Skocz do zawartości

Zdjęcie

Runda 2: Chicago Blackhawks (1) - Detroit Red Wings (7)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#81 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1224 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 30 maj 2013 - 03:53

Nie uznali bo Quincey i Saad się faulowali na środku lodowiska tuż przed tym jak padł gol.

Hm... Chętnie zobaczę powtórkę tego.

A mogliśmy to już mieć za sobą, ech.

Już podniosły się głosy fanów, że zebry zrobiły błąd. Ja trochę przegapiłam to, bo cieszyłam się z "gola", więc nie będę oceniać, ale wśród dosadnych komentarzy znalazłam to:

Not so fun fact: the referee who called off that goal was the same one who didn't call a penalty on Raffi Torres' headshot to Hossa and the one who called three minors on Toews in Game 4.

Użytkownik Jonga edytował ten post 30 maj 2013 - 04:00

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

#82 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1224 postów

Napisano 30 maj 2013 - 04:09

JEEEEST !!!!! SEABS !!!!

Długo w tej dogrywce nie pograli, ale to i lepiej dla mojego zdrowia psychicznego. Mecz miał swoje wzloty i upadki, a na końcu całkiem porządny rollercoaster.

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

#83 McR

McR

Się dzieje

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 2143 postów
  • UZ:M. Brodeur
  • UD:NJ Devils

Napisano 30 maj 2013 - 04:11

Sędzia Stephen Walkom jednak nie musi obawiać się o swoje życie - Blackhawks w finale Zachodu. ;) Z przebiegu dzisiejszego meczu IMO zasłużenie. No, i któryś już raz w ciągu ostatnich kilku lat (a w każdym razie po lockoucie 2005) widzimy udany come back z 1-3... Niczego już nie można być pewnym w PO i to jest piękne.

No, to teraz obalajcie tych Króli! ;)
  • Toficjusz lubi to

#84 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 30 maj 2013 - 04:18

No, to teraz obalajcie tych Króli! ;)

Nie przesadzaj, Makrel! :D

#85 Adrian5

Adrian5

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 2755 postów
  • UZ:Jonathan Toews
  • UD:Chicago Blackhawks
  • Liga Typerow: Polfinal Konferencji w sezonie 2011/12

Napisano 30 maj 2013 - 04:22

Hawks Win!! Hawks Win!! Piękny powrót Chicago w serii zakończony powodzeniem!! Siódmy mecz rozstrzygnięty po dogrywce, a jeszcze wcześniej nieuznana bramka dla Hawks w końcówce trzeciej tercji. Krótko podsumowując - Działo się. Dobrze, że skończyło się zwycięstwem, bo sędziowie łatwo by nie mieli. 

Los Angeles nadchodzimy!! 

2u7uomo.jpg

#86 River

River

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 799 postów
  • UZ:Pavel Datsyuk
  • UD:Detroit Red Wings

Napisano 30 maj 2013 - 11:18

Dobrze, że skończyło się zwycięstwem, bo sędziowie łatwo by nie mieli. 

Tak, latwo by nie mieli... Przeciez Detriot w tej serii w ogole nie bylo rzniete przez sedziow...

Gdyby sedziowie nie ciagneli za uszy zdobywcy PT to prawdopodobnie w ogole nie byloby G7 bo te cudowne decyzje rozjemcow, zwlaszcza w meczach w JLA, byly tylko w jedna strone. Ale wuj Gary zapewne woli w finale konferencji pojedynek aktualnego mistrza ze wspanialym zdobywca PT. "Jakies tam" Detroit nie bedzie sie w tym finale pałętać. Tak wiem, szukam spiskow. Jednak mierzi mnie gdy widze, ze podobno w najlepszej hokejowej lidze swiata o wynikach meczow decyduja klauni w bialo-czarnych strojch.

Swoja droga to zabawne, ze taki zespol jak Chicago, ktory gral tak wspaniale w RS nagle nie jest w stanie sobie poradzic z przecietnym w tym sezonie Red Wings.

#87 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1224 postów

Napisano 30 maj 2013 - 11:44

Krótkim podsumowaniem - stara rywalizacja odżyła na ostatni moment, chociaż graliśmy naprawdę słabo na początku. Nie do końca rozkręcony był wtedy Kane, obrona zawodziła, łapaliśmy dużo bezsensownych kar, nasze bottom six też za dużo nie chciało strzelać, a top six było blokowane. Game 4 było taką kulminacją wszystkich błędów popełnionych w poprzednich dwóch meczach. Crawford zaskakiwał momentami, czasami bardzo na plus, czasami na minus, ale to on utrzymał nas w tej serii. Więc jeśli znowu ktoś powie, że z Crow'em w bramce nie przejdziemy żadnej rundy w playoffach mogę się tylko uśmiechnąć. Dobrze graliśmy w PK, co było momentami kluczowe i nieźle wyglądał nasz powerplay, ale tylko w tych wygranych meczach, więc jest do poprawy (jak zawsze).

Kiedy już wszystko wydawało się skończone udało się nam przełamać i wyjść z 1-3 na 4-3. Brawo dla trenera Wings za ułożenie strategii, która doprowadziła naszego kapitana do szału. Brawo dla Howarda, bo jeśli wyłączyć trzecie tercje to grał niesamowicie :p

Pasiaki popełniły masę błędów, nie będę wyliczać, ile po której stronie, bo to i bez sensu. W JLA podyktowali rzeczywiście kilka bezsensownych kar dla Wings, ale był też nieuznany gol Shaw'a. W ostatnim meczu nie rzucało się to tak bardzo w oczy (poza "golem"), więc sądzę, że dosyć sprawiedliwie zakończona ta seria. Ale to tylko moje zdanie.

Dzięki dla Detroit i ich fanom za znakomitą serię i sporo emocji, następnym razem widzimy się dopiero w finale :)

Użytkownik Jonga edytował ten post 30 maj 2013 - 11:48

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

#88 Adrian5

Adrian5

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 2755 postów

Napisano 30 maj 2013 - 11:44

Tak, latwo by nie mieli... Przeciez Detriot w tej serii w ogole nie bylo rzniete przez sedziow...

Gdyby sedziowie nie ciagneli za uszy zdobywcy PT to prawdopodobnie w ogole nie byloby G7 bo te cudowne decyzje rozjemcow, zwlaszcza w meczach w JLA, byly tylko w jedna strone. Ale wuj Gary zapewne woli w finale konferencji pojedynek aktualnego mistrza ze wspanialym zdobywca PT. "Jakies tam" Detroit nie bedzie sie w tym finale pałętać. Tak wiem, szukam spiskow. Jednak mierzi mnie gdy widze, ze podobno w najlepszej hokejowej lidze swiata o wynikach meczow decyduja klauni w bialo-czarnych strojch.

Sędziowie mylili się w obie strony, ale na pewno Chicago nie zawdzięcza awansu dzięki pasiakom. Ja tam w JLA pamiętam np.: nieuznaną  bramkę Andrew Shawa. W kilku innych sytuacjach wynikających z rywalizacji sportowej też mógłbym doszukać się kar, których sędziowie nie gwizdnęli Red Wings. No i szukając spisków, też mogę napisać, że pasiaki dziś robiły dużo, aby utrzymać w grze Red Wings, ale nie wyszło. Ogólnie widzę, że boli, no ale ma boleć ;) Kończy się pewien etap rywalizacji pomiędzy Chicago, a Detroit, teraz lecicie na Wschód i pewnie budowana będzie rywalizacja z Toronto. Bye :wave:

Swoja droga to zabawne, ze taki zespol jak Chicago, ktory gral tak wspaniale w RS nagle nie jest w stanie sobie poradzic z przecietnym w tym sezonie Red Wings.

Swoją drogą sami pisaliście, że to są PO i tutaj wszystko jest możliwe i nikogo nie należy skreślać przed rozpoczęciem rywalizacji. Tym bardziej, że w pierwszej rundzie wyeliminowaliście inny dobry zespół z RS, Anaheim Ducks. Aha, no i jak sobie nie mogliśmy poradzić jak sobie poradziliśmy?

PS: Swoją drogą, czy Detroit właśnie w PO nie grali swojego najlepszego hokeja w sezonie? :sus:

2u7uomo.jpg

#89 River

River

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 799 postów
  • UZ:Pavel Datsyuk
  • UD:Detroit Red Wings

Napisano 30 maj 2013 - 01:31

Sędziowie mylili się w obie strony, ale na pewno Chicago nie zawdzięcza awansu dzięki pasiakom. Ja tam w

JLA pamiętam np.: nieuznaną  bramkę Andrew Shawa. 

Bramka Shawa? To radze sie dobrze przypatrzec.

Moglbym tu wkleic pewien filmik z Holmstromem w akcji ale to byloby odgrzewanie kotletow. Przy notorycznie nieuznawanych bramkach Szweda to ta Shawa powinna sie skonczyc GM gdyby stosowac logike pasiastych :laugh:

Ja widze karnego z kapelusza w G6, zero reakcji w G3 za atak na Franzena, ktory konczy sie bramka Kane'a gdy tak naprawde gramy w czworke bo Franzen po ataku nie jest w stanie sie podniesc a gra trwa dalej i pada gol. Widze bezczelne wepchniecie rozpedzonego Cleary'ego na bramke przez bodaj Seabrooka itp

Teraz latwo jest mowic, ze "sedziowie mylili sie w obie strony" kiedy sie awansowalo.

W kilku innych sytuacjach wynikających z rywalizacji sportowej też mógłbym doszukać się kar, których sędziowie nie gwizdnęli Red Wings. No i szukając spisków, też mogę napisać, że pasiaki dziś robiły dużo, aby utrzymać w grze Red Wings, ale nie wyszło.

To prosze, w ktorym momencie utrzymywali nas w grze? Zaraz napiszesz o golu z koncowki trzeciej tercji dzisiejszego meczu. To zobacz jak sie to ma do sytuacji z Franzenem w G3 i golem Kane'a.

Ogólnie widzę, że boli, no ale ma boleć ;)

Nie boli, smieszy. Zwlaszcza gdy przypomne sobie wszystkie zapowiedzi przed ta seria, gadanie o gora pieciu meczach a moze i sweepie bo te slabe Detroit nic nie ugra. Ale najbardziej smieszy wasz kapitan. Podobno jaki kapitan taka druzyna :smile:

Swoją drogą sami pisaliście, że to są PO i tutaj wszystko jest możliwe i nikogo nie należy skreślać przed rozpoczęciem rywalizacji. Tym bardziej, że w pierwszej rundzie wyeliminowaliście inny dobry zespół z RS, Anaheim Ducks. Aha, no i jak sobie nie mogliśmy poradzić jak sobie poradziliśmy?

Jak sobie radziliscie najlepiej pokazywal Toews i to jak wygladaliscie przez polowe tej serii. Tak sobie radziliscie, ze grajace bardzo przecietnie w RS Detroit, nekane kontuzjami, latajace dziury w skladzie mlodymi zawodnikami bez doswiadczenia w PO, ze slaba obrona, grajace pierwszy sezon bez Lidstroma, potrafilo jako pierwsze od bodaj roku sprawic, ze zaliczyliscie trzy porazki z rzedu i byliscie nad przepascia i o kroczek od pozegnania sie z PO.

No pieknie sobie radziliscie. Zagraliscie jak na zdobywce President Trophy przystalo. :biggrin: W kilku momentach sedziowie zrobili swoje by nie bylo siary.

Mnie tam nic nie boli, czuje sie calkiem dobrze bo my w tej serii zrobilismy co moglismy a wam trzeba bylo pomagac.

• Dziobak lubi to

#90 Adrian5

Adrian5

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 2755 postów

Napisano 30 maj 2013 - 05:44

To, co takiego zrobił Andrew Shaw? Bo ja naprawdę nie mogę się tam dopatrzeć interference goalie. Karny z kapelusza? Moim zdaniem sędzia miał podstawy, aby odgwizdać penalty shot. Dalej licytować się na temat błędów sędziowskich nie zamierzam, bo jak widać nasze opinie zdecydowanie się różnią. Przyznam natomiast, że sędziowie się mylili, ale nigdy nie zgodzę się z opinią, że wygraliśmy serię dzięki pasiakom.

Jeśli chodzi o zapowiedzi przed rozpoczęciem serii, to odpowiem krótko - O sweepie nic nie pisałem. Jeśli ktoś nam naprawdę chciał pomóc, to byli to zawodnicy Detroit. Tak skupiliście się na wyłączeniu Toewsa (co wszyło Wam bardzo dobrze, brawo dla Was, a szczególnie dla trenera), że w pewnym momencie zabrakło chyba trochę pary w ofensywie, a w defensywie zaczęliście pomagać nam swoimi błędami. Szczególnie w G6, kiedy to grając we własnej hali, prowadząc 2-1 na 20min przed końcem tercji/meczu daliście sobie strzelić trzy bramki. Sami sobie jesteście winni. No, ale widzę, że Ty uważasz, że to wszystko przez sędziów, że to oni dali nam wygrać trzy mecze z rzędu przegrywając wcześniej w serii 3-1.  

Niby nie boli, ale chyba jednak boli

2u7uomo.jpg

#91 Melvins

Melvins

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • UD:Blackhawks, Cracovia
  • GG:1916738

Napisano 30 maj 2013 - 05:46

Sorry River ale bredzisz i jestes w swoich bredniach mocno osamotniony. Mysle, ze wszyscy z wyjatkiem Ciebie i kilku innych twardoglowych fanow Wings zgodza sie, ze to byla jedna z najwspanialszych serii playoffs jakie kiedykolwiek ogladali, a Twoje insynuacje jakoby mecze byly drukowane uwlaczaja Blackhawks, Red Wings, NHL i hokejowi w ogole.
  • Szklarzu i Eiro lubią to

@melvins_rule

Here come the hawks, the mighty Blackhawks!
Take the attack and we’ll back you Blackhawks!
We’re flyin’ high and now let’s wrap it up!
Let’s go you Hawks, move out!

#92 Roggi

Roggi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • UZ:Pawel Dacjuk
  • UD:Detroit Red Wings, Sborna

Napisano 31 maj 2013 - 06:26

Jeżeli przyjrzeć się bliżej składom finalistów to nie ma tutaj żadnego przypadku, awansowały cztery najsilniejsze obecnie zespoły.

Gratulacje dla Chicago i powodzenia w kolejnej rundzie

Jak już gdzieś wspomniałem faza PO była dla mnie niczym wisienka na torcie. Obecny wynik traktuję na zasadzie wilk syty i owca cała czyli nasza młodzież zdobyła ważne szlify, a wybór w drafcie też całkiem przyjemny.

• Adrian5 lubi to

#93 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisano 31 maj 2013 - 11:24

Wielka szkoda , ze nie udało się wygrać  tej  serii  , bo  mieliśmy ją  pod  swoją  kontrolą  i należało  "  dobić  Chicago"  Niestety  czegoś  zabrakło  i  ciężko  wskazać na jeden czynnik   , który nie sprawił  ,  że  gralibyśmy dalej..   Ja  jestem z Red  Wings  dumny  , bo tak naprawdę mieliśmy w tym sezonie  od początku pod górkę  a jednak  zespół  pokazał  klasę  i  wielki  charakter. 

Dodatkowym  smaczkiem  w  tej serii  był  płacz  Olczyka i  Miburego  nad  Hawks  i podejrzewam , że w game 7  mieli  pełnego pampersa.  Skrzydła    postawiły

się  " faworytowi"  i  , to  jest     duża zasługa Babcocka , który w mojej opinii jest najlepszym trenerem    w NHL.  Wyłączenie  Toewsa  , który pozniej płakał w mediach , ze  kar na nim  pasiaki nie odgwizdują    był  zasługą  świetnej  taktyki   a zarazem  świetnego  jej wykonania przez  Zetterberga.  

Może faktycznie zabrakło nam trochę w  ofensywie  , ale z drugiej strony  o  wyniku całej serii zadecydował  jeden gol  i równie dobrze , to my mogliśmy wygrać.

Melvins  nikt nie mówi , ze  ta seria  nie była  świetna , bo była.  Masa  emocji  i  naprawdę świetny  hokej z obu stron.  Nie mniej poziom, sędziowania  był niestety mizerny.  Trzeba być zatwardziałym  fanem  Hawks  , by tego nie dostrzec.  

Skrzydła pokazały , że jest życie bez  Lidstroma i mamy naprawdę dobre  perspektywy. Nasi  młodzi gracze zebrali masę  cennego doświadczenia  ,  które  na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Dzięki za emocjonującą  serię.

#94 Melvins

Melvins

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • UD:Blackhawks, Cracovia
  • GG:1916738

Napisano 03 czerwiec 2013 - 08:14

Skrzydła    postawiły się  " faworytowi"  i  , to  jest     duża zasługa Babcocka , który w mojej opinii jest najlepszym trenerem    w NHL.  Wyłączenie  Toewsa  , który pozniej płakał w mediach , ze  kar na nim  pasiaki nie odgwizdują    był  zasługą  świetnej  taktyki   a zarazem  świetnego  jej wykonania przez  Zetterberga.  

Zgadzam sie w 100% co do Babcocka. To, ze do tej pory nie dostal Jack Adams Trophy to jest slaby zart ze strony NHL. Co do Toewsa to tez bylem troche zdenerwowany i rozczarowany jego jeczeniem w mediach. Chlopak wciaz jednak jest mlody i mam nadzieje, ze wyciagnie z tego wnioski i w przyszlosci nie bede musial sie za niego czerwienic.

Melvins  nikt nie mówi , ze  ta seria  nie była  świetna , bo była.  Masa  emocji  i  naprawdę świetny  hokej z obu stron.  Nie mniej poziom, sędziowania  był niestety mizerny.  Trzeba być zatwardziałym  fanem  Hawks  , by tego nie dostrzec.  

Ale ja sie zgadzam, ze sedziowanie bylo kiepskie. Nie zgadzam sie jedynie z tym, ze bylo kiepskie tylko w jedna strone, a wynik rywalizacji rozstrzygal sie poza lodem. Logika wyklucza komplementowanie serii, ktora uwaza sie za wydrukowana.

Skrzydła pokazały , że jest życie bez  Lidstroma i mamy naprawdę dobre  perspektywy. Nasi  młodzi gracze zebrali masę  cennego doświadczenia  ,  które  na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Dzięki za emocjonującą  serię.

Skrzydla to wrog odwieczny i najwiekszy, ale wrog, do ktorego ma sie mnostwo szacunku, ktorego zawodnikow chetnie widzialoby sie w swoich barwach, ba, nawet druzyne zbudowalismy na modelu Detroit. Dwa mecze z Detroit w przyszlym sezonie zaznacze na czerwono jako pierwsze. Zycze Wam wszystkiego najlepszego na wschodzie i mam nadzieje na jak najszybsze spotkanie w playoffs :)

@melvins_rule

Here come the hawks, the mighty Blackhawks!
Take the attack and we’ll back you Blackhawks!
We’re flyin’ high and now let’s wrap it up!
Let’s go you Hawks, move out!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych