Skocz do zawartości

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  iks : (19 marzec 2019 - 08:50 )

jest i week 25 :)

@  iks : (13 marzec 2019 - 08:20 )

week 24 można już typować :)

@  iks : (04 marzec 2019 - 05:59 )

zaczynamy typowanie w LT w marcu :)

@  iks : (20 luty 2019 - 06:32 )

można już typować ostatni tydzień lutego w naszej LT :)

@  iks : (07 luty 2019 - 09:04 )

jakaś hokejowa książka powinna się znaleźć ;)

@  iks : (07 luty 2019 - 09:03 )

a jeśli chodzi o nagrodę to zastanowimy się nad jakąś jeśli frekwencja będzie odpowiednia :D

@  iks : (07 luty 2019 - 09:03 )

week 20 dostępny do typowania :)

@  spursik : (07 luty 2019 - 11:46 )

Jest jakaś nagroda przewidziana :smile: bo niewiem czy się starać

@  iks : (05 luty 2019 - 09:31 )

jeśli coś źle policzyłem, prośba o info :)

@  iks : (05 luty 2019 - 09:31 )

OK, podsumowanie LT w odpowiednich tematach na forum :)

@  iks : (02 luty 2019 - 10:09 )

podliczenie LT w przyszłym tygodniu :) ale jesteście w gorącej wodzie kąpani :D

@  Tymg : (01 luty 2019 - 06:08 )

Panie iks znowu Pan milczy, gdy pada pytanie o klasyfikacje ligi typerów.

@  spursik : (30 styczeń 2019 - 09:04 )

Czy jest sens typować w Lidzę Typerów? Bo już mamy prawie luty i cisza co do poprzednich miesięcy! Jakaś klasyfikacja albo coś podobnego

@  iks : (22 styczeń 2019 - 08:45 )

zapraszam do zabawy w Lidze Typerów - obstawiamy zwycięzców w All-Star Game 2019! http://forum.nhl.com...?showtopic=7574

@  iks : (01 styczeń 2019 - 11:09 )

witajcie w Nowym Roku! Wszystkiego dobrego :)

@  Paolo : (04 grudzień 2018 - 09:09 )

Szkoda, że tak późno, liczyłem na 20-21. Ciekawe jaka będzie nazwa, wśród faworytów jest Seattle Kraken :D

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

ciekawe czy drużynę NBA też przywrócą w Seattle ;)

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

i będzie drużyna w Seattle od sezonu 2021-22 :D

@  wqjtek : (01 grudzień 2018 - 06:30 )

Myślałem że w moim życiu nie będzie już klubu NHL dla którego będę czuł większą niechęć niż do Pingwinów, a tu proszę TML i długo długo nic :D

@  Pershing : (01 grudzień 2018 - 10:09 )

Wilson z zawiasów wrócił xDDD

Zdjęcie

Runda 1: Boston Bruins (3) - Montreal Canadiens (6)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#1 Casefikis

Casefikis

Music City Miracle

• Administrator
  • PipPipPip
  • 1170 postów
  • UD:Nashville Predators

Napisano 10 kwiecień 2011 - 10:47

Dyskusja na temat rywalizacji Boston Bruins z Montreal Canadiens.

Quebec Quails (2005-2014)
Owieczkin - Crosby - Hossa, Weber - Karlsson, Rinne

#2 bastian661

bastian661

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 484 postów
  • UZ:Pavel Bure, Theo Flury
  • UD:San Jose Sharks

Napisano 10 kwiecień 2011 - 12:39

To jest "najgoretsza para" w Konferencji Wschodniej. Patrzac na przebieg spotkani w sezonie zasadniczym, na brak emocji nie bedzie mozna narzekac. Osobiscie kibucuje Bruins

#3 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów
  • UZ:Miikka Kiprusoff
  • UD:Calgary Flames
  • GG:10875047

Napisano 10 kwiecień 2011 - 01:02

Wiekszosc kibicow NHL w tym ja, modlilo sie by te dwie ekipy trafily na siebie podczas PO i tak tez sie stalo. Zapowiada sie fascynujaca seria, ktora na pewno nie rozstrzygnie sie w 4 spotkaniach ;) W bezposrednich starciach miedzy oboma klubami goruja Canadiens ktorzy wygrali 4/6 spotkan z Bruins. To jednak niedzwiedzie w ostatnim pojedynku z Habs rozniesli ich 7:0, a mialo to miejsce niedawno, bo 24 marca. Duzo bedzie zalezec od formy bramkarzy, ktorzy jak wiemy rozgrywaja kapitalne sezony. Obaj maja szanse wygrac Vezina Trophy, ale jak juz nie raz wspominalem moim kandydatem jest Thomas :)
Na korzysc Bruins przemawia takze jeden mecz wiecej we wlasnej hali, ktory takze moze okazac sie zbawienny dla podpiecznych Claude Juliena.
Same mecze z pewnoscia beda zaciete, twarde i agresywne, zwazywszy na fakt, ze obie ekipy nie darza sie zbyt wielka sympatia ;) Ponad to, kazdy z nas pamieta atak Chary na Pacioretty'ego, za ktory kazdy z graczy Canadiens chetnie wzialby odwet.

Niemniej jednak kibicuje Canadiens i mam nadzieje, ze to oni wyjda zwycieska z tego pojedynku.

Go #mtl-tomi Go !!

Użytkownik Jarna edytował ten post 10 kwiecień 2011 - 01:02

#4 kolodin

kolodin

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • UZ:Ryan Miller, Z.Parise, I.Kovalchuk
  • UD:USA Team, New Jersey Devils
  • Liga Typerow: Konferencja Poludniowa / Dywizja Bielsko-Krakowska

Napisano 10 kwiecień 2011 - 01:31

Zgadzam sie, w tegorocznej pierwszej rundzie na wschodzie to na pewno bedzie mecz o najwiekszym podlozu emocjonalnym i bedzie zawieral zapewne najwiecej fizycznej walki. Juz mam przed oczami obraz Chary miazdzacego kolejnych napastnikow Montrealu. W tej serii bede trzymal kciuki za Boston. Dlaczego? Pewnie przez to, ze zawsze przedkladam druzyny z USA nad kanadyjskie (moze z wyjatkiem Canucks, ale to glownie przez wzglad na Kesslera).
Rowniez nastawiam sie na dluga i obfita w ciekawe zwroty akcji serie. Gdybym mial pokusic sie o typowanie to dalbym 4-2 albo 4-3 dla Bruins. 6 albo 7 meczow to jak dla mnie musik w tej serii, na pewno nie skonczy sie to w 4 grach :) Tak wiec bedzie co ogladac :p

145546081_crop_650x440.jpg?1339984906

#5 Radzio

Radzio

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 54 postów
  • UZ:Zdeno Chara
  • UD:Boston Bruins (+Jets)
  • GG:5839967

Napisano 10 kwiecień 2011 - 07:00

Biorac pod uwage moja kategorie UD chyba nie musze mowic komu kibicuje ;P Ale mysle, ze nawet obiektywnie ten pojedynek zapowiada sie ciekawie. Tak jak wspomnieli poprzednicy, mozna sie spodziewac sporo fizycznej gry. Emocjonalne podloze ma duzy poziom, nawet u zawodnikow (podejrzewam, ze Habs beda chcieli wziac odwet za atak Chary). Moj typ to 4:2 (ew. 4:3) dla Bruins. Ich szanse zwieksza rowniez jeden mecz wiecej we wlasnej hali.
Dołączona grafika

#6 perpi

perpi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • UZ:Marc Savard
  • UD:1.Bruins 2.Penguins

Napisano 10 kwiecień 2011 - 08:54

Biorac pod uwage moja kategorie UD chyba nie musze mowic komu kibicuje ;P Ale mysle, ze nawet obiektywnie ten pojedynek zapowiada sie ciekawie. Tak jak wspomnieli poprzednicy, mozna sie spodziewac sporo fizycznej gry. Emocjonalne podloze ma duzy poziom, nawet u zawodnikow (podejrzewam, ze Habs beda chcieli wziac odwet za atak Chary). Moj typ to 4:2 (ew. 4:3) dla Bruins. Ich szanse zwieksza rowniez jeden mecz wiecej we wlasnej hali.

Juz raz zapowiadali odwet i jak wiadomo skonczylo sie 7: ucho dla nas ;-)

Ja jestem dobrej mysli o Boston, szczegolnie jesli Habs beda prezentowac taka forme jak w ostatnich meczach RS ale mimo wszystko Play offy to play offy tutaj naprawde kazdy moze wygrac z kazdym wiec - nie bede oryginalny - zapowiada sie bardzo ciekawie
16.06.2011 r. - What a night tonight in Vancouver !

Dołączona grafika

Thanks !

#7 Mack

Mack

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • UZ:Max Pacioretty
  • UD:Montreal Canadiens

Napisano 10 kwiecień 2011 - 10:24

Wydaje mi sie, ze odwet za atak Chary musialby przypominac atak Chary, a Habs w ten sposob nie zaatakuja. Nie tylko dlatego, ze nie maja w skladzie Chary.

Mecz, w ktorym oberwalismy 7-0 byl zalosny. Tak zalosny, ze przykro nawet o nim myslec. Teraz jednak bajka wyglada inaczej i zaczynamy od stanu absolutne 0-0. To co mamy juz za soba, liczy sie duzo mniej. Oczywiscie atmosfera miedzy obiema druzynami zgestniala do niesamowitego poziomu i to jest moim zdaniem gwarancja swietnego widowiska. Habs i Bruins jak zwykle maja sobie cos do udowodnienia.

Zeby formalnosci zostaly spelnione: moim zdaniem te serie wygraja Habs. W ilu meczach - to sprawa drugorzedna :)

Ze swojej strony zycze wszystkim kibicom obu druzyn ogromnych emocji i swietnej zabawy w czasie ogladaniu serii.

Niech zwycieza Canadiens! :)

#8 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów
  • UZ:Miikka Kiprusoff
  • UD:Calgary Flames
  • GG:10875047

Napisano 11 kwiecień 2011 - 08:20

Pamietacie pewnie jak rok temu zespol EA SPORTS postanowil zrobic symulacje playoff na konsoli. Jak powszechnie wiadomo, w wirtualnej rozgrywce zwyciezyla ekipa Chicago Blackhaws, a miesiac pozniej znalazlo to potwierdzenie w rzeczywistosci.
Postanowilem zrobic cos takiego samemu i zwyciezca okazala sie ekipa Montreal Canadiens, ktora w pierwszej rundzie bezproblemowo rozprawila sie z Bostonem 4:0. Nastepnie pokonala Tampa Bay Lighting w stosunku 4:1, a w finale konferencji, zwyciezyla New York Rangers, takze 4:1.
W finale pucharu Stanleya zmierzyla sie z Detroit Red Wings pokonujac ich 4:3 :D Kto wie, moze w tym roku ja okaze sie takim prorokiem, co byloby mi mocno na reke, bo bardzo chcialbym ujrzec Canadiens z pucharem ;)

#9 Mack

Mack

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisano 11 kwiecień 2011 - 10:14

Trzymam kciuki za Twoje prorocze zdolnosci Jarna :) Obyscie sie (Ty i Twoja konsola) nie mylili :)

A tak zupelnie powaznie - nie wierze, ze seria zakonczy sie po czterech meczach. Byloby pieknie, ale trzeba nastawic sie na dlugi krwawy boj. Mam nadzieje, ze Habs wytrzymaja presje. Po tym, co zrobili w tamtych PO, wszyscy oczekuja niczego innego, jak tylko perfekcji. Cammy stwierdzil, ze musza robic w PO rzeczy wyjatkowe. W kontekscie nie najlepszego (ale tez nie najgorszego, moim zdaniem calkiem niezlego) sezonu, te slowa nabieraja specyficznego znaczenia. Ja osobiscie wlasnie jego uwazam za gracza, ktory ma papiery zeby pociagnac druzyne. Wiele od niego zalezy.

Stan podenerwowania z powodu tych nadchodzacej serii z Bruins laduje mi sie z butami do codziennych obowiazkow. Wprowadzam sie w klimat czytajac historie Canadiens piora D'Arcy'ego Jenish'a (dzieki Maurice'owi, ktoremu w tym miejscu jeszcze raz dziekuje:) ). Ken Reardon, ktory w latach sluzyl w kanadyjskiej armii na teatrze europejskim w latach drugiej wojny swiatowej, powinien byc swietna inspiracja. Takie postacie jak Howie Morenz czy Aurel Joliat podobnie (tzn. oni nie walczyli, ale byli wielcy). Epickie czasy...

Juz nie moge sie doczekac poczatku :)

GO HABS, GO!!!

#10 perpi

perpi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • UZ:Marc Savard
  • UD:1.Bruins 2.Penguins

Napisano 11 kwiecień 2011 - 10:53

Jesli ktos mowi o mozliwym rozstrzygnieciu w 4 meczach to juz raz taki wynik widzialem osiagniety przez Bruins w 1 rundzie PO... To bylo piekne ale dopiero wprowadzalem sie do NHL wiec teraz mocniej odczuwam ten zblizajacy dwumecz

Konczac male zlosliwosci to w poprzednim roku zaprezentowaliscie w PO - przede wszystkim z Caps - swietna gre obronna, i tu znow moze byc wasza sila. W ataku jestescie slabsi niz rok temu (brak Moore'a - ale z 2 strony byc moze to byl jego jednarazowy wyskok, zobaczy co pokaze z Pensami) My czesto gramy w kratke ale przewiduje 4:2 dla Bruins

No i oby Thomas potwierdzil kto w tym roku bardziej zasluzyl na Vezina. choc oczywiscie mam pelen szacunek do Price bo to bardzo dobry bramkarz to jednak ten sezon nalezal do Thomasa

Przede wszystkim dobrze ze trafilismy na was w 1 rundzie bo prawdziwe emocje zaczynaja sie juz od razu ;-)
16.06.2011 r. - What a night tonight in Vancouver !

Dołączona grafika

Thanks !

#11 spirek

spirek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Interests:NHL NBA
  • GG:8574952

Napisano 14 kwiecień 2011 - 03:42

Zaplanowana na czwartek debata 2 partii politycznych z Quebec'u zostala przeniesiona na dzisiaj, czasu kanadyjskiego. Jaki jest powod chyba nie musze tlumaczyc. Takie rzeczy tylko w Kanadzie:)

Wracajac juz do rozpoczynajacej sie jutro rywalizacji, to raczej jest oczywiste, ze ewentualny nasz sukces najbardziej zalezy od gry Price'a. Ma on gorsza obrone niz rok temu (brak Gorges'a), znowu kontuzja Markova. My na pewno nastawimy sie na defensywna gre i ataki z kontr raz na jakis czas. Tu juz wszystko zalezy od Cammiego, Pleksa, Gio i Gomeza.

Najwazniejsze wg mnie aby sie nie wdac w zadne zaczepki, ktore na pewno pojawia ze strony Bruins. Brad Marchand na pewno dostal juz swoja liste zadan jak denerwowac PiKeja czy Scott'a. Takze mam nadzieje, ze gracze Canadiens nie dadza sie wytracic z rownowagi.

No nic, za faworytow nikt nas nie uwaza, ja tez patrzac racjonalnie nie widze wiele argumentow przemawiajacymi za Montreal'em, ale oczywiscie jako ich fan licze na niespodzianke podobna jak rok temu.
GO HABS GO!

Go Habs Go Habs Rule Habs For Life!!! (Good Times and Bad)

Oshawa Eagles A(D)FL 2013/2014

#12 Maurice

Maurice

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 759 postów
  • Interests:NHL, MLB, NBA
  • UZ:Maurice "Rocket" Richard
  • UD:Club de hockey Canadien
  • GG:10896345

Napisano 14 kwiecień 2011 - 09:57

Bedzie ciezko na pewno ale ja wierze, ze sie uda bo gramy z Bostonem. Jesli nasze sily specjalne zagraja jak powinny (PP i PK) jestem spokojny o wynik. Troszke sie boje o sedziow o irlandzkim pochodzeniu ;) Odliczam godziny a zycie zawodowe i prywatne odkladam na boczny tor - oby do czerwca. Dzis ostatnie golenie.

GO #mtl GO

Drive for 25

BTW

Najwieksza niespodzianka: jak zagra Gomerr i po co mu gitara w Bostonie ?

Przyjazd do Bostonu

Użytkownik Maurice edytował ten post 14 kwiecień 2011 - 10:10

Nos bras meurtris vous tendent le flambeau, à vous toujours de le porter bien haut.Dołączona grafika

#13 Mack

Mack

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 11:23

Gitara? Jesli ma mu to pomoc... :)

Wiadomo, ze od tego meczu bedzie wiele zalezec. Nastawiamy sie na dluga serie, dzisiaj trzeba (w zasadzie jutro) trzeba byc, jak mawia coach Smuda, jak desperados. Moze stad ta gitara Gomeza? Wszystko jedno. Nie bierze kontrabas. Ma grac tak jak sie od niego oczekuje.

A propos golenia, to mam nadzieje, ze Hal Gill bedzie wygladal w czerwcu jak yeti.

To bedzie bardzo, bardzo trudna batalia. Naszym na pewno nie zabraknie determinacji. Zaczepek ze strony Bostonu mozna byc pewnym. Szkoda, ze nie ma Lapierre'a. Brak tego typu zakapiora jest niestety nasza slaboscia w kontekscie PO. Wiele, bardzo wiele zalezy, tak jak pisze Maurice, od sil specjalnych (wszedlem na Forum, zeby oderwac sie od sil specjalnych, ale zastalem je takze tutaj :)) i ich skutecznosci. P.K. - to jest Twoj czas.

Co do odwolania debat partyjnych, to rzeczywiscie jest to ciekawa sprawa. Takich przypadkow jest jednak wiecej na swiecie. Przyklad: w 2006 roku w Wybrzezu Kosci Sloniowej (to byla wprawdzie sytuacja ekstremalna) awans reprezentacji do Mundialu ocalil na jakis czas kruche zawieszenie ognia w wojnie domowej. Sila sportu jest niesamowita...

Sorry, za OT.

Zostaly juz tylko godziny. I znow parafrazujac Smude - najwazniejsze sa pierwsze trzy tercje.

Yes we can! Go Habs, go!!!!

#14 Butryk

Butryk

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • Interests:NHL, Historia II Wojny Swiatowej, Muzyka.
  • UZ:Alexander Radulov, Miko Koivu.
  • UD:Montreal Canadiens, Minnesota Wild

Napisano 14 kwiecień 2011 - 11:29

No nic, za faworytow nikt nas nie uwaza, ja tez patrzac racjonalnie nie widze wiele argumentow przemawiajacymi za Montreal'em, ale oczywiscie jako ich fan licze na niespodzianke podobna jak rok temu.

Nic to... akurat tej druzynie to nie przeszkadza, a jesli Nas zlekcewaza to tylko plus dla Nas.

Bedzie ciezko przede wszystkim dlatego, ze Bruins na pewno zrobia pozytek ze swojego zbojowania. Gra bedzie na pewno na granicy zrobienia komus krzywdy i pytanie tylko czy bedziemy w stanie odpowiedziec rownie ostro i twardo na bandach.

Poza tym bedziemy musieli zagrac bardzo odpowiedzialnie w obronie, wiec trzeba bedzie przytemperowac Subbana z tymi jego radosnymi wlotami w tercje przeciwnika. Odpowiedzialnosc w parze z dobrym wyblokiem plus wysoka forma Careya powinny byc kluczem do sukcesu.
Jesli chodzi o atak to mnie bardzo cieszy wzrost formy Kostiego, Darche`a, Poluliota i Gionty oraz brak respektu przed przeciwnikiem, widoczny u Naszych mlodych. Jest to jasny znak pewnego ogrania sie w realiach NHL.
Jesli do tego dojdzie taki Cammalleri, jakiego moglismy ogladac rok temu to nikt nie moze byc pewny wygranej z Habs.

Rok temu udowodnilismy, ze potrafimy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by udowodnic to i teraz.

Dzisiaj oczywiscie schowalem golarke gleboko do szuflady, mam nadzieje, ze nie bedzie mi potrzebna do czerwca.

Pozdrawiam i GO Habs GO!

Użytkownik Butryk edytował ten post 14 kwiecień 2011 - 11:31

http://www.dws-xip.pl/

http://www.apokalipsa-wolow.pl/

Dołączona grafika

#15 Maurice

Maurice

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisano 15 kwiecień 2011 - 01:01

Swietna 1 tercja Habs. Gionta dalej w streaku. Bardzo dobra gra w oslabieniu. Troche glupie kary ale nie ma co narzekac. Jestesmy narazie szybsi i bardziej zdyscyplinowani a wiec to na czym nam zalezalo i przypomina sie ostatnie PO. Nie ma w tym przypadku. Jak narazie Bruins nie potrafia nam zagrozic. Zobaczymy co Julien z nimi zrobi w przerwie. Mysle, ze 2 bramka dla nas dobije Bruins dzis.

GO #mtl GO
Nos bras meurtris vous tendent le flambeau, à vous toujours de le porter bien haut.Dołączona grafika

#16 Mack

Mack

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisano 15 kwiecień 2011 - 01:35

B's przebudzili sie po przerwie. Price w gazie. Koncentracja godna podziwu. Teraz mecz wyglada jak typowe PO...

Bardzo jestem zadowolony z naszych jak dotad. Odpowiedzialnie i solidnie w obronie. Troche za malo strzalow, ale generalnie bardzo duzy plus. Oby tak dalej.

GO HABS, GO!!!

#17 qlukovski

qlukovski

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Interests:NHL, NBA, NFL i teologia
  • UZ:Mario Lemieux
  • UD:Pittsburgh Pengiuns
  • GG:3450328

Napisano 15 kwiecień 2011 - 02:07

wyglada na to, ze Price godnie zastapi Halaka w tych PO. Bramka Habs po ewidentnym bledzie Kaberle, ktory zostawil Gionte pod bramka. Po za tym jednym bledem Boston naprawde dobrze gra w defensywie, aczkolwiek pare kontratakow dalo im sie we znaki, jednak Thomas rowniez w swietnej dyspozycji. Co prawda obu bramkarzom zdarzyly sie potezne babole, ktore przy odrobinie skutecznosci napastnikow mogly zakonczyc sie golami, ale to wypadki przy pracy. Gorzej w Bostonie z ofensywa, co prawda caly czas szturmuja bramke Habs, ale ataki te wygladaja wedlug schematu: "podaj do Chary, a nuz strzeli, a jak sie nie uda, to moze na dobitke sie trafi". Mieli swietna okazje kiedy to Marchand spudlowal majac open net, ale po za tym, to wszelkie strzaly na bramke Price'a nie stanowia wiekszego zagrozenia. Nie mniej uwazam, ze jesli w trzeciej tercji dalej Boston bedzie tak atakowal jak w drugiej, to w koncu cos musi wpasc. Nie sadze jednak ze zdarzy sie to w PP, bo jak dotad obie druzyny kompletnie nie radzily sobie w tym elemencie.
Co do PP, to ewidentny blad pasiaka, ktory nie podyktowal kary przeciw Habs, kiedy grali w oslabieniu, Boston mogl miec kilkanascie sekund gry 5 on 3, i kto wie czy w koncu nie zostalby wykorzystany skutecznie strzal Chary.
Czy Kostitsyn kontynuuje gre po tym zablokowaniu strzalu Chary w pierwszej tercji?

#18 Maurice

Maurice

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 759 postów

Napisano 15 kwiecień 2011 - 02:28

Czy Kostitsyn kontynuuje gre po tym zablokowaniu strzalu Chary w pierwszej tercji?

Tak podobnie Moen. A dzis sluchalem w radio o tym by uwazac na kostki przy strzalach Chary.

#19 Mack

Mack

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisano 15 kwiecień 2011 - 02:56

Tak szybko: piekne zwyciestwo. Mecz jako taki, pewnie nie mogl sie podobac, ale wygrana fantastyczna.

Zagralismy na luzie, bez szczegolnych bledow w obronie. Kary troszke glupie, ale Boston w PP nie potrafil niczego sensownego sklecic. Podobnie jak my zreszta. Moim zdaniem Bruins bardzo sie szarpali. Chara duzo strat. Lucic licho. Generalnie bez pomyslu i w kluczowych momentach bez skutecznosci. IMO, w ogole nie weszli w ten mecz.

U nas w zasadzie wszystko zagralo poprawnie. Price rewelacyjny: jak bryla lodu, bez kompleksow, wyluzowany. Tak to ma wlasnie byc.

Teraz trzeba z tego zwyciestwa wyciagnac wnioski. Przede wszystkim za malo ognia z przodu i czasem za szybkie cofanie sie gleboko i formowanie "obrony okreznej". Tak nie mozna, bo w koncu trafi sie taki babol, ze nawet Price nie wyratuje i moze byc przykro. Julien (uwielbiam go w takim nastroju jak dzisiejszy) na pewno wnioski wyciagnie. Trzeba dzialac proaktywnie i wyprzedzac posuniecia przeciwnika. Mumia JM powinien dac rade. Mysle, ze trzeba odwaznie w ataku. Nie wolno tez pozwalac tak sie wozic Bruins po naszej tercji. Kaberle mial taki przejazd w poprzek (generalnie, a szczegolnie przy pierwszej bramce, zachowywal sie jak jezdziec bez glowy). Wzmocniony atak i bardziej uwazna obrona. Price nie jest omnipotentny, a nie mozna zakladac, ze Bruins cala serie beda impotentni.

Special forces dali troche ciala. Licze na poprawe. Zdecydowana.

Ciesze sie niezmiernie, ale w euforie nie mozna popadac. Nalezy wziac pod uwage jedno z praw Murphy'ego - jesli natarcie rozwija sie pomyslnie, to znaczy, ze wchodzimy w zasadzke :) Dlatego JM musi przegrupowac swoich operatorow w taki sposob, zeby tym razem zrolowali obrone Bruins, a nie tylko czekali na punktowe uderzenia w postaci kontr.

Pieknie sie zaczelo :D

GO #mtl GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Maurice: dziekuje za wymiane uwag o meczy w czasie rzeczywistym :)

#20 Butryk

Butryk

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • Interests:NHL, Historia II Wojny Swiatowej, Muzyka.
  • UZ:Alexander Radulov, Miko Koivu.
  • UD:Montreal Canadiens, Minnesota Wild

Napisano 15 kwiecień 2011 - 07:07

Witam.

Duzo trafnych ocen juz tu padlo, wiec nie ma sensu sie dublowac.

Dodam tylko, ze zostaly zachowane te warunki, ktore wymienilem w pierwszym swoim poscie (nie wszystkie oczywiscie ale wiekszosc na pewno). Bylismy skupieni, ostrozni, w pierwszej tercji gralismy swietnym pressingiem a odpowiedzialnie przez caly mecz. Hokej jest oczywiscie za szybka gra by miec kontrole nad wszystkim i w kazdym momencie... oczywiscie zdarzaly sie Nam bledy, ale liczy sie wrazenie ogolne.
Mielismy kontrole nad tym spotkaniem, jednak trzeba tu powiedziec, ze Bruins bardzo Nam w tym pomogli. Ale to dobrze... mielibysmy kapitalna sytuacje gdybysmy wyjechali z Bostonu z dwoma wygranymi.

Pozdrawiam i GO HABS GO!
http://www.dws-xip.pl/

http://www.apokalipsa-wolow.pl/

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych