Skocz do zawartości

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  Hellraiser : (22 marzec 2019 - 09:19 )

No i Flames jako pierwsi na Zachodzie w PO :D ;D

@  Hellraiser : (22 marzec 2019 - 09:18 )

Taki fajny sezon...indywidualne wyniki graczy jak w polowie lat 90-tych...szkoda że na forum hula wiatr...

@  iks : (19 marzec 2019 - 08:50 )

jest i week 25 :)

@  iks : (13 marzec 2019 - 08:20 )

week 24 można już typować :)

@  iks : (04 marzec 2019 - 05:59 )

zaczynamy typowanie w LT w marcu :)

@  iks : (20 luty 2019 - 06:32 )

można już typować ostatni tydzień lutego w naszej LT :)

@  iks : (07 luty 2019 - 09:04 )

jakaś hokejowa książka powinna się znaleźć ;)

@  iks : (07 luty 2019 - 09:03 )

a jeśli chodzi o nagrodę to zastanowimy się nad jakąś jeśli frekwencja będzie odpowiednia :D

@  iks : (07 luty 2019 - 09:03 )

week 20 dostępny do typowania :)

@  spursik : (07 luty 2019 - 11:46 )

Jest jakaś nagroda przewidziana :smile: bo niewiem czy się starać

@  iks : (05 luty 2019 - 09:31 )

jeśli coś źle policzyłem, prośba o info :)

@  iks : (05 luty 2019 - 09:31 )

OK, podsumowanie LT w odpowiednich tematach na forum :)

@  iks : (02 luty 2019 - 10:09 )

podliczenie LT w przyszłym tygodniu :) ale jesteście w gorącej wodzie kąpani :D

@  Tymg : (01 luty 2019 - 06:08 )

Panie iks znowu Pan milczy, gdy pada pytanie o klasyfikacje ligi typerów.

@  spursik : (30 styczeń 2019 - 09:04 )

Czy jest sens typować w Lidzę Typerów? Bo już mamy prawie luty i cisza co do poprzednich miesięcy! Jakaś klasyfikacja albo coś podobnego

@  iks : (22 styczeń 2019 - 08:45 )

zapraszam do zabawy w Lidze Typerów - obstawiamy zwycięzców w All-Star Game 2019! http://forum.nhl.com...?showtopic=7574

@  iks : (01 styczeń 2019 - 11:09 )

witajcie w Nowym Roku! Wszystkiego dobrego :)

@  Paolo : (04 grudzień 2018 - 09:09 )

Szkoda, że tak późno, liczyłem na 20-21. Ciekawe jaka będzie nazwa, wśród faworytów jest Seattle Kraken :D

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

ciekawe czy drużynę NBA też przywrócą w Seattle ;)

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

i będzie drużyna w Seattle od sezonu 2021-22 :D

Zdjęcie

Runda 1: Philadelphia Flyers (2) - Buffalo Sabres (7)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#1 Casefikis

Casefikis

Music City Miracle

• Administrator
  • PipPipPip
  • 1170 postów
  • UD:Nashville Predators

Napisano 10 kwiecień 2011 - 10:46

Dyskusja na temat rywalizacji Philadelphia Flyers z Buffalo Sabres.

Quebec Quails (2005-2014)
Owieczkin - Crosby - Hossa, Weber - Karlsson, Rinne

#2 kolodin

kolodin

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • UZ:Ryan Miller, Z.Parise, I.Kovalchuk
  • UD:USA Team, New Jersey Devils
  • Liga Typerow: Konferencja Poludniowa / Dywizja Bielsko-Krakowska

Napisano 10 kwiecień 2011 - 01:41

Tabela Eastern Conference przemawia jednoznacznie za Flyers, jednak gdyby spojrzec na ostatnie mecze obu zespolow, to ten poglad od razu wywraca sie do gory nogami. Flyers koncowke sezonu mieli bardzo slaba, klepal ich praktycznie kto chcial, malo tego, stracili niemal pewne zwyciestwo w konferencji na rzecz Capsow. Oprocz tego, stracili tez, tutaj pokusze sie o pewne stwierdzenie, latwiejszego rywala w pierwszej rundzie. Zamiast grajacych w kratke Rangersow musza sie zmierzyc z Buffalo, zespolem, ktory niedawno zyskal nowego wlasciciela, ale przede wszystkim z zespolem, ktory ostatnio gra w sposob bardzo widowiskowy i skuteczny. Zreszta niedawno Szable pokonaly Lotnikow i jesli Flyers nie poprawia swojej gry, ow wspomniany mecz moze okazac sie za pare dni prognoza tej serii. Na ta chwile Buffalo jest w stanie wygrac nawet w 4 grach. Jednak, nie ludze sie, Lotnicy na pewno sie zmobilizuja.

Wobec nieobecnosci w PO Devils na wschodzie bede kibicowal Buffalo, glownie z sympatii do Ryana Millera. Szablom po szalenczym wyscigu do PO na pewno nie zabraknie motywacji, aby wciaz wygrywac. Kluczowa role powinien odegrac tez sam Miller. Jesli tylko zagra na poziomie z Olimpiady, Szable przejda Lotnikow bez wiekszego problemu.

Moj typ 4-1 dla Sabres.

145546081_crop_650x440.jpg?1339984906

#3 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów
  • UZ:Miikka Kiprusoff
  • UD:Calgary Flames
  • GG:10875047

Napisano 10 kwiecień 2011 - 01:53

Podczas tej rywalizacji takze bede kibicowal Sabres i sadze, ze to oni wyjda zwyciesko z tego pojedynku, aczkolwiek nie w takim stosunku jaki napisales. Sadze, ze bedzie 4-2 albo 4-3. Bardzo ciekawi mnie jedna rzecz podczas tego starcia, mianowicie jak sprawdzi sie Bobrovsky. W sezonie zasadniczym pokazal sie z jak najlepszej strony, ale PO to nie RS. Z pewnoscia spadnie na niego duza presja i jestem ciekawe jak sobie z nia poradzi. To w koncu jego pierwszy sezon w NHL. Zywie ogromna nadzieje, ze Szable wyeliminuja ubieglorocznych finalistow juz w 1 rundzie ;)

Go Sabres Go !!

Użytkownik Jarna edytował ten post 10 kwiecień 2011 - 01:54

#4 Orchi

Orchi

Stars fan

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1207 postów
  • Interests:Sport, Muzyka, Motoryzacja, Książki
  • UZ:Dats, Fiddler
  • UD:Stars
  • GG:2358121

Napisano 10 kwiecień 2011 - 08:34

Powiem szczerze, ze jako iz sympatyzuje z Sabres marzylem wrecz o tym, zeby nie przeskoczyli Canadiens i dostali Flyers, a nie Bruins. Moje marzenie sie spelnilo. Nie wiem dlaczego, ale mam przeczucie, ze z Flyers bedzie 'latwiej' niz w wypadku Bruins. Nie mam nic na poparcie swoich przeczuc (final Flyers w 2010 roku i 2 miejsce w EC)
Dołączona grafika

#5 Ostry

Ostry

THE CHAMPS

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1645 postów
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 10 kwiecień 2011 - 09:44

Masz tyle na poparcie swoich slow, ze w ostatnim czasie grali tak kiepsko, iz o maly wlos nie przegrali dywizji ;)
lemieux-jagr.jpg?d6d592

#6 sab88!

sab88!

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • UZ:Milan Lucic
  • UD:Sabres

Napisano 10 kwiecień 2011 - 10:21

Jezeli Sabres beda w stanie przeciwstawic sie fizycznej grze Flyers (nie tak jak rok temu z Bruins) + forma Miller'a w PO bedzie blizsza temu co widzielismy pod koniec sezonu, a nie z poczatku to bedzie dobrze.

Ogolnie spodziewam sie sporej liczby over'ow, bo i u nas i w Flyers ma kto strzelac bramki. Najwazniejsze, ze nie trafilismy na Penguins.

Użytkownik sab88! edytował ten post 10 kwiecień 2011 - 10:21

#7 Orchi

Orchi

Stars fan

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisano 10 kwiecień 2011 - 10:46

Masz tyle na poparcie swoich slow, ze w ostatnim czasie grali tak kiepsko, iz o maly wlos nie przegrali dywizji ;)

Powiedzialem, ze nie mam NIC na poparcie swoich slow :) i od razu przytoczylem przyklad zeszlorocznego finalu jak i drugiego miejsca w Konferencji :)
Dołączona grafika

#8 Ósmy

Ósmy

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Interests:Sport, muzyka, książki, dziewoje ;)
  • UZ:D. Hasek R. Miller P. Kaleta
  • UD:Buffalo Sabres!
  • GG:3267693

Napisano 11 kwiecień 2011 - 09:31

Kluczowa role powinien odegrac tez sam Miller. Jesli tylko zagra na poziomie z Olimpiady, Szable przejda Lotnikow bez wiekszego problemu.

Moj typ 4-1 dla Sabres.

Widze ze dosc optymistycznie zapatrujemy sie na spotkanie z Flyers. Ryan w ubieglym sezonie robil wieksza furore, ale to nie zmienia faktu ze jest solidna podpora Buffalo, zmienilo sie tylko to, ze na drugiego bramkarza wyrosl Johnas Enroth, ktory w tym sezonie takze pokazal sie z calkiem niezlej strony. Trzeba przyznac, ze ostatnia prosta mielismy naprawde imponujaca i jesli utrzymamy ten styl, jednoczesnie poprawiajac gre w defensywie, to kto wie, moze Lotnicy zakoncza ten sezon o wiele wczesniej niz sie na pewno spodziewaja. Tym bardziej ze koncowke mieli zgola odmienna od Sabres.

Powiem szczerze, ze jako iz sympatyzuje z Sabres marzylem wrecz o tym, zeby nie przeskoczyli Canadiens i dostali Flyers, a nie Bruins. Moje marzenie sie spelnilo. Nie wiem dlaczego, ale mam przeczucie, ze z Flyers bedzie 'latwiej' niz w wypadku Bruins. Nie mam nic na poparcie swoich przeczuc (final Flyers w 2010 roku i 2 miejsce w EC)

Ja z kolei po cichu liczylem na spotkanie z Bruins, i tym samym rewanz za ubiegly sezon, z tym ze to nie Szable wystepowalby teraz w roli faworytow. Jedno jest pewne na pewno byloby ciekawie, z kim jak z kim ale mecze z Bostonem zawsze elektryzuja mnie szczegolnie. Ale nie ma co gdybac gramy z Flyers i to na ich wyeliminowany skupic sie trzeba, pierwszego meczu niestety nie zobacze, jednak kolejne z dobra (oby) gra #buf-tomi juz na pewno ;)

#9 King Mercury

King Mercury

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • UZ:Claude Giroux
  • UD:Philly
  • GG:4869459

Napisano 12 kwiecień 2011 - 11:01

Ja obstawiam 4:0 dla Philly.
No, moze 4:1.
Dla mnie chlopaki po prostu olaly koniec sezonu bo i tak awans mieli w kieszeni. Teraz bedzie czas na prawdziwe granie dlatego nie daje wiekszych szans Szablom.
nasze zycie jest tym co zen uczynia nasze mysli

Marek Aureliusz

#10 Lobo

Lobo

Hockeywood

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • UZ:Doughty, Kopitar
  • UD:Los Angeles Kings

Napisano 12 kwiecień 2011 - 11:08

Ja rowniez obstawiam awans Lotnikow. Jednak nie sadze zeby skonczylo sie w 4 czy 5 meczach. Sabres w ostatnim czasie imponuja i wchodza do playoffs w niezlym gazie...ale ostatnich porazek #phi nie traktowalbym zbyt powaznie bo napewno nie grali na 120%. Zapowiada sie bardzo ciekawa seria w ktorej powinien dominowac ofensywny przyjemny dla oka hokej :) .

#11 jezzo

jezzo

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • UZ:Giroux
  • UD:Flyers

Napisano 12 kwiecień 2011 - 10:41

Koncowka sezonu byla w wykonaniu Flyers dramatyczna, ale mam nadzieje, ze to bylo celowe zluzowanie posladow, aby przygotowac sily na Wielkie Granie. Lotnicy w poprzednich dwoch sezonach juz udowodnili, ze to prawdziwy playoff team, i to doswiadczenie powinno zaprocentowac. Nie odwaze sie na zaden prognostyk, zobaczymy pierwszy mecz i co zagra Philadelphia - wtedy wszyscy bedziemy madrzejsi w temacie tej serii.

#12 Ostry

Ostry

THE CHAMPS

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1645 postów
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 12 kwiecień 2011 - 11:04

Lotnicy w poprzednich dwoch sezonach juz udowodnili

No szczegolnie dwa lata temu :p
lemieux-jagr.jpg?d6d592

#13 King Mercury

King Mercury

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • UD:Philly
  • GG:4869459

Napisano 13 kwiecień 2011 - 02:34

Dla mnie jedyna niewiadoma jest postawa w bramce. Bobrowski to dla mnie wielka zagadka, z kolei Boucher nie ma mojego pelnego zaufania.
nasze zycie jest tym co zen uczynia nasze mysli

Marek Aureliusz

#14 sab88!

sab88!

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 02:24

Flyers dzis bez Prongera
Sources: Flyers won't have Pronger for Game 1 against Sabres

#15 frankcastle

frankcastle

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • UD:Philadelphia Flyers
  • GG:7488022

Napisano 14 kwiecień 2011 - 09:58

Ku memu zdziwieniu nie zagra rowniez Zherdev. Szanse natomiast otrzymal Carcillo. Srednio podoba mi sie ta decyzja, ale niech juz bedzie. Richards tez ostatnio nie pojawil sie na lodzie z druzyna, ale dzis, na szczescie, zagra :)
Tak naprawde ten mecz pokaze czego mozemy sie spodziewac po tej serii. A wszystko zalezy od tego jak zagraja Lotnicy. Czy tak jak na poczatku sezonu, czy moze tak jak grali w ostatnich 20 meczach. W przypadku pierwszej opcji 4:1 Flyers. W przypadku drugiej 4:3 Sabres. Ja osobiscie jestem pozywywnie nastawiony. Mimo, ze nie ma Prongera to nasza obrona wciaz wyglada slicznie. Ponadto Sabres to druzyna strasznie szybka i dynamiczna i mialbym obawy, ze Prongs po prostu czasem nie nadazy. Mimo to oczekuje jego powrotu na mecz nr 2 :)
No nic, widzimy sie o 1:30 ;)

1379321_533724236719530_1684822098_n.jpg

#16 Orchi

Orchi

Stars fan

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 11:23

Jezeli Szable awansuja, w drugiej rundzie prawdopodobnie zagra Derek Roy :) (sabres.nhl.com)
Swietna wiadomosc, jednak zeby miala ona jakakolwiek wartosc trzeba wygrac serie. Najlepiej zaczac od zwyciestwa juz dzis. Do meczu jakies poltorej godziny. W tym roku juz raz udalo sie wygrac w Wells Fargo Center (swoja droga, dlaczego to juz nie "Wachovia center"?)
Dołączona grafika

#17 frankcastle

frankcastle

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • UD:Philadelphia Flyers
  • GG:7488022

Napisano 15 kwiecień 2011 - 03:26

Po pierwsze przyznam sie - nie mam szczescia do druzyn ktorym kibicuje, i tak: Flyers, AS Roma, Ruch Chorzow, Polska (:p) etc.

Ogladalem mecz z przeskokami miedzy opieka nad synem. To co widzialem potwierdzilo moje obawy. NIe chodzi tu o samo spuszczenie pary. Darlismy lod na miare playoff, ale wydaje mi sie, ze LaViolette nie jest odpowiednim trenerem dla Nas. Dzis wygladalismy jak banda utanentowanych graczy z podworka wzietych do druzyny i ktora gra co jej mozg zakomunikuje, bez jakiejkolwiek opracowanej strategii. Gdzie te 80pkt Richardsa i Cartera? Versteeg ktory mial robic furore znika gdzies w cieniu. Gdzie ta H-B-L Line? To nie wina graczy. Przeciez zaczynajac sezon mielismy rzadzic i dzielic. Ta sytuacja nas zaskakuje, ale tylko pozornie. Bo spojrzmy - narzekamy i martwimy sie o to jak spisza sie nasi bramkarze. Ale wystarczy spojrzec w statystyki by wiedziec, ze nie tu tkwi problem. Bobrowski dzis nie do zajechania. Odsunelismy uwage od zarzadzajacego efektem druzyny - trenerem i "specjalistow special team".
Powiedzmy sobie szczerze. Ta seria to ostatni etap naszego sezonu bo nic nie wskazuje na zmiany. Nie wykorzystujemy tylu przewag, gry 5v3. I dobrze, trzeba opamietac zarzad.
Ode mnie to tyle :) Milej Wam, kibice Sabres, nocki! :) (:/)

Użytkownik Dziobak edytował ten post 15 kwiecień 2011 - 07:23

1379321_533724236719530_1684822098_n.jpg

#18 sab88!

sab88!

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisano 15 kwiecień 2011 - 10:39

Na plus:
*Miller
*PK
*linia Gerbe-Gaustad-Kaleta i to nie tylko za bramke
*swietna gra pod wzgledem fizycznym, szczegolnie Kalety Flyers chyba zapomnieli, ze majac go na lodzie trzeba miec glowe w gorze i pare razy zostali skarceni
*Gragniani - w ogole nie tesknie za Leopoldem

Na minus:
*Montador
*PP wygladal zalosnie
*brak jakiegokolwiek zagrozenia ze strony 1 linii Vanek-Connolly-Pominville
*1 tercja
*gra w strefie obronnej Flyers
*Gerbe mogl w ostatnie akcji oddac Gaustadowi na 2:0 :-)

Ogolnie Sabres zagrali inaczej niz w RS. Zespol byl cofniety, za wyjatkiem linii Gaustad'a nie bylo ataku forecheckingiem, a czekali na Flyers w strefie neutralnej, a nawet na wlasnej niebieskiej. Ograniczylo to znacznie sytuacje bramkowe dla Philadelphi w grze 5v5, ale my mielismy ich jeszcze mniej. W pierwszej tercji chyba ani razu nie wymienilismy wiecej niz 1-2 podan w strefie gospodarzy - wejscie z atakiem, strzal z gownianego konto, Bobrovsky lapie/wypluwa krazek i wracamy do obronny.

Mimo jednej bramki i dlugiej 2 tercji przez ktora mecz skonczyl sie juz po 4 ogladalo sie super. Do jutra !

edit: I tez dziwie sie decyzji Carcillo za Zherdev, myslalem, ze nr.13 bedzie probowal podostrzyc gre, ale nic takiego nie mialo miejsca ogolnie - dostal 6 minut gry przy ktorych byl bardzo cichy. Chyba lepiej bylo grac ruskim, szczegolnie, ze ostatnio w linii z Giroux gral calkiem niezle

Użytkownik sab88! edytował ten post 15 kwiecień 2011 - 10:45

#19 zuzel2003

zuzel2003

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • UZ:R.Miller, D.Hasek, T.Ennis
  • UD:Buffalo Sabres
  • GG:3691562

Napisano 15 kwiecień 2011 - 12:25

..no ladnie to wyszlo ale kazda z druzyn mogla to wygrac...Miller fenomenalny, oby taka forme utrzymal...jak tak to sie wszystko utrzyma to 7 meczy jak nic....i nie odwaze sie przewidywac kto wygra...oczywiscie mam nadzieje ze Sabres..:)....no to do soboty...:)..
.....co dzien budze sie przystojniejszy, ale dzisiaj to juz przesadzilem... :) ...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#20 kolodin

kolodin

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • UZ:Ryan Miller, Z.Parise, I.Kovalchuk
  • UD:USA Team, New Jersey Devils
  • Liga Typerow: Konferencja Poludniowa / Dywizja Bielsko-Krakowska

Napisano 15 kwiecień 2011 - 03:05

Po pierwszym meczu sprawdzaja sie moje przypuszczenia, Ryan Miller wyczynia cuda w bramce Sabres i jest glownym ojcem wczorajszego sukcesu. Jednak skutecznosc ofensywy tez nie powala i ciezko liczyc, zeby Miller jechal na SO przez cala serie. Jest to wiec podstawowy element do poprawy. Pieknie byloby wygrac drugi mecz na wyjezdzie. To by postawilo zespol w wyjatkowo dobrej sytuacji. Licze na Miller cud numer 2 i w dalszej perspektywie awans do nastepnej rundy, choc pierwszy mecz pokazal, ze ta seria bedzie niezmiernie zacieta.

145546081_crop_650x440.jpg?1339984906

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych