Skocz do zawartości

Toggle shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

@  iks : (08 kwiecień 2019 - 07:14 )

znamy zwycięzcę LT 2018/2019! :)

@  iks : (02 kwiecień 2019 - 07:30 )

ostatni tydzień w LT! ;)

@  iks : (26 marzec 2019 - 06:19 )

w LT można typować ostatni tydzień marca :)

@  Hellraiser : (22 marzec 2019 - 09:19 )

No i Flames jako pierwsi na Zachodzie w PO :D ;D

@  Hellraiser : (22 marzec 2019 - 09:18 )

Taki fajny sezon...indywidualne wyniki graczy jak w polowie lat 90-tych...szkoda że na forum hula wiatr...

@  iks : (19 marzec 2019 - 08:50 )

jest i week 25 :)

@  iks : (13 marzec 2019 - 08:20 )

week 24 można już typować :)

@  iks : (04 marzec 2019 - 05:59 )

zaczynamy typowanie w LT w marcu :)

@  iks : (20 luty 2019 - 06:32 )

można już typować ostatni tydzień lutego w naszej LT :)

@  iks : (07 luty 2019 - 09:04 )

jakaś hokejowa książka powinna się znaleźć ;)

@  iks : (07 luty 2019 - 09:03 )

a jeśli chodzi o nagrodę to zastanowimy się nad jakąś jeśli frekwencja będzie odpowiednia :D

@  iks : (07 luty 2019 - 09:03 )

week 20 dostępny do typowania :)

@  spursik : (07 luty 2019 - 11:46 )

Jest jakaś nagroda przewidziana :smile: bo niewiem czy się starać

@  iks : (05 luty 2019 - 09:31 )

jeśli coś źle policzyłem, prośba o info :)

@  iks : (05 luty 2019 - 09:31 )

OK, podsumowanie LT w odpowiednich tematach na forum :)

@  iks : (02 luty 2019 - 10:09 )

podliczenie LT w przyszłym tygodniu :) ale jesteście w gorącej wodzie kąpani :D

@  Tymg : (01 luty 2019 - 06:08 )

Panie iks znowu Pan milczy, gdy pada pytanie o klasyfikacje ligi typerów.

@  spursik : (30 styczeń 2019 - 09:04 )

Czy jest sens typować w Lidzę Typerów? Bo już mamy prawie luty i cisza co do poprzednich miesięcy! Jakaś klasyfikacja albo coś podobnego

@  iks : (22 styczeń 2019 - 08:45 )

zapraszam do zabawy w Lidze Typerów - obstawiamy zwycięzców w All-Star Game 2019! http://forum.nhl.com...?showtopic=7574

@  iks : (01 styczeń 2019 - 11:09 )

witajcie w Nowym Roku! Wszystkiego dobrego :)

Zdjęcie

Finał Konferencji: New York Rangers (1MET) vs Tampa Bay Lightning (2ATL)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 Arek_BVB-09

Arek_BVB-09

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • UZ:Henrik Lundqvist
  • UD:New York Rangers, Buffalo Sabres
  • GG:2594468
  • Liga Typerow: II

Napisano 21 maj 2015 - 05:24

Ciekawi mnie czy jak zacznie już być na serio nieciekawie (czyli przy ewentualnym stanie 1:3) będzie jakiś desperacki ruch w naszym wykonaniu - np. mecz Talbota albo powrót Zuccarello. Swoją drogą gdyby nie to, że wczoraj w bramce Tampy stała jakaś popierdółka, a nie Bishop (ja Bishopa znam!) to dostalibyśmy back-to-back gwałt. Nie napawa to optymizmem :/

#22 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • Interests:Hokej, pilka nozna, polityka, historia, motoryzacja, jezyki obce.
  • UZ:Gabo, Hossa, Tatar, Jurco, Callahan
  • UD:New York Rangers, Slowacja
  • GG:7354429
  • Liga Typerow: Dywizja Warszawska

Napisano 21 maj 2015 - 10:47

To już taka bardziej ogólna refleksja, i nawet wynik tej serii nie zmienia tu mojego zdania, ale mam nieodparte wrażenie, że znaczna większość decyzji personalnych w NYR podczas ostatniego sezonu-dwóch jest chybiona...Mam oczywiście na myśli wymiany i decyzje kogo po sezonie podpisujemy, a z kim się żegnamy. Myślę, że wszyscy dobrze wiedzą o czym piszę, nie chce mi się teraz tego wszystkiego skrupulatnie wypisywać, wszak to bardziej temat na off-season. 

Dalej wierzę w ten zespół i w jego wolę walki, w to, że się nie poddadzą i będą walczyć do ostatniej kropli krwi. Pytanie czy nie daliśmy się już za bardzo rozhulać Tampie, która w ofensywie potrafi zdziałać bardzo wiele. Nigdy jakoś z nimi nie szło w ostatnim czasie i ta seria póki co to tylko potwierdza. Swoją drogą, czapki z głów dla Bolts, mają ogromny potencjał w tej drużynie, podejrzewam, że przez najbliższe co najmniej kilka lat będą wiodącą siłą Wschodu.

Użytkownik MG10 edytował ten post 21 maj 2015 - 10:47

#23 Arek_BVB-09

Arek_BVB-09

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisano 21 maj 2015 - 11:21

W sumie to tak dochodzę do wniosku, że strasznie marudzimy jak na kibiców klubu, który drugi sezon z rzędu ma szansę znaleźć się w ścisłym finale :D No ale kurde, wystarczyło zrobić tak niewiele, żeby być głównym faworytem do wygrania Pucharu, a tak to zapowiada się, że znów obejdziemy się smakiem mimo, że jesteśmy znów tak tak blisko...

Przykładowo dajemy Brianowi Boyle'owi taki kontrakt jak dostał w Tampie (ponoć po poprzednim sezonie nikt w NYR nawet mu żadnej konkretnej propozycji nie złożył więc nic dziwnego, że podpisał z Tampą), Stralmanowi to samo (chciał kontrakt na kilka lat, a my mu oferowalismy na sezon-dwa...), w Tampie dostał 4,5 na 5 lat...serio nie był tego wart? Lepiej starego Dana Boyle'a bylo podpisać na na 2 lata po 4,5 ? ;) Z St.Louisem też nie kombinować tylko dać Callahanowi kontrakt jaki chciał, tam ponoc o 200 tysiecy roznicy w rocznej pensji poszlo jedynie, i jeszcze dwie pierwsze rundy bysmy zachowali...

Banalne trzy ruchy i czuję, że to teraz my byśmy byli bliżej finału, ehhhhh...

#24 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • UZ:Vincent Lecavalier
  • UD:Tampa Bay Lightning

Napisano 22 maj 2015 - 05:59

Fakt. Nie da się ukryć, że trzej eks-gracze #nyr wydatnie przyczynili się do doprowadzenia #tbl do miejsca, w którym obecnie jest. Dzięki Boyle'owi i Stralmanowi udało się postawić na nogi od lat kulejący PK. Ten pierwszy w dodatku wniósł dużo fizyczności do gry drużyny z Florydy. Podpisanie Antona z kolei i zestawienie go w parze z Hedmanem dało w rezultacie jedną z najlepszych na dzień dzisiejszy parę obrońców w NHL (choć Victor wypadł punktowo gorzej, niż sezon wstecz).

Co do Callahana zaś...u mnie dalej pozostał niesmak po tym, jak załatwiono temat tej wymiany. Wiem, że to była prośba Marty'ego, ale nosz kurde, tak się nie traktuje ikony klubu! :mad2:

#25 Arek_BVB-09

Arek_BVB-09

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisano 22 maj 2015 - 01:49

Co do tego szanowania ikon klubu to czegos takiego chyba za bardzo nie ma :D Przykładowo w czasie tej serii w MSG fani Rangers buczą na Callahana, a w Tampie buczą fani Tampy buczą na St.Louisa i D.Boyle'a. A B.Boyle'owi i Stralmanowi się w ogóle nie obrywa...chyba obowiązuje zasada "im dłużej grałeś dla naszego klubu i im więcej dla niego zrobiłeś tym bardziej cię nienawidzimy" :D

Użytkownik Arek_BVB-09 edytował ten post 22 maj 2015 - 01:49

#26 Venom

Venom

#NYRally

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • UZ:KING - ZUCC - KREIDS
  • UD:New York Rangers

Napisano 23 maj 2015 - 02:49

Dziwny mecz, w którym miejscowi marnują setkę za setką, a przyjezdni gole strzelają ;) Taki jest hokej, dziś hokejowi bogowie czuwają nad Blueshirts. Jeszcze 20 minut i mam wrażenie, że będzie bardzo ciężko to utrzymać, bo Bolts cały czas są bardzo groźni z przodu. Nadzieja w bardzo dobrym dziś Henriku. Ach, zapomniałbym - "piętka" Hedmana stadiony świata ;) LGR.

Arek - jeszcze odnośnie Twojego poprzedniego posta, bo dopiero teraz przeczytałem. Sather nie miał i nie ma kryształowej kuli, a jednak jest w trójce kandydatów do GM-a roku ;)

Edit - Marty!!! Wreszcie trafia do siatki, ależ radość :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Użytkownik Venom edytował ten post 23 maj 2015 - 03:13

#27 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 23 maj 2015 - 01:14

Oby Henrik 'podgrzał się' (he got hot in this series - no i bądź tu mądry i przetłumacz to inaczej...:) ) w odpowiednim momencie, bo przy takiej jego postawie możemy wykraść tę serię Tampie.

#28 Venom

Venom

#NYRally

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1558 postów

Napisano 24 maj 2015 - 04:59

Jon Cooper ponoć zagwarantował, że Callahan strzeli dziś bramkę... hmm ok, następny Ovechkin? Nie podobała mi się już piątkowa konferencja po meczu, podczas której trener Błyskawic klepał po plecach swoich zawodników, mówił, że zagrali świetny mecz i wogóle wynik jest niezasłużony i narzekał na brak szczęścia. Ok, rozumiem, że Rangers strzelili 5 szczęśliwych goli, czy tak? Cooper powoli traci w moich oczach jak to się ładnie mówi "credibility". Szkoda, bo do tej pory przyzwoicie to wyglądało. W obozie Rangers nie mamy większych newsów, Zuccarello uczestniczy w lekkich treningach (bezkontaktowa jersey) ale wciąż jest "day-to-day". LGR!!!

#29 raistlin76

raistlin76

#Why Not Us?

• Administrator
  • PipPipPip
  • 7213 postów
  • UZ:P.F., M.D., G.L., N.M., J.M., S.W.
  • UD:Colorado Avalanche, Pittsburgh Penguins
  • GG:4130783
  • Liga Typerow: Retired

Napisano 25 maj 2015 - 01:59

Czekam (podejrzewam, ze kibice Lightning jeszcze bardziej) na przebudzenie Filppuli, który gra sporo (więcej niż Stammer i Johnson) a w ofensywie względnie cicho.

Co tu tak cicho? :) Interesująca seria, bramkarze po kiepskich meczach odradzają się niczym Feniks z popiołów. Flip zgodnie z moim życzeniem przebudził się, co prawda nie w G4 a w G5 ale pewnie też narzekań na to nie będzie. Cally, któremu Cooper wietrzył gola w ofensywie cichutko, z jednym marnym strzałem, ale ponownie po zwycięstwie narzekac nikt w "narożniku" Bolts na to nie będzie. We wtorek szansa dla Błyskawic na zakończenie serii na własnym lodzie, z Rangers lepiej do G7 nie dopuszczać, więc Stamkos i spółka powinni się postarać o zakończenie w G6.

Mackforme.jpg

Razor!

Sig by Patrik - Big Thanks!

#30 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisano 25 maj 2015 - 02:58

Co tu tak cicho? :)

Luz. Przyzwyczaiłem się już do prowadzenia monologu w temacie mojej ulubionej drużyny, nawet w PO :cool2:

Interesująca seria, bramkarze po kiepskich meczach odradzają się niczym Feniks z popiołów. Flip zgodnie z moim życzeniem przebudził się, co prawda nie w G4 a w G5 ale pewnie też narzekań na to nie będzie. Cally, któremu Cooper wietrzył gola w ofensywie cichutko, z jednym marnym strzałem, ale ponownie po zwycięstwie narzekac nikt w "narożniku" Bolts na to nie będzie.

Ryan spadł do czwartej formacji, dużo się nie naprodukuje :wink:
Mecz generalnie zagrany bardzo dobrze w defensywie, #nyr nie mieli zbyt wiele dobrych okazji. Wczoraj (dzisiaj) znów zaprocentowała gra na 11F i 7D. Podobnie jak szanowny raistlin wyżej liczę na zakończenie serii we wtorek, spotkania nr 7 są jak loteria.

#31 miguel17

miguel17

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 3313 postów
  • UZ:Teemu Selanne, Sami Vatanen, Perry
  • UD:Anaheim Ducks, Suomi

Napisano 25 maj 2015 - 03:09

Val ładnie przymierzył i ja także mam nadzieję, że uda się to skończyć w meczu numer sześć, aczkolwiek przy dwóch wygranych w MSG, nie jest to jakiś teren nie do zdobycia...

Tampa dużo lepiej w defensywie, zdaje się, że w całym meczu Rangersi wykreowali ledwie 10 tych tzw scoring chances, bardzo mało, choć w ogóle był to bardzo zamknięty mecz, bo Tampa miała tylko kilka więcej, ale wystarczyło. Uwielbiam takie gole w PP jak ten krążek chodzi jak po sznurku i kończy się wpakowaniem go do pustej, to było śliczne. Natomiast Rangersi w PP mizeria mimo dużej liczby szans, ech gdyby Ducks dostawali tyle okazji w tym elemencie...

#32 Arek_BVB-09

Arek_BVB-09

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisano 25 maj 2015 - 06:00

Taka jakaś bezjajeczna ta seria, przeplatanka meczów w której jednej drużynie się chce, a drugiej nie - w piątek się nie nie chciało Tampie, a wczoraj nam. Niby teraz dotarliśmy do fazy "elimination games" więc liczę na Lundqvista i to, że reszcie się zachce ;) Nie wiem jak wygląda obecnie Chicago i Anaheim bo nie oglądam ich serii, ale będę zdziwiony jeśli Puchar nie powędruje na Zachód bo ani Tampa ani Rangers z takim olewactwem na zwycięstwo nie zasługują ;)

#33 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisano 25 maj 2015 - 08:53

Val ładnie przymierzył i ja także mam nadzieję, że uda się to skończyć w meczu numer sześć, aczkolwiek przy dwóch wygranych w MSG, nie jest to jakiś teren nie do zdobycia...

W ogóle o dziwo w tych PO #tbl gra dużo lepiej na wyjazdach. 6 zwycięstw, 3 porażki, bramki 26-16 (dla porównania: w domu wygląda to dużo bardziej ubogo: 5 wygranych, 4 przegrane, gole 24-26 [sami #nyr nawalili dziesięć]). I spośród tych spotkań w domu jedynie w g1 i 2 w pierwszej rundzie oraz w meczu nr 6 rundy drugiej Tampa dominowała na lodzie.

#34 Venom

Venom

#NYRally

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1558 postów

Napisano 27 maj 2015 - 04:04

Nie mam siły dziś już pisać, wyczerpujący mecz, hattrick Brassarda i bodajże 13 punktów jego linii! Osobiście cieszy mnie Bishop na ławce, oby się nie podniósł do piątku. On jest trochę jak ostryga, trzeba się trochę pomęczyć, żeby go otworzyć, potem już droga wolna :) GAME 7 MSG!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

#35 Arek_BVB-09

Arek_BVB-09

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisano 27 maj 2015 - 04:05

Istnieje jeszcze coś takiego jak przewaga własnego lodu? ;)

Kolejny jednostronny mecz w tej serii - co prawda Tampa znacznie bardziej chciała i cisnęła, ale to nam wszystko wpadało :) No więc wracamy do NY na mecz nr 7, niby to napawa optymizmem...ale z drugiej strony w tej serii wszystko jest na odwrót więc nie wiem czy nie lepiej byłoby zostać na mecz nr 7 w Tampie...Nash się rozbujał odkąd go skrytykowałem, czuję małą satysfakcję, że czyta moje posty i wyciąga z nich wnioski :)

Btw, jak tak sobie popatrzymy z punktu widzenia bezstronnego obserwatora na atrakcyjność i zaciętość meczów w finale zachodu i finale wschodu to...rozrzut jest dość duży :D

Użytkownik Arek_BVB-09 edytował ten post 27 maj 2015 - 04:06

#36 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisano 27 maj 2015 - 04:19

Wyraźna przewaga #tbl po dwóch tercjach: większość czasu w strefie obronnej #nyr, gracze z Florydy zdecydowanie szybsi od swoich rywali, Lundqvist wiele razy ratował im tyłek. Callahan w końcu z trafieniem i pomimo niekorzystnego wyniku było dużo przesłanek ku temu, że dalej może paść wyrównujący gol. Ale co się stało z tym zespołem w trzeciej tercji to tego chyba nikt nie jest w stanie zrozumieć: 3:7, bardzo mizerna postawa #tbl, Bishop zjeżdża na ławę z pięcioma wpuszczonymi bramkami (swoją drogą trzeci raz w tej serii; strasznie jest nierówny: raz broni wyśmienicie a raz daje ciała). Z chłopaków wyraźnie ,,uszło powietrze" po tym kretyńskim trafieniu na 1:3 (Ben wyciąga niesamowicie 100% sytuację a potem wpada takie &#I!), później już przestali się starać.

Niezrozumiała dla mnie decyzja Coopera o ściągnięciu Wasiliewskiego przy stanie 3:6. Po co? I tak było wiadomo, że nie wyrównają.

#nyr wchodziło dzisiaj wszystko, co było względnie groźne i leciało w stronę sieci. Zaryzykuję stwierdzenie, że zagrali 20 minut meczu i osiągnęli rezultat daleko lepszy od swojej gry (inna sprawa, że frajerstwo rywala też trzeba umieć wykorzystać, a Brassard czy Nash zrobili to z morderczą skutecznością).

To powiedziawszy rozpoczynam odliczanie do g7. Teraz to już naprawdę nie mam pojęcia, kto bardziej zasłużył na finał.

Użytkownik Spokojna Woda edytował ten post 27 maj 2015 - 04:21

#37 MG10

MG10

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 27 maj 2015 - 01:16

Warto w tym wszystkim docenić Dericka Brassarda...kurczę, nigdy nie przypuszczałem, że otrzymamy takiego zawodnika w jego osobie po tym jak doszło do trejdu na linii Jackets-Rangers za Gaborika. Tymczasem Brassard pokazuje, że jest kolejnym niewykorzystanym w Ohio talentem. Podobnie sprawa miała się z Vorackiem, który też rozkwitł dopiero po opuszczeniu CBJ. Brass z każdym rokiem jest coraz lepszy i, co najważniejsze, gra świetnie w playoffach - 40 pktów w 53 meczach, to mówi samo za siebie. 

Dziwna ta seria, bo raz, że przewaga własnego lodu praktycznie nie istnieje, dwa, że sporo spotkań nie jest na styku, a jedna z drużyn wygrywa dosyć znacznie (w odróżnieniu od ANA-CHI). Mam nadzieję, że Rangers będą w lepszych nastrojach przed G7 po takim zwycięstwie, choć absolutnie każdy tu może wygrać, bo wszyscy znamy potencjał ofensywny Tampy. Może w końcu zadziała magia MSG, a także to, że w G7 radzimy sobie niezwykle dobrze. Oby tak było ;)

#38 Valverde

Valverde

Advanced Member

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 1297 postów
  • UZ:Henrik Lundqvist, Ryan Callahan

Napisano 27 maj 2015 - 03:00

I bądź tu mądry... Rozchwianie emocjonalne obu stron w jak w jakiejś wenezuelskiej telenoweli. Blowout za blowout, prezent za prezent - cóż, jest zabawnie, dopóki ktoś nie straci oka :)

Trudno wyciągać jakiekolwiek konstruktywne wnioski z przebiegu całej serii. Niczego nie możemy być pewni przed Game 7, bo w jednym meczu Bishop może sobie pić kawę i robi czyste konto, w drugim zostaje rozstrzelany jak kaczka, Nash jak Filip z konopii nagle rozdaje karty, a w kolejnym meczu w ogóle nie ma go na lodzie - tak po pierwszym lepszym przykładzie. Nic nie przenosi się z meczu na mecz, jak to często bywa w rywalizacjach w playoffs. Mowy o jakimkolwiek momentum być nie może - każdy mecz to czysta karta dla obu stron. Częściowo to mnie ekscytuje, a częściowo przeraża :)

Jedna tylko uwaga, ewentualna przesłanka przed meczem nr 7 - kiedy Tampie nie idzie, to jakoś nie widzę w nich pasji. Vide mecz nr 4 i wczorajszy nr 6. 2-3 ciosy i do końca spotkania w zasadzie pogodzeni z losem, tymczasem Rangers psychicznie są jedną z najmocniejszym drużyn, jakie widziałem. Nóż na gardle? Bring it on.

A mecz dopiero w piątek... To będą długie godziny.

#39 Spokojna Woda

Spokojna Woda

Advanced Member

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 421 postów

Napisano 30 maj 2015 - 01:52

Jak na razie to, czego się spodziewałem: obie drużyny zamknęły swoją grą dostęp do bramki i jest 0:0. W zasadzie po jednej dobrej okazji z obu stron (to, co Bishop wybijał kijem leżąc i w drugą stronę strzał po rękawicy Lundqvista minimalnie nad bramką). Mocna, fizyczna, ale jednocześnie czysta gra, rywale uważają, żeby nie znaleźć się w osłabieniu. Przewiduję raczej niski rezultat i typuję na zwycięzcę tego, kto otworzy wynik.

Wie ktoś, czemu McDonagh wyjechał na lód dopiero po 12 minutach?

Użytkownik Spokojna Woda edytował ten post 30 maj 2015 - 01:53

#40 Volume 3

Volume 3

The man behind Game On!

• Weteran Forum
  • PipPipPip
  • 5643 postów

Napisano 30 maj 2015 - 02:37

Wie ktoś, czemu McDonagh wyjechał na lód dopiero po 12 minutach?

Na teraz znalazłem podejrzenie na CBS Sports, że będzie używany dość oszczędnie w meczu i cokolwiek mu jest, jest związane z obecnością siódmego obrońcy Rangers (Hunwick) w G7.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych