Skocz do zawartości

Zdjęcie

Finał Pucharu Stanley'a: Tampa Bay Lightning (2ATL) - Chicago Blackhawks (3CEN)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
181 odpowiedzi w tym temacie

#1 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 01 czerwiec 2015 - 08:00

Temat do dyskusji o finale Pucharu

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#2 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów
  • UZ:Tomas Hertl #48
  • UD:San Jose Sharks

Napisano 02 czerwiec 2015 - 10:18

Rekord w liczbie bramek strzelonych w Finale Pucharu Stanleya wynosi 56 (Canadiens 33 - Blackhawks 23). Co prawda wtedy zrobili to w 6 spotkaniach i ta średnia będzie nie do pobicia. Ale jeśli doszłoby do 7 spotkań i dwóch/trzech dogrywek to jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację, że te 56 bramek padnie. 

W finale spotykają się dwa najmocniejsze personalnie w ofensywie zespoły w lidze. Oba z problemami w defensywie i niepewnymi bramkarzami. Lepszej okazji na obfitujący w finał bramki być nie powinno. Ta seria może być najlepszą reklamą dla NHL, najlepszą okazją aby pozyskać nowych fanów bo jak wiemy niedzielni kibice wolą spotkania kończące się 8-7 niż 2-1. 

Jestem za Lightning - historia zatacza koło - pierwsze obejrzane finały to ich 7-meczowa batalia z Flames. Oby tym razem też mogli jak w 2004 wznieść Puchar u siebie w domu. 

Na koniec - kto według Was powinien po dotychczasowych seriach dostać Conn Smythe? Mój kandydat - Keith. 

Dynasty NHLcompl Fantasy League
Cyclone Taylor Conference

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
C: David Krejci, Mikael Granlund, David Backes, Martin Hanzal
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
RW: Joe Pavelski [A], Wayne Simmonds, Mats Zuccarello, Patrick Sharp
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
G: Cory Schneider, Carey Price, Jonathan Bernier
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

12/13: RS: 11th PO:-               13/14: RS: 2nd PO: Championship
14/15: RS: 2nd PO: Final         15/16: RS: 7th PO: 1st round

16/17:

#3 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 02 czerwiec 2015 - 11:45

Na koniec - kto według Was powinien po dotychczasowych seriach dostać Conn Smythe? Mój kandydat - Keith. 

Jak dla mnie Toews z Blackhawks i Johnson z Bolts. Strzelali masę kluczowych goli w tych PO. Aczkolwiek Keith jest też mocną kandydaturą.

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#4 patiw

patiw

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Interests:IT, Hokej, Brydż
  • UZ:Jonathan Toews
  • UD:Chicago Blackhawks
  • GG:2151333

Napisano 02 czerwiec 2015 - 01:34

Ja myślę, że 1. Keith 2. Toews 3.Johnson. Za taki wysiłek jaki włożył Duncan do tej pory (z bardzo dobrym skutkiem) należy mu się 

#chi Go Hawks ! #chi

POLECAM -> www.blackhawks.pl <- POLECAM

#5 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów
  • UZ:Teemu Selanne, Sami Vatanen, Perry
  • UD:Anaheim Ducks, Suomi

Napisano 02 czerwiec 2015 - 03:12

Dla mnie Keith/Johnson, ale generalnie jestem za docenieniem kogoś ze zwycięskiego zespołu, więc poczekajmy na rozstrzygnięcie, tak samo na to kto wyróżni się w tych najważniejszych momentach...

#6 Slayer

Slayer

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • UZ:Zdeno Chara
  • UD:Boston Bruins

Napisano 02 czerwiec 2015 - 07:24

No cóż, w finale będę trzymał kciuki za Bolts. Może w końcu uda się przywieźć puchar na wschód. Poza tym zachód jest nudny. Niby walka, niby lepsza konferencja a i tak zawsze wygrywa L.A albo Chicago. U nas przynajmniej jakaś różnorodność :p

A tak już zupełnie na serio to widzę szansę dla Lightning w ich ofensywie. Jeśli będą grać mecze na niski wynik, to przegrają. Jeśli natomiast ktoś w tej lidze może iść na wymianę ciosów z Hawks', to są to właśnie panowie z Tampa Bay. Ich odnowiona i coraz bardziej solidna defensywa też może wrzucić swoje trzy grosze i nieraz przechylić szalę zwycięstwa. A chicagowskie granie na 4 obrońców przy ruchliwej i eksplozywnej ofensywie Bolts musi się w którymś momencie zemścić, w końcu nawet Keith będzie miał moment słabości. No i jest szansa na epicki pojedynek snajperów, czyli Stamkos vs Kane. 

Poza tym na uwagę zasługuje rywalizacja bramkarzy. Crawford może regularnym kandydatem do Veziny ostatnio nie jest, ale zna smak zwycięstwa i ma ogromne doświadczenie w PO. Bishop zmierzy się z tym po raz pierwszy. I na 100% będą mecze, w których będzie decydował jeden słabszy gol wpuszczony przez któregoś z tych zawodników. 

No i najważniejsza sprawa dla Tampy. Żadnych dogrywek!

WWW.BRUINSPOLAND.COM-Strona polskich kibiców Boston Bruins

"Wszyscy hokeiści są dwujęzyczni. Znają angielski i przekleństwa."-Gordie Howe

#7 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • UZ:Vincent Lecavalier
  • UD:Tampa Bay Lightning

Napisano 02 czerwiec 2015 - 08:35

Przed rozpoczęciem pierwszej rundy pisałem, że żeby coś ugrać, #tbl musi zacząć lepiej spisywać się na wyjazdach. Życzeniu mojemu stało się zadość, tyle, że teraz do poprawienia jest gra w domu :tongue: Dlatego tej przewagi własnego lodu nie biorę w ogóle pod uwagę, bo jej jakby nie ma. Dotychczas strasznie ,,w kratę" to szło (tylko w serii przeciwko #mon ekipa z Florydy wygrała w Tampie więcej meczów od rywala). Jak chłopaki wrzucą tryb gry z RS w Amalie Arenie i utrzymają passę zwycięskich wyjazdów, tedy o wynik jestem zupełnie spokojny.

Statystki zaczynają mnie już powoli irytować. Ci Amerykanie mają świra na tym punkcie. Brakuje jeszcze tylko ,,Najlepsi strzelcy bramek w przepoconych gaciach w sezonach 1994-2006" i ,,Najlepszy bramkarz mierzący 195 cm i urodzony w Knoxville" :D

Na dłuższą metę nie da się grać czterema obrońcami, a już na pewno nie przeciw tak szybkiej drużynie jak #tbl. W tym elemencie upatruję delikatną przewagę Błyskawic. Z drugiej strony, #chi są bardzo mocni psychicznie i udowodnili, że potrafią wyrównać stan meczu po stracie kilku goli, co jest nie lada sztuką. Tampie w tych PO ta sztuka udała się raz: w g4 z #det. Tutaj + dla ,,Szykago" :cool2:

#8 Gagarin

Gagarin

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • UD:Stoczniowiec Gdańsk

Napisano 02 czerwiec 2015 - 08:48

Toews teraz odpracowywuje Conn Smythe, które 5 lat temu dostał mocno na zachętę ;) A to co Keith odstawia w tym roku w obronie to klękajcie narody. Ja bym dał jemu jeśli Tampa przegra.

#9 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 02 czerwiec 2015 - 10:16

http://www.csnchicag...khawks-fans-out

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

#10 Szymon_87

Szymon_87

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Interests:hokej koleje
  • UZ:Henrik Sedin
  • UD:Vancouver Canucks
  • GG:692644

Napisano 02 czerwiec 2015 - 11:28

Liczę na zacięty finał, ale jednak więcej przemawia za #chi.  #tbl ma silną ofensywę, ale musi ta ofensywa lepiej nastawić celowniki, bo tylu okazji co np. w G7 z #nyr z #chi nie będą mieli - nawet nie ze względu na obronę Hawks ale z tego względu że Toews, Kane i spółka zadbają, żeby mieli znacznie więcej do roboty pod własną bramką, niż to bywało z poprzednimi rywalami. Oczywiście trudno pominąć drogę do finało #chi i #tbl i tutaj zdecydowanie trudniejszą moim zdaniem mieli #chi (chociażby finał konferencji), a mimo to potrzebowali w sumie mniej meczów na silniejszym Zachodzie. No i solidna skądinąd defensywa Tampy jeszcze w PO nie napotkała przeciwnika z taką siłą ognia z przodu jak w #chi  (dla #det od krachu z 2012 i emerytury Lidstroma i paru innych ubytków póki co awans do PO jest sukcesem, #MTL słabł już w końcówce RS, a PO potwierdziły tylko, że najlepszą formę zgubił, a nad umiejętnościami ofensywnymi #nyr to już nawet nie będę się znęcał).

Osobiście to nawet chciałbym, aby Puchar wrócił na Wschód, ale mało widzę ku temu argumentów. Jedyny słaby punkt #chi czyli de facto 4 obrońców jakoś nieszczególnie miał znaczenie w decydujących momentach potyczki z #ana. Jastrzębie zagrały mnóstwo dogrywek i wygląda jakby ta 4 była "nie do zdarcia". Crawford, którego redaktorzy także nie oszczędzali w serii z Ducks w moim odczuciu w pełni udowodnił, dlaczego wciąż jest nr 1 u Hawks (dodatkowo ma motywację - kto wie czy i kiedy znowu zagra o Puchar Stanleya), a ofensywa wciąż mimo wszystko wychodzi na plus dla #chi.

Jak dla mnie dla #tbl oba mecze u nich są absolutnie must win. Jeśli po 2 meczach na Florydzie będzie 1-1 albo 2-0 dla Hawks to nie ma w zasadzie o czym mówić (#chi przegrało słownie jeden mecz u siebie w PO - G3 z #ana).

Stawiam na 4-2 dla Hawks.

#11 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów
  • UZ:Teemu Selanne, Sami Vatanen, Perry
  • UD:Anaheim Ducks, Suomi

Napisano 03 czerwiec 2015 - 08:14

Mnie to nie oburza w żaden sposób...wiadomo, że każdy chce mieć jak najwięcej swoich kibiców w hali, a kibice Blackhawks są strasznie ekspansywni ;)

Jedyne czego żałuje, to że w Anaheim nikt nie wpadł na taki pomysł, w sezonie zasadniczym nie ma o tym mowy, ale w takim momencie playoff na pewno sprzedałoby się wszystko w obrębie naszych kibiców, a w decydujących momentach rywal miał trochę za duże jak na mój gust wsparcie ;)

#12 kamil9

kamil9

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Interests:NHL, NBA, piłka nożna, gry, książki
  • UZ:Zach Parise
  • UD:Minnesota Wild, USA Hockey Team

Napisano 03 czerwiec 2015 - 09:43

Zapowiada się świetna seria, osobiście wolę żeby puchar zdobyli gracze Tampa Bay. Hawks  już za daleko zaszli i wystarczy :D. 4-2 Tampa!

#13 orient

orient

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 73 postów
  • Interests:Prehistory
  • UZ:Paul Kariya, Drew Doughty

Napisano 03 czerwiec 2015 - 03:20

Mnie to nie oburza w żaden sposób...wiadomo, że każdy chce mieć jak najwięcej swoich kibiców w hali, a kibice Blackhawks są strasznie ekspansywni ;)

Jedyne czego żałuje, to że w Anaheim nikt nie wpadł na taki pomysł, w sezonie zasadniczym nie ma o tym mowy, ale w takim momencie playoff na pewno sprzedałoby się wszystko w obrębie naszych kibiców, a w decydujących momentach rywal miał trochę za duże jak na mój gust wsparcie ;)

Zwłaszcza wydaje się to zrozumiałe gdy mamy do czynienia z drużynami z 'palmowych części', które nie grają w lidze od 50 lat czy nie mają estymy original six. Gdzie jak gdzie ale akurat w amerykańskim sporcie biznes to biznes, a  biznes to kibice, a już najbardziej ci miejscowi, więc nie wiem jak kogokolwiek mogą dziwić takowe decyzje władz TBL?

Dodatkowo, ja też nie lubię, jak oglądając mecze na trybunach jest za dużo wściekle czerwonych koszulek  :rolleyes: . Kibice Preds pokazali jak się powinno obchodzić z tak bijącym po oczach kolorem. 

W finale jestem oczywiście za Tampą, chociaż specjalnym miłośnikiem nie jestem. Johnson najlepszym graczem, dobranoc i zaczynamy nowy sezon. 

old days. Welcome.

#14 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1229 postów

Napisano 03 czerwiec 2015 - 04:03

Jeśli biznes to biznes to, co ich obchodzi kto kupuje bilety? /troll

A tak bardziej serio rozumiem coś takiego, ale trochę to zabija ducha sportowego. Ale ja i tak tam zamiaru być nie miałam, więc mniej mnie to obchodzi.

W Nashville już nie grają hymnu, bo kibice z Chicago według tradycji byli za głośno ;) świetnie sobie poradzili z 'czerwonymi' ;)

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

#15 Gagarin

Gagarin

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • UD:Stoczniowiec Gdańsk

Napisano 03 czerwiec 2015 - 06:21

A tak bardziej serio rozumiem coś takiego, ale trochę to zabija ducha sportowego.

Jakiego ducha sportowego? W USA nie wolno publicznie uprawiać boksu, zwłaszcza w bardzo popularnej w Europie odmianie: dziesięciu na jednego. Boleję nad tym ale co zrobić?

#16 Szymon_87

Szymon_87

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Interests:hokej koleje
  • UZ:Henrik Sedin
  • UD:Vancouver Canucks
  • GG:692644

Napisano 03 czerwiec 2015 - 08:34

Bądź co bądź rozumiem decyzję gospodarzy - jak mecz u siebie, to mecz u siebie. Mogliby jednak ostatecznie dać jakiś kontyngent do wolnej sprzedaży (choćby z kilkaset miejsc) jak to bywa w meczach piłkarskich. No cóż wypada tylko zawodnikom #chi zepsuć święto #tbl przed własną widownią i wbić im dwa szybkie a potem świętować Stana u siebie (w końcu United Center to prawie niezdobyta twierdza)  :smile:. Żartuję oczywiście. Co jak co ale 4-0 w tej serii dla kogokolwiek jest raczej nierealne.

#17 Adrian5

Adrian5

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 2755 postów
  • UD:Chicago Blackhawks
  • Liga Typerow: Polfinal Konferencji w sezonie 2011/12

Napisano 03 czerwiec 2015 - 09:12

Z informacji, które przeczytałem wynika, że w Amalie Arena są sektory, w których nie mogą siadać kibice w bluzach drużyny przeciwnej. Takich miejsc jest podobno 1520, a dokładnie są to sektory - The Chase Club (1000 miejsc) the Lexus Lounge (390 miejsc), North Party Suite (130 miejsc). Fani spoza Florydy podobno nie mogli kupić biletów na inne sektory na Ticketmaster, ale niby jeśli dzwoniło się do obsługi klienta w hali, to podobno kibice z innych części Stanów nie mieli problemów z kupnem biletów. Generalnie większość wejściówek była już pewnie wyprzedana - wykupiona przez miejscowych. Mimo wszystko fani Hawks nie mają lekko na niektórych halach, cóż myślę, że niektórzy i tak sobie dobrze radzą ;)

Wiele już napisano w internetach, ale wracając do kwestii sportowych, to zapowiada się ciekawa seria, jak każda, która byłaby tą finałową. Lightning, którzy w sezonie zasadniczym na własnej hali mieli najlepszy bilans, teraz w fazie play-off radzą sobie dość przeciętnie, więc bardzo bym chciał, aby Blackhawks wywieźli dobrą zaliczkę już po dwumeczu w Tampie - jeden wygrany mecz to oczywiście cel minimum. My mamy bardzo dobry bilans w United Center, ale trzeba uważać, bo przeciwnicy potrafią namieszać będąc w gościach u rywala - dwie wygrane do zera z Rangers w MSG w finale konferencji tylko to potwierdza. 

Zastanawiałem się w ostatnich dniach, jak Quenneville ustawi top six, a dokładnie czy rozdzieli Jonathana Toewsa oraz Patricka Kane'a, co oczywiście miałoby swoje uzasadnienie. Wygląda jednak, że nic nie będziemy zmieniać, tak więc liczę, że pierwsza formacja Hawks zrobi sporo zamieszania w szeregach Tampy. Okazuje się, że Trevor van Riemsdyk może w pewnym momencie dać nieco oddechu niektórym obrońcom - Joel powiedział, że prawdopodobnie zagra w tych finałach. Mimo wszystko podchodzę do tej informacji z dystansem, bo tak samo miało być w serii z Ducks. 

Na sweep'a nie liczę, ani nie oczekuję, ale mój wymarzony scenariusz jest taki, aby w szóstym meczu serii świętować Puchar w chicagowskiej United Center - w 2010 i 2013 cieszyliśmy się na wyjazdach, więc teraz fajnie byłoby wygrać u siebie. Oczywiście jeśli mamy wygrać, to Amalie Arena też jest dobrym miejscem ;)

Dodatkowo, ja też nie lubię, jak oglądając mecze na trybunach jest za dużo wściekle czerwonych koszulek  :rolleyes: . Kibice Preds pokazali jak się powinno obchodzić z tak bijącym po oczach kolorem. 

Aha. 

2u7uomo.jpg

#18 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1229 postów

Napisano 03 czerwiec 2015 - 09:27

Jakiego ducha sportowego? W USA nie wolno publicznie uprawiać boksu, zwłaszcza w bardzo popularnej w Europie odmianie: dziesięciu na jednego. Boleję nad tym ale co zrobić?

A do czego w tym momencie pijesz?

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

#19 Melvins

Melvins

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • UD:Blackhawks, Cracovia
  • GG:1916738

Napisano 04 czerwiec 2015 - 12:21

Hawks w 5.

@melvins_rule

Here come the hawks, the mighty Blackhawks!
Take the attack and we’ll back you Blackhawks!
We’re flyin’ high and now let’s wrap it up!
Let’s go you Hawks, move out!

#20 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów
  • UZ:Tomas Hertl #48
  • UD:San Jose Sharks

Napisano 04 czerwiec 2015 - 01:36

Podoba mi się jak zaczęli ten mecz Lightning. Bez czajenia się ruszyli zdecydowanie i Blackhawks mają spore problemy z tym forecheckiem. Killorna widać szuka krążek dzisiaj. Zrekompensowała mu ta bramka zaprzepaszczoną 100% okazję na samym początku. 

Teraz ciekawy jestem tego PP Lightning, Mają świetną okazję aby już na wstępie zagonić Blackhawks w narożnik. 

Dynasty NHLcompl Fantasy League
Cyclone Taylor Conference

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
C: David Krejci, Mikael Granlund, David Backes, Martin Hanzal
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
RW: Joe Pavelski [A], Wayne Simmonds, Mats Zuccarello, Patrick Sharp
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
G: Cory Schneider, Carey Price, Jonathan Bernier
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

12/13: RS: 11th PO:-               13/14: RS: 2nd PO: Championship
14/15: RS: 2nd PO: Final         15/16: RS: 7th PO: 1st round

16/17:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych