Skocz do zawartości

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  Paolo : (04 grudzień 2018 - 09:09 )

Szkoda, że tak późno, liczyłem na 20-21. Ciekawe jaka będzie nazwa, wśród faworytów jest Seattle Kraken :D

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

ciekawe czy drużynę NBA też przywrócą w Seattle ;)

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

i będzie drużyna w Seattle od sezonu 2021-22 :D

@  wqjtek : (01 grudzień 2018 - 06:30 )

Myślałem że w moim życiu nie będzie już klubu NHL dla którego będę czuł większą niechęć niż do Pingwinów, a tu proszę TML i długo długo nic :D

@  Pershing : (01 grudzień 2018 - 10:09 )

Wilson z zawiasów wrócił xDDD

@  Pershing : (01 grudzień 2018 - 10:09 )

@  Pershing : (17 listopad 2018 - 01:01 )

no :(

@  spursik : (16 listopad 2018 - 07:08 )

Pingwiny ostatnie na wschodzie :smile: Szok

@  Forsberg : (10 listopad 2018 - 01:53 )

Tavares z kolejna bramką. Leivo co zmaścił sam na sam.

@  iks : (03 listopad 2018 - 10:40 )

no i piękny pokaz hokeja w spotkaniu Buffalo z Ottawą :D

@  Hellraiser : (01 listopad 2018 - 08:56 )

Patrząc na grę Panter aż dziw bierze, że mają tak mało punktów. Fajnie grają tylko ze skutecznością na bakier...

@  Forsberg : (31 październik 2018 - 01:40 )

No i Eberle z kolejną bramą. Raczej po meczu już. Var sie przydał :D

@  Forsberg : (31 październik 2018 - 01:32 )

Za łatwo dali sobie strzelić czwarta bramkę Pingwiny. Praktycznie Ebele wjechał do bramki. :D

@  iks : (30 październik 2018 - 06:29 )

zaczynamy teraz rywalizację w listopadzie :D

@  iks : (30 październik 2018 - 06:29 )

w dziale Ligi Typerów znajdziecie wyniki za pierwszy miesiąc rywalizacji oraz klasyfikację generalną :)

@  Pershing : (28 październik 2018 - 12:30 )

przypominam moi mili, ze do przyszlego weekendu mecze godzine wczesniej niz normalnie :D

@  Hellraiser : (27 październik 2018 - 10:55 )

ale mimo wszystko...GO FLAMES GO !!!!

@  Hellraiser : (27 październik 2018 - 10:47 )

Ale Flames są złamani tym Pittsburghiem...widać w grze...

@  PaGo : (27 październik 2018 - 02:40 )

sprzedam 65 kart auto jersey. https://allegro.pl/S...item=7640115134

@  Pershing : (27 październik 2018 - 08:30 )

pączek robi kariere :D

Zdjęcie

Canucks w sezonie 2012/2013

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#61 Tostu

Tostu

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 441 postów
  • UZ:Teemu Selanne,Saku Koivu,Bo Horvat
  • UD:Suomi, Vancouver Canucks

Napisano 19 kwiecień 2013 - 03:47

Kontynuujemy naszą walkę o 1sze miejsce w northwest div. i jak na razie całkiem dobrze nam to idzie. Po zawstydzajacej porażce z Avalanche przyszło efektowne zwycięstwo nad Predators, których pozbawiliśmy złudzeń co do awansu do po. spychając zarazem na przedostatnie miejsce w konferencji. Owszem przegraliśmy kolejny mecz z Blues, ale był on dzień później pomeczu z Preds i było widać od samego początku że chłopaki nie mieli odpoczynku. Blus byli od samego poczatku szybsi, ostrzejsi i bardziej zdeterminowani, choć to ostatnie najmniej dziwi bo bardzo potrzebują kolejnych punktów.

Po kilku spotkaniach w barwach Canuck mogę smiało powiedzieć ze ściągnięcie Dereka Roya było doskonałym posunięciem, swoją drogą gratulacje za pierwszą bramkę dla Vancouver w meczu z Preds. Gość jest szybki, ma wizję gry, doskonale podaje, a ponadto kapitalnie pracuje w obronie. Teoretycznie jest centrem, ale A.V. wymyślił sobie że będzie grać w dregiej linii na skrzydle i widać ze wszystkim to wyszło na dobre. Roy - Kesler - Hansen, nasza 2ka rzadzi!!!

Oglądam własnie mecz z Gwiazdami i zgadnijcie kto strzeliłl dla nas gola, a kto asystował :wink:?  Roy, Kesler, Hansen :smile: .

Ok, spadam bo zaczyna się 3cia tercja. Reszta relacji po meczu.

#62 Tostu

Tostu

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisano 22 kwiecień 2013 - 04:40

Wracając do meczu ze Stars to trzeba przyznać że gospodarze zmiażdżyli nas w 3ciej tercji. Strata gola na 1-2 to nic strasznego, ale potem katastrofalny błąd przy wyprowadzaniu krążka z własnej tercji robi się 3-1 i coś w Canucks pękło, kolejne dwa gole Stars to już formalność i dobicie przeciwnika. Tak swoją drogą tak się dla nas ułożył kalendarz że gramy z drużynami które walczą zażarcie o po. Blues, Stars, Red Wings, a w naszej grze nie ma już takiej determinacji, takiego ciśnienia, bo awans do po mamy już zapewniony. Wydaje mi się że to jest powód dla którego w meczu z Red Wings oni oddają 34 strzały, a my: uwaga całe 14. Z drugiej strony liczy się zwycięstwo i 2 punkty i mam nadzieję że taka statystyka wynika zarówno z braku determinacji jak i pewnej chęci oszczędzania się przed po. 

Dziś, a właściwie jutro o 4 rano absolutny hit konferencji zachodniej: Vancouver Canucks vs Chicago Blackhawks i choć obydwie drużyny mają zapewniony awans do po nie może może być mowy o braku determinacji, o oszczędzaniu się, stwka jest zbyt wysoka: prestiż i honor.  Liczę na kapitalne spotkanie i przy wsparciu własnej publiczności na 3-2 dla nas.

#63 Tostu

Tostu

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 06:22

Fantastyczny początek dnia!!! 3-1 z Blackhawks. 3 czynniki zadecydowały o naszym zwycięstwie: doskonała, bardzo odpowiedzialna gra w defensywie, swietnie rozgrywana, urozmaicona ofensywa, ale nade wszystko zniszczyliśmy jastrzębie fizycznością - nie tyle co wbijaliśmy ich w bandy co dosłownie po nich rozsmarowaliśmy, szczegolniew pierwszej i drugiej tercji. Nareszcie obudziła się nasza pierwsza linia boostatnio była w jakimś letargu, a tutaj punktowali wszyscy z wyjątkiem Burrowsa, jedną brmkę dorzucił też Kassian i zrobiło się mile i w miarę bezpieczne 3-0 po dwóch tercjach. W trzeciej Chicago pokazało się z lepszej strony, ale gdyby nie pomoc sędziego - odbity krązek od łyżwy - to nawet nie zdobyłoby honorowej bramki. Nie ma co się rozpisywać o poszczególnych zawodnikach, bo wszyscy Canucks zagrali bardzo dobrze, ale na uwagę zasługuje debiut młodego 20letiego obrońcy Franka Corrado, zagrał w parze z Edlerem i zupelnie nie bylo po nim widać że to jego debiut w nhl. Oczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale chłopak został na samym początku rzucony na głeboką wodę i egzamin zdał, także mam nadzieję ze dostanie kolejne szanse (szczególnie że lekko kontuzjowany jest Bieksa i jak wieść niesie nie wiadomo czy będzie gotowy na po, Ballard też jest day-to-day).

Przed nami 2 ostatnie mecze sezonu zasadniczego z Ducks i Oilers i...nie jestem za tym żeby te mecze odpuścić, ale A.V. powinien pomysleć jak dać odpocząć kluczowym graczom. Niech więcej grają ci którzy maja na to mało szans, nie ma potrzeby zeby narazać się na zmeczenie i przede wszystkim kontuzje które nas gnebią w tym sezonie niemiłosiernie.

Z potencjalnych rywali w po mamy Wild - najmniejsze szanse, KIngs, Blues i Sharks i patrząc na układ konferecji wydaje mi się że zmierzymy się z ktorąś z dwóch oststnich ekip które wymienilem.

A offtopując mam nadzieję że wieczorny półfinał lm dostarczy mi takich samych emocji jak spotkanie z Blackhawks.

#64 Tostu

Tostu

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 06:37

uff taki zapieprz w pracy że nawet nie było kiedy napisać cokolwiek o Canucks. Oczywiście ostatnie dwa mecze nie miały żadnego znaczenie niemniej jednak jestem BARDZO zaniepokojony formą Roberto, szczególnie że nie wiadomo czy Schneider będzie gotowy na po, myślę że absencja lub nie Cory'ego może być języczkiem u wagi w konfrontacji z Sharks. Podsumowanie rs po majówce bo dziś już nie dam rady...

#65 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 22 maj 2013 - 08:56

Winek poleciał.

#66 Tostu

Tostu

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisano 23 maj 2013 - 07:40

Winek poleciał.

właśnie przeczytałem...ciekawe kto na jego miejsce?

#67 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 23 maj 2013 - 07:19

Zwolnienie AV raczej nie spotkało się z przychylnym odbiorem kanadyjskich mediów, które wyliczają błędy tyle, że Gillisa http://www.thehockey...s-mistakes.html

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#68 Kamtek

Kamtek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Interests:dobra szkocka
  • UZ:Sakic, Pavelski, Owieczkin
  • UD:CAN, SJS, EDM

Napisano 23 maj 2013 - 07:22

Właśnie miałem o tym pisać. Vignault to nie był jedyny problem Canucks. Nie mniejszym wydawał się być Gillis. A może nawet większym? Sytuacja z niedoszłym transferem Luongo zdaje się być tego najlepszym przykładem. Część obserwatorów w Kanadzie wskazuje wręcz, że decyzja o zwolnieniu AV była niczym innym jak próbą odwrócenia uwagi od swojej osoby przez Gillisa.

<p><span style="font-family:tahoma, geneva, sans-serif;"><span style="color:#008000;">YUKON </span>OLD <span style="color:#ff0000;">CROWS </span><em>[</em><em>Liga A(D)FL 2016/17]</em></span></p>
<p> </p>
<p><strong>LW:</strong> A. Killorn, J.T. Miller, T. Pearson, T. Tatar, J. van Riemsdyk</p>
<p><strong>C:</strong> M. Backlund, A. Henrique, <span style="color:#008000;">T. Jost (m)</span>, R. O'Reilly, <span style="color:#008000;">D. Shore (m)</span>, J. Staal, T. Zajac</p>
<p><strong>RW: </strong>Ch. Coyle, D. Perron, B. Saad, <span style="color:#008000;">J. Virtanen (m)</span></p>
<p><strong>D: </strong><span style="color:#008000;">J. Chychrun (m)</span>,<strong> </strong>J. Demers, R. Ellis, <span style="color:#008000;">S. Johns (m)</span>, O. Klefbom, K. Letang, H. Lindholm, <span style="color:#ff0000;">D. Nurse (IR)</span>, K. Shattenkirk, K. Yandle</p>
<p><strong>G:</strong> J. Bernier, M.A. Fleury, <span style="color:rgb(0,128,0);">P. Grubauer (m)</span>, M. Jones, A. Raanta

#69 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów

Napisano 23 maj 2013 - 07:34

Nawet, że nie przepadam za AV, to jednak wizja, że jako trener AVS bierze rewanż na Gillisie jest całkiem kusząca ;)

Mackforme.jpg

Razor!

#70 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 23 maj 2013 - 09:03

Gillid ma chyba z piecioletni kontrakt (nowy), wiec sie nigdzie nie wybierze raczej ;)

#71 Y.O.C.

Y.O.C.

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 3599 postów
  • UZ:Sedinowie, C. Giroux, E. Lack
  • UD:Canucks, Comets, Blue Jackets, MODO

Napisano 23 maj 2013 - 09:06

AV dobrym trenerem jest i basta, Jacka Adamsa w 2007 za friko nie dostał, natomiast czasem trenerski głos w szatni zaczyna przebrzmiewać, śpiewki i zagrywki już nie wystarczają. Nie jest to dowód słabości trenera, a jego "terminu przydatności do spożycia". Vide Bruce Boudreau i to, jak szybko "kupili" go gracze Ducks. Odpadnięcie w 1. rundzie było w Anaheim zaskoczeniem, ale większym to, jak pewnie grali w sezonie zasadniczym. Reasumując, AV w nowym klubie będzie pociechą, tu już nie mógł być. Tyle.

Obserwując ten zespół od bodaj 14 lat mam już pewien przegląd tak w zakresie zarządzania klubem, jak i lokalnego sportowego dziennikarstwa. W ostatnich latach to ostatnie przeszło żenującą metamorfozę o nazwie "tabloidyzacja". Choroba, która dotyka dziennikarstwo jako takie, nie tylko sportowe i nie tylko w Vancouver, rzecz jasna - ale sprawiająca, że od paru lat najlepsze źródło informacji o Canucks, informacji pogłębionej i wychodzącej poza kazania przemądrzalców to blogi; wypociny Botchforda i spółki przestałem czytać dawno temu, bo niewiele z nich wynika. Nawiasem mówiąc coś bardzo złego stało się także po porażce w G7, media żywią się potknięciami i nie-dość-dobrymi wynikami klubu, o wspieraniu decyzji zarządu klubu można zapomnieć.

Krótko mówiąc, wskazywanie palców w stronę Gillisa nie dziwi mnie, ale i nie rusza. W 2011 roku dostał nagrodę dla najlepszego GM-a ligi, jakże szybko się o tym zapomina... Zrobił błędy transferowe? Zrobił, jasne, Booth się kompletnie nie sprawdził, Ballard też słabo. (Aczkolwiek Ballard to w 100% sprawka trenera i jego pomysłu na gracza - a za zły transfer bije się w menedżera... hmm). Pominąwszy jeszcze to, że zawsze łatwiej oceniać zdarzenie z boku niż podejmować decyzję, nie mam najmniejszych wątpliwości, że większość klubów oddałaby wiele za problemy, które mają Canucks. Coś jak "first world problems" ;) A sam Gillis w takim momencie, jak teraz, na pracę czekałby może z tydzień.

Skoro już tu zawitałem... Sytuacja z Luongo nie jest przykładem złej polityki Gillisa, za to doskonałym przykładem... złego dziennikarstwa. GM MG obwinia się za zły kontrakt, to już jest stała śpiewka. Chwila moment. Czy on był zły w starej CBA? Absolutnie. Ci sami dziennikarze, którzy dziś krytykują, wtedy chwalili (sprawdźcie). Ten kontrakt stał się zły w nowej CBA, wskutek obciążeń nałożonych na ostatnie lata kontraktu (jeżeli Luongo zakończy karierę wcześniej, te ostatnie lata będą się w pewnym stopniu liczyć do capu drużyny). Czy jest racjonalne obwiniać zarząd Canucks za tę sytuację? No litości. Chyba, że będziemy się bawić w argumenty typu "trzeba było myśleć jak podpisywali, że prawo może się zmienić i zadziałać wstecz", ale wtedy ja wysiadam, szkoda czasu.

Można oczywiście mieć pretensje za odwlekanie transferu Luongo i w porządku, tę sprawę dawno należało załatwić. Nawiasem mówiąc coś mi mówi, że jeszcze mile zaskoczy nas zwrot - będzie godziwy (tylko i aż). Przede wszystkim jednak w temacie niedoszłego transferu krytycy wyolbrzymiają kontrowersje bramkarskie w Vancouver i problem, jaki niby obecność Luongo tworzyła w szatni. Że napięcie, dziwna atmosfera itd.. Ci sami krytycy nie mają pojęcia - bo mainstream nie ma - o personalnych powodach prośby o transfer Luongo. Powodach, które zresztą stały się mniej aktualne w ciągu ostatniego roku kalendarzowego. Nie będę ułatwiał, sięgajcie tam, gdzie Botchford z Gallagherem nie sięgają... Oczywiście klamka zapadła, to Lou odchodzi, ale bez pretensji do kogokolwiek z klubu. Klasa.

Te moje 14 lat to już pewna perspektywa. Własna. Możliwie trzeźwa. Z tercetu Brian Burke, Dave Nonis, Mike Gillis najlepszy jest ten ostatni i to, jak mówią Amerykanie, by a mile. Sprawdźcie statystyki klubu pod rządami Gillisa. Nie tylko nie kłamią, ale - jak to liczby - nie mają też złej woli czy własnej agendy.

A że nadchodzący offseason to dla Gillisa wielki i ważny sprawdzian, to już zupełnie inna historia.

Yosemite Howlers (2003-2013)            Vancouver Maroons / Swift Foxes (2013- )

sc.gif  sc.gif   sc.gif  sc.gif                                                 sc.gif  sc.gif

03/04  06/07 08/09  10/11                                 14/15  15/16

#72 Gorzki

Gorzki

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 89 postów
  • UZ:Trevor Linden ,Joe Thornton
  • UD:Vancouver Canucks

Napisano 25 maj 2013 - 08:11

Ładnie napisane.Ja krótko i prosto.Rozmawiając z kolegą mieszkającym od lat w Van o całej sytuacji,mówi mi tak .Cytuje,,Kawał ch....ja,sam gówno zdziałał,rzycia mu sie pali więc zwolnił Alain,,koniec cytatu. Na miejscu dużo mówi się o nowym trenejro a ma być nim Lindy Ruff.

#73 LaKasiek

LaKasiek

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 92 postów
  • Interests:Inne niż hokej? Lacrosse!
  • UZ:Steve Ott
  • UD:Buffalo Sabres

Napisano 27 maj 2013 - 04:09

Na miejscu dużo mówi się o nowym trenejro a ma być nim Lindy Ruff.

O! Lindy! Co jak co, ale po tylu latach z Ruffem sentyment trochę zostaje, dlatego będę śledzić jego dalszą karierę. W tym sezonie można powiedzieć, że zaliczył dwie porażki - wykopany z Buffalo i bez medalu na MŚ. Obawiałam się, że może mieć problem ze znalezieniem pracy w NHL. W takim razie będę śledzić co się dzieje w Vancouver. Mam nadzieję, że go zatrudnią. Póki co to tylko plotki tak?

Może do waszej drużyny będzie pasować. 

570h.jpg

#74 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 27 maj 2013 - 04:28

Lindy moze byc jednym z takich trenerow, ktory znajdzie zatrudnienie wtedy...kiedy sam bedzie chcial - nie jestem pewien czy czasem on nie planuje pewnej przerwy, dluzszej niz to co mial (bez przygotowan do MS) do tej pory.

#75 aj_89

aj_89

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 66 postów
  • UD:Vancouver Canucks

Napisano 21 czerwiec 2013 - 09:08

Widzę, że Vigneault już sięz adekował w NYR. Dobrze że w przeciwnej konferencji, naprawdę go lubiłem, ale przyszedł czas na zmianę. Ruff do Dallas, a do VAN...? Torts? Ja tego jakoś nie widzę.... może inaczej.... sukcesów nie widzę

#76 Valverde

Valverde

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1297 postów
  • UZ:Henrik Lundqvist, Ryan Callahan
  • UD:New York Rangers

Napisano 21 czerwiec 2013 - 11:36

W zasadzie przesądzone, że Torts ląduje u was. Ciekawa wymiana, zobaczymy kto lepiej na niej wyjdzie. W sumie dostrzegam nawet spore podobieństwa - obie drużyny z dużym potencjałem, jednak obaj trenerzy stracili "termin ważności". Na papierze bardzo silne obrony zbudowane przez zarówno AV jak i Tortsa, mimo wszystko świetni bramkarze i wreszcie brak wystarczającego wsparcia w ataku. W NY narzekano, że system się wyczerpał, że śruba za mocno dokręcona, że John był za bardzo uparty, z kolei w VAN drużyna trochę się "spasła", osiadła na laurach. Torts jest idealnym gościem do pobudzenia zespołu, nabrania wiary, wzniecenia ognia, z drugiej strony Vigneault być może odpowiednio wyważy wszystkie potrzebne składniki w NYR, aby odnieść sukces. Wcale to tak absurdalnie nie wygląda jak mi się na początku wydawało :D

#77 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów

Napisano 22 czerwiec 2013 - 01:29

Ciekawa wymiana trenerów, ciekawe, kto na niej lepiej wyjdzie :) Doceniam osiągnięcia obu, nie przepadam za żadnym, nie kibicuję tym zespołom, więc powodzenia życzyć nie będę. jeśli zatrudnienie Tortsa się potwierdzi, to, że zostało dograne akurat w tym momencie, dzień po ogłoszeniu, że Tippett dogadał się z Kojotami według mnie może być sygnałem, ze Gillis trochę przeciągał negocjacje, żeby ewentualnie zobaczyć, czy Dave zostanie w Kojotach, czy nie.

Mackforme.jpg

Razor!

#78 Y.O.C.

Y.O.C.

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 3599 postów
  • UZ:Sedinowie, C. Giroux, E. Lack
  • UD:Canucks, Comets, Blue Jackets, MODO

Napisano 25 czerwiec 2013 - 09:21

W zasadzie przesądzone, że Torts ląduje u was. Ciekawa wymiana, zobaczymy kto lepiej na niej wyjdzie. W sumie dostrzegam nawet spore podobieństwa - obie drużyny z dużym potencjałem, jednak obaj trenerzy stracili "termin ważności". Na papierze bardzo silne obrony zbudowane przez zarówno AV jak i Tortsa, mimo wszystko świetni bramkarze i wreszcie brak wystarczającego wsparcia w ataku. W NY narzekano, że system się wyczerpał, że śruba za mocno dokręcona, że John był za bardzo uparty, z kolei w VAN drużyna trochę się "spasła", osiadła na laurach. Torts jest idealnym gościem do pobudzenia zespołu, nabrania wiary, wzniecenia ognia, z drugiej strony Vigneault być może odpowiednio wyważy wszystkie potrzebne składniki w NYR, aby odnieść sukces. Wcale to tak absurdalnie nie wygląda jak mi się na początku wydawało :D

Bardzo dobrze powiedziane. Co głupsi twitterowicze wyśmiewają tę wymianę, a ona ma wg mnie głęboki sens dla obu drużyn! (Co, rzecz jasna, nie gwarantuje od razu, że wszystko zaklika jak trzeba).

W kontekście Vancouver warto dodać, że Gillis konsultował zatrudnienie Tortsa z byłymi zawodnikami (Naslund grał pod Tortsem w Rangers i go zarekomendował), jak również z co ważniejszymi graczami obecnymi (Sedinowie BARDZO za - niespodzianka? Tylko dla tych, którzy ich nie znają i posługują się obiegowymi opiniami, rzekłbym). Wg mnie to jest bardzo dobrze przemyślana decyzja - co nie wyklucza, że Tippett mógł być #1 - a konsultacja z ważniejszymi graczami jest też bardzo dobrym zabiegiem, bo nie można powiedzieć, że się im coś narzuciło siłą.

W ogóle śmiesznie się robi, jak dziennikarzyny z tabloidów Vancouver katują całymi dniami te dwa słynne filmiki - opierdziel Rangers w szatni z 24/7 i "Top 10 rants of Tortorella" z TSN - zupełnie pomijając inne materiały, te pokazujące drugą twarz Tortsa. Whatever, pewno już się boją, że ktoś wytknie im (zasłużenie) niekompetencję i kreowanie sztucznych problemów.

Vancouver na pewno potrzebuje trenera pełnego życia i emocji, o Tortorelli można powiedzieć wiele, ale na pewno nie można mu odmówić pasji i ogromnego zaangażowania. Vigneault był takim "trenerem ciepłe kluchy", małomównym, nie pyskującym sędziom i dziennikarzom nawet wtedy, gdy im się należało. Tortorella potrafił rzucić mediom na pożarcie Hagelina ("nie umie grać w PP") i to było bardzo słabe, ale chętnie i z pasją broni swoich zawodników, jeżeli na to zasługują. Vigneault zrobił to może dwa razy przez tyle lat. Zmiana osobowości na ławce będzie miłą odmianą.

Yosemite Howlers (2003-2013)            Vancouver Maroons / Swift Foxes (2013- )

sc.gif  sc.gif   sc.gif  sc.gif                                                 sc.gif  sc.gif

03/04  06/07 08/09  10/11                                 14/15  15/16

#79 Tostu

Tostu

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisano 29 czerwiec 2013 - 04:01

Zobaczymy czy i jak przyjście Tortorelli odmieni ten zespół, wydaje mi się że będzie to odpowiedni człowiek w odpowiednim miejscu i czasie. Caucks potrzebują trenera z jajami, potrafiącego zarówno obronić zawodnika, jak o go odpowiednio opieprzyć. A.V. nie nazwałbym trenerem ciepłe kluchy, raczej trenerem kumplem i jakkolwiek taki styl prowadzenia zespołu często się sprawdza, to zazwyczaj zawodzi w trudnych momentach bo taki trener nie potrafi walnąć pięścią w stół i wykrzesać z drużyny jeszcze więcej energii, niemniej jednak Vigneault jest dobrym coachem i życzę mu powodzenia w pracy z Rangers.

Co do Tortsa to tak jak napisał kolega powyżej jest to facet pełen pasji, poświęcenia, determinacji i mam nadzieję że dzięki temu poprowadzi  Canucks do sukcesów. Swoją drogą ciekawe jaki cel postawił Tortsowi zarząd, awans do p.o to oczywistość, ale czy ma ostro tam namieszać, dojść co najmniej do finału konferencji, czy może z grubej rury: od razu walka o Stana?

Ciekawią mnie też bardzo ruchy transferowe bo Ballard, Booth są wg mnie do odstrzału, pozbyłbym się też Raymonda i co z Luongo.?

A przecież jutro draft i osobiście stawiam na pozyskanie w pierwszej rundzie jakiegoś bardzo sensownego obrońcy, może nawet kogoś kto będzie mógł wskoczyć od razu do pierwszego składu.

Swoją drogą bardzo ciekawie zapowiada się ,,współpraca"  :evillol: nowego trenera z mediami w Vancouver...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych