Skocz do zawartości

Zdjęcie

Final Konferencji: New York Rangers (1) - New Jersey Devils (6)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#121 marek_njd

marek_njd

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • UZ:Ilja Kowalczuk
  • UD:NJ Devils

Napisano 26 maj 2012 - 07:39

Od ostatniego lockoutu zwyciezca konferencji wschodniej nie gral w finale play-offow i na szczescie Devils pomogli Rangersom w utrzymaniu tej pieknej tradycji :)

NYR gra bardzo denerwujacy hokej :) Tak, jak bylem wkurzony po pierwszym meczu tej serii, to juz dawno mi sie nie zdarzylo . Strzaly blokowane, bramkarz dobrze bronil, a w trzeciej tercji Rangers wpakowali trzy gole i bylo pozamiatane.

Pozniej albo Devils rozpracowali rywala, albo Rangersom zaczelo brakowac sil, by ciagle tak grac i udalo sie wygrac 4 z kolejnych 5 meczow. Moze nie byly to jakies efektowne zwyciestwa, bo znow dalo znac o sobie odpuszczanie, gdy prowadzimy. To jest zdecydowanie do poprawienia przed finalem. Dopisalbym jeszcze gre w przewadze, ale to tak zle juz nie wyglada (18,2%). Tu mozemy miec nawet przewage nad Kings (8,1%).

Stanislaw! Idziemy po ciebie!
Dołączona grafika

#122 McR

McR

Się dzieje

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 2143 postów
  • UZ:M. Brodeur
  • UD:NJ Devils

Napisano 27 maj 2012 - 02:11

Czy uzytkownik McR (makrela) jest ponad prawem na tym forum ?? Dlaczego on moze uzywac wysmiewajacego sie z drugiej druzyny avatara ?? Kazdy inny uzytkownik za krzywe spojrzenie juz dostaje warna a tutaj takie cos. I to jeszcze teraz gdy Rangers odpadli w rywalizacji z jego druzyna ??

Nie, no, to ze wstawiam tego avatara po zwyciestwie nad Rangers to czysty przypadek. ;)

Najwyrazniej nie zrozumiales znaczenia obrazka. 94 to byla chwila triumfu Rangers nad nami, teraz wreszcie, po 18 latach, zrewanzowalismy im sie na tym samym etapie rozgrywek. Czyli: nie ma powtorki z rozrywki, nie ma kolejnego 94. Tak ze nie wiem, gdzie tu widzisz obrazanie Rangers, ale dzieki, ze z takim zainteresowaniem sledzisz moje posty. :)

Btw, McR co jest z toba? Bo widze, ze regularnie jakies konflikty sa na forum zwiazane z twoja osoba... :)

O, to nawet nie wiedzialem. :) Ktos sie bije o mnie? Taki popularny jestem? Bo ja sobie juz od kawalka czasu nie przypominam konfliktu, w ktorym bym sam bral udzial. :)

Temat mnie i mojego avatara chcialbym jednak zakonczyc. Tak ciekawy okres w NHL, a my taki offtopic uprawiamy w zakladce Finalow Konferencji. :)

Natomiast forumowiczom, ktorzy na 4 dni przed rozpoczeciem finalu juz wiedza, jak on sie skonczy, zazdroszcze zdolnosci profetycznych. :) Albo wspolczuje braku umiejetnosci wyciagania wnioskow, bo ja po pierwszych dwoch rundach tegorocznych playoff, widzac, ze moje (i tak naprawde wiekszosci fanow i ekspertow) typy mozna o kant rzyci rozbic, dalem sobie spokoj ze zdecydowanym tonem i mowieniem z cala pewnoscia, co sie wydarzy. No, ale skoro Wasze typy twardo wchodza i przewidzieliscie final Devils - Kings, to moze i chetnie poslucham, co jeszcze zobaczyliscie w szklanej kuli. :)

Tak, czy siak - jakkolwiek skonczy sie finalowa seria, w ktorej po raz kolejny nie bedziemy faworytami, to playoffy trzeba uwazac za wielki sukces :)

Dokladnie tak. Dla mnie osobiscie te PO maja ogromne znaczenie i mysle, ze nie przesadze, jesli powiem, ze te chwile bede jako kibic cenil do konca zycia. :) Nawet jesli Devils wygraja jeszcze i 40 Pucharow, to ten rok zawsze bedzie pierwszym, w ktorym moglem ogladac ich w wielkim finale. Wlaczylem sie do kibicowania akurat na sam poczatek playoffowej posuchy, wszystkie mistrzostwa mnie ominely, a dzieki kilku latom wiosennych rozczarowan naprawde czuje w tym roku range tego sukcesu i wiem, ze dostac sie tu jest niezwykle trudno.

Oczywiscie, w przypadku porazki na pewno bedzie smutek i poczucie niewykorzystanej szansy (zwlaszcza ze wzgledu na Marty'ego - jeszcze jedno mistrzostwo dla niego przed koncem kariery to moje hokejowe marzenie), ale nic nam nie odbierze poprzednich trzech rund. Radosci z awansu do SCF. Z mozliwosci ogladania klubu w czerwcu. Zwlaszcza, ze po tych latach nieco ulotnila sie we mnie wiara we frazesy, ze "playoff to nowy sezon" i ze "najwazniejsze, to awansowac, a potem wygrac moze kazdy" i naprawde spodziewalem sie, ze na final z udzialem Devs przyjdzie mi poczekac jeszcze kilka lat. :)

Tak, ze, patrzac na przyklady Zubrusa (final w debiutanckim sezonie, a druga szansa dopiero 15 lat pozniej) czy wielu klubow, ktore na Puchar czekaja od bardzo dawna zamierzam po prostu cieszyc sie chwila i chlonac to. Bo kto wie, kiedy bedzie nastepna taka szansa.

Jest pieknie! :)

#123 bury301

bury301

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • UZ:S.S
  • UD:NJD

Napisano 27 maj 2012 - 11:55

Dla mnie to samo widziec cala droge na zywo 9 lat temu tylko sie wyniki w telegazecie sprawdzalo :conf: po tylu latach cos sie udalo zbudowac prawie w jeden sezon ale juz wczesniej to sie zaczelo skladac trzeba sie cieszyc bo znow moze 9 lat przerwy choc niewierze w to ale utrzymac Parise bd trudno moze po ewentualnym podniesieniu pucharu bd latwiej moze nnie pojdzie na kase i bd kapitanem a nie graczem gdzies w innej ekipie ale nad tym po finale sie bd zastanawiac a teraz cieszmy sie czekajac na final :banana:

#124 Ryba

Ryba

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 41 postów
  • UZ:Peter Forsberg
  • UD:New Jersey Devils

Napisano 27 maj 2012 - 12:05

Mialem te przyjemnosc ogladania Devils w finale...niestety przegranym z Colorado. Nie mniej jednak final to final. wielkie swieto i ciesze sie, ze moge ponownie ogladac Diably w finale. Zgadzam sie z McR. Jest pieknie.

#125 Valverde

Valverde

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1297 postów
  • UZ:Henrik Lundqvist, Ryan Callahan
  • UD:New York Rangers

Napisano 30 maj 2012 - 11:59

Wiem, ze mocno spozniony post, w kazdym razie gratulacje dla Devils ;) NJ okazali sie lepsi, chociaz przyznaje, ze w ogole sie tego po nich nie spodziewalem, wiekszy strach budzili we mnie Senators i Capitals i napsuli mi tez duzo wiecej krwi. Oczywiscie mam spory zal, ze to Rangers nie awansowali do SCF, niemniej Devils zasluzenie beda reprezentowac Wschod w finale.

Na chlodno, bo dobrych kilka dni od zakonczenia serii: Devils okazali sie zbyt wszechstronni dla Rangers. Przeciwstawili sie bardzo solidna defensywa, niezlym bramkarzem i mocnym atakiem, rownowaga miedzy poszczegolnymi formacjami byla wrecz idealna. Rangers natomiast pokazali, ze samym bramkarzem i obrona nie da sie wygrac calosci, zwyczajnie zabraklo ofensywy.

Indywidualnie chcialbym wyroznic Zacha, ktory ponownie mnie oczarowal - jakze pasowalby on do Rangers, co zauwazyl takze jego ojciec :p Propsy dla Henrique, Zajaca, walecznego Zubrusa, twardego jak skala Greene'a i Salvadora, chociaz NYR jak zawsze pograzaja no-name'y, tj. Carter i Gionta... Doskonaly forechecking Devils, z ktorym nie radzili sobie nasi obroncy, a zwlaszcza Del Zotto i Stralman przyniosl efekty.

Co do Rangers w serii zawiodla spora ilosc zawodnikow, przede wszystkim Gaborik i Richards. Zwlaszcza Marian rozczarowal, bo Brad za poprzednie serie ma ode mnie "free pass". Najlatwiej chyba obwinic tez czwarta linie - robote po stronie Devils zrobili wlasnie oni, natomiast u nas Rupp, Boyle czy Prust tak naprawde nic nie wniesli. Niezla serie mial Fedotenko i Kreider, chociaz juz mocno rozczarowal Hagelin. 0 goli w calych PO, przykra sprawa. Na niebieskiej tak naprawde jedynym, do ktorego nie mozna miec pretensji byl McDonagh, bo swoje za uszami maja Girardi i Staal.

Z drugiej strony indywidualne cenzurki nie maja az takiego sensu, Rangers przegrali jako druzyna i tyle. Widac, ze jestesmy na dobrej drodze, to jest wciaz mlody zespol, a patrzac na ostatnie lata, kazdy zwyciezca sezon wczesniej dostawal taki zimny prysznic. Naprawde mozna byc dumnym z tego, jak zaprezentowali sie Rangers na przestrzeni calego sezonu, kiedy w pazdzierniku lecialem do Sztokholmu w zyciu nie pomyslalbym, ze ogladam druga druzyne Wschodu (i byc moze mistrza :p). Fajny sezon, duzo dobrych wspomnien - szkoda, ze zakonczylo sie przegrana, ale i tak sezon mozna uznac za udany.

#126 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3382 postów
  • Interests:HOCKEY!
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues
  • UZ:Mats Sundin #13 C
  • UD:Toronto Maple Leafs
  • Liga Typerow: retired

Napisano 01 czerwiec 2012 - 06:57

Co do Rangers w serii zawiodla spora ilosc zawodnikow, przede wszystkim Gaborik i Richards. Zwlaszcza Marian rozczarowal, bo Brad za poprzednie serie ma ode mnie "free pass".

no i poniekad wiadomo co bylo przyczyna slabszej gry Gaborika, niestety nie bez powodu nazywa sie go "The Glass".. Slowak uszkodzil sobie ramie w playoff i gral z kontuzja.. dzisiaj okazalo sie, ze czeka go operacja i jak sam mowi ok. 5-6 miesiecy przerwy.. wiadomo zatem, ze nie zdazy wykurowac sie na poczatek sezonu regularnego, a w czarnym scenariuszu wroci dopiero pod koniec roku.. oczywiscie zakladam, ze sezon rozpocznie sie normalnie, czyli w pazdzierniku..

Maple Leafs PL na facebooku

"I miss going to the rink, the new season, I miss driving to the ACC with a knot in my stomach before a big game. But the thing I miss most are the people in Toronto. The spirit that lives in the city, people who care about each other and their Leafs. No fans are more passionate about their team. For me to play the sport I love in the hockey capital of the world, I wouldn't trade those memories."

#127 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • Interests:Hokej, pilka nozna, polityka, historia, motoryzacja, jezyki obce.
  • UZ:Gabo, Hossa, Tatar, Jurco, Callahan
  • UD:New York Rangers, Slowacja
  • GG:7354429
  • Liga Typerow: Dywizja Warszawska

Napisano 01 czerwiec 2012 - 07:18

no i poniekad wiadomo co bylo przyczyna slabszej gry Gaborika, niestety nie bez powodu nazywa sie go "The Glass".. Slowak uszkodzil sobie ramie w playoff i gral z kontuzja.. dzisiaj okazalo sie, ze czeka go operacja i jak sam mowi ok. 5-6 miesiecy przerwy.. wiadomo zatem, ze nie zdazy wykurowac sie na poczatek sezonu regularnego, a w czarnym scenariuszu wroci dopiero pod koniec roku.. oczywiscie zakladam, ze sezon rozpocznie sie normalnie, czyli w pazdzierniku..

Niestety, kontuzjogennosc Gaborika dala o sobie znac :(

I tak trzeba przyznac, ze niezle sie trzymal w NYR - podczas 3 sezonow stracil w Rangers jedynie 26 spotkan. Majac w pamieci jego perypetie zdrowotne w Wild to nie jest to wcale taki zly wynik.

Biorac pod uwage, ze ( jak sam Gaborik mowi) gral od 2 miesiecy z kontuzja, to wcale te playoffy nie byly takie najgorsze w jego wykonaniu.

Przerwa w grze ma potrwac 5-6 miesiecy, czyli Gaborik opusci czesc RS. Szkoda, bo to ostatni rok jego kontraktu w Rangers i moglby przekonac jeszcze Sathera i spolke do przedluzenia z nim kontraktu. Moim zdaniem zrobil duzo w tym kierunku ( 2x 40+ goli w RS), ale trudno mi powiedziec jak sie na to zapatruja na Broadway'u.

Z pewnoscia GM Rangers bedzie musial dokonac jakichs wyborow, bo po sezonie 2013/14 kontrakty koncza sie takze Callahanowi, Lundqvistowi i Girardiemu - nie wyobrazam sobie na dzien dzisiejszy aby ktokolwiek z tej trojki nie zostal podpisany, takze Marian bedzie mial problem.

#128 Arek_BVB-09

Arek_BVB-09

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • UZ:Henrik Lundqvist
  • UD:New York Rangers, Buffalo Sabres
  • GG:2594468
  • Liga Typerow: II

Napisano 02 czerwiec 2012 - 10:42

Przerwa w grze ma potrwac 5-6 miesiecy, czyli Gaborik opusci czesc RS. Szkoda, bo to ostatni rok jego kontraktu w Rangers i moglby przekonac jeszcze Sathera i spolke do przedluzenia z nim kontraktu.

Przedostatni...niestety ;)

#129 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • Interests:Hokej, pilka nozna, polityka, historia, motoryzacja, jezyki obce.
  • UZ:Gabo, Hossa, Tatar, Jurco, Callahan
  • UD:New York Rangers, Slowacja
  • GG:7354429
  • Liga Typerow: Dywizja Warszawska

Napisano 02 czerwiec 2012 - 11:02

Przedostatni...niestety ;)

Faktycznie, moj blad.

Czemu niestety, czyzbys nie byl zadowolony z Mariana, Arku :D ?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych