Skocz do zawartości

Zdjęcie

Detroit Red Wings 2016/2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Moderator
  • PipPipPip
  • 4231 postów
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 20 czerwiec 2016 - 07:31

Temat do dyskusji o Detroit Red Wings w sezonie 2016/2017. Offseason, preseason, regular season.

hqdefault.jpg

#2 Roggi

Roggi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • UZ:Pawel Dacjuk
  • UD:Detroit Red Wings, Sborna

Napisano 25 czerwiec 2016 - 05:57

W kwestii draftu mam do napisania tylko tyle: kiedyś wybieraliśmy zgodnie z zasadą BPA, a teraz - jak najbardziej wkurzyć fanbase. Wybieramy grajków typu boom or bust jakbyśmy w ogóle nie mieli rozeznania co w trawie piszczy. Nic dziwnego, że tak długo nie udało nam się wybrać żadnego sensownego obrońcy skoro bierzemy same "projekty", które potrzebują fury szczęścia żeby wypaliły.

Predators:

#17 Fabbro

#47 Girard (poszedł tuż po naszym wyborze)

Red Wings:

#20 Cholowski

#53 Hronek

Nic dziwnego, że Preds odnoszą takie sukcesy, wiedzą gdzie szukać.

Najbardziej podoba mi się wybrany z #46 Givani Smith (prawdopodobnie nasz pierwszy Murzyn :huh: jak sięgam pamięcią). Wzoruje się na Simmondsie, grał swego czasu razem z młodym Bertuzzim w Guelph Storm i rywale przeklinali dzień, w którym musieli z nimi grać :cool2: .

Użytkownik Roggi edytował ten post 25 czerwiec 2016 - 05:59

#3 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1213 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 25 czerwiec 2016 - 06:12

Graty dla Hollanda za ładne oddanie tego kontraktu Rosjanina, ale nieco mniej gratulacji za dokonane wybory. Zarówno Cholowski, jak i Hronek nie byli najlepszymi graczami, którzy jeszcze nie zostali wybrani. 

Napomyka się o tej jeździe po Stamkosa, sądzicie, że to w jakimś stopniu realna opcja?

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

#4 Roggi

Roggi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisano 25 czerwiec 2016 - 07:54

Graty dla Hollanda za ładne oddanie tego kontraktu Rosjanina, ale nieco mniej gratulacji za dokonane wybory. Zarówno Cholowski, jak i Hronek nie byli najlepszymi graczami, którzy jeszcze nie zostali wybrani. 

Cholera wie...  Nie był to za silny draft i z całą pewnością było pole do popisu. Matthews, Laine, Puljujarwi> top 6>>>top 11, a później coraz większy klif.

Napomyka się o tej jeździe po Stamkosa, sądzicie, że to w jakimś stopniu realna opcja?

Po co niby oddawaliśmy kontrakt Dacjuka? Wydamy każdy wolny dolar, Holland odkąd przejął stery w organizacji nie zna innego sposobu budowania silnej drużyny. Stamkos to w mojej opinii będzie kolejny Suter 2.0 i skończymy z przepłaconymi "nagrodami pocieszenia". Właściciele chcą widzieć w nowej hali drużynę walczącą o puchar, a nie o 1 w loterii draftowej.

#5 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 921 postów

Napisano 25 czerwiec 2016 - 08:09

Szczerze mówiąc nie wierzę w Stamkosa w Red Wings.  To jest chyba nierealne, by do nas przyszedł. 

Wybory w Drafcie tez mnie nie przekonują. Mam wrażenie, ze  podejmujemy decyzje chaotycznie. Na pewno można było wybrać lepszych graczy, zwłaszcza w pierwszych rundach. Zamiast brać Fabbro, czy Rubtsova, to bawimy się i kombinujemy jak koń pod górkę z Cholewskim....  Ten cały Hronek tez niezbyt mi się podoba...  Moze z tego Malmstroma lub Sambrooka coś będzie, ale to melodia przyszłości.

Całe szczęście, że Kenny opchnął Kontrakt Datsa. 

#6 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3376 postów
  • Interests:HOCKEY!
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues
  • UZ:Mats Sundin #13 C
  • UD:Toronto Maple Leafs
  • Liga Typerow: retired

Napisano 31 lipiec 2016 - 05:03

Panowie, czy przedłużenie DeKeysera na 6 lat za 5 mln USD rocznie to według Was rozsądna długość kontraktu i cena? Pytam poważnie, bo może czegoś nie wiem o nim i tego jaki ma wpływ na drużynę. 

IMO minimum dwa, może trzy lata za długo i jakieś 1 mln USD rocznie zbyt wiele, ale ciekaw jestem opinii kibiców Red Wings. 

Lepiej żeby naprawdę grał na miarę tych 5 mln rocznie bo jak nie to zacznie się bardzo szybko robić kłopot z tym kontraktem.. 

Maple Leafs PL na facebooku

"I miss going to the rink, the new season, I miss driving to the ACC with a knot in my stomach before a big game. But the thing I miss most are the people in Toronto. The spirit that lives in the city, people who care about each other and their Leafs. No fans are more passionate about their team. For me to play the sport I love in the hockey capital of the world, I wouldn't trade those memories."

#7 River

River

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • UZ:Pavel Datsyuk
  • UD:Detroit Red Wings

Napisano 31 lipiec 2016 - 08:17

Powiem tak. Mamy podpisane gorsze kontrakty niz ten DeKeysera :laugh: Holland tak zapierniczyl czapke plac glupimi kontraktami, ze mala bania. Jestesmy bodaj w top3 zespolow calej ligi, ktore wydaja najwiecej kasy na obroncow a mamy jedna z najgorszych defensyw. To zasluga dzialan Hollanda.

Wracajac do DeKeysera. Na dlugosc nie narzekam. DDK ma dopiero 26 lat i gdy umowa sie skonczy bedzie mial 32 wiec dramatu tu nie ma. Wysokosc? Bardziej liczylem na jakies 4,5mln ale nie od dzis wiadomo, ze Holland lubi dobrze zaplacic "swoim". Bardziej martwia mnie kontrakty Abdelkadera, Helma czy Nielsena bo kazdy z nich jest starszy od DDK o 3+ lata i dostawali oni kontarkty 5-7 letnie.

DeKeyser jest naszym najlepszym D co nie znaczy, ze jest swietny. Ale przy calej tej tragedii w obronie Holland nie chcial pozwolic sobie na arbitraz i to by DDK za rok byl UFA. I pewnie poniekad stad taki kontrakt. DDK to nie jest 1D, tzn u nas jest :tongue:  ale w skali ligi na pewno nie wiec w tym kontekscie mozna mowic o slabym kontrakcie z punktu widzenia DRW. Ale jak sie spojrzy na to, ze to nasz topowy defensor to coz, trzeba placic...

#8 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3376 postów
  • Interests:HOCKEY!
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues
  • UZ:Mats Sundin #13 C
  • UD:Toronto Maple Leafs
  • Liga Typerow: retired

Napisano 31 lipiec 2016 - 09:00

Dzięki za wyjasnienie.

Jakoś mocno wzbraniałbym się jako GM żeby komukolwiek dać kontrakt powyżej 4 lat, chyba że jest to gość który a) zasłużył na takie pieniądze, b) jestesmy co do niego pewni, że utrzyma poziom... DeKeyser IMO na ten moment nie spełnia tych warunków...

tak jak napisałeś, on jest tylko nominalnie 1D, bo tak naprawdę jego potencjał to 3-4D i wydawanie 5 baniek na tego typu gracza to naprawdę dużo.. jak czytam komentarze za oceanem to nie tylko ja jestem zdziwiony..

btw. Barrie zostaje w Denver na 4 lata za 5,5 banki rocznie... i to jest to o czym mówię...

Maple Leafs PL na facebooku

"I miss going to the rink, the new season, I miss driving to the ACC with a knot in my stomach before a big game. But the thing I miss most are the people in Toronto. The spirit that lives in the city, people who care about each other and their Leafs. No fans are more passionate about their team. For me to play the sport I love in the hockey capital of the world, I wouldn't trade those memories."

#9 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 921 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 08:29

Gdyby DeKeyser wrócił do poziomu na, który się wzniósł w swoim pierwszym sezonie powiedziałbym, że kasa i długość kontraktu się zgadza. Niestety Danny bywa chimeryczny i choć ma dopiero 26 lat i pewne rzeczy może jeszcze poprawić, to nie jestem pewien czy te pieniądze są dobrze wydane. 

Myślę jednak, ze tragedii nie ma w związku z tym kontraktem.

#10 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 921 postów

Napisano 13 październik 2016 - 04:48

Tak więc już dziś zaczynamy kolejny sezon w, którym nie mamy za bardzo celu.Puchar nam nie grozi, wysoki pick chyba raczej tez nie. Tradycyjnie Holland załadował Roster weteranami a młodzież dobroczynnie oddaje na waivers. 

Nie wierzę, ze z Hollandem jesteśmy w stanie coś jeszcze osiągnąć. Zbyt wiele złych decyzji podjął w ostatnich pięciu latach i tak szczerze powiedziawszy czekam powoli na jego odejście.Na co liczę w tym roku ? Na to, że Mrazek  i Larkin zrobią  postęp i będą szli do przodu. Życzyłbym tez sobie, choć nie powinienem, by nasze stare dziady się posypały zdrowotnie aby zobaczyć Manthe, AA czy może nawet Svechnikova w Red Wings. Jestem ciekaw jak sobie poradzi Nielsen w nowym otoczeniu i czy coś w baku ma jeszcze Vanek. Ciekawi mnie tez czy Marchenko jest w stanie zrobić krok do przodu.

Kolejny rok oglądania wygibasów Errorssona i tym podobnych wynalazków, to będzie mordęga. 

Jednak post był długi i z zaciekawieniem obejrzę dzisiejszy mecz przeciwko Tampie.

Chciałbym byśmy godnie pożegnali się z JLA.  

#11 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • UZ:Jagr, Iginla
  • UD:Calgary Flames

Napisano 14 październik 2016 - 01:16

Wasze dziady napędziły mi stracha bo postawiłem u buka na Bolts ;) ale wszystko dobrze się skończyło. Vanek może być sporym wzmocnieniem grając bez jakiejś wielkiej presji i oczekiwań.

untitl17.png

"If you think you are too old to rock'n'roll then you are"

"Born to lose. Live to win"

Lemmy Kilmister  - The Legend

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#12 Roggi

Roggi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisano 14 październik 2016 - 07:31

Vanek może przynieść nam przed TD zwrot  w postaci pierwszej rundy i to może być największy pozytyw tego sezonu.

Tampa już w pierwszym meczu pokazała nasze miejsce w szeregu. Holland nie chciał klasycznej przebudowy, ale życie go do tego zmusi. Przy tej konstrukcji składu nie ma w zasadzie pola manewru i może tylko patrzeć jak okręt idzie na dno :rolleyes:.

#13 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 921 postów

Napisano 14 październik 2016 - 10:36

Przegraliśmy z Tampą zasłużenie.

Prawdę mówiąc, gdy Tampa wrzuciła wyższy bieg, to nie wiedzieliśmy co się dzieję.Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, ze nie mamy w tej chwili graczy, którzy są w stanie przesądzić losy meczu na naszą korzyść.

Możemy wygrać tylko wtedy, gdy cały zespół zagra na maksimum swoich możliwości i dołoży do tego charakter. Problem w tym, że w ten sposób da się wygrać pojedyncze spotkania, ewentualnie kilka z rzędu i nic więcej.

Nie mamy w tej chwili jakości i to jest najsmutniejsze w tym wszystkim. Jeżeli nie masz graczy, którzy grają na określonym poziomie w każdym meczu, to jest problem. Niestety obecny skład Red Wings nie ma jakości a ona przekłada się na stabilność. Dlatego mamy tak duże problemy, by w ogóle wczołgać się do PO, bo po kilku niezłych meczach przychodzi seria fatalnych. Między innymi dlatego Vanek wczoraj pokazał jak gra ktoś kto potrafi strzelać bramki. 

Przy tych naszych Tatarach, Abdelkaderach Vanek mimo swoich lat i różnych problemów wyglądał wczoraj jak rasowy snajper. Mówię o tym dlatego, bo niby mamy napastników, ale oni robią więcej szumu a nie są efektywni. Dlaczego ? Bo taki Vanek ma jakość a Abdelkader z Tatarem, to wyrobnicy, którzy pewnego poziomu nie przeskoczą. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie oglądając tych ludzi od kilku lat. Jak tak wczoraj patrzyłem na grę Tampy, to widziałem lustrzane odbicie Red Wings z przed lat świetności. Świetny bramkarz, genialny Hedman i bardzo utalentowani gracze w ofensywie. To smutne jak nasza świetność przeminęła i popadliśmy w przeciętność. 

Z całym szacunkiem dla Hollanda, bo zrobił dla tej Organizacji wiele i przywrócił jej świetność po wielu latach zupełnej posuchy, ale w tej chwili brnie tam gdzie był te 20 lat temu, czyli w ślepą uliczkę.  

Nie rozumiem też dlaczego Blash posadził na trybunach Athanasiou w meczu, gdzie rywalem był jeden z najszybszych zespołów w NHL. 

#14 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 921 postów

Napisano 18 październik 2016 - 05:19

A więc ostatni Home Opener w JLA udany. Cieszy postawa Vanka, który wszedł bardzo mocno w ten sezon i tylko utwierdza w przekonaniu jak mamy marnych napastników. Vanek przy Tatarze wygląda jak gość z innej planety.
Obawiam się, ze Holland podpisze Vanka na 5 lat...  

Swoją drogą jaka szkoda, ze Vanka nie udało się pozyskać pięć lat temu. Na skrzydle u boku Datsa, czy młodszego o parę lat Zetty była by moc. Nie mniej widać, że ten facet wie jak strzelać bramki. Potrafi się zastawić, odegrać i w formacji z Helmem i Nyquistem jest naprawdę niebezpieczny. Ta nasza reszta napastników tylko strzela bez namysłu w klatę bramkarza i nawet ciężko mówić o zagrożeniu bramki. Widać, ze Vanek był "5" Draftu i nawet jeśli nie zrobił kariery takiej, jaką mu wróżono, to jest umiejętności posiada.

Zaskakuje mnie pozytywnie Eryk po, którym nie spodziewałem się solidnej gry. Na tle tej naszej marnej defensywy gra przyzwoicie z początku sezonu. Ciekawe jak długo. :D 

Nie mniej  to był wieczór Greena, który ustrzelił pierwszy hattrick w karierze i miał przebłysk tego Greena, który w najlepszych latach w Caps wykręcał niezłe cyferki. 

Swoją drogą tak się nostalgicznie wczoraj zrobiło w związku z tym ostatnim Home Opeerem w JLA. To jest jednak kawał historii zarówno tej Organizacji jak i całego regionu. Tyle wspaniałych wspomnień łączy się z tą halą i trochę smutno, ze w nowym sezonie zagramy gdzieś indziej. Te cztery Puchary Stanleya zdobyte w JLA, to piękna karta tego miejsca. No a poza tym grało w niej tylu genialnych zawodników. 

#15 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • UZ:Jagr, Iginla
  • UD:Calgary Flames

Napisano 18 październik 2016 - 05:28

Vanek wygląda u Was jak profesor. Strzela, podaje robi obrońców jak chce. Bez porównania do przytłoczonego, wypalonego gościa z Minnesoty. W Detroit złapał niezły luz i fajnie się na to patrzy.

untitl17.png

"If you think you are too old to rock'n'roll then you are"

"Born to lose. Live to win"

Lemmy Kilmister  - The Legend

DUMP BROUWER PLEASE !!!

#16 Sabelius

Sabelius

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 30 postów
  • UZ:Giroux, M. Richards, J. Carter
  • UD:Philadelphia Flyers

Napisano 20 październik 2016 - 09:30

Może i Detroit wygrał w MSG z Rangers, ale błędów w obronie więcej niż zwykle. Dobrze to nie wróży na przyszłość, tym bardziej że ofensywa nie będzie zawsze przykrywać błędów defensorów bramkami.

Howard świetna forma na starcie sezonu,

#17 Stebniol

Stebniol

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 78 postów
  • UZ:Giroux, Voracek, Carter
  • UD:Philadelphia Flyers, LA Kings

Napisano 20 październik 2016 - 11:16

Vanaka (jak to przekręcał Szpaku na WCH oprócz Mrazaka :D) robi u was dobrą robotę. Nigdy bym nie przypuszczał, że będzie w stanie jeszcze odbudować formę w NHL.

#18 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 921 postów

Napisano 20 październik 2016 - 05:39

Genialny mecz Howarda. Już dawno nie zagrał takiego meczu i wczoraj przez chwilę był Lundqvistem.  :smile: Szczerze mówiąc, gdy wczoraj straciliśmy szybko pierwszą bramkę, to myślałem, że gładko nas Rangersi rozjadą a tutaj taka niespodzianka. Jednak umówmy się nasza defensywa zagrała wczoraj katastrofalnie i mieliśmy furę szczęścia. 

Vanek nadal nie przestaje mnie zaskakiwać. Przy nim te nasze Tatary i Nyquisty wyglądają jak juniorzy. 

Paradoksalnie przy tak słabej grze w defensywie wygrywamy w MSG pierwszy raz od 7 lat. Hokej jest jednak nieprzewidywalny.

Ten świetny występ Howarda jest idealną okazją do tego, by Holland złapał za telefon do LA i opchnął go. 

#19 River

River

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • UZ:Pavel Datsyuk
  • UD:Detroit Red Wings

Napisano 20 październik 2016 - 07:25

Ten świetny występ Howarda jest idealną okazją do tego, by Holland złapał za telefon do LA i opchnął go. 

Tylko jakis idiota pelniacy funkcje GM w Kings moglby wziac od nas Howarda, nawet pomimo dlugotrwalej kontuzji Quicka. A jak wiadomo Lombardi takim idiota nie jest wiec Holland jedyne co by mogl uslyszec w sluchawce to "bye bye Kenny". Juz lepsza opcja dla Kings jest nawet Pavelec, ktory jest tanszy i kontrakt mu sie konczy po sezonie a i czasem cos obroni. Howard na liscie G, ktorych mogliby wziac Kings jest na ostatnim miejscu.

W LA potrzebuja nastecy Quicka na chwile tj. na pare miesiecy. Quick wroci i taki gosc pojdzie do odstrzalu. Nie wezma wiec Howarda by pozniej majac zdrowego Quicka meczyc sie z kontraktem Howarda jeszcze przez kolejne 2 lata. No chyba, ze w owej wymianie wezmiemy na siebie spora czesc kontraktu Howarda. Na te chwile mamy chyba  najdrozszego backupa w lidze i mozemy go opchnac jedynie do klubu, ktory poszukuje jedynki a takiego klubu na te chwile w lidze nie ma. Zatem albo go wykupimy albo oddamy w jakiejs idiotycznej wymianie w ktorej bedziemy stratni albo zostanie u nas do hokejowej smierci.

Użytkownik River edytował ten post 20 październik 2016 - 07:26

#20 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 921 postów

Napisano 22 październik 2016 - 09:57

Jestem pozytywnie zaskoczony postawą Skrzydeł w tym meczu. Graliśmy szybko, oddając dużo strzałów na bramkę Rinne i wreszcie byliśmy skuteczni. Owszem było dużo błędów w obronie, ale generalnie przyjemnie oglądało się grę naszego zespołu. 

Pozytywnie zaskoczył mnie Sproul, którego Blash rzucił do top 4 i dał sobie radę. Dobrze się zastawiał i twardo grał przy bandzie, zrobił użytek ze swojego strzału i generalnie był o niebo lepszy od Smitha. 

Podoba mi się postawa Skrzydeł w PP gdzie widać, że mamy jakiś plan i guma chodzi całkiem sprawnie. Miła odmiana po tym co w tym elemencie zaserwował nam łysy. Sporo bramek strzelamy w PP a wiadomo jak ważny jest to element gry. 

Bardzo dobry mecz Mrazka, który uratował nam kilka razy tyłek i cieszy fakt, że od początku sezonu jest w dobrej formie. 

Gdyby jeszcze dziś udało się urwać jakieś punkty z Sharks, to by było coś. Jednak zadanie będzie bardzo trudne. 

Trzeba mimo wszystko przyznać, że zdobycz punktowa po 5 meczach jest zadowalająca. icon_wink.gif

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych