Skocz do zawartości

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  iks : (08 kwiecień 2019 - 07:14 )

znamy zwycięzcę LT 2018/2019! :)

@  iks : (02 kwiecień 2019 - 07:30 )

ostatni tydzień w LT! ;)

@  iks : (26 marzec 2019 - 06:19 )

w LT można typować ostatni tydzień marca :)

@  Hellraiser : (22 marzec 2019 - 09:19 )

No i Flames jako pierwsi na Zachodzie w PO :D ;D

@  Hellraiser : (22 marzec 2019 - 09:18 )

Taki fajny sezon...indywidualne wyniki graczy jak w polowie lat 90-tych...szkoda że na forum hula wiatr...

@  iks : (19 marzec 2019 - 08:50 )

jest i week 25 :)

@  iks : (13 marzec 2019 - 08:20 )

week 24 można już typować :)

@  iks : (04 marzec 2019 - 05:59 )

zaczynamy typowanie w LT w marcu :)

@  iks : (20 luty 2019 - 06:32 )

można już typować ostatni tydzień lutego w naszej LT :)

@  iks : (07 luty 2019 - 09:04 )

jakaś hokejowa książka powinna się znaleźć ;)

@  iks : (07 luty 2019 - 09:03 )

a jeśli chodzi o nagrodę to zastanowimy się nad jakąś jeśli frekwencja będzie odpowiednia :D

@  iks : (07 luty 2019 - 09:03 )

week 20 dostępny do typowania :)

@  spursik : (07 luty 2019 - 11:46 )

Jest jakaś nagroda przewidziana :smile: bo niewiem czy się starać

@  iks : (05 luty 2019 - 09:31 )

jeśli coś źle policzyłem, prośba o info :)

@  iks : (05 luty 2019 - 09:31 )

OK, podsumowanie LT w odpowiednich tematach na forum :)

@  iks : (02 luty 2019 - 10:09 )

podliczenie LT w przyszłym tygodniu :) ale jesteście w gorącej wodzie kąpani :D

@  Tymg : (01 luty 2019 - 06:08 )

Panie iks znowu Pan milczy, gdy pada pytanie o klasyfikacje ligi typerów.

@  spursik : (30 styczeń 2019 - 09:04 )

Czy jest sens typować w Lidzę Typerów? Bo już mamy prawie luty i cisza co do poprzednich miesięcy! Jakaś klasyfikacja albo coś podobnego

@  iks : (22 styczeń 2019 - 08:45 )

zapraszam do zabawy w Lidze Typerów - obstawiamy zwycięzców w All-Star Game 2019! http://forum.nhl.com...?showtopic=7574

@  iks : (01 styczeń 2019 - 11:09 )

witajcie w Nowym Roku! Wszystkiego dobrego :)

Zdjęcie

Runda 2: Pittsburgh Penguins (1) - Ottawa Senators (7)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#21 Pershing

Pershing

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 1180 postów
  • UZ:Evgeni Malkin, Marc-Andre Fleury
  • UD:Pittsburgh Penguins
  • GG:10607861

Napisano 14 maj 2013 - 06:49

Też myślałem, że Kwiatko wystartuje, ale póki Telewizja gra, to nie ma się czym martwić.

IrIJhg8.gif

#22 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 14 maj 2013 - 07:36

Z psychologicznego punktu widzenia zaczęcie Fleury byłoby skasowaniem Vokouna. Kwiatek zawodził, Tomas uratował sprawę, a tu nagle dostałby kopa. Przy ewentualnej wpadce Fleury mógłby wcale nie zagrać lepiej. Z kolei zaczęcie przez MAF-a na ławie w wypadku wpadki Kouna, może pozytywnie zmotywować Marca-Andre (nie ma już nikogo, tylko ja mogę uratować zespół). Decyzja Bylsmy jest zatem jedyną sensowną.

• Eiro lubi to

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#23 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 14 maj 2013 - 07:46

Z psychologicznego punktu widzenia zaczęcie Fleury byłoby skasowaniem Vokouna. Kwiatek zawodził, Tomas uratował sprawę, a tu nagle dostałby kopa. Przy ewentualnej wpadce Fleury mógłby wcale nie zagrać lepiej. Z kolei zaczęcie przez MAF-a na ławie w wypadku wpadki Kouna, może pozytywnie zmotywować Marca-Andre (nie ma już nikogo, tylko ja mogę uratować zespół). Decyzja Bylsmy jest zatem jedyną sensowną.

Wręcz przeciwnie :). Vokoun przychodził do klubu jako doświadczony backup, nie tylko na sytuacje awaryjne, choć też, ale również jako stop-gap, zatrzymujący krwawienie. Zrobił swoje bardzo dobrze i chwała mu za to. Ale w playoff momentum nie przechodzi z meczu na mecz, a co dopiero z serii na serię! Nową serię trener powinien zacząć od bramkarza, który -oczywiście jego zdaniem- daje zespołowi większą szansę zwycięstwa.

A przy resecie do psychologicznego zera, lepszym bramkarzem ogólnie na dzisiaj jest jednak MAF. Takie jest moje myślenie, ale się przy nim nie upieram :).

#24 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów

Napisano 14 maj 2013 - 08:12

Wręcz przeciwnie :). Vokoun przychodził do klubu jako doświadczony backup, nie tylko na sytuacje awaryjne, choć też, ale również jako stop-gap, zatrzymujący krwawienie. Zrobił swoje bardzo dobrze i chwała mu za to. Ale w playoff momentum nie przechodzi z meczu na mecz, a co dopiero z serii na serię! Nową serię trener powinien zacząć od bramkarza, który -oczywiście jego zdaniem- daje zespołowi większą szansę zwycięstwa.

A przy resecie do psychologicznego zera, lepszym bramkarzem ogólnie na dzisiaj jest jednak MAF. Takie jest moje myślenie, ale się przy nim nie upieram :).

Gdyby tak było, to w 2008 roku Chris Osgood grzecznie usiadłby na ławce a Hasek przegrywał 2 rundę Detroit. To właśnie o Detroit w 2008 roku pisałem przy okazji 1 rundy z Islanders, kiedy od meczu nr 5 w 1 rundzie z Nashville bronił Hasek (bronił słabo) potem wszedł Osgood i Red Wings wygrali Puchar. Jeśli masz dwóch dobrych bramkarzy i sypnie Ci się nominalna jedynka, to w PO nie wracasz już do niej jeśli ten teoretycznie drugi gra świetnie.

Mackforme.jpg

Razor!

#25 Ostry

Ostry

THE CHAMPS

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1645 postów

Napisano 14 maj 2013 - 08:13

No przy resecie do psychologicznego zera może tak, tylko ja jakoś śmiem wątpić czy ten reset nastąpił na tyle, żeby "na siłę" wstawiać MAFa do bramki. Podejrzewam, że przy pierwszym słąbym meczu Knedla MAF wróci do bramki, ale ten mecz musi nastąpić, żeby nie wystawiać go na pożarcie mediom i kibicom. Dwa, że Vokoun po prostu zasłużył sobie na to, żeby dostać szansę z Sens. Pamiętajcie, że to też są ludzie i trener musi ich traktować jak ludzi ;)

lemieux-jagr.jpg?d6d592

#26 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 14 maj 2013 - 08:53

Gdyby tak było, to w 2008 roku Chris Osgood grzecznie usiadłby na ławce a Hasek przegrywał 2 rundę Detroit. To właśnie o Detroit w 2008 roku pisałem przy okazji 1 rundy z Islanders, kiedy od meczu nr 5 w 1 rundzie z Nashville bronił Hasek (bronił słabo) potem wszedł Osgood i Red Wings wygrali Puchar. Jeśli masz dwóch dobrych bramkarzy i sypnie Ci się nominalna jedynka, to w PO nie wracasz już do niej jeśli ten teoretycznie drugi gra świetnie.

Jak pięknie się różnimy zatem :D. EOT :).

#27 Sirius_Black

Sirius_Black

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Interests:NHL, Speedaway, Opakowania z tektury falistej, Nurkowanie
  • UZ:Marian Hossa
  • UD:Ottawa Senators
  • GG:5842248
  • TLEN:siriusdvhl@tlen.pl

Napisano 14 maj 2013 - 09:04

Stare hokejowe powiedzenie mówi, ze cieżko jest wygrać 4 mecze z rzędu z jedna drużyna. Mam nadzieje, ze dzisiaj #pit nie da rady czwarty raz z rzędu wygrać z #ott

Szanse są minimalne na wygranie tej serii, dreamteam ma oczywiście ogromna przewagę, ale jak mamy wygrać, to potrzebujemy jednego meczu z pierwszych dwóch.

Optymalny scenariusz to jakieś klopsy Vocuna, aby zrobiło sie gorąco, kto ma grać w bramce # PIT

Dzisiaj czytałem, ze jak #ott chce wygrać to Anderson musi być jeszcze lepszy niż w serii z #mon nie wiem jak to możliwe, ale nie ja jestem ekspertem.

Dwie ciekawostki:

Drugi rok z rzędu #ott wygrywa w PO najwiecej meczy pośród drużyn z Kanady

Ottawie już raz udało pokonać nr 1 i nr 2 w 2007 r może tym razem tez damy radę.

Go Sens !

The Leafs are like the Titanic, Great until they hit the Ice!

#28 Ostry

Ostry

THE CHAMPS

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1645 postów

Napisano 14 maj 2013 - 09:13

nie wiem jak to możliwe, ale nie ja jestem ekspertem.

so... you're an expert?! :laugh:

lemieux-jagr.jpg?d6d592

#29 Sirius_Black

Sirius_Black

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Interests:NHL, Speedaway, Opakowania z tektury falistej, Nurkowanie
  • UZ:Marian Hossa
  • GG:5842248
  • TLEN:siriusdvhl@tlen.pl

Napisano 14 maj 2013 - 09:43

[quote data-cid='261031' name='Ostry' timestamp='1368562420' post='261031']
nie wiem jak to możliwe, ale nie ja jestem ekspertem.
[/quote]

so... you're an expert?! :laugh:

[/quote]

Ha ha :)

Mnie dzisiaj rozwalił Paul MacLean, który na konferencji przyznał, ze pare dni przerwy sprawiło, ze trochę sie uczył i teraz wie, ze nr 87 to zawodnik o nazwisku Crosby, nr 71 to Malkin a 58 to Letang...

The Leafs are like the Titanic, Great until they hit the Ice!

#30 Glombior

Glombior

HockeyFella

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1407 postów
  • Interests:praca fizyczna, portrety krolowej
  • UZ:#11 Daniel Alfredsson
  • GG:FU?

Napisano 14 maj 2013 - 11:06

ofensywna machina Pens mocno studzi moje nadzieje, kazda gra Ottawy w PK to bedzie mocne sciskanie posladkow mimo,ze mamy najlepszy PK w sezonie zasadniczym

chcielismy uniknac potyczki z Pittsburghiem w 1 rundzie i to sie udalo, udalo sie tez awansowac do 2 rundy czyli jest postep do roku poprzedniego,

teraz caly ciezar oczekiwan na Pensach, po cichu również licze,ze bramkarze Pit pomogą :toothless:

GO SENS !

Dołączona grafika

#31 andy11pl

andy11pl

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • UZ:Super Mario
  • UD:Pens

Napisano 15 maj 2013 - 12:15

Wy liczycie, że nasi bramkarze zagrają źle.A ja liczę, że Anderson się sypnie jak Ward z nami w 2008/09. Tam było o o rundę wyżej. Pamiętacie to zdjęcie piłki plażowej wielkości bramki w bramce i zdziwionego Warda, że weszło :wink:

Użytkownik andy11pl edytował ten post 15 maj 2013 - 12:21

#32 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4299 postów

Napisano 15 maj 2013 - 12:50

Idealne wejście w mecz. 2 szybkie próby Sida, kara dla Turrisa i w efekcie 3 minuty zabawy z krążkiem dla nas zamienione na bramkę Marcinka... kanonada trwa

No i bramka z niczego* na 1-1

*nic = w normalnym świecie zza bramki gumy nie robią krzywdy bramkarzom. Mych w tych PO mamy już z 789262920123485 swojaczków

EDIT: Kończymy tercję z jednobramkowym prowadzeniem. Piękna asysta Kuniego. Geno wszystko co miał zrobić to stać, oddychać i trzymać kij na lodzie. Jeśli chodzi o samą grę to widać jak na dłoni, że Sens szukają dirty goals w naszym goal crease. Są mocni na nogach, ciężko ich wypchnąć i po bramce Greeninga jeszcze z 2 razy się zakotłowało metr od naszej świątyni. Dziś nie gra Despres. Jego miejsce w składzie zajął Engelland, który powinien ten młyn cokolwiek lepiej rozbijać. Póki co z przodu dobrze, z tyłu nerwowo... STANDARD.

giphy.gif

#33 Pershing

Pershing

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 1180 postów
  • UZ:Evgeni Malkin, Marc-Andre Fleury
  • GG:10607861

Napisano 15 maj 2013 - 01:00

Telewizor uczy się od najlepszych (Kwiatka) w sztuce wpuszczana bramek z d... :p Jeśli więcej takich nie wpuści, to mu wybaczę.

Edit po 1.

Nie jest źle. Co prawda w jednej sytuacji nasza obrona polegała na "wszyscy do bramki", ale prowadzimy. Znowu mamy problemy z wybijaniem krążka z własnej tercji, często trafia on na kije Sens. Vokoun też w kilku sytuacjach mało pewny, ale dał radę (poza tym grzybem :p). W ataku z lekkim wskazaniem na nas. W PK średnio graliśmy, ale wybroniliśmy i to się liczy. Jeśli ten poziom utrzymamy i Tomaszek dołączy się z pewniejszą grą, to myślę, że mamy spore szansę na objęcie prowadzenia w serii.

Użytkownik Pershing edytował ten post 15 maj 2013 - 01:25

IrIJhg8.gif

#34 Senator

Senator

Be Sensational!

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 2500 postów
  • UZ:Daniel Alfredsson

Napisano 15 maj 2013 - 01:23

1-2 po pierwszej tercji. Szkoda kilku sytuacji, Vokoun wypluwa wiele przed siebie, warto to wykorzystać.

--
Ottawa 78's

#35 Ostry

Ostry

THE CHAMPS

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1645 postów

Napisano 15 maj 2013 - 01:23

Tomek nieźle broni, ale szczura wpuścić musiał :p Jakaś nowa tradycja u nas czy co?...

Ogólnie przyzwoite 20 min, szaleństwa może nie ma ale taka gra jeszcze przejdzie. Mimo wszystko przydałoby się podkręcić tempo troszeczkę w 2 odsłonie.

Aha - atmosfera jak na potańcówce emerytów... ehhhh a taką korbę by człowiek kręcił jakby tam był :p

lemieux-jagr.jpg?d6d592

#36 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów

Napisano 15 maj 2013 - 01:25

2:1 po pierwszej, ale mam nieodparte wrażenie, że Ciuchcia Tomek ma trochę zatarte trybiki. Mamy spotów szczęścia, że wynik nie jest inny, mam więc nadzieję, że Czech się ogarnie, bo będzie bida.

Mackforme.jpg

Razor!

#37 Ostry

Ostry

THE CHAMPS

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1645 postów

Napisano 15 maj 2013 - 02:20

SPECIAL TEAMS. Zrobiło to różnicę w trudnych momentach z Isles, robi różnicę i dzisiaj. Tercja taka sobie, świetna gra defensywna Ottawy, ale wystarczyła jedna kara i mamy 2 bramki zapasu po 40 minutach. Trzeba mocno zagrać ostatnie 20 minut, nie ma lipy.

lemieux-jagr.jpg?d6d592

#38 Senator

Senator

Be Sensational!

• Rada Redakcji
  • PipPipPip
  • 2500 postów
  • UZ:Daniel Alfredsson

Napisano 15 maj 2013 - 02:20

Orpik wkurza. Powinien dostać karę IMO, ale to właśnie nazywa się doświadczdeniem w playoff. Tercja rozegrana pod dyktando Senators, ale kara dla Conachera i Penguins trafiają drugi raz podczas przewagi. Zabawne jest to, że w mojej ocenie Vokoun nie wygląda dziś dobrze, nie kontroluje krążka, ale to on niestety dla kibicó Sens puścił tylko raz.

Trzecia tercja przed nami, Sens zapewne rzucą się do ataku. Naprawdę wyglądają przyzwoicie dziś, szkoda że brakuje zimnej krwi i wykończenia. Więcej ruchu przed bramką Vokouna, więcej strzałów - niekoniecznie spod niebieskiej - i jest szansa, że coś jeszcze wpadnie.

--
Ottawa 78's

#39 YWNWA

YWNWA

Aptenodytes Patagonicus

• Administrator
  • PipPipPip
  • 4299 postów

Napisano 15 maj 2013 - 02:21

Niezbyt imponująca tercja w naszym wykonaniu. Przez dużą jej część oddaliśmy pola Senators (przynajmniej wizualnie takie odniosłem wrażenie). Niewiele wnosiły nasze wrzutki do d-zone Sens, bo rzadko kiedy udawało nam się dotrzeć do bandy by o kałczuk powalczyć. Na szczęście pod koniec na 3-1 wyprowadził nas Kunitz. Wcześniej to na nim MOCNO DYSKUSYJNĄ karę złapał pomiatany dziś Conacher. Nie wiem, ja tam nie widziałem nic. Inna sprawa, że wcześniej zebry też wygwizdały jakiegoś hita odsyłając na ławkę kar Neala, kiedy z premedytacją na oczach sędziego kosę na nogi założył Gienkowi Turris. My swoją szansę wykorzystaliśmy...

A mogło być i 4-1, tyle że w porę z odsieczą przyszedł Andy'emu Karlsson. Bramkarzowi Sens guma prześlizgnęła się kanałem i już czyhał na nią Adams, ale ubiegł go Szwed. Cóż... Craig chyba lekko zastany. Zresztą pisałem niedawno, że grając z nami / u nas jego statystyki poszybowałyby do góry o jakieś 0.5GAA.

giphy.gif

#40 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów

Napisano 15 maj 2013 - 02:25

Można powiedzieć, że Turris powinien dostać karę za przepychankę z Małkinem a dostał Neal. Conacher z kolei ostro pracował na goaltender interference i też nie dostał.

Oj trzeba nam było tej bramki Krzysia na 3:1 mam nadzieję, że to już wystarczy do wygrania G1. Aaa no i co ważne Tomek się ogarnął

Mackforme.jpg

Razor!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych