Skocz do zawartości

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  Paolo : (04 grudzień 2018 - 09:09 )

Szkoda, że tak późno, liczyłem na 20-21. Ciekawe jaka będzie nazwa, wśród faworytów jest Seattle Kraken :D

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

ciekawe czy drużynę NBA też przywrócą w Seattle ;)

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

i będzie drużyna w Seattle od sezonu 2021-22 :D

@  wqjtek : (01 grudzień 2018 - 06:30 )

Myślałem że w moim życiu nie będzie już klubu NHL dla którego będę czuł większą niechęć niż do Pingwinów, a tu proszę TML i długo długo nic :D

@  Pershing : (01 grudzień 2018 - 10:09 )

Wilson z zawiasów wrócił xDDD

@  Pershing : (01 grudzień 2018 - 10:09 )

@  Pershing : (17 listopad 2018 - 01:01 )

no :(

@  spursik : (16 listopad 2018 - 07:08 )

Pingwiny ostatnie na wschodzie :smile: Szok

@  Forsberg : (10 listopad 2018 - 01:53 )

Tavares z kolejna bramką. Leivo co zmaścił sam na sam.

@  iks : (03 listopad 2018 - 10:40 )

no i piękny pokaz hokeja w spotkaniu Buffalo z Ottawą :D

@  Hellraiser : (01 listopad 2018 - 08:56 )

Patrząc na grę Panter aż dziw bierze, że mają tak mało punktów. Fajnie grają tylko ze skutecznością na bakier...

@  Forsberg : (31 październik 2018 - 01:40 )

No i Eberle z kolejną bramą. Raczej po meczu już. Var sie przydał :D

@  Forsberg : (31 październik 2018 - 01:32 )

Za łatwo dali sobie strzelić czwarta bramkę Pingwiny. Praktycznie Ebele wjechał do bramki. :D

@  iks : (30 październik 2018 - 06:29 )

zaczynamy teraz rywalizację w listopadzie :D

@  iks : (30 październik 2018 - 06:29 )

w dziale Ligi Typerów znajdziecie wyniki za pierwszy miesiąc rywalizacji oraz klasyfikację generalną :)

@  Pershing : (28 październik 2018 - 12:30 )

przypominam moi mili, ze do przyszlego weekendu mecze godzine wczesniej niz normalnie :D

@  Hellraiser : (27 październik 2018 - 10:55 )

ale mimo wszystko...GO FLAMES GO !!!!

@  Hellraiser : (27 październik 2018 - 10:47 )

Ale Flames są złamani tym Pittsburghiem...widać w grze...

@  PaGo : (27 październik 2018 - 02:40 )

sprzedam 65 kart auto jersey. https://allegro.pl/S...item=7640115134

@  Pershing : (27 październik 2018 - 08:30 )

pączek robi kariere :D

Zdjęcie

Jets w sezonie 2012/13

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

#41 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów
  • UZ:Cheifly i spółka
  • UD:Winnipeg Jets

Napisano 31 styczeń 2013 - 04:28

Stary to nie ja tak zawsze tylko jets tak zawsze :p

Akurat mialem nadzieje że Canadiensom skopiecie tyłki. Swoją drogą powiedzcie mi, czy coś sie okazało wtedy z Pavelcem jak jeszcze graliscie u siebie w atlancie - w sensie po tym jego omdleniu - czy ona ma jakis permanentny problem czy to było tylko chwilowe ?

i jeszcze pytanie - jak sprawuje sie wam Jokinen - gra jakoś czy czeka na krązki jak to było  u nas ?

Hahaha i mam nadzieję, że to zawsze się zmieni w umysłach zawodników #wpg .

Też chciałem skopania rzyci Łodziażom ale jak zwykle skończyło się inaczej.

Powiedźcie?? Kogo pytasz??:p Ktoś tu jeszcze pisze?? :p

Pavelec dostał omdlenia bo ja się dowiedział, że zostanie #1 w bramce to dostał...eeehhmmm sraczki :p nie mógł jeść i pić, a później stres i niedobór płynów zrobił swoje. Chyba to nie odcisnęło się zbytnio na jego grze.

Ziom tu chodzi wciąż o defensywę. W #phx nie mają tego problemu więc u Was bramkarzom lżej, a w #wpg : Big Buff, Clitsome, że nie wspomnę o tym, że Ron Hainsey nie od parady ma ksywę "6 bramek do własnej bramki" hehe, Stuart też ostatnio cosik nie domaga. Z defensywą dziurawą jak ser (a jeszcze sezon temu był Johny lOlduya więc Pavelec dopiero musiał się pilnować) Pavelec nie może Nam pokazać się w pełni- takie moje zdanie.

Chociaż jego braki też widać jak na dłoni. Akcje sam na sam, karne, kontrolowanie wzrokiem przed pola, zbiórki wciąż są, że tak powiem "w toku".

Żeby nie było tylko źle to Adam Lowry kontynuuje swą dominację na lodzie w WHL. Wczoraj 1g i 3a, a w sumie 33g i 37a czyli 70 pkt. w 51 meczach. Kto się po Nim tego spodziewał??? Bo może nie aż tyle tej dominacji ;) . Oby tak dalej! Obudził się w 2 połowie sezonu Lukas Sutter, a Ryan Olsen pokazuję, że przeprowadzka do Kelowna była strzałem w 10tkę!

Już w przyszłym sezonie Lowry, Sutter, Yuen i może Sapponari zawitają do St. John. Może to ożywi trochę Ice Caps, a #wpg zapewni większą głębie w składzie/zapleczu i pozwoli wyzbyć się kilku eehhmm weteranów ze składu...

Swoją drogą jestem bardzo ciekawy co pokażę James Wright w tym sezonie. Wydaję się, że Noel i fani są nim zachwyceni. Jego grą. Pospieszany przez #tbl do gry w NHL, a potem zesłany do AHL - Wright na pewno będzie chciał skorzystać z szansy danej mu przez Noela i wrócić do NHL w barwach #wpg . A w związku z tym, że nasze zaplecze słabo wygląda więc tacy zawodnicy chociaż by jak Cormier czy Klingberg i Gregoire będą musieli w tym sezonie raczej walczyć w AHL by dać im tyle czasu ile trzeba, a tacy kolesie jak Wright czy Peluso będą dostawali szansę w #wpg - chyba,  że zdarzą się jakieś kontuzję...

Dziś mecz z #fla w Sunrise. Cała ekipa pojechała. Ciekawe czy Noel dokona jakiś zmian (Kyle Wellwood dalej kręci głową z niedowierzaniem, że nie dał rady pokonać Price gdy miał dogodną sytuację!).

DViY_L.gif

(Thrash4ever) -37- -11-   @ThrashThem

Patrick Laine: "I didn't want to waste my goals in the preseason. I can score now." 1f602.png😂

Maurice:

On Mark Scheifele:

“Is he going to be the captain of the team? I don’t know. But if you’ve got a daughter that you want to marry... Scheif’s your man.”

#42 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 08:17

Illegal Curve Hockey
@IllegalCurve

Coach Noel pre-game scrum: Zach Redmond possibly playing. Buff remains game time decision. Letting go of Habs game. http://bit.ly/11kDTa0

Nieee no prawie jak prezent na gwiazdkę!! Jak Redmond dostanie szansę to Noel przestanie dla mnie być...znaczy się zacznę o Nim lepiej myśleć. Młody robi co każą, na poziomie AHL pokazał, że potrafi ale w #wpg wciąż czeka na swoja szansę, a ja z Nim :happy:

A z drugiej strony ciekawe co z Buffonem? Się ponoć zbytnio ponaciągał z #mon ...

Ciekawe czyim kosztem Redmond by zagrał?? Clitsome w końcu na ławę czy jak Buff is out to w jego miejsce??

Najbezpieczniej będzie Postma ustawić z którymś z pary Hainsey-Stuart, a także Redmonda z którymś z panów weteranów.

DViY_L.gif

Patrick Laine: "I didn't want to waste my goals in the preseason. I can score now." 1f602.png😂

Maurice:

On Mark Scheifele:

“Is he going to be the captain of the team? I don’t know. But if you’ve got a daughter that you want to marry... Scheif’s your man.”

#43 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 09:58

Krriss, szukałem na ITunes jakichś podcastów z radia 'peg albo kibicowskich (oczywiście na temat Jets) - wiesz o czymś? Bo nic nie znalazłem.

#44 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 01 luty 2013 - 04:09

To ja zaczynam rozumieć niektóre frustracje Krrissa: wygląda mi to na porażkę na własne życzenie z #fla: najpierw Heinsey macha kijem na pożegnanie zwycięstwa, przed nosem Pavelca i Kowaljow strzela bez problemu na 4:3 (zobaczcie zresztą, jak się rozjechała obrona z Antropowem w momencie strzału, po prostu - "hello!"),a później strata na niebieskiej rywali i tracący równowagę Hubby zdąża jeszcze odbić krążek od obrońcy Jets (Enstrom?) na 5:3.

Dzieje się! ;)

#45 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów

Napisano 01 luty 2013 - 09:47

Krriss, szukałem na ITunes jakichś podcastów z radia 'peg albo kibicowskich (oczywiście na temat Jets) - wiesz o czymś? Bo nic nie znalazłem.

Znaczy się ja sobie zaglądam na stronkę radiowa TSN1290 Winnipeg albo czekam na audycję na Illegal Curve. Innych nie znaju ;)

To ja zaczynam rozumieć niektóre frustracje Krrissa: wygląda mi to na porażkę na własne życzenie z #fla: najpierw Heinsey macha kijem na pożegnanie zwycięstwa, przed nosem Pavelca i Kowaljow strzela bez problemu na 4:3 (zobaczcie zresztą, jak się rozjechała obrona z Antropowem w momencie strzału, po prostu - "hello!"),a później strata na niebieskiej rywali i tracący równowagę Hubby zdąża jeszcze odbić krążek od obrońcy Jets (Enstrom?) na 5:3.

Dzieje się! ;)

Oj dzieje dzieje. Nerwa takiego po golu Kovaleva załapałem, że nie mogłem po meczu przez godzinę usnąć!!

Ja rozumiem, że można popełniać błędy ale takie?? w 3 tercji?? Walcząc o każde punkty gdzie cele są playoffy!!?? To ja dziękuję postoję.

Od razu widać, że nie kapitanem drużyny jest Ladd ale Bufyglien! Bo bez niego drużyna położyła mecz. Gdyby z Buffem na lodzie w 2 tercji było już 6:3...kurcze bym powiedział "no nic, Buff to czarna dziura defensywy" ale żeby w 3 dać sobie tyle nastrzelać bez największej dziury w defensywie ale największego naszego dynama w offensywie. No ja nie mogie tego pojąć...

To co wyprawiał Ron Hainsey...Ron freakin' "6 goli do własnej bramki" Hainsey to aż się w głowie nie mieści. Szkoda czasu na opisywanie tego.

A mecz zaczął się w miarę słodko. Klitka dohapał się dobrej pozycji i zdobył pierwszego wyrównującego, a potem wyszło słonko...zaczęliśmy wychodzić na prowadzenie to nagle przychodziła czarna chmura i #fla wyrównywali w dziwny sposób (a raczej w najłatwiejszy...PP z dziurawym tego wieczoru Hainsey i Stuart....z nieskutecznymi Kane, Ladd itd. czy bez energii Wheeler) więc znów słoneczko ale znów chmury nadchodzą, a potem było już totalne zaćmienie...ciemnie jak w d...i tylko daliśmy się Kociakom rozjechać do końca...

Ja nie wiem...Enstrom też zaczyna coraz więcej błędów odwalać po których kończy się bramką.

Ponoć Buff nie grał bo miał problem z lekka depresją i zmęczeniem. Po tym meczu ja mam to samo chyba..., a drużyna to chyba wzięła z niego przykład...

A ta bramka Hubby...śmiali się homerzy ze stacji FOX PAnterom, że Wheeler to taki duży chłopiec, a miał problem z pozbawieniem rookie o dobrych pare cm mniejszego i parę kg lżejszego krążka...

Podobało mi się tylko, że to był debiut Redmonda. Chłopak lekko na początku nie nadążał ale im dalej w grę tym lepiej go oceniam. W chwili nie uwagi panicznej zaliczył 2x2 karę, a później został zaatakowany łokciem w twarz przez Kociaka...mmmrrr. Wright od razu zareagował ale kolegów chyba nie obudził. Za to dowiedziałem się o nowej karze "atak na pleksi na kasku" eeeee....Wright wyleciał, Upshall też, a Redmond na szczęście dalej grał gdyż Noel go za te 2x2 na szczęście nie posadził na ławie...

Kyle Wellwood grał w ogóle...?

Dziś trener znów będzie tłumaczył zawodników: pech, pechowe odbicia krążka, Hainsey który chciał być miły i pojechał zamiast bronić bramki to pomóc Stuartowi wstać z lodu itd. Bosko!

Jak w następnym meczu dalej tak będzie to kiepsko to widzę (poczułem się z lekka jakby grali #atl na własnym lodzie gdzie nikomu się nie chciało zbytnio stać...może to te pustawe trybuny w Sunrise tak na #wpg podziałały, że poczuli się jak za dawnych czasów).

DViY_L.gif

Maurice:

On Mark Scheifele:

#46 Coyote

Coyote

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • Interests:Hokej, perkusja, muzyka
  • UZ:Keith Tkachuk
  • UD:Phoenix Coyotes
  • GG:2918069

Napisano 01 luty 2013 - 03:38

no i chyba jako 1 w historii drużyna która dostała baty z panthers.  jak tego dokonaliscie ? nie mam pojecia,  meczu nie widziałem ale gratuluje :p

a tak na poważnie - żarty żartami ale ciesze sie ze w koncu zmienia sie mentalność tubylcówi kojoty nie sa tymi co maja dziury w Offensive, Defensive, Goaltending, Coaching, masturbating itp.

coo do Jets- no faktycznie defensywy to jako takiej nie macie. Ogladalem chyba 3 spotkania Jets wtym sezonie no i musze powiedzieć że mam wrażenie że w hoeja grać umie tylko Pavelec, Kane Buff i Ladd. Reszta sie zmienia dla zmyłki chyba. Jokinen niczym specjalnym sie nie popisuje ale ot juz żadna nowość - on jest mocny tylko w gadce.

Co do bramkarzy kriss - Smith mbyl cieniutki z powodu tragicznej defensywy- Yandl wrecz dostaje oskarzenia o granie po pijoku :p

• krriss lubi to
KEITH TKACHUK

1201 spotkan, 538 bramek, 527 asyst, 1065 punktow, 2.219 minut karnych

#47 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów

Napisano 01 luty 2013 - 07:47

no i chyba jako 1 w historii drużyna która dostała baty z panthers.  jak tego dokonaliscie ? nie mam pojecia,  meczu nie widziałem ale gratuluje :p

a tak na poważnie - żarty żartami ale ciesze sie ze w koncu zmienia sie mentalność tubylcówi kojoty nie sa tymi co maja dziury w Offensive, Defensive, Goaltending, Coaching, masturbating itp.

coo do Jets- no faktycznie defensywy to jako takiej nie macie. Ogladalem chyba 3 spotkania Jets wtym sezonie no i musze powiedzieć że mam wrażenie że w hoeja grać umie tylko Pavelec, Kane Buff i Ladd. Reszta sie zmienia dla zmyłki chyba. Jokinen niczym specjalnym sie nie popisuje ale ot juz żadna nowość - on jest mocny tylko w gadce.

Co do bramkarzy kriss - Smith mbyl cieniutki z powodu tragicznej defensywy- Yandl wrecz dostaje oskarzenia o granie po pijoku :p

Hahaha my już nie raz z Nimi przegraliśmy :p . Wstyyyyd!!!

Kojoty nie mają dziur ale #wpg mają w kołczingu, słitczingu, menażmencie, a w masturbancji to nie wiem...

Nie gadaj nie gadaj. Joki się rozkręca. Ważne, że wreszcie mamy kogoś kto nadąża za Kane.

Jokiemu burgerów trzeba :p

wpgvstb4.jpg

Ladd umie grać??? Polemizował bym, dam mu pół na pół.

Zgadzam się z Tobą, że porządna defensywa z każdego bramkarza zrobi gwiazdora :D .

Swoją drogą jeśli Yandel tak dobrze gra po pijoku to Wam go zazdroszczę. Chciałbym żeby Ron freakin' Hainsey na trzeźwo grał jak Jandl na kacu- serio!

Liczę, że Chevel-dzień wolnego trochę ogarnie temat obrony i wyciągnie za Hainsa coś na tyle fajnego jak za lOlduye, Klitka pójdzie na trybuny, Stuart dostanie TOI prawdziwego 3parowca i zajmie się opieką na lodzie nad młodzieżą (paru już jest z #wpg  , a paru urabia swoje czarne dupska w Ice Caps) , a nie będzie udawał, że jest obrońcą pokroju Burgera...

Swoją drogą macie dobrze usposobioną defensywnie drużynę więc Wam łatwiej...a #wpg sami nie wiedzą na co usposobieni...dopiero papa Klałd coś kombinuje. Powodzenia mu życzę ale jakiś ruchy będą mile widziane!!!

Zwłaszcza na dzisiaj. Kiedy gramy z piekielnie mocną z offensywie #tbl  !

E: dziś ponoć znów bez Buffa zagramy ale jeśli Redmond zagra tak jak z #fla to nie ma bata żeby Noel znów go posadził na ławę albo odesłał do Ice Caps. Zapamiętajcie moje słowa!!!

Formację zapewne po wczorajszej wpadce ulegną zmianie!!

Użytkownik krriss edytował ten post 01 luty 2013 - 08:01

DViY_L.gif

Maurice:

On Mark Scheifele:

#48 koperix1

koperix1

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • Interests:Oczywiscie Hokej, w kazdym wydaniu.
  • UZ:Shane Doan, Mike Modano
  • UD:Arizona (Phoenix) Coyotes

Napisano 01 luty 2013 - 08:41

Ja jeszcze wracając do tych burgerów to coś mi nie pasuje w Twoim arcydziele. To nie powinno byc tak ,że " Where are my Big Mucks? Ohh Noo Buff ate all of them! No No No" :laugh: hmm co sądzisz o takiej opcji? :cool2: A już na troche bardziej poważnie, to Jets notują niezły start i w sumie gdyby nie wygrany mecz... który przegraliście z Phanters, to nawet trzeba było by Was szukać jakoś bardzo wysoko w tabeli, ale i tak start naprawde bardzo dobry. No cóż Panterki kiedyś musiały wygrać, ale ogólnie gra widzę się klei, no może czasami daje o sobie znać zastępca Johnego Odyui, ale jesli znowu macie zamiar wytargowac taki pakiecik za kogoś kto zapodaje jakiegoś klopsa co 0,5 meczu to warto sie przemęczyc ten sezon :smile:  

#49 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów

Napisano 01 luty 2013 - 08:54

Hahahaha dobry pomysł :D (ps. nie moje arcydzieło, skopiowane :p ) . Panterki po 5 wpadkach byli nie źle nakręcani, a #wpg bez Burgera wyglądali jakby nic nie jedli przez caly tydzień i nie mają na nic siły.

Ron Hainsey....hyym lOlduye wzięli #chi to Rona może #nyr ?? :tongue: .

Tak, start mieliśmy całkiem nie zły. Po bęckach z #ott zaczęliśmy się rozkręcać. Byliśmy na fali wznoszącej ale każda fala musi zejść do pewnego poziomu, a my jesteśmy teraz poniżej poziomu nawet.

2 mecze wznoszenia, 2 opadania...czas na wznoszenie!!

DViY_L.gif

Maurice:

On Mark Scheifele:

#50 River

River

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • UZ:Pavel Datsyuk
  • UD:Detroit Red Wings

Napisano 02 luty 2013 - 01:20

Widze, ze Jets znow bolesnie doswiadczeni na Florydzie. Tym razem istna egzekucja w Tampie. 0-6 po 2T a tu jeszcze trzecie tercja czekala z rozpedzonymi Lightnings. Chyba mozna dziekowac Bogu, ze skonczylo sie na 3-8.

Taka ciekawostka statystyczna, ktora chyba pokazuje najlepiej jak wyglada podejscie Jets do gry obronnej. Otoz na dzien dzisiejszy Winnipeg stracilo najwiecej goli w calej lidze (32 w 8 meczach, czyli dokladnie 4 gole na mecz, "piekny" wynik...)  a ma w swoich szeregach... najlepiej punktujacego obronce w lidze (Enstrom 2+9). Do tego Byfuglien jest w pierwszej dziesiatce. Niby fajnie, obroncy punktuja ale mozna sie w takim razie zastanowic kto w tej druzynie odpowiada za gre w defensywie skoro wszyscy lataja do przodu?

#51 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów

Napisano 02 luty 2013 - 06:25

Proszę się nie posiłkować statystykami ;) . Z #wpg to nie działa. Pragnę zwrócić natomiast uwagę kto gra w tych szykach defensywnych, jak się z gry obronnej wywiązuję oraz jak napastnicy wracają się do obrony plus wszechmocna gra w PK (w Tampie 4 wpadła do naszej bramki gdy Błyskawice grały w PK, z Pantersami ze 2 o ile dobrze pamiętam).

Coś się nie dobrego dzieje w drużynie.. . Bo jak tłumaczyć dobrą grę w obydwie strony od meczu z #bos przez #pit i #nyi (no tak lekko słabiej już ale W było BYŁO! ).

Po prostu śmierdząca sytuacja. Big Buff ni z tego ni z  owego doznał jakiegoś urazu (gdzie w meczu ani z #pit ani #nyi nie dało się w żadnej sytuacji zauważyć by Buffonowi coś było poza smutną miną) - w zeszłym sezonie i Buff i Bogo i  Enstrom mieli kontuzję w tym samym czasie, a jednak drużyna potrafiła coś grać z Jones, Flood i małym Timmym w składzie. Teraz ich nie ma są za to młodsi Postma i Redmond którzy grają jak trzeba (dopiero 2 mecze tej dwójki razem więc na chłodno podejdę ;) ) tylko, że weterani jak Hainsey i Stuart coś szwankują i ich gra w defensywie. Wczoraj z #tbl można było zauważyć grę Redmond-Postma wyglądającą jak gra Enstrom-Buff w tercji rywala - trzymanie krążka w tercji przeciwnika (trochę szyk zdania mi nie pasuję  ;) ).

Do 2 weteranów dopisz Clitosme który strasznie daję ciał - następca Johny'ego lOlduy'i  i masz połowa top6 formacji defensywnej do wymiany. Teraz brak Bogosiana (Zach zjadał pokaźną ilość TOI podczas PK i 5on5, trochę PP), wypadł Buff i został sam Tobisław plus Posmta który się dopiero przyucza na najwyższym poziomie. Od 2 spotkań jest Redmond.

Podsumowując: albo coś się posypało w drużynie (morale itp.) i szykuję się jakaś wymiana/zmiana albo Noel nie umie być trenerem (i do tego nie wie jak zareagować gdy coś niedobrego dzieję się z drużynom) albooo #wpg patrząc na to co się dzieję, że istnieje realna szansa na PO w tym krótkim sezonie sami się wystraszyli i to jest tego efekt?

Bardziej realne...kilometraż i mecze b2b na Florydzie. Nie pamiętam żebyśmy wygrali mecze b2b kiedykolwiek. Ale nie pamiętam też byśmy stracili tyle goli (jak z #bos umiemy grać jak trzeba,  z #tbl i #fla nie?? jeszcze w przypadku Panter mogę powiedzieć, że dostosowaliśmy poziom ale w przypadku Tampy już tak łatwo nie da się na to zrzucić).

Więc stawiam, że to mecze rozgrywane dzień po dniu dały Nam się we znaki.

Naprawdę zacznę się martwić jak po tych 3 dniach przerwy przegramy w MTS Centre z Panterami...

E: dziwna sprawa. Scheifele grał...nie powinien on już śmigać po lodzie w Barrie?? 5 meczy chyba minęło już więc nie wiem co Noel i z Chevelem kombinują. Obejrzałem sobie skróty ku pamięci. Kuźwa ja nie wiem kto u nas tak ustawia zawodników w PK? Nie dziwię się, że tyle wpada. PP - ten sam oklepany schemat aż boli jak się ogląda...nawet jeśli Kurier dostaję miejscówkę w 1PP obok Enstroma (już się bałem, że z fantazją ułańską Noel wstawi tam Hainseya, Stuarta albo i nawet Clitosome albo i z Burmim spróbuje jako 2 obrońcom :sleep2: ) i ładnie punktuję...

Użytkownik krriss edytował ten post 02 luty 2013 - 07:08

DViY_L.gif

Maurice:

On Mark Scheifele:

#52 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów

Napisano 05 luty 2013 - 10:14

#wpg mieli parę dni przerwy- dziś wracają na lód.

Spotkania nie będzie mi dane zobaczyć ale liczę na 2 pkt. w regulaminowych 60 min, wyłączeniem z gry Versteega  i Fleichamana - właśnie Ci zawodnicy są naszą zmorą w meczach z #fla .

Zawodnicy Jets przez tę parę dni trenowali głównie 2 elementy gry. Grę we własnej tercji 5-na-5 i grę w PK gdyż jest to naszą piętą Achillesową. Ale i tak dziennikarze z TSN Jets skwintowali to w prosty sposób "unikać gry w PK i wyłączyć Versteega i Fleicha z gry"  - budujące :D .

Najlepsze jest to, że Big Buff ma status powrotu do gry day-by-day , że o Bogosianie nie wspomnę który zaczyna bardziej obciążające treningi. Plus Redmond zagrał 2 bardzo dobrze spotkania (średnio 20 min na lodzie co u Noela to całkiem nie źle jak na początkującego) , Paul Postma wreszcie rozruszał się offensywnie to tylko patrzeć jak Clitosme poleci na waivers (marzenie me :D ), a Ron freakin' "6 goli do własnej bramki" wzorem Johny lOl zasili inna drużynę za picki i wtedy pal licho grajmy 2 rookie.

Wg. najświeższych informacji Burmistrov dziś zacznie w 2 formacji. Po tym co pokazuje Alex należy mu się. Wright ma ponoć uderzać  3 formację...

Noel wciska reset button!

Ciekawe co z Scheifele. Został mu ostatni z 5 meczy dziś. Potem albo Colts albo stracimy 1 rok z jego ELC.

Gooo #wpg

DViY_L.gif

Maurice:

On Mark Scheifele:

#53 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów

Napisano 06 luty 2013 - 03:39

Geeeeez nie udało mi się obejrzeć spotkania ależ ile radości dało mi spojrzenie na ten wynik i skróty.

A  w związku z tym nie ma co się rozpisywać o naszej grze gdyż za dużo jej nie widziałem ale 1 cieszy: mniej kar = mniej gry w PK = mniej szans dla takich kolesi jak Versteeg czy Fleichman na pokaranie Nas.

Szczerze powiedziawszy po tym co pokazują Redmond (wczoraj kolejny ładny mecz podobno, a wg. statystyk 2a i dobre podanie do Little który zdobył zwycięską bramkę parę sekund przed końcem dogrywki) i Postma (Kurier powinien zmienić ksywę na "Post-men" gdyż obija poprzeczki jak nikt inny jak sam Little sezon temu...).

A pro po Little'a to zauważyłem, że przesunięcie na skrzydło daje z jego gry więcej pożytku #wpg . Bryna może bardziej korzystać ze swojej szybkości  i świetnych rąk, a zestawienie go razem z Burmistrovem (we wczorajszym meczu) i z Laddem pokazało, że to był całkiem fajny ruch (poruszę ten temat po obejrzeniu kilku meczów #wpg w takim zestawieniu!).

Bryan zapytany o to jak mu się podobała/układała współpraca z Burmistrovem. Dyplomatycznie odpowiedział, że dobrze ale zaraz po chwili dodał coś w stylu, że Alexa jest trudno przewidzieć (co zrobi i jak zrobi) -jego zachowanie na lodzie (ponoć próbuję rozgrywania krążka z lodowisk europejskich) i na razie kibice są zachwyceni i już "Całe 'Peg kocha Alexa" hahaha ciekawe jak długo...

Z około hokejowych wiadomości. Helzinger wczoraj wyleciał do Europy na 4 już w tym sezonie wywiad draftingowy co podsunęło mi myśl, że Jets w tym sezonie mogą wreszcie draftować kogoś z poza NA (WHL i OHL). Cały offseason Pascal Vicent sondował QJHML , Huddy i reszta ekipy również działali (college, ligii z USA i szkół średnich). Ciekaw jestem ciekaw bardziej od 1 i 2 rudny kogo wyciągniemy w 3-7 rd. :D (swoją drogą 1 z kibiców #wpg na HF chwalił oko Zingera, a pro po wyłapywania talentów i podał jako przykład Chrisa Taneva z #van . Więc jeśli naprawdę ma takie oko to może być nie długo słodko ;) dla fana #wpg ).

Kolejny mecz w czwartek z #tor który niestety też mnie ominie, a szkoda. Goooo #wpg !

E: aha Scheifele zostaję odesłany do Barrie Colts. Sensowne. Jak na razie nie ma miejsca dla niego w składzie #wpg . Niech lepiej skorzysta jeszcze z czasu w Colts.

Scheifele wydaję się nie zadowolony z tego faktu ale przyjął to dobrze na klatę jak na profesjonalistę przystało

Użytkownik krriss edytował ten post 07 luty 2013 - 06:28

DViY_L.gif

Maurice:

On Mark Scheifele:

#54 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów

Napisano 07 luty 2013 - 10:16

Dzisiejsze spotkanie z #tor rozegramy znów bez Buffa (najpierw była mowa o jakimś zwichnięciu- tajemniczym, a teraz to już w ogóle nie wiadomo co chodzi) i bez Bogosian'a (Zachary odbył dziś pierwszy wspólny trening z drużyną ale sam przyznała, że powrót na lód jeszcze trochę mu zajmie gdyż teraz będą się -Zach i lekarze- przyglądać jak odpowie na treningi operowany nadgarstek).

Także więcej TOI dla Zacha Redmonda i Paula "post-mena" Postmy.

W bramce Pavelec.

Na zapleczu kibice Ice Caps szaleją! St. John klepie doły, zawodnicy w ogóle się nie angażują w grę (nie wszyscy) i żądają głowy Keitha MacCambrige'a na talerzu.

Mark Scheifele pojawił się już w Barrie i na pierwszy treningu gały wszystkim wyskoczyły z orbit ;) .

A TNSE i Cheveldayoff na siłę widzę trzymają skład Ice Caps razem (bez powołań do #wpg ) - gdyż nie mamy w składzie żadnego rezerwowego obrońcy. Niech by np. na godzinę przed meczem Ron Hainsey skręcił sobie kostkę i gramy na 5D bo nikt z St. John nie zdąży dolecieć...

Trzymam kciuki za kolejne zWycięstwo. Dzisiejszy mecz nie dla mnie (rano pobudka wczesna) ale za to następny.....obecny :D .

Użytkownik krriss edytował ten post 07 luty 2013 - 10:19

DViY_L.gif

Maurice:

On Mark Scheifele:

#55 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów

Napisano 12 luty 2013 - 10:49

Może zacznę od pewnego spostrzeżenia które wczoraj czytałem " #wpg grają teraz nudny hokej i innego się teraz nie spodziewajcie jeśli ma to oznaczać WYGRANĄ" !!

Zgadzam się z tym zdaniem/spostrzeżeniem #wpg grają nudny hokej ostatnio w którym brakuję ostrej gry ciałem i wielu goli ale w meczu z #ott zagrali ostro i zdecydowanie z PK (pomimo lipnej kary dla Redmonda) co mnie bardziej cieszy. Jedyny gol zdobyty dzięki tradycyjnemu zmienieniu toru lotu krążka przez Poniego było jedyną akcją #wpg która dała radość kibicom w MTS Centre - pokonują Wielkiego Biskupa.

Bardziej w tym meczu podobała mi się świetna postawa Ala Montoyi (mam nadzieję, że Pavelec dalej posiedzi ze swoją grypą na ławce- Al ma "gorące ręce" i oby Noel z nich skorzystał dziś z #phi ), postawa Evandera Kane'a i Alexa Burmistrov'a. Kane oprócz śmigania w tercji ataku (plus jest liderem w strzałach i hitach wśród Jetsów) dostał od trenera nowe zadania: rozbijanie ataków przeciwnika i grę w PK. Razem z Burmistrovem stworzyli fajny duet w PK (oby to dalej to funkcjonowało), a oprócz obrony własnej bramki stworzyli sobie kilka szans na gola w tercji #ott (o ile pamiętam to coś koło 6 takich okazji było).

Mówiąc o wyróżnieniach Burmistrov również w obliczu marnej gry #wpg w offensywie wnosi wiele do gry (nie przekłada to się jeszcze na pkt. zdobyte w meczu) - próbują i walcząc w tercji przeciwnika i o ile kojarzę jego dobre panowanie nad krążkiem przysporzyło wiele problemów obronie #ott .

Alex był chyba najczęściej wychodzącym na lód zawodnikiem który miał za każdym razem innych partnerów. Chyba tylko w kombinacji z którymś z zawodników z formacji LLW go nie widziałem.

Innym zawodnikiem który zwrócił moją uwagę jest Little. Facet robi co może ale jego partnerzy z formacji jakoś śpią jeszcze. W #ott Noel powrócił do zestawienia Little'a znów z Wheeler'em i Ladd'em . Stare, sprawdzone ustawienie ale co z tego skoro Little był zdany sam na siebie.

Obronę zostawiłem sobie na koniec. Słowo na dziś MŁODZIEŻ. Nie będę zbyt śmiały jeśli powiem, że Zach Redmond świetnie wprowadził się do drużyny i stał się pełnoprawnym jej członkiem. Chłopak notuję po +20min TOI, gra w PK, w 2PP oraz jest na lodzie w dużej ilości sytuacji gdy krążek jest w naszej tercji. Już przeskoczył Postmana (ulubieńca naszego kolegi Ravica :D ) w drabince ku byciu najlepszym rookie/prospektem w puli #wpg .

Jednak Postman też wnosi wiele do drużyny: świetny strzał, kawał ciała i świetne rozegranie w PP z obroną w ciąż w toku jak to mówią(ale po powrocie Buffa i Bogo jego TOI w tym elemencie gry jakim jest PP na pewno się zmniejszy).

Jeśli mowa o Postmie to ponoć #wpg rozmawiają z wieloma drużynami w kontekście wymiany i nazwisko Postmy (wg. Lawlness przewija się wiele razy- ale jak tu wierzyć największemu plotkarzowi w 'Peg który prowadzi krucjatę przeciw Kane, a Kane widać ma się dobrze) pojawia się w kontekście wymian.

Cheveldayoff na pewno wiedząc co Paul wnosi do drużyny będzie chciał za niego podobny zwrot w postaci młodego zawodnika z kontraktem lub czasem do kontroli jego praw (mniej pójdzie w picki) - której z drużyn nie przydał by się młodzian, dający sobie nie źle radę w NHL, ze świetnym strzałem, RFA, 550k $$, który ma potencjał na TOP4 ??

A jeśli mowa o defensywie i omawiając mecz z #ott to warto wspomnieć, że przez 2 tercje mecz był tak nudny i mało fizyczny i jeśli mamy wygrywać grając takie mecze to jakoś to zdzierżę zwłaszcza kiedy najbardziej fizycznym zawodnikiem na lodzie jest Ron freakin' Hainsey , a najlepszym zawodnikiem w PK jest Al Montoya - szok :laugh:  . Al mógł by trochę popracować nad "zbiórkami" .

Teraz pytanie za 100 pkt. kto poleci po powrocie Buffa i Bogo?? Buff ma zagrać dziś z #phi , a Bogosian trenuję już z drużyną i przed meczami pojawia się w szatni. Najlepsze szansę na loże ma Clitsome (facet ma 0 wartości więc nie proponuje wymiany jego osoby) bo mam nadzieję, że Noel oceni mlode wilczki po ich grze, a nie wieku???!!!!!

Mam przeczucie, że Cheveldayoff będzie chciał bardziej oddać przyszłorocznego UFA Hainsey (za lOlduye #chi dali na 2 i 3 rundę więc za Rona późną 1 można wytargować od jakiegoś contendera :D ) niż przyszłościowego Postma - zwłaszcza, że od bycia contenderem na więcej niż 1 rundę PO #wpg jeszcze daleko.

Także obserwujmy młodzież w #wpg ;) . Młodzież i stare wygi w Ice Caps poszły w rozsypkę (ponoć zawodnicy są zwalniani ze swoich umów przez Ice Caps jak np. wielka mała maszynka od goli z zeszłego sezonu Kevin Clark który już wyjechał do Europy. Nieciekawie musi być w szatni Ice Caps. No ale jeszcze minię trochę niż TNSE pozbędzie się pozostałości po mentalności i nie wypałach z czasów #atl .

Za kilka godzin gramy z #phi w 'Peg . Ponoć w  bramce znów Alvaro Montoya (brawo Noel!! ) vs. Boucher . Na lód wraca Buff więc siła rażenia w niebieskiej będzie większa, a być może i nawet Bro-gosian (ale to tylko czysta plota).

Z #phi Nam ostatnio dobrze idzie gdy są nawet na gazie ale mam lekkie obawy czy aby nie dostosujemy się do poziomu #phi .

DViY_L.gif

Maurice:

On Mark Scheifele:

#56 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów

Napisano 13 luty 2013 - 02:51

Nie tak nie tak miał wyglądać powrót Buffa na lód. Dużo sytuacji pod bramką Flyers, dużo walki i od razu widać ożywienie w grze.

Burger is back więc skończą się takie nudne spotkania jak z Senatorami ;) .

Co fajne na ławę poszedł Clitsome (bałem się o Redmonda), a na lód wrócił Buff. Jeszcze kilka dni i wraca Bogosian. Ciekawy jestem decyzji Noela jeśli chodzi o obronę. W ataku nie ma takiego problemu ( z #phi gra się twardo więc debiutował Peluso i w 2 minuty pokazał, że jako twardziel może czasem pograć ;) ).

Wracając do Bogosiana. Zach jest day-by-day. Podróżuję z drużyną, trenuję tylko jeszcze trochę czasu może mu zająć wejście w tą całą rutynę.

Ciekawy jestem kto zagra przeciwko #pit w najbliższym meczu...

DViY_L.gif

Maurice:

On Mark Scheifele:

#57 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów

Napisano 13 luty 2013 - 07:36

W Columbus zmieniają Sternika, a w Winnipeg bramkarzy.

W meczy z #phi urazu doznał Montoya i jak się okazuję uraz nie jest poważny ale Al nie zagra na pewnie w ciągu kilki najbliższych dni, a w związku z padaką jaką grają Ice Caps #wpg powołali z St. John Eddie'ego Pasqualle. Mody ma całkiem udany sezon więc szansa mu się należy. Ciekawe czy posiedzi na ławce skoro Pavelec dołuje to powinien go Noel spróbować (no ale może nie przeciw Croby, Żen i Pingwinom...taki szok od razu?? :p )

DViY_L.gif

Maurice:

On Mark Scheifele:

#58 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów

Napisano 13 luty 2013 - 10:49

Jak się okazuję Chelvedayoff jednak szukał na rynku jakiegoś napastnika o dobrych warunkach fizycznych. I za 7 rudne w 2013 pozyskał Erica Tangradi'ego.

Eric w tym sezonie raczej więcej siedział na ławie jak grał. Nie potrafił utrzymać tempo gry i trzymać miejsce w składzie więc cena i tak duża (ale jak dla mnie lepsza 7 za młodego :p niż 4 za połamanego - Fehr :p ) .

Tangradi ponoć zadebiutuje w barwach  #wpg już w piątek przeciwko starej drużynie.

Ciekawa sprawa bo nikt Nam nie wypadł...

Illegal Curve Hockey
@IllegalCurve

Tangradi is playing under a 1 year,

$726,000 contract. He will be an arbitration eligible RFA in this
off-season. Minimal risk w/this move.

Minimal risk and maybe high reward jeśli Eric jakoś rozbuja się i #wpg !

Coś zaczyna się dziać w 'Peg  po tych wszystkich rumor-ach . Mam nadzieję, że w raz z powrotem Bogosiana Paul Postma nie poleci do innej drużyny.

Swoją drogą...Noel lubi wielkie gabaryty przed bramką przeciwnika więc Eric będzie grał (nie wiadomo czego się po Nim spodziewać zwłaszcza teraz kiedy słabiznę prezentuje). A to znaczy, że Peluso zasiądzie na trybunach znów (chyba Mittek daleko jeszcze jest od powrotu na lód).

E:

Chemmy
@felixpotvin

Winnipeg adds Tangradi in the hopes of getting a skilled center... Nathan MacKinnon.

Hahaha jak ten center nie zaklika to MacKinnon nasz! . Swoją drogą trzeba szukać rozwiązania, a nawet potrząsnąć Jokienem i resztą...tych powolnych i wiecznie spóźnionych na lodzie...

Użytkownik krriss edytował ten post 13 luty 2013 - 10:59

DViY_L.gif

Maurice:

On Mark Scheifele:

#59 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów

Napisano 14 luty 2013 - 11:17

Coś ruchliwy wczoraj na rynku był GM #wpg K. Cheveldayoff . Najpierw z #pit za 7 rundę pozykuję młodego, który ma potencjał ale jakoś tego potencjału nie wykorzystuje, a może potrzebna mu była zmiana środowiska bo w Pittsburghu jakoś nie potrafił się odnaleźć...mogę gdybać.

Jak się okazało wg. MacKenzie Boba #wpg pozyskali Tangradi po to by dać mu szansę (GM ponoć miał szukać jakiegoś młodego, gabarytowo odpowiedniego napastnika) i TOI.

Ponikarkovsky z tego co wyczytałem na twitterze był trochę zaskoczony całą wymianą. Myślał, że gra okey ale widocznie na krótkim obozie przygotowawczym nie starczyło czasu by zgrać się z drużyną ale ponoć się starał jak mógł...

A w związku z tym, iż roster mamy pełny Cheveldayoff wykonał kolejny ruch oddając Alexei'a Ponikarkovsky'ego do #njd za 4 rundę w '14 i 7 rd '13 (odzyskaliśmy 7 rundę jak się cieszę) . I tu podejrzewam, że #njd dali Nam najwięcej za Poniego który mimo, że w #wpg spisywał się okey (2g i 1a w 12 meczach) i jako jedyny z potencjalnych UFA (którzy są nieskuteczni w tym sezonie) nie miał NTC w swoim kontrakcie.

To tylko pokazuję, że nikt nie jest bezpieczny. W #wpg jest tylko 1 gracz może 2 którzy mają status nie do ruszenia! I tym zawodnikiem na pewno jest Zach Bogosian (drugim stawiał bym, że Blake Wheeler poniekąd).

W każdym razie Cheveldayoff postanowił już teraz wstrząsnąć trochę składem (Tangradi jest LW/RW , a więc rozbując chcemy nasze skrzydłą, a zwłaszcza lewe gdzie Kane i Ladd coś nie mogą się wziąść w garść) i nie czekać, aż stracimy szanse na PO.

W efekcie wczorajszych wymian straciliśmy sprawdzonego w bojach, wielkiego chłopa idealnego do 3 linii w zamian za 4 runde w 13 (2lata do draftu plus ze 4 jeszcze za Nim trafi do NHL więc za 6 lat dowiemy się co z tego picku będzie) , a zyskaliśmy młodego, o niespełnionym jeszcze talencie napadziora który dostanie szansę, a do tego jest RFA po sezonie więc jest szansa, że nie zwieje -bo mu się nie będzie miasto podobało- i może uda się go namówić do gry ciałem (czytałem, że gość ma prawie 190 cm wzrostu, a gra jak 180cm baletnica ważąca 60 kg :p ) plus wymieniliśmy się tylko 7 rundami.

Teraz wielka prośba do Pavelca. Koleś weź się za siebie. Potrzebujemy W i żebyś z #pit się przebudził inaczej nie ma co liczyć na puchary grając w kratkę!

E: tak sobie siedziałem i przypadkowo myślałem o tych wymianach i wymyśliłem, że w idealnym świecie ja wrzucił bym Peluso na waiver , a Ponikarkovskyego można by było wrzucić do 4 formacji. Zobaczyć jak to klika. Po paru meczach może dopiero próbować jakoś ruchów.

Wczoraj był wywiad z Cheveldayoffem w TSN 1290 Winnipeg o tychże wymianach. Jak zawsze GM mówił, że jak się ma jakieś środki to można potem dla dobra drużyny handlować (Poni w sumie za free do nas przyszedł więc picki jak najbardziej Nam się przydadzą) - a że mamy grać ostro i nie odpuszczać to w związku z tą teorią następni w kolejce powinni być Hainsey, Antropov, Wellwood plus plan, ze mamy być wielkich gabarytów powoduję, że Little tez jest na wylocie.

Swoją drogą 12 meczy dla Poniego by się pokazać to stanowczo za mało. Wheeler w zeszłym sezonie przez 18 meczy nic nie pokazał , a Blake ponoć ma Nam więcej punktować niż 3liniowy 40pkt. Poni. Wheeler czy Ladd powinni albo zasiąść na ławie albo zostać gdzieś oddanym idąc tym tokiem myślenia.

Pewnie Chevs i nasi skauci zobaczyli coś w Tangradi co im się spodobało i postanowili dać mu szansę...

Znajdę, odsłucham to może coś napiszę więcej...

E: Chevela nie było ale był Bob Mackenzi :D . Zdaniem Boba Ponikarkovsky został już teraz oddany gdyż nie potrafił się odnaleźć w składzie #wpg . Miał pobudzić Antropova ale jak mógł skoro nie grali razem (przez większość spotkań) ale skończyło, że nie mógł się dopasować. #wpg woleli oddać wiekowego UFA już teraz i grać młodzieżą (Tangradi) , a że Poni świetnie czuł się w systemie #njd , a do tego Diabły ze względu na wypadnięcie Zubrusa byli zainteresowani Ponim - Cheveldayoff zdecydował się na takie ruchy, a nie  inne...

Ciekawe co dalej (kibice na HFB-Jets spekulują, że to jeszcze nie koniec...zwłaszcza kiedy wróci Brogosian.)

Użytkownik krriss edytował ten post 14 luty 2013 - 01:10

DViY_L.gif

Maurice:

On Mark Scheifele:

#60 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4299 postów
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 14 luty 2013 - 03:51

Nam pozostaje jedynie wierzyć, że Tangradi nie okaże się kolejnym oddanym za donuta Moulsonem,

giphy.gif

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych