Skocz do zawartości

Zdjęcie

Runda 1: Anaheim Ducks (2) - Detroit Red Wings (7)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#41 River

River

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • UZ:Pavel Datsyuk
  • UD:Detroit Red Wings

Napisano 11 maj 2013 - 11:08

Kolejny interesujacy mecz tej serii i kolejny zakonczony OT (juz czwarty). Dobra pierwsza tercja w naszym wykonaniu, widac bylo, ze chlopaki byli mocno zdeterminowani by wygrac to spotkanie. A wisienka na torcie w tej tercji byl cudowny gol Magika :smile:  W drugiej tercji juz gorzej, kilka razy uratowal nas Howard ale to i tak nie pomoglo przed strata kuriozalnej i jednoczesnie bardzo pechowej bramki.

Ostatnia odslona to juz hustawka nastrojow. Wreszcie wstrzelil sie nasz kapitan (i mam nadzieje, ze to zapowiedz dalszych jego goli w PO :wink: ), trzecia bramke dorzucil powracajacy z zawieszenia Abdelkader i bylo 3-1. W tym momencie wydawalo sie, ze mecz juz jest nasz. Niestety ostatnie minuty zupelnie zle rozegrane. Fatalne zagranie Filppuli za bramka i "asysta" do Etem. Kilkadziesiat sekund pozniej kolejny blad, tyle, ze juz sedziow, ktorzy zamiast wywalic Perry'ego na lawke kar za przewinienie na Quincey''m puszczaja to i z tego pada gol na 3-3. Trzy stracone bramki, dwie po wlasnych bledach, jedna po prezencie od pasiakow.

Dogrywka zapowiadala sie (nie)ciekawie. Cale szczescie, tam szybko rozstrzygnelismy losy meczu, drugie trafienie Zetterberga i  mamy Game 7 :D Bedzie sie dzialo :smile:  Do Anaheim jedziemy po druga runde PO :smile:

Użytkownik River edytował ten post 11 maj 2013 - 11:10

#42 Szklarzu

Szklarzu

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • UZ:Getzlaf, Giguere, Perry, Pronger
  • UD:Ducks

Napisano 11 maj 2013 - 02:59

Właśnie z powodu tego błedu sędziów przy golu Ryana, Wingsom należało się zwycięstwo. Ale mam nadzieję, że odkujemy się w niedzielę :).

The-Stanley-Cup.jpg The-Stanley-Cup.jpg

2010       2014

Anaheim Glaziers (JRHL)

15/16: RS: 8th, PO: 4th14/15RS: 2nd, PO: 7th; 13/14: RS: 1st, PO: 1st

12/13: RS: 9th, PO: ---; 11/12: RS: 3rd, PO: 4th; 10/11: RS: 5th, PO: 2nd;

09/10: RS: 1st, PO: 1st08/09: RS: 3rd, PO: 6th; 07/08: RS: 5th, PO: 5th;

06/07: RS: 4th, PO: 5th; 05/06: RS: 1st, PO: 3rd.

Anaheim Owls (Dynasty)

15/16: RS: 6th; PO: 6th; 14/15: RS: 8th; PO: 8th; 13/14: RS: 9th; PO: ---; 

12/13: RS: 2nd, PO: 4th.

#43 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 910 postów

Napisano 11 maj 2013 - 07:22

Kolejny  akt  Horroru za nami.  Przed  game 7 trzeba wypić  nerwosol , bo inaczej serce nie wytrzyma...  :D

Doskonała gra  w bramce  Howarda  i gdyby nie  on  już  byśmy  pucowali kije golfowe.  Naprawdę nasz  bramkarz    momentami  bronił jak natchniony a i tak  szło się podłamać    , jak  Smith strzelił sobie swojaka...

Nareszcie w tak ważnym meczu  nasi liderzy zagrali na miarę oczekiwań. Przebudzenie  Zetterberga następuje dokładnie w tym momencie  w , którym jest najbardziej potrzebny.  Jak nie strzelał bramek  , to nie strzelał a wczoraj dwa trafienia i te  arcyważne w  OT.   Jednak najpiękniejsza bramkę  zdobył  nasz  Magik.  :}

Jak to zrobił   , to chyba pozostanie jego tajemnicą   , ale  wyszło  genialnie.   :smile:   

W ogóle ta seria ma niesamowity  przebieg  i  każdy mecz  , to są  ogromne emocje z wieloma zwrotami sytuacji.  Game  7  to będzie próba nerwów i   tu  liczę  , że  Kaczki  stracą  głowę  a wtedy mamy  szansę  ich  ograć.  Może  tym  pomóc  Bertuzzi  i  Abdelkader   , którzy mogą  poszturchać  Getzlafa.  :}  W ogóle w game 7  liczę  na naszych najbardziej doświadczonych graczy w  tym  Samuelssona również  i  Clearego.  W tym meczu musimy pokazać  wszystko co mamy  najlepsze a wtedy...  może być dobrze.  :}

#44 Roggi

Roggi

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • UZ:Pawel Dacjuk
  • UD:Detroit Red Wings, Sborna

Napisano 13 maj 2013 - 06:14

Pojadę klasykiem i napiszę, że nieważne jak się zaczyna, ale ważne jak się kończy. Coprawda dalej strzelamy sobie bramki :rolleyes: , ale ten zespół dojrzewał z każdym meczem i dziś chłopaki rozegrali najlepsze zawody w całej serii.

Dzięki Ducks za emocjonującą rywalizację, pewnie szybko się już nie spotkamy...

#45 bukaj22

bukaj22

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 910 postów

Napisano 13 maj 2013 - 06:40

Wow co za mecz   !   Skrzydła dziś  zagrały naprawdę  świetnie.  Kolejny  doskonały mecz     Howarda w bramce  , który  wybronił  30  strzałów  i był naprawdę mocnym punktem   Skrzydeł.   Nasz  Kapitan rozkręca  się z każdym meczem i dziś  znów  pociągnął  nas do zwycięstwa.  

Babs  jest genialny  !  Rozdzielił  Datsa z  Zetterbergiem i , to był  strzał w dziesiątkę.   :smile:

Piękna sprawa  prawie nikt na nas nie stawiał w  starciu  z  Kaczkami  a jednak udało się  wygrać  i  utrzeć  nosa  wyżej notowanej ekipie.    

Dzięki Kaczki za pasjonującą  serię.  

Lets go Red  Wings  !

#46 Sensor

Sensor

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • UD:OTT

Napisano 13 maj 2013 - 07:08

Mając w pamieci walke o awans do PO do niemal ostatnich chwil to mozna wynik uznać za niespodzianke. Ale czy PO nie uczy nas aby spodziewać sie niespodziewanego :biggrin:

Gratulacje dla Skrzydeł!!!

#47 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3925 postów
  • UZ:Tomas Hertl #48
  • UD:San Jose Sharks

Napisano 13 maj 2013 - 08:42

Gratulacje dla Red Wings za awans! 3 z 4 dogrywek wygrać w rundzie - piękny wyczyn. Red Wings pokazali, że mają wielkie jaja i są w stanie dokonać dużych czynów. No to teraz wypadałoby, życzyć Wam awansu do WCF i powtórzyć genialną serię z Sharks z 2011 :) 

Dynasty NHLcompl Fantasy League
Cyclone Taylor Conference

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
C: David Krejci, Mikael Granlund, David Backes, Martin Hanzal
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
RW: Joe Pavelski [A], Wayne Simmonds, Mats Zuccarello, Patrick Sharp
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
G: Cory Schneider, Carey Price, Jonathan Bernier
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

12/13: RS: 11th PO:-               13/14: RS: 2nd PO: Championship
14/15: RS: 2nd PO: Final         15/16: RS: 7th PO: 1st round

16/17:

#48 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7167 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 13 maj 2013 - 09:06

Gratulacje dla Skrzydeł. Biorąc pod uwagę, że za rok Skrzydła idą na Wschód, to seria z Blackhawks będzie znakomitym zakończeniem rivlary, które zostało odnowione w ostatnich (od 2009 roku) latach.

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#49 Szklarzu

Szklarzu

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • UZ:Getzlaf, Giguere, Perry, Pronger
  • UD:Ducks

Napisano 13 maj 2013 - 10:15

Piękna sprawa  prawie nikt na nas nie stawiał w  starciu  z  Kaczkami  a jednak udało się  wygrać  i  utrzeć  nosa  wyżej notowanej ekipie.    

Stawiało na was większość osób ;).

Cóż, jak zawsze zaczęliśmy grać jak byliśmy sporo w plecy. W dwóch meczach udało się doprowadzić do dogrywek, które i tak przegraliśmy, ale w Game 7 już po 2 tercji byłem w sumie pewny, że Wings tak nie sfrajerzą tak ważnego spotkania. Żeby awansować trzeba było wygrać dwie dogrywki, a nie 1 z 4. O ile w sezonie regularnym po doprowadzeniu do OT potem często wygrywaliśmy w karnych, tak tutaj trzeba było pograć trochę dłużej, no i czegoś zabrakło (szczęścia? doświadczenia?).

Po raz kolejny zawiódł Perry. Tak, starał się. Ale co z tego, skoro Howard bronił jego wszystkie strzały? Inna kwestia, że w połowie przypadków wcale nie była to zasługa bramkarza Wings, a właśnie Corey'a, który najwidoczniej za bardzo naoglądał się Jasona "strzelam-tylko-w-logo-bramkarza" Blake'a.

Błędów nie ustrzegł się też Hiller, ale jego nie obwiniałbym za odpadnięcie. Im dalej w sezon, tym gorzej grał Souray, o czym ostrzegali fani Dallas - rok temu u nich zagrał to samo. Tak naprawdę to ja bym mu już podziękował i dał amnesty, bo wiem już jak będzie wyglądał jego przyszły sezon, ale wyjdzie tak, że pogra jeszcze u nas rok i dopiero dostanie amnesty, bo nikt go nie weźmie.

Szkoda, że prawdopodobnie swoją przygodę z Ducks w taki a nie inny sposób zakończył Lydman, który odnalazł się trochę w tym roku. Gdyby nie jego kontuzja, Souray pewnie siedziałby na ławce do końca serii, więc wyszło na to, że hit aligatora wyszedł bardziej na plus ekipie Wings ;). Szkoda, że Lydman pewnie odejdzie, bo nie będzie miejsca, a Souray zostanie tylko z tego względu, że ma już kontrakt.

Największy zawód to jednak mimo wszystko Bobby Ryan. Nie interesuje mnie czy grał teraz z kontuzją, czy bez. Taka gra ciągnie się już ponad 2 lata, chociaż teraz osiągnął on chyba faktycznie all-time low. Mam nadzieję, że oddamy go w trakcie draftu za centra do 2 linii lub obrońcę, nawet jeśli trzeba będzie dorzucić np. Hollanda lub Fastha. Dłużej takiej gry Ryana po prostu nie zdzierżę. Po prostu oddajmy go zanim ktoś się zorientuje jak bezużytecznym jest on graczem. Płacimy mu te 5mln przez cały czas tylko za potencjał i pojedyncze przebłyski. Jak dla mnie to za mało - jeśli tak grającym zawodnikom płaci się 5mln to nie ma co myśleć o podboju play-off (co nie znaczy, że te 5mln mu się nie należy - należy się, ale w ekipie, która o nic nie walczy).

A skoro mowa o Szwedzie - któryś z bramkarzy będzie musiał odejść albo w trakcie off-season albo podczas sezonu. Andersen pokazał, że jest zbyt dobry na AHL, a profesjonalną karierę zacznie od 2013/14 nasz prospekt - Gibson. Nie wyobrażam sobie żeby Gibson miał być cały rok backupem w AHL lub starterem w ECHL.

Oczywiście były też pozytywne aspekty. Winnik po doskonałym początku bardzo ostygł, ale cały czas był solidny w tyłach i był raczej dopełnieniem tej trzeciej linii. Cieszy, że ma jeszcze z nami kontrakt. Podobnie Cogliano, który odnalazł swoją niszę. Nie wiem ile zażyczy sobie za rok, ale przy takiej grze może śmiało liczyć na podwyżkę. Getzlaf pokazał w tym sezonie, że jest cały czas w elicie środkowych i oby tak zostało. Coraz lepiej radzi sobie jako kapitan, co wynika z coraz większego doświadczenia, ale pewnie też z trudności jakie przechodził rok temu. Tym razem dostał kolejną lekcję i myślę, że następnego Game 7 aż tak nie skopiemy ;).

Najbardziej na wyróżnienie zasługują jednak Etem i Palmieri - długimi momentami nasi najlepsi zawodnicy w całej serii. Palmieri jest już gotowy na grę w top six, Etem być może potrzebuje jeszcze troszkę doświadczenia, ale też jest już blisko. Oprócz samych umiejętności strzeleckich bardzo podobała mi się też jego waleczność. Na plus także Bonino, chociaż nie wiem czy będzie on kiedykolwiek kimś więcej niż centrem 3 linii. Mimo wszystko bardzo mi imponuje i mam nadzieję, że zostanie z nami na wiele lat.

Pytanie co dalej z Koivu i Selanne. Tego pierwszego chętnie bym zobaczył jeszcze przez rok jako defensywnego centra. W tym roku wypadł w tej roli świetnie. Pytanie tylko jak to wszystko pogodzimy - Getzlaf-Bonino-Koivu-Steckel/Holland/whoever czy Getzlaf-trade-Bonino-Koivu. Ciężko mi znaleźć natomiast miejsce dla Teemu, który moim zdaniem zakończy już karierę lub wróci na sezon do Jokeritu żeby dociągnąć jeszcze do Sochi. Jako skrzydłowych do top six na ten moment widzę Perry'ego, Etema, Palmieriego i niestety póki co jeszcze Ryana.

Pomysł Boudreau z 4 linią złożoną z młodych, głodnych gry zawodników świetnie się sprawdził. w przyszłym sezonie prawdopodobnie w takiej roli zagra Maroon, a drugie miejsce będzie rotowane dla Rakella, DSP i weteranów. Ciężko mi znaleźć miejsce dla Hollanda. Zobaczymy co z nim, bo nie będzie grał przecież wiecznie w AHL.

EDIT: Zapomniałem o Beleskey'u. Bardzo dobre play-off w jego wykonaniu, też odnalazł się w systemie Boudreau. Pewniak do składu, aczkolwiek to jest właśnie gracz na 4 linię.

Fowler poczynił w tym roku spore postępy w grze defensywnej, ale zaciął się w ataku. Odblokował się dopiero w końcówce sezonu i w play-off - w końcu zaczął grać tak jak powinien. Liczę, że jest to swego rodzaju the shape of things to come i Fowler będzie w przyszłym roku obrońcą do pierwszej pary z prawdziwego zdarzenia :). On i Beauchemin to podstawa naszej obrony, ale przydałby się jeszcze jeden taki gracz jeśli realistycznie mamy walczyć o jakieś konkretne cele.

Zawiódł mnie za to Sbisa, który raz po raz pokazuje niezbyt wysokie hokejowe IQ i jeśli nie ogarnie się w przyszłym sezonie, to nie zdziwi mnie jak go gdzieś oddamy. Z meczu na mecz coraz lepiej wypadał za to Allen, który mimo wszystko jak na obrońcę do 3 pary zarabia za dużo. Potrzebny jest nam jednak taki gracz. Mam też nadzieję, że podpiszemy Lovejoy'a, bo świetnie się sprawdził w naszym składzie. Większą szansę powinien dostać też Vatanen.

Podsumowując natomiast sam sezon - przy 82 meczach nie ma szans abyśmy zajęli drugie miejsce w konferencji i realistycznie skończylibyśmy raczej koło piątego-szóstego. Co i tak byłoby powyżej oczekiwań sprzed sezonu. Natomiast w play-off z jednej strony nie chciałem trafić na Wings, bo był to najmniej wygodny rywal (głupia Minnesota skopała końcówkę sezonu i nas uniknęła :p), a z drugiej chciałem. Najlepsze wspomnienia z tej fazy rozgrywek są związane właśnie z Detroit. Giguere w 2003. Niedermayer, Selanne i de facto finał Pucharu Stanley'a w 2007 (bo Ottawa była jednak o klasę niżej niż Wings). Doprowadzenie do Game 7 w 2009 po wcześniejszym wyeliminowaniu Sharks - najlepsze play-offy rozegrane przez Getzlafa. To zawsze były najciekawsze serie, odkąd pamiętam. Dlatego też w sumie cieszy mnie, że odpadliśmy teraz właśnie z Detroit, a nie w kolejnej rundzie z Kings. Z tego względu szkoda też, że Wings odchodzą na wschód, ale liczę, że kiedyś uda się jeszcze rozegrać z nimi serię w play-off i wygrać ją zdobywając Puchar ;).

A na teraz mam nadzieję, że szczególnie nasi młodzi zawodnicy skorzystali z tego jak najwięcej i wyciągną dużo doświadczenia :).

Gratulacje dla Detroit!

Dzięki za sezon, Ducks!

The-Stanley-Cup.jpg The-Stanley-Cup.jpg

2010       2014

Anaheim Glaziers (JRHL)

15/16: RS: 8th, PO: 4th14/15RS: 2nd, PO: 7th; 13/14: RS: 1st, PO: 1st

12/13: RS: 9th, PO: ---; 11/12: RS: 3rd, PO: 4th; 10/11: RS: 5th, PO: 2nd;

09/10: RS: 1st, PO: 1st08/09: RS: 3rd, PO: 6th; 07/08: RS: 5th, PO: 5th;

06/07: RS: 4th, PO: 5th; 05/06: RS: 1st, PO: 3rd.

Anaheim Owls (Dynasty)

15/16: RS: 6th; PO: 6th; 14/15: RS: 8th; PO: 8th; 13/14: RS: 9th; PO: ---; 

12/13: RS: 2nd, PO: 4th.

#50 Melvins

Melvins

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • UZ:Jonathan Toews
  • UD:Blackhawks, Cracovia
  • GG:1916738

Napisano 13 maj 2013 - 01:26

Red Wings pokazali, że mają wielkie jaja i są w stanie dokonać dużych czynów. No to teraz wypadałoby, życzyć Wam awansu do WCF i powtórzyć genialną serię z Sharks z 2011 :)

Widze, ze szukasz drogi do finalu na skroty ;p

@melvins_rule

Here come the hawks, the mighty Blackhawks!
Take the attack and we’ll back you Blackhawks!
We’re flyin’ high and now let’s wrap it up!
Let’s go you Hawks, move out!

#51 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3925 postów
  • UZ:Tomas Hertl #48
  • UD:San Jose Sharks

Napisano 13 maj 2013 - 02:03

Widze, ze szukasz drogi do finalu na skroty ;p

Skądże :) przed PO pisałem Szlarzowi, że chciałbym zagrać kolejno z Canucks, Blackhawks i WCF z Ducks. Za jednym zamachem rewanż za wszystkie 3 lata gdzie te porażki bolały najbardziej :)

Dynasty NHLcompl Fantasy League
Cyclone Taylor Conference

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
C: David Krejci, Mikael Granlund, David Backes, Martin Hanzal
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
RW: Joe Pavelski [A], Wayne Simmonds, Mats Zuccarello, Patrick Sharp
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
G: Cory Schneider, Carey Price, Jonathan Bernier
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

12/13: RS: 11th PO:-               13/14: RS: 2nd PO: Championship
14/15: RS: 2nd PO: Final         15/16: RS: 7th PO: 1st round

16/17:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych