Skocz do zawartości

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  iks : (19 marzec 2019 - 08:50 )

jest i week 25 :)

@  iks : (13 marzec 2019 - 08:20 )

week 24 można już typować :)

@  iks : (04 marzec 2019 - 05:59 )

zaczynamy typowanie w LT w marcu :)

@  iks : (20 luty 2019 - 06:32 )

można już typować ostatni tydzień lutego w naszej LT :)

@  iks : (07 luty 2019 - 09:04 )

jakaś hokejowa książka powinna się znaleźć ;)

@  iks : (07 luty 2019 - 09:03 )

a jeśli chodzi o nagrodę to zastanowimy się nad jakąś jeśli frekwencja będzie odpowiednia :D

@  iks : (07 luty 2019 - 09:03 )

week 20 dostępny do typowania :)

@  spursik : (07 luty 2019 - 11:46 )

Jest jakaś nagroda przewidziana :smile: bo niewiem czy się starać

@  iks : (05 luty 2019 - 09:31 )

jeśli coś źle policzyłem, prośba o info :)

@  iks : (05 luty 2019 - 09:31 )

OK, podsumowanie LT w odpowiednich tematach na forum :)

@  iks : (02 luty 2019 - 10:09 )

podliczenie LT w przyszłym tygodniu :) ale jesteście w gorącej wodzie kąpani :D

@  Tymg : (01 luty 2019 - 06:08 )

Panie iks znowu Pan milczy, gdy pada pytanie o klasyfikacje ligi typerów.

@  spursik : (30 styczeń 2019 - 09:04 )

Czy jest sens typować w Lidzę Typerów? Bo już mamy prawie luty i cisza co do poprzednich miesięcy! Jakaś klasyfikacja albo coś podobnego

@  iks : (22 styczeń 2019 - 08:45 )

zapraszam do zabawy w Lidze Typerów - obstawiamy zwycięzców w All-Star Game 2019! http://forum.nhl.com...?showtopic=7574

@  iks : (01 styczeń 2019 - 11:09 )

witajcie w Nowym Roku! Wszystkiego dobrego :)

@  Paolo : (04 grudzień 2018 - 09:09 )

Szkoda, że tak późno, liczyłem na 20-21. Ciekawe jaka będzie nazwa, wśród faworytów jest Seattle Kraken :D

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

ciekawe czy drużynę NBA też przywrócą w Seattle ;)

@  pawwko : (04 grudzień 2018 - 06:53 )

i będzie drużyna w Seattle od sezonu 2021-22 :D

@  wqjtek : (01 grudzień 2018 - 06:30 )

Myślałem że w moim życiu nie będzie już klubu NHL dla którego będę czuł większą niechęć niż do Pingwinów, a tu proszę TML i długo długo nic :D

@  Pershing : (01 grudzień 2018 - 10:09 )

Wilson z zawiasów wrócił xDDD

Zdjęcie

Uwagi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cooper

Cooper

Newbie

• Forumowicz
  • Pip
  • 6 postów
  • UZ:Mark Messier
  • UD:New York Rangers
  • GG:9552070
  • Liga Typerow: II

Napisano 12 listopad 2005 - 10:14

Nie wiedzialem gdzie to umiescic wiec pokusilem sie o nowy temat.

Mam takie jedno zastrzezenie co do obecnych rozgrywek Yahoo.
Mianowicie chodzi o to, ze w tym sezonie nie ustalono limitu wystepow bramkarzy by liczyly sie im statystyki do punktow. W poprzednej edycji ligi kiedy bylem jej komisarzem pamietam ze ustalilismy taki limit na 3 mecze.

Pamietam ze byly glosy sprzeciwu bo nie wszyscy wyrabiali sie w tych 3 wystepach i tracili punkty. Wg mnie jednak bylo to bardziej fair bo zeby zdobyc punkty trzeba bylo 3 dobrych spotkan naszych bramkarzy.

Teraz niestety jest tak ze wystaczy jeden mecz i to nawet niepelny. Wystaczy ze bramkarz wejdzie na zmiane i GA,GAA i S% ma wtedy zazwyczaj bardzo wysokie i mozna juz spokojnie nie wystawiac przec caly tydzien bramkarzy by nie "popsuli" tej statystyki i mamy juz raczej pewne 3 pkt.

Takze to jest jedyna rzecz jaka mi w tej chwili nie pasuje...ale trzeba bedzie nauczyc sie ja wykorzystywac.
In the darkness of futures past
the magician longs to see
one chants out between two worlds
fire, walk with me

#2 Szklarzu

Szklarzu

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • UZ:Getzlaf, Giguere, Pronger, Montour
  • UD:Ducks

Napisano 12 listopad 2005 - 10:35

Nie wiem jak w 3 lidze, ale w 1 i 2 limit jest - 2 mecze. :)
The-Stanley-Cup.jpg The-Stanley-Cup.jpg The-Stanley-Cup.jpg

2010       2014       2017

Anaheim Glaziers (JRHL)

17/18: RS: 5th, PO: 2nd16/17: RS: 1st, PO: 1st15/16: RS: 8th, PO: 4th;

14/15: RS: 2nd, PO: 7th; 13/14: RS: 1st, PO: 1st; 12/13: RS: 9th, PO: ----

11/12: RS: 3rd, PO: 4th; 10/11: RS: 5th, PO: 2nd09/10: RS: 1st, PO: 1st

08/09: RS: 3rd, PO: 6th; 07/08: RS: 5th, PO: 5th; 06/07: RS: 4th, PO: 5th;

05/06: RS: 1st, PO: 3rd.

The-Stanley-Cup.jpg

2018       

Iron Owls of Anaheim (Dynasty)

17/18: RS: 2nd; PO: 1st16/17: RS: 4th; PO: 3rd15/16: RS: 6th; PO: 6th; 

14/15: RS: 8th; PO: 8th; 13/14: RS: 9th; PO: ----; 12/13: RS: 2nd, PO: 4th.

#3 Patrik

Patrik

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • UZ:C. Price, P.K. Subban
  • UD:Montreal Canadiens
  • GG:7472230

Napisano 12 listopad 2005 - 11:04

Ja do dzis nie wiem jaki jest limit :rolleyes: . Pytalem podobno 3, jednek w druzynie Kielce Warriors w poprzedni tygodniu bramkarze grali 2 razy, jednak statsy sie im liczyly ... :hardass: miedzy innymi dlatego teraz nie jestem na prowadzeniu ;) Mysle, ze taka zasada promuje farta ;)

14e16hf.jpg
.............................................................................................................................

#4 Miki

Miki

Advanced Member

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 1891 postów
  • Interests:sport, polityka
  • UZ:John Tavares
  • UD:NY Islanders

Napisano 12 listopad 2005 - 11:16

tak jak napsial Szklarzu - w I lidze jest limit dwoch meczy i zdarzalo sie juz, ze przez to tracilo sie sporo punktow (np. gdy odwolano mecz OTT-FLA i moi gracze nie zagrali dwoch w tygodnie gier)

usa-john-tavares_1.jpg?itok=cWNi78Tt

#5 MiRoN

MiRoN

Administrator

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Interests:webdesign, seo, hockey
  • UZ:Chris Higgins
  • UD:Montreal Canadiens
  • GG:33375
  • TLEN:mironka

Napisano 12 listopad 2005 - 05:58

Teraz niestety jest tak ze wystaczy jeden mecz i to nawet niepelny. Wystaczy ze bramkarz wejdzie na zmiane i GA,GAA i S% ma wtedy zazwyczaj bardzo wysokie i mozna juz spokojnie nie wystawiac przec caly tydzien bramkarzy by nie "popsuli" tej statystyki i mamy juz raczej pewne 3 pkt.

Wyświetl post

Dlatego chyba nasza decyzja o usunieciu ze statystyk bezsensownych "strzalow" obronionych przez bramkarza byla chyba nie do konca przemyslana... ktos majac wysokie GA, GAA i S% moze w statystykach bramkarskich przegrac jedynie w kategorii SO lub W... wlasciwie to w SO i tak ciezko punkty zdobyc, wiec liczy sie tylko kategoria W.
Jakby byly strzaly to przeciwnik z super statystykami cos by mogl jednak stracic. Moze w jakims stopniu sprowokowaloby to takiego przeciwnika do wystawiania dalej bramkarzy...

#6 -V-

-V-

Broad Street Bully

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 1295 postów
  • UZ:B.Hull, R.Hextall
  • UD:Philadelphia Flyers

Napisano 12 listopad 2005 - 06:14

Jakby byly strzaly to przeciwnik z super statystykami cos by mogl jednak stracic. Moze w jakims stopniu sprowokowaloby to takiego przeciwnika do wystawiania dalej bramkarzy...

Wyświetl post

Podejrzewam, ze nie. W koncu jeden punkt zawsze mozna poswiecic, zwlaszcza ze licza sie "male" zwyciestwa (w poszczegolnych kategoriach), a nie "duze" (w meczach z poszczegolnymi druzynami). Dodatkowa kategoria tylko zwiekszalaby, imho i tak zbyt duze, znaczenie bramkarzy - a to chyba jest sprzeczne z duchem nowej NHL ;)

A teraz, zamiast bezsensownego wystawiania kazdego, kto aktualnie gra, musimy troche pomyslec - ktorego bramkarza kiedy wystawic, zeby zarowno wyrobic norme, jak i miec swietne statsy.

#7 Dzida

Dzida

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 36 postów
  • UZ:M.Modano
  • UD:Dallas Stars
  • GG:1184732
  • TLEN:dzidanhl
  • Liga Typerow: III

Napisano 12 listopad 2005 - 11:50

W 3 lidze jest limit 2 gier, nie kazdemu moze to odpowiadac, ale zasady sa rowne dla wszytkich. Ja mam w swoim skladzie DiPietro i Vokouna, rzaden z nich nei wpsial sie w rubryce SO. Moich G puszczam prawie zawsze, wyjatkiem byl ten tydzien, bo trafili na ciezkich rywali.

Mam pytanie odnosnie ruchow transferowych z free agents, ja juz zrobilem 25 takich ruchow i nie wiem czy jest jakis limit?

#8 Kwiatek

Kwiatek

The Magic Datsyuk Hands

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1185 postów
  • Interests:Zarzadzanie - klubem NHL.
  • UZ:5-game suspension Smith
  • UD:Red Wings
  • GG:1505003
  • TLEN:kwiat_1990

Napisano 12 listopad 2005 - 11:55

Nie macie swojego komisarza? On powinien wiedziec ;)
"The Swedes never hug me," Osgood said. "I get none. Zero. I feel like I should get more. I'm getting lonely. They should hug more."

Dołączona grafika

Khabarovsk Siberia
C: B. Richards, M. Ribeiro, M. Hanzal, B. Gordon, S. Horcoff, K. Brodziak
LW: B. Laich, E. Kane, M. Martin, E. Cole, J. Lupul
RW: P. Kessel, C. Perry, J. Pominville
D: E. Karlsson, J. Boychuk, D. Boyle, D. Doughty, M. Streit
G: A. Niemi, C. Anderson

#9 Padamk

Padamk

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • UZ:Mats Sundin
  • UD:Toronto Maple Leafs

Napisano 13 listopad 2005 - 12:36

Albo zerknij na glownej stronie waszej ligi na League Settings w prawym dolnym rogu, u nas tj w pierwszej lidze mamy "Max Moves: 36 " :)

A jesli chodzi o statystyki bramkarzy to ja popieram zdanie MiRoN'a, jednak brakuje mi obronionych strzalow przez bramkarza. Dlaczego? Bo brak mi rownowagi dla statystyki GA, wygrywa w niej w zasadzie ten co wystawi bramkarzy tylko dwa razy, a taka statystyka SV obronionych strzalow bylaby dla niej przeciwwaga i zmuszala do wystawiania bramkarzy na kolejne mecze.

Yahoo Fantasy nhl.com.pl <--> TORONTO PANINAROS <-->
C: Bergeron, Bozak
LW: Landeskog, Zetterberg,
RW: Carter (?), Heatley (?),
D: Letang, Kronwall, Josi
G: Quick, Bobrovsky,
--------------------------------
History:
2011/12.regular season 10th / playoff - ......... 2010/11.regular season 6th / playoff 2th
2009/10.regular season 10th / playoff - ......... 2008/09.regular season 3rd / playoff 5th
2007/08.regular season 1st / playoff 4th ........ 2006/07.regular season 2nd / playoff 4th
2005/06.regular season 9th / playoff - ........... 2003/04.regular season 3rd / playoff 5th

#10 Guest_Majty_*

Guest_Majty_*
  • Gosc

Napisano 13 listopad 2005 - 11:36

A jesli chodzi o statystyki bramkarzy to ja popieram zdanie MiRoN'a, jednak brakuje mi obronionych strzalow przez bramkarza. Dlaczego? Bo brak mi rownowagi dla statystyki GA, wygrywa w niej w zasadzie ten co wystawi bramkarzy tylko dwa razy, a taka statystyka SV obronionych strzalow bylaby dla niej przeciwwaga i zmuszala do wystawiania bramkarzy na kolejne mecze.

Wyświetl post

A dla mnie rzecza niezrozumiala jest brak SHP (short handed points)... Dlaczego sa tylko bramki? W przewadze liczone sa punkty za gole i asysty... Dyskryminujemy gre w oslabieniu ? ;)

Strzaly na bramkarzy tez powinny byc liczone... Sytuacja : Brodeur ma SO przy 15 strzalach, a Luongo przy 30... W statystykach jest to samo... Strzaly na bramke powinny wejsc za GA - 100% zgody z Mironemi Padamkiem.

No i PIM - tu moim zdaniem powinny byc liczone w druga strone... im wiecej PIM tym gorzej, bo kazdy wie, ze kary oslabiaja zespol.

Warto sie zastanowic nad jakimis zmianami i wyruszyc z nimi w przyszlym roku. Liczbe wymian z FA tez powinnismy zwiekszyc - kto chce ten zmienia, kto nie to nie - proste.

#11 -V-

-V-

Broad Street Bully

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 1295 postów
  • UZ:B.Hull, R.Hextall
  • UD:Philadelphia Flyers

Napisano 13 listopad 2005 - 11:57

1. Dyskryminujemy gre w oslabieniu?
2. Strzaly na bramke powinny wejsc za GA
3. No i PIM - tu moim zdaniem powinny byc liczone w druga strone... im wiecej PIM tym gorzej, bo kazdy wie, ze kary oslabiaja zespol.
4. Liczbe wymian z FA tez powinnismy zwiekszyc - kto chce ten zmienia, kto nie to nie - proste.

Wyświetl post

1. IMHO bramki w oslabieniu w ogole nie powinny byc uwzglednianie w statsach. Tu wiecej zalezy od szczescia niz od skladu i w niewielkim stopniu wplywa na rywalizacje.

2. Zarowno strzalow na bramke, jak i GA nie powinno byc. Cztery kategorie (W, SO, SV%, GAA) wystarcza - wtedy, jak ktos zdecyduje sie wystawiac bramkarza tylko dwa razy w tygodniu, nie bedzie mial z tego az takiego duzego zysku (wygra statsy bramkarskie 2:1?), a jednoczesnie unikniemy zwiekszenia znaczenia bramkarzy.

3. PIMy tez sa kategoria niepotrzebna (ale nie az tak jak te dwie powyzsze)- tym razem przejawia sie to wlasnie w tym, ze w rzeczywistosci niektore kary maja pozytywny wplyw na druzyne (fighting), a niektore negatywny (diving) - a yahoo traktuje wszystkie tak samo. Jednak nie spieszylbym sie tak ze skreslaniem tej statystyki - bo teraz PIMy dodaja nowy element strategii - w wiekszosci przypadkow wymuszaja posiadanie specjalistow, ktorzy za zadanie maja wlasnie lapanie kar.

4. Zdecydowanie tak, w ogole nie powinno byc ograniczenia. Niestety podczas dyskusji pierwszoligowcow przed sezonem byly tylko dwa glosy za takim rozwiazaniem.

#12 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 13 listopad 2005 - 12:11

Zgadzam sie co do kategorii GA, jest calkiem bez sensu. W tym tygodniu nie ryzykuje wystawiania bramkarzy, bo wole z Nieszporym wygrac trzy klasyfikacje bramkarskie (GA, SV% GAA) i zaliczyc remis w W niz liczyc na to, ze Columbus wygra dzis z LAK i Marc Denis wywalczy kolejne zwyciestwo. PIM-y mi osobiscie nie przeszkadzaja i naleze do zwolennikow ograniczenia ilosci wymian, zeby trzeba bylo wykazac sie jakas strategia w tych wymianach a nie co mecz zmieniac pol skladu, bo akurat komus wlasnie wyszedl mecz a jest on na waivers.

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#13 Padamk

Padamk

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • UZ:Mats Sundin
  • UD:Toronto Maple Leafs

Napisano 13 listopad 2005 - 01:25

1. IMHO bramki w oslabieniu w ogole nie powinny byc uwzglednianie w statsach.
2. Zarowno strzalow na bramke, jak i GA nie powinno byc, a jednoczesnie unikniemy zwiekszenia znaczenia bramkarzy.
3. PIMy tez sa kategoria niepotrzebna (ale nie az tak jak te dwie powyzsze)-
4. liczba wymian

Wyświetl post

1 & 3 Bez przesady, dojdziemy do tego, ze wiekszosc stasow jest niepotrzebnych :), ale po kolei....

1. Bramki w oslabieniu musza byc, wlasnie rok temu bylo to tak jak chce Majty SHP i bylo ciekawiej. Gole w oslabieniu przypadkowe ? Rownie dobrze GWG sa przypadkowe, jesli nie padaly w dogrywce, bo przy wynikach 5-1, 5-2 jakie znaczenie mial ten drugi czy trzeci gol?
A jeszcze ile radosci sprawiaja SHG, przez to, ze tak rzadko wpadaja, a dzis mialem az dwa :D

2. GA i SV powinny byc jak juz pisalem wyzej, ale chcialem jeszcze powiedziec, ze nie uwazam by bramkarze mieli za duze znaczenie, ja wygralem 4 z 5 meczy, a nawet juz moge powiedziec, ze 5 z 6 :) , a statsy bramkarskie w kazdym z nich mialem do bani.

3. Musza byc, bo po prostu sa nieodlacznym elementem wszystkich statystyk NHL.

4. Tu jednak jestem za ograniczeniem, bo jest ciekawiej. Chociaz osobiscie bardziej ogranicza mnie durna sprawa z Eliasem niz ten limit wymian :p

Yahoo Fantasy nhl.com.pl <--> TORONTO PANINAROS <-->
C: Bergeron, Bozak
LW: Landeskog, Zetterberg,
RW: Carter (?), Heatley (?),
D: Letang, Kronwall, Josi
G: Quick, Bobrovsky,
--------------------------------
History:
2011/12.regular season 10th / playoff - ......... 2010/11.regular season 6th / playoff 2th
2009/10.regular season 10th / playoff - ......... 2008/09.regular season 3rd / playoff 5th
2007/08.regular season 1st / playoff 4th ........ 2006/07.regular season 2nd / playoff 4th
2005/06.regular season 9th / playoff - ........... 2003/04.regular season 3rd / playoff 5th

#14 ddawwidd

ddawwidd

Poor man's Hawkeye Pierce

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 831 postów

Napisano 13 listopad 2005 - 04:21

[na melodie "Coming Back to Life" Pink Floyd]:

And wheeeereee weree yooouuuuu
When THIS tooopiiiiic was active?...
When we talked abooouuuut
Yahoo Fantasy ruleees...

(taki niewinny zarcik, doceniam znaczenie tematu, bo sie przyda przy zakladaniu lig za rok :) Ale oprzec sie nie moglem)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych