Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tampa Bay Lightning 2014/15 i 2015/2016

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • UZ:Vincent Lecavalier
  • UD:Tampa Bay Lightning

Napisano 14 czerwiec 2014 - 07:59

Podsumowanie zeszłego sezonu napisałem w temacie jego dotyczącym, zatem nie będę się powtarzał.

Ruchy kontraktowe wyglądają nieźle: Palat i Johnson podpisani na trzyletnie kontrakty o wartości 10 mln USD każdy. Z tych ważniejszych do podpisania zostali jeszcze Killorn, Salo i Callahan (choć ten ostatni nie na siłę). Z graczy do bottom six myślę, że warto zakontraktować Browna, Sustra i Kostkę, może jeszcze Barbeiro. Pożegnałbym się z Panikiem, Pyattem, Auliem i Lee. W obliczu robiącego ogromne postępy Gudlevskisa, Lindback też może być puszczony bez żalu.

Moim zdaniem, przed tym sezonem warto by trochę pohandlować/przyjrzeć się rynkowi UFA. W #tbl przydałby się prawoskrzydłowy do top 6 (na wypadek gdyby Callahan zażądał zbyt wiele) i obrońca do top 4 (raczej defensywny, choć Markowa bym chętnie wziął). Y może dać na wymianę Purcella (mimo, że nie przypuszczam, żeby znalazł się ktoś, kto weźmie jego 4,5 mln) + jakiegoś prospekta/pick. 16 mln do czapki, jest miejsce żeby manewrować.

Proszę o podpięcie.

#2 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów
  • UZ:Tomas Hertl #48
  • UD:San Jose Sharks

Napisano 25 czerwiec 2014 - 10:29

Kontrakt Ryana przyjemny dla Lightning. Zostało jeszcze sporo wolnych dolarów do wydania na wzmocnienia. Lightning to mój drugi po Sharks zespół na liście i za razem drugi, na którego poczynania w tym offseason czekam najbardziej. W obecnej sytuacji kadrowo-płacowej wydaje się, że projekt Tampa Bay Lightning na szczycie Konferencji Wchodniej będzie Yzermanowi ciężko zepsuć. Jest co prawda dużo "if" począwszy od formy Bishopa w następnym sezonie. czy spadek produktywności zanotują Palat i Johnson, czy Hedman jeszcze poprawi swoją, to jak wprowadzi się diament Drouin aż po to jak Yzerman wzmocni obronę (temat zdrowia pomijam). Pewne wydaje się być na tę chwilę jedno - oglądania Lightning w nadchodzącym sezonie w ofensywie to będzie creme de la creme NHL. 

W ogóle to z chęcią zobaczyłbym Richardsa jako 3C na krótkim dwuletnim kontrakcie. Powrót na stare śmieci, oczekiwania nie duże. Win-win dla obu stron. 

Edit: Dan Boyle wracający do Lightning również nie wydaje się być złym pomysłem. 

Dynasty NHLcompl Fantasy League
Cyclone Taylor Conference

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
C: David Krejci, Mikael Granlund, David Backes, Martin Hanzal
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
RW: Joe Pavelski [A], Wayne Simmonds, Mats Zuccarello, Patrick Sharp
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
G: Cory Schneider, Carey Price, Jonathan Bernier
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

12/13: RS: 11th PO:-               13/14: RS: 2nd PO: Championship
14/15: RS: 2nd PO: Final         15/16: RS: 7th PO: 1st round

16/17:

#3 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 10:17

Purcell do Oilers, Garrison w Tampie (choć to już dużo wcześniej). Wolałbym osobiście Edlera, ale myślę, ze Jazon Garnizon (lol) tez będzie wzmocnieniem.
Mówi się o zainteresowaniu Y Spezzą. Ja jestem na nie: na centrze #tbl jest upakowana.

Jeśli kogoś brać z UFA to najchętniej widziałbym Ehrhoffa, a spuścił gdzieś Brewera.

Co do ruchów kontraktowo-handlowych: Callahan dla mnie lekko przepłacony: osobiście dałbym mu 5mln, max 5,2 mln. Z drugiej strony patrząc na wcześniejsze zapowiedzi samego Ryana i szał wysokich kontaktów, dla niekoniecznie zasługujących na to graczy mogę powiedzieć, że jest to w miarę udany ruch. Y puścił tez BJ Crombeena i Nate'a Thompsona. O ile z BJ rozstaję się bez żalu, to Nate'a mi bardzo szkoda. Grał dobrze w PK i ogólnie dawał dużo od siebie w bottom 6. Trzecią i czwartą formację ogólnie znowu trzeba będzie składać od nowa (przy założeniu, że Drouin gra od początku w top6 u dołu zostali tylko Kuczerow, Brown i Killorn).

Na dziś jest zakontraktowanych 9 F, 6D (Ohlund będzie na LTIR) i 2G.

Użytkownik Spokojna Woda edytował ten post 04 lipiec 2014 - 06:07

#4 knedel

knedel

Newbie

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 lipiec 2014 - 12:00

o atak w TBL sie w zasadzie nie ma co martwic ale jakby tak wzmocnić obrone to Boltsy mogą być naprawde groźne a póki co zapraszam fanow na niedawno powstała stronke o TBL;)) tampa.cba.pl .Pozdro;)

#5 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów

Napisano 04 lipiec 2014 - 12:34

Tak mniej więcej będzie pewnie wyglądało ustawienie Lightning w nadchodzącym sezonie. 

Drouin - Stamkos - Callahan 
Palat - Filppula - Johnson 
Killorn - Boyle - Kucherov 
UFA    - JT Brown - UFA 

Gudas - Hedman 
Brewer - Garrison 
Carle - Stralman 

Bishop
Nabokov 

Wygląda imponująco bardzo. Można już mówić o Lightning jako o faworytach Wschodu? 

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

16/17:

#6 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisano 04 lipiec 2014 - 06:25

Na pewno można już mówić o #tbl w kategoriach contendera, ale dla mnie to jeszcze za wcześnie na deklaracje o prymacie wschodu :smile: Z #bos w dalszym ciągu będzie ciężko wygrywać, ale z #pit już powinny się toczyć wyrównane boje.

Popatrzymy, czy Drouin od razu wrzuci grę na poziomie St Louisa, jak bardzo Garrison i Stralman poprawią defensywę Lightning (która już w tamtym sezonie wyglądała dobrze), czy Bishop utrzyma formę itd. Nie należy zapominać, że mimo udanego RS i wejściu do playoffów po dwóch latach nieobecności rypnął się tylko jeden ,,klocek" i całe ,,lego" się posypało :wink:

Obronę zestawiłbym deczko inaczej:

Stralman - Hedman 
Carle - Garrison 
Gudas - Brewer

Generalnie widać, że od przyjścia Y notuje się postęp, co mnie bardzo cieszy. Miałem ogromny sentyment zarówno do Lecavaliera jak i St Louisa, ale patrząc z czysto sportowego punktu widzenia decyzje o ich, odpowiednio: wykupieniu i transferze okazały się słuszne. Yzerman podpisuje w większości bardzo dobre kontrakty, dobrze też wychodzą mu handle. W tym okresie letnim postąpił niemal zupełnie zgodnie z moimi oczekiwaniami: wykupiony Malone, przehandlowany Purcell, mocno poprawiona defensywa, brak sprowadzenia Spezzy. Rozumiem, że Nabokow ma być drugim bramkarzem na rok, a Gudlevskis będzie się z Wasilewskim ogrywał w AHL.

Fajne to.

#7 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • Interests:Hokej, pilka nozna, polityka, historia, motoryzacja, jezyki obce.
  • UZ:Gabo, Hossa, Tatar, Jurco, Callahan
  • UD:New York Rangers, Slowacja
  • GG:7354429
  • Liga Typerow: Dywizja Warszawska

Napisano 04 lipiec 2014 - 08:31

A co się dzieje z Ryśkiem Panikiem ? Parę dni temu słyszałem o tym, że dostał od Bolts Qualifying Offer, ale to by było na tyle, negocjacje póki co nie rozpocżęte zdaje się. A więc Panik :

a. Zostaje w TBL i gra na poziomie NHL od początku sezonu.

b. Zaczyna sezon w AHL i gra w TBL w wypadku urazów podstawowych graczy

c. Odchodzi z TBL.

Poprosiłbym o poprawną odpowiedź.... ;)

Użytkownik MG10 edytował ten post 04 lipiec 2014 - 08:34

#8 RNFR

RNFR

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 74 postów
  • UZ:A. Barkov, N. Bjugstad, R. Luongo
  • UD:Florida Panthers

Napisano 05 lipiec 2014 - 10:23

Na pewno można już mówić o #tbl w kategoriach contendera, ale dla mnie to jeszcze za wcześnie na deklaracje o prymacie wschodu :smile: Z #bos w dalszym ciągu będzie ciężko wygrywać, ale z #pit już powinny się toczyć wyrównane boje.

Popatrzymy, czy Drouin od razu wrzuci grę na poziomie St Louisa, jak bardzo Garrison i Stralman poprawią defensywę Lightning (która już w tamtym sezonie wyglądała dobrze), czy Bishop utrzyma formę itd. Nie należy zapominać, że mimo udanego RS i wejściu do playoffów po dwóch latach nieobecności rypnął się tylko jeden ,,klocek" i całe ,,lego" się posypało :wink:

Życzę powodzenia :)

#9 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 05 lipiec 2014 - 01:21

A co się dzieje z Ryśkiem Panikiem ? Parę dni temu słyszałem o tym, że dostał od Bolts Qualifying Offer, ale to by było na tyle, negocjacje póki co nie rozpocżęte zdaje się. A więc Panik :

a. Zostaje w TBL i gra na poziomie NHL od początku sezonu.

b. Zaczyna sezon w AHL i gra w TBL w wypadku urazów podstawowych graczy

c. Odchodzi z TBL.

Poprosiłbym o poprawną odpowiedź.... ;)

Stawiam na b) :)

#10 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 10:19

Życzę powodzenia :)

Akurat myślę, że Garrison został sprowadzony przed wszystkim do tego aby prowadzić 2nd PP unit w Lightning i do nie bycia po prostu totalną dziurą w obronie. :) 

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies

16/17:

#11 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7199 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 10 lipiec 2014 - 09:38

Mały off-top, do dealów Kane i Toewsa w Hawks. Najbardziej ręce po tych kontraktach zaciera agencja Newport, która ogólnie jest trudna w negocjacjach (znam to z O'Reillym) ale ma też w swoim składzie Stamkosa. Za rok pewnie Stevie Y będzie chciał negocjować nową umowę Stammera. Zdziwię się jeśli ceną wywoławczą nie będzie około 12-13 milionów za sezon. Być może będziemy mieli pierwszego 100-milionowego gracza w nowej CBA 8 lat za 12,5 miliona. Yzerman pewnie już cierpi na bezsenność ;)

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#12 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisano 10 lipiec 2014 - 06:44

Przy rosnącym capie nawet te 12,5 mln Stammera (mam nadzieję, że skończy się na równych 10; Steven to wszak kapitan i twarz organizacji, może będzie miał mniejszy apetyt, niż pazerna dwójka z #chi ) nie powinno ,,rozwalić" zespołu. Po następnym sezonie wszyscy najważniejsi zawodnicy będą mieli ważne kontrakty jeszcze minimum po 2 lata. Wyjątkiem jest tutaj Bishop, który przy utrzymaniu obecnego poziomu gry z pewnością dostanie jakieś 5-6 mln/sezon.

#13 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 10 lipiec 2014 - 07:09

Przy rosnącym capie nawet te 12,5 mln Stammera (mam nadzieję, że skończy się na równych 10; Steven to wszak kapitan i twarz organizacji, może będzie miał mniejszy apetyt, niż pazerna dwójka z #chi ) nie powinno ,,rozwalić" zespołu. Po następnym sezonie wszyscy najważniejsi zawodnicy będą mieli ważne kontrakty jeszcze minimum po 2 lata. Wyjątkiem jest tutaj Bishop, który przy utrzymaniu obecnego poziomu gry z pewnością dostanie jakieś 5-6 mln/sezon.

Aż nie mogę się doczekać, żeby usłyszeć ile Stamkos zaśpiewa i jak to się będzie miało w stosunku do naszego pazernego kapitano z dwoma pierścieniami, Selke i Conn Smythe.

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

#14 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7199 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 11 lipiec 2014 - 01:40

Aż nie mogę się doczekać, żeby usłyszeć ile Stamkos zaśpiewa i jak to się będzie miało w stosunku do naszego pazernego kapitano z dwoma pierścieniami, Selke i Conn Smythe.

Jonga, nie obraź się ale jako postronny obserwator (tzn. osoba, która nie jest fanem ani Hawks ani Bolts), gdybym miał budować swoją drużynę i zacząć od jednego z dwóch Stamkosa lub Toewsa, to wziąłbym Stevena every day of the week and twice on Sunday). Toews jest świetny, ale Stamkos jest przynajmniej o pół półki wyżej. I w żaden sposób nie zmieniają tego dwa Puchary, bo hokej to sport drużynowy i jakkolwiek wkładu Toewsa w ich zdobycie umniejszać nie można, to nie zdobył ich sam. Stamkos to jest gracz, którego można śmiało określić generational talent. Toews bardziej pasuje do elite level, wciąż bardzo wysoko, ale jednak ciut niżej. Myślę, ze Stammer jeśli wokół niego zostanie zbudowana podobna ekipa jak wokół Toewsa też swojego Stana jeszcze zdobędzie.

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#15 Pershing

Pershing

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • UZ:Evgeni Malkin, Marc-Andre Fleury
  • UD:Pittsburgh Penguins
  • GG:10607861

Napisano 11 lipiec 2014 - 03:42

Brenden Morrow w Bolts na rok za 1,55m.

IrIJhg8.gif

#16 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 11 lipiec 2014 - 03:53

Nie obrażam się, bo to jasne, że patrzę na sytuację z zupełnie innego obozu.

Stammer to jest zupełnie inny gracz od Toewsa. Tazer to kapitan z krwi i kości, który jest, według mnie, zawodnikiem kompletnym. Stammer bliżej przypomina mi to, co miało wyrosnąć z Kanera, który pod wpływem strategii wąsacza, słabszej formy w jednym sezonie i braku tego nieco typowego dla zespołów z jedną gwiazdą nastawienia na granie pod niego, stał się nieco słabszy w rankingu od Stamkosa.

I w żaden sposób nie zmieniają tego dwa Puchary, bo hokej to sport drużynowy i jakkolwiek wkładu Toewsa w ich zdobycie umniejszać nie można, to nie zdobył ich sam.

Stamkos też nie zdobędzie ich sam, jeśli zdobędzie. Jeśli mowa o pucharach i trofeach to bardziej rozchodzi mi się o to, że za pierścienie się dopłaca. Zawsze. Gdyby 19 i 88 nie zdobyli tych Pucharów nie byłoby mowy o takiej kwocie.

W dodatku nawet jeśli niemal wszyscy uważacie, że przepłaciliśmy, co imo nie jest prawdą, poczekajcie na kolejne kontrakty. W tym właśnie ten kontrakt Stamkosa, który rzeczywiście jest zawodnikiem wokół którego można budować całą organizację i jest naprawdę świetny, ale nie podniósł Pucharu nad głowę, a mimo to dostanie większą kasę od tej dwójki. W dobie rosnącego salary cap te kontrakty za 3-4 lata mogą wyglądać naprawdę zabawnie.

Użytkownik Jonga edytował ten post 11 lipiec 2014 - 03:59

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

#17 Mark1973

Mark1973

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 64 postów
  • Interests:F1, NHL, Siatkowka
  • UZ:Plekanec, Price, Rinne,PK,Stamkos
  • UD:Habs, Blues,Lighting, Kometa Brno

Napisano 14 październik 2014 - 07:27

Tampa odpaliła petardy i rozniosła Habs. W strzałach aż 41-17 i hattrick Stamkosa, jak ktoś widział mecz niech napisze kilka słów co tam sie działo.  

#18 Valverde

Valverde

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1297 postów
  • UZ:Henrik Lundqvist, Ryan Callahan
  • UD:New York Rangers

Napisano 14 październik 2014 - 10:39

Przyjąłem dwie tercje i przede wszystkim zaczęło się od wtopy Price'a (gol Hedmana). A dalej to już tylko magiczny PP Tampy i wspaniale rozwijająca się młodzież. Naprawdę, to co grają Johnson, Kuczerow, Palat, Namiestnikow (+Connolly, choć akurat nie dziś) - ręce same składają się do oklasków. A pomyśleć, że debiutu wciąż nie zaliczył Drouin... Nie ma się co dziwić, że skądinąd również utalentowany Panik został bez żalu pożegnany. Konkurencja po prostu go przeskoczyła. Jak dla mnie Tampa ma w ataku wszystko - skilla, szybkość, zgranie, wyczucie w defensywie.

W połączeniu z off-night Canadiens... Wynik mógł pójść tylko w jedną stronę.

#19 River

River

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • UZ:Pavel Datsyuk
  • UD:Detroit Red Wings

Napisano 14 październik 2014 - 11:20

Tampa odpaliła petardy i rozniosła Habs. W strzałach aż 41-17 i hattrick Stamkosa, jak ktoś widział mecz niech napisze kilka słów co tam sie działo.  

Bedac zlosliwym mozna by rzec, ze Tampa grala dzis z jakims zespolem z AHL bo roznica miedzy zespolami byla bardzo duza. Zadziwiajaco duza. Habs w pewnym stopniu mozna wytlumaczyc tym, ze to czwarty wyjazd na przestrzeni 6 dni wiec musialo sie to jakos odbic na postawie zespolu. Chociazby Subban ogrywany naprawde latwo, Price chyba nie do konca skoncentrowany (pierwszy gol na jego konto) a w ogole zespol jakby byl o tempo wolniejszy od gospodarzy i jakos taki nieobecny.

Inna sprawa, ze Tampa zagrala swietnie. Stamkos odpalil (w sumie 12 SOG w tym meczu), Hedman kapitalny (podanie przy bramce na 3-1 paluchy lizac) i mlodziez, o czym wspomnial Valverde, niesamowita. Fakt, tylko Drouina tam brakuje by miec rewie talentu na lodzie. Naprawde wielka przyszlosc przed tym zespolem bo przeciez czy to Stamkos czy Hedman to juz uznane nazwiska a wciaz bardzo mlodzi zawodnicy a za nimi wchodzi do zespolu szeroka grupa utalentowanych zawodnikow. Dodac do tego Bishopa w bramce plus takich doswiadczonych zawodnikow jak Callahan, Stralman, Garisson czy Brewer i mozna powiedziec, ze na Florydzie stworzono ekipe, ktora jest skazana na sukces.

#20 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisano 14 październik 2014 - 03:58

Dodac do tego Bishopa w bramce plus takich doswiadczonych zawodnikow jak Callahan, Stralman, Garisson czy Brewer i mozna powiedziec, ze na Florydzie stworzono ekipe, ktora jest skazana na sukces.

Brewer póki co zagrał tylko jeden mecz, a i nie jest to jakiś kluczowy zawodnik w formacjach tyłowych Lightning :wink:
Valverde-Drouin jest kontuzjowany i Cooper stwierdził, że nie ma pośpiechu z wystawianiem go. Dlatego jeszcze nie zagrał :cool2:

Imponująco zaczął Hedman. 7 pkt w 3 meczach? Biorę to. Stamkos jak zaczął strzelać to od razu z grubej rury, Bishop też fajnie, podobnie jak Callahan. Zdaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Jakby ktoś obejrzał w najbliższym czasie mecz #tbl niech napisze coś o postawie Conolly'ego. W dalszym ciągu nie jestem przekonany do tego zawodnika, ale może to tylko ja jestem uprzedzony :tongue:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych