Skocz do zawartości

Zdjęcie

Arizona Coyotes 2016/2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4278 postów
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 20 czerwiec 2016 - 07:50

Temat do dyskusji o Arizona Coyotes w sezonie 2016/2017. Offseason, preseason, regular season.

e7e77ed6d4bc86a33acbb3b721da0317.jpg

#2 koperix1

koperix1

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • Interests:Oczywiscie Hokej, w kazdym wydaniu.
  • UZ:Shane Doan, Mike Modano
  • UD:Arizona (Phoenix) Coyotes

Napisano 22 czerwiec 2016 - 07:14

No i poszło szybko i gładko. Gogo na 5 lat za 5,475 mln$. Jeszcze się nie doczytałem czy ma jakieś klauzule ( pewnie ma), ale i tak trzeba uznać ten ruch za bardzo dobry. Długość umowy idealna, wysokość kontraktu na normalnym poziomie, nie straciliśmy jakiegoś wysokiego wyboru czy innych elementów, a pozyskaliśmy świetnego obrońcę do top 4, czyli tego co tak bardzo potrzebujemy. Być może to nie koniec ruchów, bo mówi się że tym razem właściciele mają nie szczędzić hajsu, aby tylko dobić do floora. Miło by było dla odmiany popatrzeć jak Coyotes walcza o tych lepszych graczy w lipcu, oczywiście nie przepłacając ich kosmicznie. Nie mniej jest to dobry początek.

Wcześniejszy wymiana już raczej nie była z korzyścią dla nas, bo oddaliśmy Letunova i 6 rundę 2017 do Sharks za 3 rundę 2017 i 4 rundę 2016. Mam nadzieję, że głównym wytłumaczeniem tej wymiany jest to, że Letunov nie chciał podpisać z Coyotes kontraktu, bo w inny wypadku oddaliśmy świetengo prospekta za nic...

No i na koniec poznaliśmy już kalendarz na sezon 16/17, a w openerze przyjdzie nam się zmierzyć z Philadelphią.

#3 koperix1

koperix1

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 874 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 01:02

Trzeba uczciwie przyznać, że to był bardzo ciekawy draft dla kibica Arizony. Co więcej naprawdę wygląda na to, że był to także bardzo udany draft. Wybraliśmy sobie Kellera, który może być niezłą petardą za 2-3 lata, jak troszkę nadrobi wagi, co więcej właściwie tylko podczas tego draftu mocno obstawiliśmy naszą kulejąca obronę z zaplecza. Aż 4 z 5 graczy draftowanych to byli obrońcy. Po wymienia z Red Wings wybraliśmy z numerem 16 Chychruna, z 68 Dineena, z 158 Kudle, z 188 Stewarta. Dodatkowo w wymianie za 37 OV pozyskaliśmy Deangelo. Sam draft jak na początku kiedy wybraliśmy Kellera, kosztem jednego z obrońców lub Nylandera, bądź Browna, był dla mnie lekkim szokiem, ale teraz już dostrzegam plusy wybrania tego a nie innego gracza. Ciekawy wybór, do rozwoju, ale my na ten rozwój mamy jeszcze troszkę czasu. Pozyskanie Chychruna, tez mnie uspokoiło, jeśli chodzi o nasz 7 wybór, bo jednak udało się jednego z tych czołowych D prospektów wyciągnąć z czego jestem bardzo zadowolony. Mam jedynie nadzieje, że to nie będzie Gormley 2:0. Cam Dineen, wygląda mi na lekki steal. Świetne liczby w porównaniu z numerem z którym go wybieramy, być może przegadany wybór z Woodem, który grał z nim w North Bay. Pozostałych dwóch graczy musze jeszcze obczaić. Natomiast widzę, że sporo osób pisze, że Deangelo ma problemy z zachowaniem. No cóz to może być jakiś kłopot, ale to co ten chłopak robi na lodzie jest nie podważalne. taka wymiane zrobiłbym 10/10 razy. Uważam, że to będzie wielki steal.

Jestem pozystywnie zaskoczony tym co robi GMJC. Być może będę musiał za pare miesięcy/lat odszczekać, że nazwałem go marionetką właścicieli. OBY! Dobra robota GMJC!

#4 Orchi

Orchi

Stars fan

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1207 postów
  • Interests:Sport, Muzyka, Motoryzacja, Książki
  • UZ:Dats, Fiddler
  • UD:Stars
  • GG:2358121

Napisano 01 lipiec 2016 - 07:56

No i poszło szybko i gładko. Gogo na 5 lat za 5,475 mln$. Jeszcze się nie doczytałem czy ma jakieś klauzule ( pewnie ma), ale i tak trzeba uznać ten ruch za bardzo dobry. Długość umowy idealna, wysokość kontraktu na normalnym poziomie, nie straciliśmy jakiegoś wysokiego wyboru czy innych elementów, a pozyskaliśmy świetnego obrońcę do top 4, czyli tego co tak bardzo potrzebujemy. 

Myślę koperix, że popadasz w trochę zbyt duży optymizm jeżeli chodzi o ten ruch :) GoGo jest dość nierówny jeżeli chodzi o grę z tyłu i nieraz nam zabiło szybciej serce jak był przy krążku. Nie wiem za co dostał aż tyle kasiury, ale to raczej było logiczne, że właśnie w Arizonie dostanie wynagrodzenie na takim poziomie...

Wszystkiego dobrego w #phx Goose!

Użytkownik Orchi edytował ten post 01 lipiec 2016 - 07:56

Dołączona grafika

#5 koperix1

koperix1

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 874 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 08:59

Bo ja wiem, czy to aż taki duży optymizm? Niewątpliwie Gogo jest graczem, którego nam trzeba. Gościa, który potrafi rozegrać krążek od własnej bramki i sciągnąc trochę minut gry od OEL'a, nie spuszczając aż tak bardzo z poziomem gry. Czy 5,5 mln to aż tak dużo? Myslę, że dzisiaj dostał by przynajmniej te same pieniądze.. jak nie większe... Prawdą jest jednak, że najpierw będzie musiał cos pograć w Coyotes, a dopiero później będzie można ocenić czy jego kontrakt był tego wart. A o te błędy w defensywie, po których chce się podcinać żyły też się nie martwię. Każdy pamięta pana Yandle i jakby zrobić miks jego "najlepszych" zagrań pod własna bramką, to coś czuje, że Gogo by się mógł schować ;)

Co do naszych ruchów dzisiejszych, to szału ni ma..

McGinn na 3 lata za łącznie 10 mln. Wygląda na niezły kontrakt, może ciut przepłacony, ale jest to ciekawy gracz, który może przypasować do naszej 2-3 linii.

Peters rok two way.. widzimy się w Tucson i tyle.

Podpisujemy naszych dwóch obrońców Dhalbeck rok 750k, Connauton 2 lata po milionie za każdy. Dobre kontrakty, za stosunkowo niskie gaże. Szczególnie cieszę się na podpisanie Kevina, bo to chłopak, któy wprowadził sporo ożywienia w nasze szeregi.

Liczę mimo wszystko, że po za naszymi 3 RFA, jeszcze kogos podpiszemy, bo do floora wciąż daleko..

#6 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 01 lipiec 2016 - 10:09

Nill uzupełnia dziurę po Goligoskim Hamhuisem za o wiele mniejszą kasę (jeden z bardziej normalnych kontraktów tego dnia), brawo. 

• Orchi lubi to

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

#7 koperix1

koperix1

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 874 postów

Napisano 30 lipiec 2016 - 12:53

Dobra robotę wykonuje GMJC i coraz bardziej zaczyna mi się to podobać.

W ostatnich dniach podpisani zostali nasi dwaj obrońcy RFA i to w takich długościach i wielkościach kontraktów jakie można sobie było założyć. Murphy 6 lat 3,85mln$ AAV, a Stone zważywszy na jego ciężko kontuzję na rok i za 4 mln$. Murphy zaklepany na lata, a Stone sam po rozmowie przyznaje, że chce zostać na dłużej, ale najważniejsze jest dojście do formy po konztuzji i udowodnienie, że zasługuje na dłuższy kontrakt.

Dodaliśmy w nasze szeregi Luke'a Shenn'a i w sumie uważam to za dobry ruch 2 lata za łącznie 2.5mln zielonych nic nie boli, a gość, choć coraz starszy nadal może dać coś ekstra. Na pewno głębia naszej obrony znacznie wzrosła, a przecież w drafcie dodaliśmy Deangelo oraz Chychruna, wygląda to nieźle!

Pozostaje już tylko kwestia Reidera, który ponoć rozważa grę w Europie, lub KHL. Mam nadzieje, że to raczej taka zabawa w kotka i myszkę, ale zobaczymy jak się rozwinie sytuacja. Pewnie jeśli nie uda się zaklepać Niemca to sięgniemy po jakiegoś weterana z FA i strzelam, że będzie to Vrbata... :)

ahhh no i zapomniałbym, a to chyba jednak najważniejsze. Shane Doan zostaje z nami na kolejny rok. Solidna porcja hajsu dla niego, bo z bonusami to około 5mln$, ale wart jest każdego wydanego zielonego ;) 

#8 koperix1

koperix1

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 874 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 10:56

A teraz ELC podpisał Jakob Chychrun. Cos czuje, że to będzie strzał w dziesiątkę z tym odległym 16 wyborem, bardzo jestem ciekawy jak ten chłopak już pod mniejsza presją nam się rozwinie? Mówi się nawet, że może wylądować już w Arizonie na sezon 16/17, ale mając na ten moment 8 obrońców na one way, to jednak w to nie wierze.

Ciekawy też jestem, czy kontrakt podpisze Keller i pójdzie do OHL, czy jednak zagrał w BU. Wolałbym go chyba jednak w OHL, ale drużyna z Bostonu znowu na papierze wygląda okazale, więc będzie z kim pograć i rozwijać swoje umiejętności.

#9 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1227 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 12:38

Chychrun na papierze wygląda na świetnego obrońcę, ale wielu skautów mówiło o tym, że chłopak jest powoli przy maksimum swoich możliwości i dużo więcej z niego nie będzie się dało wyciągnąć. Dlatego zresztą z numeru drugiego we wstępnych rankingach spadł ostatecznie na szesnaste miejsce podczas draftu. I chociaż życzę mu, jak najlepiej, bo dobrze się oglądało jego grę w juniorach, to nie jestem taka pewna, że jest to materiał na franchise playera, czy nawet defensora do pierwszej pary. Ale obym się bardzo myliła :)

Vermette ponoć mówi do widzenia pustyni. 

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

#10 koperix1

koperix1

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 874 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 07:46

Wydaje mi się, że mówienie o chłopaku, który jest w wieku 17-18 lat, że dobija już do swoich maksymalnych granic i więcej się z niego nie wyciśnie jest dziwne, choć oczywiście nie bez podstaw. Prawda jest oczywiście jedna, że zobaczymy co z tego będzie za 3-4 lata.

Vermette faktycznie już po za pustynią. Trochę dziwna decyzja, powiem szczerze nie wiem czego jest skutkiem, tym bardziej, że został mu już tylko rok kontraktu i to nie znowu jakiegoś bardzo wysokiego.

#11 bozzy1987

bozzy1987

Newbie

• Forumowicz
  • Pip
  • 2 postów
  • UZ:Sidney Crosby
  • UD:Anaheim Ducks

Napisano 24 sierpień 2016 - 12:14

test

Użytkownik bozzy1987 edytował ten post 24 sierpień 2016 - 12:14

#12 patiw

patiw

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Interests:IT, Hokej, Brydż
  • UZ:Jonathan Toews
  • UD:Chicago Blackhawks
  • GG:2151333

Napisano 25 sierpień 2016 - 04:43

Wow, co za gr8 deal dla Coyotes. Podoba mi się ta młoda, gniewna paka. Official trade details: The #coyotes get Crouse/Bolland from #FlaPanthers for 2017 third (better of Ariz/DET pick) and 2018 second.

Wysłane z iPhone'a za pomocą Tapatalk

#chi Go Hawks ! #chi

POLECAM -> www.blackhawks.pl <- POLECAM

#13 koperix1

koperix1

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 874 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 11:27

Wow, co za gr8 deal dla Coyotes. Podoba mi się ta młoda, gniewna paka. Official trade details: The #coyotes get Crouse/Bolland from #FlaPanthers for 2017 third (better of Ariz/DET pick) and 2018 second.

Wysłane z iPhone'a za pomocą Tapatalk

No jestem coraz milej zaskoczony postawą naszego młodego GM'a. Crouse to kolejny duży talent, który dołącza do Coyotes. Jest też niestety kontrakt Bollanda, który jednak może już nie pojawić się na lodzie. Oddajemy w zamian 2 rundę 2017 ( która pewnie zamieni się w 3, bo Crouse musiałby zagrac w barwach Coyotes w sezonie 16/17, a w to nie wierze), oraz 3 runde 2018. Sądzę, że z taką dawką talentu, ta drużyna musi niebawem odpalić. Drafty w latach 2013-2016 były bardzo dla nas owocne + gracze tacy jak Duclair, Deangelo, czy teraz Crouse, którzy w tych latach także byli draftowani, ale w innych klubach, to wszystko powinno zapewnić Arizonie naprawde świetne wyniki juz za sezon, dwa.

• Tostu lubi to

#14 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1227 postów

Napisano 27 sierpień 2016 - 12:12

Kto bogatemu zabroni. 21 czerwca salary cap Kojotów wynosił niecałe 35 milionów, teraz przebili barierę 70.

Pięknie wykorzystał nieporadność innych zespołów Chayka i skonstruował ładną pakę na przyszłość. Podobnie zresztą robi się teraz w Raleigh, niech inne zespoły z dna ligi wyciągają wnioski. Kontrakty widmo Prongera i Daciuka już za rok nie będą obowiązywać, z tym, że z Bollandem się jeszcze chwilę pomęczą. Chyba, że mają nadzieję, że trochę odżyje w nowym miejscu, w co szczerze nie wierzę. Z młodej paczki za rok do podpisania jest tylko Duclair, więc i czapą nie trzeba się jeszcze przejmować. Dwa-trzy piękne sezony czekają fanów z Arizony, jeśli by ta paka zaskoczyła odpowiednio, a Smith przypomniałby sobie, jak się broni. 

PS. Za niedługo kontrakt Murphy'ego może okazać się takim Keith 2.0. 

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

#15 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2709 postów
  • UZ:Cheifly i spółka
  • UD:Winnipeg Jets

Napisano 04 październik 2016 - 06:05

Jednak Reider podpisał się... :D

DViY_L.gif

(Thrash4ever) -37- -11-   @ThrashThem

Patrick Laine: "I didn't want to waste my goals in the preseason. I can score now." 1f602.png😂

Maurice:

On Mark Scheifele:

“Is he going to be the captain of the team? I don’t know. But if you’ve got a daughter that you want to marry... Scheif’s your man.”

#16 koperix1

koperix1

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 874 postów

Napisano 05 październik 2016 - 07:16

No jego szczęście... dobrze, że w miarę szybko poszedł po rozum do głowy, bo kontrakt jest ewidentnie na warunkach klubu.

Dobrze, teraz jest szansa, że nie będziemy na siłę pchali Crouse'a i Fischer'a do pierwszej drużyny.

• Stebniol lubi to

#17 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2709 postów

Napisano 05 październik 2016 - 10:25

Bridge? Do pylenia go? Overblooooow jest jego agentem jak naszego Trouby?

Dvorak wejdzie do składu?

DViY_L.gif

Patrick Laine: "I didn't want to waste my goals in the preseason. I can score now." 1f602.png😂

Maurice:

On Mark Scheifele:

“Is he going to be the captain of the team? I don’t know. But if you’ve got a daughter that you want to marry... Scheif’s your man.”

#18 koperix1

koperix1

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 874 postów

Napisano 05 październik 2016 - 11:58

Nie patrzyłem kto jest agentem, ale lepiej dla Reidera, żeby go sobie zmienił, bo daleko z nim nie zajedzie.

Czy Dvorak wejdzie do składu? Moim zdaniem spokojnie wejdzie, bo robi nawet lepsze wrażenie od Strome'a. Zresztą, choć na tego drugie jest trochę narzekań, to uważam, że poprawił się w ostatnim roku, tyle, że wymagania wobec niego są oczywiście bardzo wygórowane. Spodziewam się zobaczyć obu w pierwszym spotkaniu, pytanie tylko jak zostaną rozstawieni? Hanzal pewnie będzie 1C, ale kto 2 a kto 3? Ostatnie dni campu pewnie odpowiedzą na to pytanie.

Ja się jednak w sumie zastanawiam, czy Chychrun dostanie okazje zagrać choć te 9 meczów, bo jest gościem, który pokazuje na każdym kroku, że zasługuje na danie mu szansy!

Coraz bardziej jestem zdziwiony, że puścili go aż do 16 overalla, bo mi na ten moment ten chłopak bardzo przypomina Ekblanda. Fizycznie gotowy do gry od zaraz, gra mądrze, odpowiedzialnie, świetnie jeździ na łyżwach, do czasu powrotu OEL'a to on grywał najwięcej minut w drużynie, naprawdę w mojej opinii chłopak robi lepsze wrażenie niż Strome na zeszłorocznym campie, dlatego jestem jak najbardziej za, aby otrzymał minimum ta 9 meczowa nagrodę. A jeśli się sprawdzi, cóz stoi na drodze, aby rozwijał się nam na topowego obrońcę?

#19 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2709 postów

Napisano 05 październik 2016 - 03:58

To już wiemy kogo Chayka musiał by za Troubę nam puścić. :D

DViY_L.gif

Maurice:

On Mark Scheifele:

#20 koperix1

koperix1

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 874 postów

Napisano 05 październik 2016 - 08:00

No  w sumie racja, ale to nie byłby trade 1 za 1, a to by mnie bolało, bo może się okazać za rok czy dwa, że Chychrun będzie lepszy od Trouby... No ale na potwierdzenie takich tez trzeba trochę poczekać.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych