Skocz do zawartości

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  iks : (08 kwiecień 2019 - 07:14 )

znamy zwycięzcę LT 2018/2019! :)

@  iks : (02 kwiecień 2019 - 07:30 )

ostatni tydzień w LT! ;)

@  iks : (26 marzec 2019 - 06:19 )

w LT można typować ostatni tydzień marca :)

@  Hellraiser : (22 marzec 2019 - 09:19 )

No i Flames jako pierwsi na Zachodzie w PO :D ;D

@  Hellraiser : (22 marzec 2019 - 09:18 )

Taki fajny sezon...indywidualne wyniki graczy jak w polowie lat 90-tych...szkoda że na forum hula wiatr...

@  iks : (19 marzec 2019 - 08:50 )

jest i week 25 :)

@  iks : (13 marzec 2019 - 08:20 )

week 24 można już typować :)

@  iks : (04 marzec 2019 - 05:59 )

zaczynamy typowanie w LT w marcu :)

@  iks : (20 luty 2019 - 06:32 )

można już typować ostatni tydzień lutego w naszej LT :)

@  iks : (07 luty 2019 - 09:04 )

jakaś hokejowa książka powinna się znaleźć ;)

@  iks : (07 luty 2019 - 09:03 )

a jeśli chodzi o nagrodę to zastanowimy się nad jakąś jeśli frekwencja będzie odpowiednia :D

@  iks : (07 luty 2019 - 09:03 )

week 20 dostępny do typowania :)

@  spursik : (07 luty 2019 - 11:46 )

Jest jakaś nagroda przewidziana :smile: bo niewiem czy się starać

@  iks : (05 luty 2019 - 09:31 )

jeśli coś źle policzyłem, prośba o info :)

@  iks : (05 luty 2019 - 09:31 )

OK, podsumowanie LT w odpowiednich tematach na forum :)

@  iks : (02 luty 2019 - 10:09 )

podliczenie LT w przyszłym tygodniu :) ale jesteście w gorącej wodzie kąpani :D

@  Tymg : (01 luty 2019 - 06:08 )

Panie iks znowu Pan milczy, gdy pada pytanie o klasyfikacje ligi typerów.

@  spursik : (30 styczeń 2019 - 09:04 )

Czy jest sens typować w Lidzę Typerów? Bo już mamy prawie luty i cisza co do poprzednich miesięcy! Jakaś klasyfikacja albo coś podobnego

@  iks : (22 styczeń 2019 - 08:45 )

zapraszam do zabawy w Lidze Typerów - obstawiamy zwycięzców w All-Star Game 2019! http://forum.nhl.com...?showtopic=7574

@  iks : (01 styczeń 2019 - 11:09 )

witajcie w Nowym Roku! Wszystkiego dobrego :)

Zdjęcie

Philadelphia Flyers - 2015/2016

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 goleador

goleador

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • UZ:Jaromir Jagr
  • UD:Philadelphia Flyers

Napisano 20 kwiecień 2015 - 06:16

Widzę że już kilku kolegów założyło odpowiednie tematy w swoich zakładkach więc i ja zapraszam do dyskusji o Flyers już pod banderą kampanii 2015/2016. W sumie o właśnie (dla nas) zakończonej najlepiej jak najszybciej zapomnieć. 

Zaczęło się od zwolnienia Berube i dostania picka nr 7 w nadchodzącym drafcie. Wciąż jak bumerang wraca i pewnie cały czas będzie podnoszony temat Lecavalier który jest dla nas kulą u nogi ze swoim kontraktem. Tym bardziej że nie bardzo rysuje się opcja że ktoś tu Vinny'emu da szansę pograć w top-6. Berube wolał tam Umbergera czy VandeVelde...brrrr...ciekawe też co Hex zrobi z naszym pickiem. Osobiście najbardziej odpowiadał by mi wybór Mitcha Marnera. To chyba najlepszy FW który jest w naszym zasięgu. Obronę mamy w systemie fajnie obsadzoną a w ataku same walczaki...ni widu ni słychu nikogo do top-6. Czas pokaże może jakiś trejd i pójście w górę ??? Grossmann, Read czy Luke Schenn na pewno dostaną zielone światło (delikatnie mówiąc) do zmiany barw. Zobaczymy, nadchodzące lato zapowiada się bardzo interesująco w Philadelphii.

Zapraszam do dyskusji. Nie będę robił dwóch oddzielnych tematów do offseason i sezonu właściwego bo w zakładce Flyers i tak huraganu nie ma więc nie widzę takiej potrzeby.

#2 Jorgus

Jorgus

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 37 postów
  • UZ:Giroux, Parent
  • UD:Flyers, Maple Leafs

Napisano 20 kwiecień 2015 - 10:14

Co do nowego HC. Głowa McLellana poleciała więc jest to całkiem prawdopodobne, optymizm jeszcze nikomu nie zaszkodził. Na Babcocka bym nie liczył. Marner może nieco spaść na drafcie (na co liczę) z powodu jego niezbyt dużych rozmiarów. Idealne rozwiązanie: wyciągamy Marnera 7 pickiem, wymieniamy pick Tampy (z jakimś dodatkiem) na nieco wyższy i bierzemy najlepszego dostępnego prospekta do obrony. Ach te marzenia.

#3 frankcastle

frankcastle

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • UZ:Claude Giroux
  • GG:7488022

Napisano 22 kwiecień 2015 - 08:58

Marner ma wstrząs mózgu wiec i to może zaważyć o jego pozycji :p Ale ciężko będzie, by spadł na siódemkę :)
Tez na Babcock nie liczę, ale Mclellan to mniej więcej opcja jak Eichel do Mcdavida :) Ale opcji jest dość dużo. Mówi się również o Tippetcie a to też całkiem konkretny coach :)

1379321_533724236719530_1684822098_n.jpg

#4 goleador

goleador

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisano 22 kwiecień 2015 - 03:34

Marner ma wstrząs mózgu wiec i to może zaważyć o jego pozycji :p Ale ciężko będzie, by spadł na siódemkę :)
Tez na Babcock nie liczę, ale Mclellan to mniej więcej opcja jak Eichel do Mcdavida :) Ale opcji jest dość dużo. Mówi się również o Tippetcie a to też całkiem konkretny coach :)

Mówi się też o DeBoer i Keenan'ie a to już są bardzo niefajne opcje..

#5 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 22 kwiecień 2015 - 04:03

Jak widzę na liście Keenana to od razu myślę o Tortorelli (te same XIX-wieczne metody szkoleniowe). Nie macie przypadkiem jego na oku? ;)

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#6 goleador

goleador

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 09:27

Jak widzę na liście Keenana to od razu myślę o Tortorelli (te same XIX-wieczne metody szkoleniowe). Nie macie przypadkiem jego na oku? ;)

Na szczęście nazwisko Tortsa nie pojawia się w spekulacjach... ;)  dla mnie optymalnym wyborem byłby McLellan. Pokazał że jest dobrym trenerem, który jednak wciąż ma coś do udowodnienia tak samo jak Flyers po tym sezonie i mogło by to zaklikać. 

Użytkownik goleador edytował ten post 23 kwiecień 2015 - 09:28

#7 goleador

goleador

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisano 25 kwiecień 2015 - 05:11

W trawie piszczy że Hex chce podpisać VandeVelde oraz White'a na nowy sezon. Solidni zawodnicy do bottom-6. Chris ponadto za swój życiowy sezon dostał nagrodę Pelle Lindbergha przyznawaną co roku graczowi Flyers który uczynił największy skok w swojej karierze. Myślę że zasłużenie. 

#8 frankcastle

frankcastle

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 11:24

Najwiekszy skok poczynil chyba Mason (wg mnie). Nie wliczajac debiutanckiego sezonu Steve gral, delikatnie mowiac, zle. Ale odkad przyszedl do Philadelphii wykreca cyfry lokujace go w TOP 5 bramkarzy ligi. Ale nagrody nie dostal bo
A. W zeszlym sezonie po przyjsciu juz gral na wysokim pozomie;
B. Raczej bylo by ociupinke nie fair zgarnac Pelle Lindbergh i MPV jednoczesnie :)
PS: Czytaliscie spekulacje o tym, jakoby Flyers interesowal Dallas Eakins jako Head Coach? Co o tym sadzicie? :p Hextall nie jest na tyle glupi, prawda? Prawda!?

PS2: Boze miej litosc dla polskiej reprezentacji. Zeby w meczu o wszystko przegrac z Wegrami? Nasi reprezentanci sportow druzynowych kiedys mnie w koncu posla do piachu. (A z racji, ze jestem gornikiem, czas pod ziemia jaki spedzam zdecydowanie mi wystarczy :p).

#9 Jorgus

Jorgus

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 12:43

The Flyers reportedly might be interested in former Edmonton Oilers head coach Dallas Eakins, Sportsnet's Damien Cox reported on Hockey Night in Canada's Saturday Headlines segment.

Do tej pory Hextall popisywał się dobrymi ruchami kadrowymi więc nie liczyłbym na to. Szczególnie, że jeszcze paru trenerów może stracic głowę, a wtedy będzie miał w kim wybierać. A stwierdzeie, że "może są zainteresowani" pozostawia wiele do życzenia.

#10 goleador

goleador

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 03:40

Najwiekszy skok poczynil chyba Mason (wg mnie). Nie wliczajac debiutanckiego sezonu Steve gral, delikatnie mowiac, zle. Ale odkad przyszedl do Philadelphii wykreca cyfry lokujace go w TOP 5 bramkarzy ligi. Ale nagrody nie dostal bo
A. W zeszlym sezonie po przyjsciu juz gral na wysokim pozomie;
B. Raczej bylo by ociupinke nie fair zgarnac Pelle Lindbergh i MPV jednoczesnie :)
PS: Czytaliscie spekulacje o tym, jakoby Flyers interesowal Dallas Eakins jako Head Coach? Co o tym sadzicie? :p Hextall nie jest na tyle glupi, prawda? Prawda!?

PS2: Boze miej litosc dla polskiej reprezentacji. Zeby w meczu o wszystko przegrac z Wegrami? Nasi reprezentanci sportow druzynowych kiedys mnie w koncu posla do piachu. (A z racji, ze jestem gornikiem, czas pod ziemia jaki spedzam zdecydowanie mi wystarczy :p).

Mason wrócił u nas do formy. VV z AHL-owca stał się pełnowartościowym NHL-owcem. Myślę że nagroda zasłużona i nie podlegająca dyskusji. Nikt nawet sam Chris nie spodziewałby się w najśmielszych snach że zaliczy taką kampanię. 

Co do Eakinsa...jeśli Hextall naprawdę bierze go pod uwagę to lepiej niech od razu złoży rezygnację...

#11 goleador

goleador

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisano 05 maj 2015 - 09:02

Ed Snider powiedział dość ciekawe słowa odnośnie filozofii jaką (wg niego) podąża Hex. Mianowicie boss stwierdził iż ludzie źle zrozumieli naszego GM jakoby podstawami budowania silnej dryżyny były cierpliwość, developing i nie wykonywanie agresywnych acz krótkowzrocznych ruchów na rzecz trzymania się planu gdzie głównym celem jest budowanie zespołu z myślą o przyszłości. Jedyne co potwierdził to wprowadzanie do składu młodych z tym że wspomniane cierpliwość i wstrzemiężliwość tyczą się właśnie naszych prospektów a nie organizacji jako takiej. Dodał też że wierzy iż #phi staną się contenderem szybciej niż później i kolejny taki sezon jak właśnie (dla nas) zakończony nie ma prawa się powtórzyć...

Pytanie ??? czy tylko ja widzę tu dość znaczną rozbieżność czy mi się wydaje ???? bo jeśli tak to Hextall ma do wykonania cholernie trudną misję żeby nie nazwać tego "mission impossible" biorąc pod uwagę nasz roster, zaplecze, salary cap...oraz wypełnienie woli właściciela...

#12 goleador

goleador

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisano 16 maj 2015 - 02:06

Na dniach poznamy decyzję Babcocka odnośnie jego przyszłości i tego gdzie zakotwiczy. Czytając ostatnie jego wywiady i analizy ekspertów wydaje mi się, że cichym faworytem w wyścigu po coacha Detroit są Sabres. Mike jasno daje do zroumienia że tylko naprawdę fantastyczna oferta pod każdym względem (sportowym, miasto i perspektywy danej organizacji na przyszłość) wyciągnie go z Motown. Flyers widzę tu na trzecim miejscu za wspomnianymi Sabres i jego obecnym pracodawcą czyli Wings. W ogóle to Hextall chyba na razie jest najmniej aktywnym GM polującym na podpis Babsa. Ponoć w następnym tygodniu Babcock ma spotkać się z Hexem i zapoznać się z tym co czeka go w Philly i jakie rysują się tu perspektywy. Szczerze to nie widzę jakiejś naszej miażdżącej przewagi nad Detroit a w wielu aspketach ustępujemy Sabres, którzy mają dużo młodszy i przyszłościowy zespół oraz duuużo lepszą sytuację kontraktową. U nas jest bajzel niezły...masa braków w zespole, prawie brak miejsca pod czapką oraz dość wąska grupa prospektów (w ataku to już w ogóle bida) którzy będą gotowi na NHL sooner than later. Hextall będzie się musiał nieźle nagimnastykować żeby przekonać Babcocka do objęcia Lotników.

Znalazłem też ciekawą wypowiedź jednego anonimowego GM-a, któa dość zabawnie podsumowuje sytuację Babcocka w zestawieniu z Hitchem:

“Amazing,” said a long-time NHL general manager, who didn’t want his name involved. “You have one coach with one playoff series win in four years that everybody wants to hire, and one coach with exactly the same record, one playoff win in four years, that everybody wants to fire.”

;)

Do zaistniałej sytuacji nie mógł się również nie odnieść były gwiazdor Flyers czyli JR. Zrobił to oczywiście w swoim stylu. Wg niego powinniśmy skupić swoją uwagę na Travisie Greenie, obecnym HC Utica Comets afiliacji Canucks która wciąż walczy o Calder Cup w tym sezonie. Nie znam dokładnie tego pana wynik w tym sezonie na pewno robi wrażenie. Weszli jako 1 do playoffs i jak wspomniałem walczą dalej ale nie sądzę że Hextall weźmie po Berube drugiego niedoświadczonego trenera...teraz czas na starego wyge...przynajmniej tak mi się wydaje...

#13 Jorgus

Jorgus

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 18 maj 2015 - 11:20

https://twitter.com/...0121216/photo/1

Świetne zawody G (który stał 1C w Kanadzie - najwięcej TOI, kluczowe wznowenia defensywne, PP, PK) i Cootsa, który w ostatnich meczach miał TOI porównywalne do Sida. Szkoda Jake'a dla, którego jak sam stwierdził była to najgorsza porażka w karierze. Sporo w tym racji, bo Czesi mieli szansę zdobyc medal przed własną publicznością.

#14 frankcastle

frankcastle

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisano 18 maj 2015 - 02:43

https://twitter.com/NHLFlyers

http://flyers.nhl.co...s.htm?id=768020

Kto sie spodziewal? :p

#15 Jorgus

Jorgus

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 18 maj 2015 - 02:51

Chyba nikt, he he. Powiew świeżości, to na pewno. Numerki w Dakocie wykręcał całkiem niezłe. Wyszkolił też 20 graczy, w tym T.J Oshie oraz naszego drogiego VandeVelde. Jestem pełen, bo gość umie pracować z młodzieża. No i podobny do Babcocka jest :wink:

#16 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 18 maj 2015 - 02:51

Duża niespodzianka, trener bez doświadczenia w NHL, AHL prowadził jedynie zespół w lidze uniwersyteckiej. University North Dakota. Co ciekawe nawet Bob McKenzie nie pamięta, kiedy ostatnio trener z ligi uniwersyteckiej od razu dostał pracę w NHL. Zaskakujący ruch Hextalla. Ciekawe, czy będzie próbował przekonać Zane McIntyre (najlepszego bramkarza NCAA w ostatnim roku grającego w UND) aby jednak nie podpisywał kontraktu z BOS i jako wolny gracz przyszedł do Flyers?

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#17 goleador

goleador

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisano 18 maj 2015 - 04:10

No to trochę poczekamy na playoffy...kolejny rookie po Berube. Hextall zamiast zatrudnić trenera gwarantującego jakiś przyzwoity poziom wybrał kota w worku bo dla mnie osiągnięcia w NCAA nie znaczą nic w kontekście pracy w NHL. Trener który trenował w szkole i jedyne z czego słynie to promowanie zawodników ma wyprowadzić z dna organizację w której jest marne zaplecze proskpektów, masa przepłaconych weteranów i publiczność która go zje po 5 porażkach...nie mam pytań.

#18 Jorgus

Jorgus

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 18 maj 2015 - 05:21

Ciekawy artykuł o Hakstolu:

http://www.grandfork...et-dave-hakstol

#19 Szklarzu

Szklarzu

Advanced Member

• Moderator
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • UZ:Getzlaf, Giguere, Pronger
  • UD:Ducks

Napisano 18 maj 2015 - 06:08

Hextall i Hakstol :D?

The-Stanley-Cup.jpg The-Stanley-Cup.jpg The-Stanley-Cup.jpg

2010       2014       2017

Anaheim Glaziers (JRHL)

18/19: RS: 9th, PO: ----17/18: RS: 5th, PO: 2nd16/17: RS: 1st, PO: 1st

15/16: RS: 8th, PO: 4th; 14/15: RS: 2nd, PO: 7th; 13/14: RS: 1st, PO: 1st

12/13: RS: 9th, PO: ----11/12: RS: 3rd, PO: 4th; 10/11: RS: 5th, PO: 2nd

09/10: RS: 1st, PO: 1st08/09: RS: 3rd, PO: 6th; 07/08: RS: 5th, PO: 5th;

06/07: RS: 4th, PO: 5th; 05/06: RS: 1st, PO: 3rd

The-Stanley-Cup.jpg

2018       

Iron Owls of Anaheim (Dynasty)

18/19: RS: 7th; PO: 8th; 17/18: RS: 2nd; PO: 1st16/17: RS: 4th; PO: 3rd

15/16: RS: 6th; PO: 6th; 14/15: RS: 8th; PO: 8th; 13/14: RS: 9th; PO: ----; 

12/13: RS: 2nd, PO: 4th.

#20 goleador

goleador

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisano 18 maj 2015 - 08:59

Hextall i Hakstol :D?

To ponoć główny powód jego zatrudnienia ;)

Doczytałem że Hakstol odrzucił dwie oferty Hextalla ale ten się upierał i dopiął swego. Mam nadzieję że Hex wie coś czego nie wiem ja ( zapewne tak jest) że tak chciał tego pana. Odświeżenie atmosfery w naszej organizacji i odejście od trochę już skostniałego systemu prowadzenia drużyny to pozytyw jednak kompletny brak doświadczenia w pracy z gwiazdami jeszcze w Filadelfii trochę przeraża kibica Flyers.

Jestem umiarkowanie sceptyczny bo wolę być mile zaskoczony niż po raz kolejny srodze zawiedziony. Na pewno będę uważnie śledził każdy ruch naszego nowego HC.  Zobaczymy czy powiew świeżości zwycięży brak doświadczenia.

Trzymam kciuki żeby bardzo szybko rozwiał wszelkie wątpliwości odnośnie tego czy jest gotowy na takie wyzwanie jak przywrócenie tej dumniej organizacji na należne jej miejsce.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych