Skocz do zawartości

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  Paolo : (04 grudzień 2018 - 09:09 )

Szkoda, że tak późno, liczyłem na 20-21. Ciekawe jaka będzie nazwa, wśród faworytów jest Seattle Kraken :D

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

ciekawe czy drużynę NBA też przywrócą w Seattle ;)

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

i będzie drużyna w Seattle od sezonu 2021-22 :D

@  wqjtek : (01 grudzień 2018 - 06:30 )

Myślałem że w moim życiu nie będzie już klubu NHL dla którego będę czuł większą niechęć niż do Pingwinów, a tu proszę TML i długo długo nic :D

@  Pershing : (01 grudzień 2018 - 10:09 )

Wilson z zawiasów wrócił xDDD

@  Pershing : (01 grudzień 2018 - 10:09 )

@  Pershing : (17 listopad 2018 - 01:01 )

no :(

@  spursik : (16 listopad 2018 - 07:08 )

Pingwiny ostatnie na wschodzie :smile: Szok

@  Forsberg : (10 listopad 2018 - 01:53 )

Tavares z kolejna bramką. Leivo co zmaścił sam na sam.

@  iks : (03 listopad 2018 - 10:40 )

no i piękny pokaz hokeja w spotkaniu Buffalo z Ottawą :D

@  Hellraiser : (01 listopad 2018 - 08:56 )

Patrząc na grę Panter aż dziw bierze, że mają tak mało punktów. Fajnie grają tylko ze skutecznością na bakier...

@  Forsberg : (31 październik 2018 - 01:40 )

No i Eberle z kolejną bramą. Raczej po meczu już. Var sie przydał :D

@  Forsberg : (31 październik 2018 - 01:32 )

Za łatwo dali sobie strzelić czwarta bramkę Pingwiny. Praktycznie Ebele wjechał do bramki. :D

@  iks : (30 październik 2018 - 06:29 )

zaczynamy teraz rywalizację w listopadzie :D

@  iks : (30 październik 2018 - 06:29 )

w dziale Ligi Typerów znajdziecie wyniki za pierwszy miesiąc rywalizacji oraz klasyfikację generalną :)

@  Pershing : (28 październik 2018 - 12:30 )

przypominam moi mili, ze do przyszlego weekendu mecze godzine wczesniej niz normalnie :D

@  Hellraiser : (27 październik 2018 - 10:55 )

ale mimo wszystko...GO FLAMES GO !!!!

@  Hellraiser : (27 październik 2018 - 10:47 )

Ale Flames są złamani tym Pittsburghiem...widać w grze...

@  PaGo : (27 październik 2018 - 02:40 )

sprzedam 65 kart auto jersey. https://allegro.pl/S...item=7640115134

@  Pershing : (27 październik 2018 - 08:30 )

pączek robi kariere :D

Zdjęcie

Carolina Hurricanes 2012/2013

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 Batigol

Batigol

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 706 postów
  • Interests:Sport, sport i jeszcze raz sport! Poza tym dziennikarstwo, historia i polityka.
  • UZ:Eric Staal
  • UD:Carolina Hurricanes
  • GG:3085707
  • Liga Typerow: I

Napisano 06 styczeń 2013 - 06:42

Mieszanka rutyny i mlodosci ma podczas tej krotkiej kampanii zapewnic Canes miejsce w rozgrywkach posezonowych. E. Staal, J. Staal, A. Semin, J. Jokinen, J. Skinner, C. Ward, T. Gleason - niezle to wyglada na papierze, ale juz wkrotce wszystko zweryfikuje lodowisko. Szalenie szkoda T. Ruutu, ktory niedawno przeszedl operacje biodra i czeka go dlugi, bo ponad 4 miesieczny rozbrat z hokejem.

Ciekawe jak w NHL poradza sobie mlode wilki z AHL. Z. Boychuk w 35 meczach zgromadzil na swoim koncie 31 oczek, natomiast J. Faulk jest jednym z najlepiej punktujacych obroncow w calej lidze.

Calkiem niezle recenzje za gre w AHL zbiera rowniez bramkarz J. Peters, ktory smialo moze powalczyc o miano drugiego golkipera z B. Boucherem. Moze tym razem C. Ward nie bedzie musial rozegrac ponad 65 meczow w sezonie.
Dołączona grafika
One Team, One Dream - Carolina Hurricanes

#2 Batigol

Batigol

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 706 postów
  • Interests:Sport, sport i jeszcze raz sport! Poza tym dziennikarstwo, historia i polityka.

Napisano 06 styczeń 2013 - 10:27

Ponad 10 tysiecy osob ogladalo dzisiejszy mecz AHL pomiedzy Charlotte Checkers (farma Hurricanes) a Norfolk Admirals, ktory wyjatkowo odbyl sie w PNC Arena w Raleigh. Ot taka ciekawostka, pokazujaca jak duzy jest glod hokeja w stolicy Polnocnej Karoliny. Dla porownania srednia widownia w Charlotte to ponad 5 tysiecy osob.

Sam mecz zakonczyl sie zwyciestwem Checkers 3:1. Gola oraz asyste zaliczyl Zac Dalpe. Aktywny na lodowisku byl rowniez Zach Boychuk, jednak spotkanie zakonczyl z zerowym dorobkiem punktowym.
Dołączona grafika

#3 zdolny

zdolny

NHL fever!

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 1985 postów
  • UZ:M.Lucic, C.Ward, R.Luongo
  • UD:Boston Bruins
  • GG:1149072
  • Liga Typerow: retired

Napisano 07 styczeń 2013 - 07:25

Rafal, to Ty zyjesz :)? Jak sztab szkoleniowy ma zamiar zastapic kontuzjowanego T.Ruutu?

DeepForest Deers:
Liga YFHL 2008/2009: RS - 4, PO - 5<>JRHL 2009/2010: RS - 2, PO - 7
JRHL 2010/2011: RS - 4, PO - 6<>JRHL 2011/2012: RS - 1, PO - 2
JRHL 2012/2013: RS - 11, PO - 11<>JRHL 2013/2014: RS - 4, PO - 4

JRHL 2014/2015: RS - 6, PO - 6<>JRHL 2015/2016: RS - 3, PO - 1

JRHL 2016/2016: RS - ?

Windsor Sentinels:
NHL.com.pl 2009/2010: RS - 7, PO - 8
<>NHL.com.pl 2010/2011: RS - 8, PO - 7
NHL.com.pl 2011/2012: RS - 9, PO - ;)<>NHL.com.pl 2012/2013: RS - 5, PO - 2
NHL.com.pl 2013/2014: RS - 6, PO - 7<>2014/2015: RS - 3, PO - 2

2015/2016: RS - 3, PO - 2

#4 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 07 styczeń 2013 - 12:52

Bati witamy, dawno Cie tu nie bylo, zakladka Canes padla razem z Twoim odejsciem niemal calkowicie. Mam nadzieje, ze wrociles na stale. Pewnie po lokaucie wietrzysz Stana dla Canes, stad powrot?;)

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#5 Batigol

Batigol

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 706 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 08:28

Rafal, to Ty zyjesz :)? Jak sztab szkoleniowy ma zamiar zastapic kontuzjowanego T.Ruutu?

A zyje i powiem nawet, ze na zdrowie nie narzekam. Szkoda, ze z uslug T. Ruutu bedziemy mogli dopiero skorzystac w fazie play-off. Jezeli chodzi o jego zastepstwo to opcji jest kilka. Niektorym fanom marzy sie pierwsza linia z dwoma Staalami. Ja na dzien dzisiejszy wole w pierwszej linii Tlustego na skrzydle, a J. Staala w drugiej jako centra. O srodek w trzeciej i czwartej linii powalcza: Boychuk, Dalpe, Brent, Welsh oraz R. Nash. Jest w kim wybierac, wiec spie spokojnie.

Bati witamy, dawno Cie tu nie bylo, zakladka Canes padla razem z Twoim odejsciem niemal calkowicie. Mam nadzieje, ze wrociles na stale. Pewnie po lokaucie wietrzysz Stana dla Canes, stad powrot?;)

Strasznie mi glupio, ze tak dlugo sie nie udzialalem i zniknalem z forum. Wrocilem na stale. Wiele sie u mnie zmienilo, sporo czasu zajmuje mi praca, ale mam wyrozumiala zone, wiec na NHL zawsze znajde troche czasu. Jezeli chodzi o Hurricanes to historia lubi sie powtarzac. Dla mnie w sezonie 2005/2006 wszystko sie zaczelo :) Piekne to byly czasy :)
Dołączona grafika

#6 Batigol

Batigol

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 706 postów

Napisano 08 styczeń 2013 - 08:49

Chlopcy wrocili do miasta i wzieli sie do pracy. 9 zawodnikow uczestniczylo we wczorajszym treningu, ktory odbyl sie Raleigh Center Ice. Nie zabraklo braci Staal, C. Warda czy T. Gleasona. Zajecia nie byly zbyt intensywne, a graczom dopisywaly humory.

- Dlugo czekalem na ten dzien. Nie moglem sie doczekac, kiedy wrocimy na lod i zaczniemy znowu robic to, co kochamy – powiedzial golkiper Huraganow, C. Ward.

Cieszy to, ze kapitan naszej druzyny jest glodny gry i ma jasno sprecyzowane plany na ten skrocony sezon.

- Od kilku tygodni moje mysli ciagle kraza wokol gry w hokeja oraz zwyciezania. Cel jest prosty. Chcemy siegnac po Puchar Stanleya – zdradzil na antenie lokalnej rozglosni E. Staal.

W zajeciach wzial rowniez udzial napastnik K. Westgarth. Gracz Los Angeles Kings spedzal przerwe w rozgrywkach w poblizu stolicy Polnocnej Karoliny, wiec skorzystal z okazji, zeby troche pojezdzic na lyzwach.

Wracajac do personaliow, skladu i formy poszczegolnych graczy to calkiem przyzwoicie podczas lokautu radzil sobie w finskiej ekstraklasie J. Jokinen, Fin w 21 meczach w barwach Karpat zdobyl 21 punktow (7 bramek oraz 14 asyst). Podobny poziom trzymal w czeskiej lidze J. Tlusty, ktory w Kladnie punktowal dosyc regularnie (12 goli i 11 asyst w 24 spotkaniach). Obaj do gry powinni byc gotowi z marszu. To cieszy.
Dołączona grafika

#7 Batigol

Batigol

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 706 postów

Napisano 12 styczeń 2013 - 09:45

Zdjecie Semina przez pierwszym treningiem

A. Semin trenuje juz w Raleigh. Rosjanin szybko zwinal sie z N. Nowogrodu i podobno az pali sie do gry w pierwszej formacji z E. Staalem.

- Swoich nowych kolegow z druzyny znam doskonale jeszcze z wystepow w Capitals. Mam nadzieje, ze szybko wkomponuje sie w zespol. Jestem tutaj po to, aby wygrywac - deklarowal na antenie 99.9 FM Rosjanin.

Niewykluczone, ze bedzie im partnerowac J. Tlusty, ktory podczas lokautu doskonale radzil sobie w czeskiej ekstraklasie. W Kladnie mial okazje grac w jednej formacji z J. Jagrem oraz T. Plekanecem.

- Kazdy w Kladnie traktuje Jagra jak bohatera. Moim marzeniem zawsze bylo zagrac z nim w jednej druzynie. Dzieki lokautowi to marzenie sie ziscilo. Duzo obiecuje sobie po tym sezonie NHL. Bedzie on bardzo intensywny, ale wydaje mi sie, ze jestem do niego dobrze przygotowany - powiedzial reportowi lokalnego radia J. Tlusty.

W AHL bardzo dobrze radzi sobie nasza farma i to bez obroncy J. Faulka, ktory od kilku dni trenuje juz pod okiem K. Mullera. W nocy z piatku na sobote Checkers rozniesli w pyl Oklahoma City Barons (7:0). Kolejny dobry wystep, okraszony golem, zaliczyl w tym spotkaniu Z. Boychuk. Ciekawe jak poradzi sobie szczebel wyzej.
Dołączona grafika

#8 Batigol

Batigol

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 706 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 10:04

Duże zainteresowanie mediów i kibiców towarzyszy obozowi przygotowawczemu Carolina Hurricanes. Pierwszego dnia poczynania zawodników obserwowało z trybun grubo ponad 1300 widzów.

K. Muller zaprosił na camp wszystkich wyróżniających się zawodników z naszej farmy w AHL. Dobre recenzje zbierają jak na razie napastnicy Z. Boychuk, Z. Dalpe oraz obrońca B. Sanguinetti.

- To zawodnik, jakiego szukaliśmy od dawna. Gra mądrze w defensywie, potrafi rozegrać krążek, doskonale widzi to, co dzieje się na lodzie. W ciągu ostatniego roku nabrał sporo pewności siebie – powiedział szkoleniowiec Canes.

W jednym z prasowych wywiadów Muller oznajmił, że będzie robił wszystko co w jego mocy, aby poprawić grę w tyłach. Ostatnie dwa dni obozu mają ponoć wypełnić zajęcia stricte defensywne.

Wywalczyć miejsce w składzie na ten sezon może również Dalpe, który w ostatnich pięciu meczach w AHL zdobył 9 punktów (5 bramek, 4 asysty).

- To jeden z najlepszych zawodników Charlotte Checkers. Widać u niego niesamowity ciąg na bramkę. Kto wie, może w sobotę zagra przeciwko Panterom – zdradził dziennikarzom lokalnej telewizji menedżer Caroliny, Jim Rutherford.

Dzisiaj podczas zajęć zawodnicy trenowali w takim zestawieniu:

Boychuk-E. Staal-Semin
Skinner-J. Staal-Dalpe
Tlusty-J. Jokinen-LaRose
Bowman-Brent-Dwyer
Nodl-Welsh-Wallace
Westgarth-Nash-Sutter

Jeżeli wierzyć kibicom obecnym na tej sesji treningowej bardzo produktywni w takim zestawieniu są Boychuk i Dalpe.

Dołączona grafika

#9 Batigol

Batigol

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 706 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 12:09

Ponad 24 godziny pozostały do rozegrania pierwszego meczu tym w sezonie. Drużyna jest już na Florydzie i przygotowuje się (na razie przede wszystkim mentalnie) do potyczki z Panterami. Cieszy fakt, że krótki i intensywny obóz przygotowawczy zakończył się bez urazów i kontuzji.

- To był ciężki tydzień dla nas wszystkich. Jestem podbudowany tym, co zaprezentowali podczas obozu zawodnicy. Pomimo krótkiego czasu na przygotowanie całkiem nieźle wyglądamy pod względem fizycznym – powiedział na antenie radia 99,9 Fan trener Kirk Muller.

Z grubsza wiadomo już...w jakim zestawieniu zagramy przeciwko rywalowi z dywizji. Pierwsza linia bez większych niespodzianek.

Boychuk-E. Staal-Semin

Zach Boychuk traktuje ten nachodzący sezon jak wyzwanie i okazję do zamknięcia ust krytykom.

- Czuję, że to będzie moje 5 minut. Jestem dobrze przygotowany do sezonu i chcę udowodnić wszystkim niedowiarkom, że dobrze potrafię grać także szczebel wyżej niż AHL – zdradził Boychuk.

W drugiej linii na prawym skrzydle ma brylować Zac Dalpe. Dla 23-latka będzie to już trzeci sezon w barwach Canes.

Skinner-J. Staal-Dalpe

- Dwa pierwsze sezony w NHL nie był dla mnie łatwe. Czułem się niepewnie na lodowisku i zdarzało mi się popełniać błędy. Dzisiaj czuję się już pewniej, dojrzałem jako hokiesta i jestem gotowy do zrobienia decydującego skoku – oznajmił Dalpe.

Trzecia linia prezentuje się całkiem obiecująco i mówiąc kolokwialnie – powinna „natrzaskać” trochę punktów. Trener Muller ma tutaj graczy elastycznych, co pozwala mu trochę poeksperymentować.

Tlusty-J. Jokinen-LaRose

Skład czwartej formacji będzie w tym sezonie zależał od tego z jakim przeciwnikiem przyjdzie nam grać. W obwodzie są Tim Brent, Patrick Dwyer, Kevin Westgarth, Drayson Bowman oraz ewentualnie Jeremy Welsh.

- Podczas tego krótkiego sezonu czwarta linia będzie ważna. W zależności od przeciwnika będzie grała mniej lub bardziej fizycznie. Ci gracze wiedzą na czym polega ich zadanie. Jeżeli trzeba potrafią też podać i trafić do siatki – deklarował Muller.

Na zakończenie. Wielu dziennikarzy za oceanem spekuluje, że Hurricanes są zainteresowani usługami Scotta Gomeza. Ni jak ma się to do porannych deklaracji menedżera Jima Rutherforda, że eksgracz NY Rangers nas nie interesuje.

Dołączona grafika

#10 Orchi

Orchi

Stars fan

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1207 postów
  • Interests:Sport, Muzyka, Motoryzacja, Książki
  • UZ:Dats, Fiddler
  • UD:Stars
  • GG:2358121

Napisano 19 styczeń 2013 - 12:59

Jednym z elementów przebudowy Canes jest ... remont szatni. Można ją zobaczyć tutaj

Naprawdę robi wrażenie. Spokojnie może równać się chociażby z tą z Xcel Energy Center :) Czyżby nowa szatnia zwiastowała nowe sukcesy w Carolinie?  :rolleyes:

Na zakończenie. Wielu dziennikarzy za oceanem spekuluje, że Hurricanes są zainteresowani usługami Scotta Gomeza. Ni jak ma się to do porannych deklaracji menedżera Jima Rutherforda, że eksgracz NY Rangers nas nie interesuje.

Ja z kolei czytałem gdzieniegdzie o zainteresowaniu ze strony którejś z drużyn znad Pacyfiku ... I komu tutaj wierzyć? :)

Użytkownik Orchi edytował ten post 19 styczeń 2013 - 01:02

Dołączona grafika

#11 Batigol

Batigol

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 706 postów

Napisano 19 styczeń 2013 - 11:02

Jednym z elementów przebudowy Canes jest ... remont szatni. Można ją zobaczyć tutaj

Naprawdę robi wrażenie. Spokojnie może równać się chociażby z tą z Xcel Energy Center :) Czyżby nowa szatnia zwiastowała nowe sukcesy w Carolinie?  :rolleyes:

Ja z kolei czytałem gdzieniegdzie o zainteresowaniu ze strony którejś z drużyn znad Pacyfiku ... I komu tutaj wierzyć? :)

Bardzo liczę na to, że drużyna wzmocniona Aleksandrem Sjominem awansuje do play-off, a wtedy wiadomo...wszystko może się wydarzyć. Szatnia robi bardzo pozytywne wrażenie. Zawodnicy nie mają na co narzekać. O drużynie z nad Pacyfiku też słyszałem.

Dołączona grafika

#12 Batigol

Batigol

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 706 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 03:48

Nie pamiętam tak słabego otwarcia sezonu w wykonaniu Canes. Pierwsza tercja meczu z Panterami to dramat w czterech aktach. Koszmarna gra w defensywie, masa głupio złapanych kar i beznadziejna postawa graczy odpowiedzialnych za PK. Jakby tego było mało...to kiepsko bronił Cam Ward, któremu ewidentnie brakuje ogrania.

BRAMKA

Cam Ward na lodzie nie spędził nawet 20 minut. Po stracie czwartego gola zastąpił go Dan Ellis, który we wczorajszej potyczce był jedynym jasnym punktem Caroliny. U Warda gołym okiem można dostrzec brak ogrania, co automatycznie przekłada się na pewność siebie między słupkami. Na moje oko nasz eksportowy bramkarz potrzebuje przynajmniej 10 meczów o stawkę i kilku dni ostrego treningu, żeby wrócić do swojej normalnej dyspozycji. Na ten czas rolę pierwszego golkipera powinien przejąc Ellis, który całkiem nieźle spisywał się w tym sezonie w AHL. Z łatwością wszedł wczoraj w meczowy rytm.

OBRONA

To co wyprawiali w pierwszej tercji obrońcy przypominało kabaret, i to bardzo niskich lotów. Krycie na radar, mnóstwo przegranych walk o krążek pod bandą, błędy w ustawieniu – to tylko cześć ich największych grzechów. Katastrofalny występ zaliczył Joe Corvo, któremu spokojnie na konto można zaliczyć przynajmniej dwie z pięciu bramek zdobytych przed gospodarzy. Jeżeli nie będzie szybkiej poprawy to warto zastanowić się nad jakąś sensowną wymianą z jego udziałem.

ATAK

42 strzały oddane w światło bramki, tylko jeden gol! Jose Theodore bronił przyzwoicie, ale na jego wysoką notę mocno zapracowali napastnicy Hurricanes, którzy „walili” na oślep, głównie w niego. Nic wielkiego nie pokazali bracia Staal, kompletnie zawiódł Aleksandr Sjomin, który oddał zaledwie jeden strzał na bramkę i 4 minuty spędział na ławce kar. Fakt, że za strzelanie bramek musiał wziąć się Patrick Dwyer też jest wymowny.

Konkluzja...

Przed trenerem Mullerem sporo pracy, bo trzeba to wszystko poskładać do kupy. Kilku zawodników warto przywołać do porządku, może zafundować dodatkowe zajęcia. Nie wiem dokładnie jak Ward wygląda na treningach, jednak w meczu u siebie z Bolts warto postawić na Ellisa.

Dołączona grafika

#13 Kamtek

Kamtek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Interests:dobra szkocka
  • UZ:Sakic, Pavelski, Owieczkin
  • UD:CAN, SJS, EDM

Napisano 20 styczeń 2013 - 05:12

Bardzo słaby start Canes, po których grze sporo sobie obiecuję w tym sezonie. Przypuszczałem, że w rywalizacji z Panthers to goście będą nadawać ton zmaganiom na lodowisku. Tymczasem wielka klapa. Gdyby nie "popis" Red Wings w St. Louis, to właśnie hokeiści z Raleigh zapracowaliby na miano największej drużynowej wtopy inauguracyjnego dnia rozgrywek. Niemniej jednak, nie można nie zauważyć, że Staalowie, Siomin, Skinner, Ward i s-ka niemal nie istnieli w nocy na tle rywali. Złe miłego początki?
<p><span style="font-family:tahoma, geneva, sans-serif;"><span style="color:#008000;">YUKON </span>OLD <span style="color:#ff0000;">CROWS </span><em>[</em><em>Liga A(D)FL 2016/17]</em></span></p>
<p> </p>
<p><strong>LW:</strong> A. Killorn, J.T. Miller, T. Pearson, T. Tatar, J. van Riemsdyk</p>
<p><strong>C:</strong> M. Backlund, A. Henrique, <span style="color:#008000;">T. Jost (m)</span>, R. O'Reilly, <span style="color:#008000;">D. Shore (m)</span>, J. Staal, T. Zajac</p>
<p><strong>RW: </strong>Ch. Coyle, D. Perron, B. Saad, <span style="color:#008000;">J. Virtanen (m)</span></p>
<p><strong>D: </strong><span style="color:#008000;">J. Chychrun (m)</span>,<strong> </strong>J. Demers, R. Ellis, <span style="color:#008000;">S. Johns (m)</span>, O. Klefbom, K. Letang, H. Lindholm, <span style="color:#ff0000;">D. Nurse (IR)</span>, K. Shattenkirk, K. Yandle</p>
<p><strong>G:</strong> J. Bernier, M.A. Fleury, <span style="color:rgb(0,128,0);">P. Grubauer (m)</span>, M. Jones, A. Raanta

#14 Batigol

Batigol

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 706 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 05:57

Złe miłego początki?

Właśnie takim stwierdzeniem chciałem zakończyć swój post, ale staram się patrzeć realnie na to co się stało. Kirk Muller ma twardy orzech do zgryzienia przed wtorkową potyczką z Bolts. Już sama obsada bramki będzie wymagała odważnej decyzji. Po laniu na Florydzie stwierdził, że niektórzy zawodnicy nie poradzili sobie z presją.

- Ten mecz zakończył się dla nas za szybko. Kilku zawodników nie poradziło sobie z presją...stąd nerwowość i szkolne błędy w pierwszej tercji. W drugiej i trzeciej, kiedy zawodnicy zaczęli realizować przedmeczowa założenia, nasza gra wyglądała już lepiej. Nie zmienia to jednak faktu, że musimy nad wieloma rzeczami popracować. Gra w strefie obronnej, wyeliminowanie głupich strat, gra w przewadze - to wszystko jest do poprawki - powiedział na gorąco zaraz po spotkaniu trener Muller.

Oby pierwsze efekty tej pracy były już widoczne we wtorkowy wieczór.

Dołączona grafika

#15 Batigol

Batigol

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 706 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 08:34

Przed nami pierwszy mecz w tym sezonie na własnym lodowisku. Pomimo słabej gry przeciwko Panthers zainteresowanie spotkaniem dosyć spore. Przeciwnik? Trudny, niewygodny, przez niektórych kibiców Canes znienawidzony, czyli Tampa Bay Lightning.

Po batach na Florydzie trener Kirk Muller zdecydował się pożonglować nieco liniami. I tak do pierwszej formacji został przesunięty Drayson Bowman, który w potyczce z Panterami był naszym najaktywniejszym graczem (5 oddanych strzałów). Tradycyjnie z przodu będą mu partnerować Eric Staal oraz Aleksandr Sjomin.

W drugiej linii w miejsce Jeffa Skinnera wskoczy Jiri Tlusty, który ponoć lepiej rozumie się na tafli z Jordanem Staalem oraz Chadem LaRose. Skinner na dłużej ma zakotwiczyć w trzeciej formacji, gdzie do pomocy będzie miał Jussi Jokinena oraz jak na razie naszego najlepszego strzelca, Patricka Dwyera.

Oficjalny debiut w barwach Hurricanes powinien zaliczyć tej nocy Kevin Westgarth, któremu przypadnie rola prawoskrzydłowego walczaka w czwartej linii.

W praktyce nasze linie ofensywne powinny prezentować się mniej więcej tak:

Bowman - E. Staal - Sjomin

Tlusty - J. Staal - LaRose

Skinner - Jokinen - Dwyer

Welsh - Brent - Westgarth

W defensywie mam nadzieję, że Joe Corvo nieco rzadziej będzie pojawiał się na lodzie. To wystarczy, żeby zbytnio nie pomagać przeciwnikowi.

W bramce najprawdopodobniej zagra jednak Cam Ward, który chce się zrehabilitować za wpadkę w pierwszym meczu. Oby jego występ nie zakończył się podobnie jak na Florydzie. Gdyby zależało to ode mnie to między słupkami stanąłby Dan Ellis.

Dołączona grafika

#16 Batigol

Batigol

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 706 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 09:41

Dwa mecze za nami, zero punktów na koncie, zaledwie 2 zdobyte gole i 9 straconych. Przeciwko Lightning Canes zagrali nieco lepiej niż na otwarcie sezonu, jednak i tym razem nie ustrzegli się błędów w obronie.

Między słupkami stanął Cam Ward i po raz kolejny nie pokazał niczego wielkiego. Przy jednej z bramek miałem wrażenie, że nie do końca rozumie się z naszymi defensorami. To martwi... Może w końcu doczekam się w bramce Dana Ellisa?

Z przodu dwoił się i troił Eric Staal, ale jego skuteczność pozostawia na razie sporo do życzenia. Podobny problem ma Aleksandr Sjomin, który oddał aż 6 strzałów, jednak wszystkie padły łatwym łupem Garona.

Trener Kirk Muller stara się nie panikować, więc sprzedał dziennikarzom kolejny tekst o tym, że idzie ku lepszemu.

- Martwiłbym się wtedy, gdybyśmy nie stwarzali sytuacji podbramkowych, a tych w ostatnim i poprzednim meczu mieliśmy całkiem sporo. W potyczce z Bolts sporo czasu spędziliśmy z krążkiem w strefie obronnej przeciwnika, to cieszy. Widać postęp w naszej grze. – powiedział szkoleniowiec Caroliny.

Pozytywy dostrzegłem dwa. Pierwszy. W końcu zdobyliśmy gola...grając w przewadze, a całkiem ładnym strzałem popisał się Jeff Skinner. Powoli zaczyna funkcjonować nasze PK. Co prawda straciliśmy jednego gola w osłabieniu, ale widać spory postęp. Niektórzy zawodnicy w końcu przestali się poruszać po lodzie jak dzieci we mgle.

W czwartek gramy u siebie z Buffalo, które jak na razie jest niepokonane. Dobra okazja, żeby w końcu się przełamać.

Dołączona grafika

#17 zuzel2003

zuzel2003

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • UZ:R.Miller, D.Hasek, T.Ennis
  • UD:Buffalo Sabres
  • GG:3691562

Napisano 23 styczeń 2013 - 11:04

W czwartek gramy u siebie z Buffalo, które jak na razie jest niepokonane. Dobra okazja, żeby w końcu się przełamać.

..w czwartek u Was w piątek u nas...i mam nadzieje, że przełamiecie sie pózniej...;)...

.....co dzien budze sie przystojniejszy, ale dzisiaj to juz przesadzilem... :) ...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#18 Ósmy

Ósmy

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Interests:Sport, muzyka, książki, dziewoje ;)
  • UZ:D. Hasek R. Miller P. Kaleta
  • UD:Buffalo Sabres!
  • GG:3267693

Napisano 25 styczeń 2013 - 12:27

Mam dla was całkiem dobre info, dziś w bramce Sabres rozpocznie Enroth, choć jeśli przytoczyć jego staty z meczów z #car to już nie do końca jest dobra wiadomość... ;)

"Enroth blanked the Hurricanes with a sparkling 34-save performance in Carolina on November 18, 2011 for his only shutout of last season. In his career against the Hurricanes, the 24-year-old Swede is 2-0-0, with both wins coming in Carolina (the other being a 2-1 OT decision on April 3, 2011). Enroth has posted a stingy 0.49 GAA and .986 save% in those two games against the Hurricanes – his best numbers against any team."

Sam jestem ciekawy jak wypadnie
GO #buf !

EDIT:

No to dziś Jonas dostał solidny wymiar kary, choć po pierwszej tercji nie wiele na to wskazywało.. Jutro w bramce pewnie Miller więc będzie rewanżyk! :D

Użytkownik Ósmy edytował ten post 25 styczeń 2013 - 03:51

#19 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów
  • UZ:Miikka Kiprusoff
  • UD:Calgary Flames
  • GG:10875047

Napisano 25 styczeń 2013 - 06:19

Tak jak chciałeś Batigol - dzisiaj w bramce Ellis ;)

#20 Batigol

Batigol

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 706 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 10:02

Wystarczyło „wysłać na trybuny” Joe Corvo, żeby wygrać pierwszym mecz w sezonie i to w całkiem niezłym stylu. Eric Staal zagrał w końcu...jak na kapitana przystało, wziął na siebie ciężar gry i ustrzelił 13. hattricka w karierze. Czapki z głów.

Jeff Skinner. Grę tego chłopaka oglądam w tym sezonie z przyjemnością. Szybki, zwrotny, świetnie panuje nad krążkiem. Widać gołym okiem, że jego forma zwyżkuje. Coraz lepiej rozumie się w drugiej linii z Jordanem Staalem, który w pierwszych dwóch spotkaniach wyglądał bardzo przeciętnie.

Poczynania naszych defensorów coraz rzadziej przypominają zabawy dzieci we mgle. Dosyć pewnie wygląda na lodzie para Jamie McBaine – Joni Pitkanen. Bez kompleksów gra 20-letni Justin Faulk, który ma już w obecnej kampanii na swoim koncie 2 punkty (za gola i asystę).

Nareszcie dobrze wypadł Cam Ward. Kilkukrotnie jego interwencje uchroniły nas przed utratą gola. Oby tak dalej.

Dzisiaj mecz numer 2 pomiędzy obiema drużynami. W bramce najprawdopodobniej stanie Dan Ellis. Liczę na powtórkę z rozrywki.

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych