Skocz do zawartości

Zdjęcie

Draft 2015

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#1 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7199 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 03 czerwiec 2015 - 02:52

Jako, że przed nami jeden z najbardziej interesujących draftów w ostatnich latach zakładam nowy temat aby każdy mógł tu wypowiadać się, spekulować o wyborach, opisywać swoich ulubieńców i tych, których nie lubi, pisać o stealach o potencjalnych bustach itp. :)

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#2 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów
  • UZ:Teemu Selanne, Sami Vatanen, Perry
  • UD:Anaheim Ducks, Suomi

Napisano 03 czerwiec 2015 - 03:04

To kontynuując żeby nie zaśmiecać zakładki Sharks...

Andrzej, uważasz, że dla Colorado

Crouse > Werenski

bo myślałem, że będziecie chcieli wykorzystać okazję, by wybrać sobie obrońcę jeśli któryś z tej topowej trójki się ostanie, a wydaje mi się, że właśnie Zach się ostanie...

Mnie bardzo ciekawi gdzie trafi Rantanen i tak jak pisałem uważam, że dobrze by było gdyby wybrali go Sharks, jeśli oczywiście będą mieli taką możliwość...

W sumie szykuje się mało efektowny draft dla Szwedów, na pewno wybranych łącznie będzie sporo, ale najpewniej w środkowych rundach. W tej pierwszej może nie być nikogo w top 15, a pewnie nie więcej niż trzech w top 30 - Kylington mocno poleciał w rankingach, choć uważam, że w pierwszej rundzie się znajdzie, Eriksson Ek będzie, ale pewnie w trzeciej dziesiątce i może jeszcze Jacob Larsson, który wydaje się ciekawym obrońcą, ale takim balansującym między pierwszą a drugą rundą...

Finowie tego rocznika 97 też zbyt mocnego w porównaniu do 98 nie mają, poza Rantanenem reszta to raczej kandydaci na miłe zaskoczenie w dalszych rundach (Nattinen, Saarela, Aho, Vainio), zobaczymy...za to ta klasa draftowa dosyć efektowna dla Czechów, trzech pewniaków do pierwszej rundy (Zacha, Chlapik, Zboril), ale i kilka innych bardzo ciekawych nazwisk...

Ogólnie draft jest bardzo ciekawy i głęboki i naprawdę można się wykazać i mocno nadrobić jeśli chodzi o wartość swojego zaplecza, zwłaszcza w tych środkowych rundach można mocno popracować...

#3 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów
  • UZ:Cheifly i spółka
  • UD:Winnipeg Jets

Napisano 04 czerwiec 2015 - 09:32

Migu obstawiamy w tym kogo nam zwędzicie albo kogo my Wam? :D

Zaraz, 2 lata z rzędu wybieraliśmy po sobie....w tym roku jakoś nie ;)

DViY_L.gif

(Thrash4ever) -37- -11-   @ThrashThem

Patrick Laine: "I didn't want to waste my goals in the preseason. I can score now." 1f602.png😂

Maurice:

On Mark Scheifele:

“Is he going to be the captain of the team? I don’t know. But if you’ve got a daughter that you want to marry... Scheif’s your man.”

#4 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7199 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 05 czerwiec 2015 - 09:21

To kontynuując żeby nie zaśmiecać zakładki Sharks...

Andrzej, uważasz, że dla Colorado

Crouse > Werenski

bo myślałem, że będziecie chcieli wykorzystać okazję, by wybrać sobie obrońcę jeśli któryś z tej topowej trójki się ostanie, a wydaje mi się, że właśnie Zach się ostanie...

Na pierwszy rzut oka każdy powie: "Colorado musi brać obrońcę, bo ma słabą obronę a atak w porządku". Jest to niewątpliwie prawdą, ale tylko częściowo oddaje rzeczywistość w organizacji liczonej razem z naszą nową afiliacją San Antonio Rampage. Niestety rządy Ricka Pracey'a poza świetnym wyłowieniem Ryana O'Reilly i Tysona Barrie w 2009 roku oraz Calvina Pickarda w 2010 obfitują raczej w masę przestrzelonych wyborów, które pozostawiły organizację w kiepskiej formie. Nie bez kozery HF Boards na początku mijającego sezonu uważało Colorado za organizację z najgorszym zapleczem prospektów w lidze

http://www.hockeysfu...-2014-15/page/3

Syf, kiła i malaria, prawie wszystko co dobre z czasów Pracey'a już gra w NHL. Dopiero wejście Roy do gry zmieniło podejście AVS do draftowania. Zaczęto kierować się bardziej potrzebami organizacji, braniem graczy silniejszych fizycznie (co na Zachodzie jest dość potrzebne) zamiast non stop draftować centrów mających 175-178 cm wzrostu i ważących 75-80 kilogramów. Nie chcę się pastwić nad Joey'em Hishonem, bo naprawdę uwielbiam chłopaka, szalenie mu kibicuję, żeby po tych wszystkich kontuzjach na stałe wskoczył do składu AVS, żeby był takim następcą Alexa Tanguay'a, bo ma chłopak "magiczne ręce", chcę oglądać więcej takich jego akcji http://video.avalanc...nsole?id=803335 tyle, że uczciwie mówiąc nie był w Colorado potrzebny :(

Jeśli masz na środku Duchene, Stastny'ego, O'Reilly, wszystkich w miarę niskich w okolicach 180 cm. to nie bierzesz jeszcze niższego od nich chłopaka, w ogóle powinieneś rozważać inną pozycję jako priorytetową, ale jeżeli jesteś tak spaczony, ze niemal wyłącznie bierzesz centrów, to jedziesz z Nickiem Bjugstadem, który jest kawałem chłopa a nie dokładasz następnego "malucha".

To niestety sprawiło, że nasze zaplecze leży i kwiczy, nie stanowiąc niemal żadnego wsparcia dla "dużego klubu". To też sprawiło, że na skrzydłach na zapleczu my praktycznie nie mamy nikogo. Nick Magyar, już wybrany za czasów Roy ale to chłopak z draftu 2014, pewnie na niego poczekamy, Borna Rendulic wypatrzony w Europie przez naszych skautów już za czasów Roy, Garrett Meurs, za słaby na NHL. Julien Nantel, draftowany za czasów Roy, raczej career AHL niż z upside na NHL, Everberg będzie bestią w trzeciej linii jak dorzuci parę kilo, świetnie wypatrzony w Europie, ale też nie-draftowany, Pepin - też draft 2014. Nawet centrów na zapleczu zbyt ciekawych nie mamy poza Connerem Bleackley'em, który (sezon 17-18) za 2 lata powinien być gotowy do gry w NHL a od sezonu 16-17 w AHL.

Inaczej sprawa ma się z obroną, bo tu głównie dzięki działaniom Roy po przyjściu do klubu mamy kilku obiecujących chłopaków:

Chris Bigras, przegrał nagrodę najlepszego defensora OHL DeAngelo, ale głównie decydowały punkty, których DeAngelo miał więcej, patrząc całościowo na podejście do gry obronnej Bigras jest bardziej wszechstronnym graczem. Ma szansę na campie wygrać sobie miejsce w składzie AVS

Duncan Siemens - może rozwija się wolniej niż każdy sobie życzył, ale wciąż jeszcze liczymy, że wskoczy do NHL

Will Butcher - świetnie gra w Denver University, jest też podporą młodzieżowej reprezentacji USA, byc może jeszcze dwa lata pogra na uniwerku, ale w przyszłości może być ciekawym uzupełnieniem trzeciej pary obrony w Colorado

Mason Geertsen - wielkie chłopisko, który zrobił spore postępy w Vancouver Giants. Kolejny sezon spędzi w AHL

Kyle Wood - gdyby nie kontuzja w roku draftowym pewnie poszedłby w drugiej a nie w trzeciej rundzie. W minionym sezonie zbierał świetne recenzje w North Bay Battalion. Zostanie w OHL na kolejny rok

Stefan Elliott - niestety dryfuje w kierunku niespełnionego talentu, został sporo w tyle za Barrie. Efektywny w AHL w ofensywie, gorzej w defensywie, w NHL brakuje mu pewności, zbyt się spina, popełnia kosztowne błędy. Być może rozstaniemy się z nim, jeśli nie, to sezon na pewno zacznie w AHL i będzie czekał na szansę w NHL. Szkoda, zapowiadał się świetnie, lepiej niż Barrie.

Jak widać powyżej zaplecze defensywne AVS jest znacznie głębsze niż to co mamy w ofensywie, dlatego wybranie w pierwszej rundzie napastnika jest wielce prawdopodobne i nawet mając wybór Werenski - Crouse, wybór może paść na tego drugiego. Crouse jest idealnie typem gracza, jakich lubi Roy i uważa, że u nas brakuje. Wielki (193 cm), grający twardo fizycznie, ostro atakujący bramkę, stający w obronie swoich kolegów. Nie bez kozery nosi ksywę "The Sheriff". Jeden szeryf w AVS już był, kibice pewnie z radością przyjęliby drugiego tym bardziej, że wydaje się, ze Lawson bardziej przeniesie umiejętności hokejowe do NHL niż Scott Parker. Lawson jest typem gracza w stylu Milana Lucica, którego szczerze nie cierpię. Tyle, że jak masz takiego gracza u siebie, to zwykle go kochasz ;) Dlatego nie zdziwi mnie w AVS ktoś z trójki Lawson, Rantanen, Zacha jeśli wybierzemy któregoś z nich przed Werenskim. Bardziej zdziwiłby mnie Barzal przed Werenskim, ale Barzal w tej dziesiątce następującej po piątce McDavid, Eichel, Hanifin, Strome, Marner ma - jeśli wierzyć skautom - najwyżej zawieszony "sufit" potencjału, więc może być, ze polecimy na "skilla" trochę zabezpieczając się przed odejściem O'Reilly i dając sobie furtkę pozostawienia MacKinnona na RW.

Kończąc trzeba zwrócić uwagę, że nasze skrzydła w NHL tak naprawdę nie do końca powalają. Iginla stary, Tanguay też już bliżej końca niż początku, McGinn, raczej dobry trzecioliniowiec i uzupełnienie ofensywy niż chociażby pełnoprawny LW do pierwszych dwóch linii. Everberg, pisałem wyżej - trzecia linia, MacKinnon przestawiony na RW z musu. Tylko Landeskog jest w naszym top-six pełnoprawnym skrzydłowym, z którym można wiązać nadzieje w dłuższej perspektywie czasu, Bleackley może grać na RW, Zacha też grywał na skrzydle, Rantanen i Crouse są skrzydłowymi zatem zapewne tymi graczami będziemy w przyszłości uzupełniać nasze skrzydła. Jeśli dziś miałbym stawiac kasę na pozycję jaką wybiorą Avalanche w drafcie to stawiałbym na atak, aczkolwiek, gdyby np. do 10-go miejsca spadł Hanifin, to raczej byśmy się nie wahali.

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#5 kamil9

kamil9

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Interests:NHL, NBA, piłka nożna, gry, książki
  • UZ:Zach Parise
  • UD:Minnesota Wild, USA Hockey Team

Napisano 06 czerwiec 2015 - 05:53

Kto z jedynką McDavid czy Eichel?

#6 patiw

patiw

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Interests:IT, Hokej, Brydż
  • UZ:Jonathan Toews
  • UD:Chicago Blackhawks
  • GG:2151333

Napisano 06 czerwiec 2015 - 08:02

Connor

#chi Go Hawks ! #chi

POLECAM -> www.blackhawks.pl <- POLECAM

#7 zdolny

zdolny

NHL fever!

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • UZ:M.Lucic, C.Ward, R.Luongo
  • UD:Boston Bruins
  • GG:1149072
  • Liga Typerow: retired

Napisano 07 czerwiec 2015 - 01:53

Jak oceniacie tegorocznych bramkarzy w drafcie? Bo napastnicy wybitni, obrońcy wspaniali a o bramkarzach cicho...

DeepForest Deers:
Liga YFHL 2008/2009: RS - 4, PO - 5<>JRHL 2009/2010: RS - 2, PO - 7
JRHL 2010/2011: RS - 4, PO - 6<>JRHL 2011/2012: RS - 1, PO - 2
JRHL 2012/2013: RS - 11, PO - 11<>JRHL 2013/2014: RS - 4, PO - 4

JRHL 2014/2015: RS - 6, PO - 6<>JRHL 2015/2016: RS - 3, PO - 1

JRHL 2016/2016: RS - ?

Windsor Sentinels:
NHL.com.pl 2009/2010: RS - 7, PO - 8
<>NHL.com.pl 2010/2011: RS - 8, PO - 7
NHL.com.pl 2011/2012: RS - 9, PO - ;)<>NHL.com.pl 2012/2013: RS - 5, PO - 2
NHL.com.pl 2013/2014: RS - 6, PO - 7<>2014/2015: RS - 3, PO - 2

2015/2016: RS - 3, PO - 2

#8 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 07 czerwiec 2015 - 07:02

Eichel pokonał McDavida w testach i według mnie nie powinien chłopak pozostawać w cieniu Connora, ja tam się nim jaram. Pierwszą dwójkę znamy, mnie bardziej zastanawia po kogo sięgną Kojoty - dostępni będą Strome/Marmer albo defensor Hanifin. Wszyscy górna półka z ogromnym potencjałem. 

Co do bramkarzy najgłośniej mówi się o golkiperze Barrie - Blackwoodzie. Możliwe, że w drugiej rundzie załapie się jeszcze Samsonov, który gra dla młodych Magnitogorska, może ktoś się na Bootha zdecyduje, a coś jeszcze czytałam o Vladarze z Czech. Oczywiście nie ma takiego bogactwa, jak na pozostałych pozycjach, ale jakieś perełki może ktoś wyłowi w pierwszych trzech rundach. Zobaczim. 

Użytkownik Jonga edytował ten post 07 czerwiec 2015 - 07:04

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

#9 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 07 czerwiec 2015 - 07:26

Dobry wykład na temat zaplecza Avs Andrzej ;)

Co do potencjału Barzala to słusznie prawisz, siłą rzeczy nie wszystkich tych czołowych prospektów mam rozpisanych od A do Z, ale akurat temu chłopakowi przyglądałem się bardzo dokładnie na pełnym dystansie MŚ do lat 18 i bardzo mi się podobało to co widziałem. Ogromne możliwości i jeśli chodzi o przegląd pola gry, umiejętność kreowania sytuacji ofensywnych to słuszne wydają mi się głosy, które mówią, że w tych aspektach w całym tym drafcie ustępuje jedynie McDavidowi. Są pewne znaki zapytania czy wyrośnie z niego taki typowy center numer jeden, ale center do top six już jak najbardziej. Dlatego ja uważam, że chłopak trafi z szóstką do Devils, właśnie ze względu na ten swój skill, tam rozpaczliwie potrzebują ofensywnych prospektów z jak największym potencjałem, więc sądzę, że obrońców odpuszczą i może nawet trochę zaryzykują...

Eichel będzie świetny w barwach Sabres, ale co by na tych testach nie zrobił nie zmieni to faktu, że z jedynką do Oilers trafi McDavid, kanadyjski zespół nie odpuści następnego kanadyjskiego pokoleniowego talentu...

Co do bramkarzy, to właśnie najwięcej mówi się o Samsonowie, myślę, że można go trochę porównać do Wasilewskiego, podobne warunki fizyczne i też wielki talent. Do tego związany z inną KHL-ową potęgą, Magnitogorskiem, więc jest znak zapytania czy i kiedy uda się go wyrwać z Rosji. Raczej w pierwszej rundzie nikt nie odważy się go wybrać, ale w drugiej pewnie już tak. Czech Vladar IMO bardzo ciekawy, jeszcze mocno surowy, ale 196 cm i on jest z sierpnia 97, czyli młodziutki jeszcze. Ciekawe, że w tym roku duzo miłości nie dostają fińscy bramkarze. Veini Vehvilainen nie dostał nawet zaproszenia na te testy, ale na MŚ do lat 18 spisywał się znakomicie, kto oglądał choćby finał z USA ten wie o czym mówię, na pewno to ciekawa inwestycja z jakimś dalszym numerem. Powiem szczerze, że o tym Blackwoodzie nie wiem za wiele, to jest rocznik 96 i w ostatnich sezonach nie pokazywał się nigdzie na arenie międzynarodowej, więc ciężko coś powiedzieć jeśli nie śledziło się OHL, ale nie sądzę, żeby poszedł w pierwszej rundzie. W ogóle nie spodziewam się, żeby jakikolwiek bramkarz poszedł w pierwszej rundzie, w tej klasie draftowej na tej pozycji raczej będą długofalowe projekty...

Jestem ciekawy co będzie z tym Kylingtonem, jeszcze 12 miesięcy temu uchodził za absolutnie czołowego prospekta, ale ten sezon nieudany. Mimo wszystko sądzę, że pójdzie gdzieś w przedziale 20-30, za dobrze jeździ na łyżwach i czuję ofensywną grę, by wypaść niżej...

Jeszcze jedna propozycja na szybko ode mnie, Pavel Zacha z 7 do Flyers. To byłoby trochę zaskoczenie, ale te dwa zawieszenia w trakcie sezonu OHL wpasowują mi się jakoś w charakterystykę młodzieży poszukiwanej przez Lotników ;). Do tego gabaryty, jazda na łyżwach, scoring touch i możliwość ulokowania go czy to na skrzydle, czy to na środku. Na wielu listach mocno zleciał po tym pierwszym, z wielu przyczyn trudnym, sezonie za oceanem, ale moim zdaniem to jest zbyt ciekawy młody gracz by nie został wybrany w pierwszej dziesiątce lub maksymalnie tuż za...

#10 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • Interests:Hokej, pilka nozna, polityka, historia, motoryzacja, jezyki obce.
  • UZ:Gabo, Hossa, Tatar, Jurco, Callahan
  • UD:New York Rangers, Slowacja
  • GG:7354429
  • Liga Typerow: Dywizja Warszawska

Napisano 07 czerwiec 2015 - 08:32

Jeszcze jedno nazwisko jeśli chodzi o bramkarzy: Matej Tomek

#11 River

River

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • UZ:Pavel Datsyuk
  • UD:Detroit Red Wings

Napisano 08 czerwiec 2015 - 10:01

Jeszcze jedna propozycja na szybko ode mnie, Pavel Zacha z 7 do Flyers. To byłoby trochę zaskoczenie, ale te dwa zawieszenia w trakcie sezonu OHL wpasowują mi się jakoś w charakterystykę młodzieży poszukiwanej przez Lotników ;). Do tego gabaryty, jazda na łyżwach, scoring touch i możliwość ulokowania go czy to na skrzydle, czy to na środku. Na wielu listach mocno zleciał po tym pierwszym, z wielu przyczyn trudnym, sezonie za oceanem, ale moim zdaniem to jest zbyt ciekawy młody gracz by nie został wybrany w pierwszej dziesiątce lub maksymalnie tuż za...

Moim zdaniem Flyers wezma Provorova, ktory ma duze szanse ostac sie do #7 patrzac na to, kto wybiera przed Lotnikami i jakie ma potrzeby. McDavid/Eichel wiadomo, Kojoty wezma najpewniej napastnika a jesli zdecyduja sie na obronce to raczej Hanifina. Toronto jesli nie bedzie juz Hanifina to przypuszczam, ze wezma Marnera,  Carolina i New Jersey wezma zapastnika (Strome, Crouse, Rantanen). W takiej sytuacji Lotnicy nie odpuszca rosyjskiego defensora, ktory juz teraz jest gotowy do gry w NHL.

To przy zalozeniu, ze czolowe picki nie zmiania sie, jednak scenariusz moze sie zmienic, bo zarowno Toronto jak i Arizona sa gotowe handlowac swoimi wyborami w zamian za pokazny zwrot.

#12 koperix1

koperix1

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • Interests:Oczywiscie Hokej, w kazdym wydaniu.
  • UZ:Shane Doan, Mike Modano
  • UD:Arizona (Phoenix) Coyotes

Napisano 08 czerwiec 2015 - 10:26

A takie techniczne pytanie wymiany są możliwe od momentu zakończenia PS, czy od pierwszego dnia draftu czy jeszcze jakoś inaczej?

#13 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 08 czerwiec 2015 - 10:32

Za Flyers ciężko trafić, ale jednak 3 z 4 ich ostatnich najwyższych wyborów (pierwsza i druga runda 2013 i 2014)  to byli obrońcy, czas chyba na ofensywnego gracza z gabarytami, w ich charakterystykę wpisuje się też Crouse, w sumie Rantanen też jest możliwy, ciężko rozgryźć co mogą zrobić. Potrzeby to jedno, ale warto też zawsze patrzeć kto ma największy potencjał...zresztą nie upieram się, podrzucam tylko taką możliwość, IMO ciekawie byłoby rozwijać Zachę przy Voracku ;)...Myślę, że Hanifina mogliby wziąć właśnie ze względu na ten potencjał, ale jego już przy siódemce nie będzie...

O wymianach zawsze się dużo mówi, ale jak przychodzi co do czego to jednak nikt tych najwyższych wyborów raczej pozbywać się nie chce. Pewne przesunięcia bardziej realne wydają mi się w drugiej części pierwszej rundy. Np. wyobrażam sobie, że my nie mając drugiej rundy możemy być skłonni zejść niżej i wybierać potem dwa razy, tak jak to zrobiliśmy w 2013 z Rakellem i potem Gibsonem, o ile znajdzie się chętny do takiej wymiany. Nie ma chyba żadnych ograniczeń co do wymian picków. Można ich dokonać w każdym momencie i teraz i także w trakcie samego draftu, mają przecież tam te telefony na stołach i gadają mniej lub bardziej konstruktywnie ;). Dopóki nie wkroczysz na podium, by ogłosić swój wybór możesz wymieniać swoje picki, żeby Gary mógł to ogłosić na scenie i zebrać swoją porcję braw ;)

W sumie jakby nie było już do wzięcia Erikssona Eka albo Chlapika, to chętnie widziałbym Ducks schodzących niżej za dodatkowy wybór w drugiej rundzie...

#14 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów

Napisano 08 czerwiec 2015 - 10:51

Ja tam coś czuję, że Jets w tym roku pojadą z 2 ruskami w 1rd; nie obraził bym się też za kolejne "WHO?!" również.

Ktoś wyżej pisał o Mateju Tomku...kolejny po naszym Hellebuycku. Może teraz scouci częściej będzie zaglądać na mecze NAHL.

DViY_L.gif

Patrick Laine: "I didn't want to waste my goals in the preseason. I can score now." 1f602.png😂

Maurice:

On Mark Scheifele:

“Is he going to be the captain of the team? I don’t know. But if you’ve got a daughter that you want to marry... Scheif’s your man.”

#15 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • Interests:Hokej, pilka nozna, polityka, historia, motoryzacja, jezyki obce.
  • UZ:Gabo, Hossa, Tatar, Jurco, Callahan
  • UD:New York Rangers, Slowacja
  • GG:7354429
  • Liga Typerow: Dywizja Warszawska

Napisano 08 czerwiec 2015 - 11:59

Ktoś wyżej pisał o Mateju Tomku...kolejny po naszym Hellebuycku. Może teraz scouci częściej będzie zaglądać na mecze NAHL.

Tak, to prawda, sporo porównań Słowaka do bramkarza Jets, w końcu przemierzają podobną drogę (najpierw NAHL, następnie NCAA). Matej Tomek ma za sobą świetny sezon i wybrany zostanie praktycznie na pewno, pytanie z którym numerem. W rankingach scoutów plasuje się na 5 miejscu wśród NA goalies.

Ciekawi mnie jaki los czeka bohatera ostatnich WJC, a więc Denisa Godlę. Co prawda to rocznik 95, ale może w ostatnich dwóch rundach ktoś się na niego skusi. Broni bardzo nieszablonowo, nawet czytałem, że porównuje się go do Tima Thomasa jeśli chodzi o styl bronienia.

#16 Szklarzu

Szklarzu

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 2017 postów
  • UZ:Getzlaf, Giguere, Pronger, Montour
  • UD:Ducks

Napisano 08 czerwiec 2015 - 06:53

A takie techniczne pytanie wymiany są możliwe od momentu zakończenia PS, czy od pierwszego dnia draftu czy jeszcze jakoś inaczej?

Wymiany są możliwe cały czas, tylko tyle, że zawodnicy wymienieni po trade deadline nie mogą grać w play-offach :)

• koperix1 lubi to
The-Stanley-Cup.jpg The-Stanley-Cup.jpg The-Stanley-Cup.jpg

2010       2014       2017

Anaheim Glaziers (JRHL)

16/17: RS: 1st, PO: 1st15/16: RS: 8th, PO: 4th; 14/15: RS: 2nd, PO: 7th;

13/14: RS: 1st, PO: 1st; 12/13: RS: 9th, PO: ----; 11/12: RS: 3rd, PO: 4th;

10/11: RS: 5th, PO: 2nd09/10: RS: 1st, PO: 1st08/09: RS: 3rd, PO: 6th;

07/08: RS: 5th, PO: 5th; 06/07: RS: 4th, PO: 5th; 05/06: RS: 1st, PO: 3rd.

Anaheim Owls (Dynasty)

16/17: RS: 4th; PO: 3rd15/16: RS: 6th; PO: 6th; 14/15: RS: 8th; PO: 8th;

13/14: RS: 9th; PO: ----; 12/13: RS: 2nd, PO: 4th.

#17 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 08 czerwiec 2015 - 07:28

Tak sobie teraz myślę, że może jednak ten Samsonow pójdzie w tej pierwszej rundzie. Im bliżej draftu tym więcej się o nim mówi, a teraz jak jeszcze Wasilewski skradnie show w finale Pucharu Stanleya, to w ogóle może być na niego szał, biorąc pod uwagę to, że często się ich porównuje ;)...

Tacy Oilers albo Sabres, mający już solidne zaplecze młodych graczy i dużo następnych wyborów, w tym dwa w tej pierwszej rundzie mogłyby trochę zaryzykować i  na taki ruch się zdecydować. No w każdym razie na początku drugiej na pewno zniknie z puli dostępnych...

#18 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 08 czerwiec 2015 - 09:24

Rzeczywiście, nadrobiłam nowsze rankingi i coraz głośniej mówi się o Samsonowie, co poniektórzy dziennikarze (np. TSN) widzą Rosjanina w pierwszej rundzie. Trochę tutaj może odstraszyć jednak "russian factor", poza tym mamy pełno talentu ofensywnego w pierwszej rundzie, a sądzę, że niektórzy menagero będą się bali tak ryzykować. Więc stawiam na początek drugiej rundy. Ale kto wie, może któryś z klubów, które mają dwa wybory w pierwszej się zdecyduje.

Im więcej czytam i oglądam z nim filmików tym bardziej mi się podoba :D

Kurde, fajna ta klasa w tym roku, może jeszcze odzyskamy wybór za AV...

Użytkownik Jonga edytował ten post 08 czerwiec 2015 - 09:25

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

#19 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów

Napisano 08 czerwiec 2015 - 09:58

Fakt, klasa draftowa jest naprawdę bardzo ciekawa, dalej sobie ustawiam te nazwiska głębiej w pierwszej rundzie i wychodzi, że spokojnie w trzeciej dziesiątce będą dostępni naprawdę zdolni snajperzy, może nie wszyscy mają super gabaryty, ale Sprong, DeBrusk, Beauvillier, Bittner, Bracco to wszystko skrzydłowi, którzy w swoich rozgrywkach strzelali 30-40 goli i mieli po 80-90 punktów, a i Europejczyków jest sporo ciekawych, także w drugiej - trzeciej rundzie też naprawdę będzie można znacząco wzbogacić zaplecze, jeśli oczywiście będzie się umiało odnaleźć w tym gąszczu...

No i jeszcze jedna dzika karta prosto z Rosji - Denis Gurjanow, o nim też mówi się coraz głośniej w perspektywie pierwszej rundy, wiadomo russian factor, ale bez przesady, tam era ptasiego mleka chyba się kończy na dobre, co pokazuje ten offseason i już kilka transferów za ocean znaczących postaci rosyjskich z KHL, choćby takie ekipy jak Capitals czy Lightning, czy Blues z Tarasenką nie bały się zaryzykować i zbierają teraz tego owoce...

#20 krriss

krriss

Thanks HOCKEY GODS!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2710 postów

Napisano 09 czerwiec 2015 - 01:14

Migu, czytałem na TT, że podobno NHL dogaduję się z KHL w sprawie tego "transfer agreement" - podobno na 4 lata. Też coś o tym wiesz? 

Taka umowa chyba by trochę podniosła notowania młodych Rosjan w drafcie?

Jak tak sobie czytam te wszystkie mocki to aż do 3 rundy można się nie źle obłowić. Ciekawe kogo tam na liście mają Chevy i Comeou.

DViY_L.gif

Maurice:

On Mark Scheifele:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych