Skocz do zawartości

Zdjęcie

Soczi 2014 - Turniej mężczyzn

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
799 odpowiedzi w tym temacie

#21 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów
  • UZ:Teemu Selanne, Sami Vatanen, Perry
  • UD:Anaheim Ducks, Suomi

Napisano 10 luty 2014 - 07:03

Ta, ja bym wolał zobaczyć Benna u boku bliźniaków z Anaheim, partnerów Toewsa takich się spodziewałem, za to z kolei do Crosby'ego też dałbym kogoś innego (St Louis? Duchene?), ale jak mówisz to się jeszcze może zmienić...

#22 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów
  • UZ:Miikka Kiprusoff
  • UD:Calgary Flames
  • GG:10875047

Napisano 10 luty 2014 - 07:24

Na ten turniej przyświeca mi dość oklepana fraza ''niech wygra najlepszy'' :D Nie sympatyzuje z konkretną ekipą, toteż liczę po prostu na dobry hokej. Oczywiście moją uwagę z pewnością przykują reprezentanci Flames w osobach Smida oraz Berry, chociaż Retro to i zapewne nie dostanie szansy na tym turnieju. Jedyna szansa dla niego to kontuzja Hillera (czego mu nie życzę) albo katastrofalny występ bramkarza Ducks.
Ciśnienie na Rosję faktycznie jest ogromne, ale moim zdaniem Sborna nie da rady wywalczyć u siebie złota. Stawiam na Kanadę :)

#23 alex88

alex88

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • UZ:Jordan Staal
  • UD:Pingwiny

Napisano 10 luty 2014 - 07:25

Para Kunitz-Crosby nie do ruszenia, trzeba tam kogoś na piórko dołożyć, może St. Louis?

Osobiście trzymam kciuki za Kanadę, w drugiej kolejności za Czechów i Finów.

Ogólnie jednak trzymam kciuki za dobrą grę weteranów; dla takich gwiazd hokeja jak Jarda, Elias, Alfie, czy Teemu będą to zapewne ostatnie igrzyska, więc miło mi będzie zobaczyć ich w akcji ostatni raz na tak wielkim turnieju :smile:

#24 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • Interests:Hokej, pilka nozna, polityka, historia, motoryzacja, jezyki obce.
  • UZ:Gabo, Hossa, Tatar, Jurco, Callahan
  • UD:New York Rangers, Slowacja
  • GG:7354429
  • Liga Typerow: Dywizja Warszawska

Napisano 10 luty 2014 - 07:28

Tatar - Handzus - Hossa Marian
Chara - Sekera

Radivojevic - Kopecky - Jurco
Meszaros-Baranka

Miklik - Surovy - Bartovic
Jurcina - Marincin

Panik - Marcinko - Hossa Marcel
Starosta - Vydareny

A tak prezentują się cztery piątki Słowaków, które mają wyjść na na USA...Poza nimi póki co napastnicy Olvecky i Zaborsky, którzy mogą jednak być częścią rotacji w liniach jeśli któryś z ataków będzie słabo wyglądał.

Generalnie te formacje podobają mi się. Pierwsze dwie linie i dwa duety które były do przewidzenia, czyli Handzus-Hossa i Kopecky-Branko i dokoptowani do nich Tatar i Jurco (szczególnie ten drugi to miłe zaskoczenie w tym miejscu). Trzecia linia to solidny na środku Surovy i zgranie dwóch zawodników Slovana na skrzydłach. Czwarta linia to bardziej defensywny center Marcinko, ale też dwóch ofensywnych skrzydłowych którzy mogą zagrozić bramce rywali.

W obronie jak widać Chara zestawiony z Sekerą, czyli Vujtek daje to co ma najlepsze do jednej pary obrony. Ofensywny Meszaros z defensywnie nastawionym Baranką w drugiej parze, trzecia to dwie wieże, czyli Jurcina z Marincinem no i w czwartej też dobrze zgrani ze sobą z turniejów o MŚ Starosta z Vydarenym. Jest w tym zestawieniu zachowany balans i tak naprawdę każda linia może nieść jakieś zagrożenie.

Użytkownik MG10 edytował ten post 10 luty 2014 - 07:29

#25 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów
  • UZ:Teemu Selanne, Sami Vatanen, Perry
  • UD:Anaheim Ducks, Suomi

Napisano 10 luty 2014 - 07:46

Teemu kapitanem Finów, Timonen i Komarov z "A", trójka zgodnie z przewidywaniami po tych wszystkich kontuzjach...może bardziej widziałem Teemu z "A" a w roli kapitana Timonena, no bo Selanne to dla mnie bardziej taki lider z drugiego rzędu, ale widać czuje się na siłach i nie odmówił tego zaszczytu w swoim ostatnim występie w bluzie narodowej, niech mu się szczęści podobnie jak całej ekipie...

#26 falenty

falenty

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 56 postów
  • UZ:Joe Sakic
  • UD:Colorado Avalanche

Napisano 10 luty 2014 - 08:01

Kanada (Duchene)...USA (Stastny)...Szwecja (Landeskog)...Rosja (Varlamov)

#27 Kamtek

Kamtek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1298 postów
  • Interests:dobra szkocka
  • UZ:Sakic, Pavelski, Owieczkin
  • UD:CAN, SJS, EDM

Napisano 10 luty 2014 - 08:05

W obronie jak widać Chara zestawiony z Sekerą, czyli Vujtek daje to co ma najlepsze do jednej pary obrony. Ofensywny Meszaros z defensywnie nastawionym Baranką w drugiej parze, trzecia to dwie wieże, czyli Jurcina z Marincinem no i w czwartej też dobrze zgrani ze sobą z turniejów o MŚ Starosta z Vydarenym. Jest w tym zestawieniu zachowany balans i tak naprawdę każda linia może nieść jakieś zagrożenie.

Szkoda, liczyłem, że Marincin dostanie szansę, by pograć nieco u boku Chary lub Sekery. Inna sprawa, że sam udział w takim turnieju to i tak dla niego wielka sprawa. Niech się ogrywa - ma być jednym z istotnych elementów defensywnej układanki Oilers w najbliższych latach :)

<p><span style="font-family:tahoma, geneva, sans-serif;"><span style="color:#008000;">YUKON </span>OLD <span style="color:#ff0000;">CROWS </span><em>[</em><em>Liga A(D)FL 2016/17]</em></span></p>
<p> </p>
<p><strong>LW:</strong> A. Killorn, J.T. Miller, T. Pearson, T. Tatar, J. van Riemsdyk</p>
<p><strong>C:</strong> M. Backlund, A. Henrique, <span style="color:#008000;">T. Jost (m)</span>, R. O'Reilly, <span style="color:#008000;">D. Shore (m)</span>, J. Staal, T. Zajac</p>
<p><strong>RW: </strong>Ch. Coyle, D. Perron, B. Saad, <span style="color:#008000;">J. Virtanen (m)</span></p>
<p><strong>D: </strong><span style="color:#008000;">J. Chychrun (m)</span>,<strong> </strong>J. Demers, R. Ellis, <span style="color:#008000;">S. Johns (m)</span>, O. Klefbom, K. Letang, H. Lindholm, <span style="color:#ff0000;">D. Nurse (IR)</span>, K. Shattenkirk, K. Yandle</p>
<p><strong>G:</strong> J. Bernier, M.A. Fleury, <span style="color:rgb(0,128,0);">P. Grubauer (m)</span>, M. Jones, A. Raanta

#28 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7199 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 10 luty 2014 - 08:38

Carter gra z Crosbym, bo jest snajperem i ma wykańczać akcje. Myślę, że tak zostanie i Duchene z St. Louisem będa ogladać IO z trybun, co jeszcze bardziej zniechęci mnie do Kanady w tym turnieju. Ciesze się natomiast, że Landeskog został doceniony grą w pierwszej linii Szwedów i literką A po Sedinie. Jeśli Varly nie będzie starterem Sbornej, Szwecja będzie moim faworytem.

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#29 Adrian5

Adrian5

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 2755 postów
  • UZ:Jonathan Toews
  • UD:Chicago Blackhawks
  • Liga Typerow: Polfinal Konferencji w sezonie 2011/12

Napisano 10 luty 2014 - 09:33

Handzus obecnie to chyba drugą młodość przechodzi. Przed przyjściem do Blackhawks był w ciężkiej sytuacji, a sam wspominał coś, że pojawiały się myśli dotyczące ew. zakończenia kariery. Stało się inaczej. Przeszedł z San Jose do Chicago (co było kluczowe) później odegrał ważną rolę w playoffs, zdobył Puchar Stanleya, podpisał nowy kontrakt z Hawks, a teraz został powołany do reprezentacji Słowacji na IO, gdzie grać ma w pierwszej formacji. Jeden ruch, a ile się zmieniło. 

2u7uomo.jpg

#30 Tostu

Tostu

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 440 postów
  • UZ:Teemu Selanne,Saku Koivu,Bo Horvat
  • UD:Suomi, Vancouver Canucks

Napisano 10 luty 2014 - 10:12

Ja będę dopingował oczywiście Finów, niestety z wiadomych względów ich szanse na jakikolwiek medal są nikłe, niemniej jednak dopóki krążek w grze to wszystko może się zdarzyć. Z pozostałych drużyn: Kanada i Szwecja i szczerze powiedziawszy uważam że ktoś z tej dwójki zdobędzie złoto. Nie pogniewałbym się na taki skład finału. Co do Rosjan to moim zdaniem nie wytrzymają presji i będą walczyć o brąz, najprawdopodobniej z  USA.

#31 gooby

gooby

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 520 postów
  • UZ:xD
  • UD:xD

Napisano 10 luty 2014 - 11:01

Kanada! Rosjanie będą walczyć o brąz i brąz przegrają.

Subban może się pakować ;)

:^)

#32 piotrus2

piotrus2

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 55 postów
  • UZ:Crosby, Owieczkin, Hall, Duchene
  • UD:Oilers, Pens

Napisano 11 luty 2014 - 02:12

Podobają mi się te zestawienia Finów. Wiadomo, że z pustego, to i Salomon nie naleje, więc to wymuszona sytuajca, ale takie odważne ustawienie Barkova musi nieść na przyszłość same profity i już sam fakt, że obok siebie zagrają najstarszy (Teemu) i najmłodszy uczestnik hokejowego turnieju (center Panthers), mówi sam za siebie. Wydaje mi się, ża na dużym lodowisku fajnie dysponowany Maatta będzie rewelacyjny, jeśli tylko wytrzyma presję turnieju. Właśnie w bardzo mobilnej obronie upatrywałbym szans obu ekip ze Skandynawii przyzwyczajonej do takich warunków (choć to mniej tyczy się Maatty) oraz mającej do nich odpowiednie predyspozycje. Para Karlsson-Larsson po prostu musi wyglądać apetycznie. 

Co do Amerykanów, to chyba nie będzie to tak wyglądać, jak to anonsują... Jak patrzę teraz, to nawet fajnie wygląda skład Słowaków - odpowiednio zestawiony, gdzie każde ustawienie powinno gwarantować solidną grę po obu stronach tafli. Gdy swój turniej będzie miał Halak, a w ofensywie zaskoczy kilku młodych graczy, to mogą okazać się czarnym koniem. Zwłaszcza, że niektórzy zawodnicy powinni być podwójnie zmotywowani.

Osobiście mam problem z olimpijskim turniejem, bo większość drużyn ma moją znaczną sympatię - niech się wiedzie Kanadyjczykom i Słowakom, ale kto by nie wygrał, będzie miało to swoje plusy. 

Użytkownik piotrus2 edytował ten post 11 luty 2014 - 02:20

#33 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów
  • UZ:Tomas Hertl #48
  • UD:San Jose Sharks

Napisano 11 luty 2014 - 02:41

A ja kibicuję tak jak kolega ukasz77 USA :) (przypadek?). Oczywiście nie podoba mi się ich obsada bramki bo dwóch ich obecnie najlepszych bramkarzy w ogóle nie ma na turnieju, w obronie dziwne decyzję ale linia JVR - Pavelski - Kessel będzie mordować mam nadzieję. 

Dla Joe ten sezon wygląda na breaking year w drodze po status gwiazdy ligi i mam nadzieję, że IO a zwłaszcza PO będą kolejnymi i decydującymi krokami. 

Co do linii innych reprezentacji póki co zamilczę, choć ilekroć patrzę na Kunitza w 1st line, Kunitza w startowym rosterze kosztem MSL i Duchene, Kunitza w ogóle w reprezenracji Kanady to po pierwsze śmiech mnie ogarnia, po drugie doceniam kunszt Crosby'ego. 

Dobra to na koniec suche typy:

1. USA
2. Rosja
3. Kanada
4. Szwecja 

MVP: Pavelski/Miller

Dynasty NHLcompl Fantasy League
Cyclone Taylor Conference

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
C: David Krejci, Mikael Granlund, David Backes, Martin Hanzal
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
RW: Joe Pavelski [A], Wayne Simmonds, Mats Zuccarello, Patrick Sharp
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
G: Cory Schneider, Carey Price, Jonathan Bernier
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

12/13: RS: 11th PO:-               13/14: RS: 2nd PO: Championship
14/15: RS: 2nd PO: Final         15/16: RS: 7th PO: 1st round

16/17:

#34 spirek

spirek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Interests:NHL NBA
  • GG:8574952

Napisano 11 luty 2014 - 08:48

:nod:

Z całym szacunkiem do Kanady, w ostatnich latach turnieje wyraźnie im nie idą (nie licząc Vancouver).

Kanada na 3 ostatnie Igrzyska wygrała 2 razy (Salt Lake City i Vancouver), także nie wiem czy im nie idzie. Mistrzostw Świata w ogóle bym tutaj nie porównywał, bo wiadomo, że to inna bajka.

Ja od Igrzysk w Nagano kibicuję Kanadzie i w tym roku się to nie zmieni, patrząc obiektywnie Kanadyjczycy mają największą głębie składu, są bardzo mocni w obronie i bramce, a każda linia ataku mogłaby być 1szą w każdej drużynie NHL.

Spokojnie mogliby wystawić drugi skład, który równie z powodzeniem walczyłby o medale.

W innych reprezentacjach wypada 1-2 zawodników i już ich szanse medalowe diametralnie spadają. Stamkos nie pojechał do Soczi i wielki problem dla reprezentacji Kanady to nie był.

W swoim składzie mają 5 kapitanów z NHL, 10 zdobywców Pucharu Stanley'a (z czego 4 wygrało dwukrotnie). Babcock też jest właściwą osobą na właściwym miejscu, który potrafi odpowiednio dostosować zespół do sytuacji turniejowej. Duża tafla nie powinna stanowić też większego problemu, podczas gdy większość zawodników Kanady poza Igrzyskami, grała również na mistrzostwach światach juniorów (pamiętny skład z 2005 roku: Crosby, Perry, Getzlaf, Carter, Bergeron, Weber) i innych turniejach międzynarodowych.

Go Habs Go Habs Rule Habs For Life!!! (Good Times and Bad)

Oshawa Eagles A(D)FL 2013/2014

#35 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • Interests:Hokej, pilka nozna, polityka, historia, motoryzacja, jezyki obce.
  • UZ:Gabo, Hossa, Tatar, Jurco, Callahan
  • UD:New York Rangers, Slowacja
  • GG:7354429
  • Liga Typerow: Dywizja Warszawska

Napisano 11 luty 2014 - 10:41

To wszystko prawda. Kanada ma największą głębię składu i mogliby wystawić dwie, jeśli nie trzy konkurencyjne, silne zespoły na IO. Potęgi i siły personalnej Kanady nikt przy zdrowych zmysłach nie kwestionuje.

Jedyne co ja, i pewnie wiele innych osób, kwestionuje to ich umiejętność gry na dużej tafli. Nie mam przekonania co do tego czy Kanadyjczycy tak łatwo się zaadaptują. A poparcie takiej tezy można znaleźć w wynikach reprezentacyjnych: ostatnie IO na dużej tafli, czyli w Turynie i odpadli w 1/4.

Mistrzostwa Świata to faktycznie inna bajka, zgadzam się, ale jednak nie muszę chyba przypominać, że Kanada na każde z ostatnich MŚ przysyłała bardzo mocny skład. Rzecz jasna nie ten najmocniejszy ze względu na playoffy, ale co roku roiło się w składzie Kanady od gwiazd NHL. I co? - brak awansu do półfinału od czterech lat. To musi dawać do myślenia i jeśli ktoś nie widzi w tym problemu, pewnej słabości Kanadyjczyków to chyba tylko dlatego, że nie chce ;).

Wszystko wyjdzie w praniu - Kanada może zdominować zupełnie turniej, a może też mocno rozczarować. Oba scenariusze możliwe jak dla mnie i nie zawieszałbym złotych medali na szyjach Crosby'emu i spółce jeszcze przed rozpoczęciem turnieju.

Użytkownik MG10 edytował ten post 11 luty 2014 - 10:43

#36 Darek

Darek

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 31 postów
  • UZ:Mats Sundin , Tyler Seguin
  • UD:Toronto Maple Leafs , Dallas Stars

Napisano 11 luty 2014 - 07:49

Kibicuję USA z dwóch powodów:

- cztery lata temu, wywarli na mnie ogromne wrażenie, stawiając Kanadę dosłownie pod ścianą. Szkoda, że się nie udało, ale teraz jest dobry czas na odegranie się za  porażkę w Vancouver.

- James van Riemsdyk! fantastycznie się rozwija pod okiem Carlyle, świetnie się rozpycha pod bramką przeciwnika, kontry w wykonaniu jego i Kessela są zabójcze. Dodając między nich Pavelskiego... może być TYLKO LEPIEJ!!!

1. USA - za niesamowite możliwości skrzydłowych (duże lodowisko może być ich atutuem).

2. Kanada - byłoby nudno, gdyby zdobyli jeszcze raz mistrzostwo IO.

3. Rosja - bardzo dużo ognia w ataku i słaba obrona.

#37 McR

McR

Się dzieje

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 2143 postów
  • UZ:M. Brodeur
  • UD:NJ Devils

Napisano 11 luty 2014 - 08:36

W hokeju reprezentacjom sprzyjam wyłącznie ze względu na konkretnych zawodników (zwykle nie ziębią ani nie grzeją mnie poszczególne państwa), a więc gdy Czechy mają w składzie Jagra, Eliasa i, na dokładkę, Zidlickiego, komu innemu mógłbym kibicować?

Generalnie jednak, jeśli złoto trafi nie trafi do Rosji ani Kanady, będzie to już duża niespodzianka. Liczę, że Czesi się jakoś wcisną w ten tłum między wspomniane reprezentacje + USA i Szwecję. Każda z tych reprezentacji ma z resztą jakichś odpychających mnie hokeistów. ;) Krótko mówiąc: liczę po cichu na sensację.

A bez względu na to kto wygra, fantastycznie będzie pooglądać hokej na najwyższym poziomie codziennie o ludzkich porach! :)

O, przypomniało mi się: nie pogniewałbym się, gdyby Słowacja też znowu utarła nosa faworytom (bywam tam). :) Szwajcaria też bardzo zaimponowała bodajże na MŚ.

#38 Maurice

Maurice

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 758 postów
  • Interests:NHL, MLB, NBA
  • UZ:Maurice "Rocket" Richard
  • UD:Club de hockey Canadien
  • GG:10896345

Napisano 11 luty 2014 - 11:31

1. Kanada  

2. Rosja

3. Szwecja

4. USA/Czechy

Nos bras meurtris vous tendent le flambeau, à vous toujours de le porter bien haut.Dołączona grafika

#39 Mark1973

Mark1973

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 64 postów
  • Interests:F1, NHL, Siatkowka
  • UZ:Plekanec, Price, Rinne,PK,Stamkos
  • UD:Habs, Blues,Lighting, Kometa Brno

Napisano 12 luty 2014 - 11:43

Ja kibicuję Finlandii :smile:​ , mam nadzieje, że zajdą wysoko. Ale do złota typuję Szwecję. Rosja góra medal brązowy, chciałbym też żeby Słowacy trochę namieszali :smile:

#40 spirek

spirek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Interests:NHL NBA
  • GG:8574952

Napisano 12 luty 2014 - 01:11

z obozu team Canada: Price gra jutro, Luongo w piątek, na podstawie występów tej dwójki, zostanie podjęta kto zagra w niedzielę przeciwko Finom.

Go Habs Go Habs Rule Habs For Life!!! (Good Times and Bad)

Oshawa Eagles A(D)FL 2013/2014

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych