Skocz do zawartości

Zdjęcie

Florida Panthers 2014/2015 oraz 2015/2016

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#1 RNFR

RNFR

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 74 postów
  • UZ:A. Barkov, N. Bjugstad, R. Luongo
  • UD:Florida Panthers

Napisano 31 maj 2014 - 01:41

Witam wszystkich forumowiczów :)

Czas najwyzszy zalozyc nowy temat przed offseason, ktory rysuje sie jako najwazniejszy w historii organizacji z Sunrise. Po kilku latach skladania klockow i wysokich wyborach w drafcie oraz zbudowaniu silnego zaplecza skladajacego sie z masy zdolnych zawodnikow przed Tallonem trudne zadanie dokooptowania do tej grupy kilku weteranow ktorzy sprawia ze z mlodego perspektywicznego teamu Koty stana sie contenderem w walce o PO.

Po awansie do PO w sezonie 11/12 ostatnie dwie kampanie to pasmo klesk Panter. Glowa zaplacil za to HC Kevin Dineen. Do polowy czerwca mamy poznac jego nastepce. Osobiscie najchetniej na jego miejscu widzialbym kogos z trojki John Stevens, Marc Crawford, Ron Wilson. Tallon chce by nowy HC spelnial dwa warunki : doswiadczenie oraz ofensywny styl prowadzenia druzyny. Mysle ze od tego kto bedzie prowadzil nas w nowej kampanii zalezy tez co DT zrobi z 1st overall tegorocznego draftu. W mediach roi sie od spekulacji czy zostawic jedynke czy ja przechandlowac za jakas gwiazde. Jezeli zostawimy to pewnie pojdzie ona na Ekblada gdyz taki obronca jest na gwalt potrzebny w organizacji jesli nie to moze bedzie ona czescia zaplaty za Jasona Spezze z Ottawy ktory umiescil Pantery wsrod 10 teamow do ktorych chcialby zostac oddany. Wlasnie co sadzicie o opcji ze Spezza ?? Zostal mu rok kontraktu w Ottawie i mysle ze warunkiem oddania za niego sowitej zaplaty ( a takiej oczekuja Sens ) jest dogadanie sie z Dale'm ze Jason podpisuje u nas jakis long-term inaczej deal ten nie ma IMO najmniejszego sensu.

Zalatwiony zostal jeden problem (moim zdaniem najwiekszy) ktory w duzej mierze 'zapewnil' nam 29  miejsce w lidze w konczacym sie sezonie. Mianowicie do Sunrise wrocil Luongo i w koncu mamy bramkarza na miare NHL. To jest facet wokol ktorego mozna budowac zespol walczacy o laury i pokazal to juz w tych kilkunastu meczach jakie zdazyl rozegrac. Jako jego backupa widzialbym mlodego Housera a Ellis w AHL w razie jakiejs kontuzji Lou. Ale to tylko moja subiektywna opinia.

Co do konczacych sie kontraktow to z RFA's na pewno podpisalbym Gudbransona, Hayes'a i Pirri'ego. Co do Kulikova to przyznam ze jest to dla mnie czlowiek zagadka ale za rozsadna cene dalbym mu szanse...max 3.5M $ za rok...z UFA' sow to koniecznie Winchester i Gilbert. Obaj zasluzyli na nowe umowy.

Mam tez nadzieje ze obudzi sie Fleischmann ktory poprzedni sezon mial  fatalny i wielu chetnie by go gdzies oddalo bo 28pkt  za 4.5 banki na rok to zdecydowanie za malo. Oddalbym natomiast bez wahania Kopecky'ego. Nie wiem tylko czy ktos wezmie 4linera z takim kontraktem...Po swietnym rookie season i Calder Trophy kompletnie zgasl Huberdeau ale jego bym w znacznym stopniu tlumaczyl problemami zdrowotnymi. Stracil Offseason na leczenie urazu biodra i nie przygotowal sie nalezycie do zmagan w NHL szczegolnie jesli chodzi o sile fizyczna co bylo az nad to widoczne.

Najjasniejszymi punktami byli bez watpienia Bjugstad ktory dla mnie jest materialem na kapitalnego gracza, dominujacego centra jak niegdys Joe Thornton oraz Upshall, Barkov no i odnowiony Boyes ( pan rzut karny :tongue: ). Solidny byl, w koncu zdrowy Bergenheim oraz standardowo na swoim wysokim poziomie Campbell a takze chlopak znikad Vince Trocheck majacy newyobrazalne wrecz serce do gry...bedacy na lodzie doslownie wszedzie ktory wykorzystal doskonale swoje 5 minut i trzymam za niego kciuki podczas campu przed nowa kampania.

Reasumujac, przed nami bardzo gorace lato w obozie Kotow w znacznym stopniu wyznaczajace kierunek i miejsce w ktorym sie bedziemy znajdowac przez najblizsze kilka lat. Mam nadzieje ze w koncu nadejda dobre czasy dla fanow Panthers.

In Dale we trust !!!

Zapraszam do dyskusji :)

#2 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 31 maj 2014 - 03:18

W końcu na forum jest kibic Panter. Jako fan Hawks i Icehogs, czyli w pewnym stopniu waszej farmy w ostatnich latach, w przyszłym sezonie nieco uważniej będę przyglądać się drużynie z Sunrise i mam nadzieję, że w nowej zakładce będzie dało się więcej poczytać ;)

A dodatkowo, pomimo że może jeszcze laikiem u Panthers jestem, to wydaje mi się, że

zostawienie 1st picku i wybór Ekblada>>>branie Spezzy.

Ekblad to obok Huberdeau i Barkova opcja na wiele lat wokół której można budować zespół. Z tym, że prawdopodobnie czeka Pantery jeszcze kilka chudych lat.

Użytkownik Jonga edytował ten post 31 maj 2014 - 03:20

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

#3 RNFR

RNFR

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 31 maj 2014 - 03:40

W końcu na forum jest kibic Panter. Jako fan Hawks i Icehogs, czyli w pewnym stopniu waszej farmy w ostatnich latach, w przyszłym sezonie nieco uważniej będę przyglądać się drużynie z Sunrise i mam nadzieję, że w nowej zakładce będzie dało się więcej poczytać ;)

A dodatkowo, pomimo że może jeszcze laikiem u Panthers jestem, to wydaje mi się, że

zostawienie 1st picku i wybór Ekblada>>>branie Spezzy.

Ekblad to obok Huberdeau i Barkova opcja na wiele lat wokół której można budować zespół. Z tym, że prawdopodobnie czeka Pantery jeszcze kilka chudych lat.

Milo ze bedzie z kim pogadac o tym co dzieje sie w obozie Kotow :)

Wlasnie tu tkwi szkopul. Tallon raczej nie ma jeszcze kilku lat na budowanie druzyny. Tacy gracze jak Huberdeau, Barkov czy Bjugstad sa juz NHL ready i wydaje sie ze dodanie do nich kilku weteranow z nazwiskiem plus Luongo jest sposobem na stanie sie contenderem w walce o PO. W mijajacym sezonie ograla sie u nas masa mlodych grajkow takze glebia jest dosc solidna. Potrzeba tylko liderow ktorzy renoma, doswiadczeniem oraz oczywiscie umiejetnosciami pociagna mlodziez do boju. Sam nie wiem co bym na miejscu Tallona zrobil...tym bardziej ze Spezza jest dosc podatny na kontuzje a takze majac ponad 30 baniek pod czapka mozemy poszalec na rynku wolnych strzelcow a ten w tym roku wyglada dosc okazale. Nie moge sie doczekac nominacji nowego HC, draftu oraz 1 lipca...

Craig Custance na swoim twitterze :

Just chatted w/Dale Tallon here at combine in TO. Said he's received a half dozen legitimate inquiries for No. 1 overall pick.

Jak widac telefon Tallona az dymi od ofert...ostatnio pojawily sie informacje ze Canucks sa zainteresowani naszym 1st overall czyli nasz ulubiony partner jesli idzie o ruchy kadrowe...ponoc w gre wchodzilby Bieksa albo Edler.

#4 Roggi

Roggi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • UZ:Pawel Dacjuk
  • UD:Detroit Red Wings, Sborna

Napisano 01 czerwiec 2014 - 12:27

ponoc w gre wchodzilby Bieksa albo Edler

Już wyobrażam sobie ich reakcję na prośbę o uchylenie NTC dla Panter :rolleyes: .

#5 RNFR

RNFR

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 01 czerwiec 2014 - 08:53

Już wyobrażam sobie ich reakcję na prośbę o uchylenie NTC dla Panter :rolleyes: .

Ja mam nadzieje na taka ich reakcje w przypadku ewentualnego Trade jaka sugerujesz w swoim poscie...ani jeden ani drugi nie jest antidotum na nasze slabosci...

#6 RNFR

RNFR

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 06:48

Tallon rozmawial z okolo 60 prospektami przed draftem. Coraz czesciej mowi sie ze skierujemy swoje oczy w strone RW i w tym kontekscie glownymi kandydatami sa oczywiscie Nylander oraz Kapanen. Ja jednak zakladajac ze zostawimy 1st overall bralbym bez wahania Ekblada...ale rok temu DT tez zaskoczyl z Barkovem i jak na razie wyglada ze dobrze zrobil.

W miedzyczasie podpisalismy ELC z MacKenzie Weegarem (#206 z 2013roku), swietny i perspektywiczny obronca z Halifax Mooseheads (w sezonie 13-14, 61GP 12G 47A w RS oraz 16GP 5G 17A w PO QMJHL) wg Tallona przyszly QB w PP Kotow oraz ze Stevenem Hodgesem (#84 z 2012 roku) z Victoria Royals (WHL). Hodges to material na solidnego two-way centra do 2 lub 3 linii. Ponadto skrzydlowy Jaroslav Kosov z Magnitogorska (#124 z 2011 roku) dysponujacy dobrymi warunkami fizycznymi postanowil opuscic KHL i sprobowac powalczyc o miejsce w rosterze Panter na najblizszym campie. Podejrzewam ze szybko jednak wroci do Rosji bo raczej bez sezonu w AHL sie nie obejdzie a wiadomo jak Rosjanie podchodza do gry w AHL...

Na koniec Habs udzielili pozwolenia naszym na rozmowy z jednym z asystentow Therriena Gerardem Gallantem bylym HC Blue Jackets. Ponadto Gallant w latach 2010-2012 3 razy pod rzad poprowadzil St.John Sea Dogs do zwyciestwa w QMJHL a w 2011 do wygranej w Memorial Cup. W okresie tym w ekipie z St.John brylowal Jonathan Huberdeau. Zobaczymy, ja jednak wolalbym bardziej doswiadczonego HC. W moim rankingu prowadzi Crawford.

#7 Tostu

Tostu

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 440 postów
  • UZ:Teemu Selanne,Saku Koivu,Bo Horvat
  • UD:Suomi, Vancouver Canucks

Napisano 03 czerwiec 2014 - 05:57

ponoc w gre wchodzilby Bieksa albo Edler.

cóż, jeśli chodzi o Bieksę to w moim przekonaniu nie ma żadnych szans, Edler to co innego. Jak wiadomo ,,błyszczał" nieprawdopodobnie w zeszłym sezonie i choć uważam że warunkowo mógłby zostać w Vancouver, dobra albo bardzo dobra oferta może to zmienić, a z całą pewnością taką by był 1st pick.

#8 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 03 czerwiec 2014 - 06:16

1st pick za Edlera? No Vancouver na pewno by się ucieszyło.

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

#9 RNFR

RNFR

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 06:24

1st pick za Edlera? No Vancouver na pewno by się ucieszyło.

Na pewno odpada wymiana jeden do jednego czyli 1st pick za Edlera...Nucks musieliby dorzucic skutecznego RW do top six...

Po internetach kraza ploty ze Leafs sa sklonni zaoferowac Phaneufa, Kadri'ego i swoj 8th pick za 1st i Jovo...niby zwolnia kupe miejsca pod capem i pozbeda sie nie radzacego sobie z presja w Toronto Phaneufa oraz bedacego w nienajlepszych stosunkach z Carlyle Kadriego ale straca tez wysoki 8my wybor a w zamian fakt kapitalny NHL-ready Ekblad i...no wlasnie to wszystko...bo Jovo na 50% skonczy kariere tego lata...

#10 Tostu

Tostu

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 440 postów
  • UZ:Teemu Selanne,Saku Koivu,Bo Horvat
  • UD:Suomi, Vancouver Canucks

Napisano 03 czerwiec 2014 - 07:06

oczywiste że nie mówiłem o wymianie 1 na 1, poza tym Edler musiałby się zgodzić na odstąpienie od NTC. Wszystko się okaże po tym jak Benning wybierze nowego trenera.

#11 RNFR

RNFR

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 03 czerwiec 2014 - 07:59

oczywiste że nie mówiłem o wymianie 1 na 1, poza tym Edler musiałby się zgodzić na odstąpienie od NTC. Wszystko się okaże po tym jak Benning wybierze nowego trenera.

To jest jeden warunek...z drugiej strony nie macie za bardzo kogo do niego dolozyc do Top-6 ataku...mowa oczywiscie o skrzydlowym bo na C1 i C2 Barkov i Big Nick wydaja sie pewniakami.

Mysle ze Hubi po odpowiednich przygotowaniach i poprawieniu sily fizycznej wroci do formy z rookie season, oprocz niego mamy jeszcze Boyesa i Bergenheima (bo na metamorfoze Fleischmanna juz nie licze) no i poza tym lipa...snajper do pierwszej formacji potrzebny jak powietrze...

Huberdeau - Barkov - ???

Bergenheim - Big Nick - Boyes

Użytkownik RNFR edytował ten post 03 czerwiec 2014 - 08:06

#12 RNFR

RNFR

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 05 czerwiec 2014 - 03:50

Darren Dreger :

”Every time I’ve spoken to Tallon he has told me that he’ll be active & he won’t be restricted by finances like in the past”

Zobaczymy czy okaze sie to prawda i Viola spelni swe obietnice kiedy kupujac Pantery mowil, ze chce dac kibicom na poludniu Florydy Stana :) a finanse nie beda zadnym ograniczeniem w osiagnieciu tego celu.

Harvey Fialkov na swoim twitterze:

Finnish RW Kapanen joked to http://Yahoo.com  that Panthers"wanted to get me a little bit because I'd help Sasha with his English.''

Mam nadzieje ze to tylko plotki bo czytajac opinie na temat gry Kapanena w zeszlym sezonie autorzy tych ze opinii w wiekszosci szczerze powatpiewaja w zasadnosc umieszczania Fina w Top-10 draftu.

Na koniec, niebawem mamy poznac nastepce Shero w #pit i chodza ploty ze jesli nowy GM zwolni Bylsme to Tallon juz ma dla niego kontrakt. Patrzac na sklad jaki Bylsma ma do dyspozycji w Pittsbutghu i jego osiagniecia to na kolana nie rzuca ale moze u nas wlasnie bez tych gwiazd i presji zwiazanej z prowadzeniem takiej druzyny pokazalby kunszt trenerski...mimo wszystko mam mieszane uczucia...

#13 FromVerizon

FromVerizon

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • Interests:NHL, short track
  • UZ:Kuznetsov, Giordano
  • UD:Caps, Team Russia

Napisano 05 czerwiec 2014 - 10:47

To jest jeden warunek...z drugiej strony nie macie za bardzo kogo do niego dolozyc do Top-6 ataku...mowa oczywiscie o skrzydlowym bo na C1 i C2 Barkov i Big Nick wydaja sie pewniakami.

Mysle ze Hubi po odpowiednich przygotowaniach i poprawieniu sily fizycznej wroci do formy z rookie season, oprocz niego mamy jeszcze Boyesa i Bergenheima (bo na metamorfoze Fleischmanna juz nie licze) no i poza tym lipa...snajper do pierwszej formacji potrzebny jak powietrze...

Huberdeau - Barkov - ???

Bergenheim - Big Nick - Boyes

Sam nie wiem co się stało z tym gościem.. Okropnie żałowałem, kiedy Caps puścili go w świat, a gdy 2 lata temu w 82 spotkaniach zdobył 61 pts, to myślałem, że osobiście przetrącę łeb McPhee. Duży potencjał tkwi w tym zawodniku. Najzabawniejsze jest to, że oglądając Panthers widziałem tylko dobre mecze Tomasa (za wiele ich nie było). Kolejno spotkanie z Pens (1G+3A), Hawks (1G), z Caps (1G, tradycyjnie ex-Capsi mogą grać kupę przez cały rok, ale i tak strzelą nam gola) i z Jets (GWG+1A). Widziałem zatem 4 spotkania (no, może jeszcze jakieś jedno się wplątało) i jednocześnie zobaczyłem połowę bramek Flasha w tym sezonie :D Co zatem było nie tak, kiedy notował dłuuuugie cold strike'i? 28 pts to jest jakaś masakra..

Kontrakt ma do końca przyszłego sezonu, i co dalej? 4,5 bańki rocznie to w tym momencie o 4 za dużo, patrząc na "suche" statystyki

#14 Szklarzu

Szklarzu

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 2017 postów
  • UZ:Getzlaf, Giguere, Pronger, Montour
  • UD:Ducks

Napisano 05 czerwiec 2014 - 11:10

Co zatem było nie tak, kiedy notował dłuuuugie cold strike'i? 

Trzeba było oglądać więcej meczów Panthers to miałby Art Rossa ;).

The-Stanley-Cup.jpg The-Stanley-Cup.jpg The-Stanley-Cup.jpg

2010       2014       2017

Anaheim Glaziers (JRHL)

16/17: RS: 1st, PO: 1st15/16: RS: 8th, PO: 4th; 14/15: RS: 2nd, PO: 7th;

13/14: RS: 1st, PO: 1st; 12/13: RS: 9th, PO: ----; 11/12: RS: 3rd, PO: 4th;

10/11: RS: 5th, PO: 2nd09/10: RS: 1st, PO: 1st08/09: RS: 3rd, PO: 6th;

07/08: RS: 5th, PO: 5th; 06/07: RS: 4th, PO: 5th; 05/06: RS: 1st, PO: 3rd.

Anaheim Owls (Dynasty)

16/17: RS: 4th; PO: 3rd15/16: RS: 6th; PO: 6th; 14/15: RS: 8th; PO: 8th;

13/14: RS: 9th; PO: ----; 12/13: RS: 2nd, PO: 4th.

#15 RNFR

RNFR

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 06 czerwiec 2014 - 03:53

Sam nie wiem co się stało z tym gościem.. Okropnie żałowałem, kiedy Caps puścili go w świat, a gdy 2 lata temu w 82 spotkaniach zdobył 61 pts, to myślałem, że osobiście przetrącę łeb McPhee. Duży potencjał tkwi w tym zawodniku. Najzabawniejsze jest to, że oglądając Panthers widziałem tylko dobre mecze Tomasa (za wiele ich nie było). Kolejno spotkanie z Pens (1G+3A), Hawks (1G), z Caps (1G, tradycyjnie ex-Capsi mogą grać kupę przez cały rok, ale i tak strzelą nam gola) i z Jets (GWG+1A). Widziałem zatem 4 spotkania (no, może jeszcze jakieś jedno się wplątało) i jednocześnie zobaczyłem połowę bramek Flasha w tym sezonie :D Co zatem było nie tak, kiedy notował dłuuuugie cold strike'i? 28 pts to jest jakaś masakra..

Kontrakt ma do końca przyszłego sezonu, i co dalej? 4,5 bańki rocznie to w tym momencie o 4 za dużo, patrząc na "suche" statystyki

Zeby zanalizowac przyczyny tak slabych statystyk Flasha w zeszlym sezonie nie potrzeba zadnej filozofii ani szukania przyczyn w kontuzjach, rotacjach  w skladzie itp. itd. Czech po prostu gral slabo...gdyby wykorzystal polowe sytuacji jakie mial to 20-25 bramek bylo spokojnie w zasiegu...ale 8 ??? przy S% 4.8  :conf: po dwoch pierwszych kampaniach w barwach #fla wyrosl na lidera naszej ofensywy i taki regres zszokowal wszystkich poddajac w znaczna watpliwosc uzytecznosc Czecha. Dla mnie najlepsza opcja by bylo oddanie go gdzies ale kto wezmie zawodnika zdobywajacego 28pkt zarabiajacego 4.5 banki zielonych na rok...

#16 RNFR

RNFR

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 10 czerwiec 2014 - 05:19

Karuzela pt. offseason rozkręca sie coraz bardziej. Spekulacji, plotek i działań coraz więcej. Tallon dziś bądź jutro ma pogawędkę z Bylsmą. Analizując nazwiska pojawiające się w kontekście nowego HC Panthers rośnie we mnie przekonanie że Dan ma najlepsze papiery na to żeby nasza organizacja w końcu zrobiła krok do przodu. Pewnie kibice Pens mają wiele zarzutów co do pracy Bylsmy, ale to wciąż młody trener, na pewno zdaje sobie sprawę z tego iż nie wszystko poszło tak jak tego chciał i że wiele musi się jeszcze nauczyć. Na Florydzie nikt nie oczekuje Stana w przyszłym sezonie ( no może poza Violą :)). Mamy 30 milionów miejsca pod czapką i DT może wykorzystać...30 na nowych graczy. Chce je przeznaczyć na 5 obtrzaskanych w NHL zawodników (bo młodzieży u nas pod dostatkiem) w proporcjach 2D-3FW. Biorąc Bylsmę angażuje młodego, głodnego sukcesów trenera z jednocześnie już dużym bagażem doświadczeń, przyzwyczajonego do wygrywania. Uważam że taki trener, spora grupa zdolnej młodzieży oraz dużeee możliwości finansowe zapewnione przez chcącego wygrywać 'tu i teraz' właściciela mogą skłonić kilku solidnych grajków do przyjścia na południe Florydy. Choćby pierwsi, przy założeniu że dogadamy się z Danem, to J. Jokinen, Orpik i Niskanen :)

Pewnie wielu uzna, że to tylko pobożne życzenia wygłodniałego fana Panter, ale nie jest to do końca nierealny i niemożliwy scenariusz :) Argumenty, które podałem nie są bezpodstawne i pozwalają mieć nadzieję.

In Dale We Trust !!!

#17 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • UZ:Vincent Lecavalier
  • UD:Tampa Bay Lightning

Napisano 10 czerwiec 2014 - 05:58

Ludzi, którzy mogą przyjść do #fla  Tallon i tak zapewne (w swoim stylu) przepłaci. Może niedawny transfer Luongo pomoże tu coś niecoś. Niemniej na dziś dzień nie ma dostępnych jakichś gwiazd defensywy na rynku UFA, co najwyżej solidni gracze pokroju wspomnianej dwójki z #pit czy Markowa. Co innego z przodu, gdzie #fla rzeczywiście mogą pokusić się o ściągnięcie takich zawodników jak choćby Stastny czy Gaborik (choć w tego drugiego powątpiewam).

#18 RNFR

RNFR

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 10 czerwiec 2014 - 07:21

Ludzi, którzy mogą przyjść do #fla  Tallon i tak zapewne (w swoim stylu) przepłaci. Może niedawny transfer Luongo pomoże tu coś niecoś. Niemniej na dziś dzień nie ma dostępnych jakichś gwiazd defensywy na rynku UFA, co najwyżej solidni gracze pokroju wspomnianej dwójki z #pit czy Markowa. Co innego z przodu, gdzie #fla rzeczywiście mogą pokusić się o ściągnięcie takich zawodników jak choćby Stastny czy Gaborik (choć w tego drugiego powątpiewam).

Jesteśmy na dzień dzisiejszy w NHL taką potęgą, że bez przepłacenia chyba nikt 'z nazwiskiem' do Panthers nie przyjdzie. Poza argumentami hokejowymi, które podałem to właśnie $$$$$ oraz fajne miejsce do życia mogą skłonić co niektórych do założenia bluzy z panterą na piersi. 

W Gabo i Staza nie wierzę ale nie zdziwię się jak damy Hemsky'emu te jego 5.5mln i zostanie Panterą. W sumie bym się nie obraził bo uważam że na Florydzie taki gość jak Hemmer mógłby poszaleć nie czując ogromnej presji jaka przez cały czas towarzyszyła mu w Kanadzie. Co do obrony to jest jeszcze Meszaros, którego również cenię wysoko. Niemniej dla mnie taki Orpik byłby idealny do edukacji i pomocy w rozwoju takiego Gudbransona, który ma papiery na grajka dużego formatu tylko brakuje mu ciągle consistency.

EDIT: Zakładając, że Tallon ściągnie tych dwóch D i trzech napadziorów to moja realna piątka marzeń wygląda tak:

Orpik, Niskanen - J. Jokinen, Hemsky, Moulson.

Użytkownik RNFR edytował ten post 10 czerwiec 2014 - 07:28

#19 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów
  • UZ:Miikka Kiprusoff
  • UD:Calgary Flames
  • GG:10875047

Napisano 10 czerwiec 2014 - 07:32

Informacja pojawiła się już jakiś czas temu, zresztą sam Treliving jej nie ukrywał. Chodzi mianowicie o to, że Flames chcą powalczyć o pick numer jeden w nadchodzącym drafcie. Podobnież rozmowy z Panthers już nieco trwają, a mają się jeszcze bardziej nasilić w okolicach samego draftu. Opcja zwrotna dla Panter, która jest najbardziej prawdopodobna i która - jak sądzę - zadowoliłaby ekipę z Florydy to nasz 4 pick + Sven Baertschi.

Taka propozycja najczęściej pojawia się w mediach, a dla mnie byłby to zły ruch ze strony naszego GM-a. Wiem, że Baertschi w pewnym momencie sezonu nie znalazł uznania w oczach Hartleya, został odesłany do AHL, jego wartość niewątpliwie spadła, aczkolwiek w moim mniemaniu Szwajcar nadal pozostaje zawodnikiem ze sporym potencjałem. Pozbycie się kogoś kto ma raptem 21 lat, został wybrany z 13 pickiem i na najwyższym szczeblu rozegrał zaledwie 46 spotkań (nota bene zdobywając 21 punktów) to dla mnie naprawdę kiepski pomysł.

Nie wiem, może o wszystkim decydują jeszcze czynniki pozasportowe, może Baertschi nie za dobrze dogaduje się z trenerem, ale mimo wszystko Sven + 4 pick w zamian za numero uno nie jest dobrą opcją.

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

#20 RNFR

RNFR

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 10 czerwiec 2014 - 07:42

Informacja pojawiła się już jakiś czas temu, zresztą sam Treliving jej nie ukrywał. Chodzi mianowicie o to, że Flames chcą powalczyć o pick numer jeden w nadchodzącym drafcie. Podobnież rozmowy z Panthers już nieco trwają, a mają się jeszcze bardziej nasilić w okolicach samego draftu. Opcja zwrotna dla Panter, która jest najbardziej prawdopodobna i która - jak sądzę - zadowoliłaby ekipę z Florydy to nasz 4 pick + Sven Baertschi.

Taka propozycja najczęściej pojawia się w mediach, a dla mnie byłby to zły ruch ze strony naszego GM-a. Wiem, że Baertschi w pewnym momencie sezonu nie znalazł uznania w oczach Hartleya, został odesłany do AHL, jego wartość niewątpliwie spadła, aczkolwiek w moim mniemaniu Szwajcar nadal pozostaje zawodnikiem ze sporym potencjałem. Pozbycie się kogoś kto ma raptem 21 lat, został wybrany z 13 pickiem i na najwyższym szczeblu rozegrał zaledwie 46 spotkań (nota bene zdobywając 21 punktów) to dla mnie naprawdę kiepski pomysł.

Nie wiem, może o wszystkim decydują jeszcze czynniki pozasportowe, może Baertschi nie za dobrze dogaduje się z trenerem, ale mimo wszystko Sven + 4 pick w zamian za numero uno nie jest dobrą opcją.

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Też o tym czytałem. W kontekście Płomieni pojawiło się kilka nazwisk z których dla mnie jako kibica Cats jedynym sensownym był Giordano. Był jeszcze Brodie i właśnie wspomniany przez Ciebie Baertschi. Problem w tym że nam niepotrzebni są kolejni perspektywiczni, młodzi gracze tylko weterani którzy naszą młodzież poprowadzą do sukcesu. Oby Tallon nie zmienił koncepcji na taką bo to dla mnie bez sensu i już lepiej wziąć Ekblada z 1.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych