ile nikt nie oczekuje sukcesów, to granie ogonów na pewno nie będzie sprzyjało zakorzenieniu organizacji.

#8 alex88

alex88

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • UZ:Jordan Staal
  • UD:Pingwiny

Napisano 23 czerwiec 2017 - 06:46

Vegas nie miało dużo czasu na ułożenie klocków, bo raptem 4 dni, jednak potencjał w ich wyborze jest. Przy okazji kilka wymian, za przyszłe korzyści, na pewno nie stracą na tym. Chociaż nie takie rzeczy już w lidze widzieliśmy ;)

Przed draftem doszło do kilku wymian: Panarin za Saada i Eberle za Strome'a. W pierwszej wymianie nie wiem o co chodzi, czyżby Jastrzębie dusiły się czapką albo coś jeszcze innego?

Użytkownik alex88 edytował ten post 23 czerwiec 2017 - 06:47

#9 Tostu

Tostu

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 440 postów
  • UZ:Teemu Selanne,Saku Koivu,Bo Horvat
  • UD:Suomi, Vancouver Canucks

Napisano 23 czerwiec 2017 - 07:14

Vegas nie miało dużo czasu na ułożenie klocków, bo raptem 4 dni, jednak potencjał w ich wyborze jest. Przy okazji kilka wymian, za przyszłe korzyści, na pewno nie stracą na tym. Chociaż nie takie rzeczy już w lidze widzieliśmy ;)

Przed draftem doszło do kilku wymian: Panarin za Saada i Eberle za Strome'a. W pierwszej wymianie nie wiem o co chodzi, czyżby Jastrzębie dusiły się czapką albo coś jeszcze innego?

Ja też nie mam kompletnie żadnego pojęcia o co chodzi w wymianie Hawks Jackets. Panarin zgarniał 6 baniek za sezon, wiec rozumiem że chcieli go oddać. Tyle tylko że Saad zarabia tyle samo...

Użytkownik Tostu edytował ten post 24 czerwiec 2017 - 12:34

• kyoudai lubi to

#10 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 23 czerwiec 2017 - 07:20

Też nie czaję oddania Panarina....może jakiś fan Hawks nam to wyjaśni bo nie potrafię tego wytłumaczyć...????

• kyoudai lubi to

untitl17.png

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#11 River

River

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisano 23 czerwiec 2017 - 08:39

Oddanie Panarina to dla mnie szok, naprawde duzy. Idealnie pasowal on do Kane'a a tu cyk i nie ma Rosjanina w wietrznym miescie. W zamian stary dobry Saad, ktory jednak Panarinem nie jest i Anton Forsberg, ktory w bramce Monsters w AHL notowal niezle cyferki. Wydaje mi sie, ze Chicago dalo sie tu ograc no chyba, ze to Forsberg okaze sie byc w tej wymianie kluczowy w dluzszej persoektywie czasu.

Chicago oddalo tez Hjalmarssona do Arizony za Connora Murphyego i Laurenta Dauphina. Akurat ta wymiana moze byc z korzyscia dla Hawks. Znacznie mlodszy i troszke tanszy obronca z dlugim kontraktem, ktory wciaz sie rozwija. 

Czajka dzis szaleje bo z Rangers pozyskal Raante i Stepana za DeAngelo i pick #7 tegorocznego draftu. Najwyrazniej Rangers w drafcie napalili sie mocno na kogos.

I nich troche przystopuja z tymi wymianami bo jeszcze draft bedzie wial nuda:P

Użytkownik River edytował ten post 23 czerwiec 2017 - 08:40

#12 wqjtek

wqjtek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 900 postów
  • Interests:NHL i GnR
  • UZ:LECAVALIER || P.ROY || SELANNE
  • UD:Ducks
  • GG:4436966
  • Liga Typerow: retired

Napisano 23 czerwiec 2017 - 09:17

a może po prostu chodziło o długość kontraktu ?? Panarin za dwa lata przy obecnej formie zaśpiewał by więcej niż te 6 mln za sezon a Saada maja na 4 lata za taką samą kasę. No i wydaje mi się że Saad będzie więcej bramek strzelał niż Panarin.

www.kartyussports.pl

Ice Hockey Rybnik 17/18:

LW:

C: F.Forsberg,
RW: P.Kane, Perry, Rantanen

D: Krug,
G: Quick, Vasilevskiy,

Undertakers of Anaheim 17/18:

LW: Huberdeau,Rakell, Ritchie, Brown
C: Getzlaf, N.Backstrom, Wennberg, Lowry
RW: Zuccarello, Eaves, MacKinnon, Drouin
D: Klingberg, Girardi, Suter, Josi, Cole, de Hann, Manson, Holden
G: Rinne, Holtby, Andersen,
Y: Brown, Kunin, Rantanen, Steel, Deangelo, Sorokin

#13 Charlie

Charlie

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • UZ:Evgeni Malkin

Napisano 23 czerwiec 2017 - 09:21

Dokładnie o długość kontraktów tu chodziło i Saada i Murphy'ego. W przypadku tego pierwszego jeszcze kwestia wypełnienia luki po Hossie. Tyle, że teraz zrobi się luka po Panarinie...

#14 River

River

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisano 23 czerwiec 2017 - 10:40

Caps podpisali Oshiego za 5,75mln/rok na... 8 lat :ohmy:  Oshie skonczy w grudniu 31 lat. Obled.

#15 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisano 23 czerwiec 2017 - 11:36

Osobiście uważam że oddania Panarina nie da się racjonalnie wytłumaczyć bo jego chemii z Kanerem nie zastąpi nikt. Saad przy całym szacunku to półka niżej od Rosjanina...co najmniej półka...niby Hawks nie wierzyli że będą w stanie go przedłużyć...myślę że Artemi też patrzył by trochę przychylnym okiem na Chicago i nie zaśpiewał by jakiejś kwoty z kosmosu. 

• Tostu lubi to

untitl17.png

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#16 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4278 postów

Napisano 24 czerwiec 2017 - 04:35

No to mnie tu ładną pobudkę Rutherford zgotował. Reaves i 2nd za 1st i Sundqvist. Brainbreaker

#17 Pershing

Pershing

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • UZ:Evgeni Malkin, Marc-Andre Fleury
  • GG:10607861

Napisano 24 czerwiec 2017 - 08:53

Wytłumacz mi ktoś, bo teraz ja nie ogarniam, dlaczego za kolesia co zdobywa 10 pkt na sezon, oddajemy obiecującego Sundqvista i 1st?

IrIJhg8.gif

#18 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4278 postów

Napisano 24 czerwiec 2017 - 09:16

Jim powiedział, że za najlepszego w fachu cena musiała być wysoka. Niemniej jak za enforcera to i tak ścina zwoje mózgowe na sztywno. Fakt - Reaves to fajna postać. Po stracie Fleury także ważny z punktu widzenia atmosfery w szatni (podobny wpływ miał niegdyś Laraque), no ale graczy tego typu wyciąga się za 3 rundę. 2? Max! Pozostaje wierzyć, że sztab i tak z tym #31 nie widział nikogo ciekawego i mogącego mieć równie duży wpływ w najbliższym czasie. Sami dobrze wiemy jak mocno nas wszyscy obijali. Sund? Przy takim skoku jakościowym Rowneya nagle został wyparty z 4C, więc jakoś tą lukę wypełnimy.

W między czasie na dwa lata JR podpisał Ruhwedela, który dobrze wypadł w roli 7D. Dla samego gracza decyzja była bardzo łatwa i docenia pracę jaką wykonał z nim Jacques Martin i Sergei Gonchar.

Teraz trzeba rozwiązać problem 3C i mam nadzieję, że uda się podpisać Bonino, bo kasy mamy wystarczająco dużo na ten zabieg.

Później pozostanie kwestia rozmów z RFA i kwestia backupa. Zapytany o rozwiązanie tej kwestii Rutherford przyznał, że wolałby, aby Jarry rozwijał się w WBS i by ściągnąć madrgo zmiennika. Zerkając na dostępne opcje można śmiało powiedzieć, że szału nie ma. Może zatem Anders Nilsson? Dla mnie jedna z ciekawszych kandydatur.
  • Pershing lubi to

#19 alex88

alex88

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • UZ:Jordan Staal
  • UD:Pingwiny

Napisano 24 czerwiec 2017 - 03:31

Ruhwedel bardzo miło podpisany, dwa lata za 650k/rok.

Jak myślicie, ile zaśpiewają sobie Dums, Sheary i Schultz? Wyrobili sobie markę w ostatnim sezonie, więc grubo może być. Chyba, że JIm wrzuci ich na "pomostówki", coś w stylu MM.

#20 Pershing

Pershing

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • UZ:Evgeni Malkin, Marc-Andre Fleury
  • GG:10607861

Napisano 24 czerwiec 2017 - 05:02

@up

Liczę, że całą trójkę uda się zamknąć w 10m na 2-3 lata minimum. To zostawia nam hajs na Bonino, jakiegoś obrońce jeszcze i backupa. I może Cullena.

Hamonic w Calgary za 1st i 2nd 2018 i conditional 2nd 2019.

• kyoudai lubi to

IrIJhg8.gif

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych