Skocz do zawartości

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  iks : (01 styczeń 2019 - 11:09 )

witajcie w Nowym Roku! Wszystkiego dobrego :)

@  Paolo : (04 grudzień 2018 - 09:09 )

Szkoda, że tak późno, liczyłem na 20-21. Ciekawe jaka będzie nazwa, wśród faworytów jest Seattle Kraken :D

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

ciekawe czy drużynę NBA też przywrócą w Seattle ;)

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

i będzie drużyna w Seattle od sezonu 2021-22 :D

@  wqjtek : (01 grudzień 2018 - 06:30 )

Myślałem że w moim życiu nie będzie już klubu NHL dla którego będę czuł większą niechęć niż do Pingwinów, a tu proszę TML i długo długo nic :D

@  Pershing : (01 grudzień 2018 - 10:09 )

Wilson z zawiasów wrócił xDDD

@  Pershing : (01 grudzień 2018 - 10:09 )

@  Pershing : (17 listopad 2018 - 01:01 )

no :(

@  spursik : (16 listopad 2018 - 07:08 )

Pingwiny ostatnie na wschodzie :smile: Szok

@  Forsberg : (10 listopad 2018 - 01:53 )

Tavares z kolejna bramką. Leivo co zmaścił sam na sam.

@  iks : (03 listopad 2018 - 10:40 )

no i piękny pokaz hokeja w spotkaniu Buffalo z Ottawą :D

@  Hellraiser : (01 listopad 2018 - 08:56 )

Patrząc na grę Panter aż dziw bierze, że mają tak mało punktów. Fajnie grają tylko ze skutecznością na bakier...

@  Forsberg : (31 październik 2018 - 01:40 )

No i Eberle z kolejną bramą. Raczej po meczu już. Var sie przydał :D

@  Forsberg : (31 październik 2018 - 01:32 )

Za łatwo dali sobie strzelić czwarta bramkę Pingwiny. Praktycznie Ebele wjechał do bramki. :D

@  iks : (30 październik 2018 - 06:29 )

zaczynamy teraz rywalizację w listopadzie :D

@  iks : (30 październik 2018 - 06:29 )

w dziale Ligi Typerów znajdziecie wyniki za pierwszy miesiąc rywalizacji oraz klasyfikację generalną :)

@  Pershing : (28 październik 2018 - 12:30 )

przypominam moi mili, ze do przyszlego weekendu mecze godzine wczesniej niz normalnie :D

@  Hellraiser : (27 październik 2018 - 10:55 )

ale mimo wszystko...GO FLAMES GO !!!!

@  Hellraiser : (27 październik 2018 - 10:47 )

Ale Flames są złamani tym Pittsburghiem...widać w grze...

@  PaGo : (27 październik 2018 - 02:40 )

sprzedam 65 kart auto jersey. https://allegro.pl/S...item=7640115134

Zdjęcie

Runda 1: St Louis Blues (1CEN) vs Minnesota Wild (1WC)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów
  • UZ:Tomas Hertl #48
  • UD:San Jose Sharks

Napisano 12 kwiecień 2015 - 08:53

Dyskusja na temat rywalizacji Blues z Wild. 

Dynasty NHLcompl Fantasy League
Cyclone Taylor Conference

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
C: David Krejci, Mikael Granlund, David Backes, Martin Hanzal
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
RW: Joe Pavelski [A], Wayne Simmonds, Mats Zuccarello, Patrick Sharp
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
G: Cory Schneider, Carey Price, Jonathan Bernier
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

12/13: RS: 11th PO:-               13/14: RS: 2nd PO: Championship
14/15: RS: 2nd PO: Final         15/16: RS: 7th PO: 1st round

16/17:

#2 kamil9

kamil9

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Interests:NHL, NBA, piłka nożna, gry, książki
  • UZ:Zach Parise
  • UD:Minnesota Wild, USA Hockey Team

Napisano 13 kwiecień 2015 - 05:56

Dużo fanów zespołu z St Louis u nas chyba nie ma (w ogóle jacyś są? :D), ale mam nadzieje, że znajdą się chętni do dyskusji o meczach Wild- Blues. Zaczynamy na wyjeździe, a jak wiadomo na wyjazdach ostatnio szło nam conajmniej 2x lepiej niż u siebie, więc liczę na przynajmniej jedną wygraną. Mam nadzieje, że drużyna utrzyma dobrą formę z końcówki RS. Wydaję się, że Dzicy przystępują do tej serii w dobrych nastrojach, drużyna wydaję się być pewna swoich umiejętności, żadnych złych przesłanek nie ma. Dawno nie oglądałem Nutek, nie wiem w jakiej są aktualnie formie, może ktoś mnie w tej kwestii oświeci? Jak widzicie tą serie? Jakie typy? Większość zna się tutaj na NHL lepiej niż ja, więc czekam na Wasze opinie :D. Typuje 4-2 Wild :).

#3 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów

Napisano 13 kwiecień 2015 - 06:37

Ja wprawdzie fanem ani Blues ani Wild nie jestem ale z racji, że to imho najciekawsza para będą ją śledził najbardziej.

Jeśli chodzi o typ to czuję 7 mecz i wygraną Wild. W ogóle to jeśli Dubbyk "się nie zepsuje" to widzę Wild daleko. W typowaniu moim znaleźli się aż w finale ;)

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

16/17:

#4 kamil9

kamil9

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisano 13 kwiecień 2015 - 06:44

Ja wprawdzie fanem ani Blues ani Wild nie jestem ale z racji, że to imho najciekawsza para będą ją śledził najbardziej.

Jeśli chodzi o typ to czuję 7 mecz i wygraną Wild. W ogóle to jeśli Dubbyk "się nie zepsuje" to widzę Wild daleko. W typowaniu moim znaleźli się aż w finale ;)

Obyś był prorokiem :D. Tylko Wild muszą poprawić grę na własnym lodzie i lepiej korzystać z gry w przewadze. Szczerze mówiąc na anglojęzycznych forach widziałem już kilka postów, w których typowano finał Wild- Rangers, jednak mówiąc szczerze niezbyt w to wierze. A jeśli chodzi o Dubnyka to myślę, że da rade, w końcu w NHL nie ma przypadkowych ludzi i jak forma jest to czy w regular czy w PO dadzą radę :D. No chyba, że jakaś kontuzja...

#5 Gagarin

Gagarin

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • UD:Stoczniowiec Gdańsk

Napisano 13 kwiecień 2015 - 09:16

Ciekawe kto zagra w bramce St. Louis. Cały regularny sezon z małym wyjątkiem nr 1 był Elliot. Ale on juz miał dwie szanse w przeszłości i było bez szału. Dwa razy w plecy z Kings. Żadnego meczu nie zawalił ale bardzo mało wyciągnął meczy, którcyh Blues wybrać nie powinni (chyba cały 1). Ten wspomniany mały wyjątek to końcówka obecnego sezonu i m.in. dwa zwycięstwa Allena z Blackhawks. Hitch najprawdopodobniej pójdzie na całośc i młody Jake będzie grał.

W ostatnim meczu sezonu właśnie z Wild oszczędzane było prawie pół ekipy ;) także wyciagać wniosków nie ma co. A wcześniej dwa razy w plecy w sezonie. Mimo wszystko myślę, że St Louis wyjdzie zwycięską ręką z tego pojedynku. Mają tam trzy wyrównane bramkostrzelne linie ataku a i czwarta może ukąsić. Do tego obrońcy z fantazją (czyt.: jeżdżacy do przodu i zapominający o swojej tercji). Nie mam pojęcia jak Hitch zestawi linie, bo ostatnio mniej oglądałem, a wcześniej wobec mini kryzysu zamieszanie w liniach było.

#6 Orchi

Orchi

Stars fan

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1207 postów
  • Interests:Sport, Muzyka, Motoryzacja, Książki
  • UZ:Dats, Fiddler
  • UD:Stars
  • GG:2358121

Napisano 14 kwiecień 2015 - 09:31

IMHO zdecydowanie najciekawsza para na Zachodzie. Obie drużyny wyglądają bardzo solidnie i są ładnie zbalansowane. Wydaje mi się, że bez względu na to, ile meczy w tej serii zobaczymy, to wszystkie skończą się różnicą jednej, maksymalnie dwóch bramek.

Przyznaję się bez bicia, że sympatyzuję z #min w rozgrywkach posezonowych kiedy akurat w nich grają, a Stars (jakżeby inaczej) w nich brakuje :)

Pragnę też zauważyć, że zarówno Wild, jak i Blues mają po 42 zwycięstwa w RS w podstawowym czasie gry + dogrywkach, a więc Blues czysto teoretycznie są wyżej dzięki rzutom karnym, których rzecz jasna nie zobaczymy :p

Liczę na dobre widowisko i niech ta seria trwa i trwa...

BTW. Chciałem pozdrowić Dziobaka, który chyba wreszcie wie jak to jest oglądać inne zespoły w PO :D Wcale mnie nie dziwi, że akurat tę parę wybrałeś ;)

Dołączona grafika

#7 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów

Napisano 14 kwiecień 2015 - 09:42

BTW. Chciałem pozdrowić Dziobaka, który chyba wreszcie wie jak to jest oglądać inne zespoły w PO :D Wcale mnie nie dziwi, że akurat tę parę wybrałeś ;)

Hehe, niestety w końcu musiał nadejść ten moment, że będę podziwiał PO bez Sharks ;).
Ale przynajmniej: 
- nie będę się denerwował, że Sharks odpadają tak jak w 2006 roku będąc (jako nr 5! piękne PO!) najwyżej rozstawionym zespołem na Zachodzie w 2 rundzie prowadząc 2-0 i mając 3OT w g3 vs Oilers, 
- nie będę się denerwował na odpadnięcie w 4OT jak w 2008 vs Stars
- nie będę się denerwował na odpadnięcie jak zwycięzca PT w 1 rundzie z 8 miejscem jak 2009 vs Ducks
- nie będzie sweepa w WCF jak w 2010, którego zafunduje nam przyszły bramkarz, 
- nie będzie porażki w g4 WCF na 1-3 tracąc 3 bramki 3 on 5 w ciągu kilku minut jak w 2011 roku, czy w g5 tracąc pechowego gola na sekundy do końca meczu nr 5 a później w 2OT jeszcze bardziej pechowego, 
- nie będzie porażki z Kings w g7 jak w 2013, 
- i wreszcie wisienka na torcie - nie będzie porażki z Kings po prowadzeniu w serii 3-0 jak w 2014. 

2004 rok i porażkę z Flames pomijam bo to jednak był pierwszy sezon z NHL, dopiero wchodzenie w temat i jeszcze takiego stosunku do Sharks nie było - choć z perspektywy czasu porażka z Flames (3/3 przegrane mecze u siebie w WCF) wkurza co nie miara. Jedynie PO 2012 nie znajdują się na tej liście bo wtedy nie było żadnych oczekiwań. 

BTW, któryś z fanów dla których Sharks nie są ukochaną drużyną może się pochwalić podobną ilością soli wtarte w Wasze kibicowskie rany w PO? Bez żadnego balsamu? ;)

A Wild kibicuję na Zachodzie z trzech przyczyn:
1. Nie spodoba się to fanom Blues ale dlatego, że Blues przegrywając z Wild, zrobią trzeci wypad w 1 rundzie na golfa w ciągu 4 sezonów, wygrywając w ciągu tych 4 występów tylko 1 rundę i przegrywając 4 mając przewagę własnego lodu. Dołączenie do zaszczytnego grona PO chokers blisko :D 
2. Minnesota uważana jest za najbardziej hokejowy stan w USA. imponuje mi to, że pomimo braku jakichkolwiek wyników przez wiele sezonów notowali sell outy. 
3. Granlund, Suter. 

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies

16/17:

#8 Gagarin

Gagarin

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisano 14 kwiecień 2015 - 09:32

Hehe, to Minnesotę wspierają prawie same sieroty po odstrzelonych już ekipach.

BTW, któryś z fanów dla których Sharks nie są ukochaną drużyną może się pochwalić podobną ilością soli wtarte w Wasze kibicowskie rany w PO? Bez żadnego balsamu? ;)

Bez balsamu??? Ja bez balsamu nie podchodzę do żadnego meczu. Ba, często jestem już nieźle zabalsamowany przed rozpoczęciem. Po prostu gotowy na wszystko! ;)

• Tostu lubi to

#9 kamil9

kamil9

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisano 14 kwiecień 2015 - 10:21

No, ale są też na szczęście  fani Dzikich :D.

Użytkownik kamil9 edytował ten post 14 kwiecień 2015 - 10:22

#10 Orchi

Orchi

Stars fan

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1207 postów
  • Interests:Sport, Muzyka, Motoryzacja, Książki
  • UZ:Dats, Fiddler
  • UD:Stars
  • GG:2358121

Napisano 15 kwiecień 2015 - 01:25

Jak się nie ma co się lubi...

Ale przynajmniej: 
- nie będę się denerwował, że Sharks odpadają tak jak w 2006 roku będąc (jako nr 5! piękne PO!) najwyżej rozstawionym zespołem na Zachodzie w 2 rundzie prowadząc 2-0 i mając 3OT w g3 vs Oilers, 
- nie będę się denerwował na odpadnięcie w 4OT jak w 2008 vs Stars
- nie będę się denerwował na odpadnięcie jak zwycięzca PT w 1 rundzie z 8 miejscem jak 2009 vs Ducks
- nie będzie sweepa w WCF jak w 2010, którego zafunduje nam przyszły bramkarz, 
- nie będzie porażki w g4 WCF na 1-3 tracąc 3 bramki 3 on 5 w ciągu kilku minut jak w 2011 roku, czy w g5 tracąc pechowego gola na sekundy do końca meczu nr 5 a później w 2OT jeszcze bardziej pechowego, 
- nie będzie porażki z Kings w g7 jak w 2013, 
- i wreszcie wisienka na torcie - nie będzie porażki z Kings po prowadzeniu w serii 3-0 jak w 2014. 

No nie gadaj mi Dziobaty, że mimo wszystko nie chciałbyś zobaczyć Sharks w PO, nawet odpadających w I rundzie ze sweepem :)

Dołączona grafika

#11 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 16 kwiecień 2015 - 07:36

Już wiadomo, że w meczu nr 1 zagra Allen. Co do kibicowania w tej parze, to cytując klasyka: "To jest wybór jak między dżumą a cholerą" więc niech "Dżuma" (Blues) wyeliminuje "Cholerę" (Wild) ale tak się zmęczy, że potem szybko odpadnie. Aczkolwiek w tym sezonie typuję Blues na finał i porażkę w nim z Tampą :)

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#12 kamil9

kamil9

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 03:21

Szybki jest ten Zucker :D. 1-0 dla Wild, ale Blues w ataku, będzie ciężko. :D

#13 kamil9

kamil9

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 09:24

Niestety mogłem obejrzeć tylko pierwszą i pół drugiej tercji. Dzicy ostatecznie wygrywają 4-2 i prowadzą w serii 1-0 :D. Co rzuciło mi się w oczy przez tą część spotkania to to, że inicjatywę posiadali Blues, a Wild stosowali szybkie przejścia z obrony do ataku. Zucker odkąd wrócił gra świetne i myślę, że w przyszłym sezonie będzie jednym z najważniejszych zawodników w drużynie. W ostatnich PO nie potrafiliśmy wygrać ani jednego meczu na obcym lodzie, a tutaj przy pierwszej próbie to się udało, oby tak dalej! 

Użytkownik kamil9 edytował ten post 17 kwiecień 2015 - 09:24

#14 kamil9

kamil9

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 09:59

Jak narazie słaby mecz numer 2 w wykonaniu Wild. Brakuje jakby pomysłu, koncepcji, liderów w ataku. W sumie to pierwsza tercja jeśli chodzi o atak przespana, w drugiej coś ruszyło, Blues może raz czy dwa dopisało szczęście, ale o nas można powiedzieć to samo... Wygląda na to, że do Minnesoty wrócimy z bilansem 1-1.

#15 PAWEX

PAWEX

Flying Maple Duck of Arizona

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 546 postów
  • UZ:Ilya Bryzgalov
  • UD:ANA, TOR, PHX, PHI
  • Liga Typerow: Zakończył karierę.

Napisano 18 kwiecień 2015 - 10:03

Włączyłem się dopiero późno w drugiej tercji i widziałem tylko obronę Częstochowy w wykonaniu Wild... więc nie wiem czy o takie "ruszenie się" powinno chodzić :D

Playoffs205.jpg

#16 kamil9

kamil9

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 10:12

Włączyłem się dopiero późno w drugiej tercji i widziałem tylko obronę Częstochowy w wykonaniu Wild... więc nie wiem czy o takie "ruszenie się" powinno chodzić :D

Nie widziałeś pierwszej tercji, tutaj przynajmniej były szanse na bramkę xD

#17 PAWEX

PAWEX

Flying Maple Duck of Arizona

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 546 postów
  • UZ:Ilya Bryzgalov
  • UD:ANA, TOR, PHX, PHI
  • Liga Typerow: Zakończył karierę.

Napisano 18 kwiecień 2015 - 10:47

I dalej są, nieźle się Wild rozkręcili w tej ostatniej odsłonie.

Allen już dwukrotnie wyjął krążek ze swojej linii bramkowej. Gol wyrównujący wisi w powietrzu, ciekawe tylko czy w końcu wpadnie.

EDIT: No i wylądował... oh, wait x)

Użytkownik PAWEX edytował ten post 18 kwiecień 2015 - 10:56

Playoffs205.jpg

#18 kamil9

kamil9

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 11:02

No właśnie, po bardzo dobrej 3 tercji ostatecznie przegrywamy... Szkoda tej poprzeczki już widziałem krążek w bramce... Trzeba ich ugościć  odpowiednio w Xcel Energy :D...

#19 Gagarin

Gagarin

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 11:33

Może i mecz w wykonaniu Minnesoty nie wyglądał najlepiej ale St. Louis zostało po raz drugi pięknie zduszone. Chłopaki zdołali wbić co prawda dwie bramki ale druga mocno przypadkowa. Końcówka to juz atak Dzikusów i kontra Blues. Chylę czoła przed drużyną Wild. Z taką grą raczej powinni awansować do drugiej rundy. W St. Louis zagrożenie było tylko ze strony linii Lehtery (to ta z Tarasenką i Steenem na bokach). Reszta słabo. Czwartej formacji nie liczę, bo ma inne zadania. Chociaż trzeba przyznać, że to oni wymusili karę na Wild, po której padła bramka na 2:0.

Osobne słowa pochwały w kierunku Jake'a Allena. Bronił ze sporym szczęściem ale prócz szczęścia nie prowokował zagrożeń, odbijał wszystko tak, że gracze Minnesoty nie mieli szans na dobitki. Jego wybrałbym na gracza meczu mimo hat-tricka Tarasenki.

#20 kamil9

kamil9

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisano 21 kwiecień 2015 - 07:32

Kapitalna gra Parise, Granluda i Pominvillea w game 3 przeciwko Blues... W pierwszych meczach całe trio było trochę mniej widoczne i zacząłem się niepokoić, ale jednak są w formie. Kapitalna akcja, po której Granlund powinien podwyższyć na 3:0, ale trafił w słupek strzelając praktycznie do pustej bramki. Brawa dla całej drużyny świetna gra w defensywie, Blues oddawali bardzo mało strzałów i mieli praktycznie jedną dobrą okazję na bramkę, gdzie dobrze spisał się Dubnyk. Zasłużone zwycięstwo, 2-1 w serii. Drugi raz będzie ciężko tak zdominować Blues, ale ewentualne kolejne zwycięstwo w Xcel Energy bardzo przybliży nas do awansu. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych