Skocz do zawartości

Zdjęcie

Runda 2: Los Angeles Kings (5) - San Jose Sharks (6)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#41 VanDyken

VanDyken

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • UZ:Couture, Datsyuk
  • UD:Sharks, Red Wings

Napisano 23 maj 2013 - 05:08

Panowie - to kwestia gustu czyja gra się komu bardziej podoba - w tak wyrównanej parze o wygranej i tak decydują niuanse, a nie statystyki. Pewnie w SOG jest 4:0 dla Sharks, w hitach 4:0 dla kings, ale to wynika ze stylu gry obu zespołów. Od pierwszego meczu to Couture i spółka narzucili tempo (trochę zmuszeni straconymi pierwszymi bramkami), ale jak pokazała trzecia tercja ostatniego spotkania i gracze LAK jak muszą to potrafią. W pierwszej rundzie PO to często Orki dominowały na lodzie, a skończyło się sweepem, i myślę, że taki wynik bardzo zwiększył wiarę w swoje mozliwości hokeistów z San Jose, co zaprocentowało ich obecnym stylem gry. Ja osobiście po obejrzeniu pierwszego meczu #lak#stl nie dawałem naszym chłopcom wielu szans w starciu z którąś z tych drużyn, ale widać gołym okiem, że Sharks dziś i Sharks z RS to jednak troche inne drużyny.

EDIT: News z obozu wroga: Brown spada do 3 linii, na jego miejsce Clifford, hmmm... czy Brown grał aż tak źle? - wg mnie to dobra wiadomość dla Rekinów

Użytkownik VanDyken edytował ten post 23 maj 2013 - 05:32

#42 Toficjusz

Toficjusz

Member

• Na Cenzurowanym
  • PipPip
  • 63 postów
  • UZ:Patrik Elias, Sid
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 23 maj 2013 - 10:50

Mimo wszystko i tak liczę na wygraną SJS  :cool2: Brown w 3 linii, dziwna decyzja.

Użytkownik Toficjusz edytował ten post 23 maj 2013 - 10:52

Dołączona grafika

#43 Sirius_Black

Sirius_Black

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Interests:NHL, Speedaway, Opakowania z tektury falistej, Nurkowanie
  • UZ:Marian Hossa
  • UD:Ottawa Senators
  • GG:5842248
  • TLEN:siriusdvhl@tlen.pl

Napisano 24 maj 2013 - 05:36

Pierwsze dwie tercje to totalna dominacja #lak
Nie patrzyłem na statystyki, ale człowiek ma wrażenie, że #sjs cały czas w swojej tercji. Kings nie dają im wyjść. Icing, icing, icing... i hitowanie wszystkiego co sie rusza. Dziwie sie, ze sędziowie są jeszcze cali.

Teraz zobaczymy czy nie odpadną z sił i wytrzymają trzecia tercje, bo jak cały czas powtarzają wygranie meczu nr 5 przy stanie 2:2 w 79% daje awans

Edit: Voynov na 2:0 i teraz sytuacja #sjs wyglada tragicznie
Edit2: 3-0 EN

Najsłabszy mecz Rekinow w tej serii. Teraz wygrać mecz nr 6 i nie dopuścić do takiej dominacji w meczu nr 7

Użytkownik Sirius_Black edytował ten post 24 maj 2013 - 06:30

The Leafs are like the Titanic, Great until they hit the Ice!

Oklahoma City Ravens

C: Couture Logan, Bozak Tyler, Zibanejad Mika, Lehtera Jori, Couturier Sean

LW: Kuznetsov Evgeny, Lucic Milan, MacArthur Clarke

RW: Oshie T.J. , Iginla Jarome, Silfverberg Jakob, Forsberg Filip, Lindholm Elias, Rakell Rickard

D: Gardiner Jake, Stralman Anton, Jeff Petry, Myers Tyler, Ristolainen Rasmus, Polak Roman 

G: Anderson Craig, Stalock Alex, Lehner Robin, Quick Jonathan  

P: Matthew O'Connor, Lazar Curtis, Bennett Sam, Campbell Jack, Gostisbehere Shayne, Reinhart Sam 

12/13: RS: 8th  PO: 1 rd out

13/14: RS: 12th PO: -

twitter

#44 Kamtek

Kamtek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1298 postów
  • Interests:dobra szkocka
  • UZ:Sakic, Pavelski, Owieczkin
  • UD:CAN, SJS, EDM

Napisano 24 maj 2013 - 06:56

Mecz do jednej bramki w zasadzie. Sharks zostali zdominowani na każdym centymetrze kwadratowym lodu. Fizycznie i mentalnie. Chwilami odnosiłem wrażenie, że wjeżdżający na lód gracze Rekinów pojawiają się tam za karę i nie bardzo chcą na tafli pozostawać zbyt długo, by nie narazić się na ataki Kings. Owszem, byli tacy, którzy próbowali, ale ich można policzyć na palcach jednej ręki. Fizyczną grę miało poprawić pojawienie się Demersa jako napastnika w czwartej formacji. I próbował trochę przestawiać rywali, ale jego najbardziej spektakularny hit zakończył się karą. Czy uzasadnioną? Nie do końca byłem przekonany. Sędziowie generalnie gwizdali nieco niekonsekwentnie - potrafili np. dopuścić do kilkukrotnego uderzania Pavelskiego kijem trzymanym oburącz przez Kopitara, choć było doskonale widać, co jest grane. Inna sprawa, że ich decyzje nie miały żadnego wpływu na wynik spotkania, które przebiegało pod dyktando gospodarzy.

Teraz przed zespołem i McLellanem mecz #6 i konieczność odbudowania się psychicznego przed nim. Sharks muszą znów wyjść nabuzowani i próbować nie tylko "rozstrzelać" Quicka, ale przede wszystkim podjąć fizyczną walkę z rywalami. Inaczej ich przygoda z PO zakończy się na tym meczu.

<p><span style="font-family:tahoma, geneva, sans-serif;"><span style="color:#008000;">YUKON </span>OLD <span style="color:#ff0000;">CROWS </span><em>[</em><em>Liga A(D)FL 2016/17]</em></span></p>
<p> </p>
<p><strong>LW:</strong> A. Killorn, J.T. Miller, T. Pearson, T. Tatar, J. van Riemsdyk</p>
<p><strong>C:</strong> M. Backlund, A. Henrique, <span style="color:#008000;">T. Jost (m)</span>, R. O'Reilly, <span style="color:#008000;">D. Shore (m)</span>, J. Staal, T. Zajac</p>
<p><strong>RW: </strong>Ch. Coyle, D. Perron, B. Saad, <span style="color:#008000;">J. Virtanen (m)</span></p>
<p><strong>D: </strong><span style="color:#008000;">J. Chychrun (m)</span>,<strong> </strong>J. Demers, R. Ellis, <span style="color:#008000;">S. Johns (m)</span>, O. Klefbom, K. Letang, H. Lindholm, <span style="color:#ff0000;">D. Nurse (IR)</span>, K. Shattenkirk, K. Yandle</p>
<p><strong>G:</strong> J. Bernier, M.A. Fleury, <span style="color:rgb(0,128,0);">P. Grubauer (m)</span>, M. Jones, A. Raanta

#45 ukasz77

ukasz77

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • UZ:Joe Thornton/Joe Pavelski
  • UD:San Jose Sharks

Napisano 24 maj 2013 - 08:35

Jedno słowo AŁA,makabra koledzy wcześńiej opisali co było grane idealnie,mam nadzieję na udany rewanż w weekend.

#46 Valverde

Valverde

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1297 postów
  • UZ:Henrik Lundqvist, Ryan Callahan
  • UD:New York Rangers

Napisano 27 maj 2013 - 01:31

Ale atmosfera w pawilonie, wow.

#47 Toficjusz

Toficjusz

Member

• Na Cenzurowanym
  • PipPip
  • 63 postów
  • UZ:Patrik Elias, Sid
  • UD:Pittsburgh Penguins

Napisano 27 maj 2013 - 01:37

Ładnie rozmontowali obronę, ale LAK jest same sobie winne, w sumie dwie kary takie z lenistwa, nawet się nie chciało wejść ciałem tylko podcinamy albo wybijamy za lód :tongue:  tutaj sędzia nie miał innej możliwości, a  :worcester: nie zwykli marnować takiej wspaniałej okazji i mamy 1-0.

@up 

#lak obija słupki, zaraz będzie wyrównanie, chyba, że Rekiny się obudzą.

@up

No i mamy dwa do zera. Okazuje się, że Quick też człowiek i czasem krążek jest za szybki nawet dla Quicka. Gol troszkę niespodziewanka.

@up

Królowie się nie poddają, mają apetyt skończyć dziś, ten apetyczny stejk z rekina. 2-1.

Użytkownik Toficjusz edytował ten post 27 maj 2013 - 02:40

Dołączona grafika

#48 VanDyken

VanDyken

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisano 27 maj 2013 - 04:58

Ależ rwany mecz - momenty przewagi to jednej, to drugiej drużyny, ale kiedy wydawało się, że w trzeciej tercji nastapi huraganowy szturm #lak , to jakby tym razem im zabraklo pary, a może i pomysłu,   i nawet więcej szans dla Rekinów. Kolejny bramkarski pojedynek w tej serii, tym razem Niemi górą, wyłapał duzo więcej grożnych strzałow niż Quick, którego dodatkowo zaskoczył Galliardi strzałem między nogami obrońcy. Pochwały właściwie dla całej drużyny za walkę, rozsądne szafowanie siłami, unikanie ataków fizycznych przeciwnuików (chyba McLellan wytłumaczył swoim graczom, że mniej sił stracą na zrobienie uniku niż przez przyjęcie impetu 100kilogramowego Króla). Dziś ode mnie plus dla Stuarta - nie było może tak efektownych hitów jak we wczesniejszych spotkaniach, ale za to imponująca  efektywność i ofiarność w grze obronnej, pokaźna ilość bloków - razem z Boylem i Vlasiciem nie pozwolili rozwinąć skrzydeł szarpiącym napastnikom gości.

Powrót do Staples Center - z tarczą i nadzieją na złamanie obowiazującej w tym sezonie reguły w spotkaniach między SJS i LAK.

#49 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów
  • UZ:Tomas Hertl #48
  • UD:San Jose Sharks

Napisano 29 maj 2013 - 04:48

Mecz nr 2 - tyle w temacie. 

Dynasty NHLcompl Fantasy League
Cyclone Taylor Conference

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
C: David Krejci, Mikael Granlund, David Backes, Martin Hanzal
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
RW: Joe Pavelski [A], Wayne Simmonds, Mats Zuccarello, Patrick Sharp
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
G: Cory Schneider, Carey Price, Jonathan Bernier
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

12/13: RS: 11th PO:-               13/14: RS: 2nd PO: Championship
14/15: RS: 2nd PO: Final         15/16: RS: 7th PO: 1st round

16/17:

#50 Kamtek

Kamtek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1298 postów

Napisano 29 maj 2013 - 07:32

Wydarzenia z meczu #2 to jedno, mi po tej całej rywalizacji wydaje się, że Kings mieli trzy zasadnicze przewagi nad Sharks:

1) fizyczność w grze połączona z umiejętnością bronienia wyniku (regułą było rozbijanie po bandach graczy Rekinów i bardzo ostre /w playoffowych granicach oczywiście/ traktowanie wyróżniających się postaci zespołu z San Jose - myślę, że "Kocur" na długo zapamięta tę siedmiomeczową serię, w której przyjął kilkanaście potężnych uderzeń ze strony rywali); ta postawa obronna była chwilami popisowa, co pokazały ostatnie minuty meczu #7; wracając do meczu #2 - Kings raczej nie pozwoliliby sobie na taką końcówkę;

2) Quick - nie można powiedzieć, że Niemi zawiódł, bo tak nie było; Fin obronił sporo i prezentował się co najmniej solidnie w bramce Sharks; Quick swoją postawą bił go jednak na głowę i można spokojnie powiedzieć / napisać, że wielokrotnie trzymał wynik; psychika drużyny, która ma w składzie takiego cyborga, nie ma prawa być zła; 

3) bottom 6 - nie można twierdzić, że po stronie Sharks nie istniało, bo byłoby to krzywdzące dla Wingelsa czy Desjardinsa; niemniej jednak, osobiście oczekiwałem więcej po grze tych dwóch formacji; były momenty, gdy robili sporo dobrego w defensywie i forecheckingu, ale nie przekładało się to na trafienia; co innego w przypadku Kings - tam zagrożenie było ze strony niemal każdego gracza; świetnie bronili, wnosili też sporo do gry w ofensywie, strzelali bramki.

Trzeba jednak przyznać (i robię to ze sporą satysfakcją, bo wielu wieszczyło, że Kings łatwo powiozą ekipę z San Jose), że spotkały się zespoły o porównywalnych umiejętnościach i potencjale. Były różnice na korzyść Kings (wspomniane wyżej), były też jednak atuty po stronie Sharks (choćby świetna gra na buliku). Jako osoba sympatyzująca z Rekinami jestem dumny z postawy tego zespołu w tegorocznych PO, a LAK udowodnili, że ubiegłoroczny sukces mogą spokojnie powtórzyć i w tym roku. Są niesamowicie silni (sportowo i psychicznie), mają tego świadomość i potrafią to wykorzystać. 

<p><span style="font-family:tahoma, geneva, sans-serif;"><span style="color:#008000;">YUKON </span>OLD <span style="color:#ff0000;">CROWS </span><em>[</em><em>Liga A(D)FL 2016/17]</em></span></p>
<p> </p>
<p><strong>LW:</strong> A. Killorn, J.T. Miller, T. Pearson, T. Tatar, J. van Riemsdyk</p>
<p><strong>C:</strong> M. Backlund, A. Henrique, <span style="color:#008000;">T. Jost (m)</span>, R. O'Reilly, <span style="color:#008000;">D. Shore (m)</span>, J. Staal, T. Zajac</p>
<p><strong>RW: </strong>Ch. Coyle, D. Perron, B. Saad, <span style="color:#008000;">J. Virtanen (m)</span></p>
<p><strong>D: </strong><span style="color:#008000;">J. Chychrun (m)</span>,<strong> </strong>J. Demers, R. Ellis, <span style="color:#008000;">S. Johns (m)</span>, O. Klefbom, K. Letang, H. Lindholm, <span style="color:#ff0000;">D. Nurse (IR)</span>, K. Shattenkirk, K. Yandle</p>
<p><strong>G:</strong> J. Bernier, M.A. Fleury, <span style="color:rgb(0,128,0);">P. Grubauer (m)</span>, M. Jones, A. Raanta

#51 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 29 maj 2013 - 08:07

Czy dobrze kojarzę, że bottom-6 #sjs nie zdobyło w PO gola?

#52 Y.O.C.

Y.O.C.

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 3593 postów
  • UZ:Sedinowie, C. Giroux, E. Lack
  • UD:Canucks, Comets, Blue Jackets, MODO

Napisano 29 maj 2013 - 08:14

Jeżeli ta seria jest zwiastunem przyszłości NHL, to... zaczynam się martwić. Emocje super, żebyśmy się zrozumieli, ale natężenie naciągactwa nie do zniesienia. Dokładnie z tego powodu gardzę piłeczką czworonożną. Greg Louganis na dyrektora ds. artystycznych Kalifornijskiego Związku Hokeja na Lodzie. Po zakończeniu kariery na zastępców Couture i Brown.

Zawczasu dodam, że argumentacji "wszyscy to robią" mówię "nie", bo a) natężenie w serii, litości, b) racjonalizacja, aby zredukować poczucie wstydu, jest oczywistym mechanizmem obronnym, ale c) taka argumentacja jest równie słaba tu, jak i w przypadku "wszyscy kradną, to i mi wolno" - krótko mówiąc, to usprawiedliwienie. Nikt nie mówi, że diving zaczął się tutaj, ale tu sięga nowych, nomen omen, głębin. Nie otake NHL walczylyśmy, trawestując klasyka. Sorki.

Yosemite Howlers (2003-2013)            Vancouver Maroons / Swift Foxes (2013- )

sc.gif  sc.gif   sc.gif  sc.gif                                                 sc.gif  sc.gif

03/04  06/07 08/09  10/11                                 14/15  15/16

#53 Kamtek

Kamtek

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1298 postów

Napisano 29 maj 2013 - 09:37

Czy dobrze kojarzę, że bottom-6 #sjs nie zdobyło w PO gola?

Tak. Z Vancouver trafił co prawda Torres, ale grał wówczas w drugiej linii. W ogóle bottom-6 praktycznie nie punktowało - po dwie asysty Wingelsa i Gomeza to wszystko. 

<p> </p>

#54 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 29 maj 2013 - 09:46

No był to kawał nerwowego meczyku, szczególnie, że pierwsze dwie tercje "oglądałem" na boxscorze z telefonu podczas powrotu z trasy do domu. Wpadłem na trzecią tercję nad ranem, nie odpalił mi GC, znalazłem jakieś szwedzkie tematy i sama, sportowo, końcówka meczu nie wpłynęła dobrze (i dobrze!) na chęć snu! :)

Bardzo wyrównana seria - rzeczywiście zgodzę się z Kamtkiem, że chyba w największym stopniu płynęła na jej ostateczny wynik pewność siebie mistrzów, wzmocniona przez postawę Quicka oraz przewagę w grze fizycznej. Widać już, że Kings są świetnie przygotowani zdrowotnie (tylko Kopitara podejrzewam o to, że gra z kontuzją) - tak samo zagrali serię z STL i nie stracili wcale pary).

I na zakończenie najgenialniejszy tekst o stylu bronienia Anttiego Niemi (SJS), który słyszałem w tym tygodniu. Autorstwa Raya Ferraro z TSN:

"Antti Niemi is like an unmade bed in the net"

Genialne :D. On rzeczywiście trochę tak broni na łapu-capu.

#55 VanDyken

VanDyken

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisano 29 maj 2013 - 09:20

Wygrała drużyna o tę odrobinę, ale jednak niestety (niestety dla mnie jako fana Sharks) lepsza. Więcej pomysłu w ataku, wiecej niekonwencjonalnych zagrań (dziś, mimo zastrzeżeń o których Y.O.C. pisał powyżej, z przyjemnością patrzyło sie na grę Browna, a jego podanie, po którym Wiliams miał szansę ustrzelić hattricka - miodzio) i do tego geniusz bramki. Żeby pokonać dziś graczy z Miasta Aniołów Rekiny musiałyby też mieć w ekipie kogoś, kto zagra genialnie - jak widac po wyniku, nikt taki się nie znalazł.
Wstydzic sie na szcęście za moich ulubieńców nie muszę, emocji w tej serii dostarczyli moc, w poprzedniej do tego piękny sweep z Orkami.
Jeszcze wrócę do wypowiedzi Y.O.C.a - nie żebym usprawiedliwiał graczy obu drużyn, bo też kompletnie mi takie zachowania nie odpowiadają, ale zwróć uwagę, jaki procent goli w tej serii padł w przewadze - przy tak wyrównanej klasie zespołów i tytanach bramki w każdym z nich diving niestety stał sie sposobem na zyskanie szansy na pokonanie przeciwnika (zresztą w innych parach nie było chyba wiele lepiej)

Użytkownik VanDyken edytował ten post 29 maj 2013 - 09:21

#56 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 30 maj 2013 - 03:01

A tu jeszcze przemyślenia Stolla na temat hitu Torresa na nim (przyjaźnią się, Stoll uważa, że wejście było czyste):  http://prohockeytalk...-a-hockey-play/

#57 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 30 maj 2013 - 12:47

Game 7 okiem kibica Kings: 

#58 Szklarzu

Szklarzu

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 2017 postów
  • UZ:Getzlaf, Giguere, Pronger, Montour
  • UD:Ducks

Napisano 30 maj 2013 - 01:50

Jeżeli ta seria jest zwiastunem przyszłości NHL, to... zaczynam się martwić. Emocje super, żebyśmy się zrozumieli, ale natężenie naciągactwa nie do zniesienia. Dokładnie z tego powodu gardzę piłeczką czworonożną. Greg Louganis na dyrektora ds. artystycznych Kalifornijskiego Związku Hokeja na Lodzie. Po zakończeniu kariery na zastępców Couture i Brown.

Zawczasu dodam, że argumentacji "wszyscy to robią" mówię "nie", bo a) natężenie w serii, litości, b) racjonalizacja, aby zredukować poczucie wstydu, jest oczywistym mechanizmem obronnym, ale c) taka argumentacja jest równie słaba tu, jak i w przypadku "wszyscy kradną, to i mi wolno" - krótko mówiąc, to usprawiedliwienie. Nikt nie mówi, że diving zaczął się tutaj, ale tu sięga nowych, nomen omen, głębin. Nie otake NHL walczylyśmy, trawestując klasyka. Sorki.

:)

The-Stanley-Cup.jpg The-Stanley-Cup.jpg The-Stanley-Cup.jpg

2010       2014       2017

Anaheim Glaziers (JRHL)

16/17: RS: 1st, PO: 1st15/16: RS: 8th, PO: 4th; 14/15: RS: 2nd, PO: 7th;

13/14: RS: 1st, PO: 1st; 12/13: RS: 9th, PO: ----; 11/12: RS: 3rd, PO: 4th;

10/11: RS: 5th, PO: 2nd09/10: RS: 1st, PO: 1st08/09: RS: 3rd, PO: 6th;

07/08: RS: 5th, PO: 5th; 06/07: RS: 4th, PO: 5th; 05/06: RS: 1st, PO: 3rd.

Anaheim Owls (Dynasty)

16/17: RS: 4th; PO: 3rd15/16: RS: 6th; PO: 6th; 14/15: RS: 8th; PO: 8th;

13/14: RS: 9th; PO: ----; 12/13: RS: 2nd, PO: 4th.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych