Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pittsburgh Penguins

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4279 postów
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 30 czerwiec 2017 - 02:08

Temat do dyskusji o Pittsburgh Penguins

e7e77ed6d4bc86a33acbb3b721da0317.jpg

#2 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4279 postów

Napisano 02 lipiec 2017 - 06:50

Kilka przemyśleń odnośnie budowy składu na nowy sezon

Na 1.07 wystawiłbym Jimiemu 3+

REAVES + '51 za '31 + Sundqvist: trudno mówić by cena była specjalnie atrakcyjna. Rutherford dał jednak wyraz temu jasno, że będzie chciał sprowadzić kogoś zdolnego wywierać wpływ na zachowania rywala wobec Sida i Geno i sięgnął po jednego z lepszych specjalistów. Nasze niedawne wybory sprawiają, że z dużym spokojem podchodzę do oddania tak dalekiego wyboru w 1 rundzie. Reaves ponoć mocno popracował nad motoryką (nie widziałem go już dobrą chwilę w grze). Pracuje ze specjalnymi pasami z obciążeniem by ten element poprawić. 6'1" / 225 pds - jest co napędzać, a w naszym systemie nie może aż tak mocno odstawać. Zapowiada się zupełne przemeblowanie bottom lines i jestem ciekaw jak odnajdzie się w nim Reaves.

HUNWICK: 3x2.25mln też nie brzmi specjalnie okazjonalnie. Matt zagra bowiem raczej na pewno w 3 parze. Czemu raczej? Jak podpiszemy Dumle będziemy mieć 4 LHD i jestem otwarty na sugestie, że może któryś z nich będzie osią wymiany, która da nam centra no.3 Niemniej na tu i teraz przy pełnym i zdrowym składzie top-4 stanowić będą Tango, Schultz, Maatta i Dumle (który może oddać pola nowoprzybyłemu koledze najprędzej). Poczytałem co nieco i moja wiza Hunwicka jednak mocno zakorzeniona jest w obrazkach z przeszłości. W Maple Leafs piastował funkcję asystenta kapitana i był mentorem dla młodszych kolegów. Ta 1 bramka na kolana nie rzuca, ale 18 asyst to już całkiem przyzwoity dorobek. Tak jak fakt, że w rozwijających się Leafs zdołał zagrać na +8. Do tego potrafi zagrać duże minuty (w PO średnio 25:39), nieźle odnajduje się w PK (w RS średnio 2:40 a TML byli w top-10 broniących w lidze). Nie mówię, że to jego zasługa, ale Leafs mocno się poprawili w grze w osłabieniach i podczas jego pobytu w klubie awansowali z 22 na 10 lokatę, a on w sezonie 15-16 z 3:43 był najwięcej grającym osłabienia zawodnikiem w lidze. Do tego grywał też co nieco w kadrze USA (juniorskie i seniorskiej), więc jakoś tam próbuje się z tych warunków bronić. Dla mnie jednak umowa powinna nie być dłuższa niż 2 lata / 2mln per, stąd nie oceniam jej specjalnie dobrze

NIEMI: niemal natycmiast po wykupie przez Stars Fin był przymierzany do nas. Po prostu wszystkie elementy układanki się zgadzały. Doświadczony bramkarz, niespecjalnie drogi (700k), na krótkim kontrakcie (1y). Jedyną niewiadomą pozostaje jego dyspozycja, ale wydaje się, ze nie powinien zagrać więcej niż 20-25 meczów. Liczę, że zmiana otoczenia dobrze na niego wpłynie i przypomni sobie nieco lepsze lata. Ten czas na rozwój powinien wykorzystać Jarry i będziemy mądrzejsi za rok czy jesteśmy gotowi na wprowadzenie go do ligi i gra tak młodym tandemem

SCHULTZ: 3x5.5mln. Tutaj akurat wszystko się zgadza. Justin zapracował na sporą podwyżkę. Jak na 7 defensora NHL z 51 punktami (12+39) i grą na +27 (6 wynik wśród D) to i tak nie rozbił banku i można chyba mówić o delikatnym home discount. Pomostówka okazała się dobrym krokiem dla niego  i dla organizacji. Wobec absencji Letanga świetnie wywiązał się z roli etatowego QB. A że ma dopiero 26 lat to jeśli nic nie stanie na przeszkodzie jeszcze zdąży się ustawić w kolejce po lukratywną umowę.Dobrze, że tegoroczne umowy nie trwały w nieskończoność i strony szybko znalazły porozumienie. Wilk syty i owca cała. Teraz czas na Dumle i Sheary

3C: Można nerwowo zerkać na ten wolny spot. Rutherford nie zdecydował się pociągnąć za cyngiel i teraz mówi otwarcie, że nazwiska, z którymi rozmawiał nie do końca mu odpowiadały i ściągnięcie gracza będzie możliwe via trade. Co ciekawe nie jest z tego powodu specjalnie zaskoczony czy też nerwowy. Na konferencji powiedział wprost, że sprowadzenie odpowiedniego gracza może zając mu 1 dzień, a nawet kilka miesięcy. Ma być cierpliwy i rozważny by trafić należycie.Przedyskutował nawet tą sytuację z Sullivanem. ten powiedział, że tak długo jak zdrowi są Sid i Geno da sobie radę by zapełnić tą lukę kimś dostępnym. Zerkam nieśmiało po składach i o dziwo jest kilka zespołów mogących narzekać na problem urodzaju, więc furtka jakaś tam jest

DEPTH: Umowy przedłużyli Sestito (a myślałem, że po Reavsie nie będzie dla niego miejsca), Corrado i Casey DeSmith, który z Jarry wygrał Harry 'Hap' Holmes Memorial Award (dla bramkarzy z najmniejszą liczbą puszczanych goli na mecz / statsy: 21-5-4, 2.01GAA, 92.6%, 1SO). Do tego zgodnie z moją sugestią Rutherford zadbał o głębie na pozycji obrońcy podpisując Chrisa Summersa, Jarreda Tinordi i Zacha Trotmana oraz uzupełniając pozycję centra o Grega McKegga. Także tutaj praca domowa jak najbardziej odrobiona jak na pierwszy dzień

#3 alex88

alex88

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • UZ:Jordan Staal
  • UD:Pingwiny

Napisano 02 lipiec 2017 - 01:24

Przewidywania Pershinga, że zamkniemy naszych trzech RFA w dziesięciu bańkach mogą być trudne do zrealizowania ;)

Justin - 5,5mln

Sheary - 4-5mln?

Dums- 3-4mln?

Obawiam się, że przy pozostałej dwójce w grę wchodzą raczej te wyższe cyfry.

#4 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4279 postów

Napisano 02 lipiec 2017 - 01:31

Może być jak z Justinem, że dostaną na rok pomost żeby udowodnić swoją wartość i wtedy long-terma. Stawiam, że tak właśnie stanie się z Sheary (mamy bogactwo wśród młodych F). Dumle powinien być locked. Stawiam 2-2.5-3mln na rok dla Connora (nawet w arbitrażu) i 2.5-3mln dla Dumle na te 3 lata (może ciut więcej w zależności od długości kontraktu)

#5 Pershing

Pershing

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • UZ:Evgeni Malkin, Marc-Andre Fleury
  • GG:10607861

Napisano 02 lipiec 2017 - 02:40

Sheary'emu na bank bym nie dał 4-5m. Max 2,5m. Jego forma z końcówki zeszłego sezonu nie rozpieszczała i właśnie to co pisze YWNWA - mamy Sprogna i jeszcze kilku innych młodych, którzy dobijają się do składu.

Te 10m dla całej trójki byłoby możliwe, jakby Schultz wynegocjował tyle ile się spodziewałem, czyli jakieś 4-4,5m. Jednak w klubie uznali, że po jednym dobrym sezonie i to w sporej części pod nieobecność Tango warto mu sypnąć groszem. Jak Tango będzie zdrów, to raczej Justin takiej wielkiej roli nie dostanie i pewnie będzie słychać narzekania, że jednak troszkę za dużo w porównaniu do piastowanej roli. Dużo jaków i gdyby, a zabiegowy to wszystko i tak zweryfikuje :p

Tak jak pisałem w innym temacie, w tym roku damy radę, jednak za rok znów nam wróci problem z capem. Może cap podskoczy ze 2,5 bańki to się trochę zluzuje. Warto by też się pozbyć kontraktu Hagelina, bo jednak za te 4m, to oczekujemy więcej, niż to co pokazywał w sezonie 16/17.

IrIJhg8.gif

#6 alex88

alex88

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisano 15 lipiec 2017 - 06:28

Archibald przedłużony na dwa lata za 675k, a Pouliot na rok za 800k.

Mam wrażenie, że z tego drugiego już nic nie będzie w przyszłości. A nadzieje były spore, jego wybór był efektem wymiany z Caroliną za Jordana Staala -jednego z moich ulubionych zawodników. Minęło już 5 lat, a światełka w tunelu do dobrej gry jak nie było, tak nie ma.

Użytkownik alex88 edytował ten post 15 lipiec 2017 - 06:29

#7 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4279 postów

Napisano 24 lipiec 2017 - 06:52

Może być jak z Justinem, że dostaną na rok pomost żeby udowodnić swoją wartość i wtedy long-terma. Stawiam, że tak właśnie stanie się z Sheary (mamy bogactwo wśród młodych F). Dumle powinien być locked. Stawiam 2-2.5-3mln na rok dla Connora (nawet w arbitrażu) i 2.5-3mln dla Dumle na te 3 lata (może ciut więcej w zależności od długości kontraktu)

Dumle locked, ale warunki okazały się więcej niż "ciut". 6 lat x 4.1mln i tym samym na kontrakt Connora i centra 3 formacji (o ile nie będziemy eksperymentować z dostępnym kapitałem) zostało nam jakieś 6.8mln. Patrząc na kontrakt Dumle i to jakie cyferki wykręcił Sheary mam pewne obawy co do zamykania sprawy długoterminową umową. Myślę zatem, że JR będzie zmuszony przejść przez cykl pomostowy i tym samym poczekać na zwolnienie się capu od kontraktów Szwedów (Hornqvista i Hagelina) lub szukanie oszczędności transferem. Tym bardziej, że w kolejce ustawią się wspomniani Rust, Wilson czy Guentzel

Wracając do kontraktu Dumle to uważam, że jest przestrzelony o jakieś min. 500k i niekoniecznie widzę potrzebę wiązania się z shutingdown D na tak długi okres. Dla mnie to jest gracz na 3 parę, ale u nas grywa w top-4. Tym samym to kolejny krok, który mocno obniża moją dotychczasową ocenę za przeprowadzenie reform latem. Martwi nie tylko rewolucja w składzie, ale także fakt podbierania specjalistów ze sztabu. Póki co okazywało się, że JR wychodził z opresji obronną ręką i wychodziło na jego, ale jestem pełen obaw o funkcjonowanie zespołu bez tych kilku ważnych w taki (mentalny) czy inny (jakościowy) sposób.

#8 alex88

alex88

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisano 25 lipiec 2017 - 09:05

Tak przeczuwałem, że z tymi naszymi RFA tanio nie będzie. Na JS i BD "zużyliśmy" już 9,6mln. Sheary też zakręci się koło +4.

W tym roku jeszcze będzie ok, ale w przyszłym będzie trzeba kogoś odstrzelić.

#9 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4279 postów

Napisano 30 lipiec 2017 - 08:22

Wreszcie jakiś pozytyw. Sheary na 3 lata za uczciwe 3 mln per. Tym samym dał Jimowi dosyć duże pole manewru przy sprowadzeniu centra do 3 formacji, który może zainkasować z klubowej kasy spokojnie do 3.5 mln (choć tyle pewnie nie chcemy wydać) co gwarantuje odpowiednią jakość. To raczej ostatnia niewiadoma w naszym po tegorocznej przemianie

#10 Pershing

Pershing

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • UZ:Evgeni Malkin, Marc-Andre Fleury
  • GG:10607861

Napisano 30 lipiec 2017 - 09:19

Zostało nam pod czapką 3,2m. A co jeśli Cullen stwierdzi, że jeszcze rok pogra? Bierzmy go i szukamy kogoś na 3C za 2m, czy olewamy Pape i szukamy kogoś wartego milion więcej? Te bycze 26m dla 7 obrońców to zbrodnia :/

IrIJhg8.gif

#11 alex88

alex88

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 05:59

Dobrze, że wyszła ta 3-letnia pomostówka z Conorem za przyzwoite pieniądze. W sumie zamknęliśmy naszych trzech RFA za 12,6mln. Marzeniem było zmieścić się w dyszce, no ale niestety jest jak jest. W przyszłym roku też będzie trochę nerwówki z naszymi RFA, ale przynajmniej Guentzela mamy jeszcze z głowy przez dwa lata :)

ps. ale i tak najpiękniejszy jest kontrakt MM, 3 lata za 3,75. Po prostu bajka ;)

Użytkownik alex88 edytował ten post 02 sierpień 2017 - 06:03

#12 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4279 postów

Napisano 26 sierpień 2017 - 09:03

Podoba mi się ruch z zaproszeniem na PTO Jaya McClement. Zwłaszcza w perspektywie odejścia Cullena. Traktuje to jako dobrą alternatywę i zabezpieczenie 4C. Mówi się sporo o możliwości gry Carterem Rowney na tej pozycji, ale miejmy na uwadze to jak słabo wygląda nasza głębia. Jak bardzo ucierpiał nasz penalty killing po odejściu Matta i Bonesa oraz jak uszczuplony jest vet presence i McClement ma naprawdę sporo sensu. Nie jest to gracz robiący różnicę w ofensywie, ale za to doskonałe wywiązujący się z zadań destrukcyjnych. Dość powiedzieć, że jest napastnikiem, który rozegrał najwięcej SH minut z wszystkich w lidze od lockoutu (04/05) i dystansuje drugiego Keslera o 200... W poprzednim sezonie liderował w tej statysce Hurricanes notując 2 minuty na mecz. Do tego nieźle gra bulik. W 6 z ostatnich 7 sezonów przekroczył barierę 50%, a w całej karierze może się pochwalić 52,2% skuteczności w kole wznowień. Myślę, że ma spore szanse dostać od JR kontrakt. Nie rozwiązuje to naszego problemu 3C i choć Sully oznajmił naszemu GM, że da radę z tym co ma to nadal oczekuję jakiś ruchów w tym kierunku. P.S. ciekawe swoją drogą czy ktoś jeszcze przyjedzie na camp powalczyć o kontrakt. Ciekawych nazwisk nie brakuje

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych