Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maple Leafs w sezonie 2012/13

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

#1 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3376 postów
  • Interests:HOCKEY!
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues
  • UZ:Mats Sundin #13 C
  • UD:Toronto Maple Leafs
  • Liga Typerow: retired

Napisano 19 styczeń 2013 - 09:02

offseason za nami, czas powalczyć trochę na lodzie :) po raz pierwszy od kilku sezonów nie pchamy się z okrzykami "tak to jest ten rok, tym razem na pewno wejdziemy do playoff", itd... kibice innych drużyn widzą nas raczej na końcu konferencji... właściwie tylko się cieszyć :) nie ma na tym zespole żadnej presji, tak jak to było w ostatnich latach, m.in. też dlatego że skrócony sezon to w dużej mierze loteria... dlatego cóż jedyne czego oczekuje po naszych zawodnikach to walka, walka i jeszcze raz walka dla Blue&White...

lineup na otwarcie sezonu:

Joffrey Lupul - Tyler Bozak - Phil Kessel
Clarke MacArthur - Mikhail Grabovski - Nikolai Kulemin
James van Riemsdyk - Nazem Kadri - Leo Komarov
Mike Brown - Jay McClement - Colton Orr/David Steckel

Dion Phaneuf - Mike Kostka
John-Michael Liles - Cody Franson
Carl Gunnarsson - Mike Komisarek

Ben Scrivens
James Reimer

kilka uwag:

- w bramce raczej Scrivens, co jest niemałym zaskoczeniem.. widocznie sztab uznał, że mecze rozegrane Bena+prezencja na campie były ważniejsze od chęci powrotu do formy Reimera...

- warto przyjrzeć się szczególnie takim zawodnikom jak: Kostka (story of the year w Marlies jak na razie), McClement (kluczowy zawodnik w systemie Carlyle'a mający grać po 15-20 min na mecz przeciwko gwiazdom rywali, ma być naszym Sammy'm Pahlssonem), Komarov (defensywne zabezpieczenie formacji Kadriego i JvR, do tego niemałe umiejętności w ofensywie)

tradycyjnie już, GO #tor GO ! :)

Maple Leafs PL na facebooku

"I miss going to the rink, the new season, I miss driving to the ACC with a knot in my stomach before a big game. But the thing I miss most are the people in Toronto. The spirit that lives in the city, people who care about each other and their Leafs. No fans are more passionate about their team. For me to play the sport I love in the hockey capital of the world, I wouldn't trade those memories."

#2 Voycek

Voycek

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 62 postów
  • UD:NYI; EO; Traktor

Napisano 20 styczeń 2013 - 02:11

Piekielnie szybki mecz  #tor   #mon . Jestem pod ogromnym wrażeniem bramkarza  #tor .

enabokov01.jpg

#3 HankMoody

HankMoody

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 02:20

a ja po dzisiejszym meczu wyróżniam:

- Mike Komisarek - bardzo solidny mecz, 6 hitów, 4 bloki, odpowiedzialna gra

- Leo Komarov - oj coś czuję że Cal Clutterbuck będzie miałw tym sezonie godnego rywala

- Mike Kostka - świetny debiut, asysta, 23 minuty na lodzie

Generalnie, Maple Leafs zagrali dobre zawody - nie był to może mecz najwyższych lotów, ale punkty cieszą. 

#4 frankcastle

frankcastle

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • UZ:Claude Giroux
  • UD:Philadelphia Flyers
  • GG:7488022

Napisano 20 styczeń 2013 - 06:04

Moze mi ktos z ogladajacych wczoraj mecz napisac, jak wygladal JVR? 

Z gory dziekuje :)

1379321_533724236719530_1684822098_n.jpg

#5 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 20 styczeń 2013 - 06:36

No ja tam bym Lupulowi nie dal ani pieciu lat (dlugo jak na utrzymanie dobrej formy, nie mial jeszcze passy na wysokim poziomie przez tyle lat, a nie jest tez prospektem, ktorego mozna nagradzac za przyszlosc), ani 5,25 mln USD sredniej rocznej...

#6 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3376 postów
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues

Napisano 21 styczeń 2013 - 02:29

a ja po dzisiejszym meczu wyróżniam:

- Mike Komisarek - bardzo solidny mecz, 6 hitów, 4 bloki, odpowiedzialna gra

- Leo Komarov - oj coś czuję że Cal Clutterbuck będzie miałw tym sezonie godnego rywala

- Mike Kostka - świetny debiut, asysta, 23 minuty na lodzie

Generalnie, Maple Leafs zagrali dobre zawody - nie był to może mecz najwyższych lotów, ale punkty cieszą. 

cieszy IMO przede wszystkim to, że cały zespół zagrał bardzo solidnie w obronie... Habs owszem byli zardzewiali, mało co im wychodziło, do tego tradycyjnie małe piekiełko zgotowali im kibice (buczenie & "We Want PK!" :D), ale to nie zmienia faktu że zagraliśmy zdyscyplinowany hokej... tylko tak możemy coś ugrać w tym sezonie, wymiotować już się chciało od tego ultra-ofensywnego stylu Wilsona z takimi armatami i demonami prędkości z tyłu jak Komisarek czy Schenn... mam wrażenie, że wczoraj po prostu dobrze wyważyliśmy nasze atuty i nie poszliśmy na wymianę ciosów...

dobrze, że wspomniałeś o tej trójce bo rzeczywiście każdy z nich zasługuje na wzmiankę.. mnie szczególnie podobał się Komarov, który tylko potwierdza to co się o nim mówiło.. bardzo ambitny gracz, który podejmuje dobre decyzje, szybko wraca do obrony, potrafi rzucić się pod strzał, przeciąć podanie rzucając się na krążek, robi po prostu małe rzeczy które składają się na pozytywną całość.. bardzo potrzeba takich zawodników w bottom-6...

Moze mi ktos z ogladajacych wczoraj mecz napisac, jak wygladal JVR? 

Z gory dziekuje :)

przyzwoicie, jeden bardzo groźny wrist-shot wyłapany przez Price'a, jeden mocny hit, w porządku w obronie.. na jakieś fajerwerki w jego wykonaniu trudno było liczyć, bo grał w linii z Komarovem i Kadrim, która wczoraj akurat bardziej starała się uprzykrzać życie rywalom... dostał vs Habs tylko13,5 min. ale to przypuszczam wynik tego, że oberwał od Komisarka w nogę na treningu i leczył ją przez 2-3 dni... ja mimo wszystko nadal czekam na eksperyment z JvR jako 1C, zamiast Bozaka.. cenię Tylera i jego wszechstronność, ale myślę że nie po to inwestowaliśmy w JvR żeby ustawiać go w nominalnie trzeciej linii... sądzę, że za niedługo na taki wariant zdecyduje się Carlyle...

No ja tam bym Lupulowi nie dal ani pieciu lat (dlugo jak na utrzymanie dobrej formy, nie mial jeszcze passy na wysokim poziomie przez tyle lat, a nie jest tez prospektem, ktorego mozna nagradzac za przyszlosc), ani 5,25 mln USD sredniej rocznej...

ja nie mam żadnego problemu z 5,25 (zasłużył jak najbardziej), ale niepokoi mnie nieco aż 5 lat... bardziej widział mi się kontrakt na 2-3 lata żeby "Loops" udowodnił, że potrafi regularnie kręcić się koło bariery point-per-game... z jego zdrowiem też różnie bywało jak wiadomo, więc trochę ryzyka tradycyjnie jak to w TO jest..

Lupul szybko zaaklimatyzował się w Toronto, stał się momentalnie faworytem kibiców, widać było że kręcą go Leafs i rozumie dla jakiej drużyny przyszło mu grać... nie bez powodu dostał "A" na koszulce tuż przed meczem w Montrealu... nic tylko trzymać kciuki żeby potwierdził taką dyspozycję jak z zeszłego sezonu...

"I miss going to the rink, the new season, I miss driving to the ACC with a knot in my stomach before a big game. But the thing I miss most are the people in Toronto. The spirit that lives in the city, people who care about each other and their Leafs. No fans are more passionate about their team. For me to play the sport I love in the hockey capital of the world, I wouldn't trade those memories."

#7 HankMoody

HankMoody

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 11:57

w składzie Toronto w meczu przeciwko Sabres zobaczymy Frasera i Holzera.... na trybuny wędrują Komisarek i Franson. Carlyle zarzeka się, że nie jest to spowodowane ich słabą grą (jak napisałem wyżej - Mike zagrał naprawdę dobry mecz z Habs), a potrzebą stosowania rotacji w składzie ze względu na krótki sezon. 

"Shutdown pair" z Marlies ma ograniczyć poczynania rywali i nieco postraszyć (szczególnie Fraser) graczy takich jak Ott, Kaleta, Scott itd...

Być może Orra zastąpi Steckel aby nieco podciągnąć grę na wznowieniach.

W bramce Scrivens.

Go Leafs!

ps. ponoć Jake Gardiner jest gotowy do gry i jego występ zależy tylko od decyzji trenera. Szanse debiutu w tym sezonie może otrzymać już w środę w meczu przeciwko Penguins.

Użytkownik HankMoody edytował ten post 21 styczeń 2013 - 11:58

#8 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3376 postów
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues

Napisano 22 styczeń 2013 - 01:14

ps. ponoć Jake Gardiner jest gotowy do gry i jego występ zależy tylko od decyzji trenera. Szanse debiutu w tym sezonie może otrzymać już w środę w meczu przeciwko Penguins.

to info mnie niezwykle cieszy :) oby Jake po kontuzji nic nie stracił na wartości...

na razie Gardiner plusuje na twitterze :): "Home opener tonight! Excited to see the best fans in the NHL again."

#9 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 03:37

ja nie mam żadnego problemu z 5,25 (zasłużył jak najbardziej), ale niepokoi mnie nieco aż 5 lat... bardziej widział mi się kontrakt na 2-3 lata żeby "Loops" udowodnił, że potrafi regularnie kręcić się koło bariery point-per-game... z jego zdrowiem też różnie bywało jak wiadomo, więc trochę ryzyka tradycyjnie jak to w TO jest..

Lupul szybko zaaklimatyzował się w Toronto, stał się momentalnie faworytem kibiców, widać było że kręcą go Leafs i rozumie dla jakiej drużyny przyszło mu grać... nie bez powodu dostał "A" na koszulce tuż przed meczem w Montrealu... nic tylko trzymać kciuki żeby potwierdził taką dyspozycję jak z zeszłego sezonu...

Czuję, że wezmę ten temat pod "Lupę" w jednym z najbliższych Game On! bo... nadal się nie zgadzam  :D.

#10 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3376 postów
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues

Napisano 22 styczeń 2013 - 04:11

Co do meczu z Buffalo właściwie można by napisać tylko, że Miller zrobił różnicę... który to już raz w pojedynkach z Leafs? ostatni jego sezon był słabszy i nie był tak dominującym graczem jak wcześniej... niestety jeśli wrócił do tego co grał przeciwko nam choćby 2-3 lata temu to mamy spory problem... w strzałach 35-20 dla nas, mieliśmy więcej klarownych okazji, m.in. ponad 2-minutowe 5on3, ale nic nie chciał wpuścić + raz Phaneuf obił poprzeczkę..

moje trzy grosze:

- dobrze grających przeciwko Habs Komisarka i Fransona zastapili wczoraj Holzer i Fraser.. zupełnie nie trafia do mnie tłumaczenie Randy'ego, że mamy krótki sezon i robimy rotację w składzie... ani nie graliśmy day-after-day, ani nie jest to zaawansowana faza sezonu... jak dla mnie po prostu wiemy, że średnio zawalczymy w tym sezonie, a więc sprawdzamy możliwe opcje.. no ale tego coach publicznie powiedzieć nie może ;)

- nie żebym szukał winnego przy bramkach dla Sabres, ale dwukrotnie nie podobało mi się zachowanie Kulemina.. przy golu Hodgsona zbyt późno podjechał do Ehrhoffa i nie zdołał zablokować jego mocnego wstrzelenia przed bramkę.. w efekcie krążek odbił się od Hodgsona i nieszczęsliwie dla nas wpadł idealnie obok słupka... przy drugim golu nie ma usprawiedliwienia dla niego - jeżeli masz na sobie dwóch (a chyba nawet trzech graczy) to nie wycofujesz się z krążkiem pod niebieską bo możesz stracić ten krążek i pójdzie kontra.. Nikolai powinien spokojnie wrzucić krążek po bandzie, zamiast holować go w kierunku własnej bramki.. w efekcie strata, Gunnarsson się przewraca, 2on1 i gol Pominville... mówiło się, że Kulemin będzie miał przewagę bo grał w Europie, na razie w dwóch meczach nie pokazał nic...

- van Riemsdyk znów dostał jakieś ochłapy jeśli chodzi o TOI (13:44)... jeśli chcemy chłopakowi naprawdę dać szansę dajmy go do linii Kessela na C i te 6 minut więcej na lodzie... trzecia tercja wczorajszego meczu najlepsza w jego wykonaniu z dotychczasowych... widać, że ma groźny strzał, potrafi ładnie przyspieszyć, podoba mi się jak panuje nad krążkiem i przetrzymuje go... ale nic nie zrobi grając z defensywnie nastawionym Komarovem i Kadrim, który dopiero stara się załapać o co chodzi w NHL... można go dać również do 2nd line zamiast naszego nowego alternate captain (wtf?) MacArthura czy zamiast Kulemina... mam nadzieję, że te dwa mecze w 3rd line to efekt tego że oberwał w nogę na treningu, a nie jest to pomysł Carlyle na dłuższą metę..

- Leaf Nation po raz kolejny klasa... ostatnie minuty głośne 'GO Leafs GO' zamiast buczenia i wyszydzania zawodników (co miało miejsce w pierwszym meczu sezonu, na szczęście nie w Toronto :))... Jake Gardiner miał wczoraj na twitterze absolutną rację...

warto zobaczyć ceremonię otwarcia w ACC... świetnie to wymyślili, szczególnie akcja ze zrzuceniem krążka z kosmosu.. od 3:26 do 5:21 ciarki na plecach wyraźnie odczuwalne :)

#11 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3376 postów
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues

Napisano 22 styczeń 2013 - 04:13

Czuję, że wezmę ten temat pod "Lupę" w jednym z najbliższych Game On! bo... nadal się nie zgadzam  :D.

Nie zapomnij zatem wspomnieć o niejakim Travisa Zajacu.. patrząc na jego kontrakt ten Loopsa to chyba steal ;)

#12 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 04:16

Nie zapomnij zatem wspomnieć o niejakim Travisa Zajacu.. patrząc na jego kontrakt ten Loopsa to chyba steal ;)

Ale przecież kontraktu Zejdżaka nie płacą Leafs ;).

#13 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3376 postów
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues

Napisano 22 styczeń 2013 - 04:26

Ale przecież kontraktu Zejdżaka nie płacą Leafs ;).

nie no jasne, ale przy podpisywaniu agent Lupula na pewno używał argumentu "patrzcie jak długo oraz ile będzie zarabiał Zajac", a sądzę że porównując osiągnięcia obu graczy z ostatnich sezonów dużo korzystniej wypada nowa umowa Joffrey'a...

byłbym zapomniał - Jonn who? ;)

Orr is back :)

#14 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 04:28

nie no jasne, ale przy podpisywaniu agent Lupula na pewno używał argumentu "patrzcie ile zarabia Zajac", a sądzę że porównując osiągnięcia obu graczy z ostatnich sezonów dużo korzystniej wypada nowa umowa Joffrey'a...

Dominik, ale po drugiej stronie siedział bałwan śniegowy czy Nonis i Loiselle, że się dali na to nabrać? No proszę Cię - nawet comparables trzeba wybierać w negocjacjach w taki sposób, żeby nie zrobić z siebie i drugiej strony głupków ;).

#15 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3376 postów
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues

Napisano 22 styczeń 2013 - 04:34

Dominik, ale po drugiej stronie siedział bałwan śniegowy czy Nonis i Loiselle, że się dali na to nabrać? No proszę Cię - nawet comparables trzeba wybierać w negocjacjach w taki sposób, żeby nie zrobić z siebie i drugiej strony głupków ;).

ależ ja nie piszę, że oni dali się na to nabrać :) piszę tylko, że agent Lupula mógł używać argumentu Zajaca i pewnie kilku następnych też będzie.. Nonis zdradził w jednym z wywiadów, że negocjacje nie były długie bo im pasowały warunki, agentowi również... tak więc nie możemy mówić o tym, że dali się na cokolwiek nabrać.. Nonis jest całkowicie zadowolony z warunków tego przedłużenia, a czy miał rację to oczywiście pokażą kolejne sezony... nie mówię, że miał, ale wierzę że tak jest

#16 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 04:49

Nonis jest całkowicie zadowolony z warunków tego przedłużenia, a czy miał rację to oczywiście pokażą kolejne sezony... nie mówię, że miał, ale wierzę że tak jest

Dlatego-ż właśnie zamierzam mu udowodnić, że rachunek prawdopodobieństwa i dotychczasowe parametry dają mu niewielkie szanse na to, żeby zadowolenie Nonisa miało podstawy faktyczne (a nie emocjonalne, do czego ma jednak pełne prawo).

Innymi słowy, Nonis się cieszy... bez sensu :D.

#17 Voycek

Voycek

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 62 postów
  • UD:NYI; EO; Traktor

Napisano 22 styczeń 2013 - 09:35

warto zobaczyć ceremonię otwarcia w ACC... świetnie to wymyślili, szczególnie akcja ze zrzuceniem krążka z kosmosu.. od 3:26 do 5:21 ciarki na plecach wyraźnie odczuwalne :)

Obejrzałem. Świetna sprawa. Po za tym od 5:26 w tle Metallica.  :po:

enabokov01.jpg

#18 HankMoody

HankMoody

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 09:39

- van Riemsdyk znów dostał jakieś ochłapy jeśli chodzi o TOI (13:44)... jeśli chcemy chłopakowi naprawdę dać szansę dajmy go do linii Kessela na C i te 6 minut więcej na lodzie... trzecia tercja wczorajszego meczu najlepsza w jego wykonaniu z dotychczasowych... widać, że ma groźny strzał, potrafi ładnie przyspieszyć, podoba mi się jak panuje nad krążkiem i przetrzymuje go... ale nic nie zrobi grając z defensywnie nastawionym Komarovem i Kadrim, który dopiero stara się załapać o co chodzi w NHL... można go dać również do 2nd line zamiast naszego nowego alternate captain (wtf?) MacArthura czy zamiast Kulemina... mam nadzieję, że te dwa mecze w 3rd line to efekt tego że oberwał w nogę na treningu, a nie jest to pomysł Carlyle na dłuższą metę..

mówisz i masz - Jak donoszą kanadyjskie media, słaba postawa (-2 w meczu) formacji w składzie MacArthur – Grabowski – Kuliomin została dostrzeżona przez Randy Carlyle’a, który na dzisiejszym treningu dokonał rotacji w ustawieniu. W miejsce Clarke’a MacArthura wskoczył James van Riemsdyk. MacArthur zagra z Kadrim i Leo Komarovem.

#19 HankMoody

HankMoody

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 07:54

ustawienia z porannego treningu:

MacArthur-Bozak-Kessel 
Lupul-Kadri-Komarov
van Riemsdyk-Grabovski-Kulemin
Brown-McClement-Orr

Kostka-Phaneuf 
Liles-Franson
Fraser-Gunnarson

Reimer

Scrivens

........ jestem w lekkim szoku? Carlyle dokonał małej rewolucji i w zasadzie tylko 4 linia została bez zmian. Zobaczymy czy się opłaci.

#20 Keenan

Keenan

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • UZ:Martin Havlat
  • UD:Ottawa Senators

Napisano 24 styczeń 2013 - 01:26

Wow..pojedynek Orr'a z Engellandem rewelacyjny.

Helena Wanda Gembal, urodzona w domu 17 wrzesnia 2010 roku

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych