Skocz do zawartości

Zdjęcie

Detroit Red Wings 2015/2016

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#1 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4291 postów
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 28 maj 2015 - 03:45

Temat do dyskusji nt. gry Detoit Red Wings w sezonie 2015/2016

giphy.gif

#2 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 938 postów

Napisano 09 czerwiec 2015 - 07:30

Dziś podczas konferencji prasowej został przedstawiony Jeff Blashill jako nowy trener Detroit Red Wings. Gdy tylko okazało się, ze Babs nie przedłuży kontraktu z Skrzydlatymi Blashill był głównym kandydatem do objęcia sterów w Detroit. 

Świetna praca Jeffa z Gryfami zaowocowała posadą pierwszego trenera w Detroit i cóż mam nadzieję, ze nasz nowy trener będzie odważniej stawiał na młodych graczy. Jestem bardzo ciekawy jak szatnia Skrzydeł zareaguje na nowego trenera, bo jak by nie patrzeć 10 bardzo udanych lat pod skrzydłami Babsa i nagle zmiana na  trenera bez doświadczenia w NHL. Mam nadzieję, ze powiew świeżości podziała mobilizująco na graczy i da im dodatkowej motywacji do jeszcze większego wysiłku. 

Powodzenia Jeff i witamy na pokładzie.   :smile:

#3 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 23 czerwiec 2015 - 08:54

Chris Chelios i Tony Granato asystentami trenera. No niezła obstawa. 

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

#4 Roggi

Roggi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • UZ:Pawel Dacjuk
  • UD:Detroit Red Wings, Sborna

Napisano 24 czerwiec 2015 - 01:12

Chelios nie będzie na ławce, ma służyć jedynie dobrą radą  z "góry".

#5 River

River

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • UZ:Pavel Datsyuk
  • UD:Detroit Red Wings

Napisano 28 czerwiec 2015 - 01:05

ok. Draft za nami, wypada skrobnac pare zdan.

Przed samym naborem mielismy 6 pickow i jak sie okazalo, nie ruszalismy ich i wybieralismy tak jak wypadlo nam z kolejnosci.

#19 Evgeny Svechnikov LW/C

Cieszy mnie ten wybor bo byl jednym z moich faworytow jesli chodzi o nasz wybor w 1 rundzie. Warunki fizyczne, duzy talent ofensywny, wlasnie pod wzgledem talentu uwaza sie, ze powinien byc wyzej w tym drafcie ale fakt, ze jest Rosjaninem niektorych odstraszal. W koncu russian factory :laugh:  Zbierajac kolejne informacje o nim pojawialy sie opinie, ze w innych draftach ten chlopak bylby w top10. Zatem wyglada na to, ze wpadl nam naprawde interesujacy i obiecujacy prospekt do systemu z potencjalem do top-6.

Wracajac do jego zalet to poza warunkami oraz skillem, dobra jazda na lyzwach (choc podobno do poprawiania), swietne panowanie nad krazkiem oraz fakt, ze moze grac na centrze. I wlasnie pod tym kątem mialby byc przygotowywany do gry u nas. Jako srodkowy. Zreszta w minionym sezonie grywal juz na srodku. Jest juz po pierwszym sezonie w NA w barwach Cape Breton (55GP, 32+46) gdzie byl sklasyfikowany na drugim miejscu w punktacji kanadyjskiej wsrod pierwszoroczniakow w QMJHL. Zatem jego pierwszy rok na mniejszych lodowiskach bardzo udany. Najblizszy sezon rowniez spedzi w Cape Breton i mysle, ze smialo mozna liczyc na progres w jego grze.

Jesli chodzi o minusy to przede wszystkim gra w defensywie i tu jest duzo do poprawy. Ale to akurat nie jest zaskoczenie jesli chodzi o mlodych rosyjskich napastnikow.

Warto dodac, ze Svechnikov jest pierwszym Rosjaninem wybranym w 1 rundzie przez Red Wings od 1995 roku a jednoczesnie najwyzej wybranym Rosjaninem w historii organizacji. Czytajac podraftowe wypowiedzi z naszego obozu, bylismy zaskoczeni faktem, ze byl dostepny podczas naszego wyboru i nie chcielismy przepuscic okazji by siegnac po niego. Zreszta Holland nie zastosowal manewru z przesuwaniem wyboru w dol w zamian za np. odzyskanie drugiej rundy ani tez nie zniechecil nas fakt, ze Svechnikov jest Rosjaninem. Zreszta w jego przypadku nie ma co sie raczej marwic tym, ze ucieknie do KHL bo sam podkresla, ze zalezy mu na grze w NHL

#73 Vili Saarijarvi D

Wybor dla mnie zaskakujacy ale im wiecej o nim czytam tym bardziej sie do tego wyboru przekonuje.

Pierwsze co sie rzuca w oczy to jego rozmiary. Filigranowy (176cm, 73kg) chlopak a to przeciez obronca. Trzeba jednak pamietac, ze to jeszcze tak naprawde dzieciak i moze sie troche "rozrosnie" :tongue:

Prawy uchwyt kija (alleluja!), ofensywny i bardzo dynamiczny obronca ze zmyslem do gry "do przodu". Juz chocby po tym opisie widac, ze to typ obroncy, ktorego nam bardzo brakuje. Co ciekawe, maly Fin zaczynal jako napastnik.

Zrobil swietne wrazenie na ostatnich MS u-18 gdzie znalazl sie w druzynie turnieju, uznany zostal najlepszym obronca turnieju i mial najlepsze statysyki (gole, asysty, punkty) wsrod obroncow a sama Finlandia skonczyla ze srebrem. Miniony sedzon spedzil za ocenem w USHL w druzynie Green Bay Gamblers. Jak sam mowi, celem bylo poznanie tego jak gra sie na lodowiskach polnocnoamerykanskich oraz nauka jezyka. Najblizszy sezon spedzi w Finlandii gdzie bedzie gral w barwach Karpat. Warto bedzie mu sie blizej przygladac. Mozna go troche porownywac do Samiego Vatanena, choc oczywiscie na dzien dzisiejszy to nie ten rozmiar kapelusza a przed naszym mlodym prospektem jeszcze daleka droga do NHL. Mozna jednak wierzyc, ze skoro wybralismy go w 3 rundzie mimo jego warunkow fizycznych to nie po to by zmarnowac ten wybor.

#110 Joren Van Pottelberghe G

Jestem zaskoczony, ze wzielismy bramkarza. Szwajcar nacodzien gra w Linkoping w druzynie juniorskiej. To duzy bramkarz (189cm, 90kg), wiecej nie wiem. W kazdym razie Hakan go bardzo chcial a ze Szwajcar gra w Szwecji to wszystko pasuje. Szweda w tym drafcie nie mamy ale mamy Szwajcara ze Szwecji czyli prawie prawie :laugh:

Chielismy go wziac w 3 rundzie ale Saarijarvi byl wciaz dostepny dlatego siegnelismy po Fina a Szwajcar trafil nam sie w kolejnej rundzie.

Gral on rowniez na MS U-18 gdzie byl podstawowym bramkarzem Helwetow. 

#140 Chase Pearson C

Srodkowy o dobrych warunkach fizycznych (ostatnio lubimy brac duzych :wink: ). Dlugoterminowy projekt jesli w ogole wypali. Gral w USHL w Youngstown ale od nowego sezonu bedzie gral na Uniwersytecie Maine.

Dobry w grze jeden na jeden, dobrze jezdzi na lyzwach i ma dobry hokejowy instynkt. 

#170 Patrick Holway D

Bardzo dobre warunki fizyczne, silny obronca z prawym uchwytem. Najblizszy rok w USHL, poznie do NCAA. Na podpisanie kontraktu mamy z czas do polowy 2020 roku zatem spieszyc sie nie trzeba. Wiele o Haloweyu tez nie mozna powiedziec. Raczej trzeba bedzie poczekac 2-3 lata zanim bedzie wiadomo cos wiecej nt. tego czy cos z niego wyrosnie.

#200 Adam Marsh LW

Szybki lewoskrzydlowy z mocnym strzalem, zadziorny lubiacy gre fizyczna, troche w typie Tylera Bertuzziego. Obecnie zawodnik Saint John Sea Dogs z QMJHL. W minionym sezonie 60GP, 24+20. 

7 runda wiec ryzyko niewielkie. Wg prognoz mial byc wybrany znacznie wyzej ale spadl az do naszej 7 rundy.

Pierwszych trzech zawodnikow mozna wziac za tych w ktorych pokladamy duze nadzieje. I co ciekawe, sa to europejczycy. Pozostali zawodnicy to spore niewiadome i raczej nalezy przypuszczac, ze jak na tak dalekie wybory to cudow nie ma co oczekiwac. Sa to opcje dlugoterminowe i przd nimi kilka  spokojnych lat pracy nad soba.

Osobiscie mocno licze na Rosjanina i Fina. Wygladaja zbyt obiecujaco by ich zmarnowac i sadze, ze ich czas w NHL w barwach Skrzydel predzej czy pozniej nadejdzie.

Ciekawi mnie ten bramkarz. Mrazek ma byc w niedlugim czasie jedynka, na zapleczu mamy Pattersona, Coreau czy Perryego. Tu dokladamy kolejnego. No ale skoro to wybor Hakana Anderssona to trzeba mu zaufac.

-----------------------------

Z innej beczki. Przejrzalem nasze zasoby wsrod napastnikow i oto lista zawodnikow do 26 roku zycia:

Tatar

Sheahan

Andersson

Glendening

Ferraro

Jurco

Nyquist

Larkin

Mantha

Holmstrom

Turgeon

Bertuzzi

Nastasiuk

Athanasiou

Pulkkinen

Svechnikov

Duzo za duzo? Dla wszystkich miejsca w rosterze nie starczy. Niektorzy predzej czy pozniej odejda bo bedzie miejsca brakowac. W piatek dolozylismy Svechnikova (co mnie osobiscie cieszy). Trzeba jednak bedzie uszczuplic te liste i lepiej to zrobic poprzez jakas logiczna wymiane niz zostawiac taki tlum a pozniej pozbywac sie zawodnikow za drobne bo sie nie mieszcza wiec nie graja a ich wartosc spada. Z racji tego, ze pilnie potrzebujemy sensownego D wymiana jest wskazana, zwlaszcza, ze wsrod zasobow ofensywnych mamy czym handlowac. Oczywiscie niektore z tych nazwisk sa nie do ruszenia, jednak zastanawiam sie czy Holland wzial pod uwage nasza glebie w ataku a jednoczenie biede w obronie w kontekscie ewentualnej wymiany?

Użytkownik River edytował ten post 28 czerwiec 2015 - 01:14

• YWNWA i bukaj22 lubią to

#6 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 938 postów

Napisano 28 czerwiec 2015 - 03:49

Odnośnie Joren"a Van Pottelberghe, to w zeszłym sezonie jego sytuacja była dość specyficzna ponieważ wyczytałem, ze był przewidziany jako bramkarz nr 1 w zespole juniorów Linkopings ale że w zespole B jedyny bramkarz doznał kontuzji, to Pottelberghe tam trafił 

Mogło mieć, to wpływ że został wybrany w 4 rundzie a nie wyżej. Zresztą Wright mówił, ze chcieli go brać w 3 rundzie, ale nadarzyła się okazja do wybrania Saarijarviego a, ze poza Marchenko nie mamy właściwie obrońców z prawym uchwytem kija, to padło na intrygującego a zarazem przesympatycznego Fina. 

W sumie, to okoliczności wybrania Van Pottelberghe przypominają trochę sytuację z Datsyukiem.

Co do Pearson"a to wyczytałem, ze jest określany jako two way forward, który w USHL był graczem zadaniowym i chwalony jest za dobrą grę w kole wznowień i pracowitość a także podkreślano fakt, ze jako 17 latek grał przeciwko zawodnikom 18 i 19 letnim. Oczywiście jest, to duzy projekt i zobaczymy co z niego wyrośnie.

Ponoć Adama Marsha chcieliśmy brać w 6 rundzie, ale jednak zdecydowano się na dużego obrońcę Halloway"a, który ponoć fantastycznie jezdzi na łyżwach i trzyma kij po prawej stronie. 

Co do Marsha, to ponoć zaszkodziła mu obiegowa opinia, ze ma trudny charakter, ale jednocześnie posiada duży talent strzelecki. Do poprawy ma grę w defensywie

Natomiast Svechnikov wygląda na świetnego snajpera, który może być kimś w rodzaju Manthy w wersji 2.0. W Cape Breton był próbowany na Centrze i miał tam 52 % skuteczności więc całkiem przyzwoicie.  

Ogólnie intrygujące są tegoroczne wybory Skrzydeł w drafcie i jestem bardzo ciekaw co z tych chłopaków wyrośnie. Trzeba tez nadmienić, że pierwszy raz od dawna nie draftowaliśmy żadnego Szweda...

#7 Roggi

Roggi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisano 29 czerwiec 2015 - 12:39

Zupełnie nie podobają mi się nasze tegoroczne wybory. Poza Swiecznikowem pozostałe nazwiska niewiele mi mówią i mam wrażenie, że można było "wyciągnąć" grajków z większym talentem. Czy to my jesteśmy mądrzejsi od innych, czy też tylko takich strugamy? Zobaczymy za parę lat...

#8 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów
  • UZ:Teemu Selanne, Sami Vatanen, Perry
  • UD:Anaheim Ducks, Suomi

Napisano 03 lipiec 2015 - 08:49

Ciekawa sprawa z Finem, którego wybraliście. Otóż prawdopodobnie będzie on jednym z pierwszych z tej klasy draftowej, który podpisze ELC. Nawet na twitterze pisali już wczoraj, że tak się stało, choć potem klub zaprzeczył, ale powiedzieli, że pracują nad tym, więc pewnie jest to blisko. Saarijarvi miał grać w Karpat Oulu, związał się z mistrzem Finlandii trzyletnim kontraktem, ale teraz wszystko wskazuje na to, że to już nieaktualne i od nowego sezonu będzie grał w OHL. To przykład na to jak losy młodego zawodnika mogą się zmienić po wybraniu w drafcie. Możemy założyć, że to Red Wings uznali, że lepsze dla jego rozwoju będzie granie w topowej lidze juniorskiej w NA, więc żeby skorzystać z tej umowy transferowej z fińskimi klubami muszą najpierw wciągnąć go już teraz pod kontrakt, bo przecież ma ważny w Finlandii.

Flint Firebirds to jest ten zespół z OHL, który dosłownie parę dni temu wybrał Saarijarviego z wysokim numerem w CHL import drafcie. Byłem zdziwiony jak to zobaczyłem, bo przecież znany był ten jego kontrakt w Oulu, ale widać musiało być tu jakieś porozumienie między tym nowym na mapie OHL teamem (zastąpili Plymouth Whalers) a ekipą z Detroit. Warto jeszcze dodać, że Flint leży rzut kamieniem od Detroit (96 km), więc jest to bardzo wygodna sytuacja dla Red Wings, którzy będą mieli młodego Fina praktycznie pod nosem i będą mogli regularnie śledzić jego postępy. Ciekawe czy w przyszłości będziemy widzieć kolejne tego typu ruchy, no i czy Red Wings będą też sięgać w drafcie po chłopaków z Firebirds. W sumie wygodnie mieć taką organizację z lig CHL praktycznie pod ręką. Do tej pory tę wygodę miały tylko niektóre ekipy kanadyjskie...

Nie wiem co wyrośnie z Vili, ale piszę to tak jako ciekawostkę tej przerwy letniej, bo na dniach to się powinno wyjaśnić. W sumie nie jestem z tego za bardzo zadowolony, bo Saarijarvi to był jeden z tych młodych graczy, którym miałem zamiar dokładnie się przyglądać w nowym sezonie Liigi, a tak w OHL zniknie mi z horyzontu. Ciekawe jak to się przełoży na jego szanse dostania się do młodzieżówki Jalonena na domowe WJC, ale jak mówię, widać Red Wings uznali, że to będzie dla niego lepsze niż mocny kadrowo Karpat Oulu, gdzie wcale nie musiał mieć pewnego miejsca w składzie na najwyższą klasę rozgrywkową...

#9 River

River

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisano 03 lipiec 2015 - 12:04

Nie jest to faktycznie jeszcze potwierdzone ale rzeczywiscie, najprawdopodobniej Saarijarvi zagra juz od wrzesnia w OHL. Skoro ma dostac ELC to nie po to by grac w Finlandii tylko po to by mogl rozwiazac kontrakt z Karpat i przeniesc sie do Ameryki.

Dla mnie to dobra decyzja dla rozwoju Fina. Chlopak jest juz po roku gry za oceanem wiec kwestia klimatyzacji odpada. Jezyka sie nauczyl wiec sadze, ze ma teraz czas by sie tylko rozwijac sportowo. Kolejny rok gry na mniejszych lodowiska tez bardzo mu pomoze. Co z niego wyrosnie to duza niewiadoma ale sadzac po tym, ze wybralismy go w trzeciej rundzie, ze nie przestraszyly nas jego warunki fizyczne i ze tak szybko dostanie kontrakt swiadczy o tym, ze w naszym obozie w filigranowym Finie poklada sie spore nadzieje.

Dzis rusza development camp w Traverse City. Potrwa do 7 lipca. Zaproszeni wszyscy z tegorocznego i zeszlorocznego naboru (oprocz Kadeykina). Ciekawostka jest, ze na camp zaproszenie dostalo dwoch synow Nicklasa Lidstroma i syn Mike'a Babcocka.

Co do 1 lipca. Wreszcie. Wreszcie obronca z prawym uchwytem. Fajnie, ze Green do nas dolaczyl. Oczywiscie ma on swoje slabosci ale licze na to, ze bedziemy go wykorzystywac przede wszystkim pod katem jego zalet. Gra do przodu, strzal, PP itp to wszystko co nam sie na pewno mocno przyda a czego nam u naszych defensorow brakuje (poza Kronwallem). Kontrakt tez fajny. Te 6mln jakos nie bedzie bolec bo tylko na trzy lata a to jest wazniejsze. Tu pochwala dla Hollanda, ze nie zwariowal i nie dal 5-6 lat. Sadze, ze przypadek Weissa go tego nauczyl.

Richards jest zaskoczeniem ale umowa tylko roczna wiec bez wiekszego ryzyka. Po wykupieniu Weissa trzeba bylo jakos zapelnic luke na srodku. Richards to rozwiazanie tymczasowe, ktore jednak moze byc nam bardzo potrzebne. Datsyuk jest po operacji i wiele wskazuje na to, ze ominie go poczatek sezonu. Zatem Richards sie przyda. To wciaz zawodnik, ktory moze byc przydatny choc tak jak wspomnialem, rozwiazanie tymczasowe. Przypuszczam, ze jesli Larkin zaliczy mocny sezon w AHL to juz na stale od sezonu 16/17 wskoczy do rostera. A sadze, ze dostanie szanse takze i w tym sezonie.

Jak zapowiedzial Holland, Pulkkinen juz ma stale miejsce w rosterze na najblizszy sezon zatem tak naprawde, dla naszej finskiej strzelby wlasnie zaczyna sie kariera w NHL.

Na te chwile mamy podpisanych 11F, 7D i 2G. Wolne 6,7mln. Do podpisania Ferraro, Nyquist, Jurco i Pulkkinen. Nie wiadomo co z Franzenem, jego powrot wciaz jest niepewny.  Wydaje sie tez, ze czeka nas jakis trade bo w obronie troche tloczno a wciaz w tej siodemce obroncow nie ma Marchenki czy Ouelleta. A niby mial byc awans z zaplecza.

Smith dostal nowy kontrakt i to jest jego ostatnia szansa na pokazanie sie. Jesli pod Blashillem nie zacznie grtac powaznie to tego nowego kontraktu najpewniej nie wypelni. Kindl niby tez ma dostac szanse przekonania do siebie. Malo mi sie podoba ta dwojka. Marzy mi sie odstrzelenie ktoregos z nich, chocby za picka ale skoro otwarcie zapowiedziano, ze sezon zaczna z nami to na moich marzeniach sie skonczy. Brakuje jednak miejsca dla kogos z zaplecza i kto wie, moze to Quincey bedzie tym zbytecznym. Rok kontraktu, 4,25mln. Swieza krew w D mile widziana a Green to jednak wciaz za malo.

• bukaj22 lubi to

#10 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 938 postów

Napisano 03 lipiec 2015 - 09:36

Jeśli o mnie chodzi, to bardzo podobają mi się oba kontrakty zarówno Greena jak i Richardsa. Jak powszechnie wiadomo nasza największą bolączką od lat jest defensywa i pozyskanie Greena jest naprawdę wartościowym wzmocnieniem tej formacji. Owszem Green ma swoje wady, ale myślę że przy dobrym systemie gry jesteśmy w stanie zamaskować słabości tego gracza a jeśli chodzi o zalety, to oczywiście gra w ofensywie jest jego głównym atutem a w dodatku ma prawy uchwyt kija a my takich obrońców nie mamy. Myślę, że nasze PP będzie naprawdę niebezpieczne, bo dostajemy w tym momencie kolejną opcję w ofensywie. Z całym szacunkiem dla Eryka czy Quinceya, ale oni z tymi swoimi strzałami nie trafili by w bramkę do Rugby. Poza tym  myślę sobie, że poprzedni sezon pokazał progres w grze defensywne Greena, być może nie był to wielki skok jakościowy,ale jednak poprawił się ten gracz w grze defensywnej. Mam tylko nadzieję, że zdrowie będzie mu dopisywało.

Co do Richardsa, to przyznam się szczerze, ze chciałem tego gracza w Red Wings już parę lat temu.  Oczywiście ma już swoje lata, ale Mike jest nadal w stanie dać nam jakość w ofensywie. Bardzo liczę na jego świetne podania.

Jest to kolejna opcja w ofensywie do wykorzystania i pole do popisu będzie miał Richards duże, bo mówi się o tym że Datsyuk wróci do gry dopiero w Listopadzie. Zresztą kontrakt Richardsa jest tylko na rok i tutaj niczym nie ryzykujemy. Gorszy od Weissa na pewno nie będzie.  

Zgadzam się z Riverem, że przydało by się kogoś z dwójki Smith, Kindl odstrzelić i myślę że kontrakt Smitha można by wcisnąć komuś nawet za jakiś pick. Tak szczerze mówiąc, to Quinceya też bym się chętnie pozbył, bo Xavier i Marczenko czekają na grę i szkoda ich blokować... No ale spory ma Kyle ten kontrakt i ciężko go ruszyć. 

Co do Campu, to jestem bardzo ciekaw co pokaże Svechnikov. A tak poza tym intrygują mnie synowie Lidstroma i to czy coś z nich wyrośnie. Mamy już młodego Holmstroma, który spokrewniony z Tomasem nie jest, ale nazwisko się zgadza i kto wie może nie będziemy musieli daleko szukać drugiego Lidstroma.   :smile:  Inna sprawa, ze żeby zmierzyć się z taką legendą wspaniałego ojca, to naprawdę trudna sprawa.  

#11 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 03 lipiec 2015 - 10:30

Panie, wy nie Mike'a a Brada Richardsa wzięliście.

U nas się spisał, chociaż przez pól sezonu narzekalismy. Za dużo po nim nie oczekuj, ale akurat w system Detroit może się wpasować. Pociechy z zawodnika życzę ;)

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

#12 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 938 postów

Napisano 10 lipiec 2015 - 11:18

Tak oczywiście miałem na myśli Brada Richardsa. Od tych upałów coś mi się pokićkało. :smile: 

Mając na uwadze absencję Datsa z początku sezonu  to wydaje się, ze Brad zostanie rzucony na głęboką wodę i ma być Centrem nr "2" od początku sezonu i jestem ciekaw jak mu pójdzie.

A tymczasem podpisujemy Nyquista na 4 lata za łączną sumę 19 mln $ W poszczególnych latach wygląda to tak :  {1 tr 4 mln $ }   {2 yr 4,25 mln $ } { 3 yr 5,25 mln $ } {4 yr 5,50 mln $}

Generalnie podoba mi się nowa umowa Gusa zarówno pod względem finansowym jak i długości kontraktu i mogę z czystym sumieniem bić brawo Hollandowi. Mimo, ze pod czapką robi się ciasno, to wierzę, ze bez problemu podpiszemy Pulu i Jurco i będziemy mogli ruszać w nowy sezon z nadziejami.   Green powinien dodać jakości w naszym PP a Richards no cóż liczę na jego doświadczenie i mam nadzieję, ze trochę paliwa w baku jeszcze ma. 

Jeśli chodzi o Camp, to świetne wrażenie sprawiał na nim Larkin, który grał naprawdę świetnie i ma cień szansy na to, by zacząć sezon w Red Wings. Nie mniej znając naszą ostrożność w wprowadzaniu młodych graczy do rostera, to bardziej prawdopodobne wydaje się rozegranie kolejnego sezonu w Gryfach przez Dylana i dopiero w następnym sezonie ruszy pełną parą w big club. 

Naprawdę świetne recenzje podczas Campu zbierał Vili Saarijarvi i wg ludzi, którzy obserwowali jego grę da się wyczytać, że grał jak gracz wybierany w "1" rundzie draftu a nie w "3" co na pewno jest bardzo krzepiące i kto wie czy nasi skauci nie wyszperali perełki..... Oczywiście droga drobnego Fina do NHL jest jeszcze daleka, ale można mieć nadzieję, ze z tej maki będzie chleb. Chłopak dysponuje dobrym strzałem a także potrafi dobrze rozegrać gumę. Podkreślano także, ze porusza się w świetnym tempie. Naprawdę jestem ciekaw jak jego losy potoczą się dalej w Flint Firebirds, bo tam w najbliższej przyszłości będzie grał. Nie mniej tutaj zdecydowanie więcej Migu ma do powiedzenia przy ocenie tego gracza.   :smile:

Także duże wrażenie zrobił podczas Campu nasz wybór z "1" rundy tegorocznego Draftu Yevgeni Svechnikov, który jest co prawda określany jako dość surowy jeszcze gracz, ale z kolosalnym potencjałem w ofensywie i gracz z naprawdę świetnym strzałem a także dobrym zmysłem do dzielenia się gumą z kolegami. Ten sezon ma zacząć w Cape Breton i zobaczymy jak jego talent będzie się rozwijał...

No cóż to tyle z mojej strony i muszę przyznać, że jestem podekscytowany myslą o nowym sezonie w wykonaniu Red Wings. Wydaje się, że zespół rośnie w siłę z każdym kolejnym rokiem, a w tym sezonie mamy zupełnie nowe otwarcie jeśli chodzi o sztab szkoleniowy. Ciekawe jak nasza gra będzie wyglądała pod okiem Blashilla i jak wkomponują się nasze wzmocnienia w postaci Greena i Richardsa. 

#13 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 938 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 06:31

Bardzo fajny mecz ze strony Skrzydeł i choć przegraliśmy po dogrywce z Chicago 4-5 , to wyjście z 0-3 i 1-4 na 4-4 zasługuje na szacunek, zwłaszcza że graliśmy praktycznie samą młodzieżą. Najbardziej podobali mi się Larkin, Svechnikov, Mantha i Jensen. 

Nasza przyszłość wygląda naprawdę dobrze.  :smile: 

#14 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 938 postów

Napisano 24 wrzesień 2015 - 07:30

Choć to tylko mecz przedsezonowy, to jednak zwycięstwo nad Hawks cieszy. Co prawda sporymi fragmentami meczu byliśmy wolniejsi od graczy Hawks, ale dzięki dobrej grze Richardsa i Tatsa udało się wygrać. Mrazek dobrze spisywał się w bramce i ta rywalizacja między nim a Howardem nabiera rumieńców. Osobiście rozczarował mnie Kindl, który w niczym nie przypominał gościa, który ma walczyć o wyjściowy skład. Niby to tylko jeden mecz, ale wczoraj widziałem "starego"  Kindla popełniającego mnóstwo błędów w defensywie. Tyle się mówiło, ze zmiana trenera ma mu dać nowy start i realną szansę na odblokowanie się, ale jak na razie kiepsko wygląda jego sytuacja. Niby miał asysty, ale w defensywie był hamulcowym. Jeśli tak ma grać Czech w kolejnych meczach to czas go odstrzelić i dać szansę Marczence lub Ouelletowi.

Dziś gramy o 1:30 z Pens a skład wygląda następująco :

Franzen-Sheahan-Glendening
Miele-Larkin-Pulkkinen
Miller-Andersson-Ferraro
Bertuzzi-Athanasiou-Mantha

Smith-Marchenko
Lashoff-Sproul
Paetsch-Jensen

Howard
MCCollum

Pens zagrają takim składem.

Sheary-Malkin-Hornqvist
Plotnikov-Mouillierat-Bennett
Kuhnhackl-Sundqvist-Uher
Simon-Porter Rust

Niclas Andersen, Sergei Gonchar, 
Ben Lovejoy, Reid McNeill, 
Will O’Neill, Derrick Pouliot, 
Rob Scuderi.

Tristan Jarry, Matt Murray.

Oby Scuds nie załatwił Franzena...

#15 Gagarin

Gagarin

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • UD:Stoczniowiec Gdańsk

Napisano 24 wrzesień 2015 - 08:58

Czyżby w Detroit zrezygnowano z unikatowego sposobu pisania nazwisk na plecach po łuku na rzecz jakiejś dziwnej czcionki??

#16 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 938 postów

Napisano 25 wrzesień 2015 - 06:01

Aż serce rośnie jak się patrzy na grę młodych Skrzydeł. Jestem pod dużym wrażeniem gry Larkina, który wygląda na bardzo dojrzałego gracza, z świetnym strzałem i naprawdę dobrym podaniem a także sporą szybkością.

Bardzo podoba mi się gra młodego Berttuziego. Chłopak  jest naprawdę dużym walczakiem a poza tym potrafi zarówno niezle podać, jak przy drugiej bramce Pulu a także ma niezły strzał.  Jednak jego największym atutem jest walka na bandach i takiego zadziory nam trzeba. Pewnie na debiut w NHL zaczeka, ale będą z niego ludzie. Wspomniany wcześniej Pulu mimo swych kieszonkowych gabarytów ma naprawdę genialny strzał i mam nadzieję, ze pod okiem Blasha jego talent rozkwitnie.  W defensywie imponuje mi Jensen, który świetnie się ustawia w defensywie i widać, ze chłopak ma instynkt do gry na wysokim poziomie. Takiego Kindla już teraz zjada na śniadanie.  

Oczywiście wynik meczu tj 6-1 na korzyść Red Wings ma znaczenie drugorzędne w meczu pre season, ale dobrze wiedzieć ze nasza młodzież naciska coraz bardziej i jest nadzieja na przyszłość.   :smile:

W ogóle zauważyłem, ze fajna atmosfera panuje w drużynie po przyjściu Blasha. Chłopaki dowcipkują i często się uśmiechają podczas tegorocznego pre season i chyba wszyscy byli już zmęczeni Babsem. Zwłaszcza jest to szansa dla młodych graczy, którzy wiedzieli, ze u tego trenera długo nie  dostaną szansy na grę.. Nowa miotła daje nadzieję tym młodym chłopakom na grę trochę wcześniej, niż zwykle się to odbywa w Red Wings.   

Warto też odnotować powrót do gry po wstrząśnieniu mózgu Franzena. Osobiście jestem sceptyczny co do jego powrotu na lód z prostej przyczyny - chodzi o zdrowie Franzena, bo kolejny hit w głowę może się dla niego skończyć tragicznie. Jednak ojciec dzieciom  powinien pomyśleć o rodzinie. Oczywiście widać było, ze Muł jest mocno zardzewiały w meczu przeciw Baby Pens, ale jeśli zdrowie mu pozwoli to może będzie z niego jeszcze pożytek. Chyba nie zapomniał jak się zdobywa bramki.... 

Na pytanie Gagarina nie umiem odpowiedzieć.  

#17 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów
  • UZ:Teemu Selanne, Sami Vatanen, Perry
  • UD:Anaheim Ducks, Suomi

Napisano 25 wrzesień 2015 - 07:41

Rzeczywiście skład Red Wings wydaje się bardzo fajny i szeroki, tylko tak sobie myślę, że im bliżej sezonu tym menedżerowie kilku ekip będą się baczniej przyglądać sytuacji w Detroit, bo kilku ciekawych graczy trzeba będzie przepychać ew przez waivers, a zeszłoroczny przykład Nestrasila, którego przechwycili Canes i jest on już ich podstawowym graczem może tylko zachęcić...

Nie sądzę by był to Pulkkinen, chłopak już swoje odpracował w AHL i oby był podstawowym graczem Skrzydeł. Liczę, że przy fajnym sezonie będzie miał otwartą drogę do składu Finów na Puchar Świata, bo porządni strzelcy są i będą w kolejnych latach bardzo potrzebni reprezentacji Suomi...

#18 River

River

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisano 26 wrzesień 2015 - 11:17

Rzeczywiście skład Red Wings wydaje się bardzo fajny i szeroki, tylko tak sobie myślę, że im bliżej sezonu tym menedżerowie kilku ekip będą się baczniej przyglądać sytuacji w Detroit, bo kilku ciekawych graczy trzeba będzie przepychać ew przez waivers, a zeszłoroczny przykład Nestrasila, którego przechwycili Canes i jest on już ich podstawowym graczem może tylko zachęcić...

Nie sądzę by był to Pulkkinen, chłopak już swoje odpracował w AHL i oby był podstawowym graczem Skrzydeł. Liczę, że przy fajnym sezonie będzie miał otwartą drogę do składu Finów na Puchar Świata, bo porządni strzelcy są i będą w kolejnych latach bardzo potrzebni reprezentacji Suomi...

Nikogo nie trzeba bedzie przepychac przez waivers bo poza Pulkkinenem jeszcze tylko Ferraro by musial przejsc przez liste odrzutkow. Cala reszta mlodych spokojnie moze byc odeslana na zaplecze bez strachu o ich utrate. Pulkkinen na pewno bedzie w rosterze na ten sezon i najpewniej bedzie w rotacji czyli nie w kazdym meczu bedzie gral. Na pewno Holland nie zaryzykuje odeslania go do AHL czyli do wystawienia na liscie odrzutkow bo bankowo ktos by go przechwycil.

Mlodziez w Detroit zdecydowanie w natarciu.Bardzo dobry camp oraz presezon w wykonaniu Larkina, Bertuzziego, Manthy, Athanasiou, Jensena czy Noska.

Larkin tylko potwierdza swoja wartosc i talent. Wyjatkowy talent, ktory na lata moze stac sie twarza organizacji i nastepca kogos z dwojki Datsyuk - Zetterberg. Mnie najbardziej cieszy postawa Manthy. Chlopak zdecydowanie sie odbudowal. Po slabym, nieudanym i pechowym zeszlym sezonie podczas tego campu i presezonu wyglada zdecydowanie lepiej i jak sam mowi, lepiej sie tez czuje. Jego warunki fizyczne w polaczeniu z umiejetnosciami i szybkoscia robia bardzo dobre wrazenie. Na NHL jeszce za wczesnie ale to jest material na kawal zawodnika do Big League. Cale szczescie Holland nie zwariowal i nie oddal go w wymianie za Phaneufa.

Z kolei Bertuzzi to chyba najwieksze zaskoczenie in plus. On robi najwieksze postepy z naszych wszystkich czolowych prospektow. Nieustepliwosc, twardosc w grze, taki troche zly charakter na lodzie plus jak sie okazuje duze hokejowe umiejetnosci. Bardzo interesujaca mieszanka. On juz mial dobre wejscie do AHL w zeszlym sezonie gdzie zbieral bardzo dobre opinie. 

Athanasiou to taki Helm z lepszymi rekami. Chyba faktycznie tak go mozna okreslic bo jednak chlopak ma wiekszy ofensywny potencjal od Helma. I tak jak juz kiedys Roggi wspominal to moze byc piekna draftowa kradziez. Ta szybkosc, to przyspieszenie... :ohmy:  Lodowisko wydaje sie dla niego za krotki bo on je polyka. Plus skill. Trudno nie lubic naszych wyborow w dalszych rundach draftu.

Najblizej (takie padaja glosy z naszego obozu) gry na poziomie NHL jest jednak Tomas Nosek. Niedraftowany Czech o dobrych warunkach fizycznych jest bardzo wszechstronny. PK, PP, umie punktowac, jest pozyteczny po obu stronach lodu, idealny material do bottom-6.

Jak sie spojrzy na nasza glebie w ataku to sie cieplo robi na sercu :tongue:  Larkin, Mantha, Bertuzzi, Svechnikov, Athanasiou, Holmstrom, Nastasiuk, Jurco, Pulkkinen, a do tego Tatar, Sheahan, Nyquist. Najdalej za dwa lata nasz atak bedzie nie do poznania. 

Biorac pod uwage fakt, ze teraz ciezko bedzie dla kogos z tych mlodych znalezc miejsce w rosterze bez transferowania kogos innego to nasza mlodziez w tym sezonie w AHL moze pokazac swoja sile. Final Konferencji to przy tym potencjale chyba bedzie plan minimum. W dodatku Z Nelsonem na lawce. Zapowiada sie bardzo ciekawy sezon dla Grand Rapids.

Użytkownik River edytował ten post 26 wrzesień 2015 - 11:18

• bukaj22 lubi to

#19 Roggi

Roggi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisano 01 październik 2015 - 02:24

Z klawiatury jednego z fanów #pit.

Wings are going to be elite again real soon. I'm wowed at their youngsters. Wish we could draft and develop like that.

:cool2:

#20 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów
  • UZ:Tomas Hertl #48
  • UD:San Jose Sharks

Napisano 01 październik 2015 - 02:29

Z klawiatury jednego z fanów #pit.

:cool2:

Fajnie, fajnie ale ja bym chciał zobaczyć chociaż jednego potencjalnego 1D ;) No i jak to będzie wyglądało jak Datsyuk i Zetterberg skończą kariery ;). Larkin zapowiada się bardzo dobrze, nie mniej takich graczy jak lub lepszych pojawiło się sporo w lidze  ;)

Dynasty NHLcompl Fantasy League
Cyclone Taylor Conference

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
C: David Krejci, Mikael Granlund, David Backes, Martin Hanzal
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
RW: Joe Pavelski [A], Wayne Simmonds, Mats Zuccarello, Patrick Sharp
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
G: Cory Schneider, Carey Price, Jonathan Bernier
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

12/13: RS: 11th PO:-               13/14: RS: 2nd PO: Championship
14/15: RS: 2nd PO: Final         15/16: RS: 7th PO: 1st round

16/17:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych