Skocz do zawartości

Zdjęcie

Toronto Maple Leafs 2014/2015 oraz 2015/2016

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 Valverde

Valverde

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1297 postów
  • UZ:Henrik Lundqvist, Ryan Callahan
  • UD:New York Rangers

Napisano 20 sierpień 2014 - 11:19

Szok, że nie ma jeszcze takiego tematu...

Fascynują mnie zmiany w Torrrronto. Wraz z osobą Shanahana ewidentnie idzie nowe, czyli Dubas, Pridham, ba - Leafs zgarnęli nawet blogera Cama Charrona oraz założyciela genialnego extraskater.com i utworzyli departament zaawansowanych statystyk. Z drugiej strony pracę zachowali goście ideologicznie starszej daty, Carlyle i Nonis. Jestem szalenie ciekaw, jak to wszystko wypali i przede wszystkim jakie manewry będą wykonywali Leafs na rynku transferowym.

Zacieram rączki i prażę popcorn :)

#2 Alan

Alan

True Islander

• Administrator
  • PipPipPip
  • 1447 postów
  • Interests:NHL, viking/folk metal, gry komputerowe
  • UZ:Tavares, Ho-Sang
  • UD:Islanders
  • GG:177729

Napisano 20 sierpień 2014 - 03:09

A za kilka lat hollywood nakręci "Moneypuck" ;)

#3 Adrian5

Adrian5

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 2755 postów
  • UZ:Jonathan Toews
  • UD:Chicago Blackhawks
  • Liga Typerow: Polfinal Konferencji w sezonie 2011/12

Napisano 30 wrzesień 2014 - 01:35

David Clarkson, David! Nie ma to jak złamać kość podczas bójki w preseason. Gość ma zrobić wszystko, aby zrehabilitować się za poprzedni sezon, aby pokazać, że zasługuje na kasę jaką otrzymuje, a On się za bójki w takich meczach łapie. Ma farta, bo złamanie nie wymaga operacji, może nawet będzie gotowy na start sezonu, ale trochę okresu przygotowawczego straci, a zdaje się, że na początku obozu już nieco pauzował z powodu kontuzji.

2u7uomo.jpg

#4 Leniwy

Leniwy

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 14 postów
  • UZ:Luke Schenn, James Reimer
  • UD:Toronto Maple Leafs

Napisano 09 październik 2014 - 01:24

Witam.Niestety ostatni sezon nie sledzilem dosc intensywnie i na forum bylem aktywny bardzo dawno temu, mimo to w moim sercu Toronto zawsze jest obecne. Panowie fachowcy! Jak oceniacie szanse Lisci na awans do Play Offs w bierzacym sezonie?

Użytkownik Leniwy edytował ten post 09 październik 2014 - 01:42

Kopia%20Lk%20Pierowtny%201.jpg

#5 spirek

spirek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Interests:NHL NBA
  • GG:8574952

Napisano 09 październik 2014 - 07:47

Witam.Niestety ostatni sezon nie sledzilem dosc intensywnie i na forum bylem aktywny bardzo dawno temu, mimo to w moim sercu Toronto zawsze jest obecne. Panowie fachowcy! Jak oceniacie szanse Lisci na awans do Play Offs w bierzacym sezonie?

nie będzie awansu do PO drużyny z Toronto w bieŻącym sezonie

Go Habs Go Habs Rule Habs For Life!!! (Good Times and Bad)

Oshawa Eagles A(D)FL 2013/2014

#6 Mark1973

Mark1973

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 64 postów
  • Interests:F1, NHL, Siatkowka
  • UZ:Plekanec, Price, Rinne,PK,Stamkos
  • UD:Habs, Blues,Lighting, Kometa Brno

Napisano 09 październik 2014 - 08:16

Witam, nie jestem fachowcem ale w zapowiedziach do sezonu zostało powiedziane, że raczej marne szanse na awans i trudno sie z tym nie zgodzić, pomimo słabszego wschodu dywizyjni rywale mocniejsi(Bruins,Habs,Bolts) a o dziką karte również będzie też trudno.

#7 sharif

sharif

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 41 postów
  • UZ:Doan
  • UD:Leafs,Coyotes.

Napisano 09 październik 2014 - 02:07

Dobra, obejrzałem mecz Leafs pierwszy raz od dawna i...wyleczyłem się z ich oglądania chyba na cały sezon. Niby w sercu Klonowy Liść, niby mój pobyt w cezrwcu w Toronto spotęgował to wszystko ale ile można na to patrzyć z jakąkolwiek satysfakcją? Gra obronna nie istnieje, jak Canadiens momentami przycisnęli to Toronto było bezradne. Błędy jak u przedszkolaków, zero jakiejkolwiek dokładności. Kwintesencją tego wszystkiego był Bernier , który na drugą tercję wjechał do bramki Montrealu :)

Na plus Polak i Rielly.

#8 Cichy Bob

Cichy Bob

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1709 postów
  • Interests:Eat, Sleep, Hockey
  • UZ:Lindros,Seguin, Tavares
  • UD:Leafs
  • GG:2887827
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 09 październik 2014 - 06:23

Przejęliśmy z listy odrzutków Tampa Bay Richarda Panika który zmierzał do AHL. Troy Bodie i Josh Leivo zostali zesłani do Marlies.

Deadwood Outlaws:

C: 
LW: 
RW:  
D:
G: 
IR: 

#9 Cichy Bob

Cichy Bob

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1709 postów
  • Interests:Eat, Sleep, Hockey
  • UZ:Lindros,Seguin, Tavares
  • UD:Leafs
  • GG:2887827

Napisano 09 październik 2014 - 06:26

Przejęliśmy z listy odrzutków Tampa Bay Richarda Panika który zmierzał do AHL. Troy Bodie i Josh Leivo zostali zesłani do Marlies.

Podobno Nonis sie pomylił zamiast Panika miał być Palat...

Deadwood Outlaws:

C: 
LW: 
RW:  
D:
G: 
IR: 

#10 Adrian5

Adrian5

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 2755 postów
  • UZ:Jonathan Toews
  • UD:Chicago Blackhawks
  • Liga Typerow: Polfinal Konferencji w sezonie 2011/12

Napisano 09 październik 2014 - 07:11

Dobra, obejrzałem mecz Leafs pierwszy raz od dawna i...wyleczyłem się z ich oglądania chyba na cały sezon. Niby w sercu Klonowy Liść, niby mój pobyt w cezrwcu w Toronto spotęgował to wszystko ale ile można na to patrzyć z jakąkolwiek satysfakcją? Gra obronna nie istnieje, jak Canadiens momentami przycisnęli to Toronto było bezradne. Błędy jak u przedszkolaków, zero jakiejkolwiek dokładności. Kwintesencją tego wszystkiego był Bernier , który na drugą tercję wjechał do bramki Montrealu :)

Na plus Polak i Rielly.

IMO nie był to taki zły mecz Toronto, równie dobrze spotkanie mogło zakończyć się wygraną Maple Leafs - szczególnie, jakby nie Carey Price. 

2u7uomo.jpg

#11 sharif

sharif

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 09 październik 2014 - 08:02

Biorąc pod uwagę, że dwa ostatnie gole to kuriozum (dwa samobóje) to masz rację :)

Momentami Canadiens tak nas zamykali w grze 5na5 , że mysłałem , iż gramy w osłabieniu.

#12 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3383 postów
  • Interests:HOCKEY!
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues
  • UZ:Mats Sundin #13 C
  • Liga Typerow: retired

Napisano 11 październik 2014 - 06:45

nie będzie awansu do PO drużyny z Toronto w bieŻącym sezonie

a skądże taka pewność wróżbito Łukaszu? :) tym niemniej życzyłbym sobie żeby każda ekipa traktowała nas w ten sposób i jestem przekonany, że bylibyśmy w stanie fajnie spożytkować takie lekceważenie..

Na plus Polak i Rielly.

myślę, że mimo wszystko kubeł zimnej wody by się przydał, bo to dopiero pierwszy mecz.. ja zresztą wcale nie widzę tego tak źle jak opisujesz powyżej.. zagraliśmy równy mecz z Canadiens i wynik spokojnie mógłby być w drugą stronę gdyby nie np. pechowe odbicie od łyżwy Percy'ego pod koniec czy też kilka interwencji Price... fakt, Habs 3-4 razy zamknęli nas w tercji i ostro poniewierali, ale to były końcówki zmian formacji więc sytuacja dużo bardziej do przebaczenia.. zresztą z tamtych okresów przewag, kiedy nas zamykali, goście nie zdobyli ani jednej bramki... 

ja widzę sporo pozytywów:

- świetny mecz Percy'ego i widać że mamy kolejnego po Rielly'm chłopaka który będzie napierał starych wyjadaczy

- wszędobylski Kozun, który przebojem wywalczył sobie miejsce w 2nd line i zagrał kolejne po preseason dobre zawody

- bezbłędny i niszczący Canadiens na bandach Polak, wybrany 2nd star

- poprawny debiut Robidas, bez błędów

- bardzo fajna postawa formacji Komarov-Santorelli-Clarkson.. wiadomo, że na tego ostatniego patrzeć się będzie przez pryzmat kontraktu, ale cóż zrobić.. ogólnie bardzo dobrze przetrzymywali krążek w tercji MTL i kilka razy zagrozili bramce Carey'a..

oczywiście były też minusy jak choćby dziecinnie dający się objeżdżać Phaneuf (który to już raz i ile razy jeszcze?!), bezbarwni Holland, Frattin, zardzewiały nieco Bernier, pasywny Winnik i bezproduktywna 1st line Kessela, ale generalnie nie przesadzałbym w drugą stronę

dzisiaj mamy mecz z Penguins i jestem bardzo ciekawy spotkania z kolejną czołową ekipą naszej konferencji.. kalendarz nas nie rozpieszcza na początek, ale nie należy płakać tylko ostro walczyć.. w bramce najpewniej Bernier, jedna zmiana może nastąpić w obronie, bo jest szansa że wróci kontuzjowany Franson.. wówczas na trybunach zasiądzie wyróżniający się Percy.. po pierwszym meczu najbardziej zasłużył na to nasz kapitan, ale wiadomo jak sytuacja wygląda, Dion jest UNT.. 

byłbym zapomniał, "this is who we are" :)

Maple Leafs PL na facebooku

"I miss going to the rink, the new season, I miss driving to the ACC with a knot in my stomach before a big game. But the thing I miss most are the people in Toronto. The spirit that lives in the city, people who care about each other and their Leafs. No fans are more passionate about their team. For me to play the sport I love in the hockey capital of the world, I wouldn't trade those memories."

#13 sharif

sharif

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 13 październik 2014 - 10:26

Szalony mecz i wygrana w MSG 6-3. W drugiej tercji 13 strzałów i 5 goli dla Leafs. Do tego Lundqvist wpuszczający wszystko co leciało w jego kierunku (na pewno 2 a moim zdaniem to i 3 bramki obciążają jego konto). 2 gole w przewadze i jeden w osłabieniu - tak zdecydowanie takich Leafs chcę oglądać. Co prawda gol Nasha padł już klasycznie czyli właściwie z niczego i w momencie kiedy zanosiło się na kolejną bramkę dla Liści ale później było już tylko lepiej. Oczywiście nie ma co wyciągać daleko idących wniosków ale skoro nawet Clarkson strzelił i pokazał się z całkiem dobrej strony to może zaczynamy wreszcie iść dobrą drogą?

Dzisiaj Reimer zagrał całkiem dobrze ale niestety dostał kolanem w głowę (Moore moim zdaniem przypadkowo) i wygnali go do szatni zgodnie z protokołem ligi. W kolejnym meczu ma na pewno wystąpić.

Strong oglądałeś mecz z Pingwinami? Wydarzyło się tam coś godnego uwagi?

#14 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3383 postów
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues

Napisano 13 październik 2014 - 11:11

1. Dzisiaj Reimer zagrał całkiem dobrze ale niestety dostał kolanem w głowę (Moore moim zdaniem przypadkowo) i wygnali go do szatni zgodnie z protokołem ligi. W kolejnym meczu ma na pewno wystąpić.

2. Strong oglądałeś mecz z Pingwinami? Wydarzyło się tam coś godnego uwagi?

1. Myślę, że zagrał lepiej niż całkiem dobrze. Nie można go winić za bramkę nr. 1 gdzie Rangers wyszli z perfekcyjną kontrą i Nash idealnie dołożył kij. Nie można go winić za bramkę Stempniaka gdzie wszystko zrobił dobrze, ale Holland wjechał z nim do bramki i uniemożliwił skuteczną interwencję. Poza tym wyjął kilka bardzo groźnych strzałów gospodarzy, m.in. bardzo ładnie zostawiając parkan przy strzale bodaj Duclair.. krótko mówiąc - Reimer pokazał dwa razy lepszą grę przed bramką, dwa razy lepszą kontrolę krążka od Bernier w dwóch pierwszych meczach.. i tak jak jego postawa cieszy, tak martwi to co prezentuje na razie Bernier (strzał Brassarda w 3 tercji powinien odbić)

2. Mecz z Penguins zostawiłbym w spokoju. Byliśmy drużyną słabszą w tym meczu, do tego gościom idealnie ułożyło się to spotkanie, gdzie przy pierwszych dwóch bramkach dostali lucky bounces od bandy i tak ustawili sobie mecz. Żeby zdobywać bramki trzeba jednak strzelać i Penguins każdą nadarzającą się okazję wykorzystywali, oddając blisko dwa razy więcej strzałów niż my (41:25). Nie mam problemu z przegrywaniem z być może najlepszą ekipą w konferencji. Skoncentrujmy się w szczególności na ekipach którym jesteśmy w stanie wyrwać zwycięstwo i powalczyć na równi, vide NYR. Nie mam statystyk, ale Rangers nam chyba leżą. Pamiętam sporo meczów w których dziurawiliśmy Lundqvista i wczoraj było dokładnie tak samo. 

"I miss going to the rink, the new season, I miss driving to the ACC with a knot in my stomach before a big game. But the thing I miss most are the people in Toronto. The spirit that lives in the city, people who care about each other and their Leafs. No fans are more passionate about their team. For me to play the sport I love in the hockey capital of the world, I wouldn't trade those memories."

#15 sharif

sharif

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 15 październik 2014 - 03:02

Kolejny mecz do przodu. Juz Raistlin w innym wątku powiedział, że mecz oddał nam niejako Duchene mając wszystkie karty w swoim ręku. Inna sprawa, że od 14 minuty drugiej tercji to Colorado wyglądało coraz słabiej, nasi za to z minuty na minutę rośli w siłę. Sam Lupul miał też ze dwie bardzo dobre okazje zanim wreszcie strzelił bramkę. Strzały 40-24 (2 i 3 tercja 31-12) dla Toronto mówią wiele. Coraz bardziej podoba mi się ten nieopierzony Percy, Rielly tez wygląda na gościa , który będzie stanowił o sile naszej defensywy przez wiele lat. Szkoda tylko, że Komarov nic nie ustrzelił bo walczy na boisku za trzech no i Santorelli, który momentami wydaje się , że jest wszędzie na boisku. Mecz może nie był jakimś super widowiskiem ale przynajmniej ja zauważam pozytywy w grze Leafs. Chyba nie będzie jednak tak źle jak sądziłem po meczu z Habs.

Duchene - moje i chyba nie tylko moje marzenie w Leafs. Gość ma łatwość dochodzenia do sytuacji niczym Messi.

#16 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3383 postów
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues

Napisano 14 listopad 2014 - 01:51

Strasznie cichutko tutaj, a tymczasem Leafs dają duże powody do radości. Wczoraj przejechaliśmy się po Bruins (6:1) i było to nasze trzecie zwycięstwo z rzędu i szóste w ostatnich ośmiu meczach. Dzięki temu jesteśmy na piątym miejscu w konferencji. Kilka spostrzeżeń co do ostatnich gier

> pięknie rozruszaliśmy ofensywę, która regularnie strzela minimum 3-4 bramki na mecz. Dlatego np. wygrywaliśmy z Rangers czy też w Ottawie, pomimo że Bernier i Reimer w tych akurat meczach grali mocno przeciętnie. Poza tym jednak nie ma co narzekać na bramkarzy bo widać wyraźny progres jeśli chodzi o Bernier patrząc na początek sezonu

> nasza nowa-stara top line w składzie JvR-Bozak-Kessel spisuje się ostatnio bez zarzutu.  W poprzednich 8 grach Kessel ma 6G, 7A; JvR 4G, 5A, a Bozak 3G, 4A

> rewelacją w ostatnim czasie jest dla mnie Holland. Troszkę traciłem nadzieję co do niego, ale po takim okresie ciężko żeby ona nie wróciła. Świetna praca w PK (maczał palce przy SHG zarówno z NYR jak i OTT), regularnie dorzucane punkty (last 7GP -- 3G, 3A), niech poprawi tylko wznowienia i mamy idealnego centra na 3 linię

> w końcu jesteśmy napakowani zawodnikami którzy zostawiają serce na lodzie i harują za dwóch. Swoją pracę wykonują przede wszystkim Komarov (ależ mi go brakowało w poprzednim sezonie), Santorelli (nie rozumiem czemu Canucks go nie przedłużyli), Winnik (wrócił wczoraj po upadku na głowę w Denver), do tego dostosowuje się Clarkson ( i zaczął coś strzelać.. ma 4 bramki, czyli o jedną mnie niż w całym poprzednim sezonie). Ktokolwiek nowy wchodzi do składu (Smith, Leivo, Carrick, etc) nie odstaje i widać, że daje z siebie maxa.

> fajnie prezentują się nasze przedsezonowe nabytki w obronie. Polak niszczy rywali na bandach i imponuje ofiarnością, Robidas z kolei kompletnie nie widać ale to chyba pozytyw. Nie panikuje, widać jego doświadczenie, nie robi większych błędów w D-zone

W piątek do ACC zawitają Penguins i to będzie kolejny fajny test dla Leafs. Miło byłoby się odwdzięczyć za gładką porażkę kilka tygodni temu. Na pewno nie zobaczymy jeszcze Lupula, ale "Loops" już się ślizga i najpewniej będzie gotowy do tygodnia..

#17 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7199 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783

Napisano 24 listopad 2014 - 09:03

Napiszę tu, bo Pat Quinn najbardziej będzie mi się kojarzył z Leafs, pewnie dlatego, że bez problemów NHL mogłem oglądać kiedy był ich trenerem, znacznie trudniej było o to w 1994 roku, kiedy prowadził Canucks w finałach Pucharu Stanley'a. Strasznie smutna była wczorajsza niedziela dla światowego hokeja, w wieku 71 lat zmarł Pat Quinn a w Rosji w wieku 84 lat legendarny trener radzieckiego hokeja, twórca sukcesów Sbornej Wiktor Tichonow. Miał 84 lata. Łącznie Panowie wygrali aż 4 Olimpijskie złota za trenerską ławką. Nich spoczywają w pokoju, widać gdzieś na górze jest potrzeba wielkiego meczu hokeja Kanady i Rosji.

• Tostu lubi to

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#18 goleador

goleador

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • UZ:Jaromir Jagr
  • UD:Philadelphia Flyers

Napisano 24 listopad 2014 - 09:28

Napiszę tu, bo Pat Quinn najbardziej będzie mi się kojarzył z Leafs, pewnie dlatego, że bez problemów NHL mogłem oglądać kiedy był ich trenerem, znacznie trudniej było o to w 1994 roku, kiedy prowadził Canucks w finałach Pucharu Stanley'a. Strasznie smutna była wczorajsza niedziela dla światowego hokeja, w wieku 71 lat zmarł Pat Quinn a w Rosji w wieku 84 lat legendarny trener radzieckiego hokeja, twórca sukcesów Sbornej Wiktor Tichonow. Miał 84 lata. Łącznie Panowie wygrali aż 4 Olimpijskie złota za trenerską ławką. Nich spoczywają w pokoju, widać gdzieś na górze jest potrzeba wielkiego meczu hokeja Kanady i Rosji.

R.I.P. Pat. Jeden z największych trenerów w historii hokeja i moich Flyers.

#19 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4291 postów
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 06 styczeń 2015 - 05:27

No i spadła głowa Carlyle'a. Ciekawe komu powierzą prowadzenie zespołu. Nie jestem do końca przekonany czy można było od tego zespołu oczekiwać więcej. Brak klasowego centra i zespół oparty o ligowych średniaków (nie umniejszając kilku klasowym graczom). Kto miał to niby ciągnąć w innym kierunku :sus: ?

giphy.gif

#20 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 938 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 06:15

Szczerze powiem, że współczuję nowemu trenerowi Liści. Oczekiwania w Toronto są ogromne od lat, wg mnie sporo na wyrost, bo ten zespół ma kilka luk w składzie i niełatwo będzie je uzupełnić od zaraz. Brak klasowego Centra czy Topowego obrońcy momentami rzuca się aż za bardzo w oczy. Poza tym mam też wątpliwości co do duetu bramkarzy Bernier Reimer....  Owszem bronią 40 + strzałów, bo obrona im nie pomaga, ale czy są to ludzie dający możliwość gry rok w rok w PO ? Swoją drogą uważam, że Nonis powinien być zwolniony zaraz po Carlyle. Ten kontrakt dla Clarksona ociera się o kryminał  a poza tym nie widzę w tym człowieku wizji budowania zespołu. Wg mnie Nonis sprawia wrażenie człowieka podejmującego bezpieczne decyzję tzn niczego nie chcę zepsuć, ale też nie wie jak sprawić, by Leafs byli silniejszym zespołem. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych