Skocz do zawartości

Zdjęcie

Finał Konferencji: Chicago Blackhawks (1) - Los Angeles Kings (5)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
211 odpowiedzi w tym temacie

#201 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 09 czerwiec 2013 - 04:17

Ale jazda, chyba nawet Sutter się podjarał dogrywką, bo w jednej chwili na lodzie Kings mieli jednocześnie Muzzina i Wojnowa, czyli dwóch ofensywnych obrońców;)

Edit: nie wiem, czy pierwsza dogrywka to nie jest czasem najlepszy hokej w tych PO.

#202 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 09 czerwiec 2013 - 04:26

Bickell nie dojechał do podania Kane'a, a było to naprawdę na tacy. Szkoda.

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

#203 jezzo

jezzo

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • UZ:Giroux
  • UD:Flyers

Napisano 09 czerwiec 2013 - 04:39

Ależ mecz, oglądam z wywieszonym jęzorem, świetny hokej z obu stron. Nie pomyliłem się wyjmując piwo po golu Richardsa ;) Na początku dogrywki Toews zatańczył z krążkiem w tercji obronnej Króli niczym tancerka flamenco z Sewilli. Mimo wszystko dogrywka z lekkim wskazaniem na Kings, co nie powinno dziwić zważywszy na okoliczności zakończenia trzeciej tercji. Stoll rządzi na bulikach. Mam nadzieję, że ta seria się dzisiaj nie skończy :]

#204 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 09 czerwiec 2013 - 04:44

Mam nadzieję, że ta seria się dzisiaj nie skończy :]

+1, naprawdę warto byłoby jeszcze 2 mecze zobaczyć ;)

#205 Adrian5

Adrian5

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 2755 postów
  • UZ:Jonathan Toews
  • UD:Chicago Blackhawks
  • Liga Typerow: Polfinal Konferencji w sezonie 2011/12

Napisano 09 czerwiec 2013 - 04:44

Ile my dzisiaj zmarnowalismy okazji, gdzie wystarczylo trafic dobrze w krążek? Duzo. Ja na GWG typuje Toewsa. Jak nie teraz, to kiedy?

2u7uomo.jpg

#206 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 09 czerwiec 2013 - 05:05

Ależ oba zespoły są padnięte, ale jednak jakie tempo niesamowite!

#207 Adrian5

Adrian5

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 2755 postów

Napisano 09 czerwiec 2013 - 05:09

KAAAAAAAAAAAAAAAANEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

2u7uomo.jpg

#208 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 09 czerwiec 2013 - 05:13

Wielkie gratulacje dla #chi! Dokonały mecz, jestem dumny ze swoich KINGS, powodzenia dalej dla Hawks...

Jako kibic, po tym i zeszłym roku, czuję się spełniony i spokojny.

NHL = nie ma lepszego sportu. Wszystko w temacie :)

#209 jezzo

jezzo

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • UZ:Giroux
  • UD:Flyers

Napisano 09 czerwiec 2013 - 05:20

Jeśli ktoś dzisiaj zasłużył na GWG to z pewnością był to Kane. Kosmiczny mecz w jego wykonaniu. Kane i Toews to artyści hokeja, co udowodnili przy akcji zamykającej serię. Szkoda, że ta seria już się skończyła, ale ustępujący Królowie Hokeja walczyli do końca. Na koniec mieliśmy piękne sportowe obrazki przy tradycyjnych shakehands (min. Carter Keith) i nie było tutaj żadnej udawanej życzliwości. W finale zagrają drużyny, których już teoretycznie nie powinno być w playoffach  (trauma Toronto i Detroit - sam nie wiem, które okoliczności były bardziej dramatyczne). Po samych finałach konferencji jednak możemy stwierdzić, że to zasłużeni finaliści, choć bardziej przekonywująco grali Bruins - drużyna kompletna, z niesamowitym fundamentem w postaci bramkarza, obrony i umiejętności gry obronnej wszystkich linii. Z racji jednak wątpliwej reputacji Miśków jeśli chodzi o grę fair (:D Marchand...) będę bardziej trzymał w finale za Jastrzębiami. Niech żyje hokej!

Użytkownik jezzo edytował ten post 09 czerwiec 2013 - 05:22

#210 Adrian5

Adrian5

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 2755 postów

Napisano 09 czerwiec 2013 - 05:26

To był wspaniały mecz, który był pełen dramaturgi, ale najważniejsze, że wygrany przez Chicago, choć mogliśmy się lekko podłamać w końcówce trzeciej tercji, kiedy to powracający dziś Mike Richards strzelił wyrównująca bramkę. Ostatnie dwa mecze, to wielki powrót Patricka Kane. W Game 4 strzelił bramkę dającą remis 2-2, a dziś Kane zalicza hattrick, w tym GWG w 2OT, który daje Blackhawks awans do Stanley Cup Finals, brawo! 

Dzięki Kings za serię! :) 

:banana:  :banana:  :banana:  :banana:

2u7uomo.jpg

#211 Sensor

Sensor

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • UD:OTT

Napisano 09 czerwiec 2013 - 10:13

Kings w przeciwieństwie do Pens kończą honorowo. Jak mówi "klasyk" poczym poznaje sie prawdziwych mężczyzn? :)

#212 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 09 czerwiec 2013 - 11:36

Mimo że krótsza od tej ze Skrzydłami to naprawdę świetna, emocjonująca seria. Spodziewałam się trochę innej walki ze strony Królów, chociaż w ostatnim meczu już nas nieźle poobijali, a Quick ukradł kilka bramek. Ostatni mecz to prawdziwa esencja hokeja, na szczęścia dla nas to Kane strzela GWG. Dzięki dla wszystkich, którzy tu pisali za przyjemne rozmowy (:p) i widzimy się w przyszłym sezonie (może tym razem wy zniszczycie nam piękny mecz otwarcia z banerem, kto wie :p).

Co do serii ze strony Blackhawks, po kolei:

Bramka - Crawford JEST pewnym punktem tego zespołu i nieprawdą jest to, co mówiono na początku sezonu, że Crow nie da rady w playoffach. Utrzymał nas już wielokrotnie w grze, potrafi zmobilizować się w najważniejszych momentach i nie dopuścić do bramki. Z drugiej strony, jak już pisałam, jego podróże za bramkę i wokół przyprawiają mnie często o małe zawały serca (chyba przypomina mi się ten straszny błąd, który zrobił na spółkę z Bolland'em w bodajże Game 2). Poprawić jeszcze musi czasami te szmaty, które wpadają, bo z Miśkami może być nam nieco ciężej wyrównać po głupiej bramce.

Obrona - Keith gra bardzo dobre, Seabs też już lepiej niż w poprzednich seriach. Dalej Rozsival jest najsłabszym ogniwem tej obrony. Mamy dobrą obronę, która świetnie wchodzi w strefę obronną przeciwnika i często strzela gole.

Atak - W końcu przebudził się Kane (i to w jakim stylu). Bickell rozgrywa playoffy życia i naprawdę daje nam niezłego kopa. W ostatnich dwóch meczach średnio było widać Sharp'a, ale na początku dobrze sobie radził. Toews bez bramki w tej serii, ale zdobył kilka ważnych asyst i mam nadzieję, że w finale mu w końcu coś wpadnie, bo stara się, jak może, ale brakuje wykończenia. Hossa gra to, co zawsze. Handzus ze drugim Słowakiem dobrze sobie razem radzą na lodzie, zdobył kilka ważnych punktów i można uznać ten ruch przed deadlinem za udany. Frolik i Kruger grają świetnie, ale oni mają zadanie o wiele trudniejsze od reszty atakujących, bo są naszymi prawdziwymi Penalty Killerami. Shaw i Stalberg nie pokazali się ze zbyt dobrej strony w tej serii, trochę niewidoczni, chociaż Shawzy czasem bujał się po bandach. Bolland zupełna klapa. Saad się stara, jak może, ale dalej nie trafia do bramki.

PP - niby zdobyliśmy mało bramek, ale i tak nie jest źle. Jednak, jak co serię - to jest punkt, który warto poprawić, szczególnie jeśli chcemy się szykować na świetnych w defensywie Miśków. No i straciliśmy niestety SHG, tego też trzeba unikać.

PK - jak już wcześniej było, w tym elemencie Kruger i Frolik na spółkę z Crow'em są świetnie zgraną drużyną i podporą zespołu. Oby tak dalej.

Zdetronizowaliśmy Królów to teraz czas przegonić Miśki.

• Toficjusz lubi to

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych