Skocz do zawartości

Zdjęcie

Final Pucharu Stanley'a 2010 Chicago Blackhawks [2 WC] - Philadelphia Flyers [7 EC]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
329 odpowiedzi w tym temacie

#1 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7199 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 25 maj 2010 - 06:01

W tym miejscu mozemy dyskutowac o finalowych meczach zmagan o Puchar Stanley'a w tym roku. Niech wygra lepszy!

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#2 DallasFan

DallasFan

Advanced Member

• Na Cenzurowanym
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • UZ:Mike Modano, Jamie Benn
  • UD:1. Stars 2. Avalanche 3. Canadiens
  • GG:7753520

Napisano 25 maj 2010 - 06:23

Kolejny final w ktorym nie mam komu kibicowac :hardass: Jedyne co mnie ciekawi czy Marian Hossa to hokejowy Golum dla ktorego Stalney Cup to "My Precious" ktorego nigdy nie posiadzie choc nie raz byl tak blisko ;)
Dołączona grafika

#3 gobel

gobel

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • UZ:Jarome Iginla
  • UD:Calgary Flames
  • Liga Typerow: II

Napisano 25 maj 2010 - 07:16

Hmm nie spodziewalem sie takiego skladu w finale no ale coz trzeba cos wybrac, chyba jednak bede kibicowal Blackhawks ale zobaczymy czy Chicagowska mlodziez wytrzyma presje.
Go Flames!!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#4 Jarna

Jarna

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 2322 postów
  • UZ:Miikka Kiprusoff
  • UD:Calgary Flames
  • GG:10875047

Napisano 25 maj 2010 - 07:53

Przyznam, ze #phi w tym finale sa dla mnie nie lada zaskoczeniem. Dostali sie do Playoff rzutem na tasme, wygrywajac ostatni mecz sezonu z New York Rangers. Uwazalem, ze ich przygoda skonczy sie na pierwszej rundzie, no...moze na drugiej, bo z Devils w sezonie zasadniczym wiekszosc meczy wygrywali to czemu nie mieli by dolozyc kolejnych zwyciestw ? Jednakze zupelnie nie spodziewalem sie, ze dojda do finalu.

Tak czy inaczej ja bede kibicowal #chi i mam nadzieje, ze to oni siegna po Stanleya.

Użytkownik Jarna edytował ten post 25 maj 2010 - 07:54

#5 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów
  • UZ:Teemu Selanne, Sami Vatanen, Perry
  • UD:Anaheim Ducks, Suomi

Napisano 25 maj 2010 - 08:25

"It was actually a little bit of a debate on the ice," Richards said. "I don't know if you'd seen, but I thought a little about it last night, and my first instinct was to grab it. Obviously, it took us a lot to get here, and (it's) not the trophy that we want, but we haven't done anything conventional all year, especially in these playoffs. So might as well go against the grain one more time."

Podobalo mi sie zachowanie Mike'a Richardsa, ktory z duma uniosl "Wales Trophy" i zaprezentowal kibicom, Philadelphia doczekala sie wspanialego kapitana...widac, ze u "Lotnikow" jest niesamowita atmosfera i chec wygrywania...choc jestem za Chicago to sadze, ze Richards i spolka naprawde zawiesza wysoko poprzeczke i beda bardzo trudnym rywalem...

"Was I happy Ritchie grabbed the trophy?" asked Flyers defenseman Braydon Coburn. "Absolutely! I would have done the same thing." :D

Użytkownik miguel17 edytował ten post 25 maj 2010 - 08:33

#6 Szarlatan

Szarlatan

Advanced Member

• Na Cenzurowanym
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • UZ:Mark Messier
  • UD:Edmonton Oilers

Napisano 25 maj 2010 - 08:59

Dziobak zrobil taka mala ankiete, zeby sprawdzic, ktore druzyny sa najbardziej i najmniej lubiane na tym forum. Wskazalem dwie, bo trzecia mi sie zmienia. Wlasnie Chicago i Philadelphia byly na zmiane w tym sezonie na tym trzecim miejscu u mnie czasem zmieniane przez kogos innego jeszcze. Nie wiem komu kibicowac. Z drugiej strony ciesze sie, ze mam dwoch faworytow i nie zmartwie sie wynikiem jakikolwiek by on nie byl.

Czy sklad finalu to zaskoczenie? Na pierwszy rzut oka moze tak. Ale z drugiej strony...
Chicago bylo typowane do zwyciestwa na zachodzie. Od samego poczatku w sezonie regularnym byl to wyscig dwoch koni tylko. Inaczej wygladalo to na wschodzie. Philadelphia walczyla do samego konca o byt. Malo kto juz chyba pamieta, ze przed sezonem byla typowana jako jeden z faworytow do tytulu. Podpisanie Emery'ego a zwlaszcza transfer Prongera byl dowodem, ze druzyna jest budowana na "tu i teraz". Zamiast bic rekordy w RS, chlopaki wzieli sie do roboty w PO.
Dołączona grafika
Kiedys, gdy juz bede na emeryturze, bede wnukom opowiadac jaka piekna sygnature stworzyl mi Tomi bym mogl jej uzywac na tym forum hokejowym

#7 makiavell

makiavell

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 78 postów
  • UZ:Patrick Roy, Ryan O'Reilly
  • UD:Colorado Avalanche, Philly

Napisano 25 maj 2010 - 01:37

Zapowiada sie bardzo ciekawy final. Dwie druzyny grajace zupelnie inny hokej - na papierze faworytem jest Chicago, ale druzyna z Wietrznego Miasta wydaje sie lezec Philadelphi. Mozna byc pewnym walki od poczatku do konca o kazdy centymetr lofdu.

Mysle, ze najwiecej bedzie zalezec od kapitanow druzyn - Toews i Richards beda musieli wzniesc sie na wyzyny umiejetnosci przywodczych.

Niemii nie rozegra juz takiej serii - przynajmniej statystycznie, bo Lotnicy strzelaja raczej ekonomicznie. Za to Leighton w koncu zostanie powaznie sprawdzony.

Atuty Chicago to bramka i indywidualnosci - po drugiej stronie zobaczymy przede wszystkim kolektyw i niesamiowita wole walki.

Ja stawiam na Lotnikow

#8 some1

some1

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 564 postów
  • UZ:Milan Lucic
  • UD:Bruins

Napisano 25 maj 2010 - 03:03

Dla Blackhawks w swietle nowych kontraktow dla Big3(TKK), to najlepsza szansa, aby siegnac po Puchar. W offseason straca zapewne secondary scoring, co pewnie sie odbije na przyszlych wynikach druzyny. Flyers doszli do Finalu z 2 i 3 bramkarzem, w koncu kontuzjowany jest Emery.

Mimo, ze Flyers wyeliminowali Bruins w tegorocznych PO, to w pewnym sensie sie zrewanzowali pokonujac Habs. Mam nadzieje, ze wygraja, chociaz jesli Blackhawks z Hossa siegna po Stana to nie bede plakal.

Lokomotiv Yaroslav - pamietamy!

BOSTON BRUINS - 2010/11 STANLEY CUP CHAMPIONS!

Dołączona grafika

#9 Shadhun

Shadhun

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 24 postów
  • UZ:Jagr
  • UD:NYR
  • GG:1300177

Napisano 25 maj 2010 - 03:23

Czuje sie wlasnie jak po pol-finalach LM, wtedy patrzac juz na pary cwiercfinalowe powiedzialem sobie 'fajnie, ktokolwiek by nie gral w finale bedzie dalo sie ogladac, no moze poza Bayern-Inter' i dokladnie taka sama sytuacja zdarza sie mi w NHL-u, nie wiem czy dam rade ogladac spotkanie druzyn z ktorych co jedna to mniej przeze mnie lubiana.

Chociaz juz chyba wole zeby wygrali lotnicy i utarli nosa nie tyle samym b-hawks co ich nowym fanom ktorzy jak grzybki sie pojawiaja po deszczu tu i owdzie.
High sticking, tripping, slashing, spearing, charging, hooking, fighting, unsportsmanlike conduct, interference, roughing... everything else is just figure skating.

A puck is a hard rubber disc that hockey players strike when they can't hit one another.

#10 Robak

Robak

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • UZ:Pavel Datsyuk
  • UD:Chicago, Edmonton

Napisano 25 maj 2010 - 04:18

Czuje sie wlasnie jak po pol-finalach LM, wtedy patrzac juz na pary cwiercfinalowe powiedzialem sobie 'fajnie, ktokolwiek by nie gral w finale bedzie dalo sie ogladac, no moze poza Bayern-Inter' i dokladnie taka sama sytuacja zdarza sie mi w NHL-u, nie wiem czy dam rade ogladac spotkanie druzyn z ktorych co jedna to mniej przeze mnie lubiana.

Chociaz juz chyba wole zeby wygrali lotnicy i utarli nosa nie tyle samym b-hawks co ich nowym fanom ktorzy jak grzybki sie pojawiaja po deszczu tu i owdzie.

"Grzybku", nie spinaj sie tak z tymi "blyskotliwymi" uwagami...

To, kto komu kibicuje, dlaczego i od kiedy to jego prywatna sprawa, tak samo jak roznego rodzaju hokejowe antypatie. Mozesz sie z tym zgadzac badz nie, ale nie musisz byc zlosliwym.

Jako zwolennik Hawks sadze, ze jesli poradzili sobie z Vancouver to poradza sobie takze z Richardsem i spolka choc podejrzewam, ze duzym problemem beda np. Hartnel czy Carcillo.

#11 Orchi

Orchi

Stars fan

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1207 postów
  • Interests:Sport, Muzyka, Motoryzacja, Książki
  • UZ:Dats, Fiddler
  • UD:Stars
  • GG:2358121

Napisano 25 maj 2010 - 06:05

Awansowala druga druzyna z zachodu i druga od konca ze wschodu. Latwo wiec chyba bedzie wskazac faworyta. Licze na Bhawks. Lotnikow nie darze jakas specjalna sympatia, a zachod, to zawsze zachod. Poza tym podoba mi sie styl w jakim gra Chicago. Jestem bardzo ciekaw jak spisze sie Toews i Kane w swoim pierwszym finale SC.
Dołączona grafika

#12 andyln

andyln

Member

• Forumowicz
  • PipPip
  • 64 postów
  • UZ:D. Phaneuf
  • UD:Flames

Napisano 25 maj 2010 - 08:24

Ja to powiedzialem dwa tygodnie temu. Niech wygra ktokolwiek, byle nie Chicago... wiec pewnie wygra Chicago :p
Rowniez za Flyers nie przepadam, ale w tej sytuacji na pewno bede im kibicowal ^
Mialem jednak nadzieje, ze finaly wypadna troszke pozniej... Zostaje liczyc, ze ostatni mecz wypadnie w weedend :q

#13 Butryk

Butryk

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • Interests:NHL, Historia II Wojny Swiatowej, Muzyka.
  • UZ:Alexander Radulov, Miko Koivu.
  • UD:Montreal Canadiens, Minnesota Wild

Napisano 26 maj 2010 - 02:24

Witam.

Hawks maja te zalete, ktorej brak pogrzebal droge Habs do Wielkiego Finalu. Graja do konca, a wiec charakterologicznie rzecz biorac spotkaja sie dwie podobne druzyny, obie zaciete i widzace szanse na sukces w zdawaloby sie beznadziejnych sytuacjach.

Osobiscie stawiam na Hawks... Wielki Final bedzie arena bitwy dwoch kolektywow, z tym, ze Chicago ma w swoim skladzie kilku naprawde genialnych i mlodych zawodnikow. I mysle, ze to wlasnie renesanse formy - jaki widzimy ostatnio chocby u Byfugliena przewaza szale.

Jak juz pisalem wczesniej Flyers maja slabego bramkarza, ktory w ogole nie zostal przetestowany przez Habs, bo nawet jemu nie mozna zrobic krzywdy strzalami w stylu jaki widzimy na taflach Polskiej Ligi Hokeja. Tak sobie mysle, ze Leighton nie wytrzma testu, jaki zafunduja mu Toews, Scharp, Kane i wspomniany przeze mnie Byfuglien.

Pozdrawiam.

Użytkownik Butryk edytował ten post 26 maj 2010 - 02:24

http://www.dws-xip.pl/

http://www.apokalipsa-wolow.pl/

Dołączona grafika

#14 frankcastle

frankcastle

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • UZ:Claude Giroux
  • UD:Philadelphia Flyers
  • GG:7488022

Napisano 26 maj 2010 - 04:53

Chicago ma w swoim skladzie kilku naprawde genialnych i mlodych zawodnikow.

Richards, Carter, Giroux, JVR (jego genialnosc jest kwestia czasu).

Tak sobie mysle, ze Leighton nie wytrzma testu, jaki zafunduja mu Toews, Scharp, Kane i wspomniany przeze mnie Byfuglien.

Takie zdania swiadcza o nie docenianiu lub nie zauwazaniu sily defensywnej jaka Flyers dysponuja.

Final na jaki czekalem od dawna :) Choc wolalbym Predators w finale zamiast Blackhawks to i tak nie narzekam. Lubie Chicago :)
Bedzie pot, bedzie krew, bedzie wrzalo. Osobiscie uwazam, ze ta seria skonczy sie w 6 meczach.
Ze wzgledu na barwy do jakich przystalem: 4:2 Flyers :)

1379321_533724236719530_1684822098_n.jpg

#15 DallasFan

DallasFan

Advanced Member

• Na Cenzurowanym
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisano 26 maj 2010 - 06:03

Takie zdania swiadcza o nie docenianiu lub nie zauwazaniu sily defensywnej jaka Flyers dysponuja.

Takie zdania swiadcza o nieumiejetnosci czytania ze zrozumieniem :shake: Czy uwazasz, ze Leighton nie bedzie przetestowany w tej serii??? Obrona Flyers zatrzyma 99% strzalow???

Pomysl dwa razy zanim zacytujesz...

Użytkownik DallasFan edytował ten post 26 maj 2010 - 06:04

Dołączona grafika

#16 frankcastle

frankcastle

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • UZ:Claude Giroux
  • UD:Philadelphia Flyers
  • GG:7488022

Napisano 26 maj 2010 - 06:22

Z calym szacunkiem, ale nie napisalem, ze przetestowany nie bedzie.
Ja tylko zwracam uwage na test ofensywny Chicago, ktory zaserwuja im Pronger i spolka. Bo poki co tutaj w tej zakladce mowi sie glownie o swietnosci Chicago.

A skoro mowa o 99% zatrzymanych strzalow...a moze polowa z oddanych strzalow nie bedzie po prostu grozna dla Leightona?

Użytkownik frankcastle edytował ten post 26 maj 2010 - 06:32

1379321_533724236719530_1684822098_n.jpg

#17 Orchi

Orchi

Stars fan

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1207 postów
  • Interests:Sport, Muzyka, Motoryzacja, Książki
  • UZ:Dats, Fiddler
  • UD:Stars
  • GG:2358121

Napisano 26 maj 2010 - 09:49

Ja uwazam podobnie jak Butryk, ze Leighton raczej nie pokazuje takich umiejetnosci jak Niemi. Zaliczyl m.in. bodajze 2x five hole w serii z Habs. To moze byc slabe ogniwo lotnikow, tym bardziej przy skladnych akcjach jakie prezentuja ostatnio Hawks. Flyers'om nie mozna jednak odmowic ogromnej woli walki i konsekwencji.
Dołączona grafika

#18 DallasFan

DallasFan

Advanced Member

• Na Cenzurowanym
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisano 27 maj 2010 - 05:18

Z calym szacunkiem, ale nie napisalem, ze przetestowany nie bedzie.
Ja tylko zwracam uwage na test ofensywny Chicago, ktory zaserwuja im Pronger i spolka. Bo poki co tutaj w tej zakladce mowi sie glownie o swietnosci Chicago.

To przeczytaj sobie ta zakladke raz jeszcze. Nikt tu nie umniejsza obronie Flyers tylko pokresla (bo jest co) sile ataku Hawks. Jesli chcesz pisac o sile Flyers to rob to w bardziej wyszukany sposob a nie cytujesz wyrwane z kontekstu zdanie i sugerujesz, ze jego autor nie docenia rywala, choc zrobil to na poczatku swojego posta.

A skoro mowa o 99% zatrzymanych strzalow...a moze polowa z oddanych strzalow nie bedzie po prostu grozna dla Leightona?

Gdybanie... :hardass: Jak napisal Orchi "Leighton to najslabsze ogniwo w Flyers" i tak uwaza wiekszosc kibicow. Jesli liczysz, ze polowa strzalow bedzie po prostu nie grozna a druga polowe zablokuje "Progner i spolka" to czekaja cie nie lada emocje w tej serii ;)

Użytkownik DallasFan edytował ten post 27 maj 2010 - 05:19

Dołączona grafika

#19 andy11pl

andy11pl

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • UZ:Super Mario
  • UD:Pens

Napisano 27 maj 2010 - 09:08

Po odpadnieciu Pens zeszlo ze mnie cale powietrze i nie ogladalem ani jednego meczu. Glod hokeja jednak wrocil i finaly obejrze wszystkie. Osobiscie stawiam na #chi-tomi , ze wygraja 4:1. Bo tylko takiego wyniku im brakuje :nod: Najpierw wygrali 4:3 potem 4:2 a otatnio 4:0 wiec kolej na 4:1 ;) Kibicuje w finale im bo w koncu graja w tej samej hali co Bulls. Jedyne co mi przeszkadza to Marian w tej ekipie, ale jemu juz darowalem, swoje dostal.

#20 Oti

Oti

"14"

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Interests:Liverpool FC,Detroit Red Wings,football,nhl,muzyka
  • UZ:Henrik Zetterberg
  • UD:Red Wings
  • GG:2934392

Napisano 27 maj 2010 - 09:32

Byc moze Marys Hossa okaze sie klatwa dla kolejnej ekipy :) Mam nadzieje,ze Flyers sprawia niespodzianke w serii finalowej.
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych