Skocz do zawartości

Zdjęcie

Finał Konferencji: St Louis Blues (2CEN) vs San Jose Sharks (3PAC) 2 - 4

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Linux_Fan

Linux_Fan

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Interests:Widzew Łódź
    FC Barcelona
    Pittsburgh Penguins
  • UZ:Mario Lemieux
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 24 maj 2016 - 07:00

Zanosi się na pierwszy w historii klubu SCF dla ekipy z San Jose, bo trudno sądzić, aby Blues zagrali na wyjeździe drugi taki mecz, jak G4.

Użytkownik Linux_Fan edytował ten post 24 maj 2016 - 07:08

Zarejestrowany uzytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

Mario Lemieux moments
stanley_cup.gif 1991, 1992, 2009, 2016

#22 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3382 postów
  • Interests:HOCKEY!
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues
  • UZ:Mats Sundin #13 C
  • UD:Toronto Maple Leafs
  • Liga Typerow: retired

Napisano 24 maj 2016 - 01:59

Kilka spostrzeżeń ode mnie jeśli chodzi o game 5:

- jak masz mecz na styku to liderzy muszą pokazać, że po to są liderami... porównajmy Pavelskiego i Tarasenke, no własnie nie było co porównywać... Rosjanin się musi dużo nauczyć jeszcze...

- z takim PK jak w drugiej tercji Blues nie mają prawa wygrać Stanley'a.. a już bramka na 3:3 gdzie Pavelski został zostawiony na środku lodu sam to kryminał...

- pisałem to już we wcześniejszych seriach i będę się powtarzał - z taką "kontrolą" gry także nie ma szans zdobyć Stana.. zarówno z CHI jak i z DAL serie udawało się przejść, ale ile można tracić prowadzenie w meczu i nie brać za to odpowiedzialności? mając 2:1 i 3:2 nie dajesz sobie wydrzeć wina u siebie w tak ważnym meczu.. 

- nie wiem co jest powodem tego że w game 4 była agresja, szybkość, zaciętość i to dotyczyło każdego elementu, wczoraj tego zupełnie nie było widać... przekłada się to m.in. na to, że Sharks mieli momentami hektary wolnego miejsca.. tak na dobrą sprawę gdyby nie Allen i brak skuteczności to Sharks mogli sobie ten mecz ułożyć w pierwszej tercji... a już najbardziej drażniło nie zakrywanie shoting lanes, co przy takim teamie jak SJS i graczach tak dobrze grających przed bramką jak Big Pavelski kończy się tragicznie.. chodzi m.in. o GWG (co robił Pietrangelo przy tym golu?), ale też o bramkę na 0:1, kiedy Vlasic miał czas żeby wcelować sobie z lewej strony licząć na tip-in Hertla (kto wie czy go nie było nawet)... 

- z podziwem patrzę na to jak Burns dorósł do roli lidera defensywy SJS i kompletnego obrońcy... kilka lat temu nieraz szydzono z jego błędów w d-zone... w tym momencie jak widzę go na lodzie to czuję niepokój, bo wystarczy jedno jego podanie, jeden strzał i może być gol dla SJS.. a w d-zone się naprawdę ogarnął.. 

- Fabbri is a beast.. strasznie podobał mi się ten wybór w drafcie i skoro tego chłopaka stać na takie rzeczy już teraz to może być chyba tylko lepiej.. 

- szacunek dla Brouwera za to jak gra w tych playoff, szczególnie w seriach z DAL i SJS.. jak patrzę choćby na Stastny'ego i jego regular-season hockey za 7 baniek to tym bardziej doceniam pracę na całym lodzie Troy'a.. 

pytanie za 100 pkt - Allen czy Elliott w game 6? Czy jest jakaś szansa wrócić do Missouri po takim meczu?

Maple Leafs PL na facebooku

"I miss going to the rink, the new season, I miss driving to the ACC with a knot in my stomach before a big game. But the thing I miss most are the people in Toronto. The spirit that lives in the city, people who care about each other and their Leafs. No fans are more passionate about their team. For me to play the sport I love in the hockey capital of the world, I wouldn't trade those memories."

#23 VanDyken

VanDyken

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • UZ:Couture, Datsyuk
  • UD:Sharks, Red Wings

Napisano 24 maj 2016 - 02:37

Mecz stulecia się zapowiada dla Rekinów. Czas zatrzymać ten rollercoaster nastrojów i wbić do finału mając parę dni na złapanie oddechu. Niby czwartek wolny, i można powalczyć w nocy, ale jest jakaś reguła, że jak oglądam na żywo to w plecy... Co tu robić?
A co do BB - niezaprzeczalnie jest to najlepszy ofensywny obrońca NHL w tym sezonie, miał też wyjątków dużo spektakularnych akcji w obronie, ale imho ilość kosztownych strat to nadal spory problem Chewbbiego. Za to bardzo dobrą serię rozgrywa niedoceniany Braun - w parze z MEV prawie niedo przejścia

#24 bury301

bury301

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • UZ:S.S
  • UD:NJD

Napisano 24 maj 2016 - 08:14

JJakos nigdy za SJ nie przepadałem no zachodnie wybrzeze i Thornton ;) Ale ostatnio sie to zmieniło Fajne chłopaki brodate ;) Thorntona zaczałem doceniac ;) No i oczywiscie PdB ;) szanse ma na kolejny finał w ciagu 4 lat  odmienił troche Sj napewno  i jeszcze Paul Martin ex devil fajnie jak by zdobył Stana 

Jeszcze w ekipie Hedberg i Nabokov super paczka

Użytkownik bury301 edytował ten post 24 maj 2016 - 08:34

#25 Credens

Credens

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • UZ:Parise,Elias
  • UD:Devils,Sharks

Napisano 24 maj 2016 - 11:44

JJakos nigdy za SJ nie przepadałem no zachodnie wybrzeze i Thornton ;) Ale ostatnio sie to zmieniło Fajne chłopaki brodate ;) Thorntona zaczałem doceniac ;) No i oczywiscie PdB ;) szanse ma na kolejny finał w ciagu 4 lat  odmienił troche Sj napewno  i jeszcze Paul Martin ex devil fajnie jak by zdobył Stana 

Jeszcze w ekipie Hedberg i Nabokov super paczka

No i nie zapominaj o Zubrusie  :wink:

Dołączona grafika

#26 tomek szczepan

tomek szczepan

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • UZ:Sidney Crosby
  • UD:PITTSBURGH PENGUINS

Napisano 26 maj 2016 - 04:58

Gratulacje dla Sharks za pierwszy finał w historii organizacjii :) Teraz czas by tam dołaczyli Pens takie pobożne życzenia :)

#27 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3382 postów
  • Interests:HOCKEY!
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues
  • UZ:Mats Sundin #13 C
  • UD:Toronto Maple Leafs
  • Liga Typerow: retired

Napisano 26 maj 2016 - 06:45

Taka mnie refleksja po tym meczu naszła - świat już nie jest taki sam po dzisiejszym poranku, nigdy już nie będzie.. Sharks w finale SC? Sharks? so once again, do you mean Sharks?  ;)

mój typ na 4-2 w tej serii się sprawdził, wróżbita Maciej nie ogarnął jedynie team'ów..

Dziobs & Rekiny - gratulacje... dziwna ta seria była, w większości meczów jak już ktoś łapał wiatr w żagle to nie dawał rywalowi szans I wygrywał dość pewnie (wyjątek game 1)...

Jestem bardzo ciekawy tego kto awansuje ze Wschodu... jeśli to będzie Pittsburgh to mam takie przeczucie że to nie do końca dobrze dla SJS (tym bardziej, że będę trzymał za Pens :) - fajnie byłoby zobaczyć uśmiechniętego Kessela po tych wszystkich dołujących latach w TO), a jeśli Tampa to myślę że powinno być mimo wszystko troche łatwiej (wtedy szczerze będę życzył SJS powodzenia)..

-----------------

Hitch:

I see the devastation in our locker room. Guys aren't even able to speak. They need their space with each other. They’ve bonded together better than any team I’ve coached in 10 years.

Ten sezon to był duży krok do przodu, Blues idą  w dobrym kierunku. Nie ma co załamywać rąk, a przede wszystkim trzeba wziąć się za uporządkowanie składu... ruchów nie musi być dużo, ale przed Armstrongiem (bądź nowym GM?) kilka kluczowych decyzji by ten zespół był jeszcze lepszy... myślę, że przede wszystkim goalie (Husso potrzebuje jeszcze troche czasu ;) a Allen jak chłopaka lubię tak nie widzę w nim człowieka prowadzącego ten zespół do mistrzostwa), pozbycie się kontraktów graczy którzy zawodzą (Stastny, może też Jay-Bo) i jakiś porządny shutdown-D bo tego przede wszystkim zabrakło.. ten team przez minimum kilka najbliższych lat regularnie będzie walczył w playoff, a rozsądne ruchy mogą dać upragniony, pierwszy Puchar...

thank you #stl

Maple Leafs PL na facebooku

"I miss going to the rink, the new season, I miss driving to the ACC with a knot in my stomach before a big game. But the thing I miss most are the people in Toronto. The spirit that lives in the city, people who care about each other and their Leafs. No fans are more passionate about their team. For me to play the sport I love in the hockey capital of the world, I wouldn't trade those memories."

#28 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • UZ:Vincent Lecavalier
  • UD:Tampa Bay Lightning

Napisano 26 maj 2016 - 08:01

Dołączam też swoje gratulacje. #sjs grali na tyle dobrze, że poszły za tym rezultaty i jest finał :smile: Jeśli do pary dołączy #pit - życzę San Jose pierwszego w historii pucharu, jeśli #tbl - liczę na dobre widowisko z obu stron :cool2:

#29 VanDyken

VanDyken

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • UZ:Couture, Datsyuk
  • UD:Sharks, Red Wings

Napisano 26 maj 2016 - 04:38

:banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana:

Nie wiem, jak inni trzymający kciuki za #sjs, ale ja prawie zszedłem w końcówce... Cały mecz właściwie pod kontrolą, a tu mało brakło do dramatu (bo jak inaczej nazwać ewentualne wyrównanie przez Nutki?). Ale Logan nie pozwolił zepsuć święta i przypieczętował EN-erem swoją bardzo dobrą grę w całej serii i w ogóle PO (zwłaszcza godna nominacji do 3Stars fenomenalna asysta do Warda, która wydawałoby się już ustawiła mecz). To, że Couture jest najlepiej podającym graczem fazy pucharowej obrazuje, jak bardzo dojrzał jako napastnik, bo jeszcze niedawno bywało, ze drażniło mnie jego pragnienie zaliczenia bramki i strzelanie z każdej niemal pozycji.

Wielkie graty dla chłopaków, ja po poprzednim sezonie zwątpiłem, już, że ta ekipa cokolwiek osiągnie, a tu jednak - nowy trener i jaka zmiana. Moim zdaniem ogromna zasługa PdB w poustawianiu drużyny i też chyba w naprawieniu psychiki.

Ciekawa ramka na początku meczu była pokazana - statystyki liderów przeciwników #sjs : Toffoli, Forsberg, Tarasenko - wszyscy co najmniej -4, maks 1 pkt (co prawda Tarasenko póżniej się poprawił). Dlatego dziś będę kibicował Tampie, bo parze Vlasic-Braun, na pewno łatwiej będzie zneutralizować Kuczerowa z Johnsonem niż takich Pingwinów, gdzie jak nie Crosby, to może Małkin, a ostatnio najszybciej ktoś z HBK.

Czas się wyspać, a potem :po:

#30 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 934 postów

Napisano 26 maj 2016 - 04:45

Wielkie gratulacje dla Sharks i nie ukrywam, ze będę za nich trzymał kciuki w wielkim finale. Fajnie by było gdyby Thornton z Marleau zdobyli Stana.   

#31 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • UZ:Jagr, Iginla
  • UD:Calgary Flames

Napisano 26 maj 2016 - 05:06

Ja bym nawet zaryzykował stwierdzenie że Sharks są w tym sezonie najlepszą ekipą w całych PO. Więc zasłużenie zagrają o główną nagrodę. Graty

b8292f419548.png

"If you think you are too old to rock'n'roll then you are"

"Born to lose. Live to win"

Lemmy Kilmister  - The Legend

DUMP BROUWER PLEASE !!!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych