Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ottawa Senators 2014/2015 oraz 2015/2016

senators ottawa karlsson

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 Sensor

Sensor

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • UD:OTT

Napisano 02 październik 2014 - 06:42

Bardziej zaskakujące jest wysokość i długość umowy czy to że w ogóle do niej doszło?? Dla mnie to drugie. I może trochę długość. Ciesze się bo to oznacza, że Bobby nie ściemniał że chce zostać i że nie przeraza go perspektywa 8 lat w tym mieście. Poza tym jest to wyraźny sygnał że jednak w Ottawie płacą :smile:. Daje to także fanom nadzieje na lepsze czasy.

#22 Szklarzu

Szklarzu

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 2017 postów
  • UZ:Getzlaf, Giguere, Pronger, Montour
  • UD:Ducks

Napisano 02 październik 2014 - 06:55

Za parę lat to będzie jeden z najgorszych kontraktów w lidze. No ale może po prostu za dużo się naoglądałem Bobby'ego w Ducks i jestem już uprzedzony : ].

The-Stanley-Cup.jpg The-Stanley-Cup.jpg The-Stanley-Cup.jpg

2010       2014       2017

Anaheim Glaziers (JRHL)

16/17: RS: 1st, PO: 1st15/16: RS: 8th, PO: 4th; 14/15: RS: 2nd, PO: 7th;

13/14: RS: 1st, PO: 1st; 12/13: RS: 9th, PO: ----; 11/12: RS: 3rd, PO: 4th;

10/11: RS: 5th, PO: 2nd09/10: RS: 1st, PO: 1st08/09: RS: 3rd, PO: 6th;

07/08: RS: 5th, PO: 5th; 06/07: RS: 4th, PO: 5th; 05/06: RS: 1st, PO: 3rd.

Anaheim Owls (Dynasty)

16/17: RS: 4th; PO: 3rd15/16: RS: 6th; PO: 6th; 14/15: RS: 8th; PO: 8th;

13/14: RS: 9th; PO: ----; 12/13: RS: 2nd, PO: 4th.

#23 Sensor

Sensor

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisano 02 październik 2014 - 08:23

Za parę lat to będzie jeden z najgorszych kontraktów w lidze. No ale może po prostu za dużo się naoglądałem Bobby'ego w Ducks i jestem już uprzedzony : ].

Myślę, że masz rację :wink:

#24 Senator

Senator

Be Sensational!

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 2500 postów
  • UZ:Daniel Alfredsson
  • UD:Ottawa Senators

Napisano 20 październik 2014 - 11:01

Kontrakt Ryana nie jest najlepszy. Prawda. Ale dla Ottawy, społeczności znaczy bardzo wiele.

Odnośnie sezonu Ottawy - grają moim zdaniem średnio, z meczu na mecz wygląda to może lepiej, ale wciąż jestem pesymistą. Przyjdą spotkania z Red Wings, Canadiens i zaczniemy marsz w dół tabeli...

--
Ottawa 78's

#25 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów
  • UZ:Tomas Hertl #48
  • UD:San Jose Sharks

Napisano 20 październik 2014 - 11:10

Kontrakt Ryana nie jest najlepszy. Prawda. Ale dla Ottawy, społeczności znaczy bardzo wiele.

Odnośnie sezonu Ottawy - grają moim zdaniem średnio, z meczu na mecz wygląda to może lepiej, ale wciąż jestem pesymistą. Przyjdą spotkania z Red Wings, Canadiens i zaczniemy marsz w dół tabeli...

Mimo wszystko uważam podobnie. Spotkałem się na HF z takim komentarzem w temacie odnośnie domniemanego pozyskania przez Maple Leafs Erica Staala. Ceny jakie za Erica padały w domysłach to Kadri + Gardiner + pick. Wydaje się być to spora cena ale ktoś napisał, że pozyskanie takiego Staala wróciłoby trochę prestiżu Leafs, który nie oszukujmy się ale wśród zwłaszcza graczy podupadł i to mocno o czym świadczy fakt, że nikt poważny z FA nie podpisał z nimi umowy. I jest w tym dużo prawdy. 

Ja jestem zdania, że dla dobra przyszłości organizacji, jak i dobra McDavida i Eichela lepiej aby to właśnie Senators i Flames mieli top2 picki (sorry Oilers, Panthers i Sabres to są obecnie takie gruzowiska, że aż szkoda mówić) i mimo wszystko uważam, że Senators powinni tankować, tym bardziej, że no na awans do playoff szanse są małe a i nawet gdyby tam się znaleźli to odpaść w 1 rundzie to żaden sukces. Nie mniej jednak to co wspomniał Sirius na naszym czacie na fantraxie - Senators w skróconym sezonie grali równie ciężko dla oka w ofensywie, grali bardziej defensywnie po tym jak wypadł Spezza a jednak do PO weszli i właściwie bez problemu pogonili Canadiens. Teraz ich potencjał ofensywny jest porównywalny z tamtym i styl gry jest/będzie/powinien być podobny. Jaki efekt to może dać na dłuższą metę ciężko przewidzieć, ale obawiam się, że Senators znaleźli się w takim położeniu w jakim przez kilka sezonów byli Flames. Za słabi na PO, a za mocni na tankowanie. Jak to się skończyło w przypadku Flames wszyscy widzimy. 

Dynasty NHLcompl Fantasy League
Cyclone Taylor Conference

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
C: David Krejci, Mikael Granlund, David Backes, Martin Hanzal
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
RW: Joe Pavelski [A], Wayne Simmonds, Mats Zuccarello, Patrick Sharp
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
G: Cory Schneider, Carey Price, Jonathan Bernier
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

12/13: RS: 11th PO:-               13/14: RS: 2nd PO: Championship
14/15: RS: 2nd PO: Final         15/16: RS: 7th PO: 1st round

16/17:

#26 Sirius_Black

Sirius_Black

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Interests:NHL, Speedaway, Opakowania z tektury falistej, Nurkowanie
  • UZ:Marian Hossa
  • GG:5842248
  • TLEN:siriusdvhl@tlen.pl

Napisano 20 październik 2014 - 01:52

Z wszystkich dotychczasowych meczy najlepsza była 3 tercja z CBJ. Po stracie dwóch bramek w 40 sekund w trzeciej tercji Sens praktycznie latali po lodzie. Bobby Ryan znowu nie może znaleźć miejsca w 1 ataku. Nie wiem czy Paul go nie lubi czy co. Jednak mecz z NSH i dwie tercje z TB to chyba trochę mało aby go od razu wyrzucać z 1 linii. Drugi atak stał się może przez to trochę silniejszy, ale częściej walczą w swojej strefie obronnej niż atakują. Wolałbym aby Ryan wrócił do 1 linii a szybki młody Hoffman grał z 93-90.

Ciekawe co będzie gdy Ottawa zacznie przegrywać. Teraz się jakoś o tym nie mówi, ale dla drużyny, która liczy każdego dolara pewnie zaczną się pytania. Jak to jest możliwie, że na trybunach siedzi 6 milionów. (Cowen 2.7, Greening 2.0, Condra 1.3) 

The Leafs are like the Titanic, Great until they hit the Ice!

Oklahoma City Ravens

C: Couture Logan, Bozak Tyler, Zibanejad Mika, Lehtera Jori, Couturier Sean

LW: Kuznetsov Evgeny, Lucic Milan, MacArthur Clarke

RW: Oshie T.J. , Iginla Jarome, Silfverberg Jakob, Forsberg Filip, Lindholm Elias, Rakell Rickard

D: Gardiner Jake, Stralman Anton, Jeff Petry, Myers Tyler, Ristolainen Rasmus, Polak Roman 

G: Anderson Craig, Stalock Alex, Lehner Robin, Quick Jonathan  

P: Matthew O'Connor, Lazar Curtis, Bennett Sam, Campbell Jack, Gostisbehere Shayne, Reinhart Sam 

12/13: RS: 8th  PO: 1 rd out

13/14: RS: 12th PO: -

twitter

#27 Senator

Senator

Be Sensational!

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 2500 postów

Napisano 22 październik 2014 - 11:38

Ciekawe co będzie gdy Ottawa zacznie przegrywać. Teraz się jakoś o tym nie mówi, ale dla drużyny, która liczy każdego dolara pewnie zaczną się pytania. Jak to jest możliwie, że na trybunach siedzi 6 milionów. (Cowen 2.7, Greening 2.0, Condra 1.3) 

Na pewno Sens zaczną przegrywać, obecnie grają ponad stan moim zdaniem. O ile Cowen, Greening słusznie siędzą na ławie (nie rozumiem kontraktu szczególnie dla tego drugiego), to wydaje mi się, że Condra znalazłby miejsce dla siebie w składzie.

--
Ottawa 78's

#28 Sirius_Black

Sirius_Black

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 10:29

Niestety było tak dobrze i nagle jeden mecz przypomniał o cały zeszłym sezonie. Lehner wyglądał dokładnie tak jak rok temu. Z jednej strony wspaniałe obrony, a z drugiej wpadły mu takie klopsy, że ręce opadają.

Erik Karlsson to chyba najbardziej ekscytujący hokeista jakiego przyszło mi oglądać. Facet w tercji przeciwnika wykonuje takie rzeczy, że chce się go oglądać cały czas na lodzie. Jednak cena za jego występy w ataku jest dla drużyny za wysoka. Erik po 14 meczach ma najwięcej punktów w druzynie, ale ja oddałbym połowę tych punktów za plusy. Karlsson ma -7 najgorszy wynik w drużynie i jak popatrzymy na to jak je zdobywa, to w większości są to jego błędy. Mecz z Toronto i Bostonem to idealne przykłady. Czasem to wygląda jakby mu nie zależało i liczy, że bramkarz to wyborni. Może gra za dużo minut?

Kolejna sprawa, która wyszła w meczu z Toronto to nasz trener. Facet nie umie wytrzymać ze swoimi liniami i ciągle musi coś zmieniać. Bobby jest rzucany na lewo i prawo chyba grał już z połową naszego składu. Nie rozumiem dlaczego idealna linia 17-7-6 nie może grać cały czas razem ze sobą. Przecież chemia nie rodzi się w ciągu dwóch meczów. Idealny przykład z meczu z Toronto to gdy Hoffman został przesunięty na lewe skrzydło do ataku z Mikką i Bobbym. Nie znając swoich zachowań na lodzie wpadli na siebie i wyglądali jak idioci.

Kid line, która tak elektryzowała kibiców i zdobywała bramki. Nagle zostaje rozdzielona. Lazar, który dobrze sobie radził w tym ataku teraz zostaje przesunięty na RW. Gdzie tu logika ?

Na mecz z VAN linie mają wyglądać następująco :

MacArthur-Turris-Stone,

Hoffman-Zibanejad-Ryan,

Michalek-Legwand-Neil,

Chiasson-Smith-Lazar

Na koniec moje największe zaskoczeniem początku sezonu.

Eric Gryba – co za transformacja! Rok temu co był na lodzie to obgryzałem paznokcie  z nerwów. Powolny i nie wiedział co zrobić z krążkiem. W tym sezonie radze zwrócić uwagę co się dzieje, gdy Eric dostanie krążek w naszej tercji. Może jest to spowodowane faktem, że inni zawodnicy przekonali się, że on się nie cofnie i może przewalić w każdej chwili, gdy głowę trzymasz nisko, czy po prostu dobrze przepracował lato. Miło patrzeć jak zawodnik, który nie dawał rady wyjść z własnej tercji, a zawodnicy objeżdżali go z krążkiem raz z lewej raz z prawej teraz jest niczym Methot w sezonie 2012/13. Najpewniejszy punkt naszej obrony. Statystyki oczywiście nie oddają wszystkiego na lodzie, ale jego +6 podobnie jak -7 Karssona po prostu widać, że nie są przypadkowe.

Zobaczymy ile punktów uda się przywieźć z zachodu Kanady, ale jestem pełen obaw.

Oklahoma City Ravens

RW: Oshie T.J. , Iginla Jarome, Silfverberg Jakob, Forsberg Filip, Lindholm Elias, Rakell Rickard

D: Gardiner Jake, Stralman Anton, Jeff Petry, Myers Tyler, Ristolainen Rasmus, Polak Roman 

P: Matthew O'Connor, Lazar Curtis, Bennett Sam, Campbell Jack, Gostisbehere Shayne, Reinhart Sam 

twitter

#29 DefensiveDefenceman

DefensiveDefenceman

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 72 postów
  • UZ:Bergeron, Doughty, McDonagh, Suter
  • UD:Bruins, Kings, Rangers

Napisano 11 listopad 2014 - 04:58

Erik Karlsson to chyba najbardziej ekscytujący hokeista jakiego przyszło mi oglądać. Facet w tercji przeciwnika wykonuje takie rzeczy, że chce się go oglądać cały czas na lodzie. Jednak cena za jego występy w ataku jest dla drużyny za wysoka. Erik po 14 meczach ma najwięcej punktów w druzynie, ale ja oddałbym połowę tych punktów za plusy. Karlsson ma -7 najgorszy wynik w drużynie i jak popatrzymy na to jak je zdobywa, to w większości są to jego błędy. Mecz z Toronto i Bostonem to idealne przykłady. Czasem to wygląda jakby mu nie zależało i liczy, że bramkarz to wyborni. Może gra za dużo minut?

W pełni się zgadzam ! To co gra w ataku to jest poezja ! Wydaje mi się jednak, że Erik lubi i musi tak grać. Wg mnie MacLean powinien tak ustawić zespół aby wyciągnąć maksa z tego co Karlsson daj w ataku i zabezpieczyć te jego "wjazdy" w tercję przeciwnika.

Poza tym właśnie tak jak napisałeś Lehner zaczął wpuszczać "szmaty", Craig nie będzie bronił cały czas na tym niesamowitym poziomie, więc niestety (oczywiście mam nadzieję,że tak się nie stanie) Sens niedługo opuszczą miejsce premiowane awansem do PO :/ 

#30 Sensor

Sensor

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 05:08

...Kid line, która tak elektryzowała kibiców i zdobywała bramki. Nagle zostaje rozdzielona. Lazar, który dobrze sobie radził w tym ataku teraz zostaje przesunięty na RW. Gdzie tu logika ?

To właśnie mnie bardziej wkurzyło niż wtopa z Leafs. Jakby tak dokładnie przeanalizować to jedyną pewną opcją jest to że Turris gra z MacArthurem.
Wygląda, że teraz też Chiasson bedzie "rzucany" jak Bobby.

#31 Sirius_Black

Sirius_Black

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisano 11 listopad 2014 - 09:55

Po wczorajszym treningu jednak zmiana ustawień i wracamy do "Kid Line"

Dean Brown @PxPOttawa:
16-7-90,
9:93-6,
15-17-25,
68-27-61,

4-65,
2-5,
74-62.

Anderson w bramce. Budzik na 4.00 dobranoc :)

Oklahoma City Ravens

twitter

#32 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów
  • UZ:Tomas Hertl #48
  • UD:San Jose Sharks

Napisano 11 listopad 2014 - 10:24

:D

Dynasty NHLcompl Fantasy League
Cyclone Taylor Conference

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
C: David Krejci, Mikael Granlund, David Backes, Martin Hanzal
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
RW: Joe Pavelski [A], Wayne Simmonds, Mats Zuccarello, Patrick Sharp
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
G: Cory Schneider, Carey Price, Jonathan Bernier
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

12/13: RS: 11th PO:-               13/14: RS: 2nd PO: Championship
14/15: RS: 2nd PO: Final         15/16: RS: 7th PO: 1st round

16/17:

#33 Sirius_Black

Sirius_Black

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisano 12 listopad 2014 - 08:36

To mnie najbardziej irytuje w kibicach Senatorów jak oni mogą sprzedawać bilety jak przyjeżdżają z Toronto czy Montrealu.

Zmieniam zdanie najbardziej mnie irytuje ze Michalek gra 20 minut w meczu z Vancouver a Hoffman tylko 10 ;)

Oklahoma City Ravens

twitter

#34 Senator

Senator

Be Sensational!

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 2500 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 09:56

To, że kibice Leafs wykupują bilety na mecze w Ottawie... Po prostu w stolicy Kanady jest mnóstwo kibiców Leafs. Tu znacznie łatwiej dostać bilety niż w Toronto.

Co się tyczy samej Ottawy.

Lehner. Irytuje czasem swoją nieporadnością - mam wrażenie jednak, że chłopak głowę ma teraz gdzie indziej. Ja bym tak miał.

Karlsson. Irytuje mnie ta nieporadność w defensywie. Mam wrażenie podobne jak Dominik, że czasem odpuszcza. Brakuje IMO Methota, który wielokrotnie naprawiał błędy Erika.

Kid Line - to prawdziwa siła Sens teraz.

--
Ottawa 78's

#35 Senator

Senator

Be Sensational!

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 2500 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 07:15

http://thehockeywrit...-heart-of-gold/
--
Ottawa 78's

#36 Adrian5

Adrian5

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 2755 postów
  • UZ:Jonathan Toews
  • UD:Chicago Blackhawks
  • Liga Typerow: Polfinal Konferencji w sezonie 2011/12

Napisano 08 grudzień 2014 - 06:43

Mamy pierwszego trenera, który stracił posadę w tym sezonie. Paul MacLean zwolniony ze stanowiska trenera Senators.

2u7uomo.jpg

#37 Sirius_Black

Sirius_Black

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisano 08 grudzień 2014 - 08:21

Rozmawiałem po żenującym meczu na Florydzie z Krzysztofem i mówiłem mu, że Melnyk w wywiadzie dla TSN zachowywał się bardzo dziwnie zapytany o MacLean’a. Wydaje mi się że ten mecz był gwoździem do trumny MacLean’a. Nie wiem czy Melnyk był zły na Paula, ale chyba poszło o sposób przygotowania po przerwie między meczem z Blues. Może Paul dał chłopakom wolne a Ci zabalowali i skończyło się kompromitacją. Pewnie po takiej porażce dostał ultimatum 7-8 pkt w następnych 5 meczach zdobył 4 i pożegnał się z pracą.

Paul denerwował mnie swoim mieszaniem ataków. Bobby Ryan latał po wszystkich liniach i choć on sam nigdy publicznie nie narzekał, ja zawsze zadawałem sobie pytanie jak gwiazda nr 1 w ataku, nie gra w pierwszym PP. Kid line tak dobrze ze sobą współpracowała i po jednym słabym meczu zostaje rozwalona. Hoffman, który bramki zaczął strzelać właśnie w „kid line” teraz wrzucony do 93-6 nie może znaleźć sobie miejsca na lodzie. Dlaczego nie dać im czasu jak robią to Isles ze swoją „kid line”

Nie pojęte dla mnie również było jak można po fatalnym występie Condry w meczu z Isles, gdzie praktycznie przy golu na 2-1 w jednej akcji popełnił dwa błędy, Condra trafia do pierwszego ataku w następnym meczu.

Przed sezonem były trzy cele dla trenera. Poprawić wyjście z własnej tercji, zredukować ilość strat również we własnej tercji i zredukować ilość strzałów na naszą bramke. Z tych trzech osobiście widzę tylko różnicę w tym drugim aspekcie.

Pamiętajmy jednak o tym, że przy kontuzji Methota w Ottawie w obronie 4 na 6 obrońców nie ma rozegranych 200 spotkań wiec ciężko wymagać od nich doświadczenia przy wychodzeniu z własnej tercji. Phillips nie powinien grać więcej niż 17-19 minut a bywały mecze, że grał 27 niestety, ale za to już trener nie odpowiada.

Nie wiem w jakim kierunku teraz będzie zmierzać drużyna Ottawy. Do zdobycia Stana niby potrzeba 7 zawodników. Dwóch dobrych centrów, top power forward, jednego specjalistę, jednego ofensywnego obrońcę, jednego defensywnego obrońcę no i bramkarza.

Patrząc na Ottawe Można powiedzieć, że mamy dwie maks trzy rzeczy czyli Karla i Andiego, który jest w mega formie. Neil/Condra jako specjaliści. Reszty jakoś nie widzę. Turris to zdecydowanie C2 a nie C1. Może więc warto przemęczyć ten sezon i wydraftować C1 ?

Oklahoma City Ravens

twitter

#38 Kobi

Kobi

Indian Head Native

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Interests:U don't care anyway, do U?
  • UZ:Peter Forsberg, Jonathan Toews
  • UD:Chicago Blackhawks

Napisano 08 grudzień 2014 - 08:53

Nie wiem w jakim kierunku teraz będzie zmierzać drużyna Ottawy. Do zdobycia Stana niby potrzeba 7 zawodników. Dwóch dobrych centrów, top power forward, jednego specjalistę, jednego ofensywnego obrońcę, jednego defensywnego obrońcę no i bramkarza.

Piszesz w kontekście Ottawy? Że do obecnego składu potrzeba jeszcze 7 takich graczy, czy że ogólnie 7 takich playerów załatwia sprawę?

Bo jeśli to drugie to się nie mogę z Tobą zgodzić. Patrząc na Chi czy LA, obecnie aby wygrać Stana potrzebna jest cholernie duża głębia składu i zespół o bardzo dobrze rozłożonych akcentach w ofensywie i defensywie. Nie jeden ofensywny i jeden defensywny obrońca, ale czterech graczy, których możesz swobodnie wystawiać przeciw najlepszym formacjom rywali (w tym co najmniej jeden all-around d-man kierujący całym cyrkiem) plus trzecia para, która też może grać jakieś normalne minuty a nie sekundy w meczu. Atak to nie "tylko" dwóch dobrych centrów, tylko przynajmniej jedna z Twoich scoring lines musi być co najmniej przyzwoita w defensywie, a formacje bottom six muszą potrafić wziąć na siebie ciężar zdobywania punktów i nawet prowadzenia gry w niektórych meczach. 

Użytkownik Kobi edytował ten post 08 grudzień 2014 - 09:03

syg2.PNG
Syg's been made originally by Fraser Davidson, modified by Kobi  ;)

#39 Sirius_Black

Sirius_Black

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisano 08 grudzień 2014 - 09:23

Piszesz w kontekście Ottawy? Że do obecnego składu potrzeba jeszcze 7 takich graczy, czy że ogólnie 7 takich playerów załatwia sprawę?

Bo jeśli to drugie to się nie mogę z Tobą zgodzić. Patrząc na Chi czy LA, obecnie aby wygrać Stana potrzebna jest cholernie duża głębia składu i zespół o bardzo dobrze rozłożonych akcentach w ofensywie i defensywie. Nie jeden ofensywny i jeden defensywny obrońca, ale czterech graczy, których możesz swobodnie wystawiać przeciw najlepszym formacjom rywali (w tym co najmniej jeden all-around d-man kierujący całym cyrkiem) plus trzecia para, która też może grać jakieś normalne minuty a nie sekundy w meczu. Atak to nie "tylko" dwóch dobrych centrów, tylko przynajmniej jedna z Twoich scoring lines musi być co najmniej przyzwoita w defensywie, a formacje bottom six muszą potrafić wziąć na siebie ciężar zdobywania punktów i nawet prowadzenia gry w niektórych meczach. 

Oczywiście SC to najtrudniejsze trofeum do zdobycia w sporcie i nie wystarczy 7 zawodników trzeba trochę szczescia i miliona innych rzeczy. To bardziej filozofia budowy drużyny Scotty Bowmana.  

Jemu udało sie to 9 razy wiec trzeba mu zaufać

Patrząc na LA :

1. Kopitar

2. Carter

3. Gaborik/Williams 

4. Brown

5. Doughty

6. Doughty ;-)

7. Quick

Idealnie pasuje. 

Oklahoma City Ravens

twitter

#40 Senator

Senator

Be Sensational!

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 2500 postów

Napisano 09 grudzień 2014 - 09:32

Sytuacja z MacLeanem skomplikowana. Z jednej strony trener, który podejmuje niezrozumiałe decyzje, odpowiada za system gry, za rotacje i minuty poszczególnych zawodników na lodzie. Z drugiej zespół z najniższym payrollem, z ograniczonym budżetem i przeciętnymi zawodnikami.

Uważam jednak, że ze ekipy można było wyciągnąć trochę więcej. Czytałem sporo na temat zwolnienia MacLeana - mówi się, że był konflikt z zawodnikami, że to oni stoją po części za jego zwolnieniem. Mówi się, że MacLean po zdobyciu nagrody dla najlepszego trenera w lidze przestał słuchać zawodników, wydawał się nieomylny. Popisał się paroma dziwnymi komentarzami. O zwolnieniu wiadomo było już w piątek - więc akurat mecz z Canucks nie miał znaczenia.

W całości nie podoba mi się jednak to, że za zwolnieniem stał Melnyk. Bo to on w głównej mierze maczał w tym palce. I tu nie podoba mi się rola jaką musi odgrywać Murray - podobnie było z Alfredssonem. Nie mogę się jednak zgodzić, że zły wynik zespołu to tylko wina trenera. Za pozyskanie defensywy - która w moim odczuciu jest największym problemem - odpowiedzialny jest menedżer i właściciel. Trudno z niczego zrobić coś.

Reasumując. Największym problemem Senators nie jest/ nie był MacLean... Jest nim Melnyk. A Cameron? Totalna porażka. Masakra, marionetka Melnyka. Ponoć Sens czekają na Luke'a Richardsona, a ten ma być dostępny od 2016...

--
Ottawa 78's

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych