Skocz do zawartości

Zdjęcie

NCP wymiany pickow 2012 - zawodnikow tez ;)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#21 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3382 postów
  • Interests:HOCKEY!
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues
  • UZ:Mats Sundin #13 C
  • UD:Toronto Maple Leafs
  • Liga Typerow: retired

Napisano 06 styczeń 2012 - 10:32

Czy w wymianie Miki <> YOC sa picki? Bo jesli nie ma to nie rozumiem tej wymiany (z punktu widzenia Mikiego) nic a nic.

Michal odebral ode mnie gratulacje na gg.. b.dobry keeper na D (Chara) + Bobr ktory ostro kasa Ilje za mase przecietniakow? zbyt piekne, a jednak... :)

Maple Leafs PL na facebooku

"I miss going to the rink, the new season, I miss driving to the ACC with a knot in my stomach before a big game. But the thing I miss most are the people in Toronto. The spirit that lives in the city, people who care about each other and their Leafs. No fans are more passionate about their team. For me to play the sport I love in the hockey capital of the world, I wouldn't trade those memories."

#22 Y.O.C.

Y.O.C.

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 3586 postów
  • UZ:Sedinowie, C. Giroux, E. Lack
  • UD:Canucks, Comets, Blue Jackets, MODO

Napisano 06 styczeń 2012 - 10:52

Howlers przekazuja Bravehearts Nicka Leddy'ego, Michaela Cammalleriego, Jirziego Hudlera i wybor w 9 rundzie
Bravehearts przekazuja Howlers Zdeno Chare, Siergieja Bobrowskiego i wybor w 11 rundzie.

Miki na pewno sam moze wyjasnic, ale kiedy czytam "nic a nic", czyli komentarz dosc jednak wyrazisty, to mimo wszystko przychodzi mi do glowy watpliwosc, ze moze przeoczyliscie 9 goli i 13 pkt. w 16 ostatnich meczach Hudlera albo nie uznajecie za dostatecznie intrygujace tempo Leddy'ego na 38 punktow, ktore mnie prywatnie wydaje sie jednak dosc imponujace, zwazywszy, ze gra za Keithem i Seabrookiem (czesc sezonu w ogole w trzeciej parze) i ze 14 z 19 pkt. zdobyl w 5 na 5...

Oczywiscie bardzo ciesze sie z tej wymiany, uwazam ja za korzystna dla mojego zespolu (ktos z nas robi wymiany z zalozenia dla siebie niekorzystne?), ale reakcje IMHO pokazuja tez rozna optyke GMow. Co jest... piekne, tak finalnie ;) A propos tej optyki, re: Strong - Chara nie jest keeperowym obronca w Howlers, na ten moment keeperowymi obroncami pozostaja ci, ktorzy ten sezon w keeperze zaczeli :)

Yosemite Howlers (2003-2013)            Vancouver Maroons / Swift Foxes (2013- )

sc.gif  sc.gif   sc.gif  sc.gif                                                 sc.gif  sc.gif

03/04  06/07 08/09  10/11                                 14/15  15/16

#23 kwietnik

kwietnik

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • UD:Colorado Avalanche

Napisano 07 styczeń 2012 - 12:55

Howlers przekazuja Bravehearts Nicka Leddy'ego, Michaela Cammalleriego, Jirziego Hudlera i wybor w 9 rundzie
Bravehearts przekazuja Howlers Zdeno Chare, Siergieja Bobrowskiego i wybor w 11 rundzie.

Kazdy GM ma jakas wizje budowy zespolu i rozumiem, ze wynik powyzszego sie na nia sklada. Ze swojej strony moge zalowac, ze Miki nie zrobil rozeznania rynku ale jest to nauka (dla mnie) ze trzeba aktywnym byc.

2012/2013 Dynasty NHLcompl League Champion (Hartford Tribe) 

2013/2014 Keeper NCP NHLcompl League Champion (Boston Beavers) 

2013/2014 Dynasty A(D)FL League Champion (Denver Sunflowers) 

2014/2015 Keeper League Champion (Boston Beavers) 

2014/2015 Dynasty A(D)FL League Champion (Denver Sunflowers) 

2015/2016 Keeper League Champion (Boston Beavers) 

2015/2016 Dynasty A(D)FL League Champion (Denver Sunflowers)

2016/2017 Dynasty A(D)FL League Champion (Denver Sunflowers)

Boston Sparrows 2017/2018
C: Bergeron, E.Staal, E.Lindholm, Hertl  
LW: Hall, E.Kane, Lee, Steen

RW: Wheeler, Oshie, Perry
D: Doughty, Provorov, Boychuk, Manson, Matheson, Savard, Hanifin
G: Dubnyk, Murray, Mason, Niemi

#24 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 07 styczeń 2012 - 11:22

Mamy protest dotyczacy wymiany miedzy Howlers a Braveheart. Taka sytuacje mamy chyba pierwszy raz w historii ligi, zatem i dzialanie bedzie pionierskie.
Protest zlozyl zdolny i aby go uszanowac na ten moment zawieszam te wymiane i poddaje ja pod glosowanie calej ligi. W glosowaniu z oczywistych wzgledow nie moga brac udzialu menedzerowie Howlers i Braveheart, oraz Sentinels,. Ci ostatni z uwagi na to, ze ich glos jest z automatu zapisany jako wetujacy wymiane. Zatem pytanie do pozostalych 9 menedzerow, czy ta wymiana powinna zostac zawetowana? Aby ja zawetowac za wetem musi byc minimum 6-ciu z 10-ciu(razem ze zdolnym) uprawnionych do glosowania* Glosujemy do wtorku do 10.00. Jak weta nie bedzie przepchne wymiane od razu.

Zatem, popierasz weto dotyczace wymiany:

TAK: zdolny
NIE: Strong, Vulcan, raistlin, kwietnik, Padamk, Casefikis, Senator (via sms)

EDIT: jeszcze tresc protestu, zeby kazdy wiedzial, co Bartkowi nie odpowiadalo

Andrzej, nie wiem, czy moj protest cokolwiek da, ale moim zdaniem jest to wymiana strasznie jednostronna. Chara to top 25 ligi w fantasy, a w zamian ida zawodnicy z rankingiem grubo powyzej setki. Nie chce byc Marchandem ligi, nigdy jeszcze nie skladalem protestu, ale tym razem musze. I nie zmieniaja tego picki, ktore sa dolaczone do wymiany.

EDIT 2: Zmienilem troche tresc swojego posta i zasady glosowania, po namysle stwierdzam, ze powinnismy glosowac, czy popieramy przedstawione weto, zatem aby zawetowac te wymiane wiekszosc glosujacych musi poprzec weto.

* zmienilem zgodnie ze sluszna sugestia Piotra.

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#25 Strong

Strong

Blue & White Heart

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 3382 postów
  • Interests:HOCKEY!
    Toronto Maple Leafs
    St.Louis Blues
  • UZ:Mats Sundin #13 C
  • Liga Typerow: retired

Napisano 07 styczeń 2012 - 11:57

moje zdanie: TAK dla puszczenia wymiany...

przyznam szczerze, ze jak zobaczylem te wymiane to zastanawialem sie jedynie ktora runda idzie w ruch, 1, 2, moze 3.. poszly bardzo niskie rundy (9,11) jak na umiejetnosci zawodnikow.. pierwsza mysl to steal dla Michala.. ale ale - moim zdaniem jednak Bartek przesadzil z nie-puszczeniem wymiany.. mysle, ze abysmy mogli zaglosowac za nie-puszczeniem wymiany sytuacja musialaby byc ewidentna.. grabiez, kradziez, bez dwoch zdan.. tutaj jednak tak nie jest - Hudler gra ostatnimi czasy bardzo ok, Cammalleri to jednak gracz ze sporym potencjalem + mlody Leddy ktory calkiem niezle poczyna sobie w D Hawks i moze byc kandydatem na mlodzika.. Mikolaj moze liczyc, ze Hudler podtrzyma obecne tempo, Cammalleri wskoczy na nieco wyzszy poziom, a Leddy utrzyma obecne tempo i bedzie D z 35-40 pkt. na sezon.. ma takie prawo, choc osobiscie absolutnie nie wchodzilbym w taka wymiane..

Maple Leafs PL na facebooku

"I miss going to the rink, the new season, I miss driving to the ACC with a knot in my stomach before a big game. But the thing I miss most are the people in Toronto. The spirit that lives in the city, people who care about each other and their Leafs. No fans are more passionate about their team. For me to play the sport I love in the hockey capital of the world, I wouldn't trade those memories."

#26 -V-

-V-

Broad Street Bully

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • UZ:B.Hull, R.Hextall
  • UD:Philadelphia Flyers

Napisano 08 styczeń 2012 - 12:00

Najpierw Miki powinien sie wypowiedziec na temat tej wymiany. No ale skoro glosowanie jest rozpoczete, to jestem przeciwny wetu.

Chcialbym jednak dodac, ze:

Po pierwsze ranking Y! wcale nie jest wyznacznikiem tego, kto jest lepszy.

Po drugie nie wiem, czy zgadzam sie z systemem glosowania - 2ch zainteresowanych odpada, wiec zostaje 10 GMow - moze jednak przyjmiemy, ze musi byc co najmniej 5 (albo nawet 6) glosow za wetem, zeby je utrzymac? Bo jak teraz, w dlugi weekend, zaglosuje nas 5ciu, to tak naprawde glos trzech GMow wystarczy do zablokowania wymiany.

Po trzecie - IMHO jest to bardzo jednostronna wymiana, najbardziej jednostronna w naszej historii. Ale czy sa jakies inne, szczegolne przeslanki, zeby wetowac? Future considerations nie ujete w regulaminie? Czy po prostu chcemy bronic Mikolaja?

#27 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 12:18

Po drugie nie wiem, czy zgadzam sie z systemem glosowania - 2ch zainteresowanych odpada, wiec zostaje 10 GMow - moze jednak przyjmiemy, ze musi byc co najmniej 5 (albo nawet 6) glosow za wetem, zeby je utrzymac? Bo jak teraz, w dlugi weekend, zaglosuje nas 5ciu, to tak naprawde glos trzech GMow wystarczy do zablokowania wymiany.

Tak jak pisalem sytuacja nietypowa, wiec rozwiazanie tez proponowane na szybko. Przychylam sie do Twojej sugestii, ze w takim wypadku ponad polowa uprawnionych do glosowania (liczac juz z Bartkiem) musi byc za podtrzymaniem weta, czyli w tym momencie do glosu Bartka musi sie dolozyc 5 GM-ow.

Ja ze swej strony tez kompletnie nie rozumiem motywow kierujacych Mikolajem. Nie tak dawno oddawal Cammsa za Stepana, teraz bierze go z powrotem, jak dostawal Chare za Seguina, trabiono, ze to steal na jego korzysc, teraz go oddaje uzyskujac graczy, ktorych "zamiennikow" mozna poszukac na waivers (Spurgeon, McBain za Leddy'ego) (Hansen, Voracek, Stalberg za Hudlera chyba, ze najistotniejsza kwestia bylo LW,RW). Dziwna wymiana, ale podobnie jak poprzednicy nie popieram tego weta.

Mackforme.jpg

Razor!

#28 kwietnik

kwietnik

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 10:13

Ja ze swej strony tez kompletnie nie rozumiem motywow kierujacych Mikolajem. Nie tak dawno oddawal Cammsa za Stepana, teraz bierze go z powrotem, jak dostawal Chare za Seguina, trabiono, ze to steal na jego korzysc, teraz go oddaje uzyskujac graczy, ktorych "zamiennikow" mozna poszukac na waivers (Spurgeon, McBain za Leddy'ego) (Hansen, Voracek, Stalberg za Hudlera chyba, ze najistotniejsza kwestia bylo LW,RW). Dziwna wymiana, ale podobnie jak poprzednicy nie popieram tego weta.

+1 do wypowiedzi Andrzeja, z mala roznica, ze staram sie jednak zrozumiec.
Rozmawialem troche z YOC na ten temat, choc bylo to zdanie strony po ktorej chcialbym sie znalezc. Zaskakujaca jest decyzja Miki'ego w kontekscie pozyskania Chary przed sezonem (w mojej opinii tamta wymiana byla najbardziej odwazna, z obu stron, wymiana jaka widzielem w mojej krotkiej bytnosci w Lidze). Chara byl typowany na Y jako drugi najlepszy D i ta pozycje potwierdza. Jakos nie opuszcza mnie mysl, ze mozna bylo uzyskac za niego sporo wiecej (przynajmniej ja dusigrosz bym dal :) ). Moja pierwsza reakcja na widok wymiany to "o Michal poswiecil okolice 4 rundy" (bylem mniejszym optymista niz Strong :) ). Z drugiej strony jak wymiana wypali to wiekszosc tu piszacych bedzie wycofywac sie rakiem. Obecna sytuacja Breveharts w tabeli zaczyna, w kontekscie wszystkich wynikow, realnie myslec o PO. Moze zatem tu lezy zamysl?
Cytujac sam siebie z rozmowy z Bartkiem. Jestesmy duzi i sami dbamy o swoje zabawki. Jestem zatem za puszczeniem tej wymiany, przy wszelkich moich watpliwosciach. Przy czym chcialbym takze napisac, ze nie mam zadnych zastrzezen do zawetowania wymiany przez zdolnego. System daje taka mozliwosc i ta sytuacja da tylko mozliwosc wypowiedzi wiekszosci (wszystkim?) GM i nie trzeba zachodzic w glowe w samotnosci wlasnego domu. :) Zerknalem w terminarz i kalendarz tak sie uklada, ze w przypadku potwierdzenia Strony nie odczuja malego obsuniecia w czasie.

#29 Y.O.C.

Y.O.C.

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 3586 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 10:24

Jezeli moge, to bardzo bym poprosil, aby jednak zaglosowali wszyscy oprocz mnie i Mikiego. Niezaleznie od tego, jaki bedzie wynik.

Yosemite Howlers (2003-2013)            Vancouver Maroons / Swift Foxes (2013- )

sc.gif  sc.gif   sc.gif  sc.gif                                                 sc.gif  sc.gif

#30 Casefikis

Casefikis

Music City Miracle

• Administrator
  • PipPipPip
  • 1168 postów
  • UD:Nashville Predators

Napisano 08 styczeń 2012 - 10:30

Jestem przeciwny zawetowaniu tej wymiany.

Znamy sie nie od dzis, bawimy sie na Yahoo po przyjacielsku. Dla mnie jezeli dwoch menedzerow zgadza sie na jakakolwiek wymiane (nawet, jezeli bylaby to w oczach innych ewidentna kradziez!), to nalezy do niej dopuscic. Oczywiscie o ile nie lamie regulaminu.

Quebec Quails (2005-2014)
Owieczkin - Crosby - Hossa, Weber - Karlsson, Rinne

#31 Padamk

Padamk

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • UZ:Mats Sundin
  • Liga Typerow: II

Napisano 08 styczeń 2012 - 10:53

Hej

Jestem za by puscic wymiane, choc uwazam podobnie jaki pozostali, ze jest jednostronna. Nie pierwsza i nie ostatnia :)
Chetnie wyslucham argumentow Mikiego.

Yahoo Fantasy nhl.com.pl <--> TORONTO PANINAROS <-->
C: Bergeron, Bozak
LW: Landeskog, Zetterberg,
RW: Carter (?), Heatley (?),
D: Letang, Kronwall, Josi
G: Quick, Bobrovsky,
--------------------------------
History:
2011/12.regular season 10th / playoff - ......... 2010/11.regular season 6th / playoff 2th
2009/10.regular season 10th / playoff - ......... 2008/09.regular season 3rd / playoff 5th
2007/08.regular season 1st / playoff 4th ........ 2006/07.regular season 2nd / playoff 4th
2005/06.regular season 9th / playoff - ........... 2003/04.regular season 3rd / playoff 5th

#32 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 01:33

Senator przez smsa napisal, ze nie popiera weta

Miki sms-em przyslal mi swoje argumenty:

Wiele razy zdarzalo mi sie miec watpliwosci co do wymian, ale w skrajnych wypadkach ograniczalem sie do wyrazenia ich na forum, nigdy do kwestionowania wymian. Najsmieszniejsze, ze Chara i Leddy punktowo bardzo nie odbiegaja, Bob to backup wyrzucony na waivers, Camms zaraz moze trafic do innego klubu i zasjoczyc na swoje 60-70 pky za ktore byl moim keeperem a Hudler dostaje chyba juz wiecej czasu w PP niz Zetta. Rezygnuje,u z Michalem z wymiany, prosimy o wstrzymanie glosowania i anulowanie w przyszlosci wszystkich wymian w ktorych za gracza z TOP 25 ligi nie idzie gracz z TOP 25. Absurd? Oprotestowanie tej wymiany tez nim bylo, to psuje nasza zabawe. Mechanizm nlokowania wymian mial sluzyc nie temu czemu tu, ale uniknieciu konkretnych niebezpieczenstw wspomagania faworyta przez dolujacego kumpla. Tu wymienia sie 8 z 9 zespolem.

Mackforme.jpg

Razor!

#33 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7198 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 01:48

Pisze osobno, zeby nie mieszac sie z tym co napisal Miki, ktory przedstawil swoje argumenty. Tak jak pisalem wczesniej ja zadnych zlych intencji tu nie zakladam, natomiast nadal uwazam, ze Mikolaj w tej wymianie totalnie polegl. Camms cieniuje juz chyba drugi sezon, nie liczylbym na transfer nie z takim kontraktem, nie przed nowa CBA. Nasza gra to nie tylko gole i asysty to jest tez +27 do -6, 49 PIM do 10, 110 SOG do 43 69 HIT do 38. Mie wiem, czy te statsy Mikolaj analizowal, dla mnie Leddy poki co jest lata swietlne od Chary i dopiero musi udowodnic klase. Bobr ostatnio zaczal krasc czas Bryzowi, ktory gra slabo a po sezonie (nadal moze byc mlodzikiem), kto wie, czy jako jedynka nie wyladuje np. w Tampie. Niemniej jednak, jak juz napisano, kazdy moze robic wymiany jakie chce.

Czy to weto Bartka to psucie ligi? Na pewno wywolalo niepotrzebne emocje, ale teraz po tak zdecydowanym jego odrzuceniu przez pozostalych menagos, decyzja Mikolaja i Michala, ze z niej rezygnuja w moich oczach tez jest psuciem ligi. Dlatego apeluje do kolegow aby jeszcze raz ustawili te wymiane a ja ja niezwlocznie zatwierdze jak wymiane Piotra i Rafala, ktora z powodu bledu Rafala zostala anulowana.

Co do weta i wymian, skoro mamy lige kumpli to mozemy w ogole zrezygnowac z czasu kiedy wymiana sie kisi i wszystkie beda przechodzic automatycznie po klepnieciu przez obu menagerow.

Mackforme.jpg

Razor!

#34 kwietnik

kwietnik

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 01:59

Czy to weto Bartka to psucie ligi? Na pewno wywolalo niepotrzebne emocje, ale teraz po tak zdecydowanym jego odrzuceniu przez pozostalych menagos, decyzja Mikolaja i Michala, ze z niej rezygnuja w moich oczach tez jest psuciem ligi. Dlatego apeluje do kolegow aby jeszcze raz ustawili te wymiane a ja ja niezwlocznie zatwierdze jak wymiane Piotra i Rafala, ktora z powodu bledu Rafala zostala anulowana.

Co do weta i wymian, skoro mamy lige kumpli to mozemy w ogole zrezygnowac z czasu kiedy wymiana sie kisi i wszystkie beda przechodzic automatycznie po klepnieciu przez obu menagerow.

i znowu mocne +1, z jeszcze mocniejszymi podkresleniami.

i znowu zacytuje siebie :) z korespondencji ze zdolnym z dzisiejszego ranka i jego obaw, ze zostanie "czarna owca" (zalozylem Bartek ze nie masz nic przeciwko):
"Bartek mysle ze nie potrzebnie sie martwisz. Jak pisalem dales wszystkim szanse dyskusji w temacie i raczej oczyscisz atmosfere wokol tej wymiany niz mialbys cokolwiek popsuc. Za dobrze sie bawimy wspolnie by mialy powstac negatywne emocje."

Zatem podpisuje sie wszystkimi lapami pod apelem Andrzeja. Mikolaj, Michal dokonajcie tej wymiany z dobrym skutkiem dla nas wszystkich.

Zostawmy tak jak jest. Jak opisalem wyzej nie uwazam by stalo sie nieszczescie :) mielismy okazje przedyskutowac temat i jest ok. A to ze wwmiana w czasie nie realizuje sie od razu zapewnia jakas przewidywalnosc, gdzie nie zarzucajac jej rownosci, w ostatnim etapie naszej Ligi mozna sie natychmaistowo "ulepszac" na jakies pozycji, statystyce.

Andrzej dzieki za szybkie naprawienie mojego gapiostwa.

Użytkownik kwietnik edytował ten post 08 styczeń 2012 - 02:10

#35 Raffix

Raffix

#neverquit

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • UZ:Jarome Iginla
  • UD:Calgary Flames

Napisano 08 styczeń 2012 - 02:41

Jestem oczywiscie za odrzuceniem weta.

Moje osobiste zdanie w temacie kto wygral/przegral nie ma tu nic do rzeczy. Chlopaki tak sie umowili, kazdy widzial w tym blizszy lub dalszy cel - so be it. Dlaczego mielibysmy im w tym przeszkadzac? Nawet jesli w ogolnym odczuciu jedna ze stron degraduje swoj sklad?

Nie jestesmy pierwsza lepsza publiczna. Bazujemy na zaufaniu i niech tak pozostanie.
2l8w9jp.png
New Orleans Houngans 2017/18
C: N.Backstrom, J.Carter, D.Stepan, T.Bozak, *H.Borgstrom
LW: J.Gaudreau, N.Ehlers, A.Panarin, C.Kreider, S.Bennett, *C.Keller
RW: T.Seguin, B.Point, P.Hornqvist, E.Lindholm, *K.Labanc
D: D.Byfuglien, J.Faulk, K.Shattenkirk, H.Lindholm, K.Yandle, J.Boychuk, *R.Pulock, *M.Bowey, *M.Heiskanen
G: F.Andersen, M.Smith, J.Reimer, E.Lack, A.Forsberg, *A.Lyon, *S.Montembeault, *M.Blackwood

#36 Y.O.C.

Y.O.C.

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 3586 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 04:08

Miki zaproponowal rezygnacje z wymiany, na co ja przystalem dajac jemu prawo decyzji finalnej, co robic. Miki teraz jedzie samochodem, wiec info od niego bedzie wieczorem.

Rezygnacja z wymiany mialaby byc protestem wobec precedensu wetowania w lidze kumpli, znajomych i przyjaciol. Uwazam dzisiejsze weto za precedens, ktory zle wrozy lidze i dlatego zalezalo mi na Waszym zdaniu. Oczywiscie nie wiem, czy wynik glosowania w tej sprawie = wynik glosowania w sprawie weta jako takiego. Mam taka nadzieje.

Kiedys, dawno temu, byla juz duza afera o weto i podejrzliwosc. Nie sadzilem, ze bedzie kolejna. Ja weto postrzegalem i postrzegam konsekwentnie jako wotum nieufnosci. Jest to wg mnie wynik jednego z trzech podejsc:

- podejrzenie, ze ktos sie z kims zmowil = brak zaufania
- ktos kogos omamil, oklamal, wprowadzil celowo w blad = przypisywanie nieuczciwych intencji
- ktos jest nieogarniety, robi glupote, trzeba go ratowac przed nim samym = brak szacunku

Uczciwie powiem, ze nie widze czwartej opcji (OK, moze zazdrosc, ze znow sie komus powiodlo, ale o to Bartka nie posadzam). Az bym chcial zapytac, co motywowalo zdolnego do wyrazenia weta...

"Nie mieszczenie sie w glowie" to dosc cienki argument - jak slusznie zauwazyl Padamk, niejedna wymiana wydaje sie nam jednostronna. Czy nie mozna tego powiedziec chocby o wymianie, w ktorej Piotrek oddal Zetterberga, Richardsa, Timonena, Bogosiana, #1 topowego klubu ligi Crawforda oraz backupa o potencjale Bobra (Neuvirth) za kontuzjowanego jeszcze na 3-4 tygodnie RNH, grajacych piach Ryana, Johnsona i JayBo (latwo tu wykorzystac argument Raistlina nt. Leddy'ego i odpowiednikow na UFA) oraz Bachmana, ktory nie ukradnie roboty Lehtonenowi w dlugiej perspektywie? Dwoch All-Starow w dolku za jednego kontuzjowanego przyszlego gwiazdora i jednego 60-punktowca, ktory ciagle swietnie sie zapowiada, ale formy na PPG znalezc nie moze. Dwoch lepszych obroncow obecnie za dwoch cienszych, z ktorych jeden nadaje sie do kosza, i to od reki. Dwoch bramkarzy, z ktorych jeden byl piotrkowym keeperowcem a drugi kompletuje kwietnikowi duet silnego klubu - za zaskakujacego rookie, ktorego przed sezonem prawie nikt nie znal i ktory nie wygryzie Lehtonena.

Skandal? Mozna tak pisac i mozna wetowac. Jezeli chce sie kogos zbic, kij sie znajdzie. Wybaczcie Piotr i Rafal za posluzenie sie Waszym przykladem - ta wymiana odbywa sie rownolegle, a nie wzbudzila watpliwosci, choc tez by mogla - jezeli ktos poszukalby kija. Ja go nie szukam. To tylko przyklad i nic wiecej.

Uwazam, ze precedens weta moze miec bardzo zle konsekwencje, dlugofalowo znacznie dluzsze niz demonstracyjna rezygnacja z wymiany, ktora Miki zaproponowal i ktora - jesli nie zmieni zdania - ja uszanuje i wespre.

#37 Y.O.C.

Y.O.C.

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 3586 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 04:21

I jeszcze jedno:

Powyzszej "analizy" wymiany Conquerors-Beavers nie zaproponowalbym na forum i w formie weta tym bardziej - bo szanuje wizje, ktora ma Piotrek. Oslabia sie WYRAZNIE, ale przebudowuje zespol na dluzej. Czy sie z ta wizja zgadzam, to moja sprawa. Czy bym tyle dal za RNH, to moja sprawa. Zwroccie natomiast uwage, ze niezaleznie od jednoznacznego "nie" dla weta czesc z Was nie uszanowala wizji Mikiego. Nawet odrzucajac weto, podkreslaliscie, jak zla wymiane zrobil.

Tymczasem latwo wskazac, jak bardzo kierujemy sie subiektywna ocena graczy. Zawsze lub prawie zawsze. Nie ma watpliwosci, ze w wymianie z Mikim to Chara, na swej pozycji, jest najlepszym graczem. Ale juz zdania np. na temat Bobra zaskakujaco ewoluuja.

Nie kieruje mna zlosliwosc, ale proponuje Wam zajrzec do tego, co niektorzy z Was pisali o Bobrowskim w postach komentujacych draft. W telegraficznym skrocie - pod koniec wrzesnia Padamk zbyt wysoko wyciagnal niepewnego backupa grajacego za niekwestionowana "jedynka" Flyers, w grudniu ten gracz laduje na waivers, natomiast ja na poczatku stycznia biore rodzaca sie gwiazde, ktora albo zastapi Bryzgalowa, albo zostanie zaraz jedynka w Tampie (powstrzymuje sie tu nieudanie przed ironicznym komentarzem o szklanej kuli, czarnym kocie i kartach do tarota).

Przy okazji sprawdzilem tez nasze reakcje na wymiane Chara-Seguin. Andrzej pisal o Mikim, ze "jak dostawal Chare za Seguina, trabiono, ze to steal na jego korzysc". Otoz zajrzalem i zdania byly podzielone. Moze bedzie charakterystyczne, ze zdolny wyrazil watpliwosc o czas gry Seguina w Bruins, ale... i tak uznal, ze wymiane wygral Senator, otrzymujacy Seguina.

Podsumowujac, mam prosbe: badzmy swiadomi tego, jak bardzo relatywizujemy (moze zwlaszcza w przypadku mlodych?) - i nie podejmujmy zbyt pochopnych decyzji uprzykrzajacych gre innym. Mnie sie pewnie tez zdarzylo, ale nie tym razem.

P.S. Przez caly mecz Vancouver-Boston wysylalem Bartkowi smsy relacjonujace mecz. O 23 z hakiem Andrzej pisze posta o wecie zdolnego. Bartku, nie pisnales ni slowem, ze cos jest nie tak. To tez pewien zawod.

#38 -V-

-V-

Broad Street Bully

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • UZ:B.Hull, R.Hextall
  • UD:Philadelphia Flyers

Napisano 08 styczeń 2012 - 05:23

Dam Ci, Michale, dodatkowy argument do relatywizmu, bo na moja wymiane z kwietnikiem mozna spojrzec tak:
- za grajacego piach, starego Zetterberga dostaje 18latka z tempem na 76 punktow w swoim debiucie (Z. przez 10 lat tylko 3x przekroczyl 75, Richards raz),
- za grajacego piach imprezowicza Richardsa, ktory stracil miejsce w keeperze, dostaje drugiego po Ovechkinie strzelca na LW ostatnich dwoch tygodni,
- za backupa ze srednia powyzej 3.00 i sv% ponizej .890 dostaje backupa z 2.56 i powyzej .910,
ale kosztem tego:
- zamieniam swoich obroncow nr 2 i 3 na dwoch przecietniakow, ktorych moglbym spokojnie zastapic kims z waivers,
- oddaje swojego bramkarza nr 2 (keeperem od poczatku sezonu jest Price).
Czyli najrowniejsza wymiana na swiecie. Jesli ktos uwaza, ze za duzo stracilem na wymianie, to zapraszam do rozmowy :)

Jesli Miki ma swoja wizje budowania druzyny, to oczywiscie to szanuje, jak widac po moim glosie.

Ale wszyscy mamy tez prawo skomentowac to, ze Chara jest jednym z najlepszych obroncow zarowno w rzeczywistosci, jak i w fantasy, Bobrovsky na te chwile i raczej na ten sezon jest jednym z lepszych backupow (jesli nie najlepszym) w lidze, Leddy w fantasy jest obronca jednej kategorii (A), ktory na dodatek od poczatku grudnia nawet w tej jednej kategorii sie nie liczy (dlatego wyrzucilem go na waivers), Cammaleri jest LW na 45-50 punktow, a Hudler jest dobrym, ale nie wybitnym, wszechstronnym skrzydlowym. I tak samo jak ja za rok bede sie smial z obecnych komentarzy na temat tego, jak bardzo sie oslabilem, tak samo moze sie smiac Miki - ale tez nie popadajmy w skrajnosci: nie zabraniajmy komentowania i nie wycofujmy sie z wymiany, bo jakis inny menedzer, ktory nie zna naszej sytuacji, uwaza, ze wymiana jest nierowna.

Moze czas znow pomyslec o rezygnacji z weta?

#39 Y.O.C.

Y.O.C.

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 3586 postów

Napisano 08 styczeń 2012 - 05:54

Dokladnie, bdb alternatywna intepretacja. Podkresle raz jeszcze, ja staralem sie wydumac pewna krytyczna wizje Waszej wymiany. Mam podobne, krytyczne zdanie o Richardsie, bardzo krytyczne o JMFJ, cenie Zetterberga itd.

Jestem w 100% za komentowaniem, czasem bym bardziej uwazal na ton.
Jestem w 100% przeciwko wetowaniu, jezeli bede podejrzewal uklad, spoldzielnie itd. po prostu podziekuje za dalsza gre i tyle. Reality check: nie miesci mi sie w glowie, ze w naszej lidze jest to mozliwe.

#40 Miki

Miki

Advanced Member

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 1891 postów
  • Interests:sport, polityka
  • UZ:John Tavares
  • UD:NY Islanders

Napisano 08 styczeń 2012 - 07:04

Gdyby Bartek czy nawet - jak widze - wszyscy niemal managerowie procz Michala (co zrozumiale, ale tez chyba z naszych rozmow wynika - szczere) napisali tutaj, ze jestem ciul,ze oddaje wielkiego Zdeno, ktory jest "niemal punkt na mecz" i znakomitego Bobrowskiego, ktory "ma takie same statsy jak w zeszlym roku" bronilbym swojej decyzji, moze nawet uchylil rabek tajemnicy ze strategii, ktora stala za tym ruchem. Mniejsza o to, ze Chara ma tylko 25 pkt (mniej niz np. Brian Campbell), w blokach jest baaardzo nisko w klasyfikacji defensorow i nie jest takim nadczlowiekiem, jak go tu opisujecie (biorac pod uwage, ze w wiekszosci meczy odpuszczam klasyfikacje +/- i HIT z uwagi na taki a nie inny sklad - warto byloby spojrzec) a Bobr - owszem statystyki ma znakomite, ale gra w co czwartym meczu. Wiec maksymalnie raz na tydzien. I nie ma zadnych szans na wygryzienie Bryza w tym sezonie i dziwie sie, ze ktos takie glupoty tu powtarza (sam Bobr tez wpuszcza szmaty).
Bylbym gotow na debate, jaka miala tu miejsce kiedy przeciez za tego samego Chare oddawalem Seguina. Wtedy jednoznacznie zostalem okrzykniety przegranym tej wymiany - nikt nie odszczekuje jak widze, a jednak oddanie go za bardzo perspektywicznego obronce (19 pkt praktycznie bez PP time przy 25-u Chary, polowa w PP) to zbrodnia. Gdy jeszcze dodatkowo dostaje Cammalleriego (cieniuje w tym sezonie? nie, idzie na swoje okolo 50 pkt. w 60 kilku meczach) i Hudlera w swietnej formie i dwoma pozycjami (ale bez nazwiska, moj pech) to wymiana "wybitnie na moja niekorzysc".
Michal zostawil mi wolna reke wiec niniejszym podtrzymuje swoja decyzje odwolujaca te wymiane Rezygnuje z korzysci, ktore zamierzalem osiagnac, pewnie na dluzszy czas strace chec do wymian. Najgorsze jednak jest to, ze stracilem sporo ochoty do zabawy w naszym gronie.
Jak bede mial wiecej czasu to moze wroce do tematu. IMHO bardzo zle sie stalo, ze padlo weto, ze Andrzej zmuszony byl poddac je pod glosowanie, a ja i Michal dowiedzielismy sie o zastrzezeniach troche przypadkowo (ja nawet bardzo przypadkowo, tylko dzieki temu, ze akurat odczytalem dzisiaj rano mejla z wpisem Andrzeja na Y!). Dla mnie to niesmaczne, a decyzje o rezygnacji z wymiany podejmuje tez troche dlatego, ze nie do mnie nalezy - jak to napisal jeden z managerow w smsie do mnie - zalagodzenie sytuacji, bo nie ja ja zaostrzalem. A po drugie lepsza przestroga dla grajacych w naszej lidze bedzie to, ze "nie rozeszlo sie po kosciach". To pierwsza wymiana zawetowana SKUTECZNIE. A demokratyczne glosowania sa dobre przy ustalaniu zasad gry dla wszystkich, a nie do rozstrzygania o takich kwestiach. Dobrze pamietam, a Michal ma taka sama pamiec jak ja, po co zostawialismy mozliwosc "weta". Po pierwsze, gdyby ktos omylkowo klepnal wymiane na ktora sie nie zgadza - by wowczas mogl zainterweniowac komisarz. I gdy ewidentnie dostrzezemy szwindel w postaci np. proby wzmocnienia kolegi, ktory walczy o mistrza przez kolege, ktory na PO nie ma szans. Wtedy komisarz moglby sie wesprzec glosowaniem, ale nie byloby to glosowanie nad wetem a de facto nad wykluczeniem z ligi obu "kolegow". Tu doszlo do precedensu, ktory dla mnie jest zenujacy. To tyle w temacie, zycze dalszej dobrej zabawy SPORTOWEJ. Ot chocby marze o tym, by jednak moi gracze na sportowo sklepali dzisiaj tylki tym z Windsoru. No a sklepia na bank, bo w mojej bramce dzisiaj ten genialny Bobrovsky!

usa-john-tavares_1.jpg?itok=cWNi78Tt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych