Skocz do zawartości

Zdjęcie

Colorado Avalanche 2016/2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#81 grimson

grimson

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • UZ:#33 Patrick Roy
  • UD:Colorado Avalanche

Napisano 04 styczeń 2017 - 09:26

Cicho w temacie Avs. I bardzo dobrze, bo nie ma za bardzo o czym pisać.

Jesteśmy czerwoną latarnią Ligi, mamy cztery mecze przegrane z rzędu.Kolejny mecz z Calgary, a więc negatywna passa zostanie przedłuzona...

#82 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7167 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 04 styczeń 2017 - 03:27

Cicho w temacie Avs. I bardzo dobrze, bo nie ma za bardzo o czym pisać.

Jesteśmy czerwoną latarnią Ligi, mamy cztery mecze przegrane z rzędu.Kolejny mecz z Calgary, a więc negatywna passa zostanie przedłuzona...

W tym roku nie mam za bardzo czasu na oglądanie (trzymiesięczna córka) a ciężko pisac jedynie z perspektywy boxscore'ów. Staram się czytać i widzę, że sami zawodnicy przyznają, że zespołowi brakuje "chemii". To chyba znak, że z tej mąki chleba nie będzie i potrzebne są zmiany. Nie chciałbym natomiast aby zmiany obejmowały kogoś z grupy MacKinnon, Rantanen, Jost, Duchene i mimo wszystko Landeskog. Tych zawodników powinniśmy zatrzymać.

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#83 vonBaron

vonBaron

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 05:01

Największy wtf to chyba Colborne, gość zaliczył w pierwszym meczu hattricka i od tamtej pory zero. null, nothing. Nie przypominam sobie tak złego transferu w ostatnich 10 latach. Pociesza mnie jedynie fakt że mam dużą szanse na 1 w drafcie, może trafimy takiego McDavida.

Użytkownik vonBaron edytował ten post 05 styczeń 2017 - 03:54

#84 grimson

grimson

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 12:32

Koniec świata!

Colorado po 10 latach gry wymieniło Cody McLeod'a na środkowego Drapieżników Felixa Girarda. Cody był najdłużej grającym obecnie zawodnikiem Avs z logo Lawin na bluzie.

W pierwszym meczu przeciwko Lawinom McLeod w nowym zespole strzelił na gola oraz zaliczył bójkę z wiekowym [i rachującym swoje kości] Iginlą:

#85 Tymg

Tymg

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 74 postów
  • UD:Mighty Ducks of Anaheim

Napisano 15 styczeń 2017 - 07:26

To ma być bójka? :D

• krriss i Tostu lubią to

#86 Roggi

Roggi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • UZ:Pawel Dacjuk
  • UD:Detroit Red Wings, Sborna

Napisano 15 styczeń 2017 - 08:03

Pociesza mnie jedynie fakt że mam dużą szanse na 1 w drafcie, może trafimy takiego McDavida.

W jednym z najgorszych draftów jeżeli chodzi o topowy talent odkąd pamiętam? Powodzenia z tym :laugh: . Naprawdę kiepski sezon żeby być słabym.

• krriss i Tostu lubią to

#87 Camoranesi

Camoranesi

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • UZ:Peter Forsberg, Patrick Kane
  • UD:Atlanta, Colorado
  • GG:8384568

Napisano 26 styczeń 2017 - 11:56

Potwierdza się, że psychologiczna zmiana koszulek na gorsze jest symbolicznym odzwierciedleniem - obym się mylił - przyszłości drużyny...

Chyba Avs idzie już na rekord ligi z tą ilością przegrywanych meczy. Ostatni wygrany, jeśli mnie pamięć nie myli, a nie chce mi się nawet zaglądać do kalendarza spotkań, to był w zeszłym roku na dzień przed Bożym Narodzeniem. Zespół wygrał, gdy każdy i tak miał już w głowie zbliżające się święta, to nie sztuka. W pozostałych wypadkach Colorado przegrywa nawet z najgorszymi. Już sobie wyobrażam trenerów konkurencyjnych drużyn na dzień przed spotkaniem z Avs: "Dobra, jutro Colorado, więc mamy 2 punkty więcej, i przeskoczymy zespół X, ale szykujemy się na następny mecz w San Jose..." :p.

Edit: dobra sprawdziłem, 15 przegranych z ostatnich 16 meczy. ;P

Użytkownik Camoranesi edytował ten post 26 styczeń 2017 - 12:08

"He's probably the best player in the game right now." - Matt Duchene (Colorado Avalanche) on Chicago Blackhawk's Patrick Kane.

#88 grimson

grimson

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 02:23

Okręt widocznie tonie, nie tylko statystyki wygrane/przegrane o tym świadczą.

Patrick Roy zszedł z pokładu w samą porę, Cody McLeod też się rozstał z Lawinami.

Przykro patrzeć na to, co się dzieje z Avs :wacko:

#89 Camoranesi

Camoranesi

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 01:14

Tonie od długiego czasu, to nie początek "ewakuacji" z Denver...

"He's probably the best player in the game right now." - Matt Duchene (Colorado Avalanche) on Chicago Blackhawk's Patrick Kane.

#90 vonBaron

vonBaron

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 02 luty 2017 - 11:17

Avs już nie próbują nawet udawać że może być lepiej. 18 goli straconych w 4 ostatnich meczach mówi wszystko, dno dna.

#91 grimson

grimson

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisano 04 luty 2017 - 09:10

Żal patrzeć na upadek organizacji, która w 1996r oraz 2001 zdobywała Puchar Stanleya.

#92 vonBaron

vonBaron

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 04 luty 2017 - 11:12

TVP musi częściej pokazywać mecze AVS bo jak widać im to służy.

#93 Camoranesi

Camoranesi

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisano 05 luty 2017 - 11:29

And the looser is... Winnipeg. :p Przegrać w tym sezonie z Avs może mieć rujnujący efekt na drużynę... ok, przesada ;)

Duchene jak zwykle genialny, błyskawiczny rajd na bramkę. Oby plotki o ewentualnym transferze się nie sprawdziły, choć ostatnio nie widać tego uśmiechu na jego twarzy, jaki miał w poprzednich sezonach - to niestety mówi coś o obecnej mentalności Avalanche...

No dobra. Po zwycięstwie i narzekaniach czas trochę zastanowić się nad aktualną sytuacją. Wg. mnie drużyna powinna zacząć wreszcie grać lepiej - myślę, że to nie przypadek, że do 1-szego meczu z Caps w tym sezonie Avs miało same zwycięstwa, a później coś się zepsuło, i znowu wyszły braki, przede wszystkim w obronie. Gdyby powrócili do lepszej formy, na pewno mentalność by się poprawiła. Gorzej z chemią, której podobno brakuje (i dlatego... patrz następny akapit).

Pytanie brzmi: na ile lepiej? Raczej trochę, niż dużo. Tzn. wolałbym, aby nie był to rajd jak ze stycznia zeszłego roku, bo znowu zarząd zaśnie i pomyśli, że w tym roku to tylko wypadek przy pracy. Drużyna potrzebuje zmian, każdy to wie. Trzeba już teraz, raptem przez 2 m-ce, przygotowywać się na następny sezon. Oczywiście, nowy trener by się przydał. i prawdę mówiąc, nie miałbym nic przeciwko powrotowi Patricka Roy'a... co jednak z pewnością się nie zdarzy.

A propo Roy'a, zauważyłem w jego przypadku już dawno efekt "Roy'a" w Avalanche - ucieka dokładnie na sezon przed tym, jak drużyna zaczyna lecieć w dół (wcześniej, był to 2003 rok - ostatni, w którym Avs zdobyło tytuł lidera dywizji na długie lata). I odwrotnie, pojawienie się Roy'a zwiastuje sukces: Stanley dla Colorado 1996 i wygrana dywizji w pierwszym roku jego trenerki.

Użytkownik Camoranesi edytował ten post 05 luty 2017 - 11:30

#94 vonBaron

vonBaron

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 05 luty 2017 - 12:45

Ja tam się nie dziwię Mattowi że chce odejść.

#95 Camoranesi

Camoranesi

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisano 09 luty 2017 - 10:51

W jednym z najgorszych draftów jeżeli chodzi o topowy talent odkąd pamiętam? Powodzenia z tym :laugh: . Naprawdę kiepski sezon żeby być słabym.

To prawda. Ale tym gorzej dla Red Wings także - w tym sezonie. Również zajmują (ex equo) najniższą pozycję w swojej konferencji.

Dzisiaj sporo na nhl.com na temat przyszłości Avs, tej bliskiej i tej na następne sezony. Zwłaszcza w kontekście potencjalnych trade'ów. Wygląda na to, że coś się prawdopodobnie wydarzy. Joe Sakic zadeklarował, jacy zawodnicy będą wykluczeni z trade'ów - MacKinnon, Rantanen i Jost. Zresztą, podobno Sakic jest otwarty na propozycje transferu i od co najmniej początku stycznia zbiera potencjalne oferty.

Na video w nhl.com analitycy hokejowi wyrazili wątpliwości odnośnie tego pierwszego, i przyznam szczerze, że wypowiedzieli głośno moje własne narastające od miesięcy (przynajmniej od zeszłego sezonu) wątpliwości wokół Nathana. Osobiście na miejscu Sakica był wskazał Duchene'a jako zawodnika, który pozostaje w drużynie. Duchene wg. mnie stanowi o sercu dzisiejszego Avalanche, i bez niego w zasadzie można zapomnieć o jakimkolwiek charakterze (i prawdopodobnie nawet sukcesach) tej drużyny w najbliższych latach.

Podobno jako najbardziej pożądanego i prawdopodobnego do transferu zawodnika wskazują Landeskoga. Sam mam mieszane uczucia, czy Gabriel powinien odejść, ostatecznie był kapitanem w sezonach, kiedy sprawy miały się lepiej, włączając w to pierwszy sezon trenerowania Patricka Roy'a. Niemniej, być może faktycznie czas na nowego kapitana? W każdym razie, z trójki Landeskog, MacKinnong i Duchene, ten ostatni moim zdaniem powinien zostać.

#96 vonBaron

vonBaron

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 09 luty 2017 - 02:03

Serio wolisz żeby Landeskog został a MacK odszedł?

#97 Camoranesi

Camoranesi

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisano 09 luty 2017 - 03:01

Serio wolisz żeby Landeskog został a MacK odszedł?

Myślę, że tak - na tą chwilę. Oboje są młodzi, ale aktualnie Nathan wydaje się przereklamowany, dużo szumu i "marketingowi" wokół niego daje fakt, że był draftową jedynką. Zresztą, na ww. video wykazali potencjalnie słabe cechy MacKinnona, a ja bym dodał jeszcze, że po kilku sezonach w Avalanche to wielka niewiadoma, i ma wyniki poniżej oczekiwań. Taki gracz jak Landeskog - nie wazne czy byłby dalej kapitanem czy nie - jest bardziej potrzebny. Trzeba też dodać jeszcze, że za Nathana, czyli draftową jedynkę, można by dostać w zamian potencjalnie solidną "zapłatę"...

Niestety, potencjalnie tylko. Bo trade'y w wykonaniu Avs nie powalają w ostatnich latach. Można powiedzieć, że praktycznie odchodzili dobrzy gracze pod presją, i drużyna nie dostawała de facto nic w zamian. Inna sprawa, że to z MacKinnonem wyżej to tylko takie teoretyzowanie, bo jak zadeklarował Sakic, Nathan zostaje w drużynie. Za to może odejść właśnie Landeskog lub Duchene... I prawdę mowiąc, trudno mi sobie wyobrazić, za kogo mógłby ktokolwiek z nich pójść. Szybkość Duchene'a (pominę MacKinnona tutaj) to esencja stylu gry w Colorado.

#98 Hellraiser

Hellraiser

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • UZ:Iginla, Jagr
  • UD:Calgary Flames

Napisano 10 luty 2017 - 10:07

Tak hipotetycznie...jakie są szanse żeby wyciągnąć z Denver Tysona Barrie ???

untitl17.png

"If you think you are too old to rock'n'roll then you are"

"Born to lose. Live to win"

Lemmy Kilmister  - The Legend

#99 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7167 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 10 luty 2017 - 01:08

Niestety, potencjalnie tylko. Bo trade'y w wykonaniu Avs nie powalają w ostatnich latach. Można powiedzieć, że praktycznie odchodzili dobrzy gracze pod presją, i drużyna nie dostawała de facto nic w zamian.

Z tym nic w zamian nie zgodzę się. Zadorow (część trejdu O'Reilly) już gra po 25+ minut i w oczach wielu obserwatorów jest obecnie najlepszym obrońcom Avalanche a chłopak ma dopiero 21 lat. Compher świetnie spisuje się w AHL za rok będzie zapewne centrem 3 linii w AVS podobnie Greer brany za pick, który mieliśmy od San Jose, którym opchnęliśmy pick Buffalo z trejdu O'Reilly. Bardzo dobrze, ze Sakic pod presją nie robi głupiej wymiany (Duchene za Ceci) tylko czeka aż ktoś zapłaci oczekiwaną cenę. Jak nikt nie zapłaci? Zostaniemy z Mattem i Landeskogiem i też będzie dobrze. 

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#100 Camoranesi

Camoranesi

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisano 10 luty 2017 - 02:40

Jak nikt nie zapłaci? Zostaniemy z Mattem i Landeskogiem i też będzie dobrze. 

I przyznam, że po cichu na to liczę. Aczkolwiek kto wie, jak potoczyłyby się losy drużyny, gdyby jednak do trade'u doszło.

Natomiast co do obrony Avs, nie chcę wyróżniać żadnych zawodników, ale jako drużyna, obrona po prostu jest beznadziejna, co obnażył ostatni mecz przeciw Penguins. W zasadzie nie licząc ostatniego empty-nettera, równie dobrze mogłby być odwrotny wynik: 3:1 dla Avalanche, bo mieli kilka niewykorzystanych doskonałych okazji. Tymczasem gole dla zawodników Pittsburgh'a nie były jakieś genialne, w sumie na wyróżnienie zasłużył przede wszystkim jeden zawodnik przeciwników, czyli Kessel. Ze strony Avs natomiast na pochwałę zasługuje właśnie Landeskog, który grał aktywnie, i wreszcie jego akcja zakończyła się bramką. Pokazał zresztą, jak klasowym jest zawodnikiem i jaką różnicę stanowi do ogółu Avs...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych