Skocz do zawartości

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  iks : (08 kwiecień 2019 - 07:14 )

znamy zwycięzcę LT 2018/2019! :)

@  iks : (02 kwiecień 2019 - 07:30 )

ostatni tydzień w LT! ;)

@  iks : (26 marzec 2019 - 06:19 )

w LT można typować ostatni tydzień marca :)

@  Hellraiser : (22 marzec 2019 - 09:19 )

No i Flames jako pierwsi na Zachodzie w PO :D ;D

@  Hellraiser : (22 marzec 2019 - 09:18 )

Taki fajny sezon...indywidualne wyniki graczy jak w polowie lat 90-tych...szkoda że na forum hula wiatr...

@  iks : (19 marzec 2019 - 08:50 )

jest i week 25 :)

@  iks : (13 marzec 2019 - 08:20 )

week 24 można już typować :)

@  iks : (04 marzec 2019 - 05:59 )

zaczynamy typowanie w LT w marcu :)

@  iks : (20 luty 2019 - 06:32 )

można już typować ostatni tydzień lutego w naszej LT :)

@  iks : (07 luty 2019 - 09:04 )

jakaś hokejowa książka powinna się znaleźć ;)

@  iks : (07 luty 2019 - 09:03 )

a jeśli chodzi o nagrodę to zastanowimy się nad jakąś jeśli frekwencja będzie odpowiednia :D

@  iks : (07 luty 2019 - 09:03 )

week 20 dostępny do typowania :)

@  spursik : (07 luty 2019 - 11:46 )

Jest jakaś nagroda przewidziana :smile: bo niewiem czy się starać

@  iks : (05 luty 2019 - 09:31 )

jeśli coś źle policzyłem, prośba o info :)

@  iks : (05 luty 2019 - 09:31 )

OK, podsumowanie LT w odpowiednich tematach na forum :)

@  iks : (02 luty 2019 - 10:09 )

podliczenie LT w przyszłym tygodniu :) ale jesteście w gorącej wodzie kąpani :D

@  Tymg : (01 luty 2019 - 06:08 )

Panie iks znowu Pan milczy, gdy pada pytanie o klasyfikacje ligi typerów.

@  spursik : (30 styczeń 2019 - 09:04 )

Czy jest sens typować w Lidzę Typerów? Bo już mamy prawie luty i cisza co do poprzednich miesięcy! Jakaś klasyfikacja albo coś podobnego

@  iks : (22 styczeń 2019 - 08:45 )

zapraszam do zabawy w Lidze Typerów - obstawiamy zwycięzców w All-Star Game 2019! http://forum.nhl.com...?showtopic=7574

@  iks : (01 styczeń 2019 - 11:09 )

witajcie w Nowym Roku! Wszystkiego dobrego :)

Zdjęcie

Devils - 14/15

• Zamknięty Temat jest zamknięty
105 odpowiedzi w tym temacie

#41 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów
  • UZ:Tomas Hertl #48
  • UD:San Jose Sharks

Napisano 12 grudzień 2014 - 06:11

Serio uważasz, że Forsberg > Jagr? ;) Dla mnie Jagr to najlepszy europejski zawodnik w historii bez podziału na napastnik - obrońca - bramkarz. Na 2 miejscu ustawiłbym Lidstroma, na 3 Haska. Forsberg nr 4. 

Dynasty NHLcompl Fantasy League
Cyclone Taylor Conference

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
C: David Krejci, Mikael Granlund, David Backes, Martin Hanzal
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
RW: Joe Pavelski [A], Wayne Simmonds, Mats Zuccarello, Patrick Sharp
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
G: Cory Schneider, Carey Price, Jonathan Bernier
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

12/13: RS: 11th PO:-               13/14: RS: 2nd PO: Championship
14/15: RS: 2nd PO: Final         15/16: RS: 7th PO: 1st round

16/17:

#42 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 12 grudzień 2014 - 07:13

Jagr wygrywa dlugowiecznoscia, ale w topowym okresie chyba jednak minimalnie Forsberg. Ciekawy bylbym oceny Raistlina :).
  • Kobi lubi to

#43 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów

Napisano 12 grudzień 2014 - 07:25

Jagr wygrywa dlugowiecznoscia, ale w topowym okresie chyba jednak minimalnie Forsberg. Ciekawy bylbym oceny Raistlina :).

Długowiecznością bym powiedział, że wręcz miażdży, Ale nawet nie biorąc tego aż tak pod uwagę, to mam wrażenie, że Forsberg miał przez znaczą większość swojej kariery (a zwłaszcza w jej apogeum) lepszy zespół od Jagra, a indywidualnymi osiągnięciami jest jednak za. 

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies
LW: Eric Staal [C], Tomas Hertl, Jonathan Drouin, David Perron, Mathieu Perreault
D: Brent Burns [A], Duncan Keith, Colton Parayko, Matt Dumba, Francois Beauchemin, Alexei Emelin
P: Timo Meier, Anthony DeAngelo, Kevin Fiala, Conor Garland, Ilya Samsonov, Alexander Nylander, Olli Juolevi

16/17:

#44 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 12 grudzień 2014 - 09:58

Dla mnie jednak Forsberg. Rzadkie połączenie na tak wysokim poziomie grit&skill&character. On wręcz nie potrafił przegrywać, nienawidził tego, zawsze starał się grać na najwyższym poziomie. Mam wrażenie, ze kasa była kwestią drugorzędną, sytuacja z przejściem do Flyers, nie jest według mnie skokiem na kasę, bo nie dostał tam jakiś wybitnych kokosów a AVS w tym momencie mogli mu dac 1,5 miliona za sezon 2005-06. Jagr w moim odczuciu zbyt często kierował się kasą w wyborze klubu, aspekt sportowy miał znaczenie drugorzędne. Dla mnie Foppa znacznie bardziej dominował w grze niż Jagr, Jagr oczywiście oprócz wysokich umiejętności playmakera był też lepszym snajperem i 5 razy przekraczał 40 goli, Foppa nigdy nie miał więcej niż 30 bramek, ale jak było potrzeba, to potrafił po prostu niszczyć rywali. Słynny mecz z 3 marca 1999 przeciwko Florida Panthers. AVS przegrywali już 5:0 w 2 tercji, Paweł Bure miał hat-trick, nikt nie przypuszczał, że Pantery mogą przegrać ten mecz... a jednak, Forsberg rozpoczął comeback na minutę 49 sekund przed końcem drugiej tercji, w trzeciej tercji strzelił kolejne dwa gole, asystował przy trzech następnych AVS w sumie strzelili ich sześć w tej tercji i wygrali 7:5. Foppa skończył mecz z 6 punktami, wynik wręcz niesamowity The Greatest Comeback in Avalanche History. Te obecne 7 powrotów i wygrane Colorado, jak chociażby dzisiejsza z 1:3 przeciw Jets mogą się podobać, ale są niczym wobec tego co mogli zrobić tamci AVS.

Mecz z Panthers z marca 1999 jest jeszcze bardziej niesamowity jak się zobaczy bramki Forsberga z tego meczu, jak przy każdej akcji był faulowany, jaka wtedy gra uchodziła bez mrugnięcia okiem przez sędziów.

Podobnie dominował w PO, jego hat-trick w meczu nr 2 z 1996 roku był początkiem końca Panter w tamtych finałach. "Forget the rats throw the hats" krzyczał Gary Thorne jeden z legendarnych komentatorów NHL nawiązując do rzucania plastikowych szczurów na lód przez kibiców Panthers w czasie tych playoff

https://www.youtube.com/watch?v=d3b7B_gEofo

ale na jeszcze większe uznanie zasługuje to, ze po tym jak w finałach 2001 musiał przejść operację usunięcia śledziony, niedługo po zabiegu zjawił się w gabinecie Boba Hartley'a mówiąc, ze zagra w Finałach. Avalanche oczywiście nie mogli do tego dopuścić, bo groziło to śmiercią zawodnika. Chyba jeszcze bardziej ludzie przecierali oczy ze zdumienia w 2002 roku, AVS co prawda przegrali w Finale Konferencji 3:4 z Detroit Red Wings ale Forsberg był najlepiej punktującym w tych PO 9G, 18A, nie byłoby w tym może nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że stracił cały sezon zasadniczy z powodu problemów z kostką, wrócił na PO, gdzie każdy spodziewał się co najwyżej średniej gry, tymczasem Forsberg po prostu roznosił przeciwników. Szkoda, że AVS nie weszli do Finałów, bo za te playoff Forsbergowi należała się nagroda Conn Smythe Trophy.

Pewnie mógłbym jeszcze tak przez 5 kolejnych stron pisać o Forsbergu :) Dla mnie był jedyny w swoim rodzaju, szkoda, że kontuzje załamały jego karierę. Bez wątpienia w pełni sił był graczem, który miał przegląd pola podobny do Gretzky'ego i w czasie gdy grał był najlepszym two-way player w lidze, który sprawiał, że gracze wokół niego stawali się lepsi. Przykład Milana Hejduka, który dzięki Foppie ustrzelił 50 goli w sezonie 2002-03 jest aż nad to wyraźny.

• Kobi i YWNWA lubią to

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#45 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • Interests:Hokej, pilka nozna, polityka, historia, motoryzacja, jezyki obce.
  • UZ:Gabo, Hossa, Tatar, Jurco, Callahan
  • UD:New York Rangers, Slowacja
  • GG:7354429
  • Liga Typerow: Dywizja Warszawska

Napisano 12 grudzień 2014 - 12:33

Piękna wypowiedź, w zasadzie nie sposób się nie zgodzić z Twoją oceną Forsberga. Rozumiem też emocjonalny stosunek do Foppy, to jak najbardziej oczywiste skoro kibicujesz Colorado, w końcu Peter to taki 'Mr. Avalanche'  :)

Odkładając jednak emocje na boku: Forsberg to bez wątpienia był największy talent swojego pokolenia i największy talent szwedzkiego hokeja w historii. Kontuzje niestety znacznie skróciły mu karierę, możemy jedynie żałować, że tak się stało, bo był piekielnie dobrym zawodnikiem. U szczytu swojej formy z pewnością nie było na niego mocnych. I tutaj dochodzę już do sedna sprawy: dla mnie długowieczność ma znaczenie. I to nie długowieczność rozumiana jako po prostu długie granie w NHL, w dużej mierze za nazwisko, za zasługi. Jagr dalej pomimo 42 lat na karku robi różnicę, wystarczy prześledzić jego karierę po powrocie do NHL z KHL.

Poza tym, proste porównanie: Jarda na przestrzeni 1502 spotkań notuje średnią 1,18 pkta na mecz, Foppa w 708 meczach - 1,25 pkta na mecz. Czyli Jagr grając ponad 2x więcej od Szweda ma porównywalną średnią. To musi robić wrażenie i ten aspekt musi przemawiać na korzyść Czecha.

Tak więc podsumowując moje zdanie w temacie Jagr vs Forsberg: o ile mogę się zgodzić, że Forsberg u szczytu formy to był zawodnik nieco lepszy od Jagra, to patrząc całościowo uważam Czecha za lepszego zawodnika z uwagi na jego produktywną długowieczność, że tak to nazwę ;)

Jeśli wszystko sprowadzalibyśmy do tzw 'peak'u' to można wysnuć wniosek, że w pewnym momencie kariery Jonathan Cheechoo to był najlepszy strzelec w NHL. Oczywiście podałem skrajny przykład, ale myślę, że rozumiecie mój tok myślenia. Długowieczność w ocenie gracza ma i powinna mieć znaczenie IMO.

Podam jeszcze przykład innego gracza, który od razu przyszedł mi na myśl. Chodzi mi o Zigmunda Palffyego. Absolutnie nie porównuje jego umiejętności do Jardy ani Forsberga, bo to jednak zawodnicy wybitni a nie 'tylko' bardzo dobrzy. Chodzi mi o kwestię podatności na kontuzje. Palffy jak pewnie pamiętacie, to był na przełomie wieków jeden z lepszych skrzydłowych w NHL. Mocno niedoceniany, jednak w 684 meczach wykręcił 713 pktów w NHL. I chociaż jego stosunek pkt/mecz jest lepszy od np. Mariana Hossy to nikt ani na Słowacji, ani w Polsce ani nigdzie indziej na świecie nie uzna go za lepszego. Powiem więcej, ś.p. Demitra czy nawet Gaborik też w ogólnej ocenie są uznawani za lepszych zawodników.

Użytkownik MG10 edytował ten post 12 grudzień 2014 - 12:37

#46 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 12 grudzień 2014 - 12:38

Ale Jonathan Cheechoo to *byl*, zgoda *w pewnym momencie*, najlepszy snajper/strzelec NHL :).

#47 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów

Napisano 12 grudzień 2014 - 12:48

Swoją drogą, to Cheechoo jest PPG w KHL obecnie. 32 pkt 13G 19A w 30 spotkaniach grając w Dynamie Mińsk... ;) 

• Volume 3 lubi to

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies

16/17:

#48 bury301

bury301

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • UZ:S.S
  • UD:NJD

Napisano 12 grudzień 2014 - 05:12

heeh jaka dyskusja na zakładce szok ;)  ale dobrze ze mamy takiego zawodnika jak Jagr bo tak to nie bylo bo o kim gadac w tym klubie;) 

Właczajac sie do dyskusji  to dla mnie raczej  Jagr z tego powodu ze lepszy snajper  ale w sumie  wiele gry Forsberga nie ogladałem  i do dajmy do tego  ze gdyby rozegrał wszystkie sezony w nhl to teraz by miał okolo 2100pkt  :wave: ale to gdybanie

I co pograne Z PHI masakra  staty jak z horroru 2 rzy mniej wszystkiego  i mamoo czemu ja tego nie chce ogladac??? Powoli dryfujemy  po first pick;)

Jako gospodarz wygralismy 3 słownie trzy mecze  na 30 i ja sie pytam czy byl taki przypadek w historii ??? 

Użytkownik bury301 edytował ten post 12 grudzień 2014 - 05:25

#49 goleador

goleador

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • UZ:Jaromir Jagr
  • UD:Philadelphia Flyers

Napisano 12 grudzień 2014 - 09:23

Moim zdaniem fakt że Jagr utrzymuje taką średnią pkt przy 1,500 rozegranych meczów sprawia że zdecydowanie w tej rywalizacji bije Szweda. Foppa był graczem wybitnym ale strasznie kontuzjogennym. Nie jego wina ale jednak zdrowie to też część charakterystyki i wielkości sportowca. Na pewno jest to też bądź zaleta bądź wada..I niech mi nikt nie mówi że Czech nie miał tego czegoś co stawia go wśród największych w historii bo te statystyki w dużej mierze biorą się z jego geniuszu. Wystarczy pooglądać jego wyczyny z najlepszych lat to w niczym nie były gorsze od tego co grał Forsberg. Nie zgadzam się też, że Forsberg bardziej dominował w szczycie bo Jagr mając 42 lata potrafi dominować w wielu meczach nie wspominając już o latach kiedy Czech po prostu robił na lodzie co chciał. To czasami wyglądało jakby grał z młodszymi od siebie...

Reasumując Forsberg był wielki w 700 meczach, Jagr był/jest wielki w 1,500...myślę że zagłębianie się tu w detale nie ma sensu bo ta statystyka mówi wszystko. Detale to w tym przypadku kwestia gustu czy osobistych sympatii...a argument o pieniądzach...come on  :shake: co ma do tego kto lepiej gra w hokeja stan jego konta ???

#50 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów

Napisano 12 grudzień 2014 - 09:40

...a argument o pieniądzach...come on  :shake: co ma do tego kto lepiej gra w hokeja stan jego konta ???

Podejmowanie wyzwań vs. przedkładanie finansów nad aspekt sportowy. Lojalność wobec pierwszego klubu vs. najważniejsze kto da więcej

Forsberg przechodzi do Flyers zakończyć coś, co nie z jego winy się nie stało (oddanie go przez Flyers za Lindrosa) chce zdobyć Puchar dla Lotników

Jagr wybiera nieopodatkowane pieniądze w Rosji, bo w NHL w erze salary cap nikt mu tyle nie da

Forsberg wraca do Avalanche w 2008 roku choć ma też oferty z innych klubów, chociażby  Detroit Red Wings, ale mówi wprost, że nie mógłby grać w ekipie największego rywala Avalanche

Jagr mimo oferty z Pittsburgha i mówienia "jeśli Mario by zadzwonił, to grałbym w Pittsburghu za darmo" wybiera bardziej lukratywną ofertę z Flyers (czyli największego rywala Penguins), tłumacząc to, że Crosby i Małkin mają lewy uchwyt kija a Giroux prawy. Podobnie robi podpisując kontrakt w Dallas, zespole, który nie liczy się w walce o PO ale daje największe pieniądze.

Nie umniejszam wielkości Jagra, po prostu uważam, ze jeśli chodzi o charakter Szwed pod tym kątem bije go na głowę. Wolałbym budowac drużyne wokół lojalnego gracza a nie takiego, który za główny wyznacznik stawia pieniądze.

• Eiro lubi to

Mackforme.jpg

Razor!

#51 goleador

goleador

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisano 12 grudzień 2014 - 09:50

Podejmowanie wyzwań vs. przedkładanie finansów nad aspekt sportowy. Lojalność wobec pierwszego klubu vs. najważniejsze kto da więcej

Forsberg przechodzi do Flyers zakończyć coś, co nie z jego winy się nie stało (oddanie go przez Flyers za Lindrosa) chce zdobyć Puchar dla Lotników

Jagr wybiera nieopodatkowane pieniądze w Rosji, bo w NHL w erze salary cap nikt mu tyle nie da

Forsberg wraca do Avalanche w 2008 roku choć ma też oferty z innych klubów, chociażby  Detroit Red Wings, ale mówi wprost, że nie mógłby grać w ekipie największego rywala Avalanche

Jagr mimo oferty z Pittsburgha i mówienia "jeśli Mario by zadzwonił, to grałbym w Pittsburghu za darmo" wybiera bardziej lukratywną ofertę z Flyers (czyli największego rywala Penguins), tłumacząc to, że Crosby i Małkin mają lewy uchwyt kija a Giroux prawy. Podobnie robi podpisując kontrakt w Dallas, zespole, który nie liczy się w walce o PO ale daje największe pieniądze.

No ok ale co to ma do poziomu prezentowanego na lodzie, umiejętności ??? Bo o tym tu rozmawiamy. W tym obaj byli wielcy tyle że Jagr dwa razy dłużej i to przemawia na jego korzyść (pomijam osobiste sympatie).

ps

Z tym Dallas to nie doczytałeś. Jarda bardzo chciał zostać w Filadelfii ale Holmgren powiedział mu, że musi czekać na rozwój wydarzeń w wyścigu po Sutera i Parise. Jarda mając swoje lata, nie chcąc czekać w niepewności, skorzystał z oferty Stars. Choć do dziś podkreśla że samowolnie na pewno by z Flyers nie odszedł.

#52 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów

Napisano 13 grudzień 2014 - 12:55

Z tym Dallas to nie doczytałeś. Jarda bardzo chciał zostać w Filadelfii ale Holmgren powiedział mu, że musi czekać na rozwój wydarzeń w wyścigu po Sutera i Parise. Jarda mając swoje lata, nie chcąc czekać w niepewności, skorzystał z oferty Stars. Choć do dziś podkreśla że samowolnie na pewno by z Flyers nie odszedł.

Myślę, że doczytałem

http://prohockeytalk...fers-on-sunday/

http://sports.yahoo....21643--nhl.html

Jagr mając oferty z około 20 klubów w tym z Flyers co podkreslał jego agent

Svoboda added that Jagr might still end up re-signing with the Philadelphia Flyers.

wybrał ofertę druzyny, która przez 4 lata z rzędu nie wchodziła do PO, za 1,2 miliona więcej niż dostawał we Flyers, w stanie gdzie (w przeciwieństwie do Pensylwanii) nie ma podatków... na pewno nie chodziło o pieniądze ;)

Podkresla, że nie odszedłby z Flyers... czekaj gdzieś to słyszałem

“Jaromir Jagr said he has no designs on returning to the NHL in the short term, but if he ever did return he would be happy to go back to the Pittsburgh Penguins to play for his former idol, Mario Lemieux.

“I was thinking about it and if Mario would call me and say, ‘I’d like you to play for our team,’ I would think about it a lot,” Jagr said in a telephone interview from Moscow where the Kontinental League will hold its inaugural All-Star Game outdoors at Red Square Saturday. “I would play for the minimum salary. I would play for $350,000 just for him because I owe him my hockey life. I want to pay him back because he has made me what I am…besides my parents.”

Just one more simple gesture required to make this fairy tale come true?

Nearly every Penguins fan in the world hopes that Mario makes that call.

Mackforme.jpg

Razor!

#53 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów

Napisano 13 grudzień 2014 - 03:43

Jak dla mnie owszem, kierowanie się kasę, lojalnością jest ważne przy ocenie sportowca, ale come on, nie ma prawda być determinujące. Come backi, które Andrzej wlepiałeś - piękne, ale czy to ma przekreślać sezony Jagra  na poziomie bramkowym i punktowym o jakie Forsberg się nie otarł? Jako, że sam nie miałem (w obecnej sytuacji GCL i archiwalnych meczów - czasu pooglądać spotkania) chciałem zasięgnąć opinii kogoś starszego. Moje pytanie brzmi: kto miał na etapie kariery lepszy zespół? Kto zaliczał indywidualnie lepsze sezony? 

Charakter to jak mówiłem, bardzo ważny aspekt w grach zespołowych, ale oceniając to był wyżej w kategorii GOAT nie może przesłaniać liczb. Liczb, które są za Jagrem. Rocznikowo są niemal tacy sami 1972 - 1973. Porównajcie poszczególne sezony. 

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies

16/17:

#54 goleador

goleador

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisano 13 grudzień 2014 - 02:09

Myślę, że doczytałem

http://prohockeytalk...fers-on-sunday/

http://sports.yahoo....21643--nhl.html

Jagr mając oferty z około 20 klubów w tym z Flyers co podkreslał jego agent

wybrał ofertę druzyny, która przez 4 lata z rzędu nie wchodziła do PO, za 1,2 miliona więcej niż dostawał we Flyers, w stanie gdzie (w przeciwieństwie do Pensylwanii) nie ma podatków... na pewno nie chodziło o pieniądze ;)

Podkresla, że nie odszedłby z Flyers... czekaj gdzieś to słyszałem

W linkach które podałeś nie ma ani słowa o tym że Jarda chciał odejść z Flyers. Holmgren wtedy się napalił na Parise i Sutera i powiedziano Jagrowi że jeśli Flyers wygrają wyścig po nich to będzie musiał znaleźć sobie inny klub. A że interesowało się nim 2/3 ligi to nie miał z tym problemu. Wybrał najlepszą dla siebie ofertę. Ja bym go za to do więzienia nie wsadzał. Z resztą nie wiem skąd w tym artykule wzięła się informacja że Flyers złożyli mu ofertę przedłużenia kontraktu..o ile mi wiadomo nigdy nic takiego nie nastąpiło. Poza tym ja nie uwielbiam Czecha za przywiązanie do barw czy granie za worek ziemniaków tylko za to że był/jest genialnym hokeistą a do tego tytanem pracy i za to właśnie go stawiam wyżej od Forsberga, który grał w dream teamie z Denver a Jagr trzaskał po 123 pkt w nie grających od 7 lat w playoffs Rangers.  A to że poszedł na 3 lata do KHL które mu wypomniałeś wcześniej ??? Powinieneś się cieszyć bo inaczej pewnie miałby już ponad 2,000 pkt i nie było by w ogóle tej rozmowy.

Użytkownik goleador edytował ten post 13 grudzień 2014 - 02:12

#55 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów

Napisano 14 grudzień 2014 - 09:36

Jeszcze raz powtarzam, że nigdzie nie twierdziłem, że Jagr nie jest graczem genialnym - owszem JEST. Czy miałby punktów 2000, czy obecne 1773, nie ma znaczenia. Osobiście dla mnie oprócz umiejętności wazny jest charakter a ten uwazam, że Forsberg miał większy.

@Dziobak

http://www.hockeydb....lay.php?pid=619

Na początek link zobacz na sezon 1988-89 Rob Brown musi być lepszy od Forsberga, skoro trzasnął 115 punktów! Ważne jest nie tylko to w jak silnym klubie się gra ale z kim w linii. Jagr (Brown też!) miał to szczęście że przez większość swojej kariery w Penguins był na prawym skrzydle Mario Lemieux. Forsberg owszem też miał Lemieux, tyle, że Claude a to jednak nie ta sama liga. Na poczatku lat 90-tych Penguins byli jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą) drużyną w lidze. Punkty Jagra w Capitals już tak okazale nie wyglądają. Oprócz Lemieux Jagr miał w drużynie Paula Coffey'a, Rona Francisa, Marca Recchi, Kevina Stevensa, Joe Mullena, Larry Murphy, żeby wymienić tych najlepszych.

@goleador Akurat sezony 2005-06 i 2006-07 są bardzo kiepskim przykładem dla podkreślania osiągnięć punktowych zawodników. Po lokaucie 2004-05 wprowadzono wiele zmian w przepisach, które uprzykrzyły życie obrońcom, którzy już tak bezpardonowo nie mogli bronić dostepu do bramki. W obu tych sezonach było 14 zawodników, którzy mieli minimum 90 pkt i 7 z minimum 100 pkt. Dla porównania w ostatnim sezonie tylko Crosby przekroczył granice 100 i 90 punktów a w sezonie 11-12 tylko Małkin miał ponad 100 pkt a Stamkos i Giroux ponad 90.Forsberg w sezonie 2005-06 grając już na jednej nodze miał 75 pkt w 60 meczach, czyli w pełnym sezonie 102 grając zaznaczam z ciągnąca się cały sezon kontuzją kostek i pachwiny.

Mackforme.jpg

Razor!

#56 Sabelius

Sabelius

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 30 postów
  • UZ:Giroux, M. Richards, J. Carter

Napisano 15 grudzień 2014 - 11:48

Ciężko porównać obu tych graczy.

Jak dla mnie Jagr to przede wszystkim genialny wrist shoot. Zaś to, że obecnie wciąż gra na takim poziomie to oprócz zdrowia również zasługa treningów. Czech wielokrotnie podkreślał, że katuje się na nich do tego stopnia, że mecze są lżejsze niż przygotowania do nich.

Forsberg fakt genialny playmaker, ale jednak w hokeju decydują gole, a nie asysty.

#57 goleador

goleador

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisano 15 grudzień 2014 - 08:03

Jeszcze raz powtarzam, że nigdzie nie twierdziłem, że Jagr nie jest graczem genialnym - owszem JEST. Czy miałby punktów 2000, czy obecne 1773, nie ma znaczenia. Osobiście dla mnie oprócz umiejętności wazny jest charakter a ten uwazam, że Forsberg miał większy.

@Dziobak

http://www.hockeydb....lay.php?pid=619

Na początek link zobacz na sezon 1988-89 Rob Brown musi być lepszy od Forsberga, skoro trzasnął 115 punktów! Ważne jest nie tylko to w jak silnym klubie się gra ale z kim w linii. Jagr (Brown też!) miał to szczęście że przez większość swojej kariery w Penguins był na prawym skrzydle Mario Lemieux. Forsberg owszem też miał Lemieux, tyle, że Claude a to jednak nie ta sama liga. Na poczatku lat 90-tych Penguins byli jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą) drużyną w lidze. Punkty Jagra w Capitals już tak okazale nie wyglądają. Oprócz Lemieux Jagr miał w drużynie Paula Coffey'a, Rona Francisa, Marca Recchi, Kevina Stevensa, Joe Mullena, Larry Murphy, żeby wymienić tych najlepszych.

@goleador Akurat sezony 2005-06 i 2006-07 są bardzo kiepskim przykładem dla podkreślania osiągnięć punktowych zawodników. Po lokaucie 2004-05 wprowadzono wiele zmian w przepisach, które uprzykrzyły życie obrońcom, którzy już tak bezpardonowo nie mogli bronić dostepu do bramki. W obu tych sezonach było 14 zawodników, którzy mieli minimum 90 pkt i 7 z minimum 100 pkt. Dla porównania w ostatnim sezonie tylko Crosby przekroczył granice 100 i 90 punktów a w sezonie 11-12 tylko Małkin miał ponad 100 pkt a Stamkos i Giroux ponad 90.Forsberg w sezonie 2005-06 grając już na jednej nodze miał 75 pkt w 60 meczach, czyli w pełnym sezonie 102 grając zaznaczam z ciągnąca się cały sezon kontuzją kostek i pachwiny.

Ok niech będzie że Jagr całą karierę miał wokół siebie geniuszy którzy nabili mu 80% punktów które ma na koncie oraz swoimi nadprzyrodzonymi zdolnościami mamili obrońców których potem Jagr mijał jak pachołki strzelając kolejne gole... a do tego jeszcze gra w hokeja tylko dlatego że chciał być bogaty a nie umie śpiewać. Forsberg znowu był Matką Teresą i Jezusem Chrystusem hokeja w jednej osobie i jak w ogóle można porównać do niego kogoś takiego jak Czech. Wywiązała się luźna rozmowa kto kogo woli i obyło by się bez podawania kolejnych cudów jakich dokonał Szwed zestawionych z niezliczonymi wadami Jardy. Ja już nawet nie piszę w czym jeszcze stawiam Czecha wyżej (jako subiektywna opinia bo każda tu taka jest w tym Twoja) bo ta rozmowa prowadzi do tego że zaraz gdzieś znajdziesz jakieś zdjęcie albo artykuł sprzed 15 lat sugerujące że Jagr sprzedawał narkotyki pod szkołą a Forsberg wtedy ratował dzieci w Etiopii. Zostańmy każdy przy swoim zdaniu zaargumentujmy je ale bez nadmiernego sugerowania każdemu że mój kandydat jest lepszy bo to bo tamto. Jedni wolą Foppę drudzy Jagra choć to dwaj kompletnie różni gracze. O gustach się nie dyskutuje. Ja gdybym był GM to bez wahania wziąłbym Czecha Ty Szweda i ok. EOT

• Szklarzu lubi to

#58 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 15 grudzień 2014 - 08:34

Goleador, pozostań proszę w obrębie argumentów merytorycznych, posługiwanie się uszczypliwością nie jest potrzebne (a w tym wypadku jest również nie na miejscu). Dziękuję :).

#59 bury301

bury301

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • UZ:S.S
  • UD:NJD

Napisano 15 grudzień 2014 - 08:51

Moze sie z ta dyskusja przeniesiecie gdzies indziej  bo to temat  Devils to chocaz niech ktos  pisze o nich a potem o sytuacji Devs taka mała sugestia :wave:

• Volume 3 lubi to

#60 Dziobak

Dziobak

Team Teal member

• Administrator
  • PipPipPip
  • 3927 postów

Napisano 16 grudzień 2014 - 06:33

Tak się śmiałem z Gomeza a on tymczasem w 8 spotkaniach ma już 2G i 4A... ;)

The-Stanley-Cup.jpg
  2014
San Jose Huskies

16/17:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych