Skocz do zawartości

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  Paolo : (04 grudzień 2018 - 09:09 )

Szkoda, że tak późno, liczyłem na 20-21. Ciekawe jaka będzie nazwa, wśród faworytów jest Seattle Kraken :D

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

ciekawe czy drużynę NBA też przywrócą w Seattle ;)

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

i będzie drużyna w Seattle od sezonu 2021-22 :D

@  wqjtek : (01 grudzień 2018 - 06:30 )

Myślałem że w moim życiu nie będzie już klubu NHL dla którego będę czuł większą niechęć niż do Pingwinów, a tu proszę TML i długo długo nic :D

@  Pershing : (01 grudzień 2018 - 10:09 )

Wilson z zawiasów wrócił xDDD

@  Pershing : (01 grudzień 2018 - 10:09 )

@  Pershing : (17 listopad 2018 - 01:01 )

no :(

@  spursik : (16 listopad 2018 - 07:08 )

Pingwiny ostatnie na wschodzie :smile: Szok

@  Forsberg : (10 listopad 2018 - 01:53 )

Tavares z kolejna bramką. Leivo co zmaścił sam na sam.

@  iks : (03 listopad 2018 - 10:40 )

no i piękny pokaz hokeja w spotkaniu Buffalo z Ottawą :D

@  Hellraiser : (01 listopad 2018 - 08:56 )

Patrząc na grę Panter aż dziw bierze, że mają tak mało punktów. Fajnie grają tylko ze skutecznością na bakier...

@  Forsberg : (31 październik 2018 - 01:40 )

No i Eberle z kolejną bramą. Raczej po meczu już. Var sie przydał :D

@  Forsberg : (31 październik 2018 - 01:32 )

Za łatwo dali sobie strzelić czwarta bramkę Pingwiny. Praktycznie Ebele wjechał do bramki. :D

@  iks : (30 październik 2018 - 06:29 )

zaczynamy teraz rywalizację w listopadzie :D

@  iks : (30 październik 2018 - 06:29 )

w dziale Ligi Typerów znajdziecie wyniki za pierwszy miesiąc rywalizacji oraz klasyfikację generalną :)

@  Pershing : (28 październik 2018 - 12:30 )

przypominam moi mili, ze do przyszlego weekendu mecze godzine wczesniej niz normalnie :D

@  Hellraiser : (27 październik 2018 - 10:55 )

ale mimo wszystko...GO FLAMES GO !!!!

@  Hellraiser : (27 październik 2018 - 10:47 )

Ale Flames są złamani tym Pittsburghiem...widać w grze...

@  PaGo : (27 październik 2018 - 02:40 )

sprzedam 65 kart auto jersey. https://allegro.pl/S...item=7640115134

@  Pershing : (27 październik 2018 - 08:30 )

pączek robi kariere :D

Zdjęcie

New York Rangers 2012/13

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
230 odpowiedzi w tym temacie

#1 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • Interests:Hokej, pilka nozna, polityka, historia, motoryzacja, jezyki obce.
  • UZ:Gabo, Hossa, Tatar, Jurco, Callahan
  • UD:New York Rangers, Slowacja
  • GG:7354429
  • Liga Typerow: Dywizja Warszawska

Napisano 24 czerwiec 2012 - 12:51

Zakonczyly sie rozgrywki o Puchar Stanleya, za #nyr udany sezon, bo tak nalezy traktowac 1 msce w RS na Wschodzie i Final Konferencji. Zawodnikiem sezonu za caloksztalt i rowna, dobra forme wg mnie Henrik Lundqvist; podobnego zdania wladze ligii bo uhonorowali Kinga Henrika pierwszym w karierze Vezina Trophy ;).
To co dobre jednak szybko sie konczy i czas przygotowywac sie do nowej kampanii :).

Za nami Draft 2012, a przed nami okres podpisywania UFAludkow :).

Co do draftu: NYR wydraftowali w tym roku czterech zawodnikow - #28 obronca Brady Skjei, #59 center C.Nieves, #119 obronca Calle Andersson i #142 skrzydlowy Thomas Spelling.

- Brady Skjei wydaje sie byc dosyc bezpiecznym wyborem. Ma niezle gabaryty jak na swoj wiek (189 cm, 92 kg), wg scoutow dobrze jezdzi na lyzwach, potrafi grac w ofensywie, w obronie podejmuje dobre decyzje, gra w sposob prosty i pewny. Do poprawy gra fizyczna, ktora moze byc jego atutem przy tych gabarytach.
Ja wole osobiscie wybierac takich two-way defenders, niz np takich stay-at-home gosci jak #10 z 2010 roku czyli McIlrath. Wiele druzyn pluje sobie potem w brode biorac z wysokim numerem goscia dlatego, ze jest duzy i gra cialem i potem sie na nich zawodza; przeciez nie kazdy bedzie nowym Zdeno Chara..:p. Gry cialem mozna sie nauczyc z czasem a inteligencje hokejowa albo sie ma albo nie i dlatego lepiej wybierac tych 'inteligentnych hokejowo' :). Porownywany stylem gry np do Marca-Edouarda Vlasica.

- Nieves to wysoki center z bardzo dobra jazda na lyzwach i umiejetnosciami ofensywnymi. Juz ma 189 cm, jesli dorzuci jeszcze do tego kilkanascie kilogramow (ktore zapewne przyjda wraz z rozwijaniem sie tego zawodnika) to bedzie postrachem dla obroncow. Duzy, szybki i kreatywny - podoba mi sie to. Jednak najbardziej zwraca sie uwage na lekkosc z jaka jezdzi na lyzwach. Patrzac ogolnie na ostatni czas to zauwazam pewna prawidlowosc: Rangers w duzej mierze skupiaja sie na zawodnikach, ktorzy bardzo dobrze/swietnie jezdza; moze jest w tym metoda, na pewno cieszy duza konsekwencja w tej kwestii :). Kolejny sezon spedzi na University of Michigan, tam tez gral Szwed Hagelin zanim wdarl sie do skladu Straznikow.

- Calle Andersson, to tez moze byc niezly steal. Jesli chodzi o mlodych graczy, to w ostatnim czasie wlasnie do Szwedow mozna miec najwieksze zaufanie - swietnie szkola tam mlodziez :). Andersson to duzy (188cm 96 kg) obronca, gra two-way game, dobrze sie ustawia, potrafi podac i rozprowadzac krazek, chetnie pomaga w ataku. Do poprawy gra we wlasnej strefie, aczkolwiek ten chlopak moze wyjsc na ludzi :). Moze nie wyroznia sie jakos specjalnie w ktoryms z elementow hokejowego rzemiosla, ale jest za to solidny w kazdym aspekcie gry co bardzo wazne juz na poczatku kariery.

- Spelling to tez ciekawa opcja. Dunski skrzydlowy z tego samego miasta co Frans Nielsen zalicza bardzo przyzwoite statystyki - w seniorskiej lidze w swoim kraju zanotowal 37 pktow w 33 meczach, od nowego sezonu bedzie gral w Rogle w Szwecji. Rowniez dobrze radzil sobie na szczeblach juniorskich w reprezentacji. Dostepny w poprzednim drafcie, jednak wybrany rok pozniej. Powod? Ponoc jazda na lyzwach... ktora oczywiscie poprawil :) Ciekawy zawodnik, dobry strzal, jest typowym strzelcem, dobrze czuje sie w grze w przewadze i strzela z prawej strony. Tak, tak, to tez ma znaczenie :p

Zawsze bylem zdania, ze w dalszych rundach mozna wyciagnac jakies perelki z Europy i cieszy mnie to, ze NYR tak tez postapili. Czy akurat tegoroczny wybrani beda tymi perelkami to sie oczywiscie okaze :).

1 lipca mozna bedzie zaczac podpisywac UFAludkow. O ile sie nie myle, to UFA sa: Biron, Eminger, Woywitka, Bickell, Scott, Fedotenko, Prust, Mitchell. Spora grupka zawodnikow, ale tak naprawde wartosciowych, wartych zatrzymania, ledwie kilku:P Moim zdaniem warto przedluzyc Birona, Prusta i ewentualnie Fedotenke. Reszta jak dla mnie Arivederci Roma :p.

Kontuzja Gaborika stawia Rangers w niewygodnej sytuacji - najprawdopodobniej Slowak wroci do zdrowia pod koniec tego roku, czyli krotko mowiac czesc sezonu zagramy bez niego. Nie musze nikogo przekonywac ile znacza dla nas jego bramki, takze spodziewam sie, ze Sather poszuka zastepstwa. Mowilo sie o Radulowie, ale ten chyba wybral/wybierze KHL ( i moze lepiej :p). Jesli chodzi o mnie to jest 3 kandydatow: Bobby Ryan, Rick Nash i Aleksander Sjomin. Chyba najlatwiej i z jak najmniejszym uszczerbkiem na obecnym rosterze bedzie pozyskac Sjomina, ktory jest UFA. Mysle, ze roczna, dwuletnia umowa bylaby ok. Sjomin to na pewno bedzie lakomy kasek, jednak nie wydaje mi sie, ze ktoras z druzyn zlozy mu dlugoletnia propozycje kontraktowa. Musi pokazac podczas krotszego kontraktu, ze warto na niego postawic i ze moze zarabiac duza kase. Po ostatnich dwoch sezonach mysle, ze to jego 6,7 mln $ na sezon w Caps brzmi dosyc smiesznie, kwota okolo 5 mln bylaby rozsadniejsza. Ciekawe co sam zainteresowany na taka obnizke zarobkow :p. O Nashu pisane bylo wiele, sam juz wyrazalem swoje zdanie w temacie. Uwazam, ze warto go pozyskac, ale nie warto przeplacac a wyglada na to, ze Howson chce ograbic ktoregos z potencjalnych nabywcow Ricka. Ogolnie jestesmy w niezlej sytuacji jesli chodzi o ten trade: po pierwsze jestesmy na liscie klubow do ktorych Nash bylby sklonny przejsc, po drugie uplywajacy czas gra na NASHa korzysc - jesli Howson bedzie przeciagal sprawe a Rick dalej bedzie chcial odejsc to w koncu GM Jackets dostanie mniej niz by mogl podczas normalnych negocjacji. Bobby Ryan podobno jest na wylocie z Ducks, sam ponoc powiedzial ze jest gotow wysluchac ofert. Zawodnik ciekawy i bardzo przyszlosciowy, jednak nie wiem ile zawolaja za niego Kaczki, po stratach w obronie w ich szeregach pewnie beda chcieli ktoregos z naszych czolowych obroncow za Ryana + prospect + moze jakis draft.. Sporo, ale moze sie oplaca? Na plus na pewno wiek Bobby'ego i wysokosc jego kontraktu - porownujac oczywiscie z Nashem :).
To tyle ode mnie, licze na jakas wymiane pogladow, bo ostatnio cichuutko ze strony fanow NYR. Jeszcze zalamka po playoffach? Hej, przeciez w przyszlym sezonie wygramy nie martwcie sie...:D

prosze o podpiecie tematu

Użytkownik MG10 edytował ten post 24 czerwiec 2012 - 01:02

#2 tkako

tkako

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • Interests:Sport, zaklady bukmacherskie
  • UZ:Jaromir Jagr, Henrik Lundqvist
  • UD:New York Rangers
  • Liga Typerow: 1/1 RS, 0/2 Playoffs (Best: #3)

Napisano 24 czerwiec 2012 - 03:02

Moim zdaniem co najmniej jeden z dwojki Bickel/Scott zostanie na sporadyczne uatrakcyjnienie widowiska ;) Tym bardziej gdyby odszedl Prust na co w tej chwili sie zanosi.
Odnosnie pozostalych graczy to ciekawy jestem co zrobimy ze Stralmanem. Co prawda pod koniec playoffow prezentowal sie raczej slabo, ale swoja wczesniejsza postawa moze zapracowac na nowa umowe. W razie gdy sie z nim nie dogadamy to zawsze w odwodzie czeka Redden :santa:

Jesli chodzi o potencjalne cele na UFA to gdybym mial podpisac Semina to tylko na rok. Gosciu wpisuje sie w profil gracza za ktorym nie przepada Tortorella wiec w razie czego drogi szybko sie rozejda i nie trzeba bedzie sie z nim meczyc - tak jak zrobilismy z Frolovem.
Innych kandydatow do ataku nie widze, jesli prawda jest, ze Parise zarzekal sie, ze do nas nie trafi. Nie to nie, przegrany final pozostanie jego najwiekszym sukcesem :)

Ciekawa opcja z UFA moze byc Jason Garrison z Panthers, ktory w zeszlym sezonie natrzaskal troche goli (m.in. z nami ;) ) i z tego co widze 9 z nich padlo w PP. Powinnismy nim byc zainteresowani, jakis kokosow zadac raczej nie bedzie.
Drugim obronca, ktoremu konczy sie kontrakt, a ktorego bym u nas widzial jest Weber :) No ale tu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana z uwagi na zapewne dosc spory okup wiec pewnie nic z tego.

I optymistycznie na koniec: ponoc jest jakas nadzieja dla Michaela Sauera. Sather mial powiedziec, ze zawodnik robi co prawda pooooowooooolny ale jednak progres.

#3 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 24 czerwiec 2012 - 03:18

Moim zdaniem co najmniej jeden z dwojki Bickel/Scott zostanie na sporadyczne uatrakcyjnienie widowiska ;) Tym bardziej gdyby odszedl Prust na co w tej chwili sie zanosi.
Odnosnie pozostalych graczy to ciekawy jestem co zrobimy ze Stralmanem. Co prawda pod koniec playoffow prezentowal sie raczej slabo, ale swoja wczesniejsza postawa moze zapracowac na nowa umowe. W razie gdy sie z nim nie dogadamy to zawsze w odwodzie czeka Redden :santa:

Jesli chodzi o potencjalne cele na UFA to gdybym mial podpisac Semina to tylko na rok. Gosciu wpisuje sie w profil gracza za ktorym nie przepada Tortorella wiec w razie czego drogi szybko sie rozejda i nie trzeba bedzie sie z nim meczyc - tak jak zrobilismy z Frolovem.
Innych kandydatow do ataku nie widze, jesli prawda jest, ze Parise zarzekal sie, ze do nas nie trafi. Nie to nie, przegrany final pozostanie jego najwiekszym sukcesem :)

Ciekawa opcja z UFA moze byc Jason Garrison z Panthers, ktory w zeszlym sezonie natrzaskal troche goli (m.in. z nami ;) ) i z tego co widze 9 z nich padlo w PP. Powinnismy nim byc zainteresowani, jakis kokosow zadac raczej nie bedzie.
Drugim obronca, ktoremu konczy sie kontrakt, a ktorego bym u nas widzial jest Weber :) No ale tu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana z uwagi na zapewne dosc spory okup wiec pewnie nic z tego.

I optymistycznie na koniec: ponoc jest jakas nadzieja dla Michaela Sauera. Sather mial powiedziec, ze zawodnik robi co prawda pooooowooooolny ale jednak progres.

Bickel akurat pokazal sie z nienajgorszej strony, ale na dzien dzisiejszy jego rola to jest 7D i nic wiecej.

Sjomin na rok to byloby idealne rozwiazanie - pytanie czy jego interesuje taka umowa. Na pewno jest dalej cenionym graczem, jednak mysle ze dobra postawa w przyszlym sezonie moglby zapracowac na dluzszy i lepszy kontrakt po kolejnym sezonie. Krotko mowiac podpisujac teraz kilkuletnia umowe Rosjanin pewnie na tym straci finansowo, no chyba ze juz teraz chce sobie zapewnic kilkuletnia umowe aby nie martwic sie o byt w NHL, pamietamy przeciez jak bylo z Frolowem ktory po jednym kiepskim sezonie u nas wylecial z NHL poki co. Nie bedzie o Sjomina latwo, duzo mowi sie o zainteresowaniu Red Wings, ktorzy zagieli parol i na Parise i wlasnie na Sjomina.

Rozumiem, ze Bobby Ryan Cie nie przekonuje czy po prostu nie chcesz go w NYR?

Co do Garrisona: Jezeli nie przedluzy z Panthers to bralbym go! Rowniez z poczatku wolalbym na krotko, chociaz w tym wypadku ryzyko jest niewielkie - tak jak napisales kokosow sobie nie zazyczy. Ma bombe z niebieskiej i potrafi to wykorzystac i w 5on5 i w PP. I mimo ze moze takiego sezonu juz nie powtorzyc (16 goli :blink: ) to chyba warto zaryzykowac.

Weber zazyczy sobie pewnie 7+ mln$ i raczej dluzszy kontrakt - majac na uwadze kontrakty Gaborika i Richardsa chyba nie warto zawracac sobie nim glowy aby trzecia gwiazda psuc troche te sytuacje finansowa bo odbilo by nam sie to na glebi skladu, no doubt.

Szkoda tego Prusta, bo polubilem goscia w czasie jego pobytu w Rangers, swietnie odnalazl sie w tej mentalnosci druzyny. Ale jednak mimo mojej sympatii do niego trzeba spojrzec na to trzezwym okiem - to jest 4liniowiec, tymczasem zazyczyl sobie 3letniej umowy na okolo 6,6 mln$, tymczasem Rangers oferuja mu 1,2 mln$ mniej.. Chyba za bardzo sie obie strony rozmijaja aby osiagnac porozumienie. Swoja droga Prust nigdzie nie dostanie takiej kasy jaka sobie zazyczyl od Rangers, no chyba ze Dale Taloon wkorczy do akcji..:D.

To info o Sauerze cieszy, bardzo dobrze zapowiadal sie ten chlopak, przed kontuzja pewny punkt naszej obrony. Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia Michael ;)

Użytkownik MG10 edytował ten post 24 czerwiec 2012 - 03:24

#4 tkako

tkako

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • Interests:Sport, zaklady bukmacherskie
  • UZ:Jaromir Jagr, Henrik Lundqvist
  • Liga Typerow: 1/1 RS, 0/2 Playoffs (Best: #3)

Napisano 24 czerwiec 2012 - 05:25

B. Ryan jak najbardziej mnie przekonuje tylko pytanie czy chcemy az tak przeplacac, bo zapewne tylko takie 'zbilansowanie' ewentualnej wymiany wchodzi w gre. Na pewno Ducks chcieliby tez obronce, a nie wiem czy Staal to taki profil jakiego szukaja. Przy zalozeniu, ze tak to z kolei my zostajemy z dziura w defensywie. Staala jak najbardziej uwzglednilbym w wymianie pod warunkiem, ze pozyskujemy lepszego defensora niz on (Weber :) ).

Co do Gaborika to przez to, ze bedzie sie dlugo leczyl to bedziemy mogli byc ponad capem. Wiekszy problem bylby w kolejnym sezonie (po nim konczy sie Gaborikowi kontrakt) chyba, ze opchnelibysmy gdzies Dubinsky'ego :) Ale, ze w gre wchodzi zawodnik, ktory kreci sie wokol Norrisa od paru lat, a najlepsze lata ma dopiero przed soba to mocno bym sie nim interesowal. Nie to zeby pozyskac za wszelka cene ale mocno probowac, jak sie uda to fajnie :)

Użytkownik tkako edytował ten post 24 czerwiec 2012 - 05:26

#5 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów
  • UZ:Teemu Selanne, Sami Vatanen, Perry
  • UD:Anaheim Ducks, Suomi

Napisano 24 czerwiec 2012 - 06:33

Mysle, ze Sjomin na roczna umowe moglby przystac, krotkie umowy podpisywal tez z Caps i chyba nawet to byla jego decyzja, wiec dlugosc to chyba nie problem...natomiast kasy to juz raczej nie odpusci, watpie by interesowalo go okolice 5 mln...

Co do Prusta, to trzeba zrozumiec, ze facet szuka wiekszej wyplaty, bo to moze byc jego jedyna szansa, taki biznes...jestescie pewni, ze nigdzie nie dostanie? ja tam nie wiem, bo to jest bardzo pozyteczny gracz...my mamy duzo miejsca, nawet w ramach integralnego budzetu, a taki gracz do nizszych linii by nam sie przydal, ale nie wiem czy Bob siegnie az tak gleboko do kieszeni ;)...

Nastepny do wielkiej wyplaty to Garrison, naprawde uwazacie, ze nie zazyczy sobie kokosow po sezonie zycie, gdzies mi mignelo, ze chyba Dreger napisal, ze Floridy nie bedzie na niego stac, bo gosciu bedzie szukal, uwaga...5 mln x 5 lat, szalenstwo, co nie?...Rangers przydalby sie ktos z bomba spod niebieskiej, ale mimo, ze nie sadze, zeby dostal az tyle, to na pewno ochlapami sie nie zadowoli...takie czasy nastaly, ze az trudno racjonalnie oszacowac te ceny, a nie wydaje mi sie, zeby to co bedziemy obserwowac roznilo sie bardzo od tego co bylo przed rokiem...ciekawe jak w tym szalenstwie odnajda sie Ducks, ktorzy rok temu tego chorego rynku w ogole nie dotkneli, ale teraz po prostu musza...

Co do Ryana, to wspominalem juz, ze wolalbym, zeby z nami zostal i ze interesuje nas tylko solidne przeplacenie przez partnera ew transferu ;)...jesli chodzi o Rangers to absolutnym warunkiem ew rozpoczecia rozmow jest IMO Stepan + Staal/Girardi/MDZ

Użytkownik miguel17 edytował ten post 24 czerwiec 2012 - 06:35

#6 Valverde

Valverde

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1297 postów
  • UZ:Henrik Lundqvist, Ryan Callahan

Napisano 25 czerwiec 2012 - 12:56

Nie ukrywam, ze po odpadnieciu z playoffow nie moglem wrecz patrzec na hokej ani tez o nim czytac, do tego rozne obowiazki i Euro - hokej zdecydowanie zszedl na dalszy plan ;)

Natomiast offseason zapowiada sie interesujaco z naszej strony, o czym mowili juz i Tortorella i Sather. Ciekawie tez ze wzgledu na nazwiska krazace na rynku oraz na ew. pakiety, jakie jestesmy IMO w stanie zaoferowac. Dubinsky, McIlrath, ktorys z obecnych obroncow (poza McD) czy Anisimov to zawodnicy, ktorzy moga pozwolic na pozyskanie kogos ciekawego. Natomiast na pewno nie szalalbym specjalnie na rynku UFA, bo jedynymi nazwiskami wartymi uwagi sa Suter i Parise. Mozna rzucic okiem na Whitney'a i Gaustada ewentualnie, chociaz ja - w razie oddania np. Staala - chetnie widzialbym Salvadora u nas.

Co do nazwisk, ktore tutaj wymienialiscie - od Semina trzymalbym sie z bardzo daleka, juz Zherdev i Frolov pokazali, ze tego typu gracze nie maja prawa bytu w Rangers. OK, kilka oczywistych atutow, natomiast watpliwosci co do jego charakteru i zaangazowania sa zbyt duze z mojej strony.

Rick Nash - nie jestem szczegolnie zachwycony perspektywa oddania polowy druzyny za niego, chociaz jest szansa, ze Howson obnizy swoje wymagania. Wszyscy wiedza, ze chce odejsc, natomiast plotkowalo sie ostatnio o pakiecie ze strony SJS - Pavelski, Clowe, Demers, 1st, co u nas rownaloby sie MDZ, Dubinsky, Stepan i pick - NO WAY.

O Bobbym Ryanie akurat nie mam najlepszej opinii - obserwowalem go co nieco w tym sezonie i to jest taki gracz, ktory ma przeblyski, potrafi zdobyc piekna bramke, ale wczesniej przez 40 minut nic nie pokazywac. Niemniej statystyki pokazuja, ze ostatecznie mozna liczyc na te 30 goli, wiec jest to gwarancja naprawde wysokiego poziomu, ale:

@miguel

umowmy sie, Ryan to na przestrzeni swojej kariery w NHL jest graczem zdobywajacym srednio 60 pkt w sezonie. Stepan punktuje srednio tylko o 10 pkt gorzej, zatem az tak wielkiej roznicy nie ma, a Rangers maja jeszcze "dorzucic" np. Del Zotto? Come on ;) Haslo "got to give to get" jest mi znane, ale dziala ono w obie strony... Ponadto wiele wskazuje na to, ze Bobby nie czuje sie najlepiej w Anaheim, wiec to tez nie wplywa dobrze na wasza pozycje w negocjacjach.

I na zakonczenie - ostatnie wymiany zasialy ziarno niepewnosci we mnie, bo duzo wyzej cenilem np. Michalka czy Ribeiro. W zwiazku z tym nie wiem, czego sie spodziewac w zamian za naszych zawodnikow, trudno to przewidziec, ale na pewno nie chcialbym, zeby Sather podpalil sie i wykonal jakis pochopny ruch. Na odwazne posuniecia przyjdzie czas na TD.

#7 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 25 czerwiec 2012 - 09:28

O Bobbym Ryanie akurat nie mam najlepszej opinii - obserwowalem go co nieco w tym sezonie i to jest taki gracz, ktory ma przeblyski, potrafi zdobyc piekna bramke, ale wczesniej przez 40 minut nic nie pokazywac. Niemniej statystyki pokazuja, ze ostatecznie mozna liczyc na te 30 goli, wiec jest to gwarancja naprawde wysokiego poziomu, ale:

@miguel

umowmy sie, Ryan to na przestrzeni swojej kariery w NHL jest graczem zdobywajacym srednio 60 pkt w sezonie. Stepan punktuje srednio tylko o 10 pkt gorzej, zatem az tak wielkiej roznicy nie ma, a Rangers maja jeszcze "dorzucic" np. Del Zotto? Come on ;) Haslo "got to give to get" jest mi znane, ale dziala ono w obie strony... Ponadto wiele wskazuje na to, ze Bobby nie czuje sie najlepiej w Anaheim, wiec to tez nie wplywa dobrze na wasza pozycje w negocjacjach.

No to zgody nie bedzie, bo jak juz mowilem, my nie musimy go oddawac i ew mozemy to zrobic tylko za sowita nadplata...IMO gruba przesada jest twierdzenie, ze Bobby zle sie czuje w Anaheim i koniecznie chce uciec, to jest inna sytuacja niz ta Nasha...ja nie zartuje i nie uwazam, ze to jest cena z kosmosu...jesli w ogole byly/beda jakies rozmowy z Rangers to bedziemy pytac o Stepan + obronca...nie? ok, zatrzymamy Bobby'ego i albo zagra u nas, albo posluchamy ofert innych...Stepan jest fajny chlopak, ale on ma dopiero dwa przyzwoite sezony za soba, Ryan jest po chyba najgorszym sezonie, w ktorym byl ciagle rzucany miedzy pierwsza a trzecia linia, bardzo malo gral w pierwszej formacji PP, a i tak strzelil 30 goli...a zgadzam sie, ze jest to gracz, ktory ma przestoje...powiedz mi ilu znasz napastnikow w tej lidze, ktorzy w kazdym z czterech poprzednich sezonow strzelali +30 goli? I ilu ostatnio takich bylo, ktorzy zrobili to w pierwszych czterech sezonach swojej gry w NHL? Punktow ma mniej, bo jest to przede wszystkim snajper, egzekutor i to taki, ktory dopiero wchodzi w swoj prime time...tak wiec, nie ma zadnej opcji, zebysmy wymienili go 1 za 1 i pozyskali tylko mlodego centra...wbrew pozorom BM potrafi byc bardzo cierpliwy, co pokazal zeszly sezon ;)...jak nie chcecie duzo dawac to szukajcie szczescia na rynku UFA...

Użytkownik miguel17 edytował ten post 25 czerwiec 2012 - 10:08

#8 Valverde

Valverde

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1297 postów

Napisano 25 czerwiec 2012 - 11:12

No to zgody nie bedzie, bo jak juz mowilem, my nie musimy go oddawac i ew mozemy to zrobic tylko za sowita nadplata...IMO gruba przesada jest twierdzenie, ze Bobby zle sie czuje w Anaheim i koniecznie chce uciec, to jest inna sytuacja niz ta Nasha...ja nie zartuje i nie uwazam, ze to jest cena z kosmosu...jesli w ogole byly/beda jakies rozmowy z Rangers to bedziemy pytac o Stepan + obronca...nie? ok, zatrzymamy Bobby'ego i albo zagra u nas, albo posluchamy ofert innych...Stepan jest fajny chlopak, ale on ma dopiero dwa przyzwoite sezony za soba, Ryan jest po chyba najgorszym sezonie, w ktorym byl ciagle rzucany miedzy pierwsza a trzecia linia, bardzo malo gral w pierwszej formacji PP, a i tak strzelil 30 goli...a zgadzam sie, ze jest to gracz, ktory ma przestoje...powiedz mi ilu znasz napastnikow w tej lidze, ktorzy w kazdym z czterech poprzednich sezonow strzelali +30 goli? I ilu ostatnio takich bylo, ktorzy zrobili to w pierwszych czterech sezonach swojej gry w NHL? Punktow ma mniej, bo jest to przede wszystkim snajper, egzekutor i to taki, ktory dopiero wchodzi w swoj prime time...tak wiec, nie ma zadnej opcji, zebysmy wymienili go 1 za 1 i pozyskali tylko mlodego centra...wbrew pozorom BM potrafi byc bardzo cierpliwy, co pokazal zeszly sezon ;)...jak nie chcecie duzo dawac to szukajcie szczescia na rynku UFA...

Pelna zgoda co do wynikow/statystyk Ryana, trudno dyskutowac z faktami, ale warto tez docenic zawodnikow ew. partnera w wymianie. Jezeli zaczynamy rozmowe od Stepana, to "+" w postaci Staala czy MDZ to naprawde spory "+". Z drugiej strony pakiecik MDZ/Staal i Anisimov + dobry prospekt brzmi juz calkiem sensownie, ale nie zamierzam sie bawic w Sathera ;) Do ktorego mam zreszta spore zaufanie, jesli chodzi o wymiany.

#9 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 25 czerwiec 2012 - 11:46

Pelna zgoda co do wynikow/statystyk Ryana, trudno dyskutowac z faktami, ale warto tez docenic zawodnikow ew. partnera w wymianie. Jezeli zaczynamy rozmowe od Stepana, to "+" w postaci Staala czy MDZ to naprawde spory "+". Z drugiej strony pakiecik MDZ/Staal i Anisimov + dobry prospekt brzmi juz calkiem sensownie, ale nie zamierzam sie bawic w Sathera ;) Do ktorego mam zreszta spore zaufanie, jesli chodzi o wymiany.

Absolutnie w zadnym momencie nie chcialem umniejszac wartosci graczy Rangers, tylko widzisz, my nie mamy az tylu gwiazd i po prostu ew sprzedajac Ryana naprawde bedziemy szukali pokaznego zwrotu i zaspokojenia potrzeb naszej organizacji i ta jest "niestety" m.in. mlody, gotowy do gry i punktowania center, ja osobiscie nawet lubie Anisimova, ale w Anaheim raczej niechetnie patrza na Rosjan, Dubinsky nie wchodzi w gre, bo jest przeplacony i nie rozwiaze problemow, takze zostaje tylko Stepan...jak Rangers nie beda chcieli sie z nim pozegnac, to pewnie poszukamy innych scenariuszy...zadowalajacy zwrot to w moim mniemaniu dwa elementy, ktore od razu poprawia nasz sklad, stad ten + obronca (nie wiem, ale Staala chyba byscie najlatwiej przelkneli)...chyba wlasnie tego Bob bedzie cierpliwie szukal, albo zostawi Ryana i poszuka na rynku...nie pytam o 5-6 elementow jak Howson ;)...

#10 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 30 czerwiec 2012 - 01:06

NYR podpisuja Martina Birona na 2 lata za 2,6mln$.

Solidny back-up, ktory jest w stanie odciazyc Lundqvista na te 20-25 spotkan i dobrze sobie w nich poradzic. Brakowalo dobrego zmiennika dla Hanka i przez to musial zaliczac sezony po 70+ meczow. Mozecie sie zgadzac albo nie, ale uwazam ze w sporej mierze dzieki Marty'emu B. (:D...) Hank wygral Vezine bo byl zwyczajnie mniej zmeczony niz podczas poprzednich RS.

Podsumowujac: Top5 wsrod back-up'ow, ktory robi dobra atmosfere w szatni jest u nas na kolejne dwa lata i to za dobra IMO cene.

Juz jutro zacznie sie podpisywanie UFAludkow :). Mam nadzieje, ze siegniemy po kogos z wolnych strzelcow na tegorocznym rynku - ja osobiscie najbardziej chcialbym do ataku kogos z trojki Jagr/Doan/Whitney. Jesli chodzi o obrone to rzecz jasna nie pogardzilbym Suterem :D ale trzeba patrzec realistycznie - nie mamy na niego raczej szans. Skupilbym sie albo na Garrisonie, ale odstraszaja mnie lekko jego rzekome oczekiwania kontraktowe o ktorych pisal Miguel. Schultz tym swoim zachowaniem, no ekhm delikatnie mowiac nie zachecil do swojej osoby, takze wolalbym aby NYR odpuscili sobie niepokornego mlodziana. Jesli chodzi o D to ciekawa opcja na trzecia pare obrony/7th Dman moglby byc Milan Jurcina zza miedzy :p 1mln$ na rok tak jak w Isles i mamy niezlego, doswiadczonego obronce :).

#11 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 01 lipiec 2012 - 11:24

Brandon Prust podpisany przez Canadiens na 4 lata za 10 mln $.

Z jednej strony szkoda, ze stracilismy Prustera - to zawodnik, ktory swietnie sie wpisywal w obecna strategie prowadzenia skladu, gral twardo i nie odpuszczal przez pelne 60 minut, gral dobrze tez w PK. Ja dobrze sie czulem wiedzac, ze mamy takiego walczaka w skladzie :).

Z drugiej strony to jesli druzyna oferuje tyle pieniedzy i jednak tak dlugi kontrakt za, co by o Brandonie nie mowic, czwartoliniowca to wiedz ze cos sie dzieje...:p
Przeplacone kontrakty staly siejuz chyba moda w NHL i nic na to nie poradzimy - pytanie czy az tak zepsuje to rynek ze bedzie wisialo nad rozgrywkami widmo lock-out'u - mam nadzieje, ze nie :)/

Tracimy tez na rzecz Avalanche Mitchella - podpisali go za 2,2 mln$ na 2 lata.
To zawodnik, ktory nie pelnil u nas waznej roli, glownie gral w bottom six, a dokladniej to w czwartej formacji. Mialem pewne nadzieje zwiazane z nim po przejsciu do nas z Toronto, jednak John nie okazal sie byc gamechangerem i bez trudu sie obedziemy bez niego... krotko mowiac, fajnie ze dostal szanse gdzies gdzie bedzie mogl pelnic wazniejsza role w skladzie, bo za takie miejsce uznaje Avalanche w tym momencie.

Fakt jest taki, ze tracimy dwoch podstawowych napastnikow, co prawda z botm six, ale jednak. Trzeba ich bedzie zastapic i pytanie czy Sather rozezna sie wsrod UFAludkow czy tez nasi prospekci wejda do akcji. Osobiscie licze na te druga opcje.

#12 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 08:05

Szybki replacement ze strony Sathera - bierzemy z UFA Arrona Ashama - 2 lata za 2 mln $.
Asham wnosi podobne wartosci (przynajmniej w zalozeniu) do zespolu co Prust i podpisalismy go o wiele taniej niz Canadiens podpisali Brandona. Wyglada to na dobry deal dla Rangers, aczkolwiek dalej troche przykro, ze nie udalo sie Prusta zatrzymac u nas.

#13 Valverde

Valverde

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1297 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 10:00

Jestem bardzo zadowolony poki co, wszechogarniajace szalenstwo jeszcze nie sprowokowalo Sathera do jakiegos glupiego ruchu. Chyba, ze ma cos w zanadrzu...

Nie martwia mnie specjalnie chwilowe "braki" w bottom 6, Prust za takie pieniadze to jazda po bandzie. Johnny Mitchell? bye, bye. Nie mam zadnego problemu z uzupelnieniem czwartej formacji kims mlodym z organizacji, nawet Asham niespecjalnie mnie ucieszyl.

Liczylem na jakiegos obronce doswiadczonego, ale patrzac na ceny po jakich chodza Kuba, Souray, etc. to chyba postoje, poczekam na rozwoj wydarzen z Erixonem czy McIlrathem.

Co do sagi z Nashem w roli glownej - strasznie sie ciagnie ten temat, zmalalo tez moje zainteresowanie tematem. Czuje natomiast, ze nasz management na pewno nie odpusci tej kwestii, bo potrzeba mocnego gracza na skrzydlo jest koniecznoscia.

#14 kruko

kruko

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 18 postów
  • UZ:Ryan Callahan, Sean Avery

Napisano 23 lipiec 2012 - 10:03

"New York Rangers President and General Manager Glen Sather announced today that the club has acquired forward Rick Nash, defenseman Steven Delisle and a conditional third round pick in the 2013 NHL Entry Draft from Columbus in exchange for forwards Artem Anisimov and Brandon Dubinsky, defenseman Tim Erixon and a first round pick in the 2013 NHL Entry Draft."

Mamy Nasha :), moze cena troche wygorowana ale mysle, ze sie zwroci.
Dołączona grafika

#15 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów
  • UZ:Miikka Kiprusoff
  • UD:Calgary Flames
  • GG:10875047

Napisano 23 lipiec 2012 - 10:29

Mamy Nasha :), moze cena troche wygorowana ale mysle, ze sie zwroci.

A ja uwazam, ze cena, az taka wygorowana wcale nie jest i wasz GM dobil swietnego targu. Wybor w pierwszej rundzie zapewne bedzie oscylowal w granicach numeru 23-30 bo nie sadze byscie spadli nizej niz 7 miejsce w lidze. Patrzac przez pryzmat ostatnich lat gracze wybierani z tym numerem nie byli postrachem ligi ;) Tim Erixon nadal nie moze sie odnalezc w NHL, takze kto wie, moze wlasnie pozbyliscie sie niepotrzebnego balastu. Dubinsky i Anisimov rzeczywiscie calkiem niezli gracze, ale ten drugi to Rosjanin - kto wie co mu do glowy strzeli :p W zamian otrzymujecie jedna z gwiazd ligi, prospekta i jeszcze wybor w 3 rundzie nadchodzacego draftu. A wyobrazcie sobie teraz wasza 1st line :

Nash-Richards-Gaborik

Miazga :D Ponad to macie niezle zaplecze w postaci Callahana, Kreidera, Stepana czy Hagelina. Obrona pozostala praktycznie bez zmian, a w bramce nadal kroluje Henryk ;)
Do tego macie jeszcze 13 mln pod czapka i mimo, ze trzeba podpisac Del Zotto i Stralmana to i tak zostanie zapewne niezla sumka, za ktora bedzie mozna podpisac jeszcze jakiegos ciekawego zawodnika ;) IMO dobry deal dla Rangers.

Użytkownik Jarna edytował ten post 23 lipiec 2012 - 10:30

#16 kruko

kruko

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 18 postów
  • UZ:Ryan Callahan, Sean Avery

Napisano 23 lipiec 2012 - 10:34

W zaszadzie jak na to spojrzec obiektywnie to zapewne masz racje poprostu sympatia do Dubiego winduje jego cene w moich oczach.
Dołączona grafika

#17 Kamtek

Kamtek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Interests:dobra szkocka
  • UZ:Sakic, Pavelski, Owieczkin
  • UD:CAN, SJS, EDM

Napisano 24 lipiec 2012 - 07:47

Moim zdaniem, bardzo dobry deal w wykonaniu Rangers. Wiadomym bylo, ze pozyskanie Nasha pociagnie za soba koniecznosc oddania jakichs cennych elementow teamu z NY, ale Howson zgodzil sie na zdecydowanie mniej niz by to wynikalo z jego bunczucznych zapowiedzi. Od marcowego TD opowiadal, ze nie pusci Nasha za bezcen. Ba, ze sporo za niego sobie zyczy. Mysle, ze wiekszosc obserwatorow sadzila, ze potencjalny zwrot dla Blue Jackets za kapitana to bedzie zdecydowanie wiecej niz to, co zaplacono. Przypuszczalem, ze jednak ktos z grona Stepan, del Zotto, Kreider, McDonaugh musi sie znalezc w pakiecie. Tak sie jednak nie stalo, co jest sukcesem GM Rangers.
<p><span style="font-family:tahoma, geneva, sans-serif;"><span style="color:#008000;">YUKON </span>OLD <span style="color:#ff0000;">CROWS </span><em>[</em><em>Liga A(D)FL 2016/17]</em></span></p>
<p> </p>
<p><strong>LW:</strong> A. Killorn, J.T. Miller, T. Pearson, T. Tatar, J. van Riemsdyk</p>
<p><strong>C:</strong> M. Backlund, A. Henrique, <span style="color:#008000;">T. Jost (m)</span>, R. O'Reilly, <span style="color:#008000;">D. Shore (m)</span>, J. Staal, T. Zajac</p>
<p><strong>RW: </strong>Ch. Coyle, D. Perron, B. Saad, <span style="color:#008000;">J. Virtanen (m)</span></p>
<p><strong>D: </strong><span style="color:#008000;">J. Chychrun (m)</span>,<strong> </strong>J. Demers, R. Ellis, <span style="color:#008000;">S. Johns (m)</span>, O. Klefbom, K. Letang, H. Lindholm, <span style="color:#ff0000;">D. Nurse (IR)</span>, K. Shattenkirk, K. Yandle</p>
<p><strong>G:</strong> J. Bernier, M.A. Fleury, <span style="color:rgb(0,128,0);">P. Grubauer (m)</span>, M. Jones, A. Raanta

#18 Szymon_87

Szymon_87

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Interests:hokej koleje
  • UZ:Henrik Sedin
  • UD:Vancouver Canucks
  • GG:692644

Napisano 25 lipiec 2012 - 11:07

A juz myslalem ze po podpisaniu Sutera i Parise nic ciekawego nie wydarzy sie na rynku transferowym a tu prosze. Swietny ruch Rangers. Na pewno wzmocni ich sile ognia, ktora nie byla mocna strona Straznikow w zeszlym sezonie (a przy problemach ze zdrowiem Gaborika atak NYR moglby wygladac bardzo nieciekawie). Mysle, ze Rangers znow beda jednym z faworytow na wschodzie.

#19 Valverde

Valverde

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1297 postów

Napisano 26 lipiec 2012 - 01:34

A to nie koniec dobrych informacji, bo podobno zdecydowane postepy w powrocie do zdrowi czyni Mike Sauer. Oczywiscie nie ma tutaj mowy o jakichs terminach, okreslonym czasie powrotu, jednak jesli za powiedzmy 5-6 miesiecy zacznie treningi, to na TD mozemy sprawic sobie swietny transfer. Nie to jest jednak najwazniejsze, po prostu dobrze slyszec, ze chlopak ma duza szanse na powrot do normalnego zycia.

Z innej beczki: ciekawe, czy Nash byl ostatnim ruchem Sathera. Osobiscie licze, ze pojawi sie jeszcze jeden napastnik, najlepiej center, ktory stanowilby konkurencje dla Boyle'a do trzeciej formacji, chociaz nie jest to jakas wielka dziura. Gorzej wyglada pozycja obroncy nr 5/6, bo na te chwile atakujemy sezon z Bickelem i Stralmanem na tej pozycji, przydalby sie jeszcze ktos (Kubina?).

#20 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 12:42

Osobiscie licze, ze pojawi sie jeszcze jeden napastnik, najlepiej center, ktory stanowilby konkurencje dla Boyle'a do trzeciej formacji, chociaz nie jest to jakas wielka dziura. Gorzej wyglada pozycja obroncy nr 5/6, bo na te chwile atakujemy sezon z Bickelem i Stralmanem na tej pozycji, przydalby sie jeszcze ktos (Kubina?).

TOP 4 naszych obroncow wyglada naprawde mocno, gorzej troche wyglada trzecia para i tutaj moglibysmy pokusic sie o jakiegos doswiadczonego obronce. Kubina to ciekawa kandydatura, ewentualnie Colaiacovo/Hannan/Jurcina.

Co do Boyle'a to faktycznie nie jest to idealny center do trzeciej formacji, wiadomo ze wolelibysmy akurat w tej roli chyba kogos innego, ale nie zawsze mozna miec co sie chce :p Aktualnie po transferach Ashama, Pyatta i Halperna no i rzecz jasna po wymianie Nasha mamy akurat 12 napastnikow, liczac z Marianem Gaborikiem, ktory poczatek sezonu zapewne opusci z uwagi na uraz. Zawsze tez mozna do bottom six dac Newbury'ego czy pozyskanych niedawno Segala lub Haleya lub dac szanse ktoremus z mlodych. Takze jak widac jest troche opcji i Torts bedzie mial w kim wybierac ;).

Jesli chodzi o mnie to z pozostalych FA wartymi uwagi sa Doan i Arnott. To sa zawodnicy ktorzy daliby zastrzyk doswiadczenia i cech przywodczych a takze troche albo i przy dobrych wiatrach sporo punktow ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych