Skocz do zawartości

Zdjęcie

Runda 2: Los Angeles Kings (5) - San Jose Sharks (6)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3925 postów
  • UZ:Tomas Hertl #48
  • UD:San Jose Sharks

Napisano 13 maj 2013 - 08:35

Dyskusja na temat rywalizacji Kings z Sharks. 

Dynasty NHLcompl Fantasy League
Cyclone Taylor Conference

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
C: David Krejci, Mikael Granlund, David Backes, Martin Hanzal
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
RW: Joe Pavelski [A], Wayne Simmonds, Mats Zuccarello, Patrick Sharp
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
G: Cory Schneider, Carey Price, Jonathan Bernier
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

12/13: RS: 11th PO:-               13/14: RS: 2nd PO: Championship
14/15: RS: 2nd PO: Final         15/16: RS: 7th PO: 1st round

16/17:

#2 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7169 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 13 maj 2013 - 01:56

Myślę, że trudno o lepszą promocję hokeja w Kalifornii (choć seria Ducks-Kings też by nią była) niż taki układ. Broniący tytułu Królowie, kontra Rekiny, które zmiotły Vancouver. Jeszcze 25 lat temu coś takiego nie mogłoby się zdarzyć, bo była tylko jedna drużyna w Kalifornii i to zwykle ona dostarczała punktów a nie była na topie ligi. Przejście Wayne'a Gretzky'ego do Kings zmieniło obraz ligi i to, że w ym momencie mamy trzy kalifornijskie drużyny zawdzięczamy głównie jemu.

Jestem ciekaw, czy Sharks będą w stanie utrzymać impet i stawić czoła obrońcom tytułu. Zapowiada się pasjonująca seria, szkoda tylko, że pora w jakiej będą się te mecze zaczynać jest dla mnie mocno nie do przyjęcia ;) Mam nadzieję, że choć w weekend jeden z meczów będzie "o ludzkiej porze" :)

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#3 Stebniol

Stebniol

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 78 postów
  • UZ:Giroux, Voracek, Carter
  • UD:Philadelphia Flyers, LA Kings

Napisano 13 maj 2013 - 05:10

Mnie bardzo ciekawi jak w tej serii zaprezentuje się LA. Czy będą grać podobnie jak w serii z Blues- w swoim do bólu efektywnym, fizycznym stylu czy Sharks narzucą swój wymuszając zmianę strategii Kings. Nie wiem do końca co oczekiwać od tej serii: każda z drużyn ma świetnych bramkarzy, defensywa wygląda po obu stronach solidnie ale to San Jose zaprezentowało z Vancouver kawał dobrego hokeja. Ten ostatni fakt powoduję, że mecze będą w mojej opinii jednak bardziej efektowne od tych z serii Kings-Blues. Pary drużyn w półfinałach konferencji na zachodzie wyglądają o wiele ciekawiej od tych ze wschodu.

Użytkownik Stebniol edytował ten post 13 maj 2013 - 05:11

#4 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisano 13 maj 2013 - 05:35

No to już wiemy, że  we wtorkową noc o 4:00 zaczynamy wojnę o Kalifornię! :) 

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

16/17:

#5 VanDyken

VanDyken

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • UZ:Couture, Datsyuk
  • UD:Sharks, Red Wings

Napisano 13 maj 2013 - 09:52

Mnie bardzo ciekawi jak w tej serii zaprezentuje się LA. Czy będą grać podobnie jak w serii z Blues- w swoim do bólu efektywnym, fizycznym stylu czy Sharks narzucą swój wymuszając zmianę strategii Kings.

Nawet moja wyobraźnia nie jest tak wielka, żebym mógł sobie wyobrazić Królów grajacych inaczej niż z  #stl  - po co zmieniać styl, który dał im Stanisława rok temu? I czy mają w tej chwili graczy, którzy mogliby zagrać co innego? W ostatnim meczyu pierwszej serii oddali bodajże 16 strzałów i w ogóle w średniej SOG sa na szarym końcu.

To niewątpliwie będzie dużo trudniejszy rywal niż Orki - na pewno przyjęcie wyzwania i wymiana ciosów skończy szybko nasze marzenia - musimy grać swoje, tak jak z Canucks, nie dać się sprowokować, nie łapać głupich kar, unikać strat krążka we własnej tercji (adresaci - Boyle - zawsze -  i ostatnio Pavelski), no i pokonać Quicka przynajmniej jeden raz więcej niż oni naszego Fina.

#6 pete_tomczyk

pete_tomczyk

Newbie

• Forumowicz
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 14 maj 2013 - 04:22

Myślę, że trudno o lepszą promocję hokeja w Kalifornii (choć seria Ducks-Kings też by nią była) niż taki układ. Broniący tytułu Królowie, kontra Rekiny, które zmiotły Vancouver. Jeszcze 25 lat temu coś takiego nie mogłoby się zdarzyć, bo była tylko jedna drużyna w Kalifornii i to zwykle ona dostarczała punktów a nie była na topie ligi. Przejście Wayne'a Gretzky'ego do Kings zmieniło obraz ligi i to, że w ym momencie mamy trzy kalifornijskie drużyny zawdzięczamy głównie jemu.

A 69. rok słynny z wielu unikatowych imprez typu Woodstock czy lądowanie na księżycu? Wiosną zdarzył się jeszcze jeden cud - seria play-off grana wyłącznie w Kalifornii między LA Kings i Oakland Seals ;) Teraz mamy niemal powtórkę. Oakland i San Jose wraz z paroma innymi miastami tworzą jedną aglomerację.

Lata dokładania do interesu chyba robią swoje. W Kalifornii i na Florydzie zaczyna się powoli sprzedawać towar pt. hokej. Myslę, że tegoroczna wewnątrz kalifornijska seria nie będzie tak długo tą ostatnia jak jej poprzedniczka. 

#7 VanDyken

VanDyken

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisano 14 maj 2013 - 06:24

Myslę, że tegoroczna wewnątrz kalifornijska seria nie będzie tak długo tą ostatnia jak jej poprzedniczka. 

Kwiecień 2011 - ta sama para co dziś - i jakże piękny finał :smile: . Nie mam nic przeciwko powtórce sprzed 2 lat :wink:

• Dziobak lubi to

#8 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 15 maj 2013 - 03:32

No to Sharks zaczęli Game One z dużym animuszem, grają szybciej i bardziej zdecydowanie niż myślałem, że będą grać. PP chodzi jak po sznureczku, na dużej szybkości, z pomysłem.

Jest niebezpiecznie, Kings muszą się zabrać za robotę, ten mecz się sam nie wygra.

Edit 1: Obraz pierwszej tercji bez wielkich zmian, Sharks mają więcej z gry, bardziej niebezpiecznie i mniej przewidywalnie atakują, Kings się odgryzają, ale to jeszcze nie jest na poziomie szans bramkowych.

Najlepszą okazją była ta po strzale Kinga, kiedy to Niemi o mało...sam nie wpadł z krążkiem do bramki .

#9 VanDyken

VanDyken

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisano 15 maj 2013 - 05:26

Bez jakiegoś rykoszetu to trudno będzie Szybkiego dzis pokonać... A nasz drugi skład PP jest kompletnie bezużyteczny

#10 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisano 15 maj 2013 - 05:58

Na game 2 jest musowe zadanie: nie tylko strzelić bramkę ale zrobić to jako pierwsi. Wtedy Kings będą zmuszeni do innego grania niż swoje ulubione i będzie zdecydowanie łatwiej. Nie lubię takich spotkań w stylu: mamy lepsze okazje ale przeciwnik strzela, w tym jedną bramkę po podwójnej zmianie toru lotu krążka i ciężko się podnieść. No ale przegrywać w PO też trzeba i trzeba potrafić po tych porażkach wyciągać wnioski. Mam nadzieję, że w następnym spotkaniu będzie lepiej oraz, że dzisiejsze granie było w jakimś stopniu pochodną większego zardzewienia po dłuższej przerwie i łatwiejszym rywalu w 1 rundzie. 

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies

16/17:

#11 Kamtek

Kamtek

Advanced Member

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 1294 postów
  • Interests:dobra szkocka
  • UZ:Sakic, Pavelski, Owieczkin
  • UD:CAN, SJS, EDM

Napisano 15 maj 2013 - 06:49

Zmusiłem się dzisiaj, by dzień rozpoczął się nie ok. 6:00, a dwie godziny wcześniej. I mam mieszane uczucia po spotkaniu. Sharks nie zagrali źle, Kings nie zagrali jakoś specjalnie rewelacyjnie, ale pierwszy mecz dla nich. Głównie to zasługa Quicka w bramce, wielkiego odkrycia tym stwierdzeniem nie dokonam, ale w znacznej części to również efekt nieskuteczności Rekinów, którzy walili zbyt często na oślep, brakowało ich przy ewentualnych dobitkach i przyklejali się do band, zamiast schodzić do środka lodu, skąd łatwiej o skuteczny strzał. Przy pierwszej bramce zawiódł duet Torres - Irwin. Ten pierwszy po wznowieniu wygranym przez Kings "zawiesił się" w okolicach bulika i nie ruszył do wychodzącego z kontratakiem rywala, a Irwin niczym junior pojechał pod niebieską "na hura" i dostał krążek za plecy. Zawiodła też oczywiście asekuracja, ale zachowanie obrońcy ułatwiło gospodarzom zadanie. Przy drugiej bramce był rykoszet, który miał prawo zmylić Niemiego, ale pozostaje pytanie, dlaczego defensywa Sharks pozwoliła utrzymać się przy krążku wcześniej Brownowi i odegrać go za plecy wzdłuż bandy? Potem Scuderi, podanie wzdłuż niebieskiej, uderzenie Wojnowa i przejeżdżający Richards zahaczony o nogę zmienia tor lotu krążka.

Zadanie na mecz #2 (zgadzam się z Dziobakiem) - doprowadzić do sytuacji, w której otwarcie wyniku nastąpi po stronie Sharks. Im dłużej Quick będzie zachowywał czyste konto, tym bardziej pikować w dół będzie morale zespołu z San Jose. Dzisiaj było to widać w tych strzałach nieco na oślep - brak pomysłu po prostu.

YUKON OLD CROWS [Liga A(D)FL 2016/17]

LW: A. Killorn, J.T. Miller, T. Pearson, T. Tatar, J. van Riemsdyk

C: M. Backlund, A. Henrique, T. Jost (m), R. O'Reilly, D. Shore (m), J. Staal, T. Zajac

RW: Ch. Coyle, D. Perron, B. Saad, J. Virtanen (m)

D: J. Chychrun (m), J. Demers, R. Ellis, S. Johns (m), O. Klefbom, K. Letang, H. Lindholm, D. Nurse (IR), K. Shattenkirk, K. Yandle

G: J. Bernier, M.A. Fleury, P. Grubauer (m), M. Jones, A. Raanta

#12 VanDyken

VanDyken

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisano 15 maj 2013 - 09:50

No i niestety głowa boli po pierwszym meczu, ale jak moze nie boleć  od takiego walenia nią w mur. Królowie bardzo mądrze zagrali - mając Quicka w bramce wystarczyło zagęścić przedpole, żeby nie dopuścić do ewentualnych dobitek i mimo sporej przewagi strzałów w trzeciej tercji, właściwie poza jedną akcją, kiedy Burns miał w trzeciej tercji wyłożony krążek przed bramką, nie mieliśmy żadnej czystej sytuacji. Większość strzałów to było raczej własnie na "grandę' - może jakis rykoszet, a może dobić się komuś uda - a do takiej gry potrzeba wiecej graczy robiacych screeny i tłum pod bramką

#13 Adrian5

Adrian5

Advanced Member

• Wspolpracownik
  • PipPipPip
  • 2755 postów
  • UZ:Jonathan Toews
  • UD:Chicago Blackhawks
  • Liga Typerow: Polfinal Konferencji w sezonie 2011/12

Napisano 15 maj 2013 - 08:12

Tymczasem powtórka z rozrywki - Torres has been offered an in-person hearing. Traditionally 5 or more games, but doesn't have to be. No word on whether he's accepted yet.

2u7uomo.jpg

#14 sab88!

sab88!

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • UZ:Milan Lucic
  • UD:Sabres

Napisano 15 maj 2013 - 09:06

Śmieszne, dla mnie to tam nawet nie powinno być kary....

edit: chociaż, jak tak oglądam to poraz n-ty, to może rzeczywiście celował w głowę Stolla...

Użytkownik sab88! edytował ten post 15 maj 2013 - 09:09

#15 Jonga

Jonga

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • UZ:S. Koivu, J. Toews, A. Shaw
  • UD:CHI, DAL, CAR

Napisano 15 maj 2013 - 10:46

Według mnie celował w głowę, ale trochę się przejechał na tym, bo Stoll zdążył się podnieść. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

Ale ja go nie lubię.

ncf6dv.jpg

ONE GOAL

Chicago Spitfires - A(D)FL - 2016/2017

C: J. Toews, S. Monahan, P. Stastny, F. Nielsen, J. Carter

LW: Z. Parise, M. Lucic, T. Teravainen, M. Cammalleri *S. Aho

RW: P. Kessel, B. Ryan, B. Gallagher, A. Shaw, *A. DeBrincat

D: D. Keith, S. Weber, A. Goligoski, N. Leddy, B. Skjei, A. Sekera, J. Spurgeon, *J. Honka, *N. Hanifin, *O. Juolevi

G: B. Bishop, P. Mrazek, C. Johnson, M. Smith, *E. Fitzpatrick

#16 STIG

STIG

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • UZ:Teemu Selanne, Bobby Ryan
  • UD:Anaheim Ducks

Napisano 17 maj 2013 - 05:57

Ależ piękny steal w LA! :D

• Volume 3 lubi to

#17 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisano 17 maj 2013 - 06:02

Po takim meczu nic sensownego się napisać nie da... Mam nadzieję, że nie podłamie to chłopaków. Jeśli nie to wrócimy na 2-2. Kings już swój limit szczęścia wykorzystali.
  • Dziobak lubi to

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies

16/17:

#18 Kamtek

Kamtek

Advanced Member

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 1294 postów
  • Interests:dobra szkocka
  • UZ:Sakic, Pavelski, Owieczkin
  • UD:CAN, SJS, EDM

Napisano 17 maj 2013 - 06:02

Ale frajerstwo. Na więcej słów nie mam na razie ochoty...

YUKON OLD CROWS [Liga A(D)FL 2016/17]

LW: A. Killorn, J.T. Miller, T. Pearson, T. Tatar, J. van Riemsdyk

C: M. Backlund, A. Henrique, T. Jost (m), R. O'Reilly, D. Shore (m), J. Staal, T. Zajac

RW: Ch. Coyle, D. Perron, B. Saad, J. Virtanen (m)

D: J. Chychrun (m), J. Demers, R. Ellis, S. Johns (m), O. Klefbom, K. Letang, H. Lindholm, D. Nurse (IR), K. Shattenkirk, K. Yandle

G: J. Bernier, M.A. Fleury, P. Grubauer (m), M. Jones, A. Raanta

#19 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisano 17 maj 2013 - 08:24

No to teraz w ramach wyrównania rachunków Penner w akcji: 

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies

16/17:

#20 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 17 maj 2013 - 08:34

Nieciekawie to wygląda, ale -tutaj na większym obrazku niż via FB- wygląda mi na to, choć mogę się mylić, że primary point of contact jest ramię Wingelsa, nie głowa.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych