Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tampa Bay Lightning 2016/2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • UZ:Vincent Lecavalier
  • UD:Tampa Bay Lightning

Napisano 01 marzec 2017 - 11:04

Kurz po TD jeszcze opada. Czas jednak na kilka wniosków:

1)Y stanął na wysokości zadania: oddał Bishopa, Filppulę i Boyle'a. I tak to oceniam: konieczność-świetny ruch-żal. Szkoda mi bardzo tego Briana, bo był ważną częścią zespołu. Ktoś słusznie zauważył, że teraz w #tbl będzie problem z gabarytami z przodu.
Bishop odszedł za śmieszną zapłatę, ale skoro była to jedyna możliwość to nie mam pretensji do Y. Jeśli zaś chodzi o Filppulę, był to transfer na który długo oczekiwałem. Jego 5 mln to kwota zbyt duża za jego grę. Całe szczęście, że w tym sezonie wyraźnie się poprawił. Czwarta runda w drafcie 2018 po małym zamiksowaniu nie powala na kolana, ale nie o to przecież chodziło. A chodziło o...
2)Punkt drugi, czyli zwolnienie miejsca do podpisania zawodników. Luzując 12,85 mln $ (~6,5 mln po dodaniu nowych umów Wasiliewskiego i Hedmana) GM dał sobie miejsce do podpisania Drouina, Johnsona oraz Palata. Jakiś mały kontrakt dla Sustra być może też się trafi, ale nie na siłę.
3)W przyszłym roku być może zrzuci się też 4,6 mln Garrisona i w rezultacie zostanie tylko jeden kiepski kontrakt (Callahan).

4)Sytuacja w tabeli jest otwarta i wydarzyć się może naprawdę wszystko. 5 pkt do ósmego miejsca przy jednym meczu rozegranym mniej to nie jest ani mało, ani dużo. Ja powiem tak: walka o Puchar Stanleya w tym roku jest poza zasięgiem Tampy i w zasadzie wszystko mi jedno, czy te po będą, czy ich nie będzie. Postawa w ostatnich meczach jest, więcej niż zadowalająca, tyle, że na taki #wsh to będzie za mało.

#22 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • UZ:Vincent Lecavalier
  • UD:Tampa Bay Lightning

Napisano 28 marzec 2017 - 09:36

Tymczasem Tampa w pół-ahlowym składzie (5f i 2d grających przeciwko #chi zaczynało sezon w niższej lidze) kontynuuje walkę o miejsce w po. Imponujące. Po raz kolejny okazuje się, jaką głębią dysponuje organizacja z Florydy, jeśli o prospektów idzie. Wchodzą goście tacy jak Gourde, Dotchin czy Witkowski i dają radę. Oprócz tego liderzy (Kuczerow, Hedman, Wasiliewski) ciągną zespół ile wlezie.

Zastanawia mnie, czy jest opcja na wtoczenie się do drabinki Atlantic zamiast na dziką kartę. Pierwsza runda przeciwko #ott to lżejsza opcja niż #wsh, a do okupującego 3 miejsce w dywizji #tor brakuje dwóch punktów (choć Klonowe Liście rozegrały jedno spotkanie mniej).

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych